مهاجرت کاری به ایتالیا

بدون نظر

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا، شرایط اقامت در ایتالیا از طریق کار و مشاغل مورد نیاز ایتالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. مهاجرت کاری به ایتالیا از چه راهی امکان پذیر است؟ نحوه کاریابی در ایتالیا چگونه است؟ آیا از طریق مهاجرت کاری به ایتالیا می توان به اخذ تابعیت ایتالیا دست یافت؟ همراه ما باشید تا در این مقاله پاسخ سوالات خود درباره مهاجرت کاری به ایتالیا را بدست آورید. امروزه ایتالیا به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها از نظر فرهنگی و اقتصادی در نظر گرفته می شود و به دلایل مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی، فرهنگ این کشور و سایر موارد، افراد بسیاری خواستار مهاجرت کاری به ایتالیا و اخذ اقامت کاری در این کشور می باشند. بدین منظور لازمست که شرایط کار در ایتالیا، مقدمات اخذ ویزای کاری ایتالیا، مشاغل مورد نیاز و... مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه تمامی نکات مربوط به مهاجرت کاری به ایتالیا را مورد بررسی قرار می دهیم. لازم به ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نموده و یا با تماس تلفنی با این موسسه و تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان مشاوران مجرب و با سابقه بهره مند شوید.

 • شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا
 • نحوه دریافت ویزای کاری ایتالیا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا
 • بررسی نرخ بیکاری در ایتالیا
 • مشاغل مورد نیاز ایتالیا
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در ایتالیا
 • نحوه کاریابی در ایتالیا
 • معرفی مؤسسات کاریابی در ایتالیا
 • شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا
 • اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق کار
 • سخن پایانی درباره مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیاشرایط مهاجرت کاری به ایتالیا

ایتالیا کشوریست در جنوب قاره اروپا با حکومتی جمهوری و نقشه ای شبیه به چکمه. پایتخت ایتالیا شهر زیبا و تاریخی رم می باشد. امروزه کشور ایتالیا از نظر اقتصادی و فرهنگی به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها و سومین کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد. این کشور مرزهای زمینی با فرانسه، سوئیس، اتریش، اسلونی دارد. یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به ایتالیا، کار در این کشور می باشد. اما قبل از آن بایستی شرایط کار در ایتالیا مورد بررسی قرار گیرد. شرایط کار در ایتالیا را با بررسی شاخص نرخ بیکاری در ایتالیا، مشاغل مورد نیاز، شرایط سنی و تحصیلی متقاضی و مواردی اینچنین می توان بررسی و ارزیابی کرد. علاوه بر کار، روش های دیگری نیز برای مهاجرت به ایتالیا موجود است که شرایط آن را می توانید در لینک زیر مطالعه نمایید.

خرید ملک در مالزی

مهاجرت به ایتالیا

نحوه دریافت ویزای کاری ایتالیا

نحوه دریافت ویزای کاری سوال همیشگی کسانیست که علاقمند به مهاجرت کاری به ایتالیا هستند. کشور ایتالیا برخلاف کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور نسبی دارای شرایط کاری مناسبی نمی باشد. همچنین این کشور در مورد جذب نیروی کار خارجی دارای یک قرارداد سهمیه بندی است؛ البته مهندسان حرفه ای و برخی مشاغلی که کمبود نیروی کار دارند از این سیستم مستثنی هستند. در کشور ایتالیا بعضی مشاغل وجود دارد که به صورت فصلی و در تابستان با زیاد شدن مهاجران ایجاد می شود. از کارهای فصلی می توان به کشاورزی، میوه چینی و گردشگری اشاره کرد. می بایست به این نکته توجه داشت که مدت اعتبار مشاغل فصلی و ویزای کاری برای آنها کوتاه مدت می باشد و این ویزا شامل حال ایرانیان نمی شود. به منظور اخذ ویزای کاری در ایتالیا تنها از طریق داشتن یک دعوت نامه کاری از طرف کارفرما در این کشور می توانید اقدام به مهاجرت کاری به ایتالیا نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا

برای اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا علاوه بر نیاز به دعوت نامه کاری از طرف کارفرما می بایست مدارک و شرایط مورد نیاز زیر را تنظیم و ترجمه کرده، به تایید دادگستری رسانید و سپس تحویل سفارت ایتالیا داده شود. لازم به ذکر است شرایط ویزای کاری در ایتالیا برای متقاضیان تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا متفاوت است، این افراد می توانند تا 90 روز بدون ویزا در ایتالیا بمانند. مهاجرت کاری به ایتالیا و مدارک مورد نیاز ویزای کار ایتالیا به قرار زیر است:

 • دعوت نامه از سوی کارفرماتحصیل دکترا در اتریش
 • مدرک تحصیلی کارشناسی یا فنی حرفه ای مرتبط
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی و زبان ایتالیایی
 • پاسپورت

بررسی نرخ بیکاری درایتالیا

جهت مهاجرت کاری به ایتالیا متقاضیان می بایست شرایط و مدارک زیر را دارا باشند. یکی از مهمترین موارد در اخذ ویزای کاری ایتالیا، تسلط کامل به زبان ایتالیایی و همچنین تسلط به زبان انگلیسی در برخی موقعیت های شغلی مانند گردشگری می باشد. برای اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا در زمینه صنعتگری می بایست دوره های فنی حرفه ای مناسب با حرفه مورد نظر را گذرانده باشید. داشتن حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس مرتبط و سن بالای 18 سال برای فردی که قصد دارد از طریق کاری به ایتالیا شرکت کند اجباری است.

تمامی مدارک و رزومه کاری شما می بایست ترجمه شده و مورد تایید کشور ایتالیا باشد. شخصی که می خواهد از طریق مهاجرت کاری به ایتالیا اقدام کند ابتدا شغل مورد نظر خود را طریق راه های کاریابی جستجو کرده و رزومه شغلی خود را ارسال می نماید. در صورت مورد قبول واقع شدن مدارک شغلی، کارفرما با استخدام شخص موافقت می کند و دعوتنامه کاری تنظیم می گردد و ویزای کاری ایتالیا صادر می گردد. پس از اخذ ویزای کاری ایتالیا و ورود به این کشور، فرد مهاجر در طول 8 روز فرصت دارد تا قرارداد کاری را امضاء کند و از پلیس محلی مجوز اقامت خود را اخذ نماید. انگشت نگاری و گرفتن عکس متقاضی در این مرحله صورت می گیرد.

مهاجرت کاری به ایتالیا

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کنونی کشور ایتالیا، پیدا کردن شغل مناسب برای شخصی که قصد دارد مهاجرت کاری به ایتالیا داشته باشد چندان راحت نیست. در این بخش به مهاجرت کاری به ایتالیا و مشاغل مورد نیاز می پردازیم. داشتن مهارت و تجربه بسیار بالا در حرفه مورد نظر برای شخص خارجی که متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیاست از دو جهت بسیار مهم است؛ اولا ً با داشتن مهارت بالا در حرفه مورد نظر می تواند رقابت بر سر اخذ کار را برنده شود و کار را از آن خود کند، دوماً میزان حقوق دریافتی رابطه مستقیم با رشته تحصیلی و نیاز کشور ایتالیا به آن رشته دارد. ایتالیا با داشتن جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعتی بسیار زیبا یکی از قطب های گردشگری در صنعت توریسم شناخته می شود. پیدا کردن شغل در زمینه گردشگری یکی از راه های مهاجرت کاری به ایتالیا می باشد. از دیگر شغل ها می توان تدریس زبان انگلیسی، هتلداری، مکانیک، صنعت غذایی، فناوری و رایانه را نام برد.

لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا 2020:

 • هتلداری
 • صنعت توریسم
 • تدریس زبان انگلیسی
 • مکانیک
 • صنعت غذایی
 • فناوری و رایانه
 • فروش

میزان حقوق و درآمد مشاغل در ایتالیا

هنگام تصمیم گیری درباره مهاجرت، از سوالاتی که در مهاجرت کاری به ایتالیا مطرح می شود مقدار حقوق و درآمد در ایتالیاست. شخصی که در ایتالیا کار می کند چقدر می تواند درآمد کسب کند؟ بیشترین و کمترین درآمد در ایتالیا چقدر است؟ متوسط ​​حقوق ماهیانه شخصی که در ایتالیا کار می کند معولاً 3.650 یورو (سالانه 43.800 یورو) و حقوق ماهیانه بالا 16300 یورو و حقوق ماهیانه کم 920 یورو می باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. این میزان حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق و دستمزد مشاغل مختلف به شدت متفاوت است. میزان حقوق و درآمد مشاغل در ایتالیا در برخی مشاغل را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. متوسط ​​افزایش حقوق در یک سال (12 ماه) در ایتالیا 6٪ است.

 

میانگین درآمد(دلار)

تاریخ

35.378

2019

36.670

2018

34.677

2017

33.892

2016

33.895

2015

40.316

2014

39.820

2013

37.825

2012

40.190

2011

37.442

2010

نحوه کاریابی در ایتالیا

در این بخش به نحوه کاریابی در ایتالیا در پروسه مهاجرت کاری به ایتالیا می پردازیم. یافتن شغلی مناسب در ایتالیا کار آسانی نمی باشد به خصوص برای افرادی که خارج از ایتالیا هستند و برای مهاجرت کاری به ایتالیا از راه دور به دنبال کار هستند؛ زیرا کارفرمایان ابتدا درخواست نیرو را 3ماه آگهی می دهند و در صورت پیدا نشدن کارمند باید 3 ماه مجدد در خواست خود را آگهی کنند و اگر باز کسی کار را اخذ نکرد آن زمان نوبت به درخواست کنندگان کار خارجی و غیر اوپایی می رسد. برای مهاجرت کاری به ایتالیا و نحوه کاریابی در ایتالیا، تسلط به زبان انگلیسی و ایتالیایی، داشتن مدرک فنی و حرفه ای مرتبط، رزومه کاری خوب می تواند شانس فرد درخواست کننده کار را افزایش دهد. جالب است که بدانید موسسه ملک پور با اخذ مجوز رسمی کاریابی، قادر به ارائه خدمات به متقاضیان کار در خارج از کشور در زمینه کاریابی به طور رایگان می باشد. موسسه ملک پور به تهیه و فروش محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، کلیه نکات مربوط به کار در خارج از کشور، چگونگی کاریابی، تهیه روزمه کاری و نکات مهم موفقیت در جلسه مصاحبه کاری را به طور کامل بررسی و ارائه کرده است.

مهاجرت کاری به ایتالیامعرفی مؤسسات کاریابی در ایتالیا

برای مهاجرت کاری به ایتالیا لازم است که از تجربه افراد فعال در این زمینه برای پیدا کردن کار مناسب استفاده شود. متقاضی می بایست قبل از مهاجرت کاری به ایتالیا شغل مورد نظر و مناسب رشته تحصیلی و علاقه خود را با کمک مؤسسات کاریابی در ایتالیا پیدا کرده و سپس اقدام به مهاجرت کنید. دو نوع موسسه کاریابی در ایتالیا وجود دارد: موسسه کاریابی خصوصی و موسسه کاریابی دولتی. موسسه کاریابی خصوصی خود به دو دسته سازمان های موقت و شرکت های جستجوی اجرایی تقسیم می شوند. برخی کشورها با صدور ویزای جستجوی کار، شرایط حضور فرد در کشور مورد نظر و جستجوی کار به مدت مشخص را فراهم می نمایند که این امر در کشور ایتالیا برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

خرید ملک در مالزی

کار در ایتالیا 

شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا

با صدور ویزای کاری ایتالیا شخص مهاجر می تواند برای ویزای همراه درخواست دهد. قوانین مهاجرت کاری به ایتالیا در خصوص ویزای همراه مشخص می کند که منظور از همراه در ایتالیا، همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. به طور کلی افرادی که از طریق کار فصلی اقدام به مهاجرت کاری به ایتالیا می نمایند به دلیل کوتاه بودن زمان اقامتشان نمی توانند همراه با خود داشته باشند. برای گرفتن ویزای همراه، مهاجر کاری که در ایتالیا اقامت دارد فرآیند الحاق خانواده را انجام می دهد.

اخذ اقامت و تابعیت پس از مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا و اخذ ویزای کاری می تواند منجر به اخذ اقامت دائم گردد. در نتیجه هنگام درخواست مهاجرت کاری و جستجو برای شغل به این نکته مهم توجه داشته باشید که در شغلی رسمی مشغول به کار شوید و از شرایط قراردادی کار مورد نظر بیمه و مالیات لحاظ شده باشد. اخذ اقامت و تابعیت پس از مهاجرت کاری به ایتالیا بدین صورت است که با 5 سال کار قانونی در ایتالیا و پرداخت بیمه و مالیات می توانید درخواست اقامت دائم دهید. پس از گذشت ده سال نیز امکان اخذ پاسپورت ایتالیا فراهم می گردد.

خرید ملک در مالزی

پاسپورت ایتالیا 


سوالات متداول راجع به مهاجرت کاری به ایتالیا

✅ مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری ایتالیا چیست؟

دعوتنامه کاری، مدرک تحصیلی مرتبط، تمکن مالی کافی و مدرک زبان از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری ایتالیا می باشند.

✅ مهاجرت کاری به ایتالیا از چه طریقی امکان پذیر است؟

مهاجرت کاری به ایتالیا برای ایرانیان تنها از طریق دریافت پیشنهاد کاری از سوی این کشور امکان پذیر است.

✅ مشاغل مورد نیاز ایتالیا کدامند؟

مشاغل مرتبط با زمینه توریسم، هتلداری، صنعت غذا، فروش و مکانیک از مهم ترین مشاغل مورد نیاز این کشور در سال جاری می باشند.

✅ اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق کار چگونه است؟

با کار در ایتالیا به مدت 5 سال می توان اقامت دائم این کشور و با گذشت 5 سال از اقامت دائم می توان پاسپورت ایتالیا را دریافت کرد.


_____________سخن پایانی درباره مهاجرت کاری به ایتالیا_____________

سعی بر این بود که در این مقاله یکی از شرایط مهاجرت به ایتالیا یعنی مهاجرت کاری به ایتالیا را برای شما عزیزان شرح دهیم. به شما همراه گرامی پیشنهاد می شود قبل از اقدام به هر تصمیمی در امر مهاجرت، اقامت و گرفتن ویزا، با افرادی خبره دراین امر مشورت کنید. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از روش ها و راه های بهتر مهاجرت به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نمایید. کشور ایتالیا به دلیل داشتن جذابیت ها ی فرهنگی و گردشگری همیشه کشوری محبوب برای مهاجرت در بین ایرانیان بوده است. به دلیل اینکه افراد زیادی متقاضی اخذ مهاجرت کاری در ایتالیا هستند و نیز نداشتن شرایط کاری مناسب ایتالیا، رقابتی سخت بین متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا به وجود می آید که تسلط بر زبان انگلیسی علاوه بر زبان ایتالیایی، داشتن رزومه شغلی عالی، مدرک تحصیلی لیسانس، مدرک فنی حرفه ای مرتبط می تواند جایگاه شغلی بهتری برای شما داشته باشد. در جستجوی کار در ایتالیا باید هدف خود را از داشتن شغل کوتاه مدت یا بلند مدت مطمئن شوید و همچنین از لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا مطلع باشید. شرایط جذب نیروی کار در دیگر کشورهای مطرح اروپا مانند اتریش و آلمان بسیار مساعد است؛ حتی امکان دریافت ویزای جستجوی کار این کشورها نیز برای ایرانیان وجود دارد. در صورت تمایل برای کار در خارج از کشور توصیه می کنیم که با تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بدین طریق، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" نیز پاسخ آن ها را توسط مشاورین مجرب دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان