رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

بدون نظر

کشور فرانسه یکی از کشور های تاریخی و زیبای اتحادیه اروپا می باشد که به دلیل زیبایی های چشم گیر، و فرهنگ و تمدنی غنی در بین سایر کشور های دنیا خوش درخشیده است. پایتخت این کشور پاریس است که بزرگ ترین شهر و مرکز تجارت و مسایل فرهنگی می باشد. رشته مهندسی هوافضا در فرانسه یکی از رشته های بسیار محبوب برای علاقه مندان است که می توان گفت تعداد دانشگاه های محدودی این رشته را ارائه می دهند. تحصیل در دانشگاه های فرانسه به دو صورت انجام می گیرد، شما می توانید در دانشگاه های خصوصی و دولتی در این کشور به تحصیل بپردازید. تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه از آن دسته از رشته هایی است که به نوعی می تواند بازار کار و آینده شغلی شما را تضمین کند. با توجه به کیفیت بالای آموزشی این کشور و هزینه مناسب این دانشگاه ها، تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه می تواند یکی از گزینه های مناسب و انتخابی شما باشد. در این تحقیق شرایط تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه را مورد بررسی قرار می دهیم. این مقاله توسط سایت ها و وکلای رسمی کشور فرانسه جمع آوری شده و به معنای ارائه خدمات نمی باشد. اگر در خصوص تحصیل مهندسی در فرانسه در ذهن خود سوالاتی دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این موسسه استفاده نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

درباره رشته مهندسی هوافضا در فرانسه چه می دانید؟

اگر هدف شما تحصیل مهندسی هوافضا می باشد، باید برای انتخاب گرایش و رشته مورد نظر خود تصمیم بگیرید. برای تحصیل مهندسی هوافضا رشته های مختلفی در فرانسه ارائه می شود و شما می توانید با توجه به علاقه و رزومه خود، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در جدول زیر تعدادی از رشته مهندسی هوافضا در فرانسه را معرفی می کنیم:

تحصیل مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی

تحصیل مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد

مهندسی عملیات ها و سیستم های جهت یابی هوایی

سیستم های فضایی ، ارتباطات از راه دور و جهت یابی

مدیریت فرودگاه ها

مهندسی و طراحی سیستم حمل و نقل فضایی

مدیریت حمل و نقل هوایی

ارتباط میان انسان و کامپیوتر

امنیت پروازی هواپیما

مدیریت اقتصادی حمل و نقل هوایی

مدیریت پروژه های هواپیمایی

(کارشناسی ارشد پیشرفته) در نحوه مدیریت عمر هواپیما و تعمیرات

مدیریت و خدمات سیسم های هواپیمایی بدون سرنشین

(کارشناسی ارشد پیشرفته) نحوه مدیریت عملیات های ایرلاین

مدیریت امنیت در پرواز

(کارشناسی ارشد پیشرفته) جهت همکاری با ایکائو

 

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

بررسی شرایط تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

شرایط تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در فرانسه را مورد ارزیابی قرار می دهیم. رشته مهندسی هوا و فضا یکی از زیر شاخه های رشته مکانیک جزو رشته های جدید محسوب می شود و علاقه مندان زیادی دارد. این رشته برای طراحی سیستم های هواپیمایی، اجزا و قطعات هواپیما و همچنین جهت ساخت هواپیما، فضاپیما، ماهواره ها، موشک ها و ... صورت می گیرد. این رشته به دلیل اینکه امکان تحصیل با هزینه های کم و یا رایگان را در دانشگاه های بسیار عالی فراهم کرده است باعث جذب دانشجویان فراوانی به این کشور شده است. تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه در دوره لیسانس سه ساله، فوق لیسانس دوساله و دکتری سه ساله در دانشگاه هایی نظیر دانشگاه عالی مکانیک، دانشگاه ملی پاریس، دانشکده ملی علوم هوافضا، موسسه هوانوردی و فضا و.... این درس ارائه می شود. دانشجویانی که در رشته هوافضا ثبت نام می کنند، آموزش های سطح بالایی را هم در زمینه نیروی محرکه و هم در زمینه مواد/ساختار مهندسی هوافضا کسب خواهند کرد. به آنها پیش زمینه بسیار خوبی برای مدیریت پروژه های مهندسی هوافضا پیچیده و همچنین بینش مهمی در مورد تولید و اقلام تولید محور می دهد. دانشجویان فارغ التحصیل رشته هوافضا در فرانسه این فرصت را خواهند داشت تا از مهارت های عملی سطح بالا مرتبط با مهندسی هوافضا استفاده کنند. تحصیل در این رشته دسترسی به آزمایشگاه های ملی و ساختارهای تحقیقاتی برتر در Ecole centrale de Lyon فراهم کرده است. از جمله آنها می توان به آزمایشگاه مکانیک و آکوستیک سیالات (LMFA)، تریبولوژی و دینامیک سیستم (LTDS) اشاره کرد. هر دو مؤسسات فرانسوی شناخته شده ای هستند که تأثیر و پیوند صنعتی بسیار بالایی دارند. یک محیط آموزشی گروهی کوچک که امضای Ecole centrale de Lyon با پتانسیل تعامل بسیار بالا است. سخنرانی‌هایی توسط کارشناسان ارشد و دانشمندان مشهور در سراسر جهان ارائه خواهد شد که به دلیل تخصص خود در مکانیک سیالات، آکوستیک، مکانیک جامدات، مواد ساختاری، کنترل و غیره شناخته شده‌اند. بخش بزرگی از برنامه درسی از طریق یادگیری از طریق انجام روش تفکر دارای ویژگی عملی خواهد بود. 

 

 

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

 در این بخش به مدارک مورد نیاز پذیرش رشته مهندسی هوافضا در فرانسه می پردازیم. برای تحصیل هوافضا باید بتوانید مدارکی را ارائه دهید. اگر مدارک درخواست شده را بدون نقص ارائه دهید، شانس پذیرش درخواست شما برای ورود به رشته بالا می باشد. در جدول زیر به مدارک مورد نیاز پذیرش رشته مهندسی هوافضا در فرانسه اشاره می کنیم:

ارائه مدارک شناسایی و هویتی، پاسپورت، عکس

ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

انگیزه نامه و توصیه نامه

ارائه مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی

انتخاب رشته و گرایش مورد نظر

ارائه نمرات بالا در دروس ریاضی، فیزیک و شیمی

ارائه رزومه کاری

 

برای تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه و یا سایر کشور های دیگرارائه زبان انگلیسی لازم می باشد چون برای این رشته زبان اصلی محسوب می شود. برای تحصیل باید مدرک آیلتس بالای 6 را ارائه دهید. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی مقاله نگارش شده را مطالعه کنید.

 

رشته اقتصاد در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: رشته اقتصاد در فرانسه

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به رشته اقتصاد در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

دانشجویان بین المللی که برای تحصیل رشته مهندسی هوافضا برای کشور فرانسه اقدام می نمایند باید بتوانند هزینه های بیشتری را برای تحصیل و زندگی خود در نظر بگیرند. هزینه تحصیل رشته مهندسی هوافضا در فرانسه با توجه به اینکه در دانشگاه دولتی و یا خصوصی تحصیل می کنید، همچنین رشته انتخابی شما متفاوت است. جهت تحصیل هوافضا در دوره کارشناسی ارشد به طور میانگین باید 6 هزار یورو را برای تحصیل سال اول در زمان ثبت نام پرداخت نمایید. هزینه دوره های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بومی و بین المللی یکسان می باشد که در هنگام ثبت نام برای یک سال باید مبلغ 10 هزار یورو را پرداخت نمایند. اما اگر قصد دارید هزینه تحصیل شما در رشته مهندسی هوافضا به صورت تحصیل رایگان در فرانسه باشد، می توانید دانشگاه های دولتی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنید.

بورسیه های تحصیلی فرانسه در رشته مهندسی هوافضا

دانشجویان بین المللی که تمایل دارند در رشته مهندسی هوافضا تحصیل کنند، برخی از این دانشگاه ها بورسیه هایی را برای تسهیل هزینه زندگی در فرانسه در نظر گرفته اند. برای دریافت بورسیه های تحصیلی فرانسه در رشته مهندسی هوافضا باید شرایطی را داشته باشید که بتوانید بورسیه های این دانشگاه ها را دریافت نمایید. معمولا این بورسیه ها در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. برای افرادی که در دوره ی کارشناسی ارشد سال اول را با شرایط عالی و سطح علمی بالا به پایان برسانند اجازه ورود مستقیم به دوره phd را دارند. از جمله مدارکی که باید ارائه دهند مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط مانند مکانیک، هوافضا و ... می باشد. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 به بالا یا مدرک زبان فرانسه، مقاله ها، ریزنمرات بالا، پروپوزال، انگیزه نامه و توصیه نامه را هم ارائه دهند. مبلغی که از این بورسیه دریافت می نمایند حدود 17 هزاریور به مدت دوسال ارزش دارد. بورسیه تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه از طرف سازمان ISAE_SUPAERO ارائه می شود.

بهترین دانشگاه های فرانسه در رشته مهندسی هوافضا

Ecole centrale de Lyon یکی از بالاترین و معتبر ترین دانشکده های رشته هوافضا در فرانسه می باشد. Ecole centrale de Lyon که در سال 1857 ایجاد شد، یکی از بهترین موسسات در سراسر جهان در مهندسی مکانیک و هوانوردی است. از چندین دهه، Ecole centrale de Lyon پیوندی قوی با بخش‌های هوانوردی ایجاد کرده است و هنوز تعدادی برنامه تحقیقاتی بزرگ با شرکت‌های بزرگ هوانوردی SAFRAN ،AIRBUS ،ONERA و SME دارند. Ecole centrale de Lyon در رشته مهندسی هوافضا میزبان امکانات آزمایشی بزرگ است. برخی از آنها در سراسر جهان منحصر به فرد هستند و به طرح های عالی ملی مرتبط هستند. بهترین دانشگاه های فرانسه در این رشته را معرفی میکنیم که با توجه به رشته و علاقه خود می توانید از این دانشگاه ها پذیرش بگیرید. جهت تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه دانشگاه های زیر را به شما معرفی میکنیم:

بهترین دانشگاه های فرانسه در رشته مهندسی هوافضا

دانشگاه سوربون با رتبه 43 در جهان

دانشگاه پاریس با رتبه 23 در جهان

دانشگاه مارسی با رتبه 171 در جهان

دانشگاه گرونوبل آلفس با رتبه 205 در جهان

دانشگاه پائول ساباتیر

دانشگاه بوردو با رتبه 93 در جهان

دانشگاه کوته دازور با رتبه 97 در جهان

 

شرایط پذیرش رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه لیون

INSA لیون یکی از دانشگاه های لیون و با اعتبار در رشته مهندسی هوافضا در فرانسه است که دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در منطقه لیون در کشور فرانسه واقع شده است و به زبان انگلیسی به تحصیل می پردازد. تحصیل در این دانشگاه دردوره لیسانس سه ساله می باشد. از جمله شرایط پذیرش رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه لیون ارائه مدرک زبان آیلتس 7 یا تافل 100 می باشد. رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه لیون 180 واحد درسی را سپری نمایید. مبلغ شهریه این دانشگاه به طور میانگین 7 هزار دلار می باشد و برای تحصیل مهندسی هوافضا در دو ددلاین September و May پذیرش دارد.

شرایط پذیرش رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه CentraleSupélec

این دانشگاه در کشور پاریس تاسیس شده است و از معتبرترین دانشگاه های رشته مهندسی در فرانسه می باشد. این دانشگاه رشته های مختلفی را در زمینه مهندسی ارائه می دهد. در سه دوره تحصیل کارشناسی در فرانسه، ارشد و دکتری در این دانشگاه می توان تحصیل نمود. هزینه های شهریه این دانشگاه میانگین حدود 17 یورو می باشد برای هزینه های زندگی می توان مبلغ 8 هزار یورو در سال را در نظر گرفت. از شرایط پذیرش رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه CentraleSupélec ارائه مدارکی مانند: درخواست آنلاین، انگیزه نامه، توصیه نامه، و یک لیسانس مرتبط می باشد. تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه در دانشگاه CentraleSupélec معمولا در ددلاین 30 آپریل می باشد اما به طور کلی ددلاین این دانشگاه متفاوت می باشد.

شرایط اپلای رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه بوردو

دانشگاه بوردو جزو آن دسته از دانشگاه هایی است که بیشتر دانشجویان این دانشگاه را، دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد. این دانشگاه به دلیل کیفیت و سیستم آموزشی عالی در سطح جهان به شهرت و معروفیت خاصی رسیده است. تحصیل در این دانشگاه در رشته مهندسی هوافضا در سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود. به طور میانگین می توان هزینه های این دانشگاه را بین 2 تا 4 هزار یورو در نظر گرفت. این دانشگاه دانشکده هایی نظیر علم و تکنولوژی، بهداشت، فناوری، علوم انسانی، علم و صنعت، حقوق و علوم سیاسی در خود جای داده است. از شرایط اپلای تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه در دانشگاه بوردو ارائه انگیزه نامه، مدارک هویتی و پاسپورت، مدرک زبان فرانسه، آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات، توصیه نامه و همچنین رزومه تحصیلی می باشد. به دو زبان فرانسوی و انگلیسی می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. برای تحصیل مهندسی هوافضا در دانشگاه بوردو در خواست خود را باید قبل از ژانویه جهت پذیرش به دانشگاه ارسال کنید.

گرایش های رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

مهندسی هوافضا یک روش پیچیده تری برای گفتن علم "lsquorocket" می باشد و همه آگاهند که برای تبدیل شدن به یک دانشمند موشکی نیاز به مقدار زیادی است. تحصیل مهندسی هوافضا و توسعه، ساخت، و آزمایش هواپیما و فضاپیما بسیار جذاب و چالش برانگیز است. در واقع، می توان گفت این علم موشکی است! رشته مهندسی هوافضا در فرانسه به دو زیر شاخه تقسیم می‌شود:

  • مهندسی هوانوردی (کار با هواپیما، هلیکوپتر، جت و گاهی زیردریایی)
  • مهندسی فضانوردی (طراحی موشک‌ها و فضاپیماهای مورد استفاده در اکتشافات فضایی)

مدرک مهندسی هوافضا نیاز به درک قوی از اصول فیزیک، ریاضیات و مهندسی دارد که برای تحقیق و توسعه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی ضروری است. این علوم به صورت دقیق این امکان رو به شما می دهند که بهتر درک کنید چگونه هواپیماها و فضاپیما ها به راحتی می توانند در هوا حرکت کنند و در هوا بمانند، درصورتیکه نتیجه و کارایی آزمایش های پرواز را بهبود می بخشند. پس از فارغ التحصیل شدن از دانشکده مهندسی، شما می توانید در مورد عملکرد، مکانیک و طراحی هواپیما مشاوره ارائه دهید. همچنین در تحصیل مهندسی هوافضا شما درک بهتری از طراحی ساختاری، یک پارچگی مکانیکی، و سوخت های جایگزین و چالش های زیست محیطی که باید در هنگام توسعه هواپیما و فضاپیما در نظر گرفته شوند، خواهید داشت. از آنجایی که مهندسی هوافضا زیر شاخه مهندسی و فناوری است، می توانید رشته ها و دوره های مرتبط در رباتیک، مهندسی حمل و نقل، مهندسی دریایی، مهندسی خودرو و مکاترونیک را بیابید. متقاضیانی که از برنامه ‌های مهندسی هوافضا فارغ‌التحصیل می‌شوند، شغل‌های چالش برانگیز و هیجان‌انگیزی را به تحت عنوان مهندسان تعمیر و نگهداری، تکنسین‌های عملیات، توسعه‌دهندگان هواپیما یا توسعه‌دهندگان فضاپیما پیدا می‌کنند.

تحصیل هوافضا در فرانسه

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته هوافضا

به شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته هوافضا اشاره می کنیم. عزیزانی که تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه را انتخاب می کنند باید بدانند پس از اتمام دوره تحصیلی به مدت زمان یکسال دولت فرانسه این اجازه را به آنان داده است که یک سال را در کشور بمانند و کار متناسب را پیدا کرده و یا کسب و کاری یا بیزنسی را برای خود راه اندازی کنند. برای درخواست اینکه یکسال پس از تحصیل ویزای خود را تمدید نمایند، بای دو الی سه ماه قبل از تمام شدن ویزای تحصیلی خود این درخواست را دهند. پس از مشغول شدن به کاری که قانون اداره کار آن را تایید نماید بعد از پنج سال اقامت دایم این کشور را دریافت نموده و با رعایت نمودن شرط حضور می توانید درخواست تابعیت دهید.

بررسی بازار کار رشته مهندسی هوافضا در فرانسه

مهندسینی که به تحصیل مهندسی هوافضا می پردازند، می توانند در زمینه های مختلف هواپیما، هوافضا، هلیکوپتکر، هواپیماهای بدون سرنشین، هلیکوپتر پرتاب ماهواره ها و... تخصص و دانش کافی را به دست آورند و در این زمینه ها مشغول به کار شوند. همچنین بازار کار رشته مهندسی هوافضا در فرانسه به طراحی هوافضا، سیستم های عیب یابی، تجزیه و تحلیل فضاپیماها و هواپیماها، و همچنین تعمیرات و شناسایی سیستم ها و محصولاتی که به خوبی کار نمی کنند را شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهند.

درآمد مهندسان هوافضا در فرانسه چقدر است؟

با توجه به نوع شغل و گرایش هر شخص میزان درآمد رشته مهندسی هوافضا در فرانسه متغیر می باشد. این درآمد هم بر اساس حرفه، سابقه کار پس از تحصیل در فرانسه برای هر فرد تعیین می شود. اما به طور میانگین می توان گفت افرادی که برای تحصیل مهندسی هوافضا اقدام می نمایند درآمد موجهی را دریافت می نمایند. یعنی فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی هوافضا این امکان را دارند که کلیه هزینه های زندگی خود را تامین کنند. می توان گفت که کمترین دستمزدی که برای این مهندسان هوافضا در نظر گرفته شده حدود 3 هزار یورو و بیشترین آن حدود 9 هزار یورو است که با توجه به شرایط مدرک تحصیلی، حرفه، گرایش، و سابقه کار هر فرد متغیر می باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

درآمد مهندسان هوافضا در فرانسه چگونه است؟

می توان گفت که کمترین دستمزدی که برای این مهندسان هوافضا در نظر گرفته شده حدود 3 هزار یورو و بیشترین آن حدود 9 هزار یورو است که با توجه به شرایط مدرک تحصیلی، حرفه، گرایش، و سابقه کار هر فرد متغیر می باشد.

آیا پس از اتمام تحصیل مهندسی هوافضا امکان کار و همچنین دریافت اقامت فرانسه وجود دارد؟

بله، بعد از دوره ی تحصیلی یکسال اجازه اقامت برای جست و جوی کار یا راه اندازی بیزنس و تبدیل نوع ویزا وجود دارد.

دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی هوافضا در فرانسه معمولا چقدر طول می کشد؟

دوره کارشناسی در رشته مهندسی هوافضا اغلب 3 ساله است.

سخن پایانی

کشور فرانسه جزو آن دسته از کشور های رویایی و زیبا می باشد که هر فردی آروزی سفر به این کشور زیبا را در دل خود دارد. این کشور به دلیل امکانات خوبی که برای دانشجویان فراهم نموده از جمله تحصیل رایگان، بورسیه های تحصیلی و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل باعث شده مقصد بسیاری از افراد قرار بگیرد. با تحصیل مهندسی هوافضا دسترسی شما به امکانات به روز و بزرگ تضمین خواهد شد. تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه دسترسی به آزمایشگاه های ملی و ساختارهای تحقیقاتی برتر در Ecole centrale de Lyon فراهم کرده است هر دو مؤسسات فرانسوی شناخته شده ای هستند که تأثیر و پیوند صنعتی بسیار بالایی دارند. 20 درصد کلاس ها توسط کارشناسان این صنعت برگزار می شود.  Ecole centrale de Lyon پیوندهای قوی و طولانی مدت با شرکت ها و مراکز تحقیقاتی مهم در بخش هوافضا در نظر گرفته خواهد شد. فرصت های جابجایی تبادل و برنامه مدرک دوگانه با موسسات بین المللی (آلمان، کانادا، ...) در نظر گرفته خواهد شد. همه اینها امکاناتی هستند که با تحصیل مهندسی هوافضا در فرانسه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. کلیه نکات رشته مهندسی هوافضا توسط سایت های معتبر جمع آوری شده اند و به معنای خدمات دهی به شما عزیزان نمی باشد. اگر درباره مشاوره رشته مهندسی هوافضا در فرانسه احتیاج به راهنمایی دارید با موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان