کار در ایتالیا

8 دی 1402 20 نظر

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا، شرایط اخذ ویزای کار ایتالیا، شرایط کار و مشاغل موردنیاز ایتالیا و نحوه کاریابی در ایتالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چه شرایطی برای کار در ایتالیا وجود دارد؟ آیا از طریق موسسات کاریابی در ایتالیا می توان کار مورد نظر را بدست آورد؟ کار در ایتالیا جز مواردی است که کمتر افرادی در اندیشه آن هستند چرا که با توجه به نامناسب بودن وضعیت کار در کشور ایتالیا اشخاصی که قصد کار در کشورهای اروپایی را دارند تمایل دارند تا در کشوری به کار بپردازند که از شرایط مطلوب و مناسبی برای کار برخوردار باشد چرا که معمولا متقاضیان کار در کشورهای اروپایی قصد دارند تا پس از کار بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند. موسسه MIE در مقاله ای که پیش روی شما خوانندگان گرامی قرار دارد سعی دارد تا شرایط کار در ایتالیا را بررسی نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی به صورت رایگان بهره مند گردید.

 • شرایط کار در ایتالیا
 • ویزای کار ایتالیا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا
 • شرایط بازار کار و نرخ بیکاری در ایتالیا
 • مشاغل مورد نیاز ایتالیا
 • میزان حقوق در ایتالیا
 • هزینه زندگی در ایتالیا
 • نحوه کاریابی در ایتالیا
 • موسسات کاریابی در ایتالیا
 • شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایتالیا از طریق کار
 • پرسش های متداول در زمینه کار در ایتالیا
 • سخن پایانی درباره کار در ایتالیا

کار در ایتالیا

شرایط کار در ایتالیا

کار در ایتالیا شاید برای تعداد کمی از افراد مورد توجه باشد اما قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به ایتالیا و کار در این کشور نیاز است تا اطلاعاتی در مورد مهاجرت به ایتالیا و کار در ایتالیا بدست آورید تا بتوانید با انتخابی مطمئن برای کار در این کشور اقدام نمایید. کشور زیبای ایتالیا که نام رسمی آن جمهوری ایتالیا می باشد کشوری است که در جنوب قاره اروپا واقع شده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

 

جالب است که بدانید کشور زیبای ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا و جزیره سیسیل و جزیره ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. مردم این کشور به زبان رسمی ایتالیایی صحبت می نمایند همچنین این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 60600000 نفر می باشد. بهتر است بدانید که ایتالیا یکی از کشورهای پرجمعیت در قاره اروپا می باشد. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید تحصیل در ایتالیا نیز می تواند یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور باشد که برای اطلاعات کامل در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

کار در ایتالیا

پاسپورت ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

کار در ایتالیا و اخذ ویزای کاری ایتالیا در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی متاسفانه امری ساده نخواهد بود. اگر شخصی قصد اخذ ویزای کاری ایتالیا را داشته باشد باید در ابتدا بتواند در کشور ایتالیا کارفرما خود را پیدا نماید که با توجه به نرخ بیکاری بالایی که در ایتالیا وجود دارد این کار امری سخت و دشوار خواهد بود. اگر موفق به یافتن کارفرما در ایتالیا شوید شخص کارفرما در ابتدا باید اثبات نماید که نیروی مورد نظر خود را در ایتالیا و اتحادیه اروپا نیافته است در این صورت می تواند برای شخص مورد نظر خود دعوت نامه کاری ارسال نماید که در این صورت به فرد متقاضی یک اقامت 5 ساله داده خواهد شد تا بتواند در این کشور به کار بپردازد اگر شخص متقاضی در طول مدتی که در ایتالیا مشغول به کار می باشد مورد تایید مقامات دولتی قرار گیرد می تواند درخواست اقامت خود را مطرح نماید. اگر قصد کار در اتحادیه اروپا را دارید بهتر است کشوری را انتخاب نمایید که به راحتی بتوانید ویزای کار را اخذ نمایید و مشغول به کار شوید در حال حاضر کشورهایی مانند آلمان و اتریش شرایط بسیار مطلوبی برای کار و اخذ ویزای کار دارند که برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلمان از طریق کار می توانید لینک زیر را مشاهده نمایید:

کار در ایتالیا

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا

برای کار در ایتالیا نیاز است که شخص متقاضی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار را فراهم نماید تا بتواند درخواست ویزای کار را نماید. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ایتالیا از قرار زیر است:

 • ارائه پاسپورت فرد متقاضیتحصیل دکترا در اتریش
 • تکمیل و ارائه فرم ویزا برای شخص متقاضی
 • ارائه دعوت نامه کاری شخص متقاضی
 • ترجمه و ارائه مدارک تحصیلی
 • ترجمه و ارائه مدارک کاری شخص متقاضی
 • ارائه بیمه نامه فرد متقاضی
 • ارائه رزومه فرد متقاضی
 • ارائه پیرینت موجودی حساب شخص متقاضی
 • 2 قطعه عکس 3*4 از شخص متقاضی
 • ارائه رزرو هتل و یا اجاره ملک

شرایط بازار کار و نرخ بیکاری در ایتالیا

یکی از مهمترین مواردی که برای کار در ایتالیا یا حتی کشورهای دیگر باید به آن پرداخته شود نرخ بیکاری آن کشور می باشد. نرخ بیکاری در هر کشوری بیانگر میزان بازار کاری است که در آن کشور وجود دارد. متاسفانه نرخ بیکاری در ایتالیا بسیار بالا است و همین مسئله باعث شده تا افراد کمتری در اندیشه کار در ایتالیا باشند چرا که با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری اخذ ویزای کار نیز با دشواری و سختی بسیاری همراه است. نرخ بیکاری در ایتالیا و در سال 2019 در حدود 11.29 درصد اعلام شده است که این میزان به نسبت برخی از کشورهای اروپایی دیگر مانند آلمان و اتریش نرخ بیکاری بسیار بالایی می باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری در 4 سال گذشته در ایتالیا را نشان می دهد:

 

کار در ایتالیا

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

قطعاً اشخاصی که به کار در ایتالیا می اندیشند باید از لیست مشاغل مورد نیاز در ایتالیا نیز آگاهی داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار ایتالیا اقدام نمایند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اشخاصی که قصد کار در ایتالیا را دارند مطابق با قوانین ایتالیا در ابتدا کارفرمای خود را بدست آورند سپس برای اخذ ویزا اقدام نمایند اما همانطور که می دانید، نرخ بالای بیکاری در ایتالیا باعث شده که بسیاری از مردم تبعه ایتالیا برای کار کشورهای اروپایی دیگر را انتخاب نمایند و تعداد مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز باشد بسیار پایین است به همین دلیل بیشتر اشخاصی که دارای حرفه و سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود باشند می توانند برای کار در این کشور اقدام نمایند. لازم است که بیان شود اخذ ویزای کار ایتالیا با دشواری و سختی بسیاری همراه است و شخص متقاضی به راحتی قادر به اخذ ویزای کار ایتالیا نخواهد بود.

برخی از مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز است به شرح زیر است :

تعداد

مشاغل حال حاضر

1

پزشک عمومی

2

دندانپزشک

3

فیزیوتراپیس

4

معلم

5

مهندسی برق

6

حسابدار

میزان حقوق در ایتالیا

متقاضیانی که به کار در ایتالیا می پردازند باید از میزان حقوقی که برای کار در این کشور وجود داشته باشد آگاهی داشته باشند. به همین منظور در این بخش به برخی از مشاغل و میزان حقوقی که در ایتالیا وجود دارد می پردازیم تا بتوانید از میزان حقوق در ایتالیا نیز اطلاع داشته باشید.

میزان حقوق در برخی از مشاغل در ایتالیا از قرار زیر است :

مشاغل

میزان حقوق و دستمزد

دندانپزشک

3.294 یورو

پزشک عمومی

3.294 یورو

مهندس برق و انتقال نیرو

2.518 یورو

آتش نشان

1.447 یورو

پرستار

1.509 یورو

حسابدار

2.785 یورو

فیزیوتراپیست

1.517 یورو

معلم

1.555 یورو


شاخص هزینه کار در ایتالیا از قرار زیر است:

کار در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا

در خصوص هزینه های زندگی نیز می توان گفت هزینه ها بسته به سطح زندگی هر فرد و مکانی که اجاره می کند متغیر است و از 800 یورو در ماه به بالا می باشد. هزینه زندگی در پایتخت ایتالیا (رم) بالاتر است. در جدول زیر لیستی از قیمت ها در شهر رم جهت اطلاع شما متقاضیان عزیز ارائه شده است:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

نحوه کاریابی در ایتالیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا را دارند باید با نحوه کاریابی در ایتالیا آشنا شوند تا بتوانند به بهترین نحوه وارد بازار کار شوند و کار مورد نظر خود را به دست آورند. برای کاریابی در ایتالیا شخص متقاضی می تواند از طریق موسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی و یا آگاهی کار در روزنامه های رسمی که در این کشور وجود دارد استفاده نمایند تا کار مورد نظر خود را به دست آورند. لازم به ذکر است اشخاصی که از طریق موسسات کاریابی یا سایت های کاریابی اقدام به یافتن کار می نمایند باید از سایت ها و یا موسسات کاریابی معتبر برای یافتن کار استفاده نمایند تا بتوانند بهترین و مطمئن ترین شغل را در این کشور بیابند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور بهترین راه برای کاریابی در ایتالیا استفاده از موسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشد.

کار در جمهوری چک

در ادامه این مقاله زیر به برخی از موسسات کاریابی معتبر در ایتالیا اشاره می نماییم. برای اطلاعات بیشتر در مورد کار در ایتالیا و انتخاب روش مهاجرت خود می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

موسسات کاریابی در ایتالیا

برای کار در ایتالیا بهتر است از موسسات کاریابی معتبر در ایتالیا استفاده نمایید تا بتوانید با خیالی آسوده تر کار مرتبط خود را به دست آورید. موسسات کاریابی در ایتالیا بسیار گسترده می باشد اما برخی از موسساتی که در ایتالیا برای کاریابی وجود دارد بیشتر در شهرهایی مانند میلان و رم است. متقاضی کار در ایتالیا می تواند به این آژانس های کاریابی در میلان و یا رم مراجعه نماید تا بتواند کار خود را به دست آورد. در زیر به برخی از موسسات کاریابی در ونیز، میلان و رم اشاره می نماییم.

موسسات کاریابی در ایتالیا از قرار زیر است:

 • GBJOB
 • synergie
 • umana
 • unimpiego
 • risorse
 • vedior
 • sportello
 • eurointerim

برای کار در ایتالیا می توانید از موسسات کاریابی بهره مند گردید و با ارسال رزومه خود موفق به یافتن کار در ایتالیا شوید.

شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا

اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می‌نمایند، در صورتی که موفق به یافتن کار در ایتالیا شوند می توانند برای همراهان خود نیز درخواست ویزا نمایند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند کار در ایتالیا را به دست آورد و همچنین از نظر مقامات دولتی یعنی اداره کار و اداره مهاجرت ایتالیا مورد تایید باشد می تواند درخواست اقامت خود را در این کشور مطرح نماید. در این صورت می تواند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز درخواست ویزای همراه نماید. در این صورت همراهان شخص متقاضی نیز می توانند ویزای خود را اخذ نمایند و وارد کشور شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور گردآوری شده است و کپی برداری از آن و استفاده از محتوای مقاله با تغییر جزیی در کلمات شرعاً و قانوناً حرام است.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایتالیا از طریق کار

به طور قطع اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می ‌نمایند قصد اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را نیز خواهند داشت. باید بدانید که برای اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا روش های متعددی وجود دارد اما اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می نمایند می توانند به اقامت و تابعیت این کشور نیز دست یابد. طول مدت اقامت در ایتالیا با توجه به نوع کاری که شخص متقاضی انجام می دهد متفاوت است همچنین با توجه به نوع قرارداد شخص متقاضی می تواند اقامت وی نیز متفاوت باشد. اما باید بدانید که در ابتدا شخص متقاضی باید به مدت 5 سال در ایتالیا به صورت تمام وقت مشغول به کار شود. در صورتی که شخص متقاضی بتواند به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار شود می تواند درخواست اقامت دائم خود را مطرح نماید. در صورتی که اقامت شما از مدت 5 سال در خاک ایتالیا تجاوز نماید شما می توانید درخواست تابعیت کشور ایتالیا را مطرح نمایید. همچنین شخص متقاضی می تواند در سال ششم درخواست پاسپورت کشور ایتالیا را نماید و پاسپورت این کشور را نیز بدست آورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

 

کار در ایتالیا

روش های مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت


پرسش های متداول در زمینه کار در ایتالیا

ویزای کار ایتالیا از چه نوعی است؟

ایتالیا برخلاف کشورهایی مثل آلمان و اتریش، دارای ویزای جستجوی کار برای ایرانیان نیست و تنها با اخذ جاب آفر از کارفرمایی در این کشور می توان ویزای کار ایتالیا را اخذ نمود.

مهم ترین مشاغل مورد نیاز ایتالیا کدامند؟

مهندس برق، مترجمی زبان، مشاغل IT و پزشک عمومی مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور ایتالیا هستند.

میانگین درآمد ماهیانه در کشور ایتالیا چقدر است؟

میزان درآمد ماهیانه در ایتالیا در حدود 3678 یورو می باشد.


_____________________ سخن پایانی درباره کار در ایتالیا _____________________

کار در ایتالیا از مواردی است که کمتر افرادی در اندیشه آن هستند با توجه به نرخ بالای بیکاری که در ایتالیا وجود دارد اشخاصی که برای کار در این کشور اقدام می نمایند تعداد بسیار پایینی را تشکیل می دهند. اگر قصد کار در ایتالیا را دارید باید بدانید که برای کار در این کشور شخص متقاضی باید در ابتدا بتواند کارفرمای خود را از این کشور به دست آورد  و همچنین شغل کنونی اش در لیست مشاغل موردنیاز ایتالیا قرار گرفته باشد. اما باید گفت با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اخذ ویزای کار ایتالیا به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و معمولاً با سختی و دشواری بسیاری همراه است. در صورتی که شخصی موفق به یافتن کار در ایتالیا شود می تواند ویزای کار این کشور را نیز دریافت نماید. موسسه ملک پور در این مقاله بر آن شد تا به شرایط کار در ایتالیا بپردازد تا در صورتی که قصد کار در این کشور را دارید بتوانید با اطلاعاتی کامل در این مسیر گام بردارید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار و مشاغل موردنیاز ایتالیا می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید. همچنین در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید تا در اسرع وقت بتوانید جواب مورد نظر خود را به دست آورید.

امتیاز 5 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد نصرتی
سلام ممنون از سایت خوبتون من ۴۰ ساله هستم و فوق لیسانس مهندسی برق دارم امکان کار در ایتالیا هست ؟ چقدر شانس کاریابی تو ایتالیا رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور ایتالیا نیازمند به یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشید، اما رشته شما رشته خوبی است و شانس خوبی براری کار در کشور آلمان و اتریش دارید که ویزای جستجوی کار می دهند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احمد شفیعی
سلام، ممنون از مقاله خوبتون - یک سوالی داشتم در مورد شرایط کار پس از تحصیل در ایتالیا. آیا پس از تحصیل اجازه می دهند که بمانیم و به دنبال کار بگردیم؟ آیا شانسی برای کاریابی هست؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما بعد از تحصیل 6 ماه الی یکسال زمان دارید که بعد از تحصیل ویزای تحصیلی را به کاری تبدیل کرده که منجر به اقامت دائم می شود.
نوید ذوالفقاری
سلام، من هنر خوندم و به صورت حرفه ای نقاشی و طراحی انجام میدم، 38 سالم هست و کلی شاگرد هم دارم. خیلی ایتالیا رو دوست دارم و می خواستم بدونم که آیا برای کار در ایتالیا در این رشته می تونم اقدامی داشته باشم و اصلا شانس کار هست؟ یا مثلا ویزایی مخصوص هنرمندان دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشور ایتالیا از طریق هنرمندی اقامت نمی دهد ولی شما با دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما می توانید از طریق ویزای کاری اقدام کنید. ولی کشورهای دیگری نظیر اتریش ویزای هنرمندان دارند که به راحتی می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید. سپاس
علی
سلام و درود آیا مدرک کارشناسی اجباری است برای دریافت جاب افر؟ (از بابت شرکت خارجی نگرانی ندارم تمام تلاششان را میکنند)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، داشتن حداقل مدرک دانشگاهی کمک بزرگی برای کاریابی شما خواهد داشت و پیشنهاد می شود که حداقل مدرک لیسانس داشته باشید.
علی
سلام ، ایا با ویزای کاری ،حین کار تمام وقت اجازه ی تحصیل در ایتالیا رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با توجه به اینکه شما اقامت دارید اجازه تحصیل نیز خواهید داشت.
علیرضا وزیری
سلام من فیزیوتراپ هستم شرایط کار در ایتالیا رو میخواستم بدونم و چه کمکی میتونید به من بکنید ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام مخاطب گرامی با توجه به اینکه رشته  شما فیزیوتراپی میباشد و این رشته نیاز به معادل سازی دارد شما نمی توانید به طور مستقیم وارد محیط کار گردید و می بایست ابتدا مدرک خود را معادل سازی نمایید و سپس مشغول به کار گردید
Eli
سلام، وقت بخیر من ۳۱ سالمه و مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی دارم. در حال حاضر تو حوزه معماری فعالیت میکنم ( مدرک دانشگاهی معماری ندارم). برای کار تو ایتالیا حتما باید مدرک دانشگاهی مرتبط داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور ایتالیا شما نیازمند به جاب آفر هستید اینکه مدرک دانشگاهی مرتبط به تجربه کاری تان ندارید اگر کارفرما بپذیرد مسئله ای نیست. البته پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما کامل بررسی بشه خود کشور ایتالیا نرخ بیکاری بالایی داره.
تارا سوری
باسلام . من مدارک طراحی لباس از فنی حرفه ای دارم و به تمام نرم افزارهای طراحی مسلط هستم امکتنش هست با گذروندن دوره های یکساله در ایتالیا ویزای تحصیلی بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعاتی چون سن، سطح زبان و میزان پشتوانه مالی تان هستیم.
محسن حاجتي
بعد از چند سال كار در ايتاليا ميشه اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از ۵ سال کار می توانید درخواست اقامت دائم دهید.
مهدی
با سلام من در مورد کار ایتالیا سوال کردم منتهی خیلی شرایط مساعدی رو ندیدم که بعد تحصیل بتونم راحت تر وارد بازار کار بشم لذا ازتون کمک میخواستم برای رشته طراحی لباس چه کشوری برای تحصیل و کار مناسب تر هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز کشورهایی مانند انگلستان، فرانسه و ... برای رشته های هنری مناسب هستند. پیشنهاد می شود با کارشناسان بخش تحصیلی تماس بگیرید.
سینا شهبازی
سلام و خسته نباشید. با 34 سال سن و ارشد مکانیک آیا امکان اقدام کاری برای ایتالیا یا دیگر کشورهای اروپایی وجود داره؟ ۵ سال هم سابقه کار دارم منتها بدون بیمه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز رشته شما در اروپا بازار کار خوبی دارد. شما می توانید رزومه خود را برای کارفرماهای مختلف ارسال نمایید.
ساحل آبدینی
خیلی ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار می گذارین. من یک سوال دارم اگر که در ایتالیا تحصیل کنیم باز هم ممکنه که شانس پیدا کردن کار در این کشور برای من پایین باشه؟ با توجه به اینکه ۳۲ سالم هست و رشته بنده مهندسی معماریه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. به صورت کلی شانس کار در این کشور به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری، پایین تر از کشورهای دیگر است اما این به معنی عدم امکان کاریابی نیست.
محمد رضا
سلام اوقات بخیر. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من برنامه نویسی هم کار میکنم هم اموزش میدم. چطور میتونم از این طریق مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید برای کار از طریق روش های جاب آفر و یا جاب سیکر استفاده داشته باشید. برای بررسی شرایط دقیق بهتر است اطلاعات خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید و مشاوره کامل دریافت کنید.
ali
سلام خسته نباشید برای کار در ایتالیا با توجه به شرایط بنده نیاز به نیروی کار دارند یا خیر 49 سالمه متاهل 2 فرزندم دارم در حیطه مکانیک خودرو مشغول به کار هستم 10 سال سابقه کار دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. رزومه شما دقیق تر و توسط تیم کاریابی باید بررسی شود اما میتوانید لیست مشاغل مورد نیاز در کشورهای مختلف را در کانال تلگرام mielaw مشاهده نمایید.
Mina
سلام وقت بخیر متوسط درآمد در ایتالیا برای مهندسین چه میزان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور میانگین حدود 2500 الی 3000 یورو در ماه می باشد.
اوین
سلام خسته نباشید من کارشناسی ارشد معماری هستم در دانشگاه هم تدریس میکنم و عضو نظام مهندسی با ۱۰ سال سابقه کار شنیدم شغل معماری در ایتالیا خوبه میتونم برای کار در ایتالیا اقدام کنم ؟؟شرایطش به چه صورته؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر ایتالیا نرخ بیکاری نسبتاً بالایی دارد و ممکن است برای کاریابی دچار مشکل شوید. پیشنهاد می‌شود با موسسه تماس حاصل نمایید تا کارشناسان شرایط شما را برای کاریابی کشورهای اروپایی بررسی نمایند.
سعید آراسته
درود. فرمودید که نرخ بیکاری در ایتالیا بالا هست. آیا پیدا کردن پس از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا سخت هست؟ چون در این صورت به نظر مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی نخواهد بود. سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. نرخ بیکاری بالاست و این شانس کاریابی را کاهش میدهد ولی این امر را غیرممکن نمیکند.
Hoda
سلام خسته نباشيد من ميخوام به شهر ميلان ايتاليا مهاجرت كنم ايا شرايط كار اونجا خوبه چه مشاغلي در اين شهر بيشتر نياز دارن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مهم است که سوابق کاری شما به چه صورت است و معمولا مشاغل فنی برای کار در این کشور مناسب هستند.
عاطی دشتی
سلام وقت بخیر من 32 سالمه ترم اخر ارشد صنایع هستم زبانم اگه همین الان امتحان بدم در حد آیتس 6 هست. متاهلم 7 سال هم سابقه کار دارم. همسرم مهندس نرم افزار هستن و مدیر بخش IT یک شرکت خصوصی هستن ایشون هم 37 سالشونه و آیلتس 7 و نیم دارن. خواهر من ایتالیا درس می خونه امکانش هست از طریق کاری بریم پیشش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که جاب آفر از کارفرمای این کشور داشته باشید میتوانید کاری اقدام کنید وگرنه امکان پذیرش نیست. ضمن اینکه برای رشته همسرتان شرایط کار در کشورهای مختلف میتواند مناسب باشد.
لرستانی
سلام بنده 10 سال سابقه کاری در حیطه برق ساختمون رو دارم مدرک زبانم ندارم سنمم 40 ساله هستم ممنون میشم در رابطه با ویزای کاری ایتالیا راهنماییم کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شغل شما در بسیاری از کشورها مورد نیاز است اما به طور معمول باید حداقل سطح زبان شما در حد محاوره باشد و کارفرما پیدا کنید. برای مشاهده مشاغل موجود میتوانید از لیست مشاغل موجود در کانال تلگرام موسسه نیز استفاده نمایید.
مشاوره رایگان