کار پس از تحصیل در ایتالیا

27 فروردین 1402 بدون نظر

کار پس از تحصیل در ایتالیا

کار پس از تحصیل در ایتالیا، نحوه کاریابی در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت کار ایتالیا بعد از تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در ایتالیا چگونه است؟ میانگین حقوق در مشاغل مختلف در ایتالیا چقدر می باشد؟ نحوه کاریابی در ایتالیا چگونه می باشد؟ آیا می توان با کار در ایتالیا اقامت و تابعیت آن را بدست آورد؟ ایتالیا کشوری زیبا در اروپای جنوبی است که بدلیل داشتن دانشگاه های فراوان انگلیسی زبان، دانشگاه های مطرح با سطح علمی بالا، هزینه های تحصیل بسیار ارزان و بورسیه های تحصیلی فراوان همواره مقصد دانشجویان بین المللی بوده است. بررسی شرایط کار پس از تحصیل در ایتالیا یکی از نکات مهم برای دانشجویان بین المللی تلقی می شود. دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام تحصیل در ایتالیا به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. کار پس از تحصیل در ایتالیا قوانین و شرایطی دارد که در این مقاله علمی که توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش شده است، به توضیح جامع آنها پرداخته می شود. سروران گرامی پس از مطالعه این مقاله علمی در صورتی که نیاز به اطلاعات تکمیلی در زمینه کار پس از تحصیل در ایتالیا دارید، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرمایید و در قالب مشاوره تلفنی و رایگان اطلاعات تکمیلی در باب کار پس از تحصیل در ایتالیا دریافت نمایید.

 • قوانین کار پس از تحصیل در ایتالیا
 • بررسی نرخ بیکاری در ایتالیا
 • مشاغل مورد نیاز ایتالیا 2020
 • نحوه کاریابی پس از تحصیل در ایتالیا
 • مؤسسات کاریابی در ایتالیا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در ایتالیا
 • کار پس از تحصیل در ایتالیا و سخن پایانی

کار ضمن تحصیل در ایتالیاقوانین کار پس از تحصیل در ایتالیا

ایتالیا کشوری با شرایط مطلوب برای دانشجویان بین المللی است، داشتن دانشگاه های انگلیسی زبان ارزان، اعطای بورسیه های تحصیلی فراوان و سطح علمی بالای دانشگاه های ایتالیا از نقاط مثبت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می باشد. از این رو هر ساله تعداد بیشماری از دانشجویان بین المللی ایتالیا را به قصد مهاجرت تحصیلی و ادامه زندگی جدید خود انتخاب می کنند.

 • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

 

 • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

فایل اول صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

فایل اول تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

 

 • دیگر ویدئوهای موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

 

نکته حائز اهمیت برای بسیاری از دانشجویان بین المللی وضعیت کار پس از تحصیل در ایتالیا می باشد. در این بخش در خصوص قوانین کار پس از تحصیل در ایتالیا توضیح داده می شود. ایتالیا در سالیان گذشته از قطب های اقتصادی در اروپا به حساب می آمد و سرانه تولید ناخالص داخلی بالایی داشت، اما در سال های اخیر بدلیل بحرانی های اقتصادی وضعیت اشتغال در این کشور نامناسب شده است. یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا و حین تحصیل در ایتالیا دشوار گشته است، این موضوع برای دانشجویان اتحادیه اروپا که در حال تحصیل در ایتالیا هستند نیز مطرح می باشد، اما برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بدلیل نیاز به مجوز های کاری کمی دشوارتر است.

دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع به مدت 4 روز در هفته یا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند، البته در ایام تعطیلی دانشگاه ها دانشجویان فرصت کار تمام وقت یعنی 40 ساعت در هفته را دارند. یکی از شروط اجازه کار حین تحصیل در ایتالیا ثبت نام در دوره های تمام وقت بیش از 3 ماه می باشد. میزان حقوق دریافتی دانشجویان به ازای هر ساعت 7 یورو می باشد و دانشجویان می توانند ماهانه 560 یورو از طریق کار دانشجویی بدست آورند. پس از اتمام تحصیل، دانشجویان با داشتن شرایطی زیر می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند، این اقامت موقت 1 ساله می باشد و درصورتی که دانشجو شغل مورد نظر خود را نیابد می بایست از ایتالیا خارج شود. اولین شرط برای دریافت مجوز اقامت کاری برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اتمام تحصیل در یکی از دوره های زیر در ایتالیا می باشد؛

 

اسامی دوره های تحصیل در ایتالیا

مدت زمان دوره

امتیاز

دوره کارشناسی

3 سال

180 امتیاز

دوره کارشناسی ویژه (laurea specialistica / magistrale)

-

-

دوره دیپلمای تخصصی

2 سال

-

دوره کارشناسی ارشد سطح اول و یا سطح دوم

1 سال

60 امتیاز

دوره دکترا

حداقل 3 سال

-

گواهینامه تخصصی (Attestato o Diploma di Perfezionamento)

1 سال

60 امتیاز

کار پس از تحصیل در ایتالیا و مدارک مورد نیاز

علاوه بر داشتن یکی از مدارک تحصیلی که ذکر نمودیم، مدارک زیر برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل می بایست ارائه شود؛

 1. مجوز خود اشتغالی درصورت تمایل به ایجاد شغل جدید و مدارک مورد نیاز مانند تمکن مالی کافی برای ایجاد شغل جدید
 2. مجوز و کارت عضویت از ارگان های مربوطه
 3. محل اسکان
 4. مجوز اقامت تحصیلی
 5. نشان دادن تمکن مالی حداقل 8،500 یورو به ازای 1 سال

دانشجویانی که در دوره تحصیل موفق به دریافت پیشنهاد کاری می شوند، برای تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری بایستی مدارک زیر را نیز ارائه کنند. این اقامت کاری موقت 2 ساله می باشد که امکان تمدید نیز وجود دارد.

 1. نامه پیشنهاد کاری و استخدام که در آن شرایط استخدام آمده باشد.
 2. آخرین اظهارنامه مالیاتی کارفرما و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
 3. مجوز فعالیت کارفرما
 4. سابقه فعالیت شرکت
 5. تلفن و ایمیل کارفرما
 6. نامه نماینده شرکت در مورد پرداخت حقوق در سال جاری
 7. آدرس محل شرکت

بررسی نرخ بیکاری در ایتالیا

بررسی وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در ایتالیا به افرادی که تمایل به کار پس از تحصیل در ایتالیا را دارند توصیه می شود، بررسی این نکات سبب می شود شخص با دید روشنی برای آینده شغلی خود تصمیم گیرد. نرخ بیکاری در ایتالیا در سال 2020 تقریبا 10 درصد بوده است، به عبارت دیگر از هر 100 نفر در ایتالیا 10 نفر بیکار می باشند. شما عزیزان می توانید تغییرات نرخ بیکاری در ایتالیا را در سال های اخیر مشاهده کنید.

کار ضمن تحصیل در ایتالیا

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می نمایید نرخ بیکاری در ایتالیا مدام در حال نوسان می باشد. ایتالیا از نظر اقتصادی یکی از کشور های برتر در بین کشور های جهان بوده است اما در سال های اخیر بحران های اقتصادی شدید سبب کاهش شغل و افزایش نرخ بیکاری در این کشور شده است. این امر یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا را برای دانشجویان خصوصا دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بسیار دشوار نموده است. اقتصاد ایتالیا در سال های اخیر بیشتر بر پایه صنعت توریسم و گردشگری استوار بوده است و تمرکز دولت ایتالیا نیز بر ایجاد فرصت های بیشتر برای جذب گردشگران بین المللی و توسعه صنعت گردشگری در این کشور می باشد. دانشجویان با تحصیل در رشته های مرتبط با این صنعت می توانند شانس خود را برای یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا افزایش دهند. کم بودن مشاغل موجود در ایتالیا به زبان انگلیسی، از دیگر موضوعاتی که سبب افزایش دشواری در یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا شده است، از این رو به عزیزانی که قصد تحصیل و کار پس از تحصیل در ایتالیا را دارند توصیه می گردد در طول مدت تحصیل زبان ایتالیایی خود را تقویت نمایند. داشتن مهارت زبانی خوب در زبان ایتالیایی یکی از نقاط قوت برای دانشجویانی که قصد یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا را دارند، می باشد. یکی دیگر از گزینه های مناسب برای دانشجویان فارغ التحصیل در ایتالیا جستجوی کار در سایر کشور های اتحادیه اروپا همچون اتریش و آلمان می باشد.

مشاغل مورد نیاز ایتالیا 2020

همانطور که در بخش های پیشین بیان داشتیم، ایتالیا بدلیل بحرانی های اقتصادی اخیر با مشکل در ایجاد اشتغال و افزایش نرخ بیکاری در این کشور مواجه شده است. پیدا کردن کار پس از تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بدلیل نیاز به اخذ مجوز اقامت کاری دشوار تر می باشد. البته کمبود نیروی کار حرفه ای در برخی از بخش های ایتالیا همانند آموزش و پرورش، درمان، فناوری اطلاعات و کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و تکنولوژی به شدت احساس می شود. جهت آگاهی افراد متقاضی کار پس از تحصیل در ایتالیا از مشاغل مورد نیاز این کشور در سال 2020 جدول زیر آورده شده است.

 

مشاغل مورد نیاز ایتالیا 2020

مشاغل مورد نیاز ایتالیا 2020

مهندس شیمی

معلم

مهندس عمران

مدیر معدن و انرژی

مهندس برق

کارشناس اقتصاد

مهندس مکانیک

جوشکار و برشکار

مهندس تولید و فرآیند

سر آشپز و آشپز

مهندس طراحی و توسعه

کارشناس زمین شناسی

مهندس کنترل کیفیت

مدیران سطح بالا

پزشک

کارشناس هواشناسی

پرستار

کارشناسی فناوری اطلاعات

مددکار اجتماعی

مهندس نرم افزار

کارشناس رادیولوژی

تعمیر کننده خط و اتصالات کابل

تکنسین پزشکی و دندانپزشکی

شیمیدان

محقق بیولوژی و بیوشیمی

ریاضیدان و فیزیکدان

داروساز

نوازنده

طراح گرافیک

مربی رقص

 

شما سروران گرامی می توانید در جدول زیر پردرآمد ترین مشاغل ایتالیا و میانگین حقوق سالیانه آنها را مشاهده نمایید.

 

پردرآمدترین مشاغل ایتالیا

محدوده حقوق سالیانه به یورو

پزشک و جراح

80،000 – 250،000

قاضی

75،000 – 200،000

وکیل

54،000 – 164،000

مدیر بانک

50،000 – 154،000

مدیر ارشد اجرایی

50،000 – 145،000

مدیر ارشد مالی

45،000 – 133،000

ارتودنتیست

42،000 – 132،000

استاد دانشگاه

38،000 – 120،000

خلبان

32،000 – 100،000

مدیر بازاریابی

30،000 – 92،000

 

شما عزیزان می توانید در جدول زیر برخی از مشاغل مورد نیاز ایتالیا در سال 2021 در بخش آموزش و پرورش و میزان حقوق سالیانه این مشاغل را مشاهده فرمایید.

 

مشاغل مورد نیاز ایتالیا ژانویه 2021

حقوق سالیانه به یورو

معلم ابتدایی

30،000 – 34،000

مدیر مدرسه

50،000 – 70،000

مربی مهدکودک

15،000 – 23،000

پزشک مهد کودک

23،000 – 24،000

معلم KG/EYFS

90،000 – 95،000

نحوه کاریابی پس از تحصیل در ایتالیا

نحوه کاریابی در ایتالیا از موضوعاتی است که برای افراد متقاضی کار پس از تحصیل در ایتالیا حائز اهمیت است. روش های مختلفی برای کاریابی در ایتالیا وجود دارد از جمله روزنامه های محلی، سایت های کاریابی و مؤسسات کاریابی در ایتالیا. این مقاله علمی توسط مشاورین مجرب موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع حرام و غیر شرعی است. شخص پس از یافتن شغل مناسب خود می بایست با کارفرمای مربوطه تماس حاصل کند. کارفرما مدارک شخص متقاضی را بررسی و طی مصاحبه ای که از وی می گیرد ممکن است به وی پیشنهاد کاری دهد. شخص پس از دریافت پیشنهاد کاری می بایست مدارک مورد نیاز را آماده و اقدامات لازم جهت تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری را انجام دهد. در ادامه به بررسی مؤسسات کاریابی در ایتالیا می پردازیم. دوستان عزیزی که تمایل به جستجوی کار پس از تحصیل در ایتالیا دارند، می توانند با کمک گرفتن از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور با اصول تهیه CV و رزومه، سوالات مصاحبه کاری و سایر نکات مربوط به جستجوی کار آشنا گردند.

کار پس از تحصیل در ایتالیا

مؤسسات کاریابی در ایتالیا

یکی از راه های مطمئن برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در ایتالیا مراجعه به مؤسسات کاریابی یا وب سایت های این مؤسسات می باشد. شما عزیزان می توانید برخی از این مؤسسات کاریابی را در جدول زیر مشاهده نمایید. این مؤسسات در شهر های مختلف ایتالیا می باشند، شما عزیزان می توانید با مراجعه به این سایت ها از آدرس و شماره تماس مؤسسات مطلع گردید.

 

آدرس سایت

نام مؤسسات

https://www.yelp.com/biz/workopp-milano

Workopp

https://www.yelp.com/biz/adami-e-associati-milano

Adami & Associati

https://www.yelp.com/biz/manpower-milano

Manpower

https://www.yelp.com/biz/inditex-milano

Inditex

https://www.yelp.com/biz/michael-page-milano

Michael Page

 وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در ایتالیا

یکی از اساسی ترین موضوعات بررسی آثار اقامتی و حقوقی کار پس از تحصیل در ایتالیا می باشد، بدلیل اینکه بسیاری از دانشجویان تمایل دارند اقامت دائم و تابعیت کشوری که در آن تحصیل نموده اند را بدست آورند. دانشجویانی که در ایتالیا تحصیلات آموزش عالی خود را به اتمام رسانده باشند، با داشتن شرایطی که در بخش های قبل ذکر نمودیم، به مدت 1 سال اجازه اقامت موقت برای جستجوی کار پس از تحصیل در ایتالیا دارند. درصورتی که این افراد موفق به دریافت پیشنهاد کاری شوند اقامت کاری موقت 2 ساله دریافت می نمایند. این افراد می تواند با ادامه فعالیت کاری خود در ایتالیا مجوز اقامت خود را تمدید نمایند. این مقاله علمی توسط مشاورین مجرب موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع حرام و غیر شرعی است. افرادی که 5 سال اقامت قانونی در ایتالیا دارند، درصورتی که سوء پیشینه کیفری نداشته و مالیات خود را پرداخت نموده باشند، می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند و پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم می توانند برای درخواست تابعیت و پاسپورت اقدام نمایند. درهنگام درخواست تابعیت و پاسپورت ایتالیا شخص می بایست بر زبان ایتالیایی و تاریخ و قوانین حاکم در ایتالیا تسلط کافی داشته و گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه کیفری را ارائه نماید، تا بتواند به این مهم دست یابد.


_____________کار پس از تحصیل در ایتالیا و سخن پایانی____________

کار پس از تحصیل در ایتالیا، مؤسسات کاریابی در ایتالیا و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کار ایتالیا بعد از تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. دانشجویانی که تحصیل خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به پایان رسانده اند می توانند برای اقامت و جستجوی کار پس از تحصیل در ایتالیا اقدام نمایند. دانشجویان می توانند به صورت خود اشتغالی یا با دریافت پیشنهاد کاری درخواست اقامت کاری دهند. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ایتالیا و کمبود شغل در این کشور دانشجویان فارغ التحصیل از ایتالیا می توانند در کشور های دیگر اتحادیه اروپا همانند اتریش و آلمان به دنبال شغل مورد نظر خود باشند و با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما و دریافت ویزای کاری به این کشور ها سفر کنند. امید است در این مقاله علمی اطلاعات جامعی در زمینه کار پس از تحصیل در ایتالیا در اختیار شما دوستان گرامی قرار داده باشیم، درصورتی که در این باب سوال یا ابهامی داشتید، می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان و تلفنی دریافت نمایید. در قسمت دیدگاه نیز می توانید سوالات خود را در رابطه با کار پس از تحصیل در ایتالیا مطرح نمایید. در صورت تمایل می توانید با گذاشتن ستاره میزان رضایت خود را از این مقاله اعلام نمایید.

امتیاز 3.82 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان