تحصیل در لیون | دانشگاه های لیون فرانسه

بدون نظر

لیون یکی از شهرهای مهم در فرانسه است که به لحاظ جمعیت در رتبه دوم و از لحاظ کیفیت و استاندارد زندگی همواره جزو سه شهر اول در کشور فرانسه قرار گرفته است. این شهر به لحاظ اقتصاد سطح بالا، آب و هوای مناسب و هزینه های معقول برای زندگی دانشجویی شرایط بسیار مناسبی جهت مهاجرت و تحصیل دارد. به دلیل وجود همین دلایل و مقایسه شرایط تحصیل در لیون با پایتخت فرانسه درصد متقاضیان تحصیل در دانشگاه لیون فرانسه در سال های اخیر به شدت بالا رفته است. در این مقاله در خصوص تحصیل در لیون و همچنین بهترین دانشگاه های لیون فرانسه گفتگو خواهیم نمود. لازم به ذکر است که مطالبی که مطالعه می نمایید با مشورت وکلای بومی فرانسوی و ترجمه وب سایت دانشگاه های لیون فرانسه بوده و صرف ارائه مطلب به معنی ارائه خدمات از سمت موسسه Mie نمی باشد. شما می توانید برای بررسی شرایط خود و همچنین استفاده از خدمات مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در موسسه Mie برای تحصیل در فرانسه در ارتباط باشید. پس از مطالعه محتوای تحصیل در لیون فرانسه نیز در صورتی که همچنان ابهامی برای شما وجود داشت می توانید سوالات خود را در ارتباط با دانشگاه های لیون فرانسه در انتهای صفحه با کارشناسان ما در میان بگذارید و پاسخ مقتضی را دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماتحصیل در لیون

شرایط تحصیل در لیون

شرایط تحصیل در لیون فرانسه در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی فراهم است. امکان تحصیل در دانشگاه های لیون به زبان انگلیسی و فرانسوی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های لیون و شرایط ورود و تحصیل در آن ها خواهیم پرداخت.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

معرفی دانشگاه لیون فرانسه (University of Lyon University Group)

دانشگاه لیون فرانسه یک جامعه آکادمیک متشکل از چند دانشکده و موسسه وابسته است. در واقع اگر بخواهیم آمار دقیق تری در اختیار شما عزیزان بگذاریم گروه دانشگاهی لیون؛ یازده دانشکده و بیست و چهار موسسه را به صورت مستقیم تحت پوشش خود دارد. 17 دانشکده دکتری، بیش از 170 آزمایشگاه و لابراتوار و بیش از ده هزار نفر محقق حرفه ای تحت نظارت مستقیم دانشگاه لیون فعالیت می کنند. این دانشگاه وسیع در حال حاضر بیش از 150.000 دانشجو را در خود جای داده است که بیست هزار نفر آن از دانشجویان بین المللی سرتاسر دنیا هستند. محور اصلی برنامه ها و تحقیقات برای تحصیل در لیون بر پایه سه گرایش اصلی؛ بهداشت زیستی و جامعه، علم و مهندسی، شهرسازی و علوم انسانی خواهد بود. دانشکده ها طیف وسیعی از عناوین درسی را در مقاطع مختلف ارائه می دهند که در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید. در ادامه این نوشتار به بررسی شرایط تحصیل در لیون و برترین دانشگاه های لیون فرانسه خواهیم پرداخت.

کالج های دانشگاه لیون فرانسه

هنر، فرهنگ، طراحی و معماری

علوم اجتماعی

علوم رسمی و علوم طبیعی

علوم زندگی و سلامت

فناوری، فنی مهندسی

ادبیات، زبان و فلسفه

آموزش، شناخت و زبان

حقوق، اقتصاد و مدیریت

 

مدرسه عالی نرمال لیون (ENS DE LYON)

مدرسه عالی نرمال لیون یا École normale supérieure de Lyon یک موسسه دولتی درجه یک فرانسوی است که اساتید، محققان، کارمندان ارشد دولتی و همچنین رهبران تجاری و سیاسی را آموزش می دهد. دانشجویان دوره های خود را انتخاب می کنند و زمان خود را بین آموزش و تحقیق تقسیم می کنند. این دانشگاه در سال 1880 ساخته شده است و بر تحقیقات آموزشی تمرکز ویژه دارد. ENS de Lyon بخشی از دانشگاه های لیون فرانسه است و مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کارشناسی تا دکتر و کورس های زبان و دوره های متفرقه تحصیلی را پشتیبانی می کند. رشته های تحصیلی با تنوع بالا در این دانشگاه وابسته به دانشگاه لیون ارائه می شود. از میان رشته های تحصیلی می توان به شاخص ترین آن ها نظیر؛ هنر، ادبیات، زبان، حقوق، اقتصاد، علوم انسانی و سیاسی، جامعه شناسی اشاره نمود. دوره های تحصیلی به دو زبان تدریس می شوند ولی دوره های کارشناسی ارشد بیشتر انگلیسی زبان هستند. شرایط دانشجویان برای ورود به ENS de Lyon توسط کمیته پذیرش بررسی می شود و متقاضیان بسته به رشته مد نظر خود برای تحصیل می بایست مدارک لازم برای پذیرش به دانشگاه را ارائه دهند. دانشگاه حدود ۲۷ خوابگاه وابسته به نام Crous دارد در عین حال امکان سکونت در خوابگاه های دانشجویی فرانسه در موارد خصوصی نیز موجود است. دو ترم تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد که یکی از ماه آگست و دیگری از ماه ژانویه آغاز خواهد شد. مدرسه عالی نرمال لیون از دانشگاه های لیون فرانسه در سرتاسر جهان همکاری مستقیم با برخی از دانشگاه های معتبر دارد. مدرک تحصیلی مدرسه عالی نرمال لیون مستقیماً مورد تایید این دانشگاه ها است و دانشجویان امکان گذراندن دوره های اراسموس و دوره های کارآموزی را در این دانشگاه ها خواهند داشت. در ادامه به تعدادی از این دانشگاه ها اشاره خواهیم نمود.

موسسات همکار با مدرسه عالی نرمال لیون (ENS DE LYON)

دانشگاه چین شرقی

دانشگاه فرایبورگ

شورای بورس تحصیلی چین (CSC)

دانشگاه اوتاوا کانادا

مدرسه پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL)

دانشگاه توکیو

دانشگاه ساپینزا ایتالیا

دانشگاه توهوکو

دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه پلی تکنیک میلان

مدرسه عالی نرمال لیون

دانشگاه لیون ۱ (Claude Bernard University Lyon 1)

دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه دانشگاهی است که سالیانه حداقل 47000 دانشجو را پذیرش می کند و برنامه های تحصیلی آن در ۱۳ دپارتمان در زمینه های علم و فناوری، سلامت و ورزش به صورت تخصصی برگزار می شود. کلود برنارد لیون 1 بخشی از دانشگاه های لیون و مهم ترین دانشکده فرانسوی خارج از منطقه پاریس است. در سال حدود ۹۰۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. انتخاب متقاضیان برای بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه بسیار زیاد است. از جمله رشته هایی که در دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه تدریس می شود می توان به؛ پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی، مامایی، فیزیوتراپی، فناوری اطلاعات، فیزیک، شیمی، هوا فضا، رشته های مهندسی اشاره نمود. یکی از نکات حائز اهمیت در دانشگاه لیون ۱ این است که ۹۳ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه ظرف ۳۰ ماه پس از اتمام تحصیلات خود وارد بازار کار خواهند شد. جالب است بدانید سال تاسیس دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد به ۱۹۷۰ بر می گردد. دانشگاه لیون ۱ حدود ۱۲ پردیس و سایت دانشگاهی دارد. در این دانشگاه برخی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. مابقی دوره ها و برنامه های تحصیلی و دوره های کوتاه مدت، همچنین برنامه ها تحصیلی مربوط به رشته های پزشکی و گرایش های مرتبط به زبان فرانسوی خواهد بود.

تصویر پردیس دانشگاه لیون 1

دانشگاه لیون ۲ (Lumière University Lyon 2)

تاسیس دانشگاه لیون ۲ به سال 1973 بر می گردد. در طی این سال ها دانشگاه لیون 2 با حدود 30.000 دانشجو در دو پردیس دانشگاهی تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا دکترا را با بهترین کیفیت آموزشی پشتیبانی می کند. دانشگاه لیون ۲ در سیزده دپارتمان تحصیلی، برنامه های آموزشی خود را به 4 حوزه اصلی آموزشی و پژوهشی تقسیم می کند:

  • هنر، ادبیات، زبان
  • حقوق، اقتصاد، مدیریت
  • علوم انسانی و اجتماعی
  • علوم، فناوری، بهداشت

این دانشگاه در قلب شهر لیون و بخش متروپلیس واقع شده است. دانشگاه لیون ۲ دو پردیس اصلی در شهر و سه مرکز وابسته در حال فعالیت دارد. کلیه پروسه ثبت نام دانشجویان برای تحصیل در لیون ۲ در بستر آنلاین صورت می گیرد. دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در فرانسه می بایست هزینه 2770 یورو و دانشجویان کارشناسی ارشد هزینه 243 یورو را در طی مراحل ثبت نام تا اخذ پذیرش پرداخت نمایند. جالب است بدانید دانشگاه در حال حاضر 560 قرارداد همکاری با 370 موسسه در 60 کشور جهان دارد و امکان نقل و انتقال دانشجویان در سرتاسر جهان برای کسب علم و آموزش بیشتر وجود دارد که همین موضوع در واقع یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در لیون به شمار می آید.

رشته های دانشگاه لیون فرانسه شماره 2 (Lumière University Lyon 2)

جغرافیا و برنامه ریزی

علوم اجتماعی

علوم سیاسی

تاریخ هنر و باستان شناسی

ریاضیات و کامپیوتر کاربردی

علوم انسانی، مردم شناسی، قوم شناسی

آموزش و پرورش و تربیت معلم

روانشناسی

علوم شناختی

ارتباطات

هنرهای نمایشی

ادبیات و ادبیات کاربردی

موسیقی

زبان های خارجی کاربردی

اقتصاد و مدیریت

حقوق

حقوق و مدیریت بازرگانی

علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر

حقوق عمومی

مدیریت اقتصادی و بازرگانی

امور مالی بانکی و کنترل ریسک

حقوق خصوصی

معاملات تجاری

بازاریابی و تجارت بین الملل

دیتا ساینس

مدیریت حمل و نقل

تشخصیص و مدیریت عملیاتی بانک ها

 

تصویری از پردیس دانشگاه لیون 2

دانشگاه لیون ۳ (Jean Moulin University Lyon 3)

دانشگاه لیون ۳ معروف به ژان مولن، با بیش از 28.000 دانشجو آموزش های تخصصی و حرفه ای را در رشته های حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل، مدیریت، حسابداری، فلسفه، زبان ها، تاریخ، جغرافیا و برنامه ریزی، اطلاعات و ارتباطات از مقطع لیسانس تا دکترا در شش دانشکده و موسسه وابسته ارائه می دهد. دانشگاه لیون 3 بیش از 17 واحد تحقیقاتی و 7 دانشکده دکترا را تحت نظارت مستقیم خود دارد. این انشعاب از دانشگاه لیون اصلی معروف به ژان مولن با داشتن سه پردیس دانشگاهی واقع در قلب شهر یک محیط تحصیلی استثنایی و با کیفیت را برای دانشجویان فراهم نموده است. علاوه بر این، دانشگاه لیون 3 با بهره مندی از موقعیت جغرافیایی و تنوع زیرساخت های اقتصادی، فرهنگی و ورزشی مکانی واقعاً جذاب برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل در لیون است.

نمایی از پردیس دانشگاه لیون 3

موسسه ملی علوم کاربردی لیون (National Institute for Applied Sciences, Lyon)

موسسه ملی علوم کاربردی لیون از سال 1957 مشغول به فعالیت است و به صورت حرفه ای با تمرکز ویژه بر رشته های مهندسی، طیف وسیعی از گرایش های مرتبط را در تمامی مقاطع تحصیلی را ارائه می کند. در حال حاضر بیش از سی درصد دانشجویان این دانشگاه های لیون در موسسه ملی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. این دانشگاه بیش از 21 آزمایشگاه، 8 دانشکده دکترا را به عنوان زیر مجموعه خود تحت نظارت مستقیم دارد. رشته های بسیار پرطرفدار این موسسه از دانشگاه لیون فرانسه عبارت اند از؛ عمران و شهرسازی، انرژی و محیط زیست، کامپیوتر، مخابرات خدمات و کاربردها، مهندسی صنایع، امنیت سایبری دیجیتال، مکانیک، خودروهای برقی، بیوتکنولوژی و بیوانفورماتیک.

رشته های دانشگاه لیون فرانسه (موسسه ملی علوم کاربردی لیون)

تاریخ

باستان شناسی

فیزیک ریاضی

الکترونیک

فیزیولوژی

تاریخ هنر

جمعیت شناسی

 محیط زیست

فارماکولوژی پوست

انرژی و سیستم ها

جامعه شناسی

محاسبات موازی

 محاسباتی کامپیوترها

شیمی

فناوری های میکرو

مدل سازی و محاسبات علمی

قوم شناسی

مدل‌سازی و واقعیت افزوده

فرآیندها

مهندسی برق

علوم سیاسی

مردم شناسی

تعامل مشارکتی واسطه‌ای

مکانیک

اتوماسیون و پردازش سیگنال

مهندسی میکرو و نانوتکنولوژی

جغرافیا - برنامه ریزی

منطق

انرژی

علم نانو

علم آمار

شهرسازی

تجزیه و تحلیل

مهندسی عمران

فیزیولوژی یکپارچه

بیوشیمی ساختاری

معماری

آکوستیک

ورزش و عملکرد

موسسه ملی علوم کاربردی لیون

رتبه دانشگاه لیون

چهار دانشکده و موسسه وابسته به دانشگاه لیون فرانسه در لیست بهترین دانشگاه های فرانسه از نگاه QS قرار گرفته اند که در واقع در یک مقیاس بسیار وسیع بیش از هزار و پانصد دانشگاه از سرتاسر جهان را در معیارهای مختلف با یکدیگر مقایسه می کند.

رتبه دانشگاه لیون فرانسه

موسسه ملی علوم کاربردی لیون

رتبه دو در لیون

رتبه 34 در فرانسه

رتبه در QS = 15

دانشگاه لیون ۳

رتبه 4 در لیون

رتبه 91 در فرانسه

رتبه در QS = 26

دانشگاه لیون ۲

رتبه 6 در لیون

رتبه 169 در فرانسه

رتبه در QS = 27

دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه

رتبه جهانی 226

رتبه در فرانسه 13

 

دانشگاه سوربن فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه سوربن فرانسه

در این مقاله ما تمام اطلاعات مربوط به تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

 

رشته های دانشگاه لیون

همانطور که در این نوشتار به کرات عنوان نمودیم امکان تحصیل در لیون در بسیاری از رشته های پرطرفدار جهانی در دانشگاه های لیون فرانسه وجود دارد. دانشگاه های لیون و موسسات و دانشکده های زیر مجموعه عملاً تمامی رشته ها را با بهترین کیفیت و استانداردهای آموزشی پوشش می دهند. در جدول زیر می توانید برخی از برترین رشته های دانشگاه لیون فرانسه را مشاهده نمایید.

رشته های دانشگاه لیون فرانسه لیون2 (Lumière University Lyon 2)

جغرافیا

علوم اجتماعی

علوم سیاسی

تاریخ هنر و باستان شناسی

علوم تربیتی

هنر و ادبیات

حمایت اجتماعی و حقوق کار

روانشناسی

واژه شناسی و اصطلاحات چند زبانه، ترجمه

علوم ارتباطات و اطلاعات

هنرهای نمایشی

اقتصاد

موسیقی

زبان های خارجی

 مدیریت

حقوق

عصب روانشناسی

تمامی گرایش های فنی و مهندسی

جامعه شناسی انسان شناسی

علوم شناختی

علوم اعصاب شناختی

مطالعات و خلاقیت های عکاسی

معماری

بازاریابی و تجارت بین الملل

هنرهای تجسمی

زبان شناسی و سبک شناسی

متون ادبی

تشخصیص و مدیریت عملیاتی بانک ها

مطالعات و خلاقیت در عکاسی

عکاسی

تئاتر و سینما

سینما و فرهنگ بصری

تولید و کارگردانی

موسیقی شناسی

گفتار درمانی

پرستاری

پزشکی

کارآفرینی

مامایی

دندانپزشکی

شهرسازی و محیط زیست

حسابداری

داروسازی

امنیت و دفاع ملی

قانون بهداشت

فیزیوتراپی

تحصیل در لیون

شرایط پذیرش دانشگاه لیون فرانسه

شرایط پذیرش دانشگاه لیون فرانسه کاملاً وابسته به مقاطع و رشته های تحصیلی می تواند بسیار متفاوت باشد و دانشگاه بسته به این دو مورد یا محدودیت ظرفیتی که دارد شرایط خاص تری را برای اعطای پذیرش از دانشگاه های لیون فرانسه برای متقاضیان در نظر بگیرد. از جمله این شرایط برای تحصیل در لیون می توان به معدل بالا اشاره نمود. عموماً حداقل داشتن و ارائه معدل 3.5 از 4 توصیه می شود. در بسیاری از رشته ها داشتن نمره دروس اختصاصی بالا نیز مورد نیاز است. مدرک زبان در سطح C1 برای اکثر رشته های تحصیلی از الزامات ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه های لیون می باشد. تقریباً برای بیش از 99 درصد از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا داشتن سابقه تحصیلی مرتبط الزامی خواهد بود. فرآیند ثبت نام و پذیرش به صورت آنلاین انجام می شود و بسیار مهم است که تمامی شرایط پذیرش دانشگاه لیون فرانسه توسط دانشجو رعایت شده و به صورت آنلاین در پلتفرم اعلامی دانشگاه آپلود گردد چرا که به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

هزینه تحصیل در لیون

هزینه تحصیل در لیون و در دانشگاه های وابسته اعم از؛ دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه، دانشگاه لیون ۲، دانشگاه لیون ۳ عملاً در یک حدود است. هزینه تحصیل در لیون در مقطع کارشناسی برای تمامی دانشجویان بین المللی که اقامت موقت و ویزای تحصیلی فرانسه را دارند حدود سه هزار یورو در هر سال تحصیلی (برای رشته های مهندسی 2500 یورو در هر سال) و برای کارشناسی ارشد حدود چهار هزار یورو خواهد بود. حین تحصیل در لیون در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد عملاً دو سوم شهریه تحصیلی را دولت پرداخت خواهد کرد. در مقطع دکترا اما شهریه تحصیل در لیون متفاوت بوده و پرداختی دانشجویان بین المللی زیر چهارصد یورو در هر سال تحصیلی خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی در لیون فرانسه

قطعاً تمامی دانشجویانی که در حال مهاجرت به فرانسه و تحصیل در لیون هستند؛ علاوه بر شرایط بسیار مناسب تحصیل در لیون، هزینه زندگی در فرانسه و این شهر تقریباً معقول می باشد. به صورت کلی هزینه زندگی دانشجویی در لیون فرانسه به نسبت پایتخت قاعدتاً کمتر است و رقمی در حدود نهصد یورو در ماه تخمین زده می شود. پر واضح است که پایین تر یا بالاتر بودن این مبلغ کاملاً به سبک زندگی شما وابسته است. برای افزایش آگاهی در خصوص هزینه های زندگی حین تحصیل در لیون می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه های لیون فرانسه

اقامتگاه خصوصی

400 الی 600 یورو در ماه

بیمه محل سکونت

50 یورو در سال

برق و آب و انرژی

30 یورو در هر ماه

اینترنت و تلفن همراه

20 الی 40 یورو در ماه

بیمه مسئولیت اجتماعی

25 الی 40 یورو در سال

هزینه بیمه و سلامت

50 یورو در سال

یک شب اقامت در هتل

از 60 یورو برای یک نفر برای هر شب

یک شب اقامت در خوابگاه جوانان

22 الی 40 یورو به ازای یک نفر برای هر شب

بلیط فصل حمل و نقل عمومی لیون

18 تا 27 سال = 25 یورو

27 سال به بالا= 66.40 یورو

هر وعده غذایی در سلف دانشگاه

3.30 یورو

هزینه خورد و خوراک ماهیانه

200 الی 250 یورو در ماه

 

بورسیه های تحصیلی فرانسه برای تحصیل در لیون

در این بخش بر آنیم تا برخی از بورسیه تحصیلی در فرانسه برای تحصیل در لیون را به شما بزرگواران معرفی نماییم.

 

بورسیه تحصیلات عالی ایفل

این بورسیه برای تحصیل در دانشگاه لیون فرانسه (National Institute for Applied Sciences, Lyon) برای دانشجویان خارجی برتر و ممتاز ارشد یا دکترا از سمت دولت فرانسه اعطا می شود. لازم است دانشجویان برای درخواست این بورس از دانشگاه های لیون به لحاظ سنی زیر 30 سال باشند و جزو ده درصد برتر کلاس باشند. مبلغ کمک هزینه برای دانشجویان ارشد 1180 یورو و برای دانشجویان دکترا 1700 یورو در ماه خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های لیون در مدرسه عالی نرماله لیون (ENS DE LYON)

برای دانشجویان ممتاز و خاص در مقطع ارشد در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی به مدت یک یا دو سال و به مبلغ 1000 یورو در ماه می باشد.

مزایای تحصیل در لیون

از جمله مزایای تحصیل در لیون و دانشگاه های لیون فرانسه می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

  • تشویق تحرک دانشجویان از طریق مبادلات تحصیلی و کارآموزی در اروپا و سراسر جهان و استفاده از طرح اراسموس
  • ایجاد یک محیط آموزشی انگیزشی برای کسب هرچه بیشتر علم و ارتقا معلومات
  • کاریابی ظرف 30 ماه پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه های لیون برای بیش از 95 درصد دانشجویان
  • هزینه های بسیار معقول زندگی در لیون حین تحصیل
  • تنوع رشته ای بسیار بالا و امکان تحصیل در گرایش های بین رشته ای به روز دنیا
  • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های لیون برای تمام اتباع بین المللی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در لیون و دانشگاه های لیون فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ رشته های دانشگاه لیون فرانسه در چه زمینه هایی می باشد؟

تمرکز اصلی دانشگاه های لیون فرانسه در تمامی موسسات وابسته خود از جمله؛ دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه، دانشگاه لیون ۲ و دانشگاه لیون 3 بر سه محور اصلی در زمینه های؛ بهداشت و علوم زیستی، علم و مهندسی، شهرسازی و علوم انسانی می باشد.

✅ هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های لیون فرانسه چه میزان است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در تمام دانشکده های وابسته سیصد و هشتاد یورو در هر سال تحصیلی خواهد بود.

✅ آیا مدارک صادره از دانشگاه لیون ۱ کلود برنارد فرانسه برای اتباع ایرانی معتبر است؟

دانشگاه کلود برنارد فرانسه یا لیون ۱ از دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه اصلی بوده که در کشور فرانسه رتبه 13 را دارد و جزو دانشگاه های برتر کشور به شمار می آید.

آیا امکان تحصیل در دانشگاه لیون ۲ به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله. در مقاطع بالاتر به خصوص کارشناسی ارشد تعداد عناوین رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود بیشتر می باشد.

سخن پایانی

در مقاله پیش رو شرایط تحصیل در لیون را با تمرکز ویژه بر دانشگاه لیون فرانسه و اصلی ترین دانشگاه های وابسته به این موسسه دولتی و آموزش عالی در کشور فرانسه را مطالعه نمودید. همانطور که ملاحظه کردید؛ تحصیل در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی با امکان تحصیل به یکی از دو زبان بومی یا بین المللی بلامانع است. دانشگاه لیون فرانسه و تمامی دانشگاه های زیر مجموعه از اعتبار و جایگاه خوبی در سطح بین المللی برخوردار بوده و تمرکز ویژه ای بر بحث آموزش صحیح، انتقال علم و دانش به صورت آکادمیک و تئوری به دانشجویان خود دارند تا بتوانند در نهایت آن ها را در بحث کاریابی در فرانسه مجهز کنند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود در زمینه تحصیل در لیون و در واقع کشور فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان موسسه MIE بهره مند گردید. همچنین در صورتی که همچنان در خصوص دانشگاه های لیون فرانسه سوالی دارید می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما در انتهای همین صفحه در میان بگذارید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 1.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان