تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

بدون نظر

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی یک گزینه عالی برای خیلی از افراد می باشد. فرانسه رتبه نخست را در میان کشورهای میزبان دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان و رتبه 6 محبوبیت را بین دانشجویان بین المللی دارا می باشد. در حدود 324000 نفر از سراسر دنیا در سال تحصیلی 2018-2019 برای تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت کرده اند و وزارت آموزش عالی کشور فرانسه نیز ابراز تمایل نموده است که تا سال 2027 پذیرای بیش از 500000 دانش آموز و دانشجوی بین المللی باشد. فرانسه فرصت های شغلی و شخصی بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده و تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و شهر های بزرگی چون پاریس و نیس زندگی اجتماعی و موقعیت های تجاری بسیار عالی را برای افراد فراهم می کنند. تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی مطلوب دانشجویان زیادی بوده و لذا هدف این مقاله نیز بررسی تحصیل در کشور فرانسه به زبان انگلیسی و در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه می توانید با موسسه mie تماس گرفته و از راهنمایی های رایگان مشاورین موسسه بهره مند گردید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

بهترین مرجع جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی سایت خود دانشگاه می باشد و دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه می توانند به اطلاعات جامعی دست یابند. شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه ذر بخش ذیل لیست گردیده اند.

 • تکمیل فرم های لازم برای اپلای
 • داشتن حداقل دو نامه مرجع آکادمیک از دو استادی که اخیرا با آنها دوره آموزشی گذرانیده اید.
 • گذرنامه و کارت شناسایی با اعتبار
 • عکس پرسنلی در سایز گذرنامه
 • هزینه جهت ثبت نام در دانشگاه های فرانسه (حدود 185 یورو جهت مدرک لیسانس، 260 یورو جهت فوق لیسانس و میزان 390 یورو جهت مقطع دکترا)
 • داشتن رزومه در صورت مورد نیاز بودن از طرف دانشگاه
 • در صورت نیاز، داشتن تسلط بر زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان
 • تمکن مالی

اگر تحصیل به زبان فرانسوی اجبار نباشد، افراد می توانند دوره هایی به زبان انگلیسی در فرانسه یافت که می تواند به دانشجویان بین الملل در حرفه ایی شدن در یک محیط آموزشی با کیفیت کمک نماید.

شرایط ورود به مدارس برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه

در مدارس فرانسه و دولتی تحصیل به زبان رسمی فرانسه که فرانسوی می باشد بوده در حالیکه غالب مدارس خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی داشته ولی زبان فرانسوی را نیز در آموزش های خود مد نظر قرار می دهند. شخص جهت تحصیل به زبان فرانسوی و در مدارس رایگان دولتی نیاز به داشتن قیم قانونی چون پدر و مادر در آن کشور دارد لذا دانش آموزان بین المللی که قیمی در فرانسه ندارند جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید در مدارس خصوصی شبانه روزی این کشور ثبت نام نمایند. این مدارس محیط مناسبی برای آموزش دانش آموزان فراهم می نمایند ولی تحصیل در این مدارس رایگان نبوده و نیاز به پرداخت شهریه می باشد که میزان آن برای دانش آموزان بین الملل از 30 تا 50 هزار یورو متغیر می باشد که کل هزینه های 9 ماه تحصیلی را پوشش می دهد. امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان و دولتی فرانسه بعد از تحصیل در مدارس بین المللی این کشور وجود دارد و دانش آموزان شانس تحصیل در دانشگاه های سطح بالای سایر کشورها در آمریکا، کانادا و اروپا را نیز به دست می آورند. شرایط ورود به مدارس برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه به صورت زیر است.

 • داشتن ترجمه از سوابق تحصیل فرد در سال های پیشین
 • ارائه تمکن مالی
 • رسید شهریه یک سال و مکان اسکان و اقامت در فرانسه
 • آشنایی به زبان انگلیسی و در صورت امکان زبان فرانسوی
 • تکمیل فرم های مورد نیاز
 • مصاحبه با مدرسه (در صورت نیاز)
 • قبولی در آزمون های مورد نیاز مدارس (در صورت نیاز)

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در موسسات زیادی در این کشور برگزار می گردد. در زیر نام برخی از دانشگاه ها در فرانسه که تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ارائه می نمایند ذکر گردیده است:

 • دانشگاه École Polytechnique
 • American University of Paris
 • دانشگاه Bourgogne
 • دانشگاه Paris-Est Créteil

تحصیل ارشد در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل ارشد در فرانسه به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی و بین المللی معتبر ارائه می شود. دانشگاه های زیر دوره های به زبان انگلیسی در مقطع ارشد خود ارائه می دهند و امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی را فراهم می کنند.

 • بیزنس اسکول PSB پاریس
 • دانشکده هنر و فرهنگ IESA
 • دانشگاه جورجیا تک لورن
 • دانشگاه پاریس-سود
 • دانشگاه ESIEE Paris

 

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل دکتری در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل دکترا در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد ولی بستگی به رشته تحصیلی دارد مثلا در مورد رشته ایی مثل رشته هنر و علوم انسانی امکان تحصیل به زبان انگلیسی رایج نمی باشد در حالیکه در رشته علوم طبیعی و فناوری امکان تحقیق و نگارش کردن پایان نامه به زبان انگلیسی وجود دارد و رایج است. بنابراین قبل از اقدام جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید سایت دانشگاه را بررسی نمود تا بررسی گردد که آیا امکان تحصیل دکتری به زبان انگلیسی وجود دارد یا خیر. برخی از دانشگاه های فرانسه که به زبان انگلیسی دوره دکتری ارائه می نمایند به صورت زیر می باشند.

 • مدرسه بین المللی مدیریت (ISM)
 • EIT Manufacturing
 • دانشکده مدیریت تولوز
 • انستیتو پلی تکنیک پاریس

مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

کشور فرانسه شرایط تحصیلی خوبی را برای دانشجویان بین الملل جهت تحصیل به زبان انگلیسی فراهم می کند. از این رو این کشور مقصد مناسبی جهت تحصیل برای دانشجویان غیر فرانسوی و در دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه می باشد تا تجربه تحصیل در یک محیط آموزشی با کیفیت علمی بالا را تجربه نمایند. برای تحصیل در هر دانشگاهی نیاز به ارائه مدارک خاصی می باشد و شرایط هر دانشگاه نیز متفاوت می باشد که جهت کسب اطلاعات در زمینه مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی سایت دانشگاه بهترین مرجع می باشد. در زیر برخی از مدارک که به طور کلی برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه نیاز می باشد ذکر گردیده است:

 • تکمیل فرم های دانشگاه
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی
 • کپی از گذرنامه
 • عکس در سایز گذرنامه
 • گواهی زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه
 • کپی شناسنامه
 • تمکن مالی
 • توصیه نامه

و هر مدرک مورد نیاز دانشگاه و پس از پذیرش دریافت ویزای دانشجویی فرانسه نیز مورد نیاز می باشد.

مدرک زبان لازم برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

آیلتس

6.0

تافل (IBT)

76

تافل (Computer-based)

230

تافل (امتحان کتبی)

550

کمبریج

C

امتحان پیشرفته کمبریج

B

 

هزینه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

در دانشگاه های دولتی فرانسه امکان تحصیل رایگان عموما به زبان فرانسوی وجود دارد. غالبا دانشگاه های خصوصی فرانسه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می آورند که رایگان نبوده و فرد باید هزینه هایی را جهت شهریه پرداخت نماید که هزینه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی از 1500 یورو شروع می شود و تا 20000 یورو در یک سال در نظر گرفته می شود. هزینه های تحصیل در فرانسه برای  یک سال در بیزنس اسکول ها نیز از 5000 تا 30000 یورو متغیر می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای یک سال تحصیلی 10000 یورو، تحصیل کارشناسی ارشد یک ساله 12000 و کارشناسی ارشد دو ساله 18000 یورو است.

بورسیه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

فرانسه به دلایل زیادی محبوبیت بالایی بین دانشجویان بین المللی جهت تحصیل دارد از جمله کیفیت بالای زندگی دانشجویی، شهریه استاندارد دانشگاه های دولتی که توسط دولت تعیین می گردد و امکان دریافت ساده روادید. با اینحال مهم ترین دلیل محبوبیت فرانسه، بورسیه هایی می باشد که به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. چند مورد بورسیه تحصیلی فرانسه به زبان انگلیسی در جدول زیر آمده است.

 • مختص افراد غیر بومی فرانسه
 • داشتن حداکثر 25 سال جهت مقطع فوق لیسانس و حداکثر 30 سال جهت مقطع دکتری

بورسیه

تعداد و ارزش بورسیه

افراد واجد شرایط

بورسیه های انتخابی بین المللی ENS

تعداد 10 عدد در علوم و 10 عدد در هنر و علوم انسانی

1000 یورو کمک هزینه ماهیانه به مدت سه سال و اختصاص یک اتاق در یکی از پردیس های ENS

1-زیر 26 سال

2-افراد نباید بیشتر از 10 ماه در طول سال تحصیلی مورد نظر و سال قبل در فرانسه زندگی کرده باشند.

بورسیه ایفل برای دانشجویان بین المللی در فرانسه

فوق لیسانس: شامل کمک هزینه ماهیانه 1181 یورو و برای 12 تا 36 ماه می تواند اعطا گردد.

دکتری: 1700 یورو کمک هزینه ماهیانه و حداکثر برای 12 ماه اعطا می گردد.

هزینه های تحصیل جزو پوشش این بورسیه نمی باشد.

 

1- مختص افراد غیر بومی فرانسه

2- داشتن حداکثر 25 سال جهت مقطع فوق لیسانس و حداکثر 30 سال جهت مقطع دکتری

3-توسط موسسات آموزشی و دانشگاه های فرانسه درخواست ها باید ارسال گردند.

4-داشتن مهارت های زبانی مورد نیاز دانشگاه.

بورسیه بین المللی دانشگاه پاریس-ساکلی در مقطع ارشد

دانشگاه پاریس-ساکلی مبلغ 10000 یورو در سال برای حداقل 10 ماه پرداخت می نماید و بسته به کشور مبدا به میزان حداکثر 1000 یورو نیز جهت هزینه های سفر و ویزای فرانسه نیز به هر فرد تخصیص می دهد. این بورسیه به مدت یک الی دو سال و بسته به واحدهای گذرانیده به فرد تعلق می گیرد.

1-دانشجویان بین المللی تازه وارد با سن زیر 30 سال

2-دانشجویان با ملیت غیر فرانسوی که به مدت کمتر از یک سال ساکن خاک فرانسه هستند.

 

تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی

کشور فرانسه یکی از کشور های پیشرو در تحصیل به زبان انگلیسی در بین کشور های اروپایی غیر انگلیسی زبان می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی غالبا در دانشگاه های خصوصی فرانسه که رایگان نمی باشند برگزار می شود. برای تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی ابتدا باید دانشگاه هایی که دوره به زبان انگلیسی ارائه می دهند را پیدا نمود و اطمینان حاصل نمود که دوره های به زبان انگلیسی در آنها برگزار می گردد. قبل از ارسال درخواست به دانشگاه جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی اطمینان حاصل نمایید که برنامه تحصیل مورد نظر بدون هزینه می باشد و یا اینکه دانشگاه بورسیه کامل را به دانشجویان بین المللی ارائه می نماید که کل هزینه تحصیل آنها را پوشش می دهد.

دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی رایج بوده و برخی از دانشگاه های دولتی فرانسه نیز تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

 

ردیف

دانشگاه

1

بازرگانی نئوما

2

پیر و ماری کوری

3

نانت

4

پلی تکنیک اکول

5

کسب و کار Inseec

6

مهندسی اطلاعات و فناوری دیجیتال EFREI

7

بازرگانی نوانسیا

 

دیگر دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه در زیر مورد بررسی قرار می گیرند.

دانشگاه موسسه‌ لندن در پاریس

دانشگاه موسسه‌ لندن در پاریس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس خود دوره هایی را ارائه می نماید. این دانشگاه در واقع موسسه ایی کوچک و تخصصی می باشد که کلاس های پژوهش محور در زمینه های مختلف ارائه می نماید. این دانشگاه مناسب جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در رشته حقوق در فرانسه می باشد. برخی از دوره ها به زبان انگلیسی در این دانشگاه به قرار زیر می باشند:

 • فوق لیسانس تاریخ و فرهنگ شهری
 • فوق لیسانس حقوق
 • فوق لیسانس روابط بین الملل
 • لیسانس سیاست بین الملل

Sciences Po

دانشگاه Sciences Po در حوزه بین المللی پیشرفت زیادی داشته و نیمی از دانشجویان آن را به طور تقریبی دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه ساینس پو از جمله ارزانترین دانشگاه های خصوصی در کشور فرانسه جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی می باشد. این دانشگاه به یک نفر از چهار دانشجوی ثبت نام شده کمک مالی اعطا می نماید. لیستی از رشته هایی از این دانشگاه که به زبان انگلیسی می باشند در زیر ذکر گردیده است.

 

مقطع

رشته

کارشناسی

 

مطالعات اروپایی آسیایی

خاورمیانه و مدیترانه

اروپا آمریکای شمالی

کارشناسی ارشد

 

مدیریت دولتی بین المللی

توسعه بین الملل

انرژی بین الملل

سیاست گذاری عمومی

روزنامه نگاری و روابط بین الملل

امنیت بین المللی

حقوق بشر و اقدام بشردوستانه

سیاست زیست محیطی

سیاست اقتصادی بین المللی

حکومت داری و دیپلماسی بین المللی

دکتری

اقتصاد

 

دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن رنجی از رشته ها را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می نماید ولی این دانشگاه رشته ایی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ارائه نمی کند. در زیر فهرستی از رشته های این دانشگاه که به زبان انگلیسی ارائه می گردند و امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی را فراهم می آورند آورده شده است:

 

مقطع

رشته

کارشناسی ارشد

فیزیک پاریس

مکانیک محاسباتی

بین المللی "از علوم زیستی بنیادی مولکولی تا بیوتراپی"

دیجیتال EIT در زیرساخت ابر و شبکه (CNI)

علوم کامپیوتر: برنامه بین المللی دیجیتال (DIGIT)

علوم کامپیوتر: بیوانفورماتیک و مدلسازی (BIM)

علوم کامپیوتر: اطلاعات کوانتومی (QI)

محاسبات با عملکرد بالا

 

دانشگاه اکول پلی تکنیک

دانشگاه اکول پلی تکنیک دوره هایی با کیفیت سطح بالا به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی خود ارائه می دهد. بیشتر رشته های این دانشگاه در زمینه هایی چون فناوری، علوم و زمینه های STEM است. سابقه علمی این دانشگاه عالی بوده و از بهترین دانشگاه های فرانسه جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل است. لیست دوره های به زبان انگلیسی این دانشگاه به صورت زیر می باشد.

 

مقطع

رشته

کارشناسی ارشد

A.I و محاسبات بصری پیشرفته

علم داده برای تجارت

اینترنت اشیا (نوآوری و مدیریت)

اقتصاد، تجزیه و تحلیل داده ها و امور مالی شرکت

محیط انرژی (علم فناوری و مدیریت)

 

دانشگاه پاریس دوفین

این دانشگاه دوره های تخصصی در زمینه های متفاوتی چون ریاضی، تجارت، علوم اجتماعی و حقوق ارائه می دهد. دانشگاه پاریس دوفین به زبان انگلیسی دوره هایی را جهت جذب دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه یک دوره اقتصاد به زبان انگلیسی را علاوه بر سایر دوره های خود برگزار می نماید. در زیر لیستی از دوره های ارائه شده جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل ذکر گردیده است.

 • لیسانس اقتصاد کلان
 • لیسانس حقوق کار
 • لیسانس مدیریت منابع انسانی
 • فوق لیسانس بازاریابی
 • فوق لیسانس امور مالی بین المللی

اهمیت زبان فرانسوی در تحصیل در دانشگاه ها فرانسه

اگرچه اغلب مردم فرانسه به زبان انگلیسی آشنایی دارند ولی زبان رسمی مردم در کشور فرانسه زبان فرانسوی می باشد و جهت ارتباط برقرار کردن بهتر در این کشور دانستن زبان فرانسوی مفید می باشد. در مدارس و دانشگاه های دولتی فرانسه زبان غالب فرانسوی است. اهمیت زبان فرانسوی در تحصیل در دانشگاه ها فرانسه مربوط به شهریه تقریبا رایگان در این دانشگاه ها می باشد و فرد با تسلط بر این زبان در واقع از هزینه های خود می کاهد و از تحصیل رایگان در این دانشگاه ها لذت برده و در کنار آن از شرایط کاری خوب در آینده بهره مند می گردد.

آموزش فرانسوی حین تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه

تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی کشور فرانسه غالبا به زبان فرانسوی می باشد اما امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مدارس و دانشگاه های خصوصی می باشد ولی زبان فرانسوی نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود و بعد از آن دانش آموزان آماده ورود به دوره های رایگان در دانشگاه های دولتی می گردند. دوره زبان فرانسه برای آموزش های این چنینی تدارک دیده شده. تحصیل در دانشگاه های بین المللی فرانسه غالبا به زبان انگلیسی می باشد ولی دانشجویان جهت برقراری بهتر ارتباط با شهروندان کشور فرانسه، افزایش کیفیت زندگی و کاریابی بهتر و راحت تر در این کشور غالبا به یادگیری زبان فرانسوی در حین تحصیل خود نیز می پردازند و به این ترتیب شانس کاریابی خود را افزایش می دهند. بنابراین آموزش فرانسوی حین تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه برای افرادی که قصد زندگی و دریافت اقامت و پاسپورت فرانسه می باشند حائز اهمیت می باشد.

شانس ویزای دانشجویی فرانسه با تحصیل به زبان انگلیسی

شانس ویزای دانشجویی فرانسه با تحصیل به زبان انگلیسی به شرط رعایت تمام موارد و الزامات راحت و ساده می باشد. ویزای دانشجویی فرانسه در صورتی که فرد واجد شرایط از نظر افسر ویزا نباشد، رد می گردد. به دلایل زیادی ممکن است که ویزای دانشجویی فرانسه رد گردد از جمله ارائه مدارک ناکافی و یا جعلی بودن مدارک، ارائه نکردن مدرک زبان، نداشتن بودجه کافی، خطر تهدید برای نظم عمومی کشور، ارائه نمودن اطلاعات غیر دقیق، نداشتن مهارت مصاحبه و اثبات نشدن وابستگی عاطفی و مالی جهت بازگشت فرد به کشور خود.

اخذ اقامت پس از تحصیل فرانسه به انگلیسی

اخذ اقامت پس از تحصیل فرانسه به انگلیسی برای بسیاری از افراد مهم می باشد. اغلب دانشجویان بین الملل پس از تحصیل خود قصد ماندن و اخذ اقامت این کشور زیبا را دارند. یک دانشجو تنها زمانی پس از فارغ التحصیلی امکان زندگی در فرانسه را دارد که کار با حقوق پیدا کند. این برای دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی صادق می باشد. دانشجویان بین المللی پس از تحصیل باید مجوز اقامت موقت دریافت نمایند که مدت اعتبار آن برای فارغ التحصیلان کارشناسی 12 ماه می باشد و برای دانشجویان ارشد حداکثر تا 24 ماه می باشد و غیر قابل تمدید است و در این مدت فرد می تواند دنبال کار در کشور فرانسه باشد تا بتواند اقامت خود بعد این مدت را دریافت نماید. هر فردی پس از 5 سال کار کردن در کشور فرانسه و پرداخت مالیات و بیمه اقامت دائم فرانسه را دریافت نموده و بعد آن تحت شرایطی می تواند جهت دریافت پاسپورت فرانسه نیز اقدام نموده و شهروندی فرانسه را دریافت نماید.

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

مزایای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

از جمله مزایای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

رنکینگ بالای دانشگاه های فرانسه

دانشگاه های فرانسه از جمله معروف ترین دانشگاه ها در جهان می باشند و 35 دانشگاه در فرانسه در بین دانشگاه های معروف جهان در نظام های رتبه بندی مختلف قرار دارند. کشور فرانسه از استانداردهای آموزشی در سطح بین المللی برخوردار بوده و از جمله پیشگامان در حوزه هنر و موسیقی می باشد و رشته های زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می نمایند. دانشگاه پلی تکنیک اکول، پاریس، گرنوبل و سوربون جزو بهترین دانشگاه ها در فرانسه می باشند.

داشتن انتخاب زیاد

کشور فرانسه دارای 3500 موسسه آموزش عالی می باشد که این بدان معنی می باشد که افراد امکان انتخاب نامحدود در بین مکان ها، مدارس و دوره ها دارند. علاوه بر دوره های بلند مدت، دوره های کوتاه مدت منحصر به فردی نیز در این کشور برگزار می گردد.

آموزش با کیفیت و مقرون به صرفه

هزینه تحصیل در کشور فرانسه کمتر از بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بوده و حتی برای افراد اتحادیه اروپا هزینه تحصیلی برابر با هزینه تحصیلی دانشجویان فرانسوی می باشد. 3500 سازمان خصوصی و دولتی وجود دارند که دوره های آموزشی فوق العاده ارائه می کنند.

ارائه بورسیه های فراوان

دانشگاه ها و دولت فرانسه برای تشویق دانشجویان خارجی جهت تحصیل در این کشور، بورسیه هایی ارائه می دهند که شهریه دانشگاه و در بعضی از موارد هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد.

استقبال گرم از دانشجویان بین المللی

دولت فرانسه در چندین سال گذشته تلاش های زیادی جهت جذب دانشجویان بین المللی انجام داده است از جمله اینکه روند درخواست ویزا را ساده نموده و کمک های مالی و بورسیه هایی را برای دانشجویان اختصاص داده است.

امکان تحصیل بدون ارائه نمودن مدرک آیلتس

تعداد زیادی از دانشگاه ها در فرانسه اعم از خصوصی و دولتی نیاز به ارائه نمودن مدرک آیلتس ندارند مانند:

 • بیزنس اسکول ESC Rennes
 • دانشکده مهندسی ESAIP
 • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر EPITA

سرمایه گذاری روی تحقیقات

این کشور دارای یکی از بهترین سیستم تحقیق و توسعه می باشد و سرمایه گذاری زیادی روی تحقیق و توسعه انجام می دهد و از این لحاظ در رتبه ششم جهانی قرار دارد.

داشتن اجازه کار حین تحصیل

قانون کشور فرانسه به دانشجویان بین الملل اجازه 964 ساعت کار حین تحصیل را می دهد. دانشجویان می توانند 7900 یورو در سال درآمد کسب نمایند.

 در صورت تمایل برای کسب آگاهی در خصوص شرایط مهاجرت پزشکان به اروپا و دیگر کشورها می توانید محصول گام به گام اخذ اقامت را به تدریس استاد ملک پور تهیه کرده و مشاهده نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه چه میزان شهریه بایستی در نظر گرفت؟

در مقطع لیسانس 10000 یورو و در مقطع ارشد یک ساله مبلغ 12000 یورو باید در نظر گرفت.

✅ آیا امکان اقامت پس از تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بسته به مقطع تحصیلی فارغ التحصیلان حداکثر تا 2 سال پس از فارغ التحصیلی می توانند در فرانسه مانده و نوع اقامت خود را تغییر دهند.

✅ آیا شانس دریافت ویزای دانشجویی فرانسه بالا می باشد؟

بله. در صورت رعایت الزامات و ارائه کامل مدارک شانس دریافت ویزا بالا می باشد.

✅ هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس خصوصی فرانسه چه میزان می باشد؟

برای یک سال تحصیلی میزان شهریه از 30 الی 50 هزار یورو متغیر می باشد.

سخن پایانی

کشور فرانسه به دلیل داشتن زیر ساخت های تحصیلی در کلاس جهانی، آموزش با سطح بالایی از کیفیت و سیاست های دانشجو پسند به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در بین دانشجویان بین المللی تبدیل گردیده است. دانشجویان زیادی سالیانه جهت بهره بردن از تحصیل رایگان در فرانسه و به زبان فرانسوی راهی این کشور می شوند مخصوصا تحصیل در رشته پزشکی که بر خلاف اغلب کشورها آزمون ورودی ندارد و گزینه خوبی جهت تحصیل رایگان و کسب تخصص می باشد. این کشور دوره های به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی نیز ارائه می نماید و دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد تا از مزایای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی بهره مند گردند. سعی گردید که در این مقاله به ابعاد مختلف تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخته گردد. در صورت وجود هر گونه سوال و یا ابهامی در زمینه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی نظرات خود را با مشاورین موسسه mie مطرح نموده و جواب سوال خود را به رایگان دریافت نمایید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان