رشته اقتصاد در فرانسه

بدون نظر

کشور فرانسه به لطف مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با کیفیت بالا، شهرهای معروف در جهان و غذاهای محلی گوناگون، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل در فرانسه جذب می کند. رشته اقتصاد در فرانسه در مدارس و سپس در دانشگاه ها بصورت تخصصی و گسترده آموزش داده می شود. همچنین با توجه به اهمیت این رشته در رشد کشور، برای تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه دانشگاه های عالی رتبه بسیاری وجود دارد. متقاضیان رشته اقتصاد در دانشگاه های فرانسه در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در زمینه موضوعاتی چون اقتصاد خرد و کلان، اقتصاد سنجی، آشنایی با اقتصاد اروپا، امورز مالی و ... می توانند به تحصیل بپردازند. همچنین دانشجویان بین المللی بعد از اتمام دوره های دانشگاهی خود در رشته اقتصاد می توانند وارد بازار کار شده و با کسب درآمد و کار در این کشور به اقامت دائم فرانسه دست یابند. در ادامه به موضوعات پیرامون رشته اقتصاد در کشور فرانسه چون، مقاطع ارائه شده، مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته اقتصاد از دانشگاه های فرانسه و بازار کار دانشجویان بعد از تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه و سایر موارد به جهت بالا بردن اطلاعات و آگاهی شما عزیزان پرداخته ایم. توجه داشته باشید که متقاضیان تحصیل و مهاجرت به فرانسه می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و برای بررسی شرایط اولیه خود توسط کارشنان مجرب مشاوره رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته اقتصاد در فرانسه

درباره رشته اقتصاد در فرانسه

درباره رشته اقتصاد در فرانسه، خوب است بدانید که از همان دوران مدرسه بصورت کلی و مختصر به دانش آموزان در زمینه اقتصاد خرد و کلان تعلیم داده می شود. سپس با ورود به دانشگاه در مقاطع بالا با جزئیات بیشتری در زمینه اقتصاد اروپا و خود کشور فرانسه، اقتصاد سیاسی، اقتصاد کار و جهانی شدن آموزش می بینید. رشته اقتصاد برای مقطع ارشد در فرانسه بخاطر وجود طیف گسترده ای از برنامه های انتخابی برای ورود و تحصیل، متقاضیان را قادر می سازد تا در زمینه تخصص مورد نظر خود تحصیل کرده و تخصص پیدا کنند. علاوه بر آن دانشجویانی که به تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه می پردازند با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد از فرانسه، می توانند فرصت های شغلی خیلی خوبی را در بخش دولتی و همچنین خصوصی داشته باشند. رشته اقتصاد و مدیریت، رشته‌ای است که تمرکز آن بر اقتصاد کلان و خرد می باشد که کارشناسان را برای درک بهتر از چگونگی تأثیر اقدامات فردی و روندهای انبوه بر اقتصاد آموزش می دهند. متقاضیان تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های فرانسه باید بدانند که در بسیاری از زمینه های موضوعی خاص همانند سیاست عمومی، اقتصاد تجاری و رفتار مصرف کننده بصورت تخصصی در مقاطع مربوطه آموزش خواهند دید. کشور فرانسه سیستم آموزشی عالی را نه تنها برای شهروندان خود بلکه برای دانشجویان بین المللی نیز ارائه می دهد. شهر پاریس که بیشترین تعداد افراد با تحصیلات عالی را در خود جای داده است، دارای چندین دانشگاه معتبر در فرانسه است که دانشجویان علاقه مند به رشته اقتصاد در کشور فرانسه، بسته به رزومه خود می توانند وارد تحصیلات عالی شوند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

شرایط تحصیل اقتصاد در فرانسه

شرایط تحصیل اقتصاد در فرانسه، بنابر وجود دانشگاه های متعدد و کیفیت آموزش عالی بسته به مقطعی که تصمیم به اقدام دارید تفاوت های کم دارد. متقاضیان تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه باید بدانند که در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیرش و تکمیل تحصیلات عالی، امکان پذیر است. حال به بررسی شرایط تحصیل اقتصاد در فرانسه در هر سه مقطع می پردازیم:

تحصیل کارشناسی اقتصاد در فرانسه

کارشناسی رشته اقتصاد تمام عوامل و موضوعات دخیل در تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات را مورد بررسی قرارداد داده و بر اساس برنامه آموزشی تمامی موارد، آموزش داده می شوند. رشته اقتصاد، عوامل اقتصادی در مقیاس کوچک (اقتصاد خرد) و جهانی (اقتصاد کلان) را تجزیه و تحلیل می کند و دوره کارشناسی برای تحصیل در رشته اقتصاد در فرانسه به مدت 3 سال می باشد. توجه داشته باشید که شما به عنوان دانشجوی بین المللی نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 و یا تافل معادل آن هستید.

تحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد در فرانسه

تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد یعنی بررسی و مطالعه چگونگی استفاده از منابع مالی در زمینه های شخصی، عمومی و شرکتی، به صورت کاملا تخصصی است. رشته اقتصاد در کشور فرانسه در مقطع فوق لیسانس یک دوره 2 ساله است. شما برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه باید از سطح زبان بالایی برخوردار باشید که با تهیه پکیج های زبان انگلیسی ارائه شده در بخش محصولات همین صفحه و یا با کلیک بر لینک زیر می توانید یادگیری سریع و درست برای زبان را شروع کنید.

 

تحصیل دکتری اقتصاد در فرانسه

دانشجویان دکترای اقتصاد در دوره تحصیلی خود به تحقیق، تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی، جمع آوری داده ها و انجام نظرسنجی، تفسیر و پیش بینی روند بازار، ارائه توصیه برای حل مشکلات، نوشتن مقاله در مجلات دانشگاهی، همکاری با مؤسسات مختلف و ... می پردازند. شما بعنوان یک اقتصاد دانان باید دارای مهارت هایی چون تفکر تحلیلی و انتقادی، ارتباطات و نوشتن و جهت گیری جزئیات باشید. طول این دوره بین 2 تا 4 سال متغیر است و در حدود 70 دانشگاه فرانسه، این مقطع ارائه می شود.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در فرانسه

چنانچه قصد تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه را دارید، باید بدانید که به جهت آگاهی درست و کامل از مدارک لازم خواسته شده برای پذیرش در رشته اقتصاد از دانشگاه های فرانسه باید سایت خود دانشگاه را چک کنید. چرا که مدارک پذیرش رشته اقتصاد در فرانسه بسته به مقطع و همچنین دانشگاه دارای تفاوت هایی می باشد که شما تنها با چک کردن خود سایت مربوطه می توانید مطلع شوید. مدارک کلی مورد نیاز برای پذیرش از رشته اقتصاد شامل:

 • آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه ترجمه ریزنمرات
 • داشتن مدرک زبان معتبر به عنوان دانشجوی بین المللی
 • ارائه یک یا دو انگیزه نامه قوی
 • اسکن مدارک هویتی
 • تمکن مالی خوب برای تامین هزینه های زندگی و پرداخت شهریه
 • نامه عدم سوپیشینه

بهترین دانشگاه های اقتصاد فرانسه

کشور فرانسه هر ساله بودجه بسیاری را به دانشجویان و ارائه خدمات با کیفیت بالای آموزشی اختصاص می دهد و همین مسئله موجب داشتن بهترین دانشگاه ها برای رشته اقتصاد در فرانسه و حتی در سراسر دنیا شده است. جدول زیر لیستی از بهترین دانشگاه های اقتصاد فرانسه با رنکینگ آنها می باشد.

اسامی دانشگاه

رتبه بندی جهانی

University of Montpellier

192

INSEAD Business School

799

Sorbonne University

83

Ecole Polytechnique

68

University of Paris Sud

78

Montpellier Business School

75

 

ویزای تلنت فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: رشته حقوق در فرانسه

در این مقاله ما شرایط ویزای تلنت فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه اکول پلی‌تکنیک

دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه در سال 1794 تاسیس شده و قدمت چند صد ساله دارد که در طی زمان تغییرات بسیاری برای افزایش کیفیت داشته است. تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه اکول پلی تکنیک با توجه بودن در صدر لیست دانشگاه های کشور فرانسه و جزء 100 دانشگاه برتر جهان، می تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان باشد. خوب است بدانید که این دانشگاه با ارائه برنامه های اموزشی در رشته های مختلف چون کامپیوتر، مکانیک و اقتصاد یکی از مقاصد پر طرفدار برای دانشجویان از هر سلیقه ای است. بنابراین به جهت تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه در دانشگاه اکول پلی‌تکنیک در برخی مقاطع و همچنین برخی دیگر از رشته های ارائه شده، هم مدرک زبان آیلتس و هم تافل مورد قبول است.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه پاریس – دوفین

تحصیل اقتصاد در دانشگاه پاریس – دوفین، که یکی از دانشگاه های نوساز فرانسه می باشد، هم بخاطر معماری جدید و همچنین بخاطر داشتن دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف می تواند محیط صمیمی برای دانشجویان باشد. رشته اقتصاد در فرانسه و تحصیل آن در دانشگاه پاریس دوفین بخاطر بالا بودن رتبه این دانشگاه بسیار رقابتی می باشد.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه پانتئون سوربن (PSME)

چنانچه زیبایی در ساخت و بزرگی و وسعت دانشگاه برای شما جزء معیارهای مهم برای تحصیل  و انتخاب دانشگاه می باشد، دانشگاه پانتئون سوربن می تواند توجه شما را برای تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه به خود جلب کند. تحصیل اقتصاد در دانشگاه پانتئون سوربن (PSME) که در سال 1971 تاسیس شده و بالغ بر 45 هزار دانشجو دارد، می تواند تجربه تحصیلی خوشی را برای دانشجویان بین المللی رقم بزند. نکته مهم در خصوص این دانشگاه و اکثر دانشگاه های دولتی فرانسه، تدریس به زبان فرانسوی می باشد. اکثر رشته های ارائه شده به زبان فرانسوی بوده و شما با داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح بالا می توانید در این دانشگاه به تحصیل بپردازید.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه کریتیل پاریس

دانشگاه کریتیل پاریس از دیگر دانشگاه های دولتی پاریس با 52 سال قدمت است، که در شاخه های هنری، حقوق، علوم انسانی و رشته اقتصاد در فرانسه برنامه های آموزشی ارائه می دهد. متقاضیان تحصیل اقتصاد در دانشگاه کریتیل پاریس، خوب است بدانند که این دانشگاه یکی از دانشگاه های چند رشته ای، حرفه ای بزرگ و با 19 سایت و پردیس اصلی، در منطقه پاریس است. همانطور که ذکر شد برای رشته اقتصاد دانشگاه های متعدد و با شرایط خاص خود وجود دارند.

رشته اقتصاد در مدرسۀ اقتصاد پاریس

مدرسه اقتصاد پاریس، یکی از موسسات تحقیقاتی فرانسه در زمینه اقتصاد است. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد، کشور فرانسه اهمیت بالایی به تحقیقات و آموزش های عالی می دهد. از همین روی رشته اقتصاد در فرانسه چه در مدارس و چه در مراکز آموزشی عالی اهمیت بالایی دارد و برای تربیت نیروهای با سواد موسسات تحقیقاتی و با تجهیزات عالی را برای دانشجویان فراهم می کند. رشته اقتصاد در مدرسۀ اقتصاد پاریس که در سال 2006 بعنوان یکی از نهادهای دولتی مستقل تاسیس شد.

هزینه تحصیل اقتصاد در فرانسه

یکی از عوامل جذاب برای تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه، برای دانشجویان بین المللی نظام آموزشی رایگان در کنار کیفیت بالای آموزش است. اما بهتر است به این نکته توجه کنید که تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه، متعلق به دانشجویان مقیم و مسلط به زبان فرانسه می باشد. هزینه تحصیل اقتصاد در فرانسه در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و فقط هزینه های ثبت نام و بیمه در سال می باشد که بین 200 تا 800 یورو متغیر است. اما چنان چه قصد تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در رشته اقتصاد را دارید باید شهریه سالانه را پرداخت کنید. این شهریه بسته به دانشگاه و رشته از 3000 یورو تا 28 هزار یورو می باشد.

 تحصیل در رشته اقتصاد در فرانسه

بورسیه رشته اقتصاد در فرانسه

مهاجرت تحصیلی بخاطر داشتن هزینه ها برای شهریه می توانید گاهی موجب نگرانی علاقه مندان به تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه و یا هر رشته دیگری شود. متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در فرانسه ممکن است این دیدگاه را داشته باشند، رشته اقتصاد در کشور فرانسه بخاطر اهمیتی که این کشور به به مسئله اقتصاد می دهد می تواند کم هزینه و یا با دریافت بورسیه همراه باشد. بورسیه های تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین المللی توسط برخی از دانشگاه ها در کشور فرانسه، توسط وزارت امور خارجه فرانسه و یا سفارت فرانسه از کشور شخص ارائه می شود تا هزینه های تحصیل در فرانسه را به حداقل رساند. بنابراین بورسیه اقتصاد در فرانسه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف ارائه می شود. برخی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی به مبلغ 10.000 یورو در هر سال تحصیلی را به دانشجویانی که حداکثر 30 سال سن در سال پذیرش دارند و از نظر معیارهای علمی نسبت به دانشجویان دیگر برتری دارند، ارائه می دهند. یکی از بورسیه های موجود، برنامه بورسیه تحصیلی ایفل می باشد که توسط وزارت امور خارجه فرانسه ارائه می شود. این برنامه بورسیه عمدتاً به دانشجویانی تعلق می گیرد که در دوره های کارشناسی ارشد (1.181 یورو در ماه) و دوره های دکترا (1.400 یورو در ماه) ثبت نام می کنند.

گرایش های رشته اقتصاد در فرانسه

فرانسه یکی از مدرن ترین کشورهای جهان و پیشرو در میان سایر کشورهای اروپایی است که این موضوع می تواند بخاطر کیفیت بالای زندگی، آموزشی، موقعیت اقتصادی و سیاسی باشد. حال اگر قصد تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه را دارید بهتر است با گرایش های رشته اقتصاد در در این کشور نیز آشنا باشید. گرایش های رشته اقتصاد در فرانسه بصورت زیر می باشد:

 • اقتصاد کلان و اقتصاد خرد
 • تحلیل داده
 • امور مالی
 • ریاضیات برای اقتصاد
 • اقتصاد سنجی
 • پول و بانکداری
 • حقوق تجارت
 • تجارت بین الملل

شرایط اخذ تابعیت فرانسه با تحصیل اقتصاد

قابل درک است که اکثر افراد علاقه مند به دریافت اقامت در فرانسه و تابعیت کشوری با سیستم آموزشی قوی و سطح رفاه اجتماعی بالا چون فرانسه هستند. متقاضیان زیادی مبحث اقامت دائم و تابعیت را به درستی تفاوت و شرایط آنها را نمی دانند. شرایط اخذ تابعیت فرانسه با تحصیل اقتصاد، همانند تحصیل در سایر کشورها به صرف تحصیل به دست نمی آید. بنابراین شما باید ابتدا اقامت دائم کشور فرانسه را به دست آورید و بعد از آن برای تابعیت درخواست دهید. بنابراین تحصیل اقتصاد در فرانسه به تنهایی موجب دریافت تابعیت نمی شود و شما بعد از ورود به رشته اقتصاد در فرانسه باید وارد بازار کار شوید. شما بعد از اتمام تحصیلات خود اجازه یک سال اقامت برای جستجوی کار را دارید. بر اساس قوانین و قواعد اقامتی حاکم در کشورهای اروپایی دانشجویان با کار به مدت 5 سال می توانند اقامت دائم را دریافت کنند. سپس با گذران 5 سال کار، پرداخت به موقع مالیات خود همچون سایر شهروندان، عدم ارتکاب جرایم در این دوره می توانید به تابعیت و پاسپورت فرانسه دست پیدا کنید.

بازار کار رشته اقتصاد در فرانسه

دغدغه کار و درآمد برای تمامی دانشجویان و متقاضیانی که علاقه به مهاجرت و تحصیل در دیگر کشورها را دارند، قابل درک است؛ چرا که شما به قصد بهبود شرایط خود اقدام به مهاجرت و تحصیل می کنید. رشته اقتصاد در فرانسه جزء رشته های با بازار کار خوب در کشور فرانسه است و دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود در موقعیت هایی مانند اقتصاددان، مشاور مالی یا مشاور اقتصادی می توانند وارد کار شوند. منتها با وجود اینکه بازار کار رشته اقتصاد در فرانسه مناسب است؛ کشور فرانسه در مقایسه با برخی کشور های اروپایی دیگر چون، هلند، آلمان و سوئیس از نظر نرخ بیکاری، درصد تقریبا بالایی را دارد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، از سال 2019 درصد نرخ بیکاری تا حدودی کاهش یافته است.

نمودار نرخ بیکاری در فرانسه

فرصت های شغلی رشته اقتصاد در فرانسه

کشور فرانسه با فراهم کردن امکانات لازم و به روز در مقاطع تحصیلی مختلف و سپس تمرکز بر هر شاخه تحصیلی، در پی تربیت دانشجویان برای دنیای کار و کسب درآمد است. اگر جزء علاقه مندان به رشته اقتصاد باشید، حتما در خصوص فرصت های شغلی رشته اقتصاد در فرانسه جستجو کرده اید. اینکه شما بعد از تحصیل اقتصاد در فرانسه و دریافت مدارک لازم در چه سمت هایی می توانید وارد کار شوید. باید بدانید که رشته اقتصاد در کشور فرانسه جزء رشته هایی با فرصت های شغلی خوب هم در ارگان های دولتی کشور و هم در ارگان های خصوصی است. شما بعد از فارغ التحصیلی در رشته اقتصاد از دانشگاه های فرانسه می توانید در موقعیت های شغلی زیر مشغول به کار شوید:

 • اقتصاددان
 • تحلیلگر داده
 • اقتصاد سنجی
 • استاد دانشگاه
 • تحلیلگر پژهش

درآمد رشته اقتصاد در فرانسه

از متداول ترین سوالاتی که خیلی از عزیزان در امر مهاجرت می پرسند، میزان درآمد ماهیانه و شرایط زندگی با میزان حقوق دریافتی است. درآمد رشته اقتصاد در فرانسه به چه میزان در ماه می باشد؟  با داشتن مدرک اقتصاد چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؟ آیا برای داشتن یک زندگی با کیفیت حقوق دریافتی با تحصیل اقتصاد در فرانسه، امکان پذیر است؟ برای دریافت پاسخ این سوال باید اینطور بگوییم که کسب درامد و میزان حقوق در کشورهای اروپایی را با کشور خود مقایسه نکنید. چرا که شما بطور معمول حقوقی که در ماه بعنوان یک متخصص دریافت می کنید، آنقدر خوب می باشد که بتوانید از پس هزینه زندگی در فرانسه بر بیایید. اما در خصوص درآمد رشته اقتصاد در کشور فرانسه باید بدانید که، حقوق بین اقتصاددانان شاغل در کشور فرانسه نسبتاً رقابتی است، به ویژه برای اشخاصی که سابقه کاری بالای سه سال دارند. افراد متخصص در رشته اقتصاد در فرانسه بعنوان اساتید کامل به طور متوسط ​​75.000 دلار در سال درآمد دارند. در حالی که این حقوق برای تحلیلگران در سال حدود 73.000 دلار است. در جدول زیر می توانید برای سمت های مختلف، میزان حقوق سالانه بطور متوسط را مشاهده کنید.

تحلیلگر داده

54.804 یورو

تحلیلگر سیاست

52.292 یورو

اقتصاد سنجی

50.495 یورو

تحلیلگر پژوهش

51.415 یورو

تحلیلگر مالی

42.271 یورو

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته اقتصاد در فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه نیازمند دانش زبان فرانسوی می باشد؟

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه را دارید، باید در مدرک زبان C1 فرانسوی را داشته باشید.

آیا رشته اقتصاد در کشور فرانسه، بازار کاری مناسبی دارد؟

این رشته در کشور اقتصاد جزء مواردی است که موقعیت های شغلی دولتی و خصوصی خوبی برای فارغ التحصیلان دارد.

✅ هزینه های تحصیل اقتصاد در فرانسه رایگان می باشد؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه برای دانشجویانی که اقامت فرانسه را داشته و تسلط خوبی به زبان فرانسوی دارند، رایگان است.

✅میزان درآمد سالانه برای فارغ التحصیلان رشته اقتصاد از دانشگاه های فرانسه به چه صورت است؟

درآمد هر شخص بسته به تخصص و میزان تجربه متفاوت اوست. بطور میانگین بین 42 هزار یورو تا 70 هزار یورو متغیر است.

سخن پایانی

کشور فرانسه، از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و شنگن است که شما با داشتن اقامت آن می توانید به راحتی به سایر کشورهای شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. یکی از مسیر های اخذ اقامت این کشور تحصیل است که در این مقاله به تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه پرداختیم. رشته اقتصاد در فرانسه جزء رشته های با بازار کار خوب و درآمد بالا می باشد. همچنین میزان درآمد شما بعنوان یه متخصص در این رشته بسته به موقعیت شغلی و میزان تجربه و سابقه کاری متفاوت خواهد بود. همانطور که در مطالب بالا هم مطالعه کردید، تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه در دانشگاه های دولتی و به زبان فرانسوی رایگان می باشد. منتها متقاضیانی که از سایر کشورها برای تحصیل در فرانسه اقدام می کنند یا باید به زبان انگلیسی تحصیلی کنند و یا در سطح C1 به زبان فرانوسی مسلط باشند تا بتوانند از دانشگاه های دولتی پذیرش دریافت کنند. شما عزیزان در صورت تمایل به مهاجرت و بررسی شرایط اولیه خود بصورت رایگان می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان