رشته مدیریت و MBA در ایتالیا

بدون نظر

ایتالیا به خاطر صنعت مد خود شهرت جهانی دارد، ولیکن این کشور در بخش های دیگر نیز دربردارنده برخی از عالی ترین دانشگاه های MBA در جهان است. رشته مدیریت و mba در ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان مدیریت می باشد، زیرا این کشور رتبه هفتم در تولید ناخالص داخلی و هفدهم در شاخص توسعه انسانی در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است. هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های مدیریت ایتالیا چقدراست؟ آیا کسب پذیرش و ادامه تحصیل مدیریت در ایتالیا نیاز به آزمون ورودی دارد؟ سعی بر آن داریم تا در مقاله علمی رشته مدیریت و mba در ایتالیا موارد مختص به آن را با بهره گیری از کارشناسان مجرب و مشاوره وکلای محلی ایتالیا مورد تحلیل قرار دهیم. موسسه مشاوره ای MIE با بهرگیری مجرب ترین مشاورین و کارشناسان راهنمای شما عزیزان در این مسیر دشوار با ارائه مشاوره رایگان می باشند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مارشته مدیریت و MBA در ایتالیا

شرایط تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا در مقاطع مختلف دانشگاهی

اکثر داوطلبین تحصیل رشته مدیریت و mba در ایتالیا می بایست شرایط تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا به درستی برررسی و مورد مطالعه قرار دهند. تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان این رشته امکانپذیر است البته هر دوره شرایط مختص خود را دارد. جهت کسب اطلاعات کامل مربوط به هر دانشگاه و رشته مورد نظر و همچنین اطلاع از زمان دقیق ثبت نام ها و مهلت ارسال مدارک توصیه می شود به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر رجوع شود، زیرا شرایط یکسانی برای همه دانشگاه وجود ندارد و ممکن است شرایط دانشگاه ها از هم متفاوت باشند. ولیکن یک سری شرایط کلی جهت تحصیل رشته های مدیریت وجود دارد که در ادامه بدآن ها خواهیم پرداخت:

شرایط تحصیل لیسانس مدیریت در ایتالیا

یکی از مهمترین شرایط تحصیل مدیریت اتمام دوره 12 ساله تحصیلی و کسب مدرک دیپلم می باشد. از دیگر شرایط تحصیل لیسانس مدیریت ایتالیا می توان تسلط بر زبان انگلیسی یا ایتالیایی را بیان نمود که برای دوره لیسانس که معمولا 3 الی 4 سال به طول می انجامد، مدرک زبان ایلتس 6 را از دانشجو می طلبند. دارا بودن دانش اولیه زبان ایتالیایی در کنار تسلط به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز خواهد بود. ارائه تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و تامین هزینه های زندگی در ایتالیا از دیگر شرایط مهم تحصیل می باشد. برخی از دانشگاه ها جهت ورود به رشته مدیریت در ایتالیا آزمون ورودی برگزار می کنند که در این صورت نیاز به قبولی در آزمون ورودی خواهید داشت.

تحصیل فوق لیسانس رشته mba در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد ایتالیا در رشته مدیریت برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر بوده و از شرایط اساسی و کلی هر دانشگاه برای تحصیل فوق لیسانس رشته mba در ایتالیا ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل (دیپلم و لیسانس با معدل قابل قبول) همچنین تسلط به زبان انگلیسی (ایلتس 6.5) یا ایتالیایی و اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و هزینه ها الزامیست. رشته mba معمولا دوساله بوده و برخی از دانشگاه ها ممکن است از دانشجو سابقه کاری بین یک الی سه سال طلب کنند.

تحصیل دکترای مدیریت در ایتالیا (DBA)

تحصیل دکترا در ایتالیا برای رشته های مدیریت در بهترین دانشگاه ها و با دستورالعمل های اروپایی اجرا می شود. تحصیل دکترای مدیریت در ایتالیا (DBA) اکثرا مرتبط با تحقیقات و پژوهش هستند این مقطع معمولا 2 الی 4 ساله بوده و اشخاصی که در پی ارتقای سطح کاری، کسب درآمد بالاتر و مشاغل با موقعیت های بهتر هستند به ادامه تحصیلات خود در مقطع دکترا می پردازند. از شرایط تحصیل برای متقاضیان مقطع دکترای رشته مدیریت می توان به ارائه مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا معادل آن را که از دانشگاهی معتبر با معدل بالا دریافت نموده باشید، اشاره کرد. همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی (ایلتس 7)، رزومه تحصیلی قوی، ارائه پروپزال، داشتن استاد راهنما انگیزه نامه و توصیه نامه نیز مورد نیاز است.

ویدئو موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


مدارک مورد نیاز پذیرش رشته مدیریت و MBA در دانشگاه های ایتالیا

رشته مدیریت و mba در ایتالیا بسته به دانشگاه و گرایش انتخابی مدارک متفاوتی را می طلبد. ممکن است مدارک خواسته شده در رشته مدیریت مالی در ایتالیا با مدارک درخواستی رشته های دیگر متفاوت باشد، بنابراین برای اطمینان می بایست به سایت رسمی دانشگاه و گرایش مورد نظر رجوع نمود. با این وجود مدارک کلی درخواست می شود که چک لیست مدارک مورد نیاز پذیرش رشته مدیریت در ایتالیا در زیر ذکر شده است:

 • مدارک هویتی (شناسنامه، گذرنامه با تاریخ معتبر)
 • عکس دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی سال های قبل همراه با ریزنمرات
 • بیمه نامه
 • توصیه نامه از استادان دوره قبلی تحصیل
 • انگیزه نامه
 • فیش پرداخت شده شهریه و دیگر هزینه های مربوط به ثبت نام
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • فرم تمکیل شده ثبت نام
 • ارائه مدرک زبان
 • دو الی سه سال تجربه کاری مرتبط که ارائه این مدرک اختیاری می باشد

گرایش های رشته مدیریت و mba در ایتالیا (مدیریت بازرگانی و منابع انسانی)

تحصیل مدیریت در ایتالیا در مقاطع مختلف و گرایشات متفاوت از جمله رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا، مدیریت بازرگانی و مالی و .... صورت می پذیرد. با توجه به اینکه رشته های مدیریت یکی از برترین و پول سازترین ها برای کار در ایتالیا است، به ذکر گرایش های رشته مدیریت و mba در ایتالیا می پردازیم:

 • مدیریت پروژه
 • تحصیل مدیریت در گرایش اتوماسیون و رباتیک
 • رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا
 • مدیریت بین الملل
 • مدیریت مالی شرکت جهانی
 • رشته mba طراحی های لوکس
 • رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا (منابع انسانی بین الملل)
 • مدیریت بیمه و مدیریت ریسک
 • رشته مدیریت مالی در ایتالیا
 • تجارت بین الملل
 • رشته مدیریت در گرایش امور مالی و اقتصاد
 • مدیریت اجرای جهانی
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • تحصیل مدیریت در گرایش بازاریابی و اطلاعات

رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا

رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا یکی از انواع گرایشات رشته mba بوده که با توجه به تقاضای بازار کار رشته مدیریت در ایتالیا متقاضیان زیادی را به خود جلب نموده است. جهت کسب پذیرش در این رشته اتمام دوره 12 ساله تحصیل و کسب معدل با نمره بالا و تسلط به زبان ( ایلتس 6) از شرایط اصلی اپلای ایتالیا در دوره کارشناسی می باشد. نکته مهم اینکه یکی از شرایط کسب پذیرش در دانشگاه بلونیا در رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا قبولی در آزمون SAT می باشد. گرایش های رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا:

 • مدیریت تجارت بین الملل
 • MBA تجارت و اقتصاد
 • مدیریت مالی
 • MBA بین الملل و بازاریابی
 • رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا
 • سیستم های اطلاعاتی MBA
 • کارآفرینی

 رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا

با توجه به مطالب ذکر شده می توان نتیجه گرفت تحصیل مدیریت و گرایشات آن از جمله رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا شرایط و موقعیت کاری خوبی برای فارغ التحصیلان به همراه خواهد آورد. جهت اپلای در این رشته با توجه به دانشگاه انتخابی ممکن است شرایط متفاوت یا مدارک اضافی درخواست شود اما شرایط کلی آن همانند دیگر رشته های مدیریت ارائه دیپلم 12 ساله به همراه ارائه مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6 و دوره ارشد نیاز به نمره ایلتس 6.5 (مدرک تافل بانمره 90) می باشد. تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی در رشته مدیریت امکان پذیر است و چنانچه تمایل به تحصیل به زبان ایتالیایی دارید ارائه مدرک زبان ایتالیایی حداقل در سطح B2 مورد نیاز می باشد. ادامه تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا مهارت های افراد را تقویت و پرورش داده و تبحر اساسی را در هر زمینه از مدیریت منابع انسانی پرورش دهید. رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا عبارتند از:

 • رشته اجرایی مدیریت منابع انسانی
 • رشته منابع انسانی و سازمان
 • مدیریت منابع انسانی
 • استاد اجرایی در مدیریت پرسنل و مدیریت منابع انسانی
 • متخصص مدیریت منابع انسانی

بهترین شهر ایتالیا برای زندگی

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر ایتالیا برای زندگی

در این مقاله ما جوانب بهترین شهر ایتالیا برای زندگی را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا در انواع دانشگاه

هزینه تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا با توجه به دوره های تحصیلی و دانشگاه ها متفاوت بوده و کیفیت آموزش چه در دانشگاه های خصوصی و چه در دانشگاه های دولتی معادل است. متوسط شهریه رشته مدیریت و mba در ایتالیا بین 19000 یورو تا 30000 یورو تخمین زده شده است. با این وجود برخی از دانشگاه ها که شهریه بالاتری حدود 48000 یورو دریافت می کنند که هزینه های تحصیل در ایتالیا را بالا خواهد برد. شهریه دانشگاه های دولتی در رشته MBA (کارشناسی ارشد) بین 900 تا 4000 یورو و در دانشگاه های خصوصی بین 6000 تا 20000 یورو در سال است. با توجه به اینکه اطلاع از شهریه ها از موارد مهمیست که متقاضیان تحصیل در رشته mba در ایتالیا می بایست در نظر داشته باشند بدین منظور هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در برترین دانشگاه های ایتالیا در جدول زیر برای شما عزیزان ارائه شده است. (مبالغ ذکر شده به یورو می باشند)

نام دانشگاه

شهریه سالیانه مقطع کارشناسی

شهریه سالیانه مقطع کارشناسی ارشد

شهریه سالیانه مقطع دکترا

دانشگاه بولونیا

1000 الی 3000

3100

750 الی 800

دانشگاه ساپینزای رم

2,924

2821

2821

Università degli Studi di Milano

750 الی 1800

750 تا 1800

750 الی 1800

Università Cattolica del Sacro Cuore

5,500 -7,400

7,400-9,200

7,400-9,200

Università Commerciale Luigi Bocconi

7,400-9,200

11000-12,900

11000-12,900

بورسیه رشته های مدیریت و mba در ایتالیا

دولت و دانشگاه های کشور ایتالیا جهت ترغیب دانشجویان به تحصیلات عالیه و ساده تر کردن تحصیل، انواع بورسیه های رشته مدیریت و mba در ایتالیا را به دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان ایتالیایی ارائه می نماید. بورسیه تحصیلی ایتالیا، برای مقاطع مختلف تحصیل رشته های مدیریت تعلق می گیرد که معمولا به دانشجویان با رزومه قوی (کسب معدل بالا، ارائه نمره بالا در زبان انگلیسی یا ایتالیایی، شرکت در مسابقات یا داشتن تحقیقات و مقاله های ژورنالی و...) و یا براساس وضعیت مالی دانشجو و خانواده وی تعلق می گیرد. جدول زیر ارائه کننده سه مورد از بورسیه های رشته مدیریت در ایتالیا می باشد:

بورسیه تعالی

بورسیه تعالی 30% به دانشجویان شایسته ای که نمرات GMAT 650+ را به دست آورده اند پاداش می دهد - بورسیه تحصیلی اولیه 20% به هر دانشجویی اعطا می شود که قبل از اتمام دسامبر برای پذیرش بعدی اقدام به ثبت نام نماید.

بورسیه های MBA SDA Bocconi

بورسیه های MBA SDA Bocconi در ایتالیا که برخی شهریه های کلی یا هزینه های جزئی را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی مرکز مطالعات دیپلماسی فرهنگی

بورس رشته های مدیریت و mba که متقاضیان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان اقدام برای این بورس را خواهند داشت. این بورس هزینه های کلی یا جزئی دانشجویان را پوشش می دهد.

بهترین دانشگاه های مدیریت ایتالیا و بررسی شرایط پذیرش mba

بهترین دانشگاه های مدیریت ایتالیا بر اساس موقعیت هایشان در امتیازبندی کلی برترین دانشگاه های جهانی رتبه بندی شده اند. این دانشگاه ها بر پایه عملکرد تحقیقاتی شان به وسیله اعضای جامعه دانشگاهی در سراسر جهان و اروپا ارزیابی شده اند. بهترین دانشگاه های مدیریت ایتالیا در واقع جزء برترین دانشگاه ها در جهان نیز به شمار می آیند. جدول زیر ذکر کننده نام بهترین دانشگاه های ایتالیا برای  تحصیل در رشته مدیریت می باشند:

رتبه دانشگاه جهانی 2022

رتبه ایتالیا 2022

نام دانشگاه

 نام شهر 

172

1

University of Bologna

بولونیا

197

2

Sapienza University of Rome

رم 

197

2

Scuola Normale Superiore Di Pisa

پیزا

201–250

4

University of Padua

پادوآ

201–250

4

St. Anna School of Advanced Studies - Pisa

پیزا

201–250

4

Vita-Salute San Raffaele

میلان

301–350

7

University of Milan

میلان

301–350

7

University of Milan Bicocca

میلان

301–350

7

University of Rome 2 - Tor Vergata

رم 

351–400

10

Bresha University

برشا

351–400

10

University of Pavia

پاویا

351–400

10

Politecnico di Milano

میلان

رشته مدیریت و MBA در ایتالیا

تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه بوکونی

برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه بوکونی می بایست اطلاعات کامل و جامعی در خصوص رشته انتخابی کسب نمایید. تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه بوکونی میلان نیازمند مدارک و مستندات می باشد که جهت اطلاع دقیق از آن ها باید به وب سایت دانشگاه مراجعه نمود. اما بعضی از مستندات و مدارک بین همه رشته ها یکسان می باشند که می توان موارد مثل دیپلم 12 ساله با ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی به همراه ریزنمرات، دانش زبان انگلیسی یا ایتالیایی ارسال مدرک آن به دانشگاه، همه داوطلبین تحصیل در این دانشگاه می بایست در آزمون GMAT یا GRE و یا آزمون دانشگاه بوکونی میلان شرکت نموده و نمره قبولی کسب نمایند. از دیگر شروط ثبت نام و اخذ پذیرش ارائه هدف خود از تحصیل (انگیزه نامه) و دو توصیه نامه را می توان نام برد. در نهایت ممکن است داوطلبین مصاحبه ای جهت کسب پذیرش از دانشگاه دعوت شوند که این رویداد نشان دهنده این واقعیت است که داوطلب، توانایی ها و مهارت‌های کافی را برای کسب پذیرش و تحصیل در دانشگاه بوکونی را داراست. مکان این مصاحبه ها معمولا در شهر میلان و در دانشگاه بوکونی اجرا می شود و یا ممکن است به وسیله تماس تلفن یا ویدیو کنفرانس برگذار شود. چک لیست انواع رشته های مدیریت در ایتالیا در دانشگاه بوکونی به قرار زیر است.

دوره کارشناسی رشته مدیریت و mba

دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت و mba

رشته اقتصاد بین‌الملل و مدیریت

رشته مدیریت برای حکومت و سازمان‌های بین‌الملل و اقتصاد

رشته حکومت‌داری بین‌الملل و سیاست

رشته مدیریت

رشته کسب ‌و کار

رشته مدیریت مالی در ایتالیا و حسابداری

رشته اقتصاد بین‌الملل و امور مالی

رشته مدیریت مالی در ایتالیا

رشته علوم کامپیوتری در هوش مصنوعی و ریاضیات

رشته علوم اجتماعی و اقتصاد

رشته علوم اجتماعی و اقتصاد

رشته مدیریت مارکتینگ

رشته مدیریت در هنر، فرهنگ و ارتباطات و اقتصاد

مدیریت خلاقیت و فناوری و رشته اقتصاد

رشته مدیریت علوم کامپیوتری و اقتصاد

رشته تحلیل کسب ‌وکار و علم داده‌ها

سیاست و ارزیابی سیاسی

حکومت و استراتژی خطرات مجازی

رشته مدیریت بین‌الملل

رشته مدیریت برای هنر، فرهنگ، رسانه و تفریح و اقتصاد

تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه پلی تکنیک میلان

ادامه تحصیل رشته مدیریت و mba در ایتالیا در بهترین دانشگاه های آن از جمله دانشگاه پلی تکنیک میلان شرایط خاص خود را می طلبد. از شرایط اساسی کسب پذیرش و تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه پلی تکنیک میلان می توان ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل ترجمه شده، تسلط بر زبان ایتالیایی یا انگلیسی همراه با ارائه مدرک، نوشته و بیانیه ای از هدف، نامه تمکن مالی و قبولی در آزمون ورودی را نام برد. رشته مدیریت در این دانشگاه دارای گرایشات مختلفی است که برخی از آن در ادامه ذکر شده اند. انواع رشته های تحصیل مدیریت در ایتالیا در دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی:

 • BBA در مدیریت مد پایدار
 • دوره 3 ساله مدیریت برند مد
 • مدیریت بازرگانی - مدیریت بین الملل
 • علوم در اقتصاد و مدیریت بین الملل
 • هنر در مدیریت مد
 • علوم اقتصاد، مدیریت و علوم کامپیوتر

رشته های مدیریت در دانشگاه میلان در مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدیریت مد، تجربه و طراحی – MAFED
 • مدیریت طراحی پریمیوم
 • بازاریابی مد
 • آکادمیک در پایداری مد و تکامل صنعت
 • مدیریت برند و ارتباطات
 • مدیریت مد و لوکس (MIFL)
 • مدیریت و مدیریت هنر – MAMA
 • کارشناسی ارشد آنلاین در مدیریت مد
 • استراتژی ریسک سایبری و حاکمیت
 • کارشناسی ارشد اجرایی در مدیریت سازمان های بین المللی – EMMIO
 • کارشناسی ارشد اجرایی در مدیریت لوکس – EMiLUX
 • طراحی رویداد و نمایشگاه

تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه بولونیا

تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا در دانشگاه بولونیا با پیش ثبت نام آنلاین از طریق پورتال دانشگاهی صورت می پذیرد. در انجام این پیش ثبت نام می بایست نام دانشگاه و برنامه و رشته ای را که در آن پذیرفته شده اید، را اختیار نمایید. همچنین مشخص نمودن سفارت یا کنسولگری که در آنجا ویزای ورود به ایتالیا را درخواست می دهید، ضروریست. SAT می بایست دربردارنده مواردی همچون "خواندن و نوشتن براساس شواهد" و "ریاضیات" باشد. علاوه بر این، متقاضیان باید گزارش رسمی امتیاز آزمون SAT خود را از طریق CollegeBoard نیز ارسال کنند. نمرات رسمی باید حداکثر تا 30 آوریل توسط دانشگاه بولونیا دریافت شود. ارائه و ارسال مدارک درخواستی دانشگاه که شامل مدارک هویتی، توصیه نامه، برنامه مطالعاتی دوره اول با ECTS و نمره، مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی و .... الزامیست. نکته مهم اینکه ارائه نامه تمکن مالی جهت تامین هزینه های تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه بولونیا و همچنین هزینه های زندگی از موارد اصلی ثبت نام نه تنها در این دانشگاه بلکه بین تمامی دانشگاه ها می باشد. رشته mba در ایتالیا در دانشگاه بولونیا شامل گرایشات زیر می باشد:

 • رشته های مدیریت در گرایش اقتصاد و مدیریت گردشگری
 • حوزه اقتصاد و مدیریت
 • اختراع و سازماندهی فرهنگ و هنر
 • اقتصاد و حسابداری
 • مدیریت مهندسی
 • اقتصاد منابع و توسعه پایدار
 • حقوق و اقتصاد
 • رشته مدیریت با گرایش بازارها و مؤسسات مالی
 • اقتصاد و مدیریت بهداشت
 • مدیریت اجرایی کسب و کار
 • اقتصاد و مدیریت
 • اقتصاد و مدیریت سیاست اقتصادی
 • مدیریت و سازماندهی کسب و کار

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته مدیریت و MBA

دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود در رشته مدیریت و mba در ایتالیا به خاطر اتمام اجازه اقامت تحصیلی نیاز به مجوز اقامت خواهند داشت. برای کسب مجوز اقامت، فارغ التحصیلان رشته مدیریت در ایتالیا می بایست با یافتن شغل، اقامت کاری کسب نمایند و از این طریق می توانند به اقامت دائم نیز برسند. از شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته مدیریت و MBA، طبق قوانین به هر دانشجو شش ماه فرصت داده می شود تا اقدام به یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا نموده و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نماید. پس از یافتن شغل چنانچه به مدت پنج سال در ایتالیا کار و زندگی کرده و بیمه و مالیات کشور را پرداخت نماید قادر خواهند بود برای اقامت دائم و تابعیت ایتالیا درخواست نماید.

بازار کار رشته مدیریت در ایتالیا

در خصوص بازار کار رشته مدیریت در ایتالیا می توان این گونه اذعان نمود، با وجود اینکه این کشور هشتمین اقتصاد بزرگ جهان را داراست، ولیکن به شدت تحت تاثیر بحران مالی جهانی قرار گرفت در حال حاضر نیز بیشترین سطح بدهی عمومی در اروپا را دارد. این مطلب به این معنا نیست که فارغ التحصیلان رشته مدیریت نمی توانید در ایتالیا کار پیدا کنند چرا که مهاجرت کاری به ایتالیا همواره وجود داشته است. با تصویب قانون مشاغل در مارس 2015 بازار کار رشته مدیریت در ایتالیا به طور قابل توجهی بهبود و تکامل یافته است. به لطف این قانون، در حال حاضر تعادل بهتری بین حقوق کار و کارفرما برقرار شده است و موضوعاتی مانند حقوق بازنشستگی، مزایای بیکاری، اشتغال موقت (که قبلاً محدود شده بود) و قدرت تغییر وظایف و تنزل شغل، انعطاف پذیری بیشتری کسب نموده است. این امر باعث کاهش شکاف بین ایتالیا و همتایان اروپایی ‌اش شده است و زمینه را برای سرمایه ‌گذاران داخلی و بین‌المللی منصفانه‌ تر و جذاب‌ تر کرده است. نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری طی سالیان اخیر در ایتالیا می باشد.

رشته مدیریت و MBA در ایتالیا

درآمد رشته های مدیریت در ایتالیا با انواع مدارک تحصیلی

رشته مدیریت و mba در ایتالیا از پول ساز ترین رشته ها به شمار می آید به طور مثال میانگین درآمد رشته های مدیریت در ایتالیا در گرایش تجارت و مدیریت 94208 یورو در سال برآورد شده است. معمولی ترین درآمد در این حیطه 52008 یورو است. میزان حقوق دریافتی بر اساس سن، سابقه کار، تحصیلات، مناطق کاری و جنسیت کاملا متفاوت می باشد. حقوق زنان و مردان در ایتالیا یکسان نبوده و مردان به طور متوسط ​​96714 یورو و زنان 73611 یورو حقوق دریافت می نمایند که مبلغ مناسبی برای تامین هزینه های زندگی در ایتالیا بشمار می اید. در زیر پنج تخصص برتر رشته مدیریت با بالاترین درآمد در ایتالیا را مشاهده می نمایید.

 • تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • فناوری اطلاعات
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • بازار یابی
 • اقتصاد
 • کارآفرینی
 • تجزیه و تحلیل داده ها
 • تجارت بین المللی

 جدول زیر نشان دهنده میانگین درآمد مقاطع مختلف تحصیل مدیریت می باشد:

درجه و نوع رشته mba در ایتالیا

میانگین درامد

MBA اجرایی

77000 دلار

MBA

72000 دلار

کارشناسی ارشد در رشته مدیریت مالی در ایتالیا

63000 دلار

دکتری

62000 دلار

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته مدیریت و MBA در ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

تحصیل در رشته mba در ایتالیا در دانشگاه های مختلف چه شرایطی دارد؟

متقاضیان می بایست شرایط و مدارک اولیه مختص هر رشته و دانشگاه را از وبسایت رسمی دانشگاه دریافت نمایند ولی شرایط مشترکی که بین همه دانشگاه ها موجود است داشتن دیپلم 12 ساله همراه با ریز نمرات، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی، داشتن تمکن مالی، توصیه نامه و انگیزه نامه و... می باشد.

شهریه دانشگاه های مدیریت ایتالیا در دوره ارشد چقدر است؟

900 تا 4,000 یورو موسسات دولتی و 6,000 تا 20,000 یورو موسسات خصوصی

بازار کار رشته مدیریت در ایتالیا چگونه است؟

طی سال های اخیر بحران اقتصادی که دولت ایتالیا با آن مواجه شده باعث شده که این کشور نرخ بالای بیکاری را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تجربه نماید ولیکن با مصوبات جدید و قوانین ایجاد شده بازار کار رشته مدیریت به تعادل و ثبات خوبی دست یافته است.

سخن پایانی

رشته مدیریت و mba در ایتالیا جهت گسترده نمودن توانایی های داوطلبان و طرفداران رشته مدیریت در ایتالیا و سرتاسر جهان طراحی و پایه ریزی شده است. بنابراین شما با مهارت های عملی، دانش کاربردی و ذهنیت های موثر برای تغییر زندگی و حرفه خود فارغ التحصیل خواهید شد. موارد بیان شده در این مقاله علمی اطلاعات پرباری را در حیطه گرایش های مختلف رشته مدیریت و mba در ایتالیا، مستندات مورد نیاز پذیرش، شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور، بهترین دانشگاه های مدیریت ایتالیا و... برای شما مخاطبین محترم بازگو نموده است. وجود طیف وسیعی از رشته های مدیریت ارائه شده به زبان انگلیسی و امکان ورود به بازار کار جهانی و همچنین بهره گیری از بورسیه های مختلف، تحصیل رشته های مدیریت در ایتالیا می تواند یکی از گزینه های عالی جهت تحصیل در خارج از کشور تلقی شود. کارشناسان با تجربه موسسه مشاوره ای MIE راهنمای متقاضیان و علاقمندان تحصیل در خارج از کشور من جمله کشور ایتالیا با ارائه مشاوره رایگان در خصوص رشته مدیریت و mba در ایتالیا هستند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان