ددلاین دانشگاه های ایتالیا

2 نظر

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور هایی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دارد. این متقاضیان در پی صرفه جویی در وقت و استفاده از فرصت ها باید اطلاعات کاملی از دانشگاه های مد نظر خود داشته باشند تا بتوانند با برنامه ریزی منظم و آن تایم به هدف خود یعنی اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برسند. موسسه MIE در پی توجه به این نیاز مبرم دانشجو به ددلاین دانشگاه های ایتالیا در اقدامی تخصصی به گرد آوری مقاله ای حاوی اطلاعات مفید در این حوزه پرداخته است. حال اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سوال خود را مطرح کرده از مشاوره رایگان استفاده کنید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

تماس با ما

 

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا و زمان ثبت نام دانشگاه های ایتالیا

همانگونه که مطلعید برای امری مهم مانند تحصیل آن هم در سطح بین المللی آگاهی و به روز بودن اطلاعات نقش اساسی را ایفا می کنند. در هر نظام آموزشی قوانینی حاکم است که به زیر مجموعه ها ابلاغ می شود. دانشگاه ها در ایتالیا عضوی از نظام آموزشی هستند. که با پیروی از نظام آموزشی برای بازگشایی و شروع و پایان فعالیت خود قوانینی را اجرا می کنند. دانشگاه هایی که بین المللی هستند در قالب تقویم هایی تمام تاریخ های مهم و ددلاین ها و زمان ثبت نام را از پیش تعیین کرده و در سایت دانشگاه منتشر می کنند. ددلاین دانشگاه های ایتالیا آخرین مهلت ها و فرصت ها را برای ثبت نام نشان می دهد و دانشجویان با مطابقت شرایط خود با این ددلاین ها اقدام به اپلای می کنند. زمان پذیرش در دانشگاه ها متفاوت است؛ این مهم تحت تاثیر از رشته و مقطع می تواند در زمانبندی های مختلف شکل بگیرد که اطلاع از این زمانبندی ها و ددلاین ها بسیار حائز اهمیت است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد آیا مهاجرت کنیم؟

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد آیا مهاجرت کنیم؟

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد آیا مهاجرت کنیم؟

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا مقطع کارشناسی (پزشکی و غیر پزشکی)

مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا به آزمون ورودی نیاز دارد و متقاضی تحصیل در این مقطع می بایست در آزمون ورودی دانشگاه مد نظر خود حد نصاب نمره مورد قبول را کسب کند و داشتن مدارکی مانند دیپلم دبیرستان نیز الزامی است. متقاضیان در رده سنی 18 تا 27 سال می توانند برای ورود به دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی اقدام کنند مدارک مورد نیاز پذیرش کارشناسی در ایتالیا شامل مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم همراه ترجمه و مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی و به رشته مورد درخواست بسته است که با کدام یک از این دو زبان ارائه شود؛ ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای این مقطع در رشته های پزشکی و غیر پزشکی طبق زمانبندی های منعقد شده اینچنین تعیین شده است:

زمان پذیرش در مقطع کارشناسی (پزشکی و غیر پزشکی)

اوایل ماه ژانویه تا آخر ژوئن (دی تا خرداد)

زمان تشکیل و تکمیل مدارک برای ورود به دوره کارشناسی

اول مارچ تا اول جولای (فروردین تا تیر)

زمان شروع کلاس ها

آخر ماه سپتامبر

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا کارشناسی ارشد

دانشجویان برای ورود به این مقطع مجاب به فراهم کردن مدارک و شرایط خاص رشته مورد درخواست خود هستند در مقطع کارشناسی ارشد اکثر برنامه ها به زبان بین المللی انگلیسی تدریس می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد امکان اخذ بورسیه و بهره مندی از پیگیری تحصیلات دانشگاهی بالاتر در دانشگاه های برتر دنیا نیز فراهم است. ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای مقطع کارشناسی ارشد که در دو نوبت جذب دانشجو را اجرا می کنند اینگونه است:

 اخذ پذیرش ترم پاییز

اوایل ماه اکتبر دانشجویان می توانند نسبت به درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا برای ترم پاییزاقدام کنند و ددلاین آن اواخر ژوئن که می توان اینگونه عنوان کرد که از اول مهر تا خرداد ماه دانشجویان فرصت دارند که اپلای کنند.

اقدام جهت ویزای دانشجویی ایتالیا و تکمیل پرونده برای ترم پاییز

اقدام جهت ویزا و تکمیل پرونده از اوایل مارچ تا قبل از 15 جولای امکان پذیر است یا به عبارتی فروردین ماه تا تیر ماه فرصت دارند که برای اخذ ویزا اقدام کنند.

اخذ پذیرش ترم بهار

اوایل ژوئن زمان شروع آغاز فرصت اقدام برای پذیرش است و ددلاین آن تا اواخر سپتامبر است یا به عبارتی از خرداد تا شهریور ماه فرصت اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا وجود دارد.

اقدام جهت ویزا و تکمیل پرونده برای ترم بهار

اقدام جهت ویزا و تکمیل پرونده از اوایل اکتبر تا 15 روز اول دسامبر یا به عبارتی از مهر ماه تا نیمه نخست آذر ماه

 

ددلاین ثبت نام جهت اخذ بورسیه DSU ایتالیا

از آنجایی که هزینه تحصیل یکی از مهمترین پارامتر های است که فرد متقاضی تحصیل در سطح بین المللی در صدد برآورده کردن آن بر می آید در این میان برخی دانشجویان به دنبال بورسیه ای هستند که بتوان هزینه و شهریه تحصیل در ایتالیا را متحمل شود و دانشجو بتواند بدون پرداخت هزینه به تحصیل اشتغال پیدا کند. هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به طور متوسط در طول یک سال تحصیلی بسته به دوره تحصیلی و برنامه از 690 تا 3900 یورو عنوان شده است. دانشجویان و متقاضیانی که درآمدی در حدود ده هزار یورو در سال دارند برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می توانند از بورسیه بهره ببرند. این نوع از تحصیل که با بورسیه و کمک هزینه و شهریه و خوابگاه و وعده غذایی را پوشش می دهد تحت عنوان بورسیه DSU شناخته می شود. شرایط سنی بهره مند شدن از این بورس بین 16 تا 35 سال است. 18 سال تا 31 سال از بیشترین احتمال برای اخذ بورسیه برخوردار هستند. ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای ارسال درخواست جهت بهره مندی از بورسیه DSU از اوایل ماه می تا اواخر ماه سپتامبر است که در تقویم شمسی در اردیبهشت ماه تا شهریور ماه است.

لیست دانشگاه های ایتالیا برای ددلاین

ددلاین دانشگاه های ایتالیا بسته به دوره و رشته و حتی دانشگاه متفاوت است و لازم است که متقاضی با توجه به اینکه دانشگاه مد نظر چند بار در سال و در چه دوره ها و رشته هایی پذیرش دارد اقدام به اپلای کند زیرا بدون اطلاعات کامل نمی توان در این زمینه وارد شد. در جدول زیر لیستی از دانشگاه های ایتالیا آمده است:

دانشگاه بولونیا (UNIBO)

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (Politecnico di Milano)

دانشگاه آمریکایی رم (American University of Rome)

دانشگاه بوکونی (Università Commerciale Luigi Bocconi)

دانشگاه پاویا (UNIPV)

دانشگاه پروجا (UNIPG)

دانشگاه پلی‌تکنیک تورینو (Politecnico di Torino)

دانشگاه تورورگاتا رم (University of Rome Tor Vergata)

دانشگاه ساپینزا رم (ARWU)

دانشگاه فدریکو دوم (Università degli Studi di Napoli - Federico II)

دانشگاه نیکلاس کوزانوس (UNICUSANO)

دانشگاه فلورانس (Università degli Studi di Firenze)

دانشگاه بولزانو (Free University of Bozen-Bolzano)

دانشگاه کا فوسکاری ونیز (Università Ca' Foscari Venezia

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ددلاین دانشگاه های ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره ددلاین دانشگاه های ایتالیا

✅در ددلاین دانشگاه های ایتالیا فرصت ثبت نام کارشناسی ارشد برای ترم پاییز چه زمانی است؟

اوایل ماه اکتبر دانشجویان می توانند نسبت به درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا برای ترم پاییزاقدام کنند و ددلاین آن اواخر ژوئن که می توان اینگونه عنوان کرد که از اول مهر تا خرداد ماه دانشجویان فرصت دارند که اپلای کنند.

✅در ددلاین دانشگاه های ایتالیا فرصت پذیرش در مقطع کارشناسی (پزشکی و غیر پزشکی) چه زمانی است؟

اوایل ماه ژانویه تا آخر ژوئن (دی تا خرداد)

✅زمان شروع کلاس ها ی دوره کارشناسی در ددلاین دانشگاه های ایتالیا چه زمانی است؟

آخر ماه سپتامبر

✅ددلاین درخواست بورسیه DSU در ددلاین دانشگاه های ایتالیا در تقویم شمسی چه زمانی است؟

 ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای ارسال درخواست جهت بهره مندی از بورسیه DSU از اوایل ماه می تا اواخر ماه سپتامبر است که در تقویم شمسی در اردیبهشت ماه تا شهریور ماه است.

_____________سخن پایانی درباره ددلاین دانشگاه های ایتالیا__________

در این نوشتار به تحلیل ددلاین دانشگاه های ایتالیا پرداختیم. اطلاع از ددلاین های مهم مانند آخرین مهلت های ثبت نام، درخواست پذیرش و بورسیه بسیار مهم است زیرا متقاضی بدون اطلاع از تاریخ های مهم هر دانشگاه نمی تواند برنامه های خود را هماهنگ کند و از فرصت ها استفاده کند. از ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مطلع شدیم و دانستیم که دانشگاه ها برای دوره لیسانس رشته های پزشکی و غیر پزشکی تنها یکبار در سال دانشجو جذب می کند و برای جذب دانشجوی کارشناسی ارشد این دفعات پذیرش به دوبار می رسد ترم پاییز و ترم بهار. چنانچه در این زمینه سوالی دارید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سید امیرمحمد هاشمی
پسری ۲۰ ساله، با معدل ۱۹/۷۵ علوم تجربی و نمره‌ی آیلتس ۶/۵ می باشم و فعلا در ترکیه زندکی می کنم و دو ترم در دانشگاه تهران میکروبیولوژی خواندم آیا در دانشگاه ایتالیا با تدریس زبان انگلیسی می توانم رشته خودم یا هم رشته های خودم را بخوانم؟ هزینه‌ی وکالت شما و همچنین هزینه دانشگاه چقدر است؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان تحصیل در ایتالیا در رشته مورد نظرتان وجود دارد. هزینه رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مهدیه الوندی
با سلام و احترام؛ من 25 سالمه،آیلتس 7 دارم، لیسانس مدیریت بیمه دارم،10 ساله که ویولن میزنم و اجراهایی در تالار وحدت داشتم، میخواستم بپرسم شانسی برای اخذ بورسیه استانی در رشته موسیقی مقطع لیسانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله، در صورتی که درآمد خانواده شما از یک حدودی کمتر باشد می توانید برای بورسیه استانی اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان