تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

بدون نظر

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه، دانشگاه های برتر فرانسه و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فرانسه و هزینه تحصیل در فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه وجود دارد؟ آیا دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند ویزای همراه دریافت نمایند؟ شرایط کار حین تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه چگونه است؟ هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه چقدر است؟ آیا پس از تحصیل در فرانسه می توان اقامت دائم و تابعیت اخذ نمود؟ فرانسه کشوری زیبا با تاریخ کهن در قاره اروپا جای گرفته است، هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و امکانات آموزشی در مدارس و دانشگاه های این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد. بسیاری از دانشگاه های فرانسه همچون دانشگاه سوربن و پلی تکنیک در رتبه بندی جهانی در جایگاه های بالا قرار گرفته اند. تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی و خصوصی فرانسه به زبان فرانسوی و انگلیسی مقدور است. برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه شخص می بایست شرایط و مدارک مورد نیاز را آماده نماید. دوستان گرامی در این مقاله علمی که توسط کارشناسان موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به نگارش درآمده است، کوشیده ایم تمامی جزئیات مربوط به این موضوع را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. خوانندگان گرامی پس از مطالعه این مقاله علمی در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تماس برقرار کنید و به صورت رایگان و تلفنی اطلاعات تکمیلی را در خصوص تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه بدست آورید. این مقاله، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار فرانسه و همچنین بررسی سایت های دولتی گرداوری شده و تقدیم حضورتان می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در رشته های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه وجود دارد. اولین شرط برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه داشتن مدرک کارشناسی می باشد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه در برخی از رشته ها باید رشته تحصیلی شخص در کارشناسی با رشته انتخابی در کارشناسی ارشد یکسان باشد، به عنوان مثال برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی دانشجو می بایست دوره کارشناسی را در رشته های مهندسی با موفقیت به اتمام رسانده باشد. علاوه بر مدرک کارشناسی شخص می بایست مدارک دیگری را نیز ارائه نماید. قبل از بررسی کامل جزئیات تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه بهتر است با شرایط کلی این کشور آشنا شویم.

 

توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

 

ویدئوی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل پزشکی در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل پزشکی در فرانسه

 

فرانسه از کشور های اروپایی است که تاریخ کهن و تمدن غنی دارد. این کشور با کشور های آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و... مرز مشترک دارد و از کشور های اروپای غربی به حساب می آید. فرانسه بزرگترین کشور اتحادیه اروپاست و مساحتی در حدود 640 کیلومتر مربع دارد. پایتخت فرانسه شهر زیبا و بی نظیر پاریس است. زبان رسمی در کشور فرانسه زبان فرانسوی است که یکی از 10 زبان زنده دنیا می باشد. واحد پول رایج در این کشور زیبا یورو و فرانک اقیانوسیه است. فرانسه از نظر اقتصادی کشوری پیشرفته و در صنایع کشتی سازی، تولیدات شیمیایی، تولیدات پتروشیمی، هواپیما سازی، ماشین آلات و صنایع نظامی رشد چشمگیری داشته است. فرانسه از جمله کشور هایی است که با فراهم کردن امکانات مطلوب رفاهی، آموزشی، مراقبتی و درمانی سبب شده کیفیت زندگی و امید به زندگی در شهروندان فرانسوی افزایش یابد. دانشگاه ها و مدارس فرانسه کیفیت آموزشی بالایی دارند. شرایط مطلوب در کشور فرانسه و زیبایی های بی نظیر این کشور باعث جذب گردشگران و مهاجران بسیار شده است. هر ساله تعداد بیشماری از مهاجران به قصد کار، تحصیل و زندگی به فرانسه سفر می کنند. خوانندگان عزیز شما می توانید برخی از شاخص های کیفیت زندگی در فرانسه را در نمودار ذیل مشاهده فرمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه

اولین شرط تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه اتمام تحصیل در دوره کارشناسی با معدل بالای 14 –  15 از 20 می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه می توانند در دانشگاه های دولتی و خصوصی یا بین المللی فرانسه تحصیل نمایند. دانشگاه های دولتی فرانسه به زبان فرانسوی و دانشگاه های خصوصی یا بین المللی به زبان انگلیسی می باشد. بنابراین دومین شرط برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه داشتن مدرک زبان می باشد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی شخص نیاز به ارائه مدرک B2 فرانسوی و برای دانشگاه های خصوصی نیاز به مدرک آیلتس 6 – 6.5 دارد. مدت تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در فرانسه بین 1 – 2 سال بسته به رشته شخص به طول می انجامد. برای اطلاع از شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه نوشتار این سایت را مطالعه کنید.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه و نوع ملیت دانشجو متفاوت است. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه هایی دولتی فرانسه برای شهروندان اتحادیه اروپا تقریبا رایگان و برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا در حدود 3،700 یورو در سال می باشد. البته دانشجویانی که مقطع کارشناسی را در فرانسه تحصیل نموده اند در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های مهندسی 600 و برای سایر رشته های 250 یورو در سال پرداخت می نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه کمی بالاتر است و در حدود 10 – 20 هزار یورو در سال می باشد. شایان ذکر است دانشجویان متقاضی تحصیل به زبان فرانسوی در صورتی که مدرک زبان فرانسوی B2 را ندارند، می توانند برای دوره های زبان فرانسوی پذیرش دریافت نمایند و پس از آموزش زبان فرانسوی در سطح B2 و اخذ مدرک معتبر در آزمون های فرانسوی معتبر می توانند برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شخص می بایست مدارک زیر را برای دانشگاه مورد نظرش ارسال نماید.

ردیف

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های دولتی و خصوصی

1

گواهی تحصیلی دیپلم 12 ساله و دوره کارشناسی

2

ریز نمرات دیپلم و کارشناسی ومعدل

3

مدرک زبان B2 فرانسوی یا آیلتس 6 – 6.5

4

انگیزه نامه

5

توصیه نامه

6

کپی پاسپورت

7

رزومه تحصیلی و کاری

 

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه که مدرک زبان فرانسوی را دریافت نکرده اند و قصد شرکت در دوره های زبان فرانسه و پس از آن ورود به دانشگاه را دارند می توانند با ارائه مدرک حداقل A1 - A2 فرانسه پذیرش کالج فرانسه را اخذ نمایند.

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

علاقه مندان به آموزش در مقطع تحصیلات تکمیلی فرانسه می بایست به مدت دو سال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. پایان این دوره با دفاع از پایان نامه امکان پذیر می باشد. البته این به شرطی است که افراد ساعات درسی این مقطع را نیز با موفقیت پشت سرگذاشته باشند.

 شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

از آنجایی که از یکی از مهم ترین دغدغه افرادی که به منظور تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه، مهاجرت می کنند آگاهی از محدودیت و شرایط سنی تحصیل در کشور فرانسه می باشد، باید در این رابطه بگویم هیچ محدودیت سنی برای تحصیل در کشور فرانسه به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد، اما افرادی که دارای سن کمتر از ۲۷ سال می باشند از شانس مضاعفی برای ورود به و تحصیل ارشد در فرانسه برخوردار خواهند بود.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل کارشناسی ارشد فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد فرانسه به وسیله 2 زبان انگلیسی و فرانسوی به واقعیت می پیوندد. اگر رشته های مهندسی را برای این دوره انتخاب می کنید پس میزان تسلط شما بیشتر باید به زبان انگلیسی باشد و دارا بودن مدرک آیلتس با نمره حداقل شش، برای تحصیل در این رشته ها ضروری است. رشته های علوم پایه و علوم انسانی مانند: روانشناسی، حقوق و غیره به زبان فرانسوی ارائه می گردد. مدرک زبان مورد نیاز فرانسوی برای ورود به این رشته ها B2 یا C1 است و اینکه دقیقاً چه مدرک زبان فرانسوی را باید ارائه دهید، دانشگاه و رشته تحصیلی تان مشخص می نماید.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه

اخذ بورسیه های تحصیلی و تعدیل هزینه های تحصیل و زندگی از موضوعات جذاب برای دانشجویان بین المللی خصوصا دانشجویان ممتاز می باشد. دانشگاه ها و ارگان های دولتی فرانسه به دانشجویان تمامی مقاطع آموزشی عالی که شایستگی علمی بالایی دارند بورسیه های تحصیلی اعطا می نماید. این بورسیه های تحصیلی بیشتر در مقطع دکتری ارائه می شود. خواننده عزیز! این مقاله علمی توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع حرام و غیر شرعی است. شما عزیزان می توانید در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی در فرانسه که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود را مشاهده فرمایید.

                                 شرایط

بورسیه های تحصیلی

این بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد و سایر مقاطع اعطا می گردد. مبلغ این بورسیه 1،180 یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی ایفل

این بورسیه برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده و شامل چند دانشگاه و موسسه اروپایی و غیراروپایی می شود.

بورسیه تحصیلی اراسموس

این بورسیه مختص به مقطع کارشناسی ارشد است و چند رشته خاص از جمله رشته های هنر، علوم انسانی و اجتماعی را بورسیه می کند.

بورسیه تحصیلی ENS لیون

این بورسیه هم مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی است، و در مقطع کارشناسی ارشد  ۵ تا ۱۶ هزار یورو را به عنوان کمک هزینه تحصیلی برای دانشجو در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

 

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

میزان هزینه های تحصیل در فرانسه و زندگی برای دانشجویان بین المللی از مباحث مهم می باشد. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به عوامل مختلفی همچون رشته، دانشگاه و طول مدت تحصیل وابسته است. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی برای افرادی که سال های تحصیلی قبلی خود را در فرانسه بوده اند، برای رشته های مهندسی 600 یورو و سایر رشته ها 250 یورو در سال می باشد. برای دانشجویانی که سابقه تحصیل در فرانسه را نداشته اند، می بایست سالی 3،700 یورو پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 10 – 20 هزار یورو در سال می باشد.  

از موضووعات مهم دیگر بحث هزینه های زندگی می باشد، عوامل بسیاری بر هزینه های زندگی در یک کشور تاثیر گذار هستند، یکی از این عوامل نرخ تورم در آن کشور می باشد. در واقع نرخ تورم نشانگر میزان ثبات اقتصادی در یک کشور است و هرچه این نرخ پایین تر باشد نشان می دهد قیمت ها به صورت غیر واقعی افزایش نمی یابند و ثبات در اقتصاد آن کشور می باشد. دوستان گرامی می توانید تغییرات نرخ تورم فرانسه در سال های اخیر را در جدول زیر مشاهده نمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

نکته قابل توجه این است که میزان هزینه های زندگی به جز اجاره مسکن در کشور فرانسه 93% بیشتر از هزینه ها در ایران می باشد و میزان هزینه اجاره مسکن در فرانسه 46% بیشتر از ایران می باشد. خواننده گرامی! این مقاله علمی توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع حرام و غیر شرعی است. شما عزیزان می توانید در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در فرانسه را مشاهده فرمایید.

اقلام

قیمت ها یورو

غذا، رستوران ارزان قیمت

13

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط

50

آب (بطری 0.33 لیتری)

1.68

شیر (1 لیتر)

0.98

نان (500 گرم)

1.41

برنج (1 کیلوگرم)

1.84

تخم مرغ (12عدد)

3

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

15

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

15

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

1.7

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

3.4

هزینه مصرفی (برق، گاز، آب، زباله)

146

اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

683

اجاره ماهانه آپارتمان 1 اتاق خواب خارج از مرکز

525

اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،380

اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز

980

 

دوستان گرامی در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در برخی از شهر های دانشجویی فرانسه آمده است، این هزینه های زندگی شامل خوراک، پوشاک، حمل و نقل و... به جز هزینه اجاره مسکن می باشد.

شهر های فرانسه

هزینه های ماهیانه زندگی به یورو

پاریس

1.145

لیون

1.000

مارسی

940

Nice

940

 

انواع مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه

کارشناسی ارشد یکی از مقطع های تحصیلی در کشور فرانسه می باشد که سطح علمی و آموزش افراد را به درجات عالی می رساند. افراد با وارد شدن به این مقطع، به درجات عالی علمی و فرصت های شغلی مناسب می رسند. مقطع کارشناسی ارشد کشور فرانسه دارای انواع مدارکی می باشد که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم:

مدرک MBA

‏MBA  نام مدرکی است که دانشجوی فوق لیسانس مدیریت می گیرد. افراد با ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های فرانسه می تواند با تحصیل در دوره یکساله mba به عنوان یک کارآفرین، بیزینس و کسب و کار خود را به صورت مستقیم راه اندازی کنند.

MS

MS نوع دیگری از مدرک مربوط به دوره کارشناسی ارشد در کشور فرانسه می باشد که از سال ۱۹۸۵ برای این مقطع در نظر گرفته شده است و معمولا در انتهای آموزش رشته های علوم اعطا می شود. طول دوره تحصیلات برای اخذ این مدرک حداقل ۲سال و با عبور از مرحله کارآموزی، ارائه پایان نامه و گذراندن ساعت های درسی امکان پذیر است.

MSc

این نوع مدرک به دوره‌های رشته های علوم اعطا می‌شود عمدتاً به زبان انگلیسی تدریس داده شده است. طول دوره های این مدرک، حداقل 3 ترم می باشد. مدرک mSc به افرادی که موفق به ارائه پایان نامه تحقیقاتی خود شده و در کل ۱۳ واحد را پشت سر گذاشته اند، اعطا می شود.

MA

این مدرک مربوط به علاقه مندان به رشته هنر می باشد. افرادی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اخذ مدرک  MAرا برمی‌گزیند، دوره ها را به زبان انگلیسی خواهد گذراند و نیازی به ارائه پایان نامه تحقیقاتی نخواهند داشت.

بهترین دانشگاه های فرانسه در مقطع فوق لیسانس

از آن جهت که امکانات و کیفیت آموزشی در دانشگاه های برتر یک کشور در سطح بالایی نسبت به سایر دانشگاه ها می باشد، بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در دانشگاه های برتر یک کشور را دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را دارند، در صورتی که بتوانند شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه را فراهم نمایند، می توانند در دانشگاه های برتر فرانسه تحصیل نمایند. رقابت برای تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه بالاست و دانشجویانی که تمایل به این امر دارند بایستی سطح علمی خود را افزایش دهند، تا بتوانند موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه ها شوند.

دانشگاه های برتر فرانسه

رتبه در فرانسه

رتبه در QS

دانشگاه PSL

1

52

دانشگاه پلی تکنیک

2

61

دانشگاه سوربن

3

83

Centrale Supélec

4

138

مدرسه عالی عادی لیون

5

161

Ecole des Ponts Paris Tech

6

242

Sciences Po

7

242

دانشگاه پاریس

8

275

دانشگاه پانتئون-سوربن پاریس 1

9

287

پاریس-ساکلی ENS

10

291

 

شرایط اخذ ویزا برای همراهان دانشجوی کارشناسی ارشد در فرانسه

بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور ، خصوصا دانشجویان متاهل تمایل دارند در کشوری تحصیل نمایند که از طریق ویزای همراه همسر و فرزندان خود را به همراه خود ببرند یا خانواده شان بتواند به آنها بپیوندند. کشور فرانسه در خصوص اعطای ویزای همراه به خانواده دانشجو کمی سخت گیر است. دانشجو متقاضی کارشناسی ارشد در فرانسه برای افزایش شانس ویزا نباید همزمان برای ویزای همراه فرانسه همسرش اقدام کند و بهتر است دانشجو وارد کشور فرانسه شود و پس از گذشت مدتی از تحصیلش برای خانواده خود اقدام نمایند. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد باشد. در کشور فرانسه همراه شخص اجازه کار ندارد مگر اینکه پیشنهاد کاری دریافت نماید و اقامت خود را تبدیل کند. دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه برای دریافت ویزای همراه می بایست مدارک زیر را ارائه نماید؛

  • پاسپورت معتبر همسر و فرزندان
  • عکس استاندارد
  • گواهی ازدواج برای همسر دانشجو و مدارک هویتی برای فرزندان زیر 18 سال
  • فرم درخواست ویزای همراه فرانسه
  • نامه تمکن مالی برای تامین هزینه های اسکان و زندگی دانشجو و همراهان
  • گواهی از پلیس محلی برای اثبات محل سکونت دانشجو و همراهان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را دارند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرشان می بایست ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شخص می بایست مدارک تحصیلی، مدارک هویتی و مدارک خود را به زبان فرانسوی ترجمه نماید و پس از آن اصل و ترجمه مدارک را به سفارت فرانسه در کشور خورش ارائه دهد.

ردیف

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

1

پاسپورت معتبر

2

عکس استاندارد

3

مدارک تحصیلی

4

ریز نمرات مقاطع تحصیلی

5

مدرک زبان

6

نامه پذیرش از دانشگاه

7

انگیزه نامه و توصیه نامه

8

فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی

9

اجاره نامه یا نامه رزرو هتل

10

بیمه درمانی

11

نامه تمکن مالی

شرایط کار ضمن تحصیل فوق لیسانس در فرانسه

دانشجویان بین المللی تمایل دارند با کار کردن در حین تحصیل بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. افرادی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را دارند می توانند در طول مدت تحصیل خود در ایام بازگشایی دانشگاه ها به مدت 20 ساعت در هفته و در ایام تعطیلات دانشگاه ها به مدت 40 ساعت در هفته به صورت تمام وقت مشغول کار شوند. دانشجویان بیشتر در مشاغلی می توانند فعالیت کنند که نیاز به تخصص خاصی نداشته باشد. از مشاغلی که دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه می توانند درقالب کار دانشجویی انجام دهند می توان به گارسون رستوران، نظافت چی رستوران، یا صندوقدار فروشگاه و... اشاره نمود. میانگین دستمزد مشاغل ساده در فرانسه به ازای هر ساعت کار تقریبا 10.15 – 10.85 یورو می باشد و دانشجویان از طریق کار دانشجویی می توانند تقریبا 850 یورو در ماه بدست آورند. دانشجویانی که در مشاغل حرفه ای تر مشغول به فعالیت می شوند میزان دستمزد بالاتری را می توانند دریافت کنند.

شرایط کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

از دیگر نکات اساسی برای دانشجویان بین المللی شرایط کار پس از تحصیل در کشور مقصدشان می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را دارند می توانند پس از اتمام تحصیل به مدت 12 ماه در فرانسه بمانند و به جستجوی کار مورد نظرشان بپردازند. از مسائل مهم در یافتن کار در یک کشور نرخ بیکاری و میزان اشتغال زایی در آن کشور می باشد. شما عزیزان می توانید در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در فرانسه را در سال های اخیر مشاهده فرمایید. 

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

از دیگر موضوعات مهم برای دانشجویان متقاضی کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه، میانگین حداقل حقوق در این کشور می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید در سال 2020 میانگین حداقل حقوق در فرانسه به 1.539 یورو رسیده است که برای 140 ساعت کار می باشد.

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه با پیدا کردن کارفرمایی در فرانسه که به آنها پیشنهاد کاری یا Job offer دهد، می توانند اقامت کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را به اقامت کاری موقت 2 ساله تبدیل نمایند. دریافت پیشنهاد کاری کمی دشوار می باشد، ازآن جهت که کارفرما می بایست اثبات کند هیچ شهروند یا مقیم دائم فرانسه و اتحادیه اروپا برای این شغل مناسب نمی باشند و نیاز به تخصص این شخص دارد. در جدول زیر می توانید میانگین حقوق برخی از مشاغل در فرانسه را مشاهده نمایید.

مشاغل فرانسه

میانگین حقوق سالیانه به یورو

پزشک

133.000

دندانپزشک

117.000

وکیل

107.000

خلبان

80،000

متخصص مراقبت بهداشتی

74.000

تحلیلگر مالی

47.000

متخصص کامپیوتر و فناوری اطلاعات

45.000

محقق

44.000

 

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

وضعیت اقامت و تابعیت دانشجویان پس از تحصیل در یک کشور خارجی از دیگر نکات مهم تلقی می شود. دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه در صورتی که در سال های تحصیلی قبلی خود در فرانسه بوده و به مدت 5 سال پیوسته به تحصیل به زبان فرانسوی پرداخته باشند، می توانند برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایند. از دیگر راه های اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه این است که شخص 5 سال اقامت کاری در فرانسه داشته باشد. در واقع با دریافت پیشنهاد کاری و اخذ اقامت کاری 2 ساله و تمدید به مدت 5 سال همراه با پرداخت مالیات شخص می تواند برای اقامت دائم فرانسه اقدام نماید. افرادی که اقامت دائم فرانسه را دارند می توانند بعد از 5 سال برای دریافت تابعیت و پاسپورت فرانسه اقدام کنند. تسلط کافی بر زبان فرانسوی، تسلط بر تاریخ و قوانین و مقررات حاکم در فرانسه و قبولی در آزمون شهروندی فرانسه از جمله الزامات دریافت پاسپورت فرانسه می باشد. تحصیل در فرانسه و کار پس از تحصیل یکی از راه های رسیدن به اقامت و تابعیت فرانسه می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به مدرک زبان نیاز داریم؟

بله یکی از شرط های اولیه تحصیل ارشد در فرانسه، تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد که این تسلط با ارائه مدرک آیلتس ۶، مدرک  B2و  c1امکان پذیر است.

امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرانسه وجود دارد؟

 بله این مقطع بورسیه های متعددی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که برترینشان بورس های کارشناسی ارشد ایفل و اراسموس می باشد.

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فرانسه ممکن است؟

تقریبا بله، هیچ کدام از دانشگاه فرانسه به صورت کاملاً رایگان نبوده اما این شهریه بسیار مقرون به صرفه و کم می باشد.

شرایط پس از تحصیل فوق لیسانس در فرانسه چگونه است؟

افراد بعد از به پایان رساندن مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را دارند که به مدت یک سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشند و شغل مناسب خود را بیابند و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور، شانس بسیار زیادی برای یافتن شغل ایده آل با درآمد مناسب برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

سخن پایانی درباره تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه، بورسیه های تحصیلی فرانسه، شرایط و هزینه تحصیل در فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه در رشته های گوناگون به زبان فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند بایستی از دانشگاه های خصوصی فرانسه پذیرش دریافت نمایند و دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی را دارند می بایست از دانشگاه های دولتی فرانسه پذیرش دریافت کنند. در این مقاله علمی سعی بر آن شد، تمامی اطلاعات مهم در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را در اختیار شما سروران قرار دهیم، درصورتی که در رابطه با این موضوع سوال یا ابهامی داشتید، می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان با تجربه ما اطلاعات تکمیلی را در قالب رایگان و تلفنی دریافت نمایید. در قسمت دیدگاه نیز می توانید سوالات خود را در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه مطرح نمایید. در صورت تمایل می توانید با گذاشتن ستاره میزان رضایت خود را از این مقاله اعلام نمایید.

امتیاز 4.83 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان