شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

5 نظر

ایتالیا نامیست آشنا و یکی از کشورهای محبوب برای دانشجویان، که این محبوبیت ارتباط مستقیم با شرایط سنی برای تحصیلی در ایتالیا، امکان تحصیل با هزینه های بسیار پایین و بورسیه های متعدد دارد. کشور ایتالیا یکی از کشورهای غیر انگلیسی زبان می باشد که در عین حال اکثر رشته ها در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی و با شهریه های پایین ارائه می شود. همین مسئله موجب جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در ایتالیا و اهمیت شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا می شود. منتها خوب است بدانید که کشور ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان شرایط مناسبی برای کاریابی ندارد و دانشجویان بعد از تحصیل ممکن است با سختی رو به رو شوند. در این مقاله در خصوص شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا، گپ تحصیلی ایتالیا، شرایط سنی بورسیه تحصیلی ایتالیا و مسائل پیرامون این موضوع خواهیم پرداخت. این مقاله به مدد وکلای محلی ایتالیا و جستجو در سایت های معتبر به تحریر در امده است. شما همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره اولیه رایگان به جهت بررسی شرایط خود برای کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

گپ تحصیلی ایتالیا

بیشتر متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل دید درست و روشنی از شروط لازم برای دریافت پذیرش و ویزا ندارند. یکی از این شروط قابل توجه گپ تحصیلی ایتالیا برای ورود به مدارس و دانشگاه های آن می باشد. به این مفهوم که فاصله آخرین مدرک تحصیلی شما با مقطع تحصیلی که قصد اقدام را دارید چند سال می باشد. در خصوص گپ تحصیلی ایتالیا برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها باید بگوییم که برخلاف کشورهایی چون انگلستان، کانادا و آمریکا، چندان حائز اهمیت نمی باشد. منتها این عدم اهمین به این مفهوم نمی باشد که شما در هر سنی برای هر مقطعی می توانید اقدام کنید. این فاصله آخرین مدرک تحصیلی برای کشور ایتالیا خوب است که بیشتر از هشت سال نباشد و اهمیت این موضوع در پروسه ویزا بیشتر به چشم می خورد. به این مفهوم که شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا برای افسر ویزا که مدارک را به جهت تایید و یا عدم تایید ویزا مورد بررسی قرار می دهد، مهم می باشد و هر چه این گپ پایین تر باشد شانس ویزای متقاضی بیشتر خواهد بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

شرایط سنی برای تحصیل در مدارس و کالج های ایتالیا

همان طور که تا به اینجا مطالعه کردید شرایط سنی برای تحصیل در مدارس و کالج های ایتالیا چندان مسئله مهمی نمی باشد. تحصیل در مدارس ایتالیا همچون سایر کشورهای اروپایی و ایران از 6 سالگی آغاز می شود و متقاضی برای ورود به مدارس ایتالیا باید زیر 18 سال باشید. شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا برای مدرسه از 6 سالگی تا 10 سالگلی برای مقطع ابتدایی، 11 تا 13 سالگی برای متوسطه اول و از 13 سالگی تا 18 سالگی برای ورود به متوسطه دوم تقسیم بندی می شود. دانش آموزانی که در سن مدرسه هستند، قبل از دریافت پذیرش مصاحبه ای را انجام می دهند سطح زبان و انگیزه آنها بررسی شود و در صورت قبولی با دریافت پذیرش برای ویزای خود اقدام می کنند. متقاضیان بالای 18 سال با داشتن دیپلم 12 ساله می توانند برای کالج های ایتالیا اقدام کنند. شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در بیشتر کالج ها مطرح نیست و این حساسیت برای گرفتن ویزا می باشد. قائدتا برای کالج شما نباید خیلی گپ تحصیلی و سنی داشته باشید و هر چه این گپ پایین تر باشد افسر ویزا بیشتر واقعی بودن قصد شما برای تحصیل را باور خواهد کرد. بنابراین محدودیت سنی برای تحصیل در ایتالیا برای کالج کمتر از 4 سال می تواند منطقی باشد و شما را بیشتر به هدف نهایی که اخذ ویزا می باشد نزدیک کند.

شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری چندان مطرح نبوده و حتی برای دکتری این حساسیت کمتر نیز می باشد. اکثر کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا محدودیت سنی و گپ تحصیلی را بسیار جدی گرفته و شما در صورت داشتن گپ بالای 5 سال با ریسک بالای ویزا مواجه می شوید، که این موضوع برای ایتالیا کمی سهل تر است. به این صورت که شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس زیر 9 سال می باشد. بنابراین متقاضیان تحصیل در مطقع لیسانس و فوق لیسانس در صورتی که سال اخذ آخرین مدرک تحصیلی آنها تا مقطع مورد نظر برای اقدام 7 تا 8 سال باشد از شانس خوبی برای دریافت پذیرش و پس از آن ویزا هستند و این مسئله بخاطر وجود شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا از نظر افسر ویزا می باشد. هر چند متقاضیان می توانند با ارائه مدارکی این گپ 7الی8 ساله را پوشش دهند که در ادامه به این موارد به صورت جداگانه خواهیم پرداخت. محدودیت سنی برای تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری با دو مقطع قبلی کمی متفاوت است و شما حتی با گپ تحصیلی بالاتر نیز می توانید از شانس خوبی برخوردار باشید. همانطور که می دانید برای پذیرش در این مقطع دانشجو باید با سوپروایزر مکاتبه کرده و در صورتی که مدارک و سوابق علمی شخص مورد تایید واقع شود، پذیرش را دریافت می کند. در نتیجه شرایط تحصیل در ایتالیا از نظر سن و گپ تحصیلی ایتالیا برای مقطع دکتری موضوعی نیست که نگران آن باشید، بلکه باید رزومه علمی قوی و تحقیقاتی ارائه دهید.

مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در ایتالیا

رشته پزشکی یکی از رشته های پر طرفدار بین جوانان و خانواده ها، به ویژه والدین ایرانی می باشد. بیشتر کشوهای اروپا برای پذیرش دانشجوی بین المللی برای تحصیل در رشته پزشکی سختگیری بسیاری دارند که برای کشور ایتالیا این مسئله کمی متفاوت است. شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا برای پزشکی همانند سایر رشته از حساست کمتری برخوردار است. اما این عدم حساسیت تا چه میزان می باشد؟ شرایط سنی تحصیل پزشکی در ایتالیا برای دریافت پذیرش از دانشگاه مهم نبوده و شما با سن زیر 30 سال می توانید موفق به دریافت پذیرش شوید. منتها بحث تحصیل صرفا به دریافت پذیرش ختم نمی شود و مهم تر از پذیرش، دریافت ویزا می باشد. از دید افسر ویزا سن و گپ تحصیلی شما نباید زیاد باشد و این شبهه ایجاد شود که دانشجوی واقعی نیستید. بنابراین در امر اقامت ایتالیا برای تحصیل شما باید شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا را در نظر داشته باشید و کاملا با اصول و قوائد آنها اقدام کنید. شرایط سنی تحصیل در ایتالیا برای علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی زیر 25 سال می باشد تا ریسک ویزا به حداقل برسد.

شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا

شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی که برای فرد اقدام خواهد شد متفاوت است و در این بخش بر خلاف هنگام پذیرش، سن شخص مهم می باشد. در این میان افرادی که برای دکتری اقدام می کنند محدودیت سنی ندارند، اما بهتر است متقاضی زیر چهل سال باشد. شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در مدارس بهتر است گپ تحصیلی برای افرادی با سن پایین، یعنی زیر 18 سال وجود نداشته باشد. دانشجویانی که قصد دارند در ایتالیا در مقطع لیسانس اقدام کنند بهتر است زیر 28 سال باشند و آنهایی که در مقطع فوق لیسانس حاضر به اقدام هستند کمتر از 35 سال سن داشته باشند. تحصیل در این کشور برای افرادی که نیازمند داشتن همراه با خود هستند یا به طور کلی علاقه دارند فردی همراهشان باشد مناسب نیست. به دلیل اینکه ایتالیا ویزای همراه صادر نمی‌کند و این می تواند برای افراد متاهل و دارای فرزند شرایط سختی را به همراه بیاورد. در این مورد بهتر است متقاضی به کشوری که برای تحصیل محدودیت سنی ندارد و ویزای همراه دارد، اقدام کند. مانند سوئد، فنلاند، دانمارک، هلند، نروژ، مجارستان و..... . در برخی از این کشور ها حتی همراه فرد اجازه کار و فرزند زیر 18 سال خب تحصیل به صورت رایگان خواهد داشت و این یکی دیگر از نکته های مثبت در این کشور هاست.

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی بورسیه استانی ایتالیا

جالب است بدانید که شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا برای دریافت بورسیه نقش مهمی دارد و دانشگاه های ایتالیا به طور کلی برای تحصیل به دانشجویان عضو اتحادیه اروپا سهمیه می دهند. دانشجویان مقیم خارج از اتحادیه نیز شامل بورسیه های استانی می شوند که تعداد آنها در مقایسه با سهمیه در نظر گرفته شده برای دانشجویان مقیم اتحادیه پایین می باشد. تمامی بورسیه های ارائه شده برای هر دو قشر عضو اتحادیه و متقاضیان خارج از اتحادیه در این کشور به دو شکل دانشگاهی و استانی می باشد. شرایط سنی بورسیه استانی ایتالیا با توجه به مقطعی که برای دانشجو اقدام خواهد شد بستگی دارد. بورسیه های تحصیلی ایتالیا ها بیشتر برای مقطع ارشد و دکتری بوده و افرادی که برای مقطع فوق لیسانس اقدام می کنند باید زیر 28 سال سن داشته باشند و در مقطع دکتری باید زیر 30 سال باشند.

راه های توجیه گپ تحصیلی برای ایتالیا

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در صورتی که گپ تحصیلی دانشجو بالا باشد، در صورت ارائه مدارکی قابل توجیه و پوشش است. کشور های آفیسر محور (subjective) به سن و گپ تحصیلی متقاضی حساسیت بیشتری نسبت به کشورهایی که جزو این دسته نیستند نشان می دهند. اما با ارائه دادن برخی مدارک می توان همچنان برای دریافت ویزای تحصیلی شانس داشت. راه های توجیه گپ تحصیلی برای ایتالیا به شرح زیر هستند:

  • نشان دادن رزومه کاری قوی
  • نشان دادن معدل بالا و مدارک تحصیلی قابل قبول
  • داشتن مدرک زبان بالا
  • نوشتن انگیزه نامه قوی که شامل اهداف تحصیلی و کشور انتخاب شده و دلایل برگشت به کشور خود می‌شود.
  • شرح دادن دلیل اصلی گپ تحصیلی متقاضی
  • داشتن تمکن مالی بالا و نشان دادن اینکه شخص از پس مخارج زندگی خود بر خواهد آمد.
  • بهتر است شرایط سنی متقاضی طبق سنین اشاره شده باشد نه بیشتر.

سوالات متداول

✅ شرایط سنی بورسیه استانی ایتالیا به چه صورت است؟

 کشور ایتالیا بورسیه های متفاوتی دارد که برای دریافت برخی از انها در مقطع ارشد متقاضی یابد زیر 28 سال و در مقطع دکتر تا 30 سال باشد.

✅ شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا برای رشته پزشکی چگونه است؟

دانشجویان رشته پزشکی برای برخورداری از شانس بالا برای ویزا بهتر است از نظر سنی زیر 25 سال باشند.

✅ آیا ارائه مدارک کاری می تواند به توجیه گپ تحصیلی ایتالیا کمک کننده باشد؟

 بله شما با ارائه مدارک کاری و دیگر مدارک واقعی می توانید علت وجود گپ را تا حدودی پوشش دهید.

✅ محدودیت سنی برای تحصیل در ایتالیا برای مدارس تا سنی می باشد؟

دانش آموزان برای ورود به مدارس در ایتالیا باید زیر 18 سال سن داشته باشند.

سخن پایانی

کشور ایتالیا یکی از کشورهای محبوب در بین دانشجویان است که سختگیری چندانی برای گپ تحصیلی و شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا ندارد. منتها همانطور که در خصوص شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا صحبت کردیم، برای دریافت ویزا بهتر است از نظر سنی و فاصله تحصیلی کمی برخوردار باشید. شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در بهترین حالت برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس زیر 7 سال می باشد و برای دکتری این حساسیت کمتر است. منتها خوب است بدانید که با وجود نبود حساسیت بالای محدودیت سنی برای تحصیل در ایتالیا این کشور دارای نرخ بیکاری بالا بوده و شما برای ورود به بازار کار با سختی رو به رو خواهید بود و بهتر است در انتخاب کشور از نظر نرخ بیکاری را نیز در نظر داشته باشید و صرفا به کم هزینه بودن شهریه دانشگاه ها اکتفا نکنید. توجه داشته باشید شما می توانید با موسسه ملک پور جهت مشاوره رایگان اولیه تماس بگیرید و شرایط خود را برای مهاجرت بررسی کنید. 

امتیاز 4 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
maryam nazemi
سلام وقت بخیر. من 17 سالمه و دارم دیپلم میگیرم چون یه سال تحصیلی رو جهشی خوندم. الان چون زیر 18 سال هستم مشکلی برای گرفتن ویزا و اپلای کارشناسی پیش میاد برام؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با داشتن مدرک دیپلم در هر سنی می توانید برای مقطع کارشناسی پذیرش بگیرید.
سحر کریمی
سلام وقت بخیر ببخشید من 22 سالمه ایا میتونم برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم ؟. پروسه چقدر طول میکشه ؟من ایلتس 6 دارم کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
شهین حق پناه
سلام وقت بخیر ایا بجز تحصیل روشی برای گرفتن ویزای ایتالیا دارید چگونه زیرا من 53 سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که شرایط مالی و سرمایه مناسبی داشته باشید میتوانید برای روش خودحمایتی اقدام داشته باشید.
zibasadatahmadi
سلام وقت بخیر برای ویزای تحصیلی ایتالیا ایا داشتن مدرک زبان الزامیه و شزط سن خاصی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بایستی گپ تحصیلی شما پایین باشد البته بدون داشتن مدرک زبان نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد‌.
مشاوره رایگان