شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا

27 نظر

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان و متقاضیان خارجی امر بسیار مهمی است زیرا تحصیل در ایتالیا رایگان نیست. خوشبختانه با توجه به تعدد بورسیه های ایتالیا و هزینه های نسبتاً پایین و مقرون به صرفه زندگی و تحصبل در این کشور، می توان با دریافت بورسیه، تقریباً هزینه تحصیل را به طور کامل پوشش داده شود و حتی برای هزینه زندگی نیز بورسیه دریافت کرد. بورس ایتالیا دارای دسته بندی های مشخصی است که تقریبا در تمامی آنها شرایط عمومی خاصی مورد نیاز است. شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل:

 • دانشجویانی که واجد شرایط هستند باید رزومه تحصیلی قوی ارائه دهند.
 • سن متقاضیان برای دوره ارشد نباید از ۲۸ سال و دکترا نباید از 30 سال بیشتر باشد.
 • دانشجویان نباید مقیم ایتالیا باشد.
 • به غیر از دوره هایی که کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود در سایر دوره ها تسلط به زبان ایتالیایی در حد b2 الزامیست.
 • معدل یکی دیگر از مهم ترین فاکتورها جهت دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا است.
 • گاهی اوقات درخواست مقاله ای مرتبط با بورسیه دارند.
 • از دانشجویان رشته های هنر، طراحی و موارد مشابه، نمونه کار نیز درخواست می شود.
 • وضعیت مالی والدین و هم چنین فرم ارزیابی سلامتی نیز می تواند جز شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی به حساب آید.
 • تعداد زبان هایی که می دانید به همراه مدارک زبان جز رزومه و شرایط اخذ بورسیه به حساب می آید.

مبلغ بورسیه ایتالیا از 200 تا 700 یورو به صورت ترمی به همراه خوابگاه رایگان برای دانشجو است. شما خواننده عزیز جهت هر گونه مشاوره رایگان در امر مهاجرت می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

ویدیو موسسه MIE در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

بورسیه تحصیلی ایتالیا

انواع بورسیه ایتالیا

به صورت کلی بورسیه های تحصیلی در ایتالیا در دو نوع مختلف می باشد. انواع بورسیه های تحصیلی ایتالیا شامل بورسیه هایی است که بر حسب شایستگی به دانشجویان ارائه می گردد و همچنین شامل بورسیه هایی که بر حسب نیاز دانشجویان به آنها ارائه می شود که در قسمت زیر به صورت دقیق به آنها پرداخته ایم:

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


بورسیه دانشگاه های ایتالیا (بورسیه های تحصیلی بر حسب شایستگی)

این بورسیه برای شناسایی و دادن پاداش به دانشجویانی است که از نظر تحصیلی و نمرات و... توانمند بالایی دارند. این بورسیه ها بسیار رقابتی می باشد و برای دانشجویانی که علاوه بر داشتن استعداد بالای تحصیلی، فعالیت های دانشجویی، کار تحقیقاتی و دستاوردهای مختلف داشته اند، در دسترس می باشد. منابع این بورسیه ها شامل؛ بورسیه های دولتی، بورسیه Erasmus، بورسیه های دانشگاهی و... می شود. در لیست زیر شما عزیزان می توانید انواع بورسیه دانشگاه های ایتالیا را مشاهده فرمایید:

نام بورسیه

شرایط پذیرش

مبلغ بورسیه

دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشجویان دوره لیسانس و ارشد پرداخت می شود.

پوشش دهنده هزینه های تحصیل و پرداخت 11 هزار یورو در سال

دانشگاه پادوا

دانشجویان دوره لیسانس و ارشد که از نظر تحصیلی استعداد بالایی دارند و مدرک خود را در خارج از ایتالیا دریافت کرده اند و اقامت خارج از ایتالیا را دارند

پوشش دهنده هزینه های تحصیل و پرداخت مبلغ 8000 یورو به دانشجویان

دانشگاه بوکونی

در سال اول به دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس که از نظر تحصیلی و علمی سطح بالایی دارند پرداخت می شود.

معافیت کامل از شهریه و پرداخت 13000 یورو در سال

دانشگاه LUMSA

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در رشته مدیریت اهداف توسعه پایدار

بین 9 تا 65 هزار یورو

دانشگاه پلی تکنیک  تورین

دانشجویان با استعداد در مقطع لیسانس تا دکترا

معافیت از شهریه دانشگاه

موسسه Scuola Normale Superiore

 مقطع دکترا

معافیت از شهریه دانشگاه و هزینه تحقیق

دانشگاه کالابریا

کارشناسی ارشد

پوشش دهنده شهریه کامل دانشگاه و کمک هزینه ماهانه

دانشگاه میلان

اکارشناسی ارشد

6000 یورو در ماه

بورسیه دانشگاه تورینو

برای دوره کارشناسی ارشد و برای دانشجویانی که نیاز مالی دارند ارائه می شود.

 9000 یورو

دانشگاه پیزا

لیسانس و کارشناسی ارشد

8000 یورو برای مقطع کارشناسی و 6000  یورو برای مقطع ارشد

 

البته که تعداد بورسیه ها و تنوع آن ها در دانشگاه های مختلف بسیار است. برای مثال یکی از بورسیه های بسیار مناسب ایتالیا با نام invest in your talent می باشد که علاوه بر هزینه تحصیل، مبلغی را نیز به عنوان هزینه زندگی اعطا می نماید. بنابراین DSU تنها بورس ایتالیا نمی باشد.

بورسیه استانی ایتالیا

این بورسیه ها برای کمک مالی به دانشجویانی که منابع مالی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل خود را ندارند، طراحی شده است. بورسیه استانی ایتالیا DSU که برای کشورهای جهان سوم می باشد برای دانشجویانی که از منابع مالی پایینی برخوردار هستند، در دسترس می باشد. منابع این بورسیه ها نیز از طریق دانشگاه یا دولت تامین می گردد. بورسیه‌های استانی در ایتالیا ممکن است بر اساس نیازها و مقررات مختلف در هر استان متفاوت باشند.  انواع بورسیه‌های استانی ایتالیا عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی استانی بومی: این بورسیه‌ها به دانشجویان محلی یا افرادی که در یک استان خاص ایتالیا زندگی می‌کنند اختصاص داده می‌شود. معمولاً بر اساس عملکرد تحصیلی یا نیازهای اقتصادی افراد تعیین می‌شود.
 • بورسیه استانی فرهنگی و هنری ایتالیا: این نوع بورسیه‌ ها به افرادی اختصاص می‌ یابد که در زمینه‌های هنری، ادبیات، موسیقی و فرهنگ مشغول به فعالیت هستند. ممکن است شامل حمایت مالی برای پروژه‌های هنری یا تحقیقات فرهنگی باشد. از آنجایی که ایتالیا در زمینه مد و پوشاک در دنیا پیشتاز است، بورسیه های خوبی را برای هنر و مد در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
 • بورسیه استانی ورزشی ایتالیا: برخی از استان‌های بزرگ بورسیه‌هایی را برای ورزشکاران با استعداد ارائه دهند تا آنها را در تمرینات و رقابت‌های ملی یا بین‌المللی حمایت کنند. این بورسیه ها بیشتر در شهر های رم، فلورانس و میلان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
 • بورسیه‌ های تحقیقاتی استانی ایتالیا: این بورسیه‌ها برای افرادی که در زمینه‌های تحقیقاتی و علمی فعالیت می‌کنند، اختصاص داده می‌شود. این ممکن است شامل حمایت مالی برای پروژه‌های تحقیقاتی و دانشجویان دکتری باشد. همچنین برای پست دکترا و فرصت مطالعاتی نیز در اختیار نخبگان علمی قرار می گیرد.
 • بورسیه‌ های کشاورزی و محیط زیست استانی: برخی از استان‌ها ممکن است برای افرادی که در زمینه کشاورزی یا حفاظت از محیط زیست فعالیت دارند، بورسیه‌های خاصی فراهم کنند.

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

دریافت بورسیه تحصیلی بدون ارائه مدارک و اثبات صلاحیت خود امکان پذیر نیست. بنابراین اطلاع از مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا برای متقاضیان ضروری است. تنها افرادی واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا هستند که دارای رزومه قوی باشند و از نظر شرایط مالی ثابت کنند که به کمک هزینه تحصیلی احتیاج دارند. دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا قادر خواهند بود که برای بورسیه ایتالیا اقدام کنند و بورسیه ها تنها به افرادی تعلق می گیرد که رزومه تحصیلی قابل قبولی ارائه دهند. بنابراین افراد یا شرایط دریافت بورسیه را از ابتدا دارند یا اینکه باید در مورد شانس برخورداری از آن برای مهاجرت به ایتالیا واقع بین باشند. زیرا که دانشجویان زبده قطعا در اولویت خواهند بود. مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 • فرم پر شده درخواست بورسیه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • شناسنامه
 • ارائه فیش حقوقی والدین دانشجو
 • کپی مدارک تمامی مقاطع تحصیلی به همراه لیست تمامی رشته های تحصیلی گذرانده شده و نمرات در هر مقطع
 • گواهی پزشکی
 • توصیه نامه
 • در صورت درخواست، ارائه رزومه و مقالات علمی

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی

دوره لیسانس در این کشور 4 سال است. دانشگاه های ایتالیا طیف وسیع و متنوعی از رشته ها را برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارند. بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی با توجه به آیتم ها و شرایط مختلفی نظیر پوشش دهی هزینه ها، شرایط متقاضی و رشته تحصیلی مورد نظر ارائه می شود. به عنوان مثال دانشجویانی که در دانشگاه بولونیا پذیرش دریافت می کنند شانس این را دارند که از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی استفاده کنند. ارزش بورسیه های این دانشگاه 11 هزار یورو می باشد. از شروط دریافت بورسیه این دانشگاه به شرح زیر است:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی الزامی است.
 • این بورسیه برای افراد زیر 30 سال است.
 • افراد بایستی در یکی از آزمون های SAT یا GRE شرکت کرده باشند.

بورسیه تحصیلی UCSC نیز توسط دانشگاه کاتولیک به دانشجویان بین المللی دوره لیسانس ارائه می شود. این بورسیه 42 درصد از شهریه دانشجویان را پوشش می دهد.

لیست بورسیه های تحصیلی دوره کارشناسی در ایتالیا عبارتند از:

 • شایستگی بوکونی
 • جوایز بین المللی
 • Politecnico di Torino بین المللی
 • Politecnico de Milano مبتنی بر شایستگی
 •  دانشگاه پاویا
 • بورس تحصیلی تعالی دانشگاه پادوآ
 •  EDISU Piemonte
 • دولتی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد هم می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. طول دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا 2 سال است. یکی از بورسیه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان تعلق می گیرد DSU است و افراد می توانند از تمامی کشورها برای این بورسیه درخواست دهند. این بورسیه شهریه افراد را به طور کامل پوشش می دهد. ضمن اینکه حدوداً 500 یورو نیز به عنوان کمک هزینه های زندگی (شامل فعالیت های ورزشی، خرید کتب درسی و ...) در ماه به آنها تعلق می گیرد. هزینه مسکن نیز برای دانشجویان رایگان می باشد. از شروط دریافت بورسیه DSU معدل حداقل 14 و نمره آیلتس 6 می باشد. بورسیه تحصیلی بوکونی (Bocconi) نیز از دیگر بورسیه های کشور ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد است که شامل مبلغ شهریه به طور کامل است. افراد با اثبات اینکه جهت تحصیل در دانشگاه به کمک مالی نیاز دارند می توانند برای این بورسیه درخواست دهند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا

دانشجویانی که می خواهند برای بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری  اقدام نمایند پیش از هر چیز می بایست با ارائه مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دوره متوسطه خود پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را بگیرند. دوره دکترا در کشور ایتالیا معمولا 3 تا 4 سال است. افراد برای تحصیل دکترا در ایتالیا اجازه دارند که 30 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان مقطع دکترا با درخواست برای بورسیه تحصیلی می توانند هزینه های خود را کاهش دهند. یکی از بورسیه هایی که در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور ایتالیا ارائه می شود بورسیه کاتونی (Katoni) می باشد و به محققان و دانشجویان بین المللی از ملیت های مختلف تعلق می گیرد. ارزش این بورسیه 1500 دلار است. بورسیه HLR نیز در مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود. ارزش این بورسیه 10.000 دلار است که سالانه به پنج دانشجو تعلق می گیرد. در این مقطع دانشجویان می بایست رزومه تحقیقاتی بسیار خوبی داشته باشند. نمره ایلتس افراد نیز باید 7 به بالا باشد. مقالات ISI نیز از شروط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا می باشد.

بورسیه تحصیلی پزشکی ایتالیا 

با توجه به شرایط مناسب تحصیل پزشکی در ایتالیا، عبارت "بورسیه تحصیلی ایتالیا پزشکی" یکی از عبارات پرتکرار در جستجوی گوگل می باشد. قابل توجه متقاضیان پزشکی ایتالیاست که امکان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا پزشکی نیز وجود دارد. بورسیه تحصیلی ایتالیا در رشته پزشکی هم چون سایر رشته ها و مقاطع مختلف به افرادی تعلق می گیرد که دارای رزومه های تحصیلی قوی باشند. افراد با دریافت بورسیه از دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا می توانند در این رشته به طور رایگان تحصیل کنند. دانشجویان رشته پزشکی هم چون دیگر رشته ها نیز در کنار تحصیل رایگان قادر خواهند بود از کمک هزینه های زندگی و اسکان رایگان بهره مند شوند. یکی از این بورسیه ها بورسیه استانی ایتالیا می باشد و ارزش آن 10.000 یورو است که شامل اسکان و شهریه دانشجو می شود. افراد با ارائه فیش حقوقی والدین و اسنادی مبنی بر شرایط نامطلوب زندگی می توانند برای دریافت بورسیه اقدام کرده و کمک هزینه تحصیلی و زندگی دریافت کنند.

معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا

بدیهی است که تمامی دانشجویان بین المللی پیش از اقدام برای بورسیه ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل باید دانشگاه مورد نظرشان را با توجه به رشته خود و سطح علمی آن دانشگاه انتخاب کنند. تحصیل در کشور ایتالیا فرصتی است برای یادگیری زبان ایتالیایی که به شکلی گسترده برای صحبت کردن در این کشور استفاده می شود. "این نوشتار توسط مشاوران با تجربه موسسه ملک پور تهیه و بررسی شده است و بنابراین کپی برداری از آن بدون ذکر منبع عملا غیر قانونی می باشد". دانشگاه های کشور ایتالیا از نظر رتبه بندی جهانی در سطح خوبی هستند و استاندارد تحصیلی در این کشور بالا است. ایتالیا دارای انواع دانشگاه ها در رشته های مختلف پزشکی، فنی، مدیریتی، اقتصاد، حمل و نقل، هوا فضا و بسیاری از زمینه های دیگر می باشد.

نام دانشگاه

رتبه کشوری

رتبه بین المللی

دانشگاه بولونیا

1

114

دانشگاه ساپینزای رم

2

143

دانشگاه پادووا

3

162

دانشگاه میلان

4

168

دانشگاه فدریکو دوم ناپل

5

200

دانشگاه پیزا

6

232

دانشگاه پلی تکنیک میلان

7

250

دانشگاه تورین

8

263

دانشگاه فلورانس

9

269

دانشگاه ژنوا

10

346

ویزای دانشجویی ایتالیا

دانشجویان بین المللی پس از تحقیق در مورد دانشگاه مورد نظر خود می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی و به دنبال آن بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند. آنگاه برای ورود به کشور ایتالیا باید درخواست ویزای تحصیلی این کشور را دهند. در حقیقت ویزای تحصیلی ایتالیا مجوز ورود به این کشور و شروع دوره تحصیلی می باشد. همه کشورها ویزای تحصیلی را برای افراد خارجی دارند و تمامی دانشجویان بین المللی فارق از آنکه چه ملیتی دارند ویزای تحصیلی ایتالیا را برای ورود به این کشور احتیاج دارند. دانشجو با ارائه نامه پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه مربوطه قادر خواهد بود برای ویزا اقدام نماید. یکی از شروط واجب و لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ارائه تمکن مالی کافی می باشد که اگر دانشجو پیش از شروع ترم بورسیه تحصیلی خود را دریافت کند می تواند با ارائه آن به سفارت میزان تمکن مالی را کمتر کند، چرا که بورسیه ها بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را پوشش می دهند.

 مد نظر داشته باشید که ددلاین سفارت به منظور رزرو وقت برای ویزای تحصیلی ایتالیا از اردیبهشت ما شروع می شود و تا اواسط تیر ماه پایان می یابد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به شرح زیر می باشد.

 • عکس
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت کل شهریه سال اول
 • گواهی سلامت پزشکی
 • اصل تمامی مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی آنها
 • شناسنامه
 • دعوتنامه رسمی تحصیلی
 • گواهی مبنی بر داشتن اسکان
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • مدرک زبان

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی از طریق بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانند هزینه های تحصیل در ایتالیا را کاهش دهند و همانطور که پیشتر نیز عنوان شد، در بسیاری از موارد هزینه ای بابت شهریه نمی پردازند. به طور کلی کشور ایتالیا برای دانشجویانی که بودجه پایینی دارند گزینه تقریبا مناسبی است چرا که افراد می توانند رایگان تحصیل کنند و در کنار آن کمک هزینه هایی بابت تامین غذا، و بیمه دانشجویی نیز دریافت نمایند. در واقع کشور ایتالیا برای افرادی که به قصد تحصیل به این کشور می آیند می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. با این حال هزینه های زندگی تا حد زیادی بستگی به منطقه و سبک زندگی دارد.

اقلام

هزینه

حمل و نقل (جابه جایی داخلی)

2 یورو

تاکسی ( بر اساس کیلومتر)

1 یورو

شارژ ماهیانه

150 یورو

غذای یک رستوران معمولی

15 یورو

شیر (واحد لیتر)

1 یورو

برنج (واحد کیلوگرم)

2 یورو

تخم مرغ (دوجین)

2 یورو

گوشت (واحد کیلوگرم)

15 یورو

سیب زمینی

1 یورو

گوجه

1 یورو

یک آپارتمان تک خوابه در پایین شهر

458 یورو

 

بورسیه ایتالیا در بسیاری از موارد شامل اسکان نیز می شود. "این نوشتار توسط مشاوران با تجربه موسسه ملک پور تهیه و بررسی شده است. بنابراین کپی برداری از آن بدون ذکر منبع عملا غیر قانونی می باشد". در کنار تمامی هزینه ها، شهریه دانشگاه بستگی به مقطع تحصیلی، دانشگاه و طول دوره دارد. به طور معمول دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی سالیانه حدود 10.000 تا 20.000 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد بین 15.000 تا 40.000 یورو و در مقطع دکترا بین 8.000 تا 10.000 یورو می پردازند.


سوالات متداول

✔️ میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا چقدر است؟

میانگین هزینه های زندگی یک دانشجو بین 800 تا 900 یورو در ماه است.

✔️ از الزامات دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا چیست؟

دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشند.

✔️ مدارک ضروری جهت دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا کدامند؟

ارائه فیش حقوقی والدین و مدارک تحصیلی از موارد ضروری جهت دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا می باشد.

✔️ از دانشگاه های برتر کشور ایتالیا جهت تحصیل کدامند؟

دانشگاه های بولونیا، ساپینزای رم و دانشگاه پادووا به ترتیب سه دانشگاه برتر کشور ایتالیا هستند.

سخن پایانی

بسیاری از اطلاعات را در خصوص بورسیه ایتالیا، بورسیه دانشگاه های ایتالیا و هم چنین شرایط بورس استانی ایتالیا در اختیار شما خواننده عزیز قرار دادیم. یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان را به تحصیل در کشور ایتالیا جذب می کند بورسیه های تحصیلی است که افراد می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی و در سطح بسیار مطلوب از بورسیه استفاده کنند. علاوه بر اینکه در بسیاری از مواقع هزینه تحصیل افراد رایگان است آنها می توانند اسکان رایگان و کمک هزینه های زندگی هم دریافت نمایند. هم چنین دانشگاه های کشور ایتالیا در بین دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی دارای اعتبار خوبی هستند و سالانه از سرتاسر دنیا دانشجویان بسیاری به هدف تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. در نظر داشته باشید جهت هر گونه پرسش و دریافت اطلاعات تخصصی تر در زمینه بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانید با اعضای موسسه ملک پور، مشاوره تلفنی و رایگان برقرار کنید. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها در زیر همین مقاله برای ما بنویسید.

امتیاز 5 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم زادمحمدی
عرض ارادت به آقای دکتر ملک پور استاد عزیزم و همه همکاران خوبشون سوال من این هست که برای تمکن مالی مبلغی که می بایست توی حساب بگذاریم برای ویزای دانشجویی ایتالیا چقدر باشه بهتره با توجه به تجربیاتی که داشتین در این زمینه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما برای سفارت باید حداقل هزینه زندگی یکسال را ارائه دهید. سپاس
ملیکا محمدی
سلام وقتتون بخیر امکانش هس مدرک زبان نداشته باشی و همین طور ایمت اقدام کنی برای اپلای بعدش بیای ایلس و ایمت بگیری
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به دانشگاه و رشته تان دارد بلی ممکن است از شما مدرک زبان نخواهد دانشگاه ولی سفارت نیازمند به مدرک زبان باشد.
Karim
سلام و عرض ادب. ممنونم از اطلاعات عالی و مفید تون، سوال من این بود که برای تحصیل در ایتالیا آیا شرایط سنی وجود دارد؟ و برای گرفتن ویزا مدرک زبان الزامی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور کلی بهتر است برای تحصیل در این کشور با گپ تحصیلی پایین اقدام شود تا شانس دریافت ویزا بیشتر شود. ارائه مدرک زبان الزامی نیست اما می تواند تاثیر مثبتی در روند دریافت ویزا داشته باشد.
ساجده احمدی
سلام وقت بخیر سوالی که دارم اگر ویزای تحصیلی برای ایتالیا بگیرم آیا همسرمم میتونه همراه من باشه؟ و هزینه تمکن مالی باید چند وقت در حساب باشه؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز متاسفانه پذیرش تحصیلی ایتالیا ویزای همراه ندارد.
سیما شمس
سلام وقت بخیر برای اینکه بورسیه تحصیلی ایتالیا رو بگیریم باید حتما شرایط خاصی داشته باشیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، بسته به نوع بورسیه درخواستی باید شرایط خاص آن را داشته باشید.
کوثر سواری
سلام من 35 سالمه ارشد داروسازی دارم برای تحصیل در مقطع دکترا میتونم در ایتالیا فاند بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام در صورتیکه رزومه شما قوی باشد امکان اخذ فاند وجود دارد.
شیما
سلام عرض ادب برای تحصیل ایتالیا محدودیت سنی هست ؟ چجوری میشه بورسیه تحصیلی ایتالیا رو گرفت برای رشته های هنر ؟ من لیسانس گرافیک دارم و میخوام فوق لیسانس طراحی لباس بخونم ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور کلی بهتر است برای تحصیل و دریافت ویزا گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید و برای بورسیه نیز به دو حالت شایستگی تحصیلی و بورسیه های استانی می توان اقدام نمود که بسته به رزومه متقاضی خواهد داشت.
سحر
سلام، جهت اقدام برای دریافت بورسیه آیا باید از طریق دانشگاه ها اقدام کرد و درخواستمون رو به دانشگاه بگیم یا باید از طریق سازمان دیگه ای درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بسته به نوع بورسیه باید با سازمان مربوطه ارتباط برقرار بفرمایید زیرا برخی از بورسیه ها توسط دانشگاه و برخی توسط نهادها و سازمان های دیگر و یا حتی دولت ارائه می شود.
ثمینه
با سلام. من میتونم قبل از پذیرش در دوره زبان ایتالیایی شرکت کنم؟ هزینه تحصیل زبان چقدره؟ آیا بورسیه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد. هزینه دوره های زبان بین ۵ تا ۸ هزار یورو متغیر است
هادی رفیعی
با سلام و وقت بخیر. در بورسیه های ایتالیا آیا بورسیه ای هست که همه هزینه ها را پوشش بده؟ هزینه تحصیل و زندگی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، برخی بورسیه ها تمام هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان را پوشش می دهند ولی افراد برای دریافت این بورسیه ها باید شرایط خیلی خوبی داشته باشند.
ماریا
سلام، کمک هزینه تحصیلی که این بورسیه ها میدن چه مقدار هست؟ راهنمایی میکنید لطفا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. همانطور که در مقاله ذکر شده، بورسیه های متعددی برای تحصیل در این کشور وجود دارد و مبالغ هر کدام متفاوت است، پیشنهاد میکنیم یک بار دیگر مطالب مقاله را مطالعه نمایید زیرا با جزئیات بسیاری از موارد ذکر شده اند.
آرین سعیدی
سلام. برای دریافت بورسیه حتما باید معدل عالی داشته باشیم یا با معدل 16 هم میشه برای ایتالیا اقدام کرد و بورسیه گرفت؟ با سن 29سال شانس ویزا دارم برای تحصیل توی این کشور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر، برخی از انواع بورسیه بسته به شرایط مالی خانواده نیز وجود دارد که به عنوان بورسیه های استانی شناخته می شوند و با سن 29 سال شانس ویزا خواهید داشت.
سیما
سلام روز خوش. برای درخواست بورسیه ایتالیا باید زبان اینالیایی بلد باشم یا انگلیسی کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در دانشگاه‌های بین‌المللی به زبان انگلیسی نیز امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد
حنانه شمسی
سلام و خسته نباشید. ممنون از مقاله خوبتون. آیا امکان تحصیل با هزینه پایین در دیگر کشورهای اروپایی وجود داره؟ من 17 سالمه و دوس دارم پزشکی بخونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز شما می‌توانید در کشورهایی مانند اسپانیا فرانسه و آلمان در دانشگاه‌های دولتی با هزینه بسیار پایین تحصیل نمایید اما توجه داشته باشید قبل از ورود به دانشگاه می‌بایست یک سال دوره‌های کالج را در آن کشور تحصیل کنید
رکسانا
سلام وقت بخیر من ۱۹ سالمه دیپلم گرافیک دارم معدلم ۱۹/۳۰ هست. دارم زبان می خونم سوالم اینه که برای تحصیل تو ایتالیا تا چه سطحی باید برسونم زبانمو و چه مدرک زبان هایی تائیدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول شما باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6 ارائه نمایید تا شانس دریافت پذیرش از دانشگاه های متعدد را داشته باشید.
نیما رستمی نژاد
درود. به نظرتون تدریس زبان انگلیسی (بعد از تحصیل) در ایتالیا بازار کار داره؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه تسلط کامل به این زبان داشته باشید امکان پیدا کردن کار وجود دارد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من ایلتس 7 دارم دانشجوی ارشد مکانیک هستم از نظر شما امکان دریافت بورسیه را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برخی از بورسیه های ایتالیا حتی نیاز به مدرک زبان بالا هم ندارند ولی در صورتی که سوابق تحصیلی و زبان شما مناسب باشد میتونید از بورسیه های مختلفی استفاده کنید.
مرادزاده
سلام و عرض ادب من 26 سالمه و دارای مدرک لیسانس مدیریت هستم و فصد دارم برای تحصیل همین رشته اقدام کنم. میخواستم بپرسم که برای بورسیه تحصیلی چه شرایطی نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شرایط بورسیه های مختلف با هم تفاوت دارند و یکی از راحت ترین این بورسیه ها بورسیه استانی است که اکثر دانشجویان می توانند برای آن اقدام داشته باشند.
خلجی
سلام وعرض ادب سوال بنده اینه که ایا ازطریق کالج میشه وارد ایتالیاشد وبورسیه دانشگاه گرفت چون گپ تحصیلی بنده زیاده
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز ایتالیا جز کشورهایی می‌باشد که روی سن و گپ تحصیلی حساس می‌باشد. پیشنهاد می‌شود در صورتی که گپ تحصیلی بالایی دارید برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند هلند سوئد دانمارک و بلژیک اقدام نمایید.
نازی گل کار
سلام وعرض ادب من ۲۳سالمه کارشناسی ادبیات فارسی خوندم ومطلقه هستم یه فرزند ۶ساله دارم امکان اینکه برام بورسیه بگیرید وبرای فرزندم هم امکانش هست ویزا بگیرید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌توانید برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید. ولی در نظر داشته باشید ایتالیا ویزای همراه ارائه نمی‌دهد‌
محمدیان
سلام وقت بخیر ایا امکان دریافت بورسیه برای لیسانس کامپیوتر با معدل دیپلم ۱۵ وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله امکان اقدام وجود دارد.
سامان
سلام بنده 40 سالمه و برای تحصیل میخواستم اقدام کنم معدلم 18 بوده و سطح زبانم در حد 6 هست برای ارشد میخواستم اقدام کنم و مقاله هم دارم که ارائه بدم ممنوم میشم با توجه به شرایط بنده امکان دریافت بورسیه تحصیلی رو دارم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا مناسب می‌باشد که بایستی از یک سوپروایزر پذیرش بگیرید.
ساحره
سلام وقت شما بخیر من ۲۹ سالمه لیسانس روانشناسی ام آرایشگرم و هفت سال سابقه دارم تو چند لاین مختلف سرتیفیکیت دارم. دو میلیارد دارایی دارم و حدودا ۵۰۰ میلیون نقد تو حساب دارم . با این سرمایه غیر از پناهندگی چه روشی می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای داشتن مدرک زبان مناسب برای تحصیل فوق لیسانس در این کشور و یا حتی کشورهای دیگر اقدام داشته باشید.
مینا
سلام وقت بخیر آیا داشتن مقاله چاپ شده در ژورنال داخلی کمکی به گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. این موضوع میتوانید در دریافت بورسیه برای شما تاثیرگذار باشد اما تضمین کننده دریافت بورسیه نیست.
حمید
سلام وقت بخیر بورسیه تحصیلی ایتالیا برای مقطع ارشد هم وحود داره و ایا محدودیت سنی داره من ۳۶ سالمه لیسانس شیمی دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله بورسیه وجود دارد و برای ویزا شدن شما گپ تحصیلی دارید و این ریسک ویزا را افزایش می دهد.
ساعدی
سلام وقتتون بخیر من‌لیسانس تاریخ دارم میتونم برای بورسیه ایتالیا اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید دقیق مورد بررسی قرار بگیرد و برای این منظور پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان با مشاورین استفاده کنید و با شماره 02149196000 تماس بگیرید.
کمالی
با سلام به تیم خوب شما ایا امکان دریافت بورسیه استانی در مقطع فوق لیسانس مهندسی مکانیک پجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورت داشتن شرایط لازم امکان دریافت بورسیه وجود دارد.
مشاوره رایگان