دانشگاه پاویا ایتالیا

1 نظر

ایتالیا کشوری با شگفتی های مثال زدنی ورزش، تحصیل و گردشگری و درآمیختگی زندگی با هنر است که همه این ها از دلایل جذب دانشجو به دانشگاه های ایتالیا می باشد. موسسه MIE در این مقاله قصد دارد به معرفی دانشگاه پاویا ایتالیا بپردازد. پیشینه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و پذیرش در اینجا بررسی می شود. چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید و یا سوالی برای شما پیش آمد می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید. این مطالب با مشورت وکلای محلی ایتالیا و از سایت دانشگاه پاویا ایتالیا استفاده شده است. بدیهی است ارائه این اطلاعات به مفهوم ارائه خدمات به شما عزیزان نیست؛ از این رو جهت کسب اطلاعات لازم از میزان خدمات ما با مشاوران موسسه تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی خود بگیرید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با مادانشگاه پاویا ایتالیا

شهرت و رتبه دانشگاه پاویا ایتالیا

دانشگاه پاویا ایتالیا یکی از با قدمت ترین دانشگاه های ایتالیا به حساب می آید. این دانشگاه در سال 1361 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه در آن زمان در منطقه میلان و لومباردی به عنوان بزرگترین دانشگاه شناخته می شد. اکنون هم دانشگاه پاویا دارای 1500 هزار دانشجوی بین المللی است که از ملیت های مختلف سالانه برای تحصیل به این دانشگاه می آیند. دانشگاه Pavia در گروه و انجمن دانشگاه COLMBAR است. برنامه های تحت عنوان برنامه اراسموس نیز بین این دانشگاه و دانشگاه های اروپایی به منظور تبادل دانشجو برقرار است. رشته های مانند زیست شناسی، ریاضی، باستان شناسی، پزشکی، مهندسی عمران، داروسازی و تاریخ کلاسیک از نمونه رشته های برتر و دارای رنکینگ جهانی در این دانشگاه به حساب می آیند.

پردیس ها University of Pavia

دانشگاه پاویا ایتالیا دارای ۲ پردیس اصلی به نام پاویا و کرمونا می باشد. البته در کنار این دو پردیس، ۲۰ کالج دیگر نیز زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کند و با 500 دانشگاه سراسری و موسسه در جهان مشارکت دارد. وجود تعداد زیاد کالج ها و دانشگاه هایی که در ارتباط با University of Pavia می باشند، خبر از اعتبار بین‌المللی این دانشگاه می دهد که موجب به وجود آمدن پردیس و کالج های مختلف زیر نظر دانشگاه پاویا شده است است.

دانشکده های University of Pavia

دوره ها در دانشگاه Pavia در 18 دپارتمان برگزار می شوند و شامل 77 دوره تحصیلی به زبان ایتالیایی؛ 39 دوره لیسانس در رشته های مختلف و 38 دوره فوق لیسانس که تعداد 12 دوره آن به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود؛ 19 دوره دکترا نیز در این دانشگاه قابل ارائه است. دانشکده های دانشگاه پاویا ایتالیا در جدول زیر آورده شده اند:

دانشکده تکنولوژی و مهندسی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده تجارت و اقتصاد

دانشکده فیزیک

دانشکده تجارت و اقتصاد

دانشکده پزشکی

دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده زیست شناسی

دانشکده علوم اجتماعی

 

برای اطلاع از شرایط پذیرش و تحصیل دکتری در ایتالیا مقاله موجود را مطالعه فرمایید.

رشته های دانشگاه پاویا ایتالیا

رشته های مختلفی در سه مقطع تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه پاویا ایتالیا ارائه می شود. درهر مقطع دسته ای از رشته ها به زبان ایتالیایی و برخی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود برای مقطع لیسانس تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی ارایه می شوند بسیار محدود هستند و در حد دو رشته ریاضیات و هوش مصنوعی است. رشته های مناسب دانشجویان بین المللی که به زبان انگلیسی ارایه می شوند، در مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا گسترده تر خواهند بود، که در جدول زیر آورده شده اند:

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پاویا که به زبان انگلیسی ارائه می شوند:

تجارت و کارآفرینی بین المللی

اقتصاد بین الملل

مهندسی عمران برای کاهش خطرات ناشی از خطرات طبیعی

مهندسی کامپیوتر

مهندس الکترونیک

مهندسی اتوماسیون صنعتی

مهندسی برق

جهان مدیترانه باستان: تاریخ ، باستان شناسی و هنر

پزشکی و جراحی

روانشناسی ، علوم اعصاب و علوم انسانی

سیاست جهان و روابط بین الملل

زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

 

و اما در مورد برنامه های دکتری قابل ذکر است که دانشگاه پاویا ایتالیا طیف گسترده ای از برنامه ها را در این دوره برگزار می کند. علاوه برآن دوره های دیگر دردسته بندی های شامل برنامه های برنامه های حرفه ای، دوره های پیشرفته، مدارس تخصصی سازی و برنامه های مبادله هم در این دانشگاه قابل ارائه هستند. برای ازاطلاه از شرایط تحصیل مهندسی در ایتالیا به مقاله نگارش شده رجوع فرمایید.

دانشجویان دانشگاه پاویا ایتالیا

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه پاویا ایتالیا

در رتبه بندی دانشگاه های فعال در ایتالیا دانشگاه Pavia در رتبه سوم دانشگاه های با تعداد دانشجوی 20 تا 40 هزار دانشجو است. بعلاوه این دانشگاه زمینه تحصیل پزشکی در ایتالیا هم سرآمد است. دوره مهندسی و معماری ساختمان هم در این دانشگاه رتبه 2 را دارا است. همچنین در رشته های کارشناسی ارشد اقتصاد و علوم و علوم انسانی و روانشناسی نیز رتبه دوم را کسب کرده است. در سطوح جهانی هم دانشگاه پاویا ایتالیا مطرح شده است و در رنکینگ هی جهانی زیادی حضور دارد. جدول آخرین رتبه دانشگاه پاویا ایتالیا در جدول زیر آمده است:

رتبه 351 تا 400 در رنکینگ دانشگاه های جهان سال 2022

رتبه 301 تا 400 رنکینگ رنکینگ جهانی

رتبه 76 تا 100 در رتبه بندی اصلاح شده اروپا

رتبه 601 تا 650 در رنکینگ جهانی QS

 

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاویا ایتالیا

دانشگاه پاویا ایتالیا هم مانند بسیاری از دانشگاه های بین المللی برای جذب دانشجو از آزمون ورودی بهره می گیرد بنابرین دانشجو برای ورود به این دانشگاه باید در آزمونی مهم شرکت کند و قبول شوند تا مورد پذیرش واقع شوند. امکان ثبت نام دانشجویانی که در یک رشته مورد پذیرش واقع نمی شود برای رشته جایگزین هم وجود دارد. دانشجویان بعد از اینکه شرایط خود را سنجیدند و شرایط جذب دانشجو را نیز بررسی کردند با گردآورد اسناد و مدارک زیر اقدام به اپلای کرده و در صورت تکمیل بودن مدارک و قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه پاویا ایتالیا وارد می شوند:

 • مدارک دوره تحصیلی قبلی
 • مدارک ویزای تحصیلی ایتالیا
 • گذرنامه و کپی
 • انگیزه نامه (مختص دوره دکترا)
 • رزومه
 • مدرک دیپلم
 • مدرک لیسانس
 • مدرک فوق لیسانس
 • مدرک زبان انگلیسی در لول C1 یا C2 و بالاتر
 • مدرک زبان ایتالیایی در لول B2

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پاویا

افرادی که قصد تحصیل در ایتالیا و دانشگاه پاویا ایتالیا را دارند، باید از فیلتر مهمی به عنوان سنجش زبان انگلیسی عبور کنند. به طور کلی برای ورود به دانشگاه اثبات دانش زبان انگلیسی و ایتالیایی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در رابطه با این موضوع باید گفت که تنها افرادی که دارا مدرک زبان انگلیسی C1، C2 و ایتالیایی B2 به همراه دیگر شرایط است که مجوز ورود به دانشگاه Pavia ایتالیا را به دست خواهند آورد.

ددلاین اپلای دانشگاه پاویا

قطعا برای افرادی که می خواهند وارد دانشگاه پاویا ایتالیا (University of Pavia) شوند، تاریخ ارائه درخواست ددلاین، بسیار مهم و حائز اهمیت است. تاریخ ددلاین این دانشگاه مشخص بوده و بدیهی است که اگر افراد در بازه زمانی مشخص شده اقدام به ارائه درخواست نکنند، جوابی از سوی University of Pavia دریافت نخواهند کرد که در ذیل بازه های مذکور را میبینید.

 • جهت اپلای روانشناسی، علوم اعصاب، علوم انسانی: ۳۰ آوریل
 • اپلای ترم اول: ۱جولای
 • اپلای ترم دوم: ۳۰ نوامبر
 • ارسال مدارک مربوط به شهریه: ۲۳ اکتبر

هزینه تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا

دانشجویان محصل در دانشگاه پاویا (University of Pavia) برای زندگی در پاویا باید متحمل هزینه تحصیل در ایتالیا شوند که شامل: محل سکونت، غذا، کتاب، لباس، تفریح و مسافرت و سرگرمی می شود اگر هزینه های مانند قبوض مصرفی گاز و آب و برق را هم در نظر بگیریم هزینه ای حدود 600 الی 1000 یورو ماهانه مورد نیاز خواهد بود این هزینه به موقعیت مکانی هم بستگی خواهد داشت. شهریه و هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی و دارای اقامت در ایتالیا سالانه بین 400 تا 4500 یورو محاسبه شده است، که گروه بندی هایی بسته به ملیت و درآمد خانواده انجام شده است. دانشجویان به صورت شخصی می توانند دسته بندی مربوط به خود را پیدا کنند. شهریه شامل دو بخش است:

 • هزینه قابل پرداخت به صورت ثابت: 156 یورو (140 یورو هزینه مالیات منطقه ای و 16 یورو هزینه تمبر)
 • هزینه قابل پرداخت متغیر: بر اساس منطقه تحصیلی دانش آموز و ISEE (معادل شاخص وضعیت اقتصادی) قابل محاسبه است. این هزینه بین 0 تا 4463 یورو متغیرمی باشد. برای دانشجویانی که ISEE آنها 23.000 یوروتعیین شده، هزینه متغیر 0 یورو است.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه پاویا

در ایتالیا همه افراد برای زندگی و تحصیل در دانشگاه پاویا، میبایست هزینه هایی را پرداخت نمایند و ضروری است که بودجه ای را برای آن در نظر بگیرند. این بودجه شامل پارامتر هایی همچون: محل اسکان، غذا، کتاب ،پوشاک، تفریح، پرداخت قبوض، شارژ، سفر های محلی و غیره می باشد. تخمین دقیق هزینه موارد بالا، ارتباط مستقیمی با نوع و سبک زندگی هر دانشجو دارد و نمی توان برای همگان یک عدد ثابت را در نظر گرفت. با این حال، با توجه به استانداردها و حداقل هایی که در این رابطه وجود دارد، عددی را به دست آوردیم که 600-1000 یورو در ماه می باشد. جزئیات بعضی از مخارج در ذیل لیست شده:

 • هزینه اقامت: 250 الی ۶۰۰ یورو
 • غذا: ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو
 • هزینه تحصیل: ۴۰ یورو
 • تفریح:۸۰ یورو
 • هزینه سفر: ۲۵ یورو
 • حمل و نقل عمومی: ۳۰ یورو

لازم به ذکر است دانشجویان در حال تحصیل در ایتالیا می توانند برای مدیریت هزینه های خود کار دانشجویی در ایتالیا را نیز داشته باشند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در دانشگاه پاویا

دانشجویان بین المللی که وارد دانشگاه پاویا ایتالیا می شوند با دغدغه های بسیاری همچون: پرداخت شهریه و هزینه های زندگی دانشجویی ممکن است روبرو شوند که University of Pavia در پی حل این موضوع، اقدام به اعطای ۱۵۰بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی کرده است. افراد با اخذ بورسیه های مختلف دانشگاه Pavia، معاف از همه یا بخشی از پرداخت هزینه های مربوط به شهریه و زندگی دانشجویی خواهند شد. مهم ترین بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشگاه Pavia را در ادامه معرفی کرده ایم:

بورسیه EDISU

این نوع بورسیه تحصیلی، هزینه اقامت ایتالیا برای دانشجویان را برعهده خواهد گرفت. همچنین مسئولیت تامین غذای آنها که شامل یک وعده غذایی در روز می شود را بر عهده می گیرد و مبلغی با توجه به وضعیت اقتصادی دانشجو را به وی اعطا خواهد کرد. به طور کلی این بورسیه تحصیلی، مبلغ ۲۳۶۳ الی ۴۵۶۶ یورو در ماه را به دانشجویان اعطا می کند.

بورسیه های موضوعی

همانگونه که از نام این بورسیه مشخص است، متعلق به گروهی خاص یعنی افرادی که در برنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران قرار دارند، تعلق می گیرد و تنها افراد در این گروه هستند که قادر به استفاده بورسیه مذکور خواهند شد.

بورسیه استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید

این بورسیه که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است، بخشی یا همه هزینه های افراد را در برمی گیرد. این بورسیه دربردارنده دوره کارآموزی در شرکت ایتالیایی همراه با دوره زبان نیز می باشد.

بورسیه Educations.com

این بورسیه تحصیلی تا مبلغ ۵ هزار یورو، افراد را پشتیبانی می کند که شامل هزینه های مربوط به تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا می شود. دانشجویان به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور می توانند از مزایای این بورسیه بهره مند شود. دارا بودن نمرات ممتاز، فعالیت گسترده و... شانس افراد را برای اخذ این بورسیه افزایش می دهد.

حمایت مالی برای تجارب تحرک

در دوران تحصیلی دانشجویان قادر به کارآموزی ۲ تا ۱۲ در خارج از کشور می باشند که در این مدت قادر به بهرمندی از بورسیه تحصیلی دانشگاه پاویا ایتالیا خواهند بود

دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه پاویا ایتالیا

‌دانشگاه های اروپایی زیادی با دانشگاه پاویا ایتالیا همکاری دارند. بین المللی شدن دانشگاه Pavia سبب بسیاری از روابط و همکاری ها با دانشگاه های اروپایی و غیر اروپایی شده است. افزایش تعداد دانشجویان بین المللی و اجرای طرح های بین المللی چند جانبه که توسط شخص ثالث، تامین اعتبار می شوند، از نتایج همین روابط گسترده است. افزایش تعداد موافقت نامه های بین المللی بین دانشگاه پاویا ایتالیا و جذب اساتید مهمان و برگزاری کلاس های تابستانی و زمستانی برای دانشجویان بین المللی را می توان از نتیجه این روابط دانست. در واقع این دانشگاه EC2U پیوستی از هفت دانشگاه تاریخی است که به منظور تشکیل یک پردیس واقعی اروپایی گرد هم آمده اند که هدف آن ایجاد آموزش با کیفیت و افزایش مدل های بدیع و نو در امر آموزش است.

دانشجویان دانشگاه پاویا ایتالیا

 امکانات دانشگاه پاویا ایتالیا

دانشگاه پاویا ایتالیا مجموعه ای از کالج ها و مراکز آموزشی است که پسران و دختران با فرهنگ های مختلف در کنار هم آموزش می بینند و رشد می کنند و آینده خود را می سازند. امکانات و خدمات زیادی در این دانشگاه و در کالج های وابسته ارائه می شود. کتابخانه ها در این مجموعه به صورت کاغذی و دیجیتالی در دسترس دانشجویان است و علاوه بر آن اتاق های هم وجود دارد که دانشجویان می توانند از فضای آنها برای مطالعه برخوردار شوند. مراکز ورزشی که در اختیار دانشجویان با هدف بازی و تفریح قرار می گیرد. در بعضی موارد این امکانات با هدف های رقابتی تعبیه شده اند که بتواند برای نیاز های تفریحی و ورزشی دانشجویان پاسخگو باشد. برای سپری کردن اوقات فراغت هم برنامه های با امتیاز و تخفیف های خاص در نظر گرفته شده است که شامل تئاتر، سینما، موزه و کنسرت می شود. در زمینه بهداشتی و درمانی هم امکانات و خدماتی وجود دارد؛ این خدمات در طول تحصیل به دانشجویان ارائه می شود علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی شامل خدمات دندانپزشکی و مشاوره و روانشناسی نیز می شود. اگر به طور کلی بخواهیم آماری دقیق از امکانات رفاهی و آموزشی این دانشگاه ارائه دهیم به لیستی خواهیم رسید که در اینجا انعکاس داده می شود:

2 پردیس (پاویا و کرمونا)

20 کالج دانشگاهی

35 کتابخانه

1،250،000 کتاب و مجله

19 موزه و مجموعه

4 سینما و تئاتر

12 مرکز فرهنگی

1 کالج موسیقی

2 مدرسه مدنی موسیقی و هنر

2 مرکز ورزشی

4 استخر شنای عمومی

3 باشگاه ورزشی خصوصی

26 مدرسه و 8 سالن ورزشی دانشگاه

20 زمین بازی

15 زمین فوتبال

5 منطقه بولز

4 مرکز اسب سواری خصوصی

20 زمین تنیس

10 امکانات گلف، اسکیت و فوتبال پنج نفره

 

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

خوابگاه دانشگاه پاویا ایتالیا

دانشگاه پاویا دارای ۲۲ اقامتگاه و خوابگاه دانشجویی می باشد که گنجایش پذیرش ۲۰۰۰ دانشجو را دارا است. خوابگاه های دانشجویی دانشگاه پاویا ایتالیا علاوه بر ارائه خدمات مربوط به اسکان، برای آموزش و اوقات فراغت دانشجویان نیز برنامه های بسیاری را ارائه می دهند. در ادامه به برخی از انواع مختلف اقامتگاه های دانشجویی در پاویا می پردازیم:

students Centro Assistenza

متقاضیان برای بازدید از این آپارتمان ها باید 22 یورو را در ابتدا بپردازند. هزینه اجاره اتاق خصوصی که متعلق به یک یا دو نفر باشد، ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه برآورد شده است. انواع دیگری از انواع محل اسکان برای دانشگاه پاویا ایتالیا، عبارتند از:

 • خوابگاه
 • اتاق های اجاره ای
 • مهمانخانه پاویا
 • اقامتگاه پاویا
 • اقامتگاه سیلمار
 • le stanze del
 • cardinals
 • BNB32

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه پاویا ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره دانشگاه پاویا ایتالیا

میزان شهریه قابل پرداخت در دانشگاه پاویا ایتالیا در چه محدوده ای است؟

این شهریه سالانه بین 400 تا 4500 یورو محاسبه شده است.

آیا برای ورود به دانشگاه پاویا ایتالیا به مدرک زبان انگلیسی نیاز است؟

بله، قطعاً داشتن مدرک زبان انگلیسی سطح C1 یا C2 و بالاتر مورد نیاز است.

آیا برای وارد شدن به دانشگاه پاویا ایتالیا دانشجویان نیاز به شرکت در آزمون ورودی خواهند داشت؟

بله، دانشگاه پاویا ایتالیا هم مانند بسیاری از دانشگاه های بین المللی برای جذب دانشجو از آزمون ورودی بهره می گیرد. بنابرین دانشجو برای ورود به این دانشگاه باید در آزمونی مهم شرکت کند و قبول شوند تا مورد پذیرش واقع شوند.

چه سطحی از زبان ایتالیایی برای ورود و تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا مورد پذیرش است؟

مدرک زبان ایتالیایی در لول B2

_____________سخن پایانی درباره دانشگاه پاویا ایتالیا__________

در این مقاله به بررسی همه جانبه دانشگاه پاویا ایتالیا پرداختیم و اطلاعات کاملی را منعکس کردیم. کیفیت آموزش در این دانشگاه بسیار بالاست و روابط بین دانشگاهی بین دانشگاه های برتر اروپا با این دانشگاه پررنگ است.سالانه 1500 دانشجوی بین المللی جذب این دانشگاه می شوند و از امکانات خوب این دانشگاه بهره مند می شوند. دانشجویان قبل از ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کنند و قبول شوند. به طور کلی این دانشگاه از دانشگاه های قدیمی ایتالیاست که در زمینه های زیادی برتر شناخته شده است و دارای رتبه های ملی و بین المللی است. چنانچه علاقه مند به تحصیل در این چنین دانشگاه هایی هستید، می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی بگیرید و سوالات خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
غفاری
سلام و وقت بخیر ممنونم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار میگذارین آیا امکان تحصیل در رشته فلسفه در این دانشگاه وجود داره؟ و آیا برای دانشگاه های ایتالیا گپ تحصیلی حدود ۷ ۸ سال مشکلی ایجاد میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در ایتالیا بایستی گپ تحصیلی پایینی داشته باشید. رشته های موجود را می توانید در وب سایت دانشگاه مشاهده نمایید‌
مشاوره رایگان