دانشگاه میلان

بدون نظر

دانشگاه میلان که در زبان عامیانه با نام UniMi شناخته می‌شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر میلان کشور ایتالیا این دانشگاه ها یکی از بزرگترین دانشگاههای کل اروپا بر اساس تعداد دانشجو می باشد که در مجموع حدود ۶۰ هزار دانشجو و نزدیک به ۲۰۰۰ کارکن دائمی آموزشی و پژوهشی است.

Politecnico di Milano در مجموع دارای ده دانشکده که در آن ها ۱۴۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ۳۲ مدرک دکترا و ۶۵ مدرک تخصصی را ارائه می دهد. این مجموعه تنها عضو ایتالیایی اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا (گروهی متشکل است ۲۱ دانشگاه اروپایی با سیستم تحقیق فشرده) می باشد. دانشگاه میلان همواره رتبه اولین دانشگاه های ایتالیا را داراست و این رتبه را در اشتراک با دانشگاههای پیزا و دانشگاه ساپینزا رم دارد. این مجموعه همچنین هم به طور کلی و هم در زمینه های تخصصی رتبه های برتر را به خود اختصاص داده است. این مقاله به لطف وکلای محلی و کارشناسان موسسه ملک پور از سایت دانشگاه میلان ایتالیا جمع آوری شده است و تمام حقوق آن محفوظ اند. درصورت بروز هرگونه سوال در رابطه با این مقاله سوالات خود را با ما درمیان بگذارید یا میتوانید به صورت رایگان با متخصصان شرکت MIE در تماس باشد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پردیس دانشگاه میلان

معرفی دانشگاه میلان

دانشگاه میلان (University of Milan) یک دانشگاه تحقیقاتی فشرده است که تدریس با کیفیت بالا را در تمام سطوح و در طیف گسترده ای از زمینه ها ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1924 میلادی تاسیس شد و درتی سالیان موفق شده است ترکیبی ماهرانه از سنت و نوآوری را حفظ کند بدون اینکه ویژگی های متمایز خود را کنار گذارد با نیازهای یک جامعه در حال رشد سازگار شود.

طبق شعار این دانشگاه، دانش روشنگر افراد شایسته است و کار تحقیقاتی را روح برتر اکادمیک میداند و در واقع این دانشگاه دارای یک دانشکده پزشکی است که پیام این شعار را به تصویر می کشد. این موسسه تحصیلات عالی در شهر میلان دومین شهر پرجمعیت کشور ایتالیا و مرکز ناحیه لمباردی در شمال این کشور واقع شده است. این شهر یکی از مکان های پیشرو در زمینه‌های اقتصادی، هنر، مد، آموزش و پرورش، حمل و نقل، معماری و رسانه برای تحصیل در ایتالیا است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

رنکینگ دانشگاه میلان ایتالیا

میلان یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل است که علاوه بر آن، رنکینگ دانشگاه میلان ایتالیا (University of Milan) در اکثر رتبه بندی های بین المللی جزوه برترین های دنیا می باشد و تنها دانشگاه ایتالیایی است که خود را در میان ۲۱ موسسه معتبر لیگ دانشگاه های تحقیقاتی اروپا می باشد. این دانشگاه موفق بوده است که نام خود را در میان سیستمهای رنکینگ بین المللی جای دهد و رتبه صد و شصت و نهمین دانشگاه در میان دانشگاه های جهان را به خود اختصاص دهد. در ادامه رتبه دانشگاه میلان را در معیار های مختلف میتوانید مشاهده کنید:

سازمان های رده بندی

رتبه

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

324

رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع

159

رتبه بندی تایمز

301–350

رتبه بندی تاثیرات 2022

401–600

رتبه بندی آموزشی اروپا

101-125

دانشکده های University of Milan

دانشگاه میلان (University of Milan) در حال حاضر دارای هشت دپارتمان است که 138 برنامه تحصیلی را ارائه شده در 11 دانشکده این دانشگاه را اداره و مدیریت می کنند. دانشکده های University of Milan عبارت اند از:

علوم کشاورزی و غذایی

پزشکی

داروسازی

علوم انسانی

حقوق

علم و صنعت

علوم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

دامپزشکی

زبان میانجی و ارتباطات بین فرهنگی

ورزش و علوم ورزشی

دوره های تربیت معلم

 

رشته های دانشگاه میلان

این موسسه مطالعاتی را در زمینه های مختلف دانشگاهی ارائه می دهد. رشته های دانشگاه میلان (University of Milan) در زمینه های علوم کشاورزی و مواد غذایی، ورزش و علوم ورزشی؛ علوم انسانی، قانون، علوم واسطه زبانی و فرهنگی، پزشکی، داروخانه؛ علوم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی؛ علم و تکنولوژی و دامپزشکی می باشند. در مجموع دانشگاه 67 برنامه لیسانس 57 برنامه کارشناسی ارشد و 32 برنامه دکترا را ارائه می دهد. توجه داشته باشید که رشته های تحصیلی در ایتالیا ذکر شده تمامی رشته های این دانشگاه نیستند بلکه در تمامی موضوعات زیر رشته تحصیلی در دوره های مختلف ارائه می گردد. عناوین رشته های دانشگاه میلان (University of Milan) در جدول زیر آمده اند:

علوم کامپیوتر

داروسازی

کمک های بهداشتی

پرستاری

اقتصاد و علوم سیاسی

هوش مصنوعی

فیزیوتراپی

ارتباطات عمومی و شرکتی

باستان شناسی

فیزیک

علم و اقتصاد داده

مدیریت و سیاست عمومی

قانون

شیمی

تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی و مدیریت پایدار زمین و قلمرو

فلسفه

بیوتکنولوژی

دامپروری

فیلولوژی

زیست شناسی کاربردی

علوم تغذیه

پزشکی و دندانپزشکی

بیوانفورماتیک

کشاورزی

سیاست بین‌الملل

علوم انسانی

زبان ها و فرهنگ ها برای ارتباطات و همکاری بین المللی

علوم زیستی

ریاضیات

مدیریت

شرایط پذیرش دانشگاه میلان ایتالیا

شرایط پذیرش دانشگاه میلان ایتالیا (University of Milan) توسط مقررات وزارتی تنظیم می شود که رویه های مختلف پذیرش را تعیین می کند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مقیم خارج از کشور ملزم به ارائه درخواست پیش از ثبت نام در سایت دانشگاه میلان هستند. اگر علاقه مند به برنامه لیسانس یا تک دوره ای که به زبان ایتالیایی تدریس می شود، باید آزمون مهارت ایتالیایی را نیز بگذرانید تا پذیرفته شوید. شما می توانید اطلاعات شرایط سنی تحصیل در ایتالیا را در سایت مطالعه کنید. برای ثبت نام، شرکت در آزمون پذیرش یا ارزیابی مهارت ضروری است.

دانشگاخ پاویا ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه پاویا ایتالیا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه پاویا ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط تحصیل دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی

 پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی غیرپزشکی منوط به قبولی در آزمون عمومی رقابتی، طبق فرآیندی است که در فراخوان درخواستی که هر ساله توسط دانشگاه منتشر می شود، تعریف شده است. شرایط تحصیل در دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی:

 • ارسال درخواست پذیرش
 • شرکت در هر آزمونی که در فراخوان برای درخواست مشخص شده است
 • ثبت نام در صورت پذیرش در مهلت مقرر
 • برای ثبت نام در سال اول برنامه لیسانس یا دوره تک دوره، باید دیپلم دبیرستان (دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل آن) داشته باشید.

شرایط اپلای دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی ارشد

کسانی که تا 31 دسامبر یا در مهلت مشخص شده در ساختار برنامه برای برنامه مقطع کارشناسی ارشد انتخاب شده دارند یا در شرف تکمیل مدرک لیسانس (یا عنوان معادل) هستند، می توانند در برنامه مدرک ثبت نام کنند. افرادی که دارای مدارک زیر هستند نیز شرایط اپلای دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی ارشد را دارند:

 • مدرک دانشگاهی در رشته مددکاری اجتماعی؛
 • دیپلم صادر شده توسط موسسات آموزش عالی در هنر و موسیقی (آکادمی ها و هنرستان ها)، و همچنین گواهی پایان دوره متوسطه، حتی از یک برنامه چهار ساله
 • یک دیپلم از مدارس عالی برای واسطه های زبان

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا در دانشگاه میلان در دانشکده پزشکی منوط به داشتن موارد زیر است:

 • مدرک سیکل اول پزشکی و جراحی
 • صلاحیتی که حق فعالیت به عنوان پزشک را اعطا می کند

برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد، طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ها (CEFR) به عنوان شرط ورود به زبان انگلیسی، به سطح B1 یا B2 از مهارت زبان انگلیسی نیاز دارند.

شرایط پذیرش دانشگاه میلان در مقطع دکترا

دانشگاه میلان (University of Milan) هر ساله فراخوان هایی را برای درخواست ها منتشر می کند شرایط پذیرش دانشگاه میلان در مقطع دکترا، مهلت های زمانی، دسترسی و روش های انتخاب برای هر برنامه دکترا را مشخص می کند. درخواست پذیرش در مسابقه و درخواست ثبت نام باید به صورت آنلاین و بدون نیاز به ارائه هیچ مدرک کاغذی انجام شود. روش پذیرش آنلاین از شما می‌خواهد که مدارک (اعم از اجباری و/یا اختیاری) مشخص شده در فراخوان درخواست تحصیل دکتری در ایتالیا را بارگذاری کنید، که معمولاً عبارتند از:

 • ضمیمه دیپلم
 • رزومه، با شرح هر گونه تجربه حرفه ای و سایر مدارک تحصیلی
 • پروژه تحقیقاتی
 • گذرنامه
 • هر مقاله انتشاراتی

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه میلان

ایتالیایی زبان اصلی آموزش است، اما این دانشگاه برخی از برنامه های تحصیلی را جهت تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می دهد، که بیشتر آنها در سطح کارشناسی ارشد هستند. نمونه هایی از برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند شامل برنامه های کارشناسی ارشد در اقتصاد و امور مالی و همچنین توسعه پایدار است. مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه میلان (University of Milan) در ذیل لیست شده اند:

حداقل نمره

مدرک

6

IELTS

78

TOEFL

180

Cambridge CAE Advanced

30

International Baccalaureate (دیپلم بین المللی)

ددلاین دانشگاه میلان

هر سال بین ماه مارس و ژوئیه، University of Milan فراخوان هایی را برای درخواست پذیرش در دوره های کارشناسی و دوره های تک دوره ای منتشر می کند. ددلاین دانشگاه میلان برای دوره اول ثبتنام در جدول زیر آمده است:

سپتامبر

افتتاحیه برنامه آنلاین

نوامبر

بسته شدن درخواست آنلاین / آخرین روز برای پرداخت هزینه درخواست

فوریه

آخرین روز برای پذیرش پذیرش و ارائه مدرک زبان (که برای بورسیه های شایستگی در نظر گرفته می شود)

اکتبر - فوریه

نتایج در نمایه شخصی شما منتشر می شود

شروع از آوریل

پیش ثبت نام و درخواست ویزای دانشجویی در سایت دانشگاه میلان

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا را می توان از مهم ترین موارد برای اپلای دانست.

هزینه تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با دیگر دانشگاه ها در غرب اروپا بسیار مقرون به صرفه هستند و کیفیت آموزش غیرقابل انکار است. دانشگاه میلان (University of Milan) یک موسسه دولتی است و هزینه تحصیل در ایتالیا پایین تری را متناسب با درآمد خانواده ها تنظیم و محدود می کند تا تا حد الامکان، فرصت تحصیل برای هر دانشجو را تضمین کند. برای دانشجویان بین المللی، هزینه تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا با توجه به شهروندی دانشجو متفاوت است و می تواند بین 156 یورو تا حداکثر 1156 یورو در هر سال تحصیلی متغیر باشد.

پردیس دانشگاه میلان در ایتالیا

هزینه زندگی دانشجویان University of Milan

هزینه های زندگی در ایتالیا، برای جوانان بین المللی ممکن است بین 850 تا 1,450 یورو در ماه متفاوت باشد. هنگام محاسبه این هزینه ها، باید موارد زیر را در نظر بگیرید: اقامت، حمل و نقل عمومی، غذا، تفریح. هزینه زندگی در میلان - مرکز مالی ایتالیا و پایتخت مد - در مقایسه با سایر شهرهای ایتالیا، به ویژه شهرهای جنوبی، گران تر است. اما نگران نباشید، شما می توانید با بودجه کمی لذت ببرید و تجربه ای فراموش نشدنی را تجربه کنید.

میانگین هزینه ها به صورت ماهیانه

مبلغ به یورو

حداقل

متوسط

اقامت

300

500

غذا

150

200

حمل و نقل

30

45

ارتباطات و تاسیسات

30

50

لباس

30

40

ورزش و اوقات فراغت

30

50

کتاب ها و سایر مواد آموزشی

40

50

مجموع

610

935

بورسیه دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان (University of Milan) به بهره‌گیری از استعدادهای جوان معتقد است و برنامه‌های تشویقی ویژه‌ای را با هدف حمایت از دانش‌آموزان با استعداد بالا ارائه می‌کند. دانشگاه همچنین بورسیه های تحصیلی ایتالیا و سایر بودجه های ویژه مانند خدمات غذاخوری و اقامت ارائه می دهد. دانشجویان ثبت نام شده بسته به شایستگی، درآمد یا هر دو می توانند برای بورسیه دانشگاه میلان ایتالیا اقدام کنند.

برنامه بورسیه دانشگاه میلان ایتالیا به ویژه دانشجویان بین المللی را هدف قرار داده است. این برنامه 100 کمک هزینه تشویقی را به بهترین دانشجویان بین المللی تازه ثبت نام شده در سطح کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این مشوق ها شامل 50 بورسیه تحصیلی 6000 یورویی به اضافه معافیت از هزینه ثبت نام است.

 • بورسیه تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان بین المللی - برای تمام سطوح تحصیلی، و برای معلمان ایتالیایی به عنوان زبان دوم. بورسیه های تحصیلی به مدت سه، شش یا نه ماه اعطا می شود.
 • در سال تحصیلی 2019/2020، دانشگاه اولین "کریدور آموزشی" را با وساطت صومعه مار موسی در سوریه با ارائه 2 بورسیه افتتاح کرد.
 • برای سال تحصیلی 2022/2023، دانشگاه حداکثر 4 بورسیه تحصیلی به ارزش 6000 یورو، از جمله اقامت در سالن های اقامت دانشگاه ارائه می دهد.

خوابگاه دانشگاه میلان

عموما به تعداد محدودی خوابگاه در ایتالیا برای دانشجویان مختلفی که از خارج از منطقه میلان می آیند در دسترس است. دانشگاه به دانشجویان مستحق ثبت نام در خوابگاه دانشگاه میلان و آپارتمان های واقع در نزدیکی ساختمان های دانشگاه را ارائه می دهد تا حق تحصیل آنها را تضمین کند. محل اقامت از طریق فراخوان برای برنامه های کاربردی که هر سال در حدود جولای منتشر می شود، اختصاص داده می شود و متوسط هزینه 300 تا 500 یورو را دارند. از نظر مناطق، می توانید بین زندگی در مرکز میلان (که اتفاقاً بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است) یا نزدیک به پردیس های دانشگاهی در مناطق دیگر یکی را انتخاب کنید.

 • در حالت اول، تمام مزیت های زندگی در احاطه بهترین مغازه ها، رستوران ها، تفریحات شبانه و مکان های توریستی را خواهید داشت. اما قیمت اجاره در اینجا بسیار بالاتر است.
 • در حالت دوم، شما در فضایی آرام حومه شهر زندگی خواهید کرد، احتمالاً با فضاهای بزرگتر و با توجه به خدمات حمل و نقل عمومی عالی، به هر حال می توانید به مرکز شهر برسید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در Politecnico di Milano

ایتالیا به عنوان کشوری شناخته شده در زیبایی، دارای شهرهای دانشجویی برتر نیز می باشد که دانشجویان بین المللی می توانند در آن ها تجربه برجسته ای از زندگی به دست آورند. در نهایت آنها سعی می کنند مدتی دیگر در آنجا بمانند تا تجربه کاری نیز به دست آورند. اما باید به این نکته توجه داشت که برای ادامه اقامت در ایتالیا باید مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را دنبال کنید. شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه میلان در واقع منوط به این اند که پس از پایان تحصیل بتوانید کار پیدا کنند و دانشجو باید دارای یکی از مدارک زیر در ایتالیا باشد:

 • مدرک لیسانس (حداقل سه سال)
 • لیسانس ویژه
 • مدرک تخصصی (حداقل دو سال)
 • مدرک دکترا (حداقل سه سال)
 • مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه سطح اول (یک سال، 60 واحد)
 • مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه سطح دوم (یک سال، 60 واحد)
 • گواهی کمال (یک سال، 60 واحد)

ویزای اقامت موقت باید در اولین ورود به ایتالیا توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا اخذ شود. این تنها حالتی است که فرد می تواند در آن به اجازه اقامت دائم دست پیدا کند. فرد دانشجو باید حداقل به مدت 5 سال پیش از درخواست اقامت دائم خود در کشور ایتالیا زندگی کرده باشد. شما در صورت کسب مجوز اقامت دائم به حقوق مشابهی همچون شهروندی ایتالیایی دست خواهید یافت، مثل اینکه بتوانید بدون ویزا و یا حتی داشتن اجازه کار در سایر کشورهای اتحادیه اروپا کار و زندگی کنید. به عنوان یک قاعده کلی، برای خارجی های غیر اتحادیه اروپا، اقامت دائم قانونی در قلمرو دولت ایتالیا برای حداقل 10 سال مورد نیاز است و شما مجاز به ترک ایتالیا برای بیش از شش ماه در طول یک سال نیستید وگرنه اقامت خود را از دست خواهید داد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه میلان ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


 سوالات متداول

✅ دانشگاه میلان در کجا واقع شده است؟

این دانشگاه در قلب میلان در ایتالیا واقع شده است. میلان یکی از پویاترین و بین المللی ترین شهرهای اروپاست. وقتی صحبت از میلان می شود، مد، نمایشگاه ها، نمایش های مد به ذهن می رسد. فروشگاه های لوکس برندهای مد ایتالیایی و خارجی دنیا در میلان واقع شده اند. میلان شهری هیجان انگیز با نمایش مد، نمایشگاه ها و هفته های طراحی در هر دوره از سال است.

✅ آیا برای یک دانشجوی خارجی امکان کار در ایتالیا وجود دارد؟

میلان طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را ارائه می دهد. Politecnico di Milano به دانشجویان بین المللی این فرصت را می دهد که تا 150 ساعت در سال در محوطه دانشگاه کار کنند، در حالی که امکان استخدام در خارج از دانشگاه نیز وجود دارد. شهروندان غیر اروپایی می توانند قراردادهایی امضا کنند که به آنها اجازه می دهد حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند، تا زمانی که مجوز اقامت آنها منقضی شود. دانش زبان ایتالیایی به طور کلی برای یافتن شغل مورد نیاز است. با این حال، صحبت کردن به زبان های دیگر معمولا در بررسی CV شما مثبت ارزیابی می شود.

✅ آیا امکان اخذ کمک های مالی از طریق دانشگاه Milan وجود دارد؟

بله، Politecnico di Milano از دانشجویان بین المللی برای یافتن محل اقامت پشتیبانی می کند و همچنین از طریق بورسیه دانشگاه میلان ایتالیا کمک های متنوعی به علاقه مندان ارائه می شود.

✅ چگونه می توان در Politecnico di Milano تحصیل کرد؟

برای پذیرفته شدن توسط دپارتمان مورد نظر؛ شما باید الزامات آن را برآورده کنید. هر بخش فراخوانی را در مورد دانشجوی موردنظر منتشر می کند. اگر جزئیات بیشتری در مورد برنامه ای می خواهید، میتوانید به سایت دانشگاه میلان مراجعه کنید یا با مشاوران MIE درمیان بگذارید.

سخن پایانی

در طول این مقاله دانشگاه میلان (University of Milan) واقع در میلان ایتالیا، یکی از پویاترین و بین المللی ترین شهرهای اروپا برای شما معرفی شد. این مرکز آموزش عالی از برترین های رتبه بندی های بین المللی و اروپایی است. دانشگاه میلان دارای هشت دپارتمان است که در مجموع، 138 برنامه تحصیلی را ارائه می دهد و هر سال، بین ماه مارس و ژوئیه، این دانشگاه فراخوان هایی را برای درخواست پذیرش در دوره های کارشناسی و دوره های تک دوره ای منتشر می کند.

دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با دیگر دانشگاه های اروپای غربی بسیار به صرفه تر است و کیفیت آموزش بالایی را برای مشتاقان به کسب علم ارائه می دهد. دانشگاه میلان یک موسسه دولتی است که شهریه های پایین تری را متناسب با درآمد ارائه می دهد. درنتیجه برای تحصیل و سپس زندگی، پیشنهاد بسیار مناسبی می باشد. تمامی مطالب به نمایش گذاشته شده در این صفحه به لطف کارشناسان و وکلای محلی موسسه ملک پور برای شما تهیه شده است و تمامی حقوق آنمحفوظ می باشند. در صورت وجود هرگونه پرسشی در زمینه های تحصیلات، زندگی و مهاجرت؛ سوالات خود را با کارشناسان خبره شرکت MIE به صورت رایگان در میان بگذارید یا در انتهای صفحه با ما در اشتراک گذارید و در اولین فرصت به شما پاسخ داده می شود.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان