تحصیل در فرانسه

29 مهر 1400 18 نظر

تحصیل در فرانسه، شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه، تحصیل در مقاطع مختلف در فرانسه، محدودیت سنی تحصیل در فرانسه و هزینه ویزای تحصیلی فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل در کشور فرانسه، اثرات اقامتی برای شخص در پی دارد؟ شرایط و مدارک موردنیاز تحصیل در فرانسه چیست؟ تحصیل در فرانسه جزء کشورهایی است که به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مورد توجه دانشجویان می باشد. اشخاصی که تحصیل در کشور جذاب فرانسه را انتخاب می نمایند امکان کار در حین تحصیل را خواهند داشت، همچنین در صورت یافتن کار تمام وقت، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل نیز وجود دارد. برای تحصیل در این کشور شخص متقاضی باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی دریافت نماید. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به شرایط تحصیل در فرانسه می پردازد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور؛ همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش؛ بهره مند شوید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تحصیل در فرانسه

 

تحصیل در فرانسه

 

شرایط تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه در بین دانشجویان بین المللی به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل و نظام آموزشی عالی، بسیار مورد توجه می باشد و سبب شده تحصیل در فرانسه مقصدی مناسب برای مطالعه و تحصیل باشد. در حال حاضر 250000 دانشجوی بین المللی در فرانسه مشغول به تحصیل می باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در فرانسه در سطح تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس و دکتری به تحصیل مشغول هستند.

 

دانشگاه های فرانسه در سال های اخیر جزو بهترین ها بوده اند. تحصیل در فرانسه برای اشخاصی که تمایل به مطالعه موضوعات مربوط به کسب و کار و بیزینس دارند می تواند انتخاب خوبی باشد. کشور فرانسه یکی از مراکز اصلی فرهنگ، غذا و ادبیات محسوب می شود. جهت تحصیل رایگان در فرانسه، اطلاع از محدودیت سنی تحصیل در فرانسه حائز اهمیت است. نکته حائز اهمیت این است که هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی و داخلی یکسان می باشد و تحصیل در این کشور برای دانشجویان مقرون به صرفه است. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله شرایط تحصیل در فرانسه را بررسی می نماید.

 

تحصیل در فرانسه در مقطع مدارس کشور

تحصیل در مقطع ابتدایی: کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.

تحصیل در مقطع راهنمایی و یا متوسطه: تحصیل در این مقطع شامل کودکان بین سن 11 تا 15 سالگی خواهد بود. دانش آموزانی که بخواهند در این مقطع در فرانسه به تحصیل بپردازند باید اثبات نمایند که در فرانسه اقامت دارند در این صورت می توانند برای ثبت نام مدارس فرانسه اقدام داشته باشند.

تحصیل در دبیرستان: برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند. دانش آموزان در فرانسه در مقطع Iycee general،Iycee techniguy  یا Iycee professionnel می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.

تحصیل در فرانسه

🔺 تحصیل در مدارس فرانسه 🔺

 

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

تحصیل در فرانسه در مقاطع متفاوتی امکان پذیر می باشد. امروزه متقاضیان زیادی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسه اقدام می نمایند. افرادی که وارد پروسه تحصیل در این مقطع می شوند می توانند به 2 زبان فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند اما نکته بسیار مهم این است که متقاضیانی می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال به طول می انجامد . متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی باید دارای حداقل مدرک دیپلم 12 ساله باشند. افرادی که وارد پروسه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی می شوند، اجازه کاره پاره وقت (10 الی 15 ساعت در هفته) دارند. متقاضیانی که درخواست تحصیل رایگان در این کشور دارند باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه ارائه دهند. در صورتی که قصد تحصیل رایگان داشته باشید و به زبان آلمانی مسلط باشید اتریش می تواند یک گزینه مناسب برای تحصیل رایگان به زبان آلمانی باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

🔺 تحصیل در اتریش 🔺

 

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در فرانسه

 

 

تحصیل در فرانسه و ورود به مقطع کارشناسی ارشد دارای الزامات خاصی می باشد متقاضیان ورود به این مقطع تحصیلی باید حتماً یک مدرک لیسانس 4 ساله داشته باشند و از این طریق اجازه پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد صادر می شود. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله می باشد. تحصیل در این مقطع می تواند به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک ایلتس 6 یا 6.5 ارائه دهند. دانشجویان اجازه دارند در این مقطع تحصیلی به صورت پاره وقت (15 الی 20 ساعت در هفته) کار کنند.

تحصیل در فرانسه

🔺 تحصیل مهندسی در فرانسه 🔺

 

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری دارای شرایطی می باشد که متقاضیان الزاماً باید موارد ذکر شده را رعایت نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری باید یک سوپروایزر داشته باشند که شما را تأیید و رزومه شما را تعیین نماید. متقاضیان می‌توانند از طریق ارسال رزومه تحصیلی خود به یک استاد در دانشگاه مورد نظر تأییدیه دریافت نمایند. در صورتی که استاد رزومه متقاضی را تأیید نماید، باید تأییدیه استاد به همراه مدرک آیلتس ۷ و مقالات بین المللی (ISI) ارائه شود. متقاضیان تحصیل در فرانسه می توانند در این مقطع به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند و تحصیل نمایند.

تحصیل در فرانسه

🔺 تحصیل دکترا در فرانسه 🔺

 

شرایط سنی تحصیل در فرانسه

مطمئنا یکی از شرایطی که برای تحصیل در فرانسه حائز اهمیت است محدودیت سنی برای تحصیل در فرانسه می باشد. خوشبختانه برای اخذ پذیرش از موسسات آموزشی در فرانسه هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد اما برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی بهتر است سن شما کمتر از 23 سال باشد و برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد. البته با سن بالاتر از سنینی که اعلام شد نیز می توان برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرد اما ممکن است شانس اخذ این ویزا برای شما پایین تر بیاید. در مورد گپ تحصیلی فرانسه نیز بهتر است که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید.

 

رشته های تحصیلی در فرانسه

همانطور که در قسمت های قبل بیان کردیم فرانسه کشوری است که از محبوبیت بالایی میان دانشجویان بین المللی برخوردار است و شاید یکی از دلایل آن امکان تحصیل رایگان در این کشور باشد. حال شاید برای شما سوال پیش آید که بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور فرانسه کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت دانشگاه های کشور فرانسه در بسیاری از رشته های تحصیلی پیشرو هستند و شما می توانید اطمینان داشته باشید که با تحصیل در رشته مورد علاقه خود در این کشور از یک مدرک معتبر در سطح جهانی برخوردار خواهید شد. از رشته های محبوب در فرانسه می توان به رشته های انرژی هسته ای، هوا فضا و خلبانی اشاره کرد. از دلایل محبوبیت این رشته ها در دانشگاه های فرانسه می توان به تکنولوژی های پیشرفته در این دانشگاه ها اشاره کرد. دیگر رشته های محبوب در فرانسه شامل معلمی، زبان های مختلف، هنر، تاریخ، پزشکی و حقوق می شود.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

کمک های مالی به دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه و بورس های تحصیلی در فرانسه به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور دارند با شرایط ارائه می شود. بورس تحصیلی و کمک های مالی به دانشجویان می تواند بر اساس شایستگی یا بر اساس نیاز مالی دانشجو اعطا شود. برخی از این بورسیه ها می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و برخی از آن می تواند کل هزینه های زندگی و تحصیل یک دانشجو را پوشش دهد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند جهت اخذ بورس تحصیلی در مرحله اول باید سوپروایزر داشته و در قدم بعدی باید رزومه قوی، مقالات IsI و سطح زبان مناسبی داشته باشد .در ادامه مطالب، لیستی از بورس هاس تحصیل در فرانسه برای شما عزیزان ارائه شده است.

 • بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور
 • دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی
 • بورس تحصیلی دکتر کارلوس
 • بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES
 • بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی  ISA
 • بورس تحصیلی تابستانی و تجربی  GSE

بورس های مربوطه در کشور فرانسه در نوشتاری جداگانه نیز خدمت شما ارائه شده است که در صورت علاقه مندی می توانید به آن رجوع نمایید.

تحصیل در کانادا

🔺 بورسیه تحصیلی در فرانسه 🔺

 

هزینه های زندگی در فرانسه

تحصیل در فرانسه و زندگی در این کشور در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. هزینه زندگی در این کشور 76.40% بالا تر از ایران می باشد و میانگین هزینه اجاره مسکن در این کشور 42.28% بالاتر از ایران می باشد.

در ادامه مطالب جدولی مربوط به هزینه های زندگی در این کشور ارائه داده شده است:

 

موارد

هزینه ها به یورو

هزینه غذا در رستوران ارزان برای 1 نفر

13

هزینه غذا در رستوران متوسط برای 2 نفر

50

هزینه یک لیوان قهوه

3.63

هزینه نوشابه 0.33 لیتری

3.35

آب بطری 0.33 لیتری

1.56

شیر 1 لیتری

0.94

نان سفید 500 گرمی

1.34

برنج 1 کیلوگرم

1.65

تخم مرغ بسته 12 عددی

2.58

پنیر محلی 1 کیلوگرم

15

سینه مرغ 1 کیلوگرم

10

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

15.91

باشگاه بدنسازی

36.8 هر ماه

 

تحصیل در فرانسه

🔺 هزینه زندگی در فرانسه 🔺

 

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

مطابق با قوانین فرانسه دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می پردازند، امکان کار دانشجویی در فرانسه را خواهند داشت. در صورتی که شخص متقاضی از شهروندان اتحادیه اروپا نباشد، باید اجازه اقامت دانشجویی دریافت نماید تا بتواند در این کشور به صورت قانونی مشغول به کار شود. مطابق با قانون فرانسه دانشجویان خارجی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، امکان کار در طی یک سال در حدود 964 ساعت را خواهند داشت که این میزان از کار می‌تواند بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویان را تأمین نمایند. دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند. نکته مهمی که در مورد کار دانشجویی در فرانسه وجود دارد این است که دانشجویانی که در فرانسه به تحصیل می ‌پردازند می توانند در دانشگاه خود نیز به کار مشغول شوند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از آن حرام و غیر قانونی می باشد.

 

شرایط اخذ ویزای همراه فرانسه

اکثر دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می ‌پردازند، به دنبال اخذ ویزای همراه برای خانواده خود نیز می باشند. ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو صادر خواهد شد. اگر شخص دانشجو بخواهد برای همراهان خود ویزا دریافت نماید باید در ابتدا خود شخص اجازه اقامت یک ساله در فرانسه را داشته باشد که در این صورت می تواند برای همراهان خود درخواست ویزا نماید و اقدام همزمان انجام نمی شود. برای دریافت ویزای همراه، شخص متقاضی باید اثبات نماید که درآمد کافی در فرانسه دارد و می تواند از عهده مخارج خانواده برآید، در این صورت می تواند درخواست ویزای همراه خود را مطرح نماید. در صورتی که شخصی از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، موناکو و یا حتی کشور الجزایر باشد و قصد اقامت در کشور فرانسه را داشته باشد، می‌تواند پس از ورود به این کشور درخواست اقامت خود را مطرح نماید، متقاضیان این کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارد، اما اگر از کشورهای دیگر به به فرانسه سفر می نمایید باید در ابتدا ویزای ورود به این کشور را اخذ نمایید. برای درخواست ویزای همراه شخص متقاضی باید سند ازدواج خود را به کنسولگری فرانسه ارائه دهد در این صورت می تواند ویزای همراه خود را اخذ نماید.

 

معرفی دانشگاه های برتر فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند باید اطلاع کافی از برترین دانشگاه های فرانسه داشته باشند تا بتوانند برای درخواست پذیرش اقدام نماید. در ذیل به 10 دانشگاه‌ برتر فرانسه در رتبه بندی سال 2021 اشاره می نماییم.

 

رتبه در کشور

رتبه جهانی

نام دانشگاه

1

200

Université de Lyon I

2

222

Sorbonne Université (ComUE Sorbonne Universites)

3

231

Université Grenoble Alpes (Communauté Université Grenoble Alpes)

4

245

Université de Strasbourg

5

274

Université de Paris (IPGP Descartes Diderot)

6

275

Université PSL Paris

7

295

Université d’Aix Marseille

8

314

Université Paris Saclay (comUE Université Paris Saclay)

9

328

Université de Bordeaux

10

360

Université de Lorraine

 

تحصیل در فرانسه

🔺 دانشگاه های فرانسه 🔺

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

برای تحصیل در فرانسه شخص متقاضی باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه نمایند، تا امکان اخذ ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی فراهم گردد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از قرار زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمراتتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز
 • ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز
 • ارائه 2 قطعه عکس با زمینه سفید
 • ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه محل اقامت شخص دانشجو

نکته مهمی که وجود دارد این است که در صورتی که شخص متقاضی همراه زیر 18 سال داشته باشد، والدین و یا سرپرست قانونی وی می توانند فرم ویزا را تکمیل و امضا نمایند.

 

شرایط کار پس از تحصیل در فرانسه

دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می پردازند در صورتی که بخواهند اقامت فرانسه را اخذ نمایند باید بتوانند پس از تحصیل وارد بازار کار شوند. دانشجویانی که از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس می باشند و در فرانسه مشغول به تحصیل هستند پس از فارغ التحصیلی خود می توانند در فرانسه به دنبال کار مورد نظر خود باشند. این دانشجویان بدون محدودیت می‌توانند در فرانسه کار به جست و جوی کار بپردازند، همچنین می توانند به عنوان یک داوطلب بین المللی در یک اداره فرانسوی و یا یک شرکت خارجی کار کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید پس از تحصیل خود یک قرارداد کار داشته باشند تا بتوانند در این کشور به کار بپردازند. در صورتی که فرد دارای قرارداد کار نباشند می توانند درخواست اقامت موقت نمایند، که در این صورت مجوز اقامت آنها برای مدت ۱۲ ماه معتبر می باشد و می توانند در طول این مدت در جست و جوی کار باشد و در صورت یافتن کار می توانند اقامت بلند مدت خود را اخذ نمایند و مشغول به کار شوند. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید.

کار در جمهوری چک

یکی از نکات مهمی که باید در یافتن کار و اخذ اقامت جهت انتخاب کشور مورد نظر در نظر گرفته شود نرخ بیکاری آن کشور می باشد، که بهتر است بدانید نرخ بیکاری در فرانسه 9.40  درصد می باشد که در مقایسه با برخی از کشورهای اتحادیه اروپا دارای نرخ بالاتری می باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری در 10 سال گذشته در فرانسه را نشان می دهد:

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

🔺 کار در فرانسه 🔺

 

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت فرانسه از طریق تحصیل

دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می‌پردازند قصد دارند تا پس از تحصیل خود اقامت و تابعیت فرانسه را نیز دریافت نمایند. دانشجویان پس از تحصیل می توانند مجوز اقامت موقت (Autorisation Provisioire de Séjour (APS اخذ نمایند. با دریافت این مجوز می توانند تا یک سال پس از تحصیل خود در فرانسه حضور داشته و کار مورد نظر خود را بیابند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند در مدت 1 سال کار مورد نظر خود را بدست آورد می تواند اقامت کاری محدود (CDD) یا نامحدود (CDI) که بستگی به قرارداد کاری وی با کارفرما دارد، اخذ نماید. در صورت انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات پس از گذشت 5 سال می تواند درخواست اقامت دائم را مطرح کرده و اقامت دائم نیز بدست آورد. در صورتی که بخواهید پس از اخذ اقامت دائم، پاسپورت کشور فرانسه را نیز دریافت نمایید، پس از اخذ اقامت دائم می توانید با گذشت 2 الی 3 سال، درخواست پاسپورت کشور فرانسه را مطرح کنید که برای اخذ پاسپورت باید به زبان فرانسه تسلط کافی داشته باشید، همچنین باید از تاریخ و فرهنگ کشور فرانسه اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

تحصیل در فرانسه

🔺 پاسپورت فرانسه 🔺

شما می توانید با تهیه ویدئوی گام به گام اخذ اقامت انواع مسیرهای مهاجرت به اغلب کشورهای سطح دنیا را مورد بررسی قرار دهید و علاوه بر تسلط به کلیه طرق ممکن، توانایی انتخاب مسیر صحیح را بیابید و حتی خود بدون نیاز به وکیل اقدام فرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

مزایای تحصیل در فرانسه

شاید برای متقاضیان تحصیل در فرانسه این سوئال پیش بیاید که چرا در فرانسه تحصیل کنیم؟ ما در ادامه به مهم ترین دلایل تحصیل در فرانسه اشاره نموده ایم:

 • تمامی تئاتر ها، سینما ها، موزه ها و کتابخانه ها برای دانشجویان رایگان و یا بسیار کم هزینه است
 • تمامی وسایل نقلیه شهری و برون شهری برای دانشجویان دارای نرخ ترجیحی است
 • تنها با پرداخت 3.30 یورو دانشجو می تواند یک وعده غذایی کامل را در یکی از 450 رستوران مجهز دانشجویی در این کشور میل نماید
 • کمک هزینه های مسکن
 • خدمات پزشکی کاملا رایگان مستقر در تمام دانشگاه های این کشور
 • استفاده از سالن های ورزشی، سالن های یخ و ... با نیمی از هزینه معمول
 • در خرید تمامی لوازم روز دنیا از نظر تکنولوژی دانشجو می تواند تخفیفات فوق العاده داشته باشد. مثل خرید گوشی های موبایل، لپ تاپ و...

 

سوالات متداول راجع به تحصیل در فرانسه

آیا تحصیل در فرانسه به صورت رایگان امکان پذیر است؟

بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.

آیا امکان تحصیل در فرانسه بدون ارائه مدرک زبان فراهم است؟

بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.

شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل در فرانسه چه می باشد؟

دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.

آیا با تحصیل در فرانسه می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

بله؛ دانشجویان پس از تحصیل در فرانسه و در صورت یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت کرده و با پرداخت بیمه و مالیات به میزان مشخص، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند.


 

_____________________ سخن پایانی در زمینه تحصیل در فرانسه _____________________

تحصیل در فرانسه با توجه به اینکه تقریباً رایگان می باشد، این روزها مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. تحصیل در فرانسه در کلیه مقاطع و در بسیاری از رشته ها برای دانشجویان امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با توجه به رشته مورد نظر خود دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب نمایند. البته هزینه ها در پاریس بسیار زیاد است و می توانید با انتخاب سایر شهرها هزینه های معقول تری را متحمل شوید. در صورتی که قصد تحصیل رایگان با هزینه زندگی کمتری در شهر مرکزی دارید، باید کشورهایی همچون اتریش را مدنظر قرار دهید. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فرانسه داشته باشید، باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه داشته باشید که به نسبت بسیاری کشورهای اروپایی، نرخ پایینی نیست. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله شرایط تحصیل در فرانسه را به همراه هزینه ویزای تحصیلی فرانسه، محدودیت سنی تحصیل در فرانسه و همچنین بسیاری نکات پیرامون شرایط زندگی و موقعیت تحصیل و زندگی  پس از تحصیل را بیان نموده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در فرانسه می توانید با تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان حقوقی مجرب بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نموده و پاسخ آن را ظرف کمتر از 12 ساعت دریابید.

امتیاز 5 از 5 ( 29 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مینا حیدری
سلام تشکر میکنم از موسسه ملک پور برای چنبن مقاله های کاملی.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما * مانا باشید *
Ehsan
با سلام. ضمن تشکر از اطلاعات مفیدتون سوالی که دارم اینه که فرانسه واسه دوران کالج زبان ویزا میده؟ اصولا دوره کالج زبان فرانسه چه شرایطی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما، بله فرانسه به دلیل ترویج زبان فرانسوی، برای دوره های زبان فرانسه ویزا صادر می نماید. البته برای دوره های با طول مدت بیش از 9 ماه. عدم وجود گپ تحصیلی زیاد برای کشور فرانسه حائز اهمیت می باشد. سایر شرایط و اطلاعات موردنیاز خود را با تماس با مؤسسه و مشاوره تلفنی رایگان، دریافت نمایید. * مانا باشید *
Selena
مقاله جامع و کاملی بود .ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
آرش جهانخواه
ارشد فرانسه رشته داروسازی چقدر در میاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و مد نظر قرار بدهید که کشور فرانسع نظام تحصیلی رایگان دارد و شما با تحصیل به زبان فرانسوی هزینه ای پرداخت نمی کنید. برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سارا عباسی
با عرض سلام ، آیا شما برای تحصیل در فرانسه رشته های هنر را پیشنهاد می کنید؟ در کل می خواستم بدونم برای رشته های هنر کدوم کشور بهتره؟ من گرافیک خواندم و معدلم 18 هستش. 5 سال هم سابقه کار دارم در زمینه گرافیک.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بلی کشور فرانسه کشور خوبی است و رشته شما هم جز رشته های خاص می باشد و آزمون ورودی دارد که اکثرا به زبان همان کشور برگزار می شود و خوبی فرانسه این است که به دوره های زبان فرانسوی ویزا می دهد که می توانید ابتدا با دوره های زبان اقدام نمایید. علاوه بر این کشورهایی چون اتریش، ایتالیا و انگلستان هم برای رشته های هنر در اروپا شرایط بسیار مطلوبی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا جوان بخت
سلام ممنون از مطالب مفیدتون من فرزندم 18 ساله هست و امسال دیپلم میگیره علاقه زیادی به فرانسه داره و زبان فرانسه رو هم تا حدودی یاد گرفته میخواستم برای تحصیل فرزندم اقدام کنیم چه کاری باید انجام بدیم؟ و از کی میتونه وارد دانشگاه بشه؟ ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور فرانسه باتوجه به اینکه تحصیل به زبان فرانسوی باشد هزینه ای ندارد گزینه ی خیلی خوبی است و باتوجه به رزومه فرزندتان بهتر است که ایشان ابتدا برای کالج اقدام نمایند و سپس وارد دانشگاه های فرانسوی شوند حتی می توانند برای دوره زبان فرانسه اقدام کنند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سامان ابراهیمی
با سلام و عرض ادب ممنونم از مقاله خوبتون تحصیل در فرانسه در رشته پزشکی تا چه سنی امکان پذیر است؟ من ۲۵ ساله هستم و لیسانس کامپیوتر دارم. میتونم برای تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با سن 25 سال هم می توانید اقدام نمایید. تحصیل پزشکی در کشور فرانسه به زبان فرانسوی رایگان است و یکی از بهترین راه ها این است که با دوره های زبان فرانسوی وارد شوید و پس از گذراندن زبان فرانسوی بدون آزمون وارد دانشگاه های پزشکی شوید. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب خدمت شما من 20 ساله هستم و دانشجوی کارشناسی میخواستم برای ادامه تحصیل برم فرانسه اما زبان بلد نیستم از چه طریقی میتونم برم ایا میشه با دوره زبان برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه کشور فرانسه روی دوره های زبان فرانسوی ویزا میدهد و تحصیل در آن رایگان است، یکی از بهترین گزینه ها می تواند اقدام برای کورس های زبان فرانسوی باشد. پیشنهاد می کنم حتماً با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمدعلی
سلام روز خوش بنده مدرک a2 فرانسوی دارم ۲۳ سالمه و دیپلم هستم میتونم از تحصیل رایگان در فرانسه استفاده کنم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله می توانید .برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مهدی یوسفی
باسلام من دانشجو کارشناسی ارشد هستم ایا میتونم اونجا برم و برا پزشکی اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برای ورود به کشور فرانسه به منظور تحصیل باید شرایط سن، سطح زبان، گپ تحصیلی، میزان سرمایه و ... شما مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد. اما به طور کلی اگر شرایط شما خوب باشد می توانید برای گذراندن دوره های زبان وارد این کشور شده و پس از آن به طور رایگان تحصیل نمایید.
مهری
با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم برای تحصیل در فرانسه چه مدرک زبانی نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی لازم است مدرک زبان در سطح B2 زبان فرانسوی نشان دهید.
پویا
برای تحصیل در کشور فرانسه نیاز به مدرک زبان داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله برای تحصیل در کشور فرانسه شما علاوه بر مدرک آیلتس نیاز به مدراک دیگری نیز دارید.
مبینا
تحصیل در کشور فرانسه می تونه در نهایت به اقامت تبدیل شه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله دانشجویان می توانند مناسب با رشته خود شغل مناسبی را پیدا کرده و در نهایت موفق به دیافت اقامت دائم این کشور شوند.
متین
برای تحصیل در کشور فرانسه به چه مدارکی نیاز داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام مدارکی که برای تحصیل در کشور فرانسه به آن نیاز دارید به صورت کامل در این مقاله به آنها اشاره شده است.
حسنیان
می خواستم بدونم که آیا بعد از تحصیل می تونی در کشور فرانسه اقامت داشته باشیم و یا مشغول به کاری شویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله؛ دانشجویان پس از تحصیل در فرانسه و در صورت یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت کرده و با پرداخت بیمه و مالیات به میزان مشخص، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند.
رضایانی فرد
می خواستم بدونم که آیا تحصیل رایگان در کشور فرانسه امکان پذیره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله این امکان وجود دارد ولی ملزم به دانستن زبان فرانسوی می باشد.
مجتبی
آیا میتونیم بدون ارائه مدرک زبان در کشور فرانسه به تحصیل بپردازیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.
لطفی
سلام میشه بگید چه نوع بورسیه هایی در کشور فرانسه برای دانشجویان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE از جمله بورسیه هایی هستند که در کشور فرانسه وجود دارند