آزمون SAT آمریکا

18 مهر 1401 بدون نظر

برای شرکت در برخی از کالج ها و دانشگاه ها در آمریکا و دنیا نیاز به شرکت در آزمون sat آمریکا می باشد. آزمون به دو صورت موضوعی و عمومی برگزار می گردد و این آزمون جهت ورود به دوره های کارشناسی و به زبان انگلیسی برگزار می گردد. به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های آمریکا و کشور هایی چون کانادا و انگلستان و تمایل افراد زیادی در سراسر دنیا جهت تحصیل در این دانشگاه ها، همواره شرکت در آزمون های ورودی آنها همچون SAT مورد توجه بوده است. لذا در این مقاله به بررسی اینکه آزمون sat چیست، نمونه و منابع آزمون sat آمریکا پرداخته می شود. این اطلاعات در زمینه امتحان SAT با مشورت با وکلای محلی و بررسی سایت آزمون sat تهیه گردیده است و ارائه نمودن این اطلاعات به منزله ارائه نمودن خدمات در این زمینه نمی باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اینکه آزمون ست آمریکا چیست می توانید با مشاورین مجرب مجموعه mie تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

آمریکا sat آزمون

آزمون sat چیست؟

آزمون sat چیست؟ آزمون ست آمریکا آزمونی است که به طور گسترده برای پذیرش در کالج های آمریکا استفاده می گردد. اولین بار این آزمون در سال 1926 برگزار گردید و تاکنون چندین بار نام آن عوض شده است. آزمون توسط College Board که یک سازمان خصوصی و غیر انتفاعی در ایالات متحده آمریکا می باشد برگزار می گردد. این آزمون جهت بررسی و ارزیابی آمادگی دانشجویان جهت ورود به کالج در نظر گرفته می شود. از سال 2015-2016 College Board شروع به همکاری با آکادمی خان نمود تا به اینصورت افراد بتوانند به طور رایگان برای این آزمون آماده گردند. این آزمون توسط محققانی که هوش انسانی را مطالعه می کنند و کارفرمایان نیز جهت استخدام استفاده می گردد.

مباحث آزمون sat و جزئیات هر مبحث

طول آزمون sat آمریکا سه ساعت می باشد و شامل سه آزمون می باشد: آزمون Reading، آزمون Writing and Language و آزمون ریاضی. در مقایسه با ACT® آزمون 43 درصد زمان بیشتری به هر سوال اختصاص می دهد. در زیر مباحث sat و جزئیات هر مبحث آورده شده است.

موضوع

زمان اختصاص داده شده (دقیقه)

تعداد سوالات

ریدینگ

65

52

رایتینگ و زبان

35

44

ریاضی

80

58

کل

180

154

 

اغلب سوالات چند گزینه ایی می باشند ولی برخی از سوالات ریاضی نیاز به پاسخگویی دارند. پاسخ اشتباه امتیاز منفی ندارد. بنابراین پاسخ دادن بهتر از پاسخ ندادن می باشد.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: شرایط سنی تحصیل در آمریکا

در این مقاله ما جوانب شرایط سنی تحصیل در آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

آزمون خواندن (Reading Test)

آزمون خواندن (Reading Test) شامل 5 ریدینگ می باشد که به دنبال هر متن سوالاتی چند گزینه ایی آورده شده است. این بخش از آزمون sat آمریکا شامل 52 سوال می باشد که بایستی در 65 دقیقه پاسخ داده شود. یک متن در مورد قطعه ایی ادبی از یک اثر داستانی می باشد، یک یا دو متن از یک سند تاسیسی ایالات متحده و یا یک متن در مورد مکالمات جهانی عالی مانند آزادی، عدالت یا شان انسانی می باشد، یک متن در مورد یک اثر اقتصادی، جامعه شناسی، روانشناسی و علوم اجتماعی دیگر بوده و دو متن از آثار علمی چون زیست، فیزیک، زمین شناسی و شیمی می باشد

آزمون نوشتن و زبان (Writing and Language Test)

آزمون نوشتن و زبان (Writing and Language Test) یک آزمون چند گزینه ایی می باشد که در آن قسمت هایی را مطالعه کرده و اشتباهات و نقاط ضعف را پیدا کرده و رفع می نمایید. این بخش آزمون شامل 44 سوال و در چهار بخش می باشد و در 35 دقیقه باید به آنها پاسخ داد. چهار متن بین 400 الی 500 کلمه می باشند و این بخش ها در مورد موضوعات مختلفی چون تاریخ، علوم انسانی، مطالعات اجتماعی، علوم و مشاغل می باشد و هدف و قالب هر قطعه متفاوت می باشد و برخی از متون شامل نمودار می باشند.

آزمون ریاضی (Mathematics)

آزمون ریاضی (Mathematics) بر بخش هایی از ریاضی متمرکز می باشد که بیشترین و مهم ترین نقش در دانشگاه و شغل را دارند از جمله: Heart of Algebra که بر معادلات و سیستم های خطی متمرکز می باشد، حل نمودن مسئله و تجزیه و تحلیل داده ها که در مورد سواد کمی مفید می باشد و ریاضی پیشرفته که با کار با معادلات پیچیده سرو کار دارد. این بخش از sat همچنین بر هندسه و مثلثات مورد نیاز شغل و دانشگاه نیز تاکید دارد. مباحث ریاضی آزمون sat به دو بخش بدون ماشین حساب و با ماشین حساب تقسیم می شوند.

مباحث ریاضی آزمون sat (بدون ماشین حساب و با ماشین حساب)

مباحث ریاضی آزمون sat (بدون ماشین حساب و با ماشین حساب) بیشتر چند گزینه ایی می باشند ولی برخی از سوالات هم در پایان نیاز به یادداشت نتایج دارند. تفکیک این آزمون با ماشین حساب و بدون ماشین حساب در زیر آورده شده است.

بدون ماشین حساب

زمان

25 دقیقه

تعداد سوالات

25

سوالات چند گزینه ایی

15

سوالات Grid-in

5

 

با ماشین حساب

زمان

55 دقیقه

تعداد سوالات

38

سوالات چند گزینه ایی

30

سوالات Grid-in

8

 

نوع ریاضی

تعداد سوالات

Heart of Algebra

19

حل مسئله و تجزیه و تحلیل داده ها

17

ریاضیات پیشرفته

16

مباحث اضافی در ریاضیات

6

چرا آزمون ست آمریکا و شرایط آزمون sat آمریکا چیست؟

چرا آزمون ست آمریکا و شرایط آزمون sat آمریکا چیست؟ برای شرکت در دانشگاه و کالج مورد نظر خود در آمریکا و برخی از کشور های دیگر نیاز به شرکت در این آزمون می باشد. آزمون برای تحصیل پزشکی در آمریکا و سایر رشته ها برگزار گردیده و این آزمون شرایط سنی خاصی ندارد ولی بهتر است که سن شخص تا 20 سال باشد و جهت شرکت در این آزمون به مدارکی همچون عکس پرسنلی، گذرنامه، گواهینامه دیپلم و فیش پرداخت هزینه آزمون می باشد.

منابع آزمون sat آمریکا

منابع آزمون sat آمریکا چیست؟ جهت آمادگی برای این آزمون مطالعه منابع و نمونه سوالات آزمون sat آمریکا الزامی می باشد. منابع و نمونه سوالات این آزمون به راحتی از سایت آکادمی خان و یا سایت این آزمون College Board قابل دانلود و بررسی می باشد و لینک این سایت ها در ادامه آورده شده است. فرد با مطالعه این منابع می تواند نقاط قوت و ضعف کار خود را شناسایی کرده و در زمان باقی مانده تا تاریخ آزمون به مطالعه دقیق مطالبی که در آن ضعف دارد بپردازد. خوشبختانه این آزمون نمره منفی ندارد و فرد می تواند به همه ی سوالات حتی اگر اطمینان ندارد نیز پاسخ دهد.

جزئیات آزمون موضوعی SAT و شرایط جدید آن

در این بخش جزئیات آزمون موضوعی SAT و شرایط جدید آن به طور کامل بررسی می گردد. آزمون های موضوعی sat، آزمون هایی استاندارد مبتنی بر موضوع بوده که از مجموعه ارزیابی های sat مجزا بودند. آزمون sat آمریکا موضوعی درک فرد از مطالب تدریس شده در مدرسه را بررسی می نمود. در واقع دانش آموز بعد از تحصیل در مدارس آمریکا در این آزمون ها شرکت می کند برگزاری آزمون های موضوعی sat از سال 2021 در سطح بین المللی متوقف گردید. 20 آزمون موضوعی موجود بود که هر دانش آموز این امکان را داشت تا در سه آزمون در روز شرکت نماید. آزمون های موضوعی sat در پنج دسته ریاضی، انگلیسی، علوم، زبان و تاریخ گروه بندی می گردید.

 • آزمون های موضوعی sat ریاضی

بخش ریاضی شامل دو گزینه ریاضیات سطح 1 و ریاضیات سطح 2 بود. هر کدام از دو آزمون موضوعی شامل 50 سوال چند گزینه ایی بود که مطالب هر آزمون متفاوت بود. ریاضیات سطح یک شامل جبر و هندسه سطح آمادگی دانشگاهی بوده و ریاضیات سطح دو شامل ریاضیات سطح یک بعلاوه پیش حساب و مثلثات را نیز در بر می گیرد. ریاضیات سطح دو محتوای ریاضیات سطح یک را با عمق بیشتری مورد بررسی قرار می دهد. مثلا جبر ریاضیات سطح یک عموما شامل معادلات جبری پایه بوده در حالی که ریاضیات سطح دو شامل معادلات لگاریتمی و مثلثاتی می باشد. در این آزمون امکان استفاده از ماشین حساب های مورد تایید وجود داشت.

 • آزمون های موضوعی sat در بخش علوم

آزمون های موضوعی در بخش علوم شامل 75 الی 85 سوال چند گزینه ایی در زمینه زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی اکولوژیک، شیمی و فیزیک بودند. زیست شناسی مولکولی بیشتر بر روی شیمی بیولوژیکی مانند فتوسنتز و تنفس سلولی متمرکز بود ولی زیست شناسی اکولوژیک بر جمعیت های بیولوژیکی متمرکز بود و هیچ کدام از این آزمون ها سخت تر از دیگری نبودند. آزمون شیمی سطح شیمی فرد در حد کالج را بررسی می نمود و ساختار اتمی، ساختار مولکولی و توانایی فرد در درک داده های آزمایشگاهی را بررسی می نمود. برای این آزمون به مهارت تفسیر نمودار و جبر نیاز بوده و دانش آموزان بایستی که یک سال شیمی مقدماتی که شامل تجربه آزمایشگاهی می باشد و یک سال جبر را قبل از شرکت در آزمون موضوعی جبر گذرانده باشند. آزمون فیزیک نیز شامل 75 سوال چند گزینه ایی در مورد مفاهیم فیزیکی چون ترمودینامیک، الکتریسیته، گرانش، مغناطیس و سینماتیک می باشد. قبل از شرکت در آزمون موضوعی فیزیک پیشنهاد می شود که فرد یک سال دوره آمادگی دانشگاهی در فیزیک و دوره های مثلثات و جبر را بگذراند.

 • آزمون موضوعی sat انگلیسی

این آزمون درک فرد از آثار ادبی در سراسر قانون انگلیس را مورد ارزیابی قرار میداد و طیفی از نویسندگان بریتانیایی و آمریکایی از قرن هفدهم الی بیستم را در بر می گرفت. این آزمون شامل شعر و نثر و درام و یا ژانر دیگری بوده است. این آزمون از 60 سوال چند گزینه ایی تشکیل شده که می توان به شش الی هشت بخش تقسیم نمود که هر بخش روی یک گزیده متمرکز بوده و سوالاتی در مورد دستور زبان، ارتباط تاریخی و یا معنایی داشت. خواندن ادبیات قرن 17 الی 20 به فرد بسیار در این آزمون کمک می نمود.

 • آزمون موضوعی sat تاریخ

این آزمون تاریخ آمریکای پیش از کلمبیا تا به امروز را پوشش داده و بر تاریخ اجتماعی و سیاسی این تاریخ ها و تفکر انتقادی متمرکز بوده است. برای آمادگی این آزمون فرد بایستی که در سطح آمادگی دانشگاهی در مورد دوره های تاریخ تمرکز کرده و خواندن مطالب در مورد تاریخ ایالات متحده به فرد خیلی کمک می نمود. این آزمون از پیش از تاریخ تا 1900 پس از میلاد را پوشش داده و به چهار بخش پیش از تاریخ تا 500 بعد از میلاد، 500 الی 1500 پس از میلاد، 1500 الی 1900 پس از میلاد و پس از 1900 میلادی تقسیم می شود. هفت سوال از 95 سوال این بخش مربوط به تفسیر یک متن قدیمی بود. دوره های AP World History یا AP US History به خوبی دانش آموزان را برای این آزمون آماده می کرد.

 • آزمون موضوعی sat زبان جهانی

این دسته متنوع ترین گزینه های آزمون را از بین آزمون های موضوعی sat ارائه می دهد که نسخه هایی از زبان کره ایی، ژاپنی، فرانسوی، لاتین، اسپانیایی، عبری مدرن، آلمانی و ایتالیایی را در بر می گرفت. 60 سوال در مورد واژگان، درک مطلب و گرامر مطرح می گردید. این آزمون در دو نوع Listening و یا Without Listening صورت می گرفت که انتخاب بین آنها به اولویت دانش آموز بستگی داشت. آزمون های چینی، ژاپنی و کره ایی یک بخش گوش دادن اجباری داشتند در حالیکه لاتین، ایتالیایی و عبری مدرن دارای بخش شنیداری نبودند. زبان انتخابی به درس فرد بستگی داشت. این آزمون ها در شش تاریخ مختلف در سال تحصیلی برگزار می شدند ولی آزمون های Listening فقط در ماه نوامبر و ایتالیایی، عبری مدرن و آلمانی (بدون گوش دادن) در ماه ژوئن ارائه می شدند.

معرفی دانشگاه های دارای شرط پذیرش با نمره آزمون اس ای تی

در زیر به معرفی دانشگاه های دارای شرط پذیرش با نمره آزمون اس ای تی آمریکا می پردازیم. همانگونه که قبلا ذکر گردید آزمون sat آمریکا جهت شرکت در دانشگاه های مختلف در آمریکا و کشور های دیگر مورد نیاز می باشد که برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه پرینستون آمریکا
 • دانشگاه MIT آمریکا
 • دانشگاه هاروارد آمریکا
 • UCLA آمریکا
 • دانشگاه میشیگان آمریکا
 • دانشگاه ویرجنیا آمریکا
 • دانشگاه منی توبا کانادا
 • دانشگاه اشتون انگلستان
 • دانشگاه کویینزلد استرالیا
 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه Koc ترکیه
 • دانشگاه چارلز جمهوری چک

جزئیات سیستم نمره آزمون sat و نمرات هر بخش

جزئیات سیستم نمره آزمون ست و نمرات هر بخش در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. نمره کل در آزمون sat آمریکا بین 400 الی 1600 می باشد. نمره کل مجموع نمرات دو بخش خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد و ریاضی می باشد. نمرات هر یک از این دو بخش بین 200 الی 800 می باشد. نمره ریدینگ و رایتینگ مبتنی بر شواهد از آزمون ریدینگ، رایتینگ و زبان تشکیل شده و این بخش ها به طور مساوی در میزان نمره این بخش نقش دارند. نمره بخش ریاضی فقط مختص به این آزمون می باشد.

 • نمرات در هر بخش بر اساس نمره خام در هر بخش می باشد که این بر مبنای سوالاتی می باشد که فرد درست پاسخ داده است. این امتیاز خام به مقیاس بین 200 و 800 تبدیل می شود که این به دلیل این می باشد که نسخه های مختلف این آزمون کمی ساده تر و یا سخت تر می باشند.
 • نمره آزمون عددی بین 10 تا 40 می باشد و مانند نمرات هر بخش با تبدیل نمودن نمره خام به نمره مقیاس شده از 10 تا 40 محاسبه می گردد. جهت محاسبه نمره بخش ریدینگ و رایتینگ مبتنی بر شواهد، بایستی که نمرات بخش ریدینگ، رایتینگ و زبان را ضربدر 10 نمود و سپس جمع نمود و جهت به دست آوردن نمره مباحث ریاضی آزمون، نمره آزمون ریاضی را باید در 20 ضرب نمود.
 • هفت امتیاز فرعی این آزمون امتیازی بین 1 الی 15 دارند. تعداد سوالات در آزمون که در هر زیر نمره نقش دارند متفاوت بوده و به عنوان مثال نوزده سوال Heart of Algebra و 16 سوال Passport to Advanced Math می باشد. نمرات خام برای هر خرده امتیاز به عددی بین یک تا پانزده درجه بندی شده تا معادل سازی شوند.
 • نمرات آزمون متقاطع از بیشتر از یکی از سه آزمون گرفته می شود. دو نمره آزمون متقابل وجود داشته که یکی تجزیه و تحلیل در تاریخ/مطالعات اجتماعی و دیگری آنالیز در علوم می باشد. هر دو نمره از 21 سوال در آزمون ریدینگ، 6 سوال در مورد رایتینگ و زبان و 8 سوال در آزمون ریاضی تشکیل شده است. نمره خام از یک تا 35 برای هر آزمون به نمره بین 10 تا 40 تبدیل می گردد.
 • نمره خوب در sat، نمره ایی می باشد که به فرد اجازه تحصیل در کالج مورد نظرش را می دهد. در سال 2019 میانگین نمره sat حدود 1050 بود که نمره بالاتر از آن برای بسیاری از کالج های بالاتر از حد متوسط قابل قبول بود. کسب نمره 1350 فرد را در بین ده درصد برتر شرکت کنندگان قرار می دهد.

 مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون ست آمریکا

برای شرکت در آزمون sat آمریکا ابتدا به سایت College Board مراجعه کرده و ثبت نام نمود. برای ثبت نام صرفا به عکس پرسنلی نیاز می باشد. پس از انتخاب تاریخ و مکان برگزاری آزمون، هزینه مورد نظر را واریز نموده و فیش واریزی را ذخیره نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون ست آمریکا می توان به گذرنامه معتبر دارای حداقل 6 ماه تاریخ انقضا اشاره نمود. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

هزینه ثبت نام ازمون sat

هزینه ثبت نام ازمون sat آمریکا برای افراد ساکن ایالات متحده آمریکا 60 دلار می باشد و برخی از افراد معاف از پرداخت این مبلغ می باشند. هزینه های اضافی دریافتی در جدول زیر ذکر گردیده است.

خدمت مورد نظر

شهریه

تغییر محل برگزاری

25 دلار

لغو ثبت نام

25 دلار

لغو ثبت نام دیر هنگام

35 دلار

ثبت نام دیر هنگام

30 دلار

 

همانطور که بیان شد هزینه آزمون sat شصت دلار می باشد و برای افراد در خارج از ایالات متحده هزینه منطقه ایی نیز علاوه بر این مبلغ پرداخت می گردد که در جدول زیر آورده شده است.

منطقه مورد نظر

شهریه

Africa (Sub-Saharan)

43 دلار

قاره آمریکا به غیر از ایالات متحده آمریکا

43 دلار

East Asia/Pacific (Compact of Free Association members)

0 دلار

East Asia/Pacific

53 دلار

Europe and Eurasia

49 دلار

خاورمیانه و آفریقای شمالی

47 دلار

آسیای جنوبی و مرکزی

49 دلار

تاریخ ازمون sat و ددلاین آن

تاریخ ازمون sat و ددلاین آن در جدول زیر آورده شده است. تمام تاریخ های ذکر شده در ساعت 23:59 می باشند.

تاریخ آزمون

آخرین مهلت ثبت نام

آخرین مهلت تغییرات، لغو و ثبت نام دیر هنگام

27 آگست 2022

29 جولای 2022

16 آگست 2022

یکم اکتبر 2022

2 سپتامبر 2022

20 سپتامبر 2022

پنجم نوامبر 2022

7 اکتبر 2022

25 اکتبر 2022

سوم دسامبر 20222

3 نوامبر 2022

22 نوامبر 2022

یازدهم مارچ 2023

10 فوریه 2023

28 فوریه 2023

ششم می 2023

7 آپریل 2023

25 آپریل 2023

سوم جون 2023

4 می 2023

23 می 2023

 

تاریخ برگزاری امتحان SAT در خارج از ایالات متحده آمریکا، پورتوریکو و یا ایالت ویرجین آمریکا در جدول زیر ذکر گردیده است و در حال حاضر تنها امکان ثبت نام در آزمون های سال 2022 وجود دارد و تا ساعت 23:59 مهلت ثبت نام به اتمام میرسد.

تاریخ آزمون SAT

آخرین مهلت تغییرات، لغو و ثبت نام دیر هنگام

27 آگست 2022

29 جولای 2022

یکم اکتبر 2022

دوم سپتامبر 2022

سوم دسامبر 2022

سوم نوامبر 2022

یازدهم مارچ 2023

24 فوریه 2023

ششم می 2023

21 آپریل 2023

سوم جون 2023

19 می 2023

محل برگزاری آزمون sat

این آزمون جهت ادامه تحصیل در آمریکا و برخی از دانشگاه های آمریکا و دنیا نیاز می باشد و امکان شرکت در این آزمون در 85 کشور دنیا و در 179 مرکز امکان پذیر می باشد. این آزمون توسط یک موسسه خصوصی در آمریکا به اسم college board برگزار می گردد. آزمون ست آمریکا در تاریخ های مختلف در داخل و یا خارج از آمریکا برگزار می گردد. در زیر محل برگزاری آزمون sat آمریکا در برخی از مراکز خارج از این کشور با آدرس ذکر گردیده است. این آزمون در ایران برگزار نمی گردد و متقاضیان ایرانی بایستی که به کشور های اطراف چون ترکیه جهت شرکت در این آزمون بروند.

نام مرکز آزمون

آدرس مرکز آزمون

A.L. BROWN HS

415 MARTIN LUTHER KING JR AVE

KANNAPOLIS, NC 28083

AL MANAR INTL SCHOOL

BUILDING 51, ZONE 51, STREET 1457

AL THAMEED AREA

DOHA, QATAR

ALGHANIM BILINGUAL SCHOOL

SALWA BLOCK 6, 288 AI-MUTANABI ST

SALWA

HAWALLI, KUWAIT

ALPENA COMMUNITY COLLEGE

ALPENA COMMUNITY COLLEGE

665 JOHNSON ST

ALPENA, MI 49707

AMER INTL SCH OF LAGOS

BEHIND 1004 FEDERAL ESTATES

VICTORIA ISLAND

LAGOS, NIGERIA

AMERICAN INTL SCH

MAIDAN HAWALLI BLOCK 11

OHUD ST (NEXT TO GHORA MOSQUE)

SALMIYA, KUWAIT

AMERICAN UNIVERSITY IN BULGARIA

8 SVOBODA BACHVAROVA ST.

BLAGOEVGRAD, BULGARIA

AMIDEAST--GAZA

BESISO BLDG, 8TH FLR,

OPPOSITE TO ARAB BANK, RIMAL BRANCH

GAZA, PALESTINE, STATE OF

ANGOLA HS

350 S. JOHN MC BRIDE AVE

ANGOLA, IN 46703

ANKARA ES/HS

AMERIKAN OKULU; EDOK KOMUTANLIGI

TURKOCAGI CADDESI

BALGAT, ANKARA, TURKEY

ANSBACH MIDDLE HS

ANSBACH MIDDLE HIGH SCHOOL

BLDG 5924, ROOM 304

ANSBACH, GERMANY

ARABIAN MODERN LEARNING ACADEMY

AL-EIN ST

RAMALLAH, SURDA, PALESTINE PALESTINE, STATE OF

ATHENS HIGH SCHOOL

1 WARRIOR WAY

ATHENS, IL 62613

AUSTIN HS

401 S HWY 31

AUSTIN, IN 47102

BANGKOK INTL PREP AND SEC SCH

77 SUKHUMVIT 77

Prakhanong Nua, Wattana

BANGKOK, Bangkok THAILAND

BARROW HS

1684 OKPIK STREET

BARROW, AK 99723

BASIS INT'L SCH HANGZHOU

NO 9 YULIN ROAD, SHANGCHENG DISTRICT

HANGZHOU ZHEJIANG, CHINA

BATTLE MOUNTAIN HS

151 MILLER RANCH ROAD

EDWARDS, CO 81632

BISHOP ALEMANY HIGH SCHOOL

11111 N ALEMANY DRIVE

MISSION HILLS, CA 91345

BISHOP'S COLL SCH

80 MOULTON HILL

*SCH NOT ON UNIV CAMPUS*

SHERBROOKE, QUEBEC CANADA

 

آزمون sat برای پزشکی آمریکا

آزمون sat آمریکا در زمینه های موضوعی مختلف جهت بررسی مهارت فرد در این زمینه برگزار می گردد. بسیاری از کالج ها و یا دانشگاه برای ورود و پذیرش دانشجو شرط شرکت در یک یا چند آزمون ست دارند. آزمون برای پزشکی آمریکا کاملا به کالج و یا دانشگاه مورد نظر بستگی دارد و فرد بایستی شرایط ثبت نام در کالج را مطالعه و به دقت بررسی نماید. برای پزشکی آمریکا بهتر است در آزمون ست زیست شرکت نمود و در حالت کلی بایستی در آزمونی شرکت نمود که فرد در آن تسلط دارد.

معرفی دوره های آموزشی آزمون ست آمریکا

حال به معرفی دوره های آموزشی آزمون ست آمریکا می پردازیم. از طریق مشارکت صورت گرفته از طرف آکادمی خان و هیئت کالج، دانش آموزان و معلمان در سراسر دنیا امکان دسترسی به آزمون های آماده سازی SAT به صورت رایگان را دارند. هدف این دوره ها ارائه نمودن تمرین های رایگان، تست های کامل و مقالات و فیلم های مرتبط به همه افراد در سراسر دنیا می باشد تا همه افراد شانس برابری در قبولی در این آزمون را کسب نمایند. Official SAT Practice در آکادمی خان موارد زیر را به دانش آموزان آموزش می دهد:

 • ارائه نمودن برنامه متناسب با هر شخص بر حسب نتایج قبلی PSAT/NMSQT® و یا SAT و یا بر حسب تشخیص صورت گرفته از طرف آکادمی.
 • ارائه نمودن فرصت جهت تقویت نمودن مهارت با هزاران سوال، نکته و درس های ویدئویی
 • امکان شرکت در هشت تست تمرینی کامل آنلاین و یا کاغذی
 • ارائه نمودن سریع نتایج و بازخورد
 • ارائه نمودن برای هرماه تمرینی برای شخص جهت یادآوری نمودن زمان تمرین
 • ارائه نکات و استراتژی های تخصصی جهت شرکت در آزمون

جهت شرکت در نمونه آزمون sat برای پزشکی آمریکا و سایر رشته ها در آکادمی خان می توان به لینک زیر مراجعه نمود.

آمریکا sat آزمون

معرفی بورسیه های تحصیلی با نمره آزمون ست آمریکا

در زیر به معرفی بورسیه های تحصیلی با نمره آزمون ست آمریکا می پردازیم.

 • برنامه بورسیه ملی بر حسب شایستگی: تنها آزمون لازم برای این برنامه آزمون PSAT/NMSQT می باشد که یک برنامه جامع جهت شناخت و بورسیه می باشد.
 • خدمات بورسیه ملی: این بورسیه امریکا خدمات مشاوره و مراجعه رایگان را برای دانش آموزان کلاس یازدهم آفریقایی-آمریکایی ارائه می نماید.
 • بورسیه های Telluride Seminar: انجمن Telluride جهت برنامه تابستانی شش هفته ایی در علوم انسانی و اجتماعی به دانش آموزان با استعداد در پایه دوازدهم تحصیلی بورسیه ارائه می نماید.
 • بورسیه های BigFuture: این بورسیه ها فرآیند برنامه ریزی کالج را ساده نموده و به فرد فرصت کسب درآمد از طرف کالج را می دهد. هنگامی که در BigFuture جهت آماده شدن برای کالج قدم بردارید، می توانید از بورسیه های 500 و 40000 دلاری بهره مند گردید. جهت واجد شرایط دریافت این بورسیه شدن بایستی شش مرحله زیر را تکمیل کنید:
  • لیست 6 کالج که پذیرای شما خواهند بود را مشخص نمایید.
  • تمرین آزمون SAT در سایت Khan Academy
  • پیدا نمودن بورسیه هایی که در هزینه تحصیل در آمریکا در کالج به شما کمک می کنند.
  • اطمینان حاصل نمودن از لیست کالج ها با در نظر گرفتن ترکیبی از کالج ها.
  • برای درخواست کمک مالی فرم دولتی رایگان FAFSA را تکمیل نمایید.
  • ارسال درخواست برای دو یا تعداد بیشتری کالج که مایل به تحصیل در آن می باشید.
 • بورسیه های 500 دلاری: برای افرادی می باشد که تا اکتبر سال 2022 برای آزمون ست آمریکا تمرین کرده و این بورسیه به 50 نفر تعلق می گیرد.
 • بورسیه 40000 دلاری: تا ماه فوریه 2023 هر ماه دو بورسیه 40000 دلاری به افرادی که برای امتحان SAT تمرین می کنند تعلق می گیرد.

معرفی سایت ثبت نام آزمون sat

تا اینجا متوجه شدیم که آزمون sat آمریکا چیست و در چه تاریخ ها و مکان هایی برگزار می گردد. فرد جهت ثبت نام در این آزمون بایستی که وارد سایت ثبت نام این آزمون شده و تاریخ آزمون را معین کرده و پس از انتخاب مکان برگزاری این آزمون نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام نماید. فرد قبل از شرکت در آزمون بایستی که منابع را تهیه کرده و نمونه سوالات را نیز مورد بررسی قرار داده تا شانس قبولی خود را افزایش دهد. در زیر به معرفی سایت ثبت نام آزمون sat می پردازیم. فرد ابتدا در این سایت ثبت نام نموده و بعد از آن نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام می نماید.

نمونه سوالات آزمون sat آمریکا

شرکت در نمونه آزمون sat آمریکا پیش از شرکت در این آزمون الزامی می باشد تا فرد بر نوع سوالات این آزمون اشراف پیدا کرده و در صورت داشتن مشکل در مباحثی همچون مباحث ریاضی آزمون sat، پیش از آزمون به رفع مشکل پرداخته و امکان کسب نمره خوب در این امتحان را افزایش دهد تا پس از آن بتواند در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به ادامه تحصیل گردد. در لینک زیر نمونه سوالات آزمون sat آمریکا آورده شده است که با وارد شدن به Khan Academy و یا Practice Tests می توان از سوالات و پاسخ آنها بهره برد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ محل برگزاری آزمون sat در ایران را نام ببرید؟

آزمون sat آمریکا در ایران برگزار نمی گردد.

✅ هزینه آزمون اس ای تی آمریکا چه میزان می باشد؟

هزینه آزمون 60 دلار بوده و بسته به هر منطقه خارج از ایالات متحده آمریکا مبلغی بر حسب ناحیه به آن اضافه می گردد.

✅ مهلت اعتبار آزمون SAT چند سال می باشد؟

مهلت اعتبار این آزمون در اکثر کشور ها 5 سال می باشد.

✅ آیا امکان اعتراض به نمره آزمون SAT وجود دارد؟

بله امکان اعتراض در سایت اعلام کننده نتایج این آزمون تا 5 ماه پس از اعلام نتایج وجود دارد.

✅ ظرفیت ثبت نام در آزمون SAT به چه صورت می باشد؟

ظرفیت ثبت نام در هر مرکز متفاوت بوده و در حالت کلی ظرفیت خاصی مشخص نگردیده است.

سخن پایانی

به دلیل اینکه سالیانه داوطلبان زیادی خواهان شرکت در آزمونsat آمریکا و به دنبال آن شرکت و دریافت پذیرش از دانشگاه هایی که به این آزمون جهت ورود به آنها نیاز می باشد، می باشند، در این مقاله به بررسی دقیق آزمون sat آمریکا از ابعاد مختلفی چون تاریخ و هزینه آزمون sat پرداخته شد. SAT در کشور های مختلفی برگزار می گردد ولی متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی گردد و جهت دسترسی به نمونه سوالات آزمون sat آمریکا می توان به سایت های مختلفی چون خان آکادمی مراجعه نمود. در این مقاله سعی گردید تا به طور کامل به بررسی همه موارد مرتبط با امتحان SAT همچون منابع آزمون sat آمریکا پرداخته شود. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام در زمینه این آزمون می توانید با موسسه ام آی ایی تماس گرفته و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند گردید. 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان