تحصیل در فرانسه

7 آذر 1401 161 نظر

تحصیل در فرانسه، شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه، تحصیل در مقاطع مختلف در فرانسه، محدودیت سنی تحصیل در فرانسه و هزینه ویزای تحصیلی فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل در کشور فرانسه، اثرات اقامتی برای شخص در پی دارد؟ شرایط و مدارک موردنیاز تحصیل در فرانسه چیست؟ تحصیل در فرانسه جزء کشورهایی است که به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مورد توجه دانشجویان می باشد. اشخاصی که تحصیل در کشور جذاب فرانسه را انتخاب می نمایند امکان کار در حین تحصیل را خواهند داشت، همچنین در صورت یافتن کار تمام وقت، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل نیز وجود دارد. برای تحصیل در این کشور شخص متقاضی باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی دریافت نماید. موسسه ملک پور در این مقاله به شرایط تحصیل در فرانسه می پردازد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان موسسه ملک پور بهره مند شوید. مقاله تحصیل در فرانسه بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه MIE و پرسش از وکلای محلی همکار فرانسه و همچنین بررسی سایت های دولتی حضور محترمتان ارائه می شود.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه در بین دانشجویان بین المللی به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل و نظام آموزشی عالی، بسیار مورد توجه می باشد و از این رو مهاجرت به فرانسه مقصدی مناسب برای مطالعه و تحصیل باشد. در حال حاضر 250000 دانشجوی بین المللی در فرانسه مشغول به تحصیل می باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در فرانسه در سطح تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس و دکتری به تحصیل مشغول هستند. دانشگاه های فرانسه در سال های اخیر جزو بهترین ها بوده اند. تحصیل در فرانسه برای اشخاصی که تمایل به مطالعه موضوعات مربوط به کسب و کار و بیزینس دارند می تواند انتخاب خوبی باشد. کشور فرانسه یکی از مراکز اصلی فرهنگ، غذا و ادبیات محسوب می شود. جهت تحصیل رایگان در فرانسه، اطلاع از محدودیت سنی تحصیل در فرانسه حائز اهمیت است. نکته حائز اهمیت این است که هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی و داخلی یکسان می باشد و تحصیل در این کشور برای دانشجویان مقرون به صرفه است. 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع مدارس

تحصیل در مقطع ابتدایی

برای تحصیل در مدارس فرانسه، کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.

تحصیل در مقطع راهنمایی و یا متوسطه

تحصیل در این مقطع شامل کودکان بین سن 11 تا 15 سالگی خواهد بود. دانش آموزانی که بخواهند در این مقطع در فرانسه به تحصیل بپردازند باید اثبات نمایند که در فرانسه اقامت دارند در این صورت می توانند برای ثبت نام مدارس فرانسه اقدام داشته باشند.

تحصیل در دبیرستان

برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند. دانش آموزان در فرانسه در مقطع Iycee general،Iycee techniguy  یا Iycee professionnel می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.

تحصیل کارشناسی در فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقاطع متفاوتی امکان پذیر می باشد. امروزه متقاضیان زیادی جهت تحصیل کارشناسی در فرانسه اقدام می نمایند. افرادی که وارد پروسه تحصیل در این مقطع می شوند می توانند به 2 زبان فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند اما نکته بسیار مهم این است که متقاضیانی می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی باید دارای حداقل مدرک دیپلم 12 ساله باشند. افرادی که وارد پروسه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی می شوند، اجازه کاره پاره وقت (10 الی 15 ساعت در هفته) دارند. متقاضیانی که درخواست تحصیل رایگان در فرانسه دارند باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه ارائه دهند. 

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل فرانسه و ورود به مقطع کارشناسی ارشد دارای الزامات خاصی می باشد متقاضیان ورود به این مقطع تحصیلی باید حتماً یک مدرک لیسانس 4 ساله داشته باشند و از این طریق اجازه پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد صادر می شود. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه می تواند به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک ایلتس 6 یا 6.5 ارائه دهند. دانشجویان اجازه دارند در این مقطع تحصیلی به صورت پاره وقت (15 الی 20 ساعت در هفته) کار کنند.

تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل فرانسه در مقطع دکتری دارای شرایطی می باشد که متقاضیان الزاماً باید موارد ذکر شده را رعایت نمایند. متقاضیان تحصیل دکتری در فرانسه باید یک سوپروایزر داشته باشند که شما را تأیید و رزومه شما را تعیین نماید. متقاضیان می‌توانند از طریق ارسال رزومه تحصیلی خود به یک استاد در دانشگاه مورد نظر تأییدیه دریافت نمایند. در صورتی که استاد رزومه متقاضی را تأیید نماید، باید تأییدیه استاد به همراه مدرک آیلتس ۷ و مقالات بین المللی (ISI) ارائه شود. متقاضیان تحصیل در فرانسه می توانند در این مقطع به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند و تحصیل نمایند.

شرایط سنی تحصیل در فرانسه

مطمئنا یکی از شرایطی که برای تحصیل در فرانسه حائز اهمیت است محدودیت سنی برای تحصیل در فرانسه می باشد. خوشبختانه برای اخذ پذیرش از موسسات آموزشی در فرانسه هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد اما برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی بهتر است سن شما کمتر از 23 سال باشد و برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد. البته با سن بالاتر از سنینی که اعلام شد نیز می توان برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرد اما ممکن است شانس اخذ این ویزا برای شما پایین تر بیاید. در مورد گپ تحصیلی فرانسه نیز بهتر است که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید.

شرط معدل برای تحصیل در فرانسه

شرط معدل برای تحصیل فرانسه وجود دارد و هر موسسه و دانشگاهی، شرط متفاوتی را پیرامون معدل برای دانشجویان خارجی اعمال می کند. شرط معدل در مقاطع مختلف تحصیلی فرانسه نیز متفاوت است. متقاضیان تحصیل در فرانسه برای ورود به دانشگاه های این کشور و شروع آموزش در مقطع کارشناسی، باید حداقل دارای معدل 15 باشند. شرط معدل در مقطع فوق لیسانس نیز دارای شرایط مشابه لیسانس بوده و برای ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های فرانسه، دارا بودن معدل حداقل 15 مدرک کارشناسی، جزء شرایط اصلی می باشد. متقاضیانی که به دنبال اخذ پذیرش مقطع دکترای کشور فرانسه می باشند نیز زمانی در این راه موفق خواهند بود که با حداقل معدل 14، مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه های کشور فرانسه خود دارای شرط معدل جداگانه ای می باشند که برای آگاهی از آنها، باید به وبسایت هر دانشگاه، مراجعه کرد.

گپ تحصیلی فرانسه

گپ تحصیلی به معنای فاصله ای که افراد بین مقاطع مختلف تحصیلی خود می اندازند می باشد. شرایط گپ تحصیلی فرانسه نیز بدین شکل است که افراد نباید دارای فاصله زمانی زیادی در بین مقاطع تحصیلی خود یا همان گپ تحصیلی باشند چرا که هر چه گپ تحصیلی زیادی داشته باشند، امکان اخذ ویزای تحصیلی برای آنان کمتر خواهد بود.

مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه

هدف مهاجرت شما به فرانسه چیست: تحصیل، کار، سرمایه گذاری و...، آیا بدون دانستن زبان فرانسه و برقراری ارتباط با مردم این کشور امکان پذیر است؟ قطعا جواب سوال خیر است  زیرا زبان مهم ترین عامل در برقراری ارتباط می باشد. پس حتی اگر مدرک زبان جزء شروط مهاجرت به کشور فرانسه هم نباشد خود متقاضیان ملزم به آموختن این زبان می باشند زیرا اگر غیر از این باشد، افراد نمی توانند کاری را پیش ببرند و در گذراندن زندگی خود نیز به مشکل برخواهند خورد. علاوه برآموختن زبان فرانسوی، دانستن زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس و تافل بخصوص برای تحصیل در مقطع تحصیلی ارشد و دکترا، ضروری می باشد. تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان با ریسک همراه است. مدرک زبان مورد نیاز فرانسوی که در این کشورقابل اعتبار است، دو مدرک DELF و DALF می باشد که سطح  اعتبارشان، عبارتند از:

 • سطح DELF A1: ابتدایی
 • سطح DELF A2: مقدماتی
 • سطح DELF B1: متوسط
 • سطح DELF B2: بالاتراز متوسط
 • سطح DELF C1: پیشرفته
 • سطح DELF C2: فوق پیشرفته

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

زبان آموزش در فرانسه می تواند انگلیسی باشد و این نوع آموزش از مدارس این کشور آغاز می شود. یعنی کودکان 5 تا 17 سال در صورت داشتن اقامت در فرانسه، قادر به ورود به مدارس این کشور و تحصیل به زبان انگلیسی می باشند. پس از آن نوبت به دانشگاه ها می رسد تا موجب رقم خوردن تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی شود که اتفاقا این امکان هم وجود دارد به شرطی که متقاضیان استفاده از این روش آموزشی، دارای مدرک آیلتس با نمره 6 باشند، در این صورت است که می توانند در دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور، آموزش خود را با زبان انگلیسی آغاز نمایند. هرچند که از امکان تحصیل فرانسه به زبان انگلیسی سخن گفتیم و این نوید را به متقاضیان دادیم که بدون داشتن مهارت زبان فرانسوی، می توانند وارد دانشگاه های فرانسه شوند اما بعد از فارغ التحصیلی اگر به دنبال کار در این کشور باشند، قطعا با مشکل روبرو شده و از شانس کمتری نسبت به بقیه فارغ التحصیلانی که مسلط به زبان فرانسوی می باشند، برخوردار خواهند بود.

تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی

زبان اصلی آموزش در کشور فرانسه، زبان فرانسوی می باشد، اما سطح قابل قبول، بستگی به مقطع و رشته تحصیلی دارد. پیش نیاز ورود به مقطع لیسانس و فوق لیسانس اکثر دانشگاه های فرانسه به خصوص برای رشته های علوم انسانی، B2 و C1 می باشد. اگر دانشجویی دارای این سطح از مهارت نباشد، موظف به شرکت در دوره و کالج های آموزش زبان فرانسه، قبل از ورود به دانشگاه های این کشور می باشد. طول دوره های آموزش زبان فرانسه، 1 سال است. آزمون های دارای اعتبار و قابل قبول در فرانسه، شامل: ELF ، DALF،  DTC  ، TEF می باشد و آزمون TCF شامل سطح زبان فرانسوی عمومی و مورد قبول وزرات آموز عالی فرانسه است. آزمون TCF- DAP برای پذیرش و ورود به دانشگاه های فرانسه طراحی شده و دارای اعتبار است. متقاضیانی که در کشور خود اقدام به آموزش زبان فرانسه کرده اند، دو آزمون TCLF و DEL برای آنان به وجود آمده که برای قبولی در این آزمون ها  نباید نمره افراد کمتر از B2 باشد.

رشته های تحصیلی در فرانسه

همانطور که در قسمت های قبل بیان کردیم فرانسه کشوری است که از محبوبیت بالایی میان دانشجویان بین المللی برخوردار است و شاید یکی از دلایل آن امکان تحصیل رایگان در این کشور باشد. حال شاید برای شما سوال پیش آید که بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور فرانسه کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت دانشگاه های کشور فرانسه در بسیاری از رشته های تحصیلی پیشرو هستند و شما می توانید اطمینان داشته باشید که با تحصیل در رشته مورد علاقه خود در این کشور از یک مدرک معتبر در سطح جهانی برخوردار خواهید شد. از رشته های محبوب در فرانسه می توان به رشته های انرژی هسته ای، هوا فضا و رشته خلبانی و هوانوردی در فرانسه اشاره کرد. از دلایل محبوبیت این رشته ها در دانشگاه های فرانسه می توان به تکنولوژی های پیشرفته در این دانشگاه ها اشاره کرد. دیگر بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه شامل معلمی، زبان های مختلف، هنر، تاریخ، پزشکی و حقوق می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

با توجه به اهمیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی که ارتباط مستقیمی  با جان و سلامت انسانها دارد، بسیار مهم است که این دو رشته را در دانشگاه های دارای سطح علمی بالا، گذراند که قطعا دانشگاه های فرانسه بهترین انتخاب می تواند باشد، چرا که دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور دارای رتبه زیر 500 در میان برترین دانشگاه های جهان است. با توجه به این سخنان می توان گفت که تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، موجب برداشتن گام های بلند به سوی موفقیت می شود.

تحصیل روانشناسی در فرانسه

تحصیل روانشناسی در فرانسه، با متد های روز دنیا پیش خواهد رفت و در شاخه های مختلف از جمله: روانشناسی بالینی، روانشناسی شناختی، روانشناسی رفتاری، عصب شناسی، روانشناسی رشد، روانشناسی آموزشی و روانشناسی تجربی، ارائه می گردد. این زیر شاخه ها در کلاس های تئوری به دانشجویان، آموزش داده می شود.

تحصیل معماری در فرانسه

تحصیل معماری در فرانسه، با وجود دانشگاه های معتبری که این رشته را ارائه می دهند، بسیار پرطرفدار می باشد. کشور فرانسه دارای بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان معماری که مدت تحصیلشان تا 5 سال به طول می انجامد، فراهم خواهد آورد. برای ورود به دانشگاه های فرانسه جهت تحصیل در رشته معماری، داشتن حداقل هایی مانند معدل 15، ضروری است.

تحصیل رشته های مهندسی در فرانسه

درصد بسیاری از دانشجویان، یکی از رشته های مهندسی را برای ادامه تحصیلاتشان در فرانسه انتخاب کرده و وارد دانشگاه های دولتی یا خصوصی این کشور می شوند. افرادی که دانشگاه های دولتی را به منظور تحصیل رشته های مهندسی در فرانسه انتخاب می نمایند، باید به زبان فرانسه مسلط باشند، زیرا آموزش تنها به زبان فرانسه می باشد. اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی فرانسه برای رشته مهندسی وجود دارد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

کمک های مالی به دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه و بورس های تحصیلی در فرانسه به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور دارند با شرایط ارائه می شود. بورسیه تحصیلی در فرانسه و کمک های مالی به دانشجویان می تواند بر اساس شایستگی یا بر اساس نیاز مالی دانشجو اعطا شود. برخی از این بورسیه ها می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و برخی از آن می تواند کل هزینه های زندگی و تحصیل یک دانشجو را پوشش دهد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند جهت اخذ بورس تحصیلی در مرحله اول باید سوپروایزر داشته و در قدم بعدی باید رزومه قوی، مقالات IsI و سطح زبان مناسبی داشته باشد. در ادامه مطالب، لیستی از بورس های تحصیل در فرانسه برای شما عزیزان ارائه شده است.

 • بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور
 • دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی
 • بورس تحصیلی دکتر کارلوس
 • بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES
 • بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA
 • بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE

هزینه تحصیل در فرانسه

در بین راه های مهاجرت معمولا مهاجرت از طریق تحصیل بی دغدغه و بدون پیچیدگی کمتری، انجام می پذیرد. از آنجایی که دانشگاه های با سطح علمی بالا در این کشور وجود دارد، فرانسه نظر بسیاری از دانشجویان را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها، جلب کرده است هزینه تحصیل در فرانسه را بدون اغراق باید مهم ترین موضوع در زمان مهاجرت تحصیلی تلقی کرد که این موضوع، خود دارا چندین بخش است. از هزینه خرید کتاب گرفته تا شهریه دانشگاه و خوابگاه، همگی را باید زیرمجموعه هزینه های تحصیل به شمار آوریم. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان با سرمایه و دارایی محدود به کشوری غریبه مهاجرت می کنند، بررسی هزینه های تحصیل قبل از مهاجرت، بااهمیت ترین اقدام برای آنان خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه

خبر خوب برای متقاضیان تحصیل در فرانسه این است که آموزش در دانشگاه های دولتی فرانسه تقریبا رایگان می باشد. برای مثال؛ شخصی که موفق شده وارد دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس شود، تنها 170 یورو در سال را باید بپردازد. این مبلغ برای رشته های پرطرفدار مهندسی، 620 یورو، رشته های پزشکی؛ 450 یورو، مقطع کارشناسی ارشد؛ 260 یورو و مقطع دکترا؛ 396 یورو در سال می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه از 1500 یورو آغاز شده و حداکثر به 2000 یورو در سال می رسد و آموزش در این دانشگاه ها به صور رایگان ارائه نمی شود اما مبلغ اخذ شده، عدد  زیادی نخواهد بود و دانشجویان قادر به پرداخت آن می باشند چرا که این مبلغ در سال، از 60 میلیون تومان تجاوز نکرده و برای تحصیل در کشور پیشرفته ای همچون فرانسه پرداخت این مبلغ، قابل قبول و مناسب است.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه، عددی متغیر می باشد و بنا به نوع زندگی هر فرد، متفاوت است. هرگاه از هزینه زندگی در فرانسه سخن می گوییم، منظورمان به اجاره بها، مواد غذایی، حمل و نقل و... می باشد که در جدول زیر بصورت کامل شرح داده ایم:

موارد

هزینه بصورت ماهیانه

اجاره خوابگاه یا خانه

360 الی 1250 یورو

برق

48 یورو

غذا

570 یورو

گاز

60 یورو

اینترنت

28 یورو

مکالمه با تلفن همراه

0.19 یورو

حمل و نقل

54 یورو

بیمه 30 یورو

30یورو

شیر(یک لیتر)

0.98 یورو

نان

1.40 یورو

برنج سفید

1.81 یورو

12 عدد تخم مرغ

2.98 یورو

پنیر

15.22 یورو

سیب زمینی(ا کیلوگرم)

1.78 یورو

یک بطری آب

1.5 یورو

مدارک مورد نیاز اپلای فرانسه

مدارک مورد نیاز اپلای فرانسه با پیچیدگی همراه است چرا که به صورت واضع نمی توان از مدرکی نام برد و این دانشگاه ها هستند که مشخص می کنند که افراد چه مدارکی را باید آماده کرده و ارائه نمایند. پس  برای اگاهی از مدارک مورد نیز اپلای فرانسه، ابتدا باید دانشگاه موردنظر را مشخص نمود. برای اطلاع دقیق از این مدارک، یک راه وجود دارد و آن هم رجوع به وبسایت هردانشگاه می باشد که اطلاعات دقیقی در این باره وجود دارد و افراد می توانند جواب سوالات خود را در زمینه مدارک مورد نیاز برای اپلای، در این وبسایت ها بیابند. حال که روند آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اپلای در فرانسه را متوجه شدیم به سراغ معرفی مدارکی می رویم که ارائه آنها در کنار هر مدرکی که دانشگاه مورد نظر از فرد طلب می کند، الزامی می باشد:

 • مدارک هویتی(شناسنامه، کارت ملی و...)
 • رزومه تحصیلی
 • گواهی اثبات تمکی مالی
 • فیش پرداختی هزینه های جاری
 • مجوز پردیس فرانسه
 • مقاله علمی پژوهشی
 • ریزنمرات و مدرک تحصیلی

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

مطابق با قوانین فرانسه دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می پردازند، امکان کار دانشجویی در فرانسه را خواهند داشت. در صورتی که شخص متقاضی از شهروندان اتحادیه اروپا نباشد، باید اجازه اقامت دانشجویی دریافت نماید تا بتواند در این کشور به صورت قانونی مشغول به کار شود. مطابق با قانون فرانسه دانشجویان خارجی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، امکان کار در طی یک سال در حدود 964 ساعت را خواهند داشت که این میزان از کار می‌تواند بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویان را تأمین نمایند. دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار در فرانسه بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند. نکته مهمی که در مورد کار دانشجویی در فرانسه وجود دارد این است که دانشجویانی که در فرانسه به تحصیل می ‌پردازند می توانند در دانشگاه خود نیز به کار مشغول شوند. این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از آن حرام و غیر قانونی می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه فرانسه

اکثر دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می ‌پردازند، به دنبال اخذ ویزای همراه برای خانواده خود نیز می باشند. ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو صادر خواهد شد. اگر شخص دانشجو بخواهد برای همراهان خود ویزا دریافت نماید باید در ابتدا خود شخص اجازه اقامت یک ساله در فرانسه را داشته باشد که در این صورت می تواند برای همراهان خود درخواست ویزا نماید و اقدام همزمان انجام نمی شود. برای دریافت ویزای همراه، شخص متقاضی باید اثبات نماید که درآمد کافی در فرانسه دارد و می تواند از عهده مخارج خانواده برآید، در این صورت می تواند درخواست ویزای همراه فرانسه خود را مطرح نماید. در صورتی که شخصی از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، موناکو و یا حتی کشور الجزایر باشد و قصد اقامت در کشور فرانسه را داشته باشد، می‌تواند پس از ورود به این کشور درخواست اقامت خود را مطرح نماید، متقاضیان این کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارد، اما اگر از کشورهای دیگر به به فرانسه سفر می نمایید باید در ابتدا ویزای ورود به این کشور را اخذ نمایید. برای درخواست ویزای همراه شخص متقاضی باید سند ازدواج خود را به کنسولگری فرانسه ارائه دهد در این صورت می تواند ویزای همراه خود را اخذ نماید.

معرفی دانشگاه های برتر فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند باید اطلاع کافی از برترین دانشگاه های فرانسه داشته باشند تا بتوانند برای درخواست پذیرش اقدام نماید. در ذیل به 10 دانشگاه‌ برتر فرانسه در رتبه بندی سال 2021 اشاره می نماییم.

رتبه در کشور

رتبه جهانی

نام دانشگاه

1

200

Université de Lyon I

2

222

Sorbonne Université (ComUE Sorbonne Universites)

3

231

Université Grenoble Alpes (Communauté Université Grenoble Alpes)

4

245

Université de Strasbourg دانشگاه استراسبورگ فرانسه

5

274

Université de Paris (IPGP Descartes Diderot)

6

275

Université PSL Paris دانشگاه PSL فرانسه

7

295

Université d’Aix Marseille

8

314

Université Paris Saclay (comUE Université Paris Saclay)

9

328

Université de Bordeaux دانشگاه بوردو فرانسه

10

360

Université de Lorraine

دانشگاه کلرمونت فرانسه

تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1854 باز می گردد. دانشگاه کلرمونت فرانسه در لیست دانشگاه های غیرانتفاعی این کشور قرار دارد که با ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، سالانه 750 الی 1000 یورو شهریه دریافت می نماید. پذیرش دانشگاه براساس آزمون ورودی صورت گرفته و امکان تحصیل دانشجویان بین المللی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل

وقتی از تحصیل با کیفیت و دربالاترین سطح فرانسه صحبت می کنیم، نام بعضی از شهر ها تحت عنوان بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل، بیش از همه می درخشد و آینده پر از موفقیت و شکوفایی تحصیلی در این شهر ها وجود دارد. دانشجویان با تحقیق و مشورت می توانند با توجه به رشته ای که برای تحصیل انتخاب نموده اند، بهترین شهر فرانسه را در حوزه تحصیلی خود برگزینند. شهرهایی که خدمات آموزشی در آنها از سطح بالاتری برخوردار است به شرح زیر است:

 • پاریس
 • مارسی
 • استراسبورگ
 • لیون
 • تولوز
 • مون پلیه
 • لیون
 • رن
 • نانت
 • گرونوبل
 • استراسبورگ
 • نیس
 • پواتیه
 • نانسی

با ذکر این شهرهای فرانسه، قرار نیست دیگر شهرهای این کشور را برای تحصیل فاقد اعتبار و یا بی ارزش کنیم، زیرا نظام آموزشی حاکم در سراسر فرانسه از کیفیت بالایی برخوردار است و این کیفیت در شهر های نامبرده شده، دوچندان می باشد.

تحصیل در پاریس

تحصیل در فرانسه و در شهر پاریس قطعا آرزوی بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور می باشد. دانشگاه های با رنکینگ بسیار بالا در شهر پاریس وجود دارد که هر کدام دارای شرایط متفاوتی برای پذیرش می باشند. مهم ترین شرایط برای ورود به دانشگاه های پاریس مربوط به شرط معدل، داشتن مدرک زبان، پرداخت شهریه و قبولی در آزمون ورودی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

برای تحصیل در فرانسه شخص متقاضی باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه نمایند، تا امکان اخذ ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی فراهم گردد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از قرار زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمراتتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز
 • ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز
 • ارائه 2 قطعه عکس با زمینه سفید
 • ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه محل اقامت شخص دانشجو

نکته مهمی که وجود دارد این است که در صورتی که شخص متقاضی همراه زیر 18 سال داشته باشد، والدین و یا سرپرست قانونی وی می توانند فرم ویزا را تکمیل و امضا نمایند.

خوابگاه دانشجویی در فرانسه

تحصیل فرانسه برای دانشجویان بین المللی همراه با دغدغه های متعددی است که یکی از آنها، خوابگاه دانشجویی در فرانسه می باشد. قطعا اولین نیاز افراد در زمان مهاجرت مربوط به محل سکونت آنان می شود. شرایط خوابگاه دانشجویی شامل نکاتی است که باید همه کسانی که قرار است برای تحصیل قدم به خاک فرانسه بگذراند، از آن اطلاع یابند. امکاناتی که در این زمینه برای دانشجویان مهیا است، خوابگاه های دانشجویی یا آپارتمان های خصوصی دانشجویی می باشد که هزینه مناسب و ارزانی را از دانشجویان اخذ می کنند. این هزینه برای خوابگاه های دانشجویی بین 250 الی 350 یورو می باشد که تغییر قیمت متاثر از امکانات و شرایط هر خوابگاه است. خوابگاه دانشجویی برای متاهلان نیز وجود داشته و هزینه آن برای هر ماه، 300 الی 500 یورو می باشد. آپارتمان های دانشجویی هم یکی دیگر از انتخاب های دانشجویان مشغول به تحصیل در فرانسه است که دارای شرایط بهتری نسبت به خوابگاه های دانشجویی می باشد و اجاره ماهانه این آپارتمان ها، بین 350 الی 700 یورو می باشد.

شرایط کار پس از تحصیل در فرانسه

دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه می پردازند در صورتی که بخواهند اقامت فرانسه را اخذ نمایند باید بتوانند پس از تحصیل وارد بازار کار در فرانسه شوند. دانشجویانی که از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس می باشند و در فرانسه مشغول به تحصیل هستند پس از فارغ التحصیلی خود می توانند در فرانسه به دنبال کار مورد نظر خود باشند. این دانشجویان بدون محدودیت می‌توانند در فرانسه کار به جست و جوی کار بپردازند، همچنین می توانند به عنوان یک داوطلب بین المللی در یک اداره فرانسوی و یا یک شرکت خارجی کار کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید پس از تحصیل خود یک قرارداد کار داشته باشند تا بتوانند در این کشور به کار بپردازند. در صورتی که فرد دارای قرارداد کار نباشند می توانند درخواست اقامت موقت نمایند، که در این صورت مجوز اقامت آنها برای مدت ۱۲ ماه معتبر می باشد و می توانند در طول این مدت در جست و جوی کار باشد و در صورت یافتن کار می توانند اقامت بلند مدت خود را اخذ نمایند و مشغول به کار شوند. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور مشاوره نمایید.

کار در جمهوری چک

یکی از نکات مهمی که باید در یافتن کار و اخذ اقامت جهت انتخاب کشور مورد نظر در نظر گرفته شود نرخ بیکاری آن کشور می باشد، که بهتر است بدانید نرخ بیکاری در فرانسه 9.40  درصد می باشد که در مقایسه با برخی از کشورهای اتحادیه اروپا دارای نرخ بالاتری می باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری در فرانسه را نشان می دهد:

نرخ بیکاری فرانسه2022

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت فرانسه از طریق تحصیل

دانشجویانی که به تحصیل فرانسه می‌پردازند قصد دارند تا پس از تحصیل خود اقامت و تابعیت فرانسه را نیز دریافت نمایند. دانشجویان پس از تحصیل می توانند مجوز اقامت موقت (Autorisation Provisioire de Séjour (APS اخذ نمایند. با دریافت این مجوز می توانند تا یک سال پس از تحصیل خود در فرانسه حضور داشته و کار مورد نظر خود را بیابند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند در مدت 1 سال کار مورد نظر خود را بدست آورد می تواند اقامت کاری محدود (CDD) یا نامحدود (CDI) که بستگی به قرارداد کاری وی با کارفرما دارد، اخذ نماید. در صورت انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات پس از گذشت 5 سال می تواند درخواست اقامت دائم را مطرح کرده و اقامت دائم نیز بدست آورد. در صورتی که بخواهید پس از اخذ اقامت دائم، پاسپورت کشور فرانسه را نیز دریافت نمایید، پس از اخذ اقامت دائم می توانید با گذشت 2 الی 3 سال، درخواست پاسپورت کشور فرانسه را مطرح کنید که برای اخذ پاسپورت باید به زبان فرانسه تسلط کافی داشته باشید، همچنین باید از تاریخ و فرهنگ کشور فرانسه اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید پاسپورت فرانسه را دریافت نمایید.

مزایای تحصیل در فرانسه

شاید برای متقاضیان این سوال پیش بیاید که چرا در فرانسه تحصیل کنیم؟ یا اینکه مزایا و معایب تحصیل در فرانسه چیست؟ ما در ادامه به مهم ترین دلایل تحصیل در فرانسه اشاره نموده ایم:

 • تمامی تئاتر ها، سینما ها، موزه ها و کتابخانه ها برای دانشجویان رایگان و یا بسیار کم هزینه است
 • تمامی وسایل نقلیه شهری و برون شهری برای دانشجویان دارای نرخ ترجیحی است
 • تنها با پرداخت 3.30 یورو دانشجو می تواند یک وعده غذایی کامل را در یکی از 450 رستوران مجهز دانشجویی در این کشور میل نماید
 • کمک هزینه های مسکن
 • خدمات پزشکی کاملا رایگان مستقر در تمام دانشگاه های این کشور
 • استفاده از سالن های ورزشی، سالن های یخ و ... با نیمی از هزینه معمول
 • در خرید تمامی لوازم روز دنیا از نظر تکنولوژی دانشجو می تواند تخفیفات فوق العاده داشته باشد. مثل خرید گوشی های موبایل، لپ تاپ و...

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅آیا تحصیل در فرانسه به صورت رایگان امکان پذیر است؟

بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.

✅آیا امکان تحصیل در فرانسه بدون ارائه مدرک زبان فراهم است؟

بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.

✅شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل در فرانسه چه می باشد؟

دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.

✅آیا با تحصیل در فرانسه می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

بله؛ دانشجویان پس از تحصیل در فرانسه و در صورت یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت کرده و با پرداخت بیمه و مالیات به میزان مشخص، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند.

سخن پایانی

تحصیل در فرانسه با توجه به اینکه تقریباً رایگان می باشد، این روزها مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. تحصیل در فرانسه در کلیه مقاطع و در بسیاری از رشته ها برای دانشجویان امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با توجه به رشته مورد نظر خود دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب نمایند. البته هزینه ها در پاریس بسیار زیاد است و می توانید با انتخاب سایر شهرها هزینه های معقول تری را متحمل شوید. در صورتی که قصد تحصیل رایگان با هزینه زندگی کمتری در شهر مرکزی دارید، باید کشورهایی همچون اتریش را مدنظر قرار دهید. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فرانسه داشته باشید، باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه داشته باشید که به نسبت بسیاری کشورهای اروپایی، نرخ پایینی نیست. موسسه ملک پور در این مقاله شرایط تحصیل در فرانسه را به همراه هزینه ویزای تحصیلی فرانسه، محدودیت سنی تحصیل در فرانسه و همچنین بسیاری نکات پیرامون شرایط زندگی و موقعیت تحصیل و زندگی  پس از تحصیل را بیان نموده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در فرانسه می توانید با تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نموده و پاسخ آن را ظرف کمتر از 12 ساعت دریابید.

امتیاز 5 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مینا حیدری
سلام تشکر میکنم از موسسه ملک پور برای چنبن مقاله های کاملی.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما * مانا باشید *
Ehsan
با سلام. ضمن تشکر از اطلاعات مفیدتون سوالی که دارم اینه که فرانسه واسه دوران کالج زبان ویزا میده؟ اصولا دوره کالج زبان فرانسه چه شرایطی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما، بله فرانسه به دلیل ترویج زبان فرانسوی، برای دوره های زبان فرانسه ویزا صادر می نماید. البته برای دوره های با طول مدت بیش از 9 ماه. عدم وجود گپ تحصیلی زیاد برای کشور فرانسه حائز اهمیت می باشد. سایر شرایط و اطلاعات موردنیاز خود را با تماس با مؤسسه و مشاوره تلفنی رایگان، دریافت نمایید. * مانا باشید *
Selena
مقاله جامع و کاملی بود .ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
آرش جهانخواه
ارشد فرانسه رشته داروسازی چقدر در میاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و مد نظر قرار بدهید که کشور فرانسع نظام تحصیلی رایگان دارد و شما با تحصیل به زبان فرانسوی هزینه ای پرداخت نمی کنید. برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سارا عباسی
با عرض سلام ، آیا شما برای تحصیل در فرانسه رشته های هنر را پیشنهاد می کنید؟ در کل می خواستم بدونم برای رشته های هنر کدوم کشور بهتره؟ من گرافیک خواندم و معدلم 18 هستش. 5 سال هم سابقه کار دارم در زمینه گرافیک.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بلی کشور فرانسه کشور خوبی است و رشته شما هم جز رشته های خاص می باشد و آزمون ورودی دارد که اکثرا به زبان همان کشور برگزار می شود و خوبی فرانسه این است که به دوره های زبان فرانسوی ویزا می دهد که می توانید ابتدا با دوره های زبان اقدام نمایید. علاوه بر این کشورهایی چون اتریش، ایتالیا و انگلستان هم برای رشته های هنر در اروپا شرایط بسیار مطلوبی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا جوان بخت
سلام ممنون از مطالب مفیدتون من فرزندم 18 ساله هست و امسال دیپلم میگیره علاقه زیادی به فرانسه داره و زبان فرانسه رو هم تا حدودی یاد گرفته میخواستم برای تحصیل فرزندم اقدام کنیم چه کاری باید انجام بدیم؟ و از کی میتونه وارد دانشگاه بشه؟ ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور فرانسه باتوجه به اینکه تحصیل به زبان فرانسوی باشد هزینه ای ندارد گزینه ی خیلی خوبی است و باتوجه به رزومه فرزندتان بهتر است که ایشان ابتدا برای کالج اقدام نمایند و سپس وارد دانشگاه های فرانسوی شوند حتی می توانند برای دوره زبان فرانسه اقدام کنند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سامان ابراهیمی
با سلام و عرض ادب ممنونم از مقاله خوبتون تحصیل در فرانسه در رشته پزشکی تا چه سنی امکان پذیر است؟ من ۲۵ ساله هستم و لیسانس کامپیوتر دارم. میتونم برای تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با سن 25 سال هم می توانید اقدام نمایید. تحصیل پزشکی در کشور فرانسه به زبان فرانسوی رایگان است و یکی از بهترین راه ها این است که با دوره های زبان فرانسوی وارد شوید و پس از گذراندن زبان فرانسوی بدون آزمون وارد دانشگاه های پزشکی شوید. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب خدمت شما من 20 ساله هستم و دانشجوی کارشناسی میخواستم برای ادامه تحصیل برم فرانسه اما زبان بلد نیستم از چه طریقی میتونم برم ایا میشه با دوره زبان برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه کشور فرانسه روی دوره های زبان فرانسوی ویزا میدهد و تحصیل در آن رایگان است، یکی از بهترین گزینه ها می تواند اقدام برای کورس های زبان فرانسوی باشد. پیشنهاد می کنم حتماً با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمدعلی
سلام روز خوش بنده مدرک a2 فرانسوی دارم ۲۳ سالمه و دیپلم هستم میتونم از تحصیل رایگان در فرانسه استفاده کنم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله می توانید .برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مهدی یوسفی
باسلام من دانشجو کارشناسی ارشد هستم ایا میتونم اونجا برم و برا پزشکی اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برای ورود به کشور فرانسه به منظور تحصیل باید شرایط سن، سطح زبان، گپ تحصیلی، میزان سرمایه و ... شما مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد. اما به طور کلی اگر شرایط شما خوب باشد می توانید برای گذراندن دوره های زبان وارد این کشور شده و پس از آن به طور رایگان تحصیل نمایید.
مهری
با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم برای تحصیل در فرانسه چه مدرک زبانی نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی لازم است مدرک زبان در سطح B2 زبان فرانسوی نشان دهید.
پویا
برای تحصیل در کشور فرانسه نیاز به مدرک زبان داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله برای تحصیل در کشور فرانسه شما علاوه بر مدرک آیلتس نیاز به مدراک دیگری نیز دارید.
مبینا
تحصیل در کشور فرانسه می تونه در نهایت به اقامت تبدیل شه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله دانشجویان می توانند مناسب با رشته خود شغل مناسبی را پیدا کرده و در نهایت موفق به دیافت اقامت دائم این کشور شوند.
متین
برای تحصیل در کشور فرانسه به چه مدارکی نیاز داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام مدارکی که برای تحصیل در کشور فرانسه به آن نیاز دارید به صورت کامل در این مقاله به آنها اشاره شده است.
حسنیان
می خواستم بدونم که آیا بعد از تحصیل می تونی در کشور فرانسه اقامت داشته باشیم و یا مشغول به کاری شویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله؛ دانشجویان پس از تحصیل در فرانسه و در صورت یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت کرده و با پرداخت بیمه و مالیات به میزان مشخص، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند.
رضایانی فرد
می خواستم بدونم که آیا تحصیل رایگان در کشور فرانسه امکان پذیره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله این امکان وجود دارد ولی ملزم به دانستن زبان فرانسوی می باشد.
مجتبی
آیا میتونیم بدون ارائه مدرک زبان در کشور فرانسه به تحصیل بپردازیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.
لطفی
سلام میشه بگید چه نوع بورسیه هایی در کشور فرانسه برای دانشجویان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE از جمله بورسیه هایی هستند که در کشور فرانسه وجود دارند
mory
سلام کسی که بدون مدرک زبان اقدام کرده برای تحصیل در فرانسه براشون دوره زبان میذارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
لاسم و عرض ادب وقتتون بخیر بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.
محبعی
سلام میشه بفرمایید شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چطوریه ؟ چه شرایطی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
متقاضیانی که درخواست تحصیل رایگان در این کشور دارند باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه ارائه دهند.
محسنی
سلام و عرض ادب. میشه بفرمایید در چه صورتی کودکان در کشور فرانسه می تونن مشغول به تحصیل شوند؟ شرایط سنیش به چه صورتیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند
علی
سلام می خواستم بدونم که آیا تحصیل در فرانسه محدودیت سنی داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. محدودیت سنی تحصیل در فرانسه حائز اهمیت است. بهتون پیشنهاد میکنم که مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
راضییی
سلام می خواستم بدونم که آیا برای تحصیل در دبیرستان های فرانسه محدیدیت سنی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند.
مجید
سلام. تحصیل در دبیرستان در کشور فرانسه از چه سالی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند. دانش آموزان در فرانسه در مقطع Iycee general،Iycee techniguy یا Iycee professionnel می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.
اکرم
آیا می توانیم به صورت رایگان در کشور فرانسه مشغول به تحصیل شویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
متقاضیانی می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند.
محبی
سلام و عرض ادب. می خواستم بدونم تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه چند سال طول می کشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
تحصیل در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال به طول می انجامد
راسخی
در تحصیل فرانسه دانشجویان کارشناسی ارشد در هفته چند ساعت اجازه کار دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دانشجویان اجازه دارند در این مقطع تحصیلی به صورت پاره وقت (15 الی 20 ساعت در هفته) کار کنند.
محسن
تحصیل در دبیرستان های فرانسه از چه سنی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
تحصیل در دبیرستان: برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند.
محمد
سلام میشه بفرمایید پیشنهاد شما برای سن دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سن شما کمتر از 23 سال باشد و برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
حمید
سلام مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در فرانسه محدودیت سنی دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی بهتر است سن شما کمتر از 23 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
سایه
سلام و خسته نباشید برای تحصیل رایگان در فرانسه چه مدرک زبانی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام متقاضیانی که درخواست تحصیل رایگان در این کشور دارند باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه داشته باشید.
شادی
سلام. در چه شرایطی تحصیل در مقطع دبستان برای کودکان در فرانسه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت بخیر کودرکان در بازه سنی 6 تا 11 سال می‌توانند در دبستان تحصیل کنند. و لازمه تحصیل داشتم اقامت این کشور است.
پدرام
سلام. وقت بخیر. با توجه به شنیده هام در مورد اینکه فرانسه کشور گرونیه در مقایسه با ایران هزینه های زندگی تا چه حدی تفاوت داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز. وقت شما هم بخیر بله هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در کشور فرانسه بالاتر از کشور ایران است. برای مثال هزینه زندگی در 76.40% و هزینه اجاره مسکن 42.28% بیشتر از ایران است.
منصور
سلام و قتتو ن بخیر مقطع دبیرستان در فرانسه چه بازه سنی رو شامل میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود بر شما سن 15 تا 18 سالگی برای تحصیل در مقطع Iycee general،Iycee techniguy یا Iycee professionnel و به طور کلی دبیرستان مناسب است.
meysam
سلام اگه من بخوام برای تحصیل رایگان برای فرانسه اقدام کنم باید مدرک زبان داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل رایگان در این کشور باید در آزمون های ورودی شرکت کنید و همچنین مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه B2 فرانسه است.
سامیار
سلام من 30 سالمه میخواستم بدونم برای ویزای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های فرانسه سن مناسب چند سال هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درورد وقت شما بخیر یرای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
sadatmand
سلام وقتتون بخیر ایا در فرانسه امکان اینکه کار نیمه وقت داشته باشیم ضمن تحصیل هست؟ ایا میشه درامد کافی از این راه داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود بر شما دانشجویان در فرانسه می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
سروش
سلام مقطع ابتدایی توی فرانسه برای بچه های چندساله هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.
soha
سلام بیمه نامه و نامه تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر برای بسیاری از دانشگاه ها این موارد ضروری می باشد.
senimat
سلام برای ویزای تحصیلی فرانسه اگه زبان فرانسوی یاد بگیرم احتمال اینکه دانشگاه و احصیلم رایگان بشه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما وقتتون بخیر بله که متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند
dianan
سلام به عنوان دانشجو کارشناسی در دانشگاه های فرانسه میشه پاره وقت کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب افرادی که وارد پروسه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی می شوند، اجازه کاره پاره وقت به صورت 10 الی 15 ساعت در هفته دارند.
احدی
سلام وقتتون بخیر خسته نباشید برای اقدام به لیسانس باید حتما دیپلم داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام ممنون از شما متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی باید دارای حداقل مدرک دیپلم 12 ساله باشند
یاریان
سلام و خسته نباشید بورسیه تحصیلی در فرانسه چند نوع هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام. وقت شما بخیر بورسیه های تحصیل در فرانسه به شکل زیر هستند: 1.بورسیه تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور 2.دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی 3.بورسیه تحصیلی دکتر کارلوس 4.بورسیه تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES 5.بورسیه تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA 6.بورسیه تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
یاسر
سلام چطور باید برای مقطع دکتری به دانشگاه در خواست داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر از طریق ارسال رزومه تحصیلی خود به یک استاد در دانشگاه مورد نظر می توانید تأییدیه دریافت نمایند. در صورتی که استاد رزومه متقاضی را تأیید نماید، باید تأییدیه استاد به همراه مدرک آیلتس ۷ و مقالات بین المللی (ISI) ارائه شود.
davra
سلام سن مناسب برای دبیرستان چه سنی هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل در فرانسه در مقطع دبیرستان دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند
مناظری
سلام بعد از تایید استاد چه مدارکی بایدد ارائه بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر در صورتی که استاد رزومه متقاضی را تأیید نماید، باید تأییدیه استاد به همراه مدرک آیلتس ۷ و مقالات بین المللی (ISI) ارائه شود
sarinazisara
سلام سوال من اینه که اگه زبان فرانس.ی بلد باشیم میتونیم تحصیل رایگان داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام واحترام وقتتون بخیر بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.
foad
سلام ویزای همراه برای تحصیل برای همسر هم صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو صادر خواهد شد.
شیوا
سلام برای ویزای تحصیلی برای لیسانس باید چند سال داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
فرهاد
سلام دانش اموز ها توی دبیرستان فرانسه چند ساله هستند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل در فرانسه در مقطع دبیرستان، دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند. دانش آموزان در فرانسه در مقطع Iycee general،Iycee techniguy یا Iycee professionnel می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.
سلامی فر
سلام بورسیه های دانشگاه فرانسه به چه شکل هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر لیستی از بورس هاس تحصیل در فرانسه به شرح زیر است: بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
morva
سلام برای تحصیل توی دانشگاه ها فرانسه باید زبان فرانسه بلد باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر افرادی می توانند به 2 زبان فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند اما نکته بسیار مهم این است که متقاضیانی می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند.
farzad
سلام برای تحصیل فوق لیسانس و کار و ایلتس در این رابطه میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تحصیل در این مقطع می تواند به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک ایلتس 6 یا 6.5 ارائه دهند. دانشجویان اجازه دارند در این مقطع تحصیلی به صورت پاره وقت (15 الی 20 ساعت در هفته) کار کنند.
sepedar
سلام چندتا از بورسیه های تحصیلی فرانسه رو میخواستم بدونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بورس هاس تحصیل در فرانسه موارد زیر است: بورسیه تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورسیه تحصیلی دکتر کارلوس بورسیه تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورسیه تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورسیه تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
alofaran
سلام برای مقطع دکتری ایلتس چه نمره ای باید باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک آیلتس ۷
هدیه
سلام با ارزوی موفقیت برای شما جسارتا در مقطع کارشناسی در فرانسه امکان مشغول به کار شدن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، افرادی که وارد پروسه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی می شوند، اجازه کاره پاره وقت 10 الی 15 ساعت در هفته دارند.
hana
سلام وقتتون بخیر ایا ضمن تحصیل میشه کار نیمه وقت گرفت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله.دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
Somaye
سلام محدودیت سنی برای ویزای کارشناسی و کارشناسی ارشد رو میشه بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی بهتر است سن شما کمتر از 23 سال باشد و برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد. البته با سن بالاتر از سنینی که اعلام شد نیز می توان برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرد اما ممکن است شانس اخذ این ویزا برای شما پایین تر بیاید.
عرفان
سلام برای ارشد باید مدرک زبان با چه نمره ای باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک زبان ایلتس 6 یا 6.5 مورد نیاز است.
المیرا
سلام فرانسه بورسیه مطالعاتی هم داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA برای این منظور است
پروانه
سلام برای تحصیل رایگان شرایط اولیه چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر متقاضیانی که درخواست تحصیل رایگان در این فرانسه دارند باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه ارائه دهند.
سهیلا
درود بر شما، در صورت پذیرش در کارشناسی امکان کار ضمن تحصیل وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله، افرادی که وارد پروسه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی می شوند، اجازه کاره پاره وقت (10 الی 15 ساعت در هفته) دارند. با ارزوم موفقیت برای شما
رعنا
سلام مقطع کارشناسی امکان تحصیل رایگان توی فرانسه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر افرادی که وارد پروسه تحصیل در این مقطع می شوند می توانند به 2 زبان فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند اما نکته بسیار مهم این است که متقاضیانی می توانند همچون فرانسویان تحصیل رایگان داشته باشند که قصد تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی داشته باشند.
royana
سلام امکان ضمن تحصیل هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.
کمند
سلام صمن تحصیل میشه کار کرد؟ شما میدونید که حقوقش به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند
دارا
امیدوارم خوب باشید چطور میشه رایگان توی فرانسه درس خوند اصلا امکانش هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.
پژمان
درود بر شما یعنی میشه نیمه وقت کار کرد ضمن تحصیل؟ شما می دونید کار نیمه وقت به چه شکل هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
سحر
سلام امیدوارم پیروز و موفق باشید چه مدت بعد از اقامت پاسپورت داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر پس از اخذ اقامت دائم می توانید با گذشت 2 الی 3 سال، درخواست پاسپورت کشور فرانسه را مطرح کنید که برای اخذ پاسپورت باید به زبان فرانسه تسلط کافی داشته باشید، همچنین باید از تاریخ و فرهنگ کشور فرانسه اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.
دلارا
سلام و خسته نباشید دانشجویاین نیمه وقت میتونن کار کنن و ایا کارشون حقوق مناسبی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
شسمایی
سلام نرخ بیکاری فرانسه رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر نرخ بیکاری در فرانسه 9.40 درصد می باشد
ساغر
سلام برای کارشناسی سطح زبان فرانسه رو میفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باید حداقل مدرک زبان B2 فرانسه داشته باشید.
قهرمانی
سلام برای دکتری سطح ایلتس رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک آیلتس ۷ برای شما الزامی است
ضامنی
سلام کار نیمه وقت برای دانشجویان ایا در امد مناسبی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
کسرا
درود بر شما، خسته نباشید ایا برای ویزای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس محدودیت سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
افروز
سلام وقتتان به خیر باشد ایا ضمن تحصیل می شود که کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، با قانون فرانسه دانشجویان خارجی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، امکان کار در طی یک سال در حدود 964 ساعت را خواهند داشت که این میزان از کار می‌تواند بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویان را تأمین نمایند. دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
گلریز
درود ایا امکان کار پاره وقت برای دانشجویان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
طهور
سلام سطح زبان فرانسه برای لیسانس رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه حداقل مدرک زبان B2 فرانسه است.
بهمنی
سلام ایا امکان کار در کنار تحصیل برای وقتی دانشجوی لیسانس هستیم هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله دانشجویان در فرانسه به صورت نیمه وقت اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
مایا
سلام ضمن تحصیل میشه کار کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.
کمالی
سلام با توجه به متنی که مطالعه کردم در واقع بعد از تحصیل چطورمیشه به دنبال کار بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید پس از تحصیل خود یک قرارداد کار داشته باشند تا بتوانند در این کشور به کار بپردازند. در صورتی که فرد دارای قرارداد کار نباشند می توانند درخواست اقامت موقت نمایند، که در این صورت مجوز اقامت آنها برای مدت ۱۲ ماه معتبر می باشد و می توانند در طول این مدت در جست و جوی کار باشد و در صورت یافتن کار می توانند اقامت بلند مدت خود را اخذ نمایند و مشغول به کار شوند. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور مشاوره نمایید.
سمیعیان
سلام در مدارس ابتدایی چه محدودیت سنی دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد مقطع ابتدایی شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.
مارال
سلام ایا دانشجوها می تونن ویزای همراه بگیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو صادر خواهد شد. اگر شخص دانشجو بخواهد برای همراهان خود ویزا دریافت نماید باید در ابتدا خود شخص اجازه اقامت یک ساله در فرانسه را داشته باشد که در این صورت می تواند برای همراهان خود درخواست ویزا نماید و اقدام همزمان انجام نمی شود. برای دریافت ویزای همراه، شخص متقاضی باید اثبات نماید که درآمد کافی در فرانسه دارد و می تواند از عهده مخارج خانواده برآید، در این صورت می تواند درخواست ویزای همراه خود را مطرح نماید
صدیقی
سلام فرانسه چه بورسیه هایی داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر لیستی از بورسیه های تحصیل در فرانسه شامل موارد زیر هست بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
رحیمی
سلام و خسته نباشید برای متوسطه توی فرانسه بچه ها چندسالشون هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تحصیل در این مقطع شامل کودکان بین سن 11 تا 15 سالگی خواهد بود. دانش آموزانی که بخواهند در این مقطع در فرانسه به تحصیل بپردازند باید اثبات نمایند که در فرانسه اقامت دارند در این صورت می توانند برای ثبت نام مدارس فرانسه اقدام داشته باشند.
فیاضی
سلام برای نیمه وقت کار کردن ضمن تحصیل ایا درامد مناسبی وجود داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
سمیرا
سلام یعنی میشه بدون مدرک زبان برای مهاجرت اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.
اوا
سلام رشته های پرطرفدار توی این کشور رو میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر از رشته های محبوب در فرانسه می توان به رشته های هوا فضا و خلبانی اشاره کرد. از دلایل محبوبیت این رشته ها در دانشگاه های فرانسه می توان به تکنولوژی های پیشرفته در این دانشگاه ها اشاره کرد. دیگر رشته های محبوب در فرانسه شامل معلمی، زبان های مختلف، هنر، تاریخ، پزشکی و حقوق می شود.
فاخر
سلام و خسته نباشید ابتدایی برای فرانسه برای چه سنی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.
کریمخانی
سلام و خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون. ایا تحصیل در فرانسه رایگان هست؟.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر. خوشحالیم که مقاله برای شما مفید واقع شده است.بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.
فراهانی
سلام و خسته نباشید آیا امکان تحصیل در فرانسه بدون ارائه مدرک زبان فراهم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله؛ به منظور تحصیل در فرانسه می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد. بدین ترتیب که متقاضی ابتدا در یک دوره زبان در فرانسه شرکت می نماید و سپس وارد دوره اصلی تحصیلی خود می شود.
شاهدیان
سلام وقتتون بخیر برای فوق لیسانس هم به انگلیسی و هم به فرانسوی میشه تحصیل کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله . تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه می تواند به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک ایلتس 6 یا 6.5 ارائه دهند.
گلین
سلام و خسته نباشید شرط معدل برای دانشگاه در فرانسه به چه شکل هست؟تشگر از پاسخ گویی تون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر متقاضیان تحصیل در فرانسه برای ورود به دانشگاه های این کشور و شروع آموزش در مقطع کارشناسی، باید حداقل دارای معدل 15 باشند. شرط معدل در مقطع فوق لیسانس نیز دارای شرایط مشابه لیسانس بوده و برای ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های فرانسه، دارا بودن معدل حداقل 15 مدرک کارشناسی، جزء شرایط اصلی می باشد. متقاضیانی که به دنبال اخذ پذیرش مقطع دکترای کشور فرانسه می باشند نیز زمانی در این راه موفق خواهند بود که با حداقل معدل 14، مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه های کشور فرانسه خود دارای شرط معدل جداگانه ای می باشند که برای آگاهی از آنها، باید به وبسایت هر دانشگاه، مراجعه کرد.
oji
سلام شرط معدل فوق لیسانس رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرط معدل در مقطع فوق لیسانس نیز دارای شرایط مشابه لیسانس بوده و برای ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های فرانسه، دارا بودن معدل حداقل 15 مدرک کارشناسی، جزء شرایط اصلی می باشد.
شهروز
سلام متوسطه توی این کشور توی چه سنی ثبت نام میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تحصیل در این مقطع شامل کودکان بین سن 11 تا 15 سالگی خواهد بود. دانش آموزانی که بخواهند در این مقطع در فرانسه به تحصیل بپردازند باید اثبات نمایند که در فرانسه اقامت دارند در این صورت می توانند برای ثبت نام مدارس فرانسه اقدام داشته باشند.
سنجاقک
سلام برای ابتدایی حدود سنی در فرانسه چندساله هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل در مدارس فرانسه، کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.
قدرتی
سلام کار دانشجویی ضمن تحصیل در این کشور امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.
تداعی
سلام کارشناسی ارشد توی فرانسه ئو زبانه تدریس میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله بوده و می تواند به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک ایلتس 6 یا 6.5 ارائه دهند
dorifa
سلام مدارک اپلای برای دانشگاه کلا شامل چه چیزهایی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک هویتی(شناسنامه، کارت ملی و...) رزومه تحصیلی گواهی اثبات تمکی مالی فیش پرداختی هزینه های جاری مجوز پردیس فرانسه مقاله علمی پژوهشی ریزنمرات و مدرک تحصیلی
خاوران
سلام برای ویزای تحصیلی چه مدارکی لازم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات ارائه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ارائه پاسپورت فرد متقاضی ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی ارائه ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه 2 قطعه عکس با زمینه سفید ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی ارائه گواهی سلامت تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا ارائه نامه پذیرش دانشگاه ارائه بیمه نامه ارائه محل اقامت شخص دانشجو
قنوتی
سلام و خسته نباشید بورسیه هاس تحصیلی برای فرانسه وجود دارد؟میشه معرفی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، لیستی از بورس های تحصیل در فرانسه شامل این موارد است: بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
ستود
سلام و خسته نباشید مقاله ها تون عالیه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر خوشحالیم که مورد پسندتون واقع شده.
امینیان
درود ب شما هزینه تحصیل دانشگاه دولتی چند یورو هست حدودا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر آموزش در دانشگاه های دولتی فرانسه تقریبا رایگان می باشد. برای مثال؛ شخصی که موفق شده وارد دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس شود، تنها 170 یورو در سال را باید بپردازد. این مبلغ برای رشته های پرطرفدار مهندسی، 620 یورو، رشته های پزشکی؛ 450 یورو، مقطع کارشناسی ارشد؛ 260 یورو و مقطع دکترا؛ 396 یورو در سال می باشد.
اریام
سلام تحصیل در دبیرستان فرانسه چه شکل است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل در فرانسه در این مقطع دانش آموزان می توانند از سن 15 تا 18 سالگی به تحصیل بپردازند. دانش آموزان در فرانسه در مقطع Iycee general،Iycee techniguy یا Iycee professionnel می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.
برومند
سلام مدارک اپلای رو میفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک هویتی(شناسنامه، کارت ملی و...) رزومه تحصیلی گواهی اثبات تمکی مالی فیش پرداختی هزینه های جاری مجوز پردیس فرانسه مقاله علمی پژوهشی ریزنمرات و مدرک تحصیلی
امیدان
سلام امیدوارم خوب باشید حدود سن برای اخذ ویزای ارشد فرانسه رو میشه بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادبوقتتون بخیر برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است سن شما کمتر از 27 سال باشد.
شهره
سلام ایا کار حین تحصیل امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.
حمیده
سلام پس میشه ضمن تحصیل کار هم کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله،دانشجویان می توانند در حین تحصیل در فرانسه، به کار دانشجویی نیز بپردازند. البته میزان مجاز ساعت کار در طول هفته برای هر یک از مقاطع دانشگاهی، مشخص و متفاوت از یکدیگر می باشد.
ماریان
سلام بورسیه های تحصیل فرانسه رو به من میشه معرفی کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر لیستی از بورس های تحصیل در فرانسه برای شما عزیزان ارائه شده است. بورس تحصیلی توسط شرکت های مطالعاتی بین المللی در خارج از کشور دانشجویان شاتوبرندی دانشگاه ایلینوی بورس تحصیلی دکتر کارلوس بورس تحصیلی موسسه آموزش بین المللی دانشجویان IES بورس تحصیلی مجموعه مطالعاتی ISA بورس تحصیلی تابستانی و تجربی GSE
حاتی
درود مدارک ویزای تحصیلی رو بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از قرار زیر است: ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمراتتحصیل دکترا در اتریش ارائه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ارائه پاسپورت فرد متقاضی ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی ارائه ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه 2 قطعه عکس با زمینه سفید ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی ارائه گواهی سلامت تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا ارائه نامه پذیرش دانشگاه ارائه بیمه نامه ارائه محل اقامت شخص دانشجو
بهارک
سلام هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی و خصوصی حدود چند یورو هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه از 1500 یورو آغاز شده و حداکثر به 2000 یورو در سال می رسد و آموزش در این دانشگاه ها به صور رایگان ارائه نمی شود اما مبلغ اخذ شده، عدد زیادی نخواهد بود و دانشجویان قادر به پرداخت آن می باشند چرا که این مبلغ در سال، از 60 میلیون تومان تجاوز نکرده و برای تحصیل در کشور پیشرفته ای همچون فرانسه پرداخت این مبلغ، قابل قبول و مناسب است.
سروندی
سلام مدارک اپلای رو میخواستم بدونم چه مدارکی لازم هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک اپلای رو در ادامه برای شما ذکر کرده ایم با این حال برخی دانشگاه ها مدارکی متفاوت درخواست می کنند که برای همین به سایت دانشگاه مقصد هم مراجعه فرمایید مدارک هویتی(شناسنامه، کارت ملی و...) رزومه تحصیلی گواهی اثبات تمکی مالی فیش پرداختی هزینه های جاری مجوز پردیس فرانسه مقاله علمی پژوهشی ریزنمرات و مدرک تحصیلی
ساینا
سلام امکان تحصیل رایگان در فرانسه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.
هستی
سلام پذیرش دانشگاه کلرمونت چطور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1854 باز می گردد. دانشگاه کلرمونت فرانسه در لیست دانشگاه های غیرانتفاعی این کشور قرار دارد که با ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، سالانه 750 الی 1000 یورو شهریه دریافت می نماید. پذیرش دانشگاه براساس آزمون ورودی صورت گرفته و امکان تحصیل دانشجویان بین المللی نیز در این دانشگاه وجود دارد.
احلام
سلام ایا میشه در فرانسه رایگان تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله؛ تحصیل در نظام آموزشی فرانسه رایگان است. در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی داشته باشید می توانید در کشور فرانسه به طور رایگان تحصیل نمایید.
ارسام
سلام مدرک زبان فرانسه برای تحصیل در فرانسه رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک زبان مورد نیاز فرانسوی که در این کشورقابل اعتبار است، دو مدرک DELF و DALF می باشد که سطح اعتبارشان، عبارتند از: سطح DELF A1 : ابتدایی سطح DELF A2 : مقدماتی سطح DELF B1 : متوسط سطح DELF B2: بالاتراز متوسط سطح DELF C1 : پیشرفته سطح DELF C2: فوق پیشرفته
سرمه
سلام خوابگاه دانشجویی فرانسه و حدود هزینه هاشون چطور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر امکاناتی که در این زمینه برای دانشجویان مهیا است، خوابگاه های دانشجویی یا آپارتمان های خصوصی دانشجویی می باشد که هزینه مناسب و ارزانی را از دانشجویان اخذ می کنند. این هزینه برای خوابگاه های دانشجویی بین 250 الی 350 یورو می باشد که تغییر قیمت متاثر از امکانات و شرایط هر خوابگاه است. خوابگاه دانشجویی برای متاهلان نیز وجود داشته و هزینه آن برای هر ماه، 300 الی 500 یورو می باشد. آپارتمان های دانشجویی هم یکی دیگر از انتخاب های دانشجویان مشغول به تحصیل در فرانسه است که دارای شرایط بهتری نسبت به خوابگاه های دانشجویی می باشد و اجاره ماهانه این آپارتمان ها، بین 350 الی 700 یورو می باشد.
پرند
سالم زبان فرانسه چه سطح هایی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک زبان مورد نیاز فرانسوی که در این کشورقابل اعتبار است، دو مدرک DELF و DALF می باشد که سطح اعتبارشان، عبارتند از: سطح DELF A1 : ابتدایی سطح DELF A2 : مقدماتی سطح DELF B1 : متوسط سطح DELF B2: بالاتراز متوسط سطح DELF C1 : پیشرفته سطح DELF C2: فوق پیشرفته
سیما
سلام و خسته نباشید مدارک اپلای شامل چه چیز هایی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک هویتی(شناسنامه، کارت ملی و...) رزومه تحصیلی گواهی اثبات تمکی مالی فیش پرداختی هزینه های جاری مجوز پردیس فرانسه مقاله علمی پژوهشی ریزنمرات و مدرک تحصیلی
مروجی
سلام برای تحصیل ابتدایی در فرانسه برای بچه ها به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای تحصیل در مدارس فرانسه مقطع ابتدایی، کودکان از سن 6 تا 11 سالگی می توانند وارد این مقطع شوند. کودکانی که بتوانند گواهی تولد در فرانسه و یا اقامت در فرانسه را ارائه نمایند مجازند برای ثبت نام در مدارس ابتدایی در فرانسه اقدام کنند.
marahia
سلام برای ویزای فرانسه چه مدارکی رو باید ارائه کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از قرار زیر است: ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمراتتحصیل دکترا در اتریش ارائه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ارائه پاسپورت فرد متقاضی ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی ارائه ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات در صورت نیاز ارائه 2 قطعه عکس با زمینه سفید ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی ارائه گواهی سلامت تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا ارائه نامه پذیرش دانشگاه ارائه بیمه نامه ارائه محل اقامت شخص دانشجو
naran
درود بر شما برای دبیرستان فرزندان باید چند سال باشند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر سن 15 تا 18 سالگی برای تحصیل در فرانسه در مقطع دبیرستان است
jovani
سلام دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان برای لیسانس و مهندسی هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله دانشگاه های دولتی فرانسه تقریبا رایگان هستند و حدود 170 یورو در سال برای لیسانس و 620 یورو در سال برای مهندسی معمولا هزینه لازم است.
farhoni
سلام شرایط ویزای همراه فرانسه برای دانشجویان رو بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخی ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو صادر میشود
nadis
سلام یک حدود هزینه از دانشگاه های خصوصی فرانسه می فرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشگاه های خصوصی فرانسه حدودا 1500 تا دو هزار یورو در سال هزینه بر هستند.
ataolahi
سلام درصورتیکه زبان فرانسه بلد باشیم میتونبم رایگان تحصیل کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر درصورتیکه به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید می توانید به طور رایگان تحصیل کنید
purani
سلام کلرمونت شهریه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بلخ سالانه 750 تا هزار یوور شهریه دارد.
فرید
سلام دانشگاه کلرمونت ازاده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر میشود گفت این دانشگاه غیر انتفاعی است و حدودا سالانه 750 تا هزار یورو شهریه دارد.
jamalei
سلام دبیرستان توی فرانسه برای چه سنی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر این مقطع در فرانسه برای سن های 15 تا 18 سال هست.
arax
سلام برای راهنمایی متوسطه فرانسه دانش اموزها چندساله هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر در این مقطهع دانش اموزارن 11 تا 15 ساله هستند.
baharian
سلام و خسته نباشید. ضمن تحصیل میشه کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله ابته این امکان ساعت کار متفاوتی برای مقاطع تحصیلی متفاوت دارد.
tadaaei
سلام همزمان با تحصیل میشه کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سالم و عرض ادب وقتتون بخیر بله و مقدار ساعت کاری برای دانشجویان هر مقطع متفاوت است.
مسعودی
سلام ارشد در این کشور به دو زبان تدریس میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود.
مسعودی
سلام هزینه دانشگاه دولتی برای رشته های مهندسی فرانسه حدودا چقدر هزینه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر حدودا 620 یورو است.
محسنیان
سلام برای اپلای ریز نمرات لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله ریز نمرات و ترجمه مدارک تحصیلی الزامی است.
حامیان
سلام برای ارشد فرانسه محدودیت سنی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر حدود 27 مناسب است با این حال باید به سایت دانشگاه ها هم رجوع کنید.
مکاهی
سلام برای دکترا نمره ایلتس چند خوبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر حداقل 7 مناسب است و البته باید به سایت دانشگاه مقصد هم رجوع کنید.
سرمدیانی
سلام مدرک زبان فرانسهb باید چه سطحی باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مدرک زبان b2 لازم است.
مهدوی فر
سالم برای خوابگاه های دانشجویی چند یورو هزینه گرفته میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر 250 تا 350 یورو در ماه معمولا هزینه میشود.
قلوبی
سلام خوابگاه متاهلان هم برای دانشجوها وجود داره و هزینه شون چه میزان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله ماهانه 300 تا 500 یورو هزینه دارد.
امیرعلی
سلام میشه بگین خرج و مخارج دانشگاه های خصوصی فرانسه زیاد هست یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب اگر قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه را داریدق باید خدمتتان عرض کنیم که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه از 1500 یورو آغاز شده و حداکثر به 2000 یورو در سال می رسد.
الهام فلاحی
سلام میشه لطفا به سوال من هم جواب بدین. من به تازگی پذیرش دانشگاه فرانسه رو گرفتم میخواستم بدونم همزمان با تحصیل امکان کار کردن برام وجود داره و اگر امکان پذیر هست، درآمدم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شرایط کار ضمن تحصیل در کشور فرانسه وجود دارد. ابتدا باید اجازه اقامت دانشجویی دریافت نمایید. مطابق با قانون فرانسه دانشجویان خارجی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، امکان کار در طی یک سال در حدود 964 ساعت را خواهند داشت. دانشجویانی که در فرانسه به صورت نیمه وقت کار می‌کنند، اگر بتوانند حدود ۱۰ ساعت در هفته را به کار در فرانسه بپردازند می‌توانند درآمدی در حدود ۷۸ یورو به صورت خالص کسب نمایند.
فاطمه گویا
سلام سوال من اینه که اگر من زبان فرانسوی رو یاد بگیرم برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه بورس کامل میشم؟ میخوام بدونم اگر تحصیل به زبان فرانسوی رو انتخاب کنم تحصیلم رایگان میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اگر به زبان فرانسوی در این کشور تحصیل نمایید عموماً رایگان است.
بهار
میخواستم بدونم با ویزای تحصیلی فرانسه امکان سفر به بقیه کشور های عضو شینگن وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله با داشتن ویزای تحصیلی یکی از کشور های عضو شنگن امکان سفر به کلیه کشور های عضو این اتحادیه وجود دارد.
داوود
فرانسه دانشجویان خارجی رو بورسیه تحصیلی میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام در صورتی که شرایط دریافت را داشته باشید بله امکان بورس تحصیل شدن در این کشور وجود دارد.
فرنوش
تحصیل به زبان انگلیسی در کشور فرانسه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان هم میسر است.
ایسودا
میخواستم بدونم برای تحصیل دوره لیسانس میشه بورسیه دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
معمولا برای تحصیل دوره لیسانس در تمامی کشور ها نیاز به پرداخت هزینه می باشد و تحصیل لیسانس با بورسیه همراه نیست
مهسا
شرایط سنی و گپ تحصیلی مورد قبول فرانسه چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای تحصیل در فرانسه بهتر گپ تحصیلی پایین داشته باشید اما به طور کلی این کشور محدودیتی نگذاشته است.
مهسا
بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل کدامند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل عبارتند از:پاریس، مارسی، استراسبورگ، لیون، تولوز، مون پلیه، لیون، رن، نانت، گرونوبل برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید.
هادی حافظی
با سلام من امسال برای دانشگاه های فرانسه درخواست پذیرش دادم اما سرمایه زیادی ندارم میخواستم بدونم بورسیه تحصیلی که کشور فرانسه به دانشجویان خارجی اعطا می کند در بر گیرنده کلیه هزینه های زندگی و تحصیل میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برخی از بورسیه های دانشجویی بخشی از هزینه ها و برخی کل هزینه ها را پوشش می دهند که بورسیه ها بر اساس شایستگی و یا نیاز مالی اعطا می شود.
ا.م
سلام و عرض ادب با داشتن ۴۷ سال سن، و مدرک دکتری الهیات، آیا تحصیل در کشور فرانسه امکان دارد؟ با سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بتوانید موقعیت هایی در مورد کارهای پژوهشی و تحقیقات بگیرید بلی این امکان می تواند برای شما فراهم باشد.
شیما شهابی
بهترین شهر های برای تحصیل دانشجویان که از نظر امکانات و پیشرفته بودن کدوم شهر ها رو معرفی میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هر چند کشور فرانسه کشور پیشرفته ای می باشد و برای تحصیل شرایط مطلوبی دارد اما در حالت کلی می توان گفت: بهترین شهر های فرانسه از نظر امکانات رفاهی برای دانشجویان و شرایط مناسب برای تحصیل به شرح زیر می باشد: پاریس، مارسی، استراسبورگ، لیون، تولوز، مون پلیه، لیون، استراسبورگ، نانسی
Radmehr vakili
وقت به خیر. تمایل داشتم دخترم رو برای مدارس متوسطه دوم ثبتنام کنم و مدارک و اعتبارات مورد نیاز برای این کار برای من مورد سوال بود. از جهت دیگه در صورتی که بخوام مادر یا خواهرش رو به عنوان همراه باهاش بفرستم چه شرایطی رو داره و چه کارایی باید انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کشور فرانسه مدارس بین المللی الان ایشون میتونه اقدام بکنه که خدود 30.000 یورو هزینه تحصیل و زندگی میشه اما برای مادر و خواهر درخواست ویازی توریستی باید بدهید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی بشه.
امیر دولتی
شرایط اخذ بورسیه و داشتن تحصیل رایگان در کشور فرانسه را توضیح می‌دهید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت تسلط به زبان فرانسوی و یا داشتن مراتب علمی قوی و بالا می توانید به بورسیه های تحصیلی این کشور دست یابید.
مریم نجفی
هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه برای افراد غیر فرانسوی چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل برای دوره لیسانس: 170 یورو در سال این مبلغ برای رشته های مهندسی، 620 یورو، رشته های پزشکی؛ 450 یورو، مقطع کارشناسی ارشد؛ 260 یورو و مقطع دکترا؛ 396 یورو در سال می باشد.
زینب زاکری
سلام شرایط تحصیل رایگان برای افراد خارجی چطوری هست آیا امکان تحصیل رایگان در این کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت داشتن تسلط به زبان فرانسوی تحصیل به زبان فرانسوی در این کشور رایگان خواهد بود همچنین می توانید برای دریافت بورسیه های تحصیلی اقدام کنید تا هزینه های تحصیل مدیریت شود.
نسیم سلیمانی
سلام قصد تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه رو دارم میشه بفرمایید هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دوره ارشد چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام از آنجایی که تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است شما باید در دانشگاه های خصوصی تحصیل فرمایید و هزینه تحصیل شما حدود2000 یورو خواهد بود.
دنیا تالشی
سلام با توجه به اینکه بازار کار فرانسه کمی رقابتی هست بهترین رشته های تحصیلی که بازار کار خوبی هم داشته باشه چه رشته های رو پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز رشته هایی مثل: انرژی هسته ای، هوا فضا، رشته خلبانی و هوانوردی در فرانسه از جمله رشته های تاپ محسوب می شوند همچنین معلمی، زبان های مختلف، هنر، تاریخ، پزشکی و حقوق رشته های خوبی برای مهاجرت می باشند.
naser moghadasi
سلام من لیسانس مدیریت دارم میخوام برای ارشد در فرانسه تحصیل داشته باشم و در این کشور به کار مشغول بشم روش هایی که میتونم کار مناسب پیدا کنم چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز شما می توانید بعد از تحصیل خود در صورتی که قرارداد کار ی نداشته باشید می توانند درخواست اقامت موقت نمایند، که در این صورت مجوز اقامت می توانندتا 12 ماه در جست و جوی کار باشید و در صورت یافتن کار می توانند اقامت بلند مدت اخذ نمایند و مشغول به کار شویدو یا اینکه بعد از تحصیل یک قرارداد کار داشته باشید تا بتوانید در این کشور به کار بپردازند.
ستایش
سلام وقت بخیر من دبیرستان سال یازدهم هستم برای مهاجرت به فرانسه شرایط تحصیل برای من چجوری میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی شما می توانید برای مدارس شبانه روزی پذیرش بگیرید