تحصیل کارشناسی در فرانسه

بدون نظر

بسیاری از دانشجویانی که مدرک دیپلم خود را دریافت می کنند قصد دارند تا برای تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی رفته و ادامه تحصیل دهند و فرانسه یکی از کشورهای محبوب دانشجویان برای ادامه تحصیل به شمار می رود. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا تحصیل کارشناسی در فرانسه را برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار دهیم. برای این منظور عناوین متعددی همچون شرایط تحصیل لیسانس در فرانسه، مدارک پذیرش کارشناسی در فرانسه، هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه برای دانشجویان، بورسیه های تحصیلی و لیست بهترین دانشگاه های فرانسه، بهترین رشته های تحصیلی، ویزای دانشجویی، شرایط کار دانشجویی حین تحصیل کارشناسی در فرانسه، امکان دریافت اقامت دائم فرانسه و... را در ادامه بررسی خواهیم نمود. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE و با استخراج مطالب از منابع موثق و مشورت با وکلای بومی فرانسه به نگارش در آمده است و این مطلب به منزله اقدام برای این روش نمی باشد. شما عزیزان برای بررسی شرایط خود برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه و یا پرسش سوالات خود در زمینه تحصیل کارشناسی در فرانسه می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل کارشناسی در فرانسه

شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه

اولین موضوعی که به بررسی آن خواهیم پرداخت شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه است که کلیات تحصیل در این کشور را شامل می شود. به طور کلی تحصیل کارشناسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی امکان پذیر است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان فرانسوی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی است که دانشجو برای دریافت پذیرش باید مدرک زبان متناسب با نوع دانشگاه را ارائه نماید. البته نکته بسیار مهمی که باعث شده تا هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در فرانسه اقدام داشته باشند این است که تحصیل کارشناسی در فرانسه به زبان فرانسوی تقریباً رایگان است و دانشجو صرفاً باید بتواند هزینه های زندگی خود را تامین کند که بخش زیادی از آن را می تواند با کار دانشجویی پرداخت نماید. متقاضیان حتی می توانند سطح ابتدایی از زبان فرانسه را در کشور خود بیاموزند و بعد برای تحصیل در کالج های زبان وارد این کشور شده و پس از یک سال آموزش زبان و سایر موضوعات بتوانند وارد دانشگاه های فرانسه شوند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

 

شرایط سنی تحصیل کارشناسی در فرانسه

بسیاری از دانشجویان نگران شرایط سنی تحصیل کارشناسی در فرانسه هستند و تمایل دارند بدانند تا چه سنی شرایط تحصیل لیسانس در فرانسه را دارند؟ به طور کلی باید گفت که دانشگاه های فرانسه مانند بسیاری از کشورهای دنیا محدودیتی بابت سن متقاضیان تحصیل در این کشور ندارند اما برای برخی از کشورها از جمله ایران به دلایل متعددی، دانشجویان باید به موضوع شانس ویزا دقت داشته باشند و اینجاست که شرایط سنی برای دانشجو اهمیت بالایی پیدا می کند. دانشجویان برای تحصیل کارشناسی نباید گپ تحصیلی بالایی داشته باشند و هرچه گپ تحصیلی متقاضی بالاتر باشد شانس دریافت ویزای فرانسه او نیز کاهش خواهد یافت. پس در نتیجه می توان گفت که دانشجویان بهتر است تا نهایتاً سن 22 الی 23 سالگی برای تحصیل کارشناسی در فرانسه اقدام داشته باشند.

مدت زمان تحصیل لیسانس در فرانسه

سوال دیگری که در ابتدای تحقیق در خصوص شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه برای متقاضی به وجود می آید این است که مدت زمان تحصیل لیسانس در فرانسه چقدر است؟ پاسخ به این رشته به این موضوع بستگی دارد که دانشجو برای تحصیل در چه رشته ای اقدام می کند. در واقع به طور کلی می توان گفت که در صورت فراهم بودن شرایط تحصیل لیسانس در فرانسه، این دوره حداقل 3 سال برای دانشجو به طول می انجامد اما برخی از رشته ها هم در این مقطع وجود دارند که دانشجو به مدت 4 سال باید در آن تحصیلی نماید تا بتواند تمام واحدهای آموزشی در نظر گرفته شده توسط دانشگاه را پشت سر بگذارد و مدرک لیسانس خود را دریافت نماید.

مدارک پذیرش کارشناسی در فرانسه

ارائه مدارک پذیرش کارشناسی در فرانسه یکی از موضوعات حساس و مهمی است که دانشجویان باید در جمع آوری مدارک و ارائه آن به دانشگاه محل تحصیل خود دقت بالایی داشته باشند. شما دانشجویان برای دریافت پذیرش می توانید از مشاورین موسسه مشاوره ای MIE راهنمایی دریافت نمایید و اطلاعات تکمیل دریافت کنید زیرا هر گونه کسری مدارک و یا ارائه مدارک اشتباه منجر به ایجاد وقفه در جریان دریافت پذیرش توسط دانشجو می شود و یا حتی ممکن است دانشگاه با پذیرش دانشجو موافقت نکند. به منظور مرور اصلی ترین مدارکی که دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه باید ارائه نماید را در لیست زیر مشاهده می نمایید. البته دقت داشته باشید که شما باید مدارک خود را به زبان فرانسه ترجمه نموده و بعد از تاییدات لازم برای دانشگاه ارسال نمایید.

 • مدارک هویتی متقاضی (شناسنامه، پاسپورت و ...)
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی (در صورت نیاز)
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه تحصیل در فرانسه
 • پرداخت هزینه های ثبت نام

خوابگاه دانشجویی فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: خوابگاه های دانشجویی فرانسه

در این مقاله ما تمام جوانب خوابگاه های دانشجویی فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل لیسانس در فرانسه

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل لیسانس در فرانسه یکی از مدارک مهمی است که دانشجویان برای ورود به اکثر دانشگاه های معتبر فرانسه باید ارائه نمایند. با توجه به اینکه تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است پس دانشجویان بسته به رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند باید مدرک زبان متناسب با آن را ارائه نمایند. از این رو اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان از متقاضیان تحصیلی خود مدرک زبان آیلتس 6 و یا مدارک زبان انگلیسی دیگری معادل با این نمره را دریافت می نمایند. از سوی دیگر تعداد و اعتبار دانشگاه های دولتی فرانسه نسبت به دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار بیشتر است و اغلب دانشجویان تمایل دارند تا در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنند. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی را دارند باید بتوانند مدرک زبان B2 فرانسوی ارائه نمایند و پذیرش از دانشگاه مربوطه دریافت نمایند.

شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه بدون مدرک زبان

همانطور که ذکر کردیم اغلب دانشگاه های فرانسه مدرک زبان را یکی از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه در نظر می گیرند اما آیا شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه بدون مدرک زبان وجود ندارد؟ خیر، تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه ها ممکن است و در واقع در هنگام پذیرش دانشجو مصاحبه ای با متقاضی شکل می دهند تا ضمن بررسی شرایط کلی وی، سطح زبان او را نیز بسنجند. البته برخی از دانشگاه های این کشور نیز ممکن است آزمون هایی در این خصوص از دانشجو دریافت کنند که در صورت قبولی دانشجو در این مصاحبه و یا آزمون می تواند پذیرش تحصیلی خود را دریافت نماید و پس از آن برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام داشته باشد.

هزینه تحصیل کارشناسی در فرانسه

در مطالب قبل به این موضوع اشاره داشتیم که هزینه تحصیل کارشناسی در فرانسه بسیار ارزان بوده و در مقایسه با بسیاری از کشورها تقریباً رایگان محسوب می شود. اما این هزینه چقدر است؟ آیا هزینه های آن برای همه دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه را دارند یکسان است؟ به طور کلی دانشگاه های دولتی فرانسه به طور متوسط سالیانه حدود 170 یورو برای دانشجویان فرانسوی و سایر دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه خواهد داشت در حالی که این هزینه برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل کارشناسی 2.770 یورو در سال در نظر گرفته شده است. البته هزینه در دانشگاه های خصوصی و تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی بسته به رشته و دانشگاه مقادیر مختلفی را شامل می شود که شامل گستره وسیعی از حدود 1.500 یورو تا 20.000 یورو را می توان در نظر گرفت.

هزینه زندگی دانشجویان لیسانس در فرانسه

شاید باید گفت که هزینه های زندگی دانشجویان لیسانس در فرانسه عمده هزینه های مهاجرت آنها به این کشور را شکل می دهد زیرا همانطور که اشاره کردم هزینه های تحصیل در فرانسه بسیار ارزان است و در صورتی که دانشجو بتواند هزینه های زندگی در فرانسه را تامین کند می تواند در این کشور تحصیل کند. نکته لازم به ذکر این است که دانشجویان بسته به سبک زندگی، علایق و سلایق خود می توانند هزینه های زندگی متفاوتی داشته باشند. عمده هزینه دانشجویان در فرانسه، هزینه اسکان و اقامت آنها در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و یا منازلی است که اجاره می کنند و به صورت میانگین دانشجو حدود 500 یورو باید برای این امر در نظر بگیر و هزینه های دیگری مانند رفت و آمد، خوراک، پوشاک، تفریحات و ... نیز حدود 500 یوروی دیگر برای دانشجو هزینه خواهد داشت و بر این اساس می توان گفت یک دانشجو در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه حدود 1.000 یورو در ماه هزینه زندگی خواهد داشت.

بورسیه تحصیل کارشناسی در فرانسه

یکی از موضوعات مهمی که برای دانشجویان در هنگام تحصیل لیسانس از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی در فرانسه می باشد. اگرچه همانطور که می دانید تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی با کمترین هزینه برای دانشجویان امکان پذیراست اما با این وجود دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز تامین کنند. بورسیه های تحصیلی به طور معمول بر اساس سوابق تحصیلی، تحقیقاتی و سایر شرایط دانشجو به شخص تعلق می گیرد و امری رقابتی به حساب می آید. برخی از مهم ترین بورسیه هایی که دانشجویان می توانند از آن بهره ببرند می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

بورسیه تحصیلی در فرانسه

AMPERE SCHOLARSHIPS OF EXCELLENCE AT ENS DE LYON

EIFFEL EXCELLENCE SCHOLARSHIPS

ÉCOLE NORMALE SUPÉRIEURE INTERNATIONAL SELECTION

EMILY BOUTMY SCHOLARSHIPS AT SCIENCES PO UNIVERSITY

Université Paris-Saclay

Erasmus

 

بهترین دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی

بررسی بهترین دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی یکی از موضوعات جذابی است که دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی تمایل دارند تا با آن آشنا شوند و شانس خود را برای دانشگاه های سطح بالاتری بسنجند. شاید در نگاه برخی از دانشجویان پذیرش در این دانشگاه ها دست یافتنی نباشد، در حالی که هر ساله دانشجویان زیادی از ایران و سایر کشورهای دنیا وارد این دانشگاه ها شده و مشغول به تحصیلی می شوند. برای آشنایی شما با 15 دانشگاه برتر فرانسه بر اساس رتبه بندی QS که یکی از برترین سازمان ها در خصوص رتبه بندی دانشگاه ها در دنیا می باشد، این دانشگاه ها را در قالب جدولی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

رتبه در فرانسه

رتبه در دنیا (QS)

نام دانشگاه

1

44

Université PSL (دانشگاه PSL)

2

49

Institut Polytechnique de Paris

3

72

Sorbonne University

4

86

Universit Paris-Saclay

5

130

École Normale Supérieure de Lyon

6

245

Ecole des Ponts ParisTech

7

261

Sciences Po

7

261

Université Paris Cité

9

290

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

10

314

Université Grenoble Alpes

11

421

Université de Strasbourg (دانشگاه استراسبورگ)

12

501-510

Aix-Marseille University

13

501-510

University of Bordeaux

14

521-530

Université de Montpellier

15

531-540

Institut National des Sciences Appliquées de Lyon (INSA)

 

بهترین رشته های دوره کارشناسی در فرانسه

دانشجویانی که برای تحصیل در فرانسه اقدام می کنند معمولاً بر اساس علایق خود سعی در انتخاب رشته و ادامه تحصیل می کنند و در واقع تمایل دارند تا از بهترین رشته های دوره کارشناسی در فرانسه مطلع باشند تا در بتوانند بهترین رشته را بر اساس نیاز این کشور و علایق خود برای تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه انتخاب نمایند. نکته مثبتی که برای تحصیل دانشجویان در فرانسه وجود دارد این است که انتخاب دانشجویان برای رشته های تحصیلی در دوره لیسانس بسیار وسیع و گسترده است و محدودیتی برای دانشجویان ایجاد نمی کند. در نتیجه دانشجویان با توجه به علایق خودشان و توانمندی خود می توانند برای دانشگاه های مختلف در این کشور اپلای کنند و در صورت تایید دانشگاه مربوطه بتوانند پذیرش دریافت کنند. ما برخی از بهترین رشته هایی که دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند انتخاب نمایند را در جدولی به شکل زیر تهیه نمودیم که مشاهده می نمایید.

تجارت

مهندسی IT

داروسازی

مهندسی مکانیک

مهندسی الکترونیک

مدیریت مالی

فن آوری ارتباطات

جغرافیا

مدیریت بازرگانی

روانشناسی

مهندسی کامپیوتر

اقتصاد

سیاست بین الملل

جامعه شناسی

مهندسی شیمی

زبان شناسی

هنر

سینما

روابط بین الملل

مطالعات ادبی

معماری

حسابداری

مهندسی عمران

طراحی بازی

علوم کامپیوتر

حقوق

مد و فشن

گردشگری و هتلداری

 

شرایط اخذ ویزای دانشجویی فرانسه در مقطع کارشناسی

بسیاری از دانشجویان ممکن است بتوانند پذیرش خود را از دانشگاه ها فرانسه دریافت کنند اما آیا همه این متقاضیان شرایط اخذ ویزای دانشجویی فرانسه در مقطع کارشناسی را دارند؟ برای اینکه دانشجو در این مسیر متحمل هزینه اضافه نشود و بتواند به هدف خود دست پیدا کند بهتر است ضمن بررسی شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه، شرایط ویزای تحصیلی خود را نیز با وکیل مهاجرت بررسی نماید تا در نهایت بتواند ویزای تحصیلی خود را دریافت نماید. به طور کلی رعایت یک سری اصول شانس متقاضی برای ویزا شدن را افزایش می دهد که از مهم ترین این موارد می توانیم به پایین بودن گپ تحصیلی متقاضی، ارائه مدرک زبان مناسب، داشتن تمکن مالی مناسب، دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه و ... اشاره داشته باشیم. ضمن داشتن این شرایط متقاضی باید برخی از مدارک از جمله موارد زیر را به زبان فرانسوی ترجمه نموده و به سفارت ارائه نماید.

 • مدارک هویتی دانشجو (علی الخصوص پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار)
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • سوابق تحصیلی
 • سوابق کاری
 • مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • نامه تمکن مالی
 • عکس

شرایط ویزای همراه فرانسه در دوره لیسانس

بسیاری از افرادی که قصد دریافت ویزا تحصیلی فرانسه را دارند تمایل دارند تا اعضا خانواده خود را نیز در کنار خود به همراه داشته باشند و سوالاتی برایشان وجود دارد از جمله اینکه آیا امکان دریافت ویزای همراه فرانسه برای دانشجویان وجود دارد؟ چه افرادی این اقامت را دریافت می کنند؟ چه زمانی می توان برای این ویزا اقدام نمود؟ و سوالات متعدد دیگری که وجود دارد. در پاسخ باید گفت که امکان همراهی خانواده برای دانشجویانی که طول دوره تحصیل آنها بیش از 1 سال است امکان پذیر است و این افراد شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو خواهند بود. دقت داشته باشید که برای بالا بردن شانس ویزا، بهتر است ابتدا دانشجو برای تحصیل کارشناسی در فرانسه وارد این کشور شود و پس از آن درخواست الحاق همراهان خود را اعلام نماید و با ارائه مدارک مناسب و تمکن مالی کافی برای خود و همراهانش بتواند در کنار خانواده خود زندگی کند.

تصویر دانشجویان کارشناسی در فرانسه

شرایط کار دانشجویی برای تحصیل لیسانس در فرانسه

بررسی شرایط کار دانشجویی برای تحصیل لیسانس در فرانسه به دانشجویان کمک می کند تا میزان درآمد خود در ایام تحصیل را نیز محاسبه کنند و بتوانند بودجه خود را به درستی مدیریت کرده و با کسب درآمد از طریق کار دانشجویی پس انداز مناسبی را برای خود داشته باشند. دانشجویانی که برای تحصیل کارشناسی در فرانسه اقدام می نمایند مانند بسیاری از کشورهای دنیا نهایتاً 20 ساعت در هفته اجازه کار در فرانسه خواهند داشت و می توانند به ازای آن درآمد کسب کنند. دانشجویان برای کار دانشجویی معمولاً حدود 7 الی 9 یورو در ساعت حقوق دریافت می کنند که با این حقوق بیش از نیمی از هزینه های زندگی خود را می توانند تامین کنند. ضمناً کار دانشجویی به دانشجویان کمک می کند تا سریع تر و بهتر در محیط قرار گرفته و بتوانند ارتباطات خود را با سایرین تقویت نمایند.

اخذ اقامت دائم فرانسه پس از تحصیل دوره کارشناسی

حال که شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه را بررسی نمودیم خوب است تا بدانیم که آیا دانشجویی که در این مقطع تحصیل نموده، امکان دریافت کارت اقامت فرانسه پس از تحصیل دوره کارشناسی را دارد؟ در ابتدا باید بگوییم که دانشجویان پس از اتمام دوره لیسانس خود در فرانسه به مدت 1 سال می توانند در این کشور باقی مانده و اقامت پس از تحصیلی داشته باشند و در این مدت بتوانند کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. در صورتی که دانشجو اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید و بتواند 5 سال در این کشور اقامت کاری خود را ادامه داده و بیمه و مالیات به کشور فرانسه پرداخت نماید می تواند اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کند. چنانچه فرد بخواهد اقامت دائم خود را به پاسپورت فرانسه تبدیل کند نیز می تواند در آزمون های اعطای تابعیت در این کشور شرکت کند و درخواست پاسپورت فرانسه دهد و شهروند این کشور شود.

مزایای تحصیل کارشناسی در فرانسه

پس از تحلیل موضوعات مختلفی در خصوص تحصیل لیسانس، قصد داریم تا برخی از مزایای تحصیل کارشناسی در فرانسه را نیز برای شما عزیزان عنوان کنیم. البته می دانیم که مزایا و معایب یک موضوع بسته به نظر افراد می تواند متفاوت باشد و ما در این قسمت تلاش کردیم برخی از مهم ترین مزایایی که تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه می تواند برای دانشجو ایجاد نماید را نام ببریم.

 • امکان تحصیل با هزینه بسیار کم
 • تحصیل در سیستم آموزشی با کیفیت و دانشگاه های معتبر
 • امکان تحصیل بدون مدرک زبان
 • امکان تحصیل به دو زبان فرانسوی و انگلیسی
 • شانس بالای کار پس از تحصیل به دلیل آشنایی دانشجو به زبان فرانسوی
 • حمایت های مختلف دولت در خصوص تحصیل، بیمه و سایر خدمات دانشجویی
 • امکان مهاجرت به کشور کانادا پس از تحصیل در فرانسه

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ ددلاین اپلای کارشناسی در فرانسه چه زمانی است؟

به طور معمول بهتر است تا ددلاین دانشگاه های مختلف را در سایت دانشگاه مقصد بررسی نمود اما به طور کلی ددلاین اغلب دانشگاه ها در دو ترم در اواخر سپتامبر و ماه فوریه می باشد.

✅ آزمون ورودی کارشناسی در فرانسه در رشته های پزشکی الزامی است؟

خیر، دانشجویان برای تحصیل پزشکی در فرانسه باید سطح زبان خود را تقویت نمایند و یک سال در دانشگاه تحصیل کنند و معدل این سال تحصیلی در امکان تحصیل پزشکی در فرانسه تاثیرگذار خواهد بود.

✅  حدود هزینه دوره های زبان فرانسوی در کشور فرانسه چقدر است؟

دانشجویان حدود 2.000 الی 8.000 یورو در سال را برای این امر باید در نظر داشته باشند.

✅  دانشجویانی که شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه را داشته باشند چند ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی خواهند داشت؟

دانشجویان در فرانسه 20 ساعت در هفته می توانند مشغول به کار باشند.

✅  آیا دانشجویان با گپ تحصیلی بالا شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه را دارند؟

دانشجویان با گپ تحصیلی بالا احتمالاً می توانند پذیرش تحصیلی در دانشگاه های فرانسه دریافت کنند اما ریسک دریافت ویزای آنها بسیار بالا خواهد بود.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی نمودیم تا موضوعات مهم در خصوص تحصیل کارشناسی در فرانسه اعم از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه، نحوه دریافت پذیرش کارشناسی در فرانسه، بورسیه های تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی، دانشگاه های برتر فرانسه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه، رشته های تحصیلی لیسانس، شرایط دریافت ویزای تحصیلی و اقامت دائم فرانسه، مزایای تحصیلی کارشناسی در فرانسه و ... برای شما عزیزان تحلیل و بررسی نماییم. با توجه به موضوعات ذکر شده دانستیم که دانشجویان در این کشور با تسلط به زبان فرانسوی می توانند با کمترین هزینه به تحصیل در دوره کارشناسی بپردازند و پس از طی دوران تحصیلی در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم و پاسپورت دریافت نمایند. ما و همکارانمان در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE ضمن نگارش این مقاله تلاش نمودیم تا مطالب آن راهنمای شما عزیزان برای تحصیل کارشناسی در فرانسه باشد. اگر پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص تحصیل کارشناسی در فرانسه یا موضوعات مرتبط با آن داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید و یا می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها یادداشت نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را اخذ نمایید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان