رشته موسیقی در فرانسه

بدون نظر

رشته موسیقی در فرانسه از آن دسته رشته هایی است که موسیقی دانان زیادی پرورش داده است. تحصیل موسیقی در فرانسه با شرایط عدم پرداخت شهریه می تواند جذاب به نظر برسد. دانشگاه های موسیقی فرانسه برای پذیرش نیازمند نمونه کار می باشد. آیا تحصیل رشته موسیقی در فرانسه منجر به اخذ اقامت فرانسه می گردد؟ برای بررسی زوایای مختلف تحصیل دانشجویان بین المللی در فرانسه و یافتن پاسخ سوالات مختلف با ما همراه باشید. فرانسه یکی از کشورهایی است که تحصیل رایگان برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها را دارد و به همین علت به یکی از مقاصد پر طرفدار تبدیل شده است. علاوه بر آن کشور فرانسه سال هاست مهد هنر بوده و در زمینه موسیقی درخشش زیادی دارد. محتوای نوشتاری در حال مطالعه با تجربه وکلای محلی و تحقیق در سایت دانشگاه های موسیقی فرانسه جمع آوری شده و به معنی خدمات در این حوزه نیست. جهت اطلاع از خدمات و مشاوره رایگان تلفنی برای تحصیل در فرانسه با مشاوران موسسه MIE ارتباط بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل موسیقی در فرانسه

درباره رشته موسیقی در فرانسه چه می دانید؟

کشور فرانسه که از کهن ترین و بزرگترین کشور های اتحادیه اروپا بشمار می آید، قدمت درخشانی در زمینه هنر و موسیقی دارد و از گذشته در این زمینه زبانزد بوده، می توان گفت تاریخ این کشور زیبا با هنر و موسیقی آمیخته شده است. از جمله جشن های سالیانه همگانی در زمینه موسیقی، مراکز دولتی و خصوصی آموزشی ، بزرگان موسیقی و خدمات و امکانات بینظیر آموزشی همگی دلایلی هستند که باعث می شود دانشجویان بین المللی درباره تحصیل موسیقی در فرانسه علاقه نشان دهند و این موضوع را دنبال نمایند. کشور فرانسه دارای دانشکده های موسیقی شناخته شده ای است که می تواند بستر رشد و سکوی پرتاب داوطلبان تحصیل موسیقی در فرانسه باشد. افرادی که تحصیلات آکادمیک در این زمینه داشته باشند می توانند از حمایت این کشور برای ورود به بازار کار بهره مند شوند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

بررسی شرایط تحصیل موسیقی در فرانسه

همانطور که ذکر شد امکان تحصیل رایگان در فرانسه برای افرادی که از کشورهای دیگر قصد اقدام دارند، تحت شرایط خاص فراهم آمده است. در این قسمت می خواهیم شرایط تحصیل موسیقی در فرانسه را برای مقاطع مختلف تحصیلی بررسی نماییم. متقاضیان بین المللی می توانند برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام نمایند. یک موضوع مهم که بصورت کلی باید مدنظر داشت، این است که برای پذیرش در رشته های هنری عموما نیاز به ارائه رزومه عملی می باشد. افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی رشته موسیقی در فرانسه تحصیل داشته باشند باید دیپلم 12 ساله ارائه دهند، به زبان فرانسه یا انگلیسی مسلط باشند و گپ تحصیلی بالا نداشته باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته موسیقی در فرانسه لازم است شخص تحصیل مرتبط با مدرک معتبر داشته باشد و یک شاخه مشخص از موسیقی را انتخاب کند که بصورت تخصصی در این کورس تحصیلی آموزش ببیند. برای تحصیل در مقطع دکترا رشته موسیقی در فرانسه شخص باید سوپروایزر داشته باشد و این امر با ارائه یک پروپزال قوی امکان پذیر است. در ادامه به بررسی دقیق تر مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه می پردازیم.

لیست مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های موسیقی فرانسه

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های موسیقی فرانسه بر اساس دانشگاه مورد نظر و مکاتبات لازم بصورت دقیق مشخص خواهد شد لذا یک سری مدارک عمومی برای تحصیل موسیقی در فرانسه نیاز است که در این قسمت به آن می پردازیم :

ردیف

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های موسیقی فرانسه

1

مدارک هویتی شامل پاسپورت معتبر

2

مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس آکادمیک 6(دانشگاه خصوصی)

3

مدرک زبان فرانسوی حداقل ب2 (دانشگاه دولتی)

4

نامه تمکن مالی

5

انگیزه نامه

6

رزومه عملی (پورتفولیو)

7

توصیه نامه

 

 

امکان تحصیل رشته موسیقی در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل رشته موسیقی در فرانسه دو حالت دارد: ‌تحصیل در دانشکده های دولتی و رایگان این کشور که مستلزم تسلط به زبان فرانسه است، تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در دانشکده های خصوصی و بین المللی این کشور بوده لذا رایگان نمی باشد و شامل شهریه است. تحصیل رشته موسیقی در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و برای مقاطع مختلف تحصیلی نیز قابل انجام است. موضوعی که ممکن است دغدغه متقاضیان دانشگاه موسیقی در فرانسه به شکل بین المللی باشد اعتبار مدرک است، با تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی افراد می توانند نه تنها در فرانسه بلکه در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا مشغول بکار شوند. حداقل مدرک زبان انگلیسی لازم برای ورود به دوره های آکادمیک آیلتس آکادمیک 6 می باشد و هرچه مقطع تحصیلی مورد نظر متقاضی بالاتر باشد ، آیلتس بالاتری لازم است که شخص ارائه دهد.

هزینه تحصیل موسیقی در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل موسیقی در فرانسه بستگی به این موضوع دارد که شخص برای ورود به دانشگاه های دولتی فرانسه اقدام نماید یا دانشگاه های خصوصی. بصورت کلی نظام آموزشی در فرانسه رایگان و بدون هزینه است لذا افراد برای استفاده از این نظام آموزشی رایگان می بایست به زبان رسمی فرانسه مسلط باشند. در صورتی که فردی زبان فرانسوی را حداقل در سطح b2 آموخته باشد، می تواند تحصیل رایگان رشته موسیقی در فرانسه را بررسی نماید. در دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و شامل هزینه است. هزینه تحصیل در فرانسه و دانشگاه های این کشور از 9000 یورو در سال شروع شده و با توجه به رنکینگ دانشگاه موسیقی در فرانسه و زیر شاخه موسیقی مورد نظر تا 15000 یورو در سال متفاوت خواهد بود. لذا افراد می توانند کار حین تحصیل نیز داشته باشند تا بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین نمایند.

 

رشته هنر در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل هنر در فرانسه

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به تحصیل رشته هنر در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه های رشته موسیقی در فرانسه

اگر شما به عنوان یک متقاضی تحصیل رشته موسیقی در فرانسه شرایطی از جمله ریز نمرات بالا، نمره زبان بالا، معدل خوب و ... را داشته باشید می توانید برای بورسیه های رشته موسیقی در فرانسه اقدام نمایید. در زیر به بررسی برخی از بورسیه ها در فرانسه می پردازیم.

Education Future International Scholarship - USA & Non-USA 2022

این بورسیه برای دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است و نیمی از هزینه های آنها را شامل می شود. ضمن اینکه برای اتباع هندی در نظر گرفته شده است.

Global Excellence Scholarship

این بورسیه به شکل فول فاند می باشد و در مقاطع دکتری و پست دکتری ارائه می شود. ضمن اینکه برای شهروندان امریکایی قابل اپلای می باشد.

ServiceScape Scholarship 2022

این بورسیه در مقاطع تحصیلی لیسانس و مستر به دانشجویان تعلق می گیرد و در واقع نیمی از هزینه های دانشجویان را کاور می کند. برای تمامی ملیت ها هم قابل اپلای می باشد.

John Monash Scholarships

این بورسیه در مقاطع مستر و دکتری ارائه می شود و نیمی از هزینه های دانشجویان را کاور می کند. ضمن اینکه برای شهروندان استرالیا در نظر گرفته شده است.

University Of Westminster Undergraduate Distant Horizons Awards In UK

این بورسیه در مقطع کارشناسی ارائه می شود و نیمی از هزینه های دانشجویان را شامل می شود. همچنین برای تمامی ملیت ها قابل اپلای می باشد.

بهترین دانشگاه موسیقی فرانسه

اگر از خواهان تحصیل در رشته موسیقی در فرانسه هستید حتما پیش از اقدام دانشگاه های فرانسه را بررسی کرده که با اطمینان برای دانشگاه مورد نظر خود اپلای کنید. با توجه به این موضوع که کدام دانشگاه موسیقی فرانسه می تواند امکانات بهتری برای رشد فراهم آورد، بهترین انتخاب را داشته باشید. در زیر به معرفی 10 تا از دانشگاه های فرانسه در رشته موسیقی می پردازیم.

شماره

نام دانشگاه

رتبه بندی در فرانسه

رتبه بندی جهانی

1

Normal Superior School 

1

178

2

TELECOM ParisTech 

2

266

3

Pierre and Marie Curie University

3

290

4

Paris Descartes University 

4

330

5

University of Aix-Marseilles 

5

333

6

University of Burgundy 

6

359

7

University of Bordeaux

7

434

8

University of Lille 

8

464

9

Paris-Sud University 

9

501

10

University of Caen Normandy

10

600

رشته موسیقی در فرانسه

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته موسیقی

برای دانشجویان بین المللی در کشور فرانسه شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل نیز وجود دارد. بصورت کلی در اغلب کشورهای اروپایی بعد از اینکه تحصیل دانشجو به اتمام رسید، مدت زمانی را به متقاضی اجازه می دهند به جستجوی کار بپردازد و اگر شخص موفق شد وارد بازار کار بشود، اقامت کاری آن کشور را بدست خواهد آورد. شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته موسیقی بدین صورت است که شخص پس از تحصیل اجازه دارد به مدت یک سال بصورت قانونی در این کشور به جستجوی کار بپردازد و زمانی که یک شغل فول تایم (تمام وقت) و به طور کلی کار در فرانسه را بدست آورد و بیمه و مالیات پرداخت نماید، اقامت کاری فرانسه را بدست خواهد آورد. شخصی که بمدت 5 سال کار مداوم و فول تایم داشته باشد می تواند شرایط اقامت فرانسه را بدست آورد. نکته جالب دیگر در خصوص تحصیل در رشته موسیقی در فرانسه این است که اگر شخصی بیش از 6 سال در این کشور مشغول به تحصیل باشد، برای وی آثار اقامتی خواهد داشت و می تواند درخواست اقامت دایم دهد.

بررسی شرایط بازار کار رشته موسیقی در فرانسه

در حقیقت گرفتن مدرک تحصیلی در رشته موسیقی در فرانسه و در دنیای واقعی مزیتی برای شما به حساب می اید. چرا که شما در طول مدت تحصیل مهارت های ارزشمندی به دست می آورید که بسیار کارگشا هستند. بنابراین باتوجه به طیف گسترده ای از مهارت هایی که در طول دوران تحصیل خود به دست می آورید به عنوان فارغ التحصیل رشته موسیقی قادر خواهید بود در مشاغل مختلف مشغول به کار شوید. خوانندگان و نوازندگان می توانند در سالن های ارکستر، تئاتر و اپرا به شکل لایو اجرا داشته باشند. از مزایای این شغل این است که شما هم می توانید تمام وقت و هم پاره وقت کار کنید و تایم کاری را خودتان تعیین کنید. به طور کلی میزان درآمد افراد به سمت شغلی و محل زندگی آنها وابسته است. افرادی که آموزشگاه موسیقی داشته باشند قاعدتا می توانند درآمد بهتری کسب کنند.

 

چه فرصت های شغلی برای رشته موسیقی در فرانسه وجود دارد؟

در سال 2013 صنعت موسیقی در فرانسه پس از ده سال رکود (62- درصد طی سال های 2003 الی 2012) 2.3+ درصد رشد داشته است و این صنعت در سال 2013 به درامد 6.4 میلیون یورو رسیده است. 70 درصد از جامعه طرفدار موسیقی آنلاین طی ماه گذشته آثار موسیقی را به شکل آنلاین گوش کرده اند و در بازار دیجیتال در حال حاضر درآمد موسیقی آنلاین بیشتر از دانلود می باشد. صنعت رشته موسیقی در فرانسه بیش از 240 هزار شغل ارائه می دهد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم. فرصت های شغلی رشته موسیقی در فرانسه بدین صورت است:

  • همخوان آواز یا ساز
  • تنظیم کننده
  • مدیر برنامه یک هنرمند
  • صدابردار
  • آموزش موسیقی
  • ژورنالیست/ بلاگر موسیقی
  • مسئول کشف استعدادها
  • استاد تکنیک

درآمد رشته موسیقی در فرانسه چقدر است؟

برای ورود به بازار کار و داشتن درآمد رشته موسیقی در فرانسه فارغ التحصیلان علاوه بر داشتن مهارت های تخصصی در رشته خود باید با دیگر مهارت های فردی هم آشنا شوند. در واقع مهارت های فردی هستند که افراد را از رقبای خود متمایز می کنند و سبب پیشرفت و موفقیت آنها در موقعیت های شغلی مختلف می شوند. یادگیری چنین مهارت هایی باعث تعامل بهتر شخص در سازمان ها محیط های کاری می شود و به طور کلی به اسم مهارت های نرم شناخته شده هستند. طبق آخرین امار درآمد رشته موسیقی در فرانسه به طور متوسط 38000 یورو در سال تخمین زده شده است. درآمدها بین 18000 یورو تا 61000 یورو تخمین زده شده است. با توجه به میزان سوابق عملی شخص در زیرشاخه مربوطه میزان دقیق درآمد مشخص خواهد شد لذا این موضوع را مد نظر داشته باشید که در شاخه های هنری همیشه فرصت برای کسب درآمد بیشتر و بهتر وجود دارد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

 آیا تحصیل رایگان رشته موسیقی در فرانسه امکان پذیر است؟

 بلی، افرادی که به زبان فرانسوی مسلط هستند می توانند تحصیل رایگان در رشته موسیقی در فرانسه داشته باشند.

 تحصیل موسیقی در فرانسه به زبان انگلیسی نیازمند ارائه آیلتس است؟

 بله، برای مقاطع مختلف از آیلتس حداقل 6 به بالا لازم است.

 بازار کار رشته موسیقی در فرانسه چگونه است؟

فرصت های شغلی اعم از تدریس موسیقی، نوازندگی، اهنگسازی، تولید کننده موسیقی، تهیه کننده موسیقی و مدیر هنری برای شما در کشور فرانسه فراهم است.

سخن پایانی

در این نوشتار شرایط تحصیل در رشته موسیقی در فرانسه و دانشگاه موسیقی در فرانسه را با همدیگر بررسی کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که تحصیل در کشور زیبای فرانسه برای رشته های هنری از جمله موسیقی می تواند انتخاب مناسبی باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خوب اروپایی می توانند با ارائه یک پورتفولیو قوی و سایر مدارک لازم که قبل تر اشاره شد برای اخذ پذیرش از فرانسه اقدام نمایند. همانطور که ذکر شد افراد حین تحصیل در رشته موسیقی در فرانسه اجازه کار پارت تایم دارند و بعد از آن نیز می توانند به جستجوی کار فول تایم بپردازند. نکته جالب توجه این است که تحصیل بلند مدت در فرانسه می تواند آثار اقامتی به دنبال داشته باشد. سروران گرامی شما می توانید پرسش های بیش تر خود را برای تحصیل در رشته موسیقی در فرانسه بصورت تماس تلفنی با مشاورین موسسه مشاوره ای mie مطرح کنید. امکان دریافت مشاوره تلفنی بصورت کاملا رایگان نیز برای شما وجود دارد.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان