برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

شرایط تحصیل در انگلستان

1 اسفند 1400 4 نظر

کشور انگلستان از نظر نظام آموزشی، یکی از بهترین کشوهای دنیا بوده و از این رو همواره متقاضیان زیادی در تلاشند تا با فراهم کردن شرایط تحصیل در انگلستان بتوانند در این کشور آموزش دیده و از نظر علمی پیشرفت کنند. هر ساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای حضور در مدارس و دانشگاه های انگلستان که از برترین های دنیا نیز به شمار می روند، با هم به رقابت می پردازند. در این مقاله سعی داریم تا در خصوص شرایط تحصیل در انگلستان، مقاطع مختلف تحصیلی این کشور و موضوعات مشابهی حول این موضوع، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. از دیگر نکات مهمی که برای تحصیل مورد توجه متقاضیان است، زبان تحصیل و زندگی در این کشور است که متقاضیان برای هر دوی آنها می توانند از زبان واحدی استفاده نمایند. شما با مطالعه دقیق این مقاله، به نکات مهمی در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان، هزینه و شرایط سنی تحصیل در انگلیس و همچنین تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم دست خواهید یافت و پاسخ سوالات متعددی در مسیر مهاجرت به انگلستان را بدست خواهید آورد. با توجه به اینکه این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تهیه شده است، در صورت داشتن سوال در مورد شرایط تحصیل در انگلستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و ضمن استفاده از مشاوره رایگان تلفنی، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین با تکمیل فرم تماس، از سوی موسسه با شما تماس گرفته خواهد شد. موضوعات زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط تحصیل در انگلستان
 • شرایط ویزای تحصیلی انگلستان 2021
 • شرایط تحصیل در مدارس انگلستان
 • شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان
 • شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس
 • شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان
 • شرایط تحصیل دکتری در انگلستان
 • دوره های کار تحصیل انگلستان
 • شرایط تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • کار دانشجویی در انگلستان
 • بررسی ویزای همراه انگلستان
 • معرفی دانشگاه های برتر انگلستان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
 • موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان
 • سوالات متداول راجع به شرایط تحصیل در انگلستان
 • سخن پایانی درباره شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

شرایط تحصیل در انگلستان

 

شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان از دیرباز مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل بوده است. این کشور تعداد زیادی از برترین مدارس و دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در انگلستان

 

دانشگاه های مطرحی همانند آکسفورد و کمبریج تنها دو مورد از بهترین دانشگاه هایی است که برترین دانشجویان دنیا آرزوی تحصیل در آن را دارند. اما خوب است تا کمی از نظام آموزشی این کشور مطلع شویم. کودکان از 3 سالگی می توانند وارد نظام آموزشی انگلستان شده و آموزش ببینند؛ اما در واقع آغاز آموزش اجباری در این کشور از سن 5 سالگی بوده و تا سن 18 سالگی ادامه دارد.

پس از این دوره دانش آموزان با توجه به علایق خود می توانند وارد دانشگاه شده و آموزش های آکادمیک ببینند. تحصیل به زبان انگلیسی از مزایای شرایط تحصیل در انگلستان به شمار می رود و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تنها با یادگیری این زبان می توانند در محیط، آموزش و تحصیل امورات خود را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که تحصیل در انگلستان در مدارس و دانشگاه های بی المللی، هزینه هایی به همراه خواهد داشت؛ اما شخص با تحصیل در آنها راحت تر می توانند مشاغلی با سطح بالا را کسب نمایند.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان 2021

همانگونه که می دانیم، از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند.

 دانشجویان خارج از انگلیس می توانند شش ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنند. طبق شرایط ویزای سابق، آنها فقط سه ماه برای درخواست و دریافت ویزا فرصت داشتند. بنابراین به متقاضی کمک می کند ویزای دانشجویی خود را خیلی پیش تراز دوره خود دریافت کنید. هزینه این ویزا 348 پوند است و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل انگلیس 475 پوند هزینه دارد.

به تازگی انگلستان که به دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده باشند اجازه می دهد برای مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشند یا اگر دکترای خود را گذرانده باشند سه سال اقامت پس از تحصیل بگیرند.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

همانطور که عنوان شد نظام آموزشی انگلستان از سن 3 سالگی فرزندان، برای آموزش و پرورش آنان برنامه های منظمی دارد و شرایط تحصیل در انگلستان را برای آنان فراهم کرده است. کودکان از سن 5 سالگی وارد مقطع ابتدایی شده و تا 11 سالگی در این مقطع آموزش می بینند. پس از اتمام دوران ابتدایی دانش آموزان به مقطع متوسطه راه پیدا می کنند و تا 16 سالگی نیز در این مقطع مشغول تحصیل می شوند. سپس آنها برای آمادگی برای دوران دانشگاه، وارد دوره های A-Level و یا Foundation می شوند و برای ورود به رشته هایی که قصد یادگیری آن را در دانشگاه دارند مشغول می شوند. اغلب دانشجویانی که تمایل دارند تا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل نمایند، در دوره های A-Level شرکت کرده و با پشت سر گذاشتن این دوره، خود را برای آزمون ورودی دانشگاه ها آماده می نمایند. دانش آموزانی هم که تمایلی به تحصیل در رشته پزشکی ندارند، اغلب به دوره های Foundation رفته و دروس پایه را می آموزند. لازم به ذکر است که مدارس این کشور نیز به دو حالت دولتی و خصوصی می باشند که حدود 80 درصد اتباع این کشور در مدارس دولتی مشغول به تحصیل می شوند.

تحصیل در مدارس دولتی برای افرادی که تابعیت کشور انگلستان را دارند رایگان می باشد؛ اما دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در این مدارس باید شهریه پرداخت نمایند. ضمن اینکه این دانش آموزان باید یک قیم در کشور انگلستان داشته باشند تا بتوانند در مدارس دولتی ثبت نام کنند. در غیر این صورت دانش آموزان باید برای مدارس شبانه روزی انگلستان اقدام کنند که این مدارس از بهترین و با کیفیت ترین مدارس به شمار می روند. دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس به مدرک زبان انگلیسی نیازی ندارند و صرفاً با پرداخت شهریه می توانند در این مدارس تحصیل نمایند. شهریه دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی از حدود 10,000 یورو و برای مدارس شبانه روزی از حدود 27,000 یورو شروع می شود که شامل تحصیل و هزینه های اقامت دانش آموز می شود.

برخی از مدارس انگلستان دارای امکانات بی نظیری است که آنها را با سایر مدارس انگلستان و حتی بسیاری نقاط دیگر متمایز می کند. از جمله این امکانات می توان امکان دسترسی به آزمایشگاه های دانشگاه های برتر انگلستان، وجود خوابگاه های مجهز و مدارس فوتبال حرفه ای نام برد. مدارس انگلستان برای دانش آموزان دارای معدل بالا این امکان را به وجود آورده است که از تخفیف در پرداخت شهریه برخوردار گردند. در لیست زیر می توانید تعدادی از بهترین مدارس شبانه روزی این کشور را مشاهده نمایید.

 

بهترین مدارس شبانه روزی انگلستان

Westminster School

Wycombe Abbey School

Radley College

Chigwell School

Sevenoaks School

Bedford School

Tonbridge School

St Paul's School

Winchester College

Winchester College

Abbey College Cambridge

King's School

Wellington College

bellerbys college

 

اطلاعات جزئی تر پیرامون تحصیل در مدارس انگلستان و شرایط آن، در مقاله ذیل ارائه شده است. پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در مدارس انگلستان، مطالعه لینک ذیل است.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان

با توجه به اینکه کشور انگلستان بیش از 200 دانشگاه معتبر داشته و دانشجویان متعددی هر ساله برای پذیرش در آن با هم به رقابت می پردازند، در این قسمت در خصوص شرایط کلی پذیرش دانشگاه های انگلستان اطلاعاتی ارائه کرده و در خصوص هر یک از مقاطع در عناوینی جداگانه مطالبی ارائه خواهیم نمود که طی آن، به بررسی شرایط تحصیل در انگلستان می پردازیم. به طور کلی دانشجویان بین المللی برای دریافت پذیرش در دانشگاه ها باید از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند که معمولاً بسته به مقطع تحصیلی، مدرک IELTS 6 الی 7 مورد نیاز است. دانشجویان در اغلب رشته ها با دریافت پذیرش می توانند ورود پیدا کنند؛ اما برای رشته هایی مانند پزشکی و برخی رشته های دیگر نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارند. از دیگر مواردی که می توانیم برای پذیرش دانشگاه ها عنوان کنیم، انگیزه نامه دانشجو برای تحصیل در این کشور است و در مقاطعی دانشجویان علاوه بر این موارد نیاز دارند تا از اساتید دوره های گذشته خود توصیه نامه هایی نیز داشته باشند. لازم به ذکر است که این موارد کلی بوده و برای دانشگاه های مختلف می تواند با هم تفاوت هایی داشته باشند.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس

دانشجویانی که مدرک دیپلم 12 ساله خود را دریافت کرده اند این اجازه را دارند تا با داشتن شرایط تحصیل در انگلستان به دانشگاه های این کشور راه پیدا کنند. اولین مقطع دانشگاهی که دانشجویان وارد آن می شوند دوره لیسانس است که عموماً 3 سال به طول می انجامد. دانشجویان متقاضی برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان و تحصیل مقطع لیسانس در این کشور حداقل باید مدرک زبان IELTS 6 را داشته باشند و همچنین دقت به این نکته مهم است که این افراد برای بالا بردن شانس ویزای خود نباید گپ تحصیلی بالایی از زمان دریافت مدرک دیپلم خود داشته باشند. رشته های متعددی جهت تحصیل در دانشگاه های انگلستان، پیش روی دانشجویان قرار دارد که برخی از آنها عبارتند از: مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، کامپیوتر، هنر، مدیریت و.... کارشناسی در انگلیس به چهار دسته کلی لیسانس آموزش (BEd)، لیسانس علوم (BSc)، لیسانس هنر (BA)، لیسانس مهندسی (BEng) تقسیم می شود که افراد با توجه به توانایی ها و علایق خود می توانند در آنها به تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در این مقطع بسته به دانشگاه و رشته از 10,000 پوند آغاز شده و تا مبالغ بالاتر نیز امکان پذیر می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان یکی از جذاب ترین مقاطعی است که دانشجویان بین المللی برای پذیرش آن اقدام می نمایند. علاوه بر کیفیت سطح آموزش، دانشگاه ها و اعتبار مدرکی که دانشجویان می توانند از انگلستان کسب نمایند، می توان به طول دوره 9 ماهه تا یک ساله فوق لیسانس در این کشور نیز اشاره کرد که باعث جذب دانشجویان به این کشور شده است. هزینه تحصیل برای این دوره یک ساله از حدود 11,000 پوند با بالا خواهد بود و میزان دقیق آن به رشته و دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می کند بستگی دارد. داشتن IELTS 6.5 با بند اسکورهای حداقل 6 از الزامات دانشگاه ها برای پذیرش می باشند. دانشجویانی هم که مدرک IELTS کمتر از 6.5 دارند می توانند در دوره های pre master شرکت کرده و سطح خود را به حد مورد نظر برسانند. این دوره ها مدتی زودتر از دوره اصلی آغاز شده و دانشجو را برای دوره اصلی آماده می کنند که البته توسط دانشگاه های محدودی ارائه می گردند. اغلب دانشجویان باید در رشته های مرتبط با رشته لیسانس خود تحصیل نمایند و در صورت تمایل به تحصیل در رشته دیگر بایستی انگیزه نامه قوی ارائه نمایند.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل دکتری در انگلستان

آخرین مقطع تحصیلی که به بررسی آن می پردازیم دوره دکتری است که افراد برای پذیرش در آن نیاز دارند تا با یک استاد راهنما (سوپروایزر) ارتباط برقرار نمایند. متقاضیان پذیرش در این دوره علاوه بر داشتن مدرک لیسانس باید حداقل IELTS 7 داشته باشند. در غیر این صورت متقاضیان بایستی در دوره های pre PHD شرکت نمایند که به مدت 6 ماه تا 1 سال برای دانشجویان به طول می انجامد. مانند دوره های لیسانس و فوق لیسانس، طی کردن این مقطع نیز به طور میانگین یک سال کمتر از سایر کشورها به طول می انجامد. داشتن معدل بالا و همچنین مقالات خوب می تواند پروسه دریافت پذیرش را راحت تر کرده و شانس دریافت آن را افزایش دهد. لازم به ذکر است که در رشته های عملی، داشتن تجربه کاری و فنی بسیار مهم است. داشتن انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید دوره لیسانس و فوق لیسانس، داشتن رزومه قوی و بسیاری از عوامل دیگر می تواند در دریافت پذیرش به دانشجو کمک نماید.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

دوره های کار تحصیل انگلستان

دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلیس این امکان را ارند تا با انتخاب دوره های کار تحصیل، در عین تحصیل به کار نیز بپردازند و کسب درآمد کنند. این دوره ها برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری قابل انتخاب هستند و به این صورت است که دانشجو دو سال اول تحصیل را به تحصیل پرداخته و در سال سوم هزینه تحصیل وی رایگان بوده و کار با پرداخت حقوق به وی داده می شود و در سال چهارم می تواند تماماً به کار پرداخته و کسب درآمد کند. دانشجو این امکان را دارد تا پس از اتمام تحصیلات، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و اقامت خود را در انگلستان تمدید نماید.

شرایط تحصیل در انگلستان

کار تحصیل انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی

با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان، دانشجویان اغلب تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل از بورسیه تحصیلی برای تأمین مخارج خود بهره مند شوند. در انگلستان نیز مانند سایر کشورهای دنیا به دانشجویان مستعد بورسیه داده می شود و در این مسیر داشتن سوابق علمی از جمله مقالات معتبر و معدل بالا، نمره زبان بالا و... می تواند کمک زیادی برای اخذ بورسیه باشد. به طور کلی بورسیه در انگلستان به دو دسته دولتی و غیردولتی تقسیم می شود. بورسیه دولتی نیز به دو دسته تقسیم می گردد که عبارتند از commonwealth و chevening. در جدول زیر توضیحات مختصری در خصوص هر یک از این دو نوع بورسیه خدمت شما عزیزان ارائه گردیده است:

 

بورسیه تحصیلی chevening

بورسیه تحصیلی commonwealth

این بورسیه از سال 1983 به دانشجویان کمک می کند و به افرادی تعلق می گیرد که استعداد و توانایی بالایی دارند و می توانند برای انگلستان سودمند باشند. بودجه این بورسیه توسط دانشگاه ها، کشورهای مشترک المنافع و اداره امور خارجه تأمین می شود و به دو صورت بورس تحصیلی و جایزه به دانشجویان اختصاص می یابد.

این بورسیه به دانشجویانی اختصاص داده می شود که در مقاطع فوق لیسانس یا دکتری در حال تحصیل هستند و کشور آنها دارای منافع مشترک با انگلستان بوده و یا در گذشته از مستعمرات این کشور بوده است.

 

نوع دیگری از بورسیه که به دانشجویان بین المللی در انگلستان تعلق می گیرد، بورسیه های غیر دولتی است که توسط نهادهای حمایتی و یا دانشگاه ها به دانشجویان مستعد و یا نیازمند تعلق می گیرد. این بورسیه ها کمک هایی را برای هزینه های تحصیل و یا زندگی دانشجویان در نظر می گیرند که بسته به شرایط می تواند مبالغ متفاوتی باشد. در زیر برخی از بورسیه های تحصیلی غیردولتی در این کشور ذکر شده است:

 • بورسیه دانشگاه آکسفورد
 • بورسه دانشگاه کمبریج
 • بورسیه دانشگاه گیتز کمبریج
 • بورسیه دانشگاه بریتسول
 • بورسیه دانشگاه ادینبورگ
 • بورسیه شورای برتانیا

شرایط تحصیل در انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلیس

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی و تحصیل یکی از مهم ترین موضوعاتی است که دانشجویان دغدغه آن را برای تحصیل در کشور انگلستان دارند. با توجه به اینکه واحد پول این کشور پوند می باشد و از نظر ارزش ارز بالاتر از یورو و دلار و بسیاری دیگر از ارزهای رایج می باشد هزینه هایی که دانشجویان در این کشور پرداخت می کنند قدری بیشتر از سایر کشورهاست. البته این موضوع در برخی شهرهای این کشور نیز با هم تفاوت دارد و به عنوان مثال زندگی در شهر لندن گران تر از سایر شهرهای کوچک می باشد. در عناوین قبل در خصوص هزینه های تحصیل در این کشور مواردی را مطرح نمودیم و دانستیم که در هر مقطع دانشجویان چه میزان باید بابت تحصیل پرداخت نمایند. حال در مورد هزینه های زندگی در این کشور با توجه به آمارهای بین المللی جدولی را تهیه نموده ایم که میانگین قیمتی برخی از نیازهای روزمره در آن به نمایش درآمده است.

 

میانگین هزینه های زندگی در انگلستان

شرح

هزینه (پوند)

 

شرح

هزینه (پوند)

غذا در رستوران معمولی

12

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

2.50

آب معدنی (0.33 لیتر)

0.98

تاکسی (1 کیلومتر)

1.24

شیر (1 لیتری)

0.91

گازوئیل (1 لیتر)

1.28

برنج (1 کیلو)

0.97

هزینه باشگاه (ماهیانه)

30.19

نان سفید (500 گرم)

1

هزینه انرژی (آب، برق و...)

154.32

تخم مرغ (12 عدد)

1.92

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

745.25

سیب (1 کیلو)

1.81

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

603.32

سیب زمینی (1 کیلو)

1.20

اینترنت

31.25

مک دونالد

6

سینما

10

کاپوچینو

2.75

شهریه مهدکودک خصوصی

930.98

شرایط تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

کار دانشجویی در انگلستان

یکی دیگر از مواردی که دانشجویان پس از شروع تحصیل به دنبال آن هستند یافتن کار دانشجویی است. این کار علاوه بر اینکه بخشی از هزینه های دانشجو را پوشش می دهد باعث می شود که وی در محیط با افراد بیشتری معاشرت داشته و همچنین با شرایط بازار کار در انگلستان آشنا شود. البته دانشجویان در انگلستان اجازه کار تمام وقت ندارند و تنها با تأیید دانشگاه می توانند طبق مقطعی که تحصیل می کنند تا ساعتی مشخصی مشغول به کار شوند. این ساعت برای مقطع لیسانس 10 ساعت، برای فوق لیسانس 20 ساعت و برای دکتری حداقل 30 ساعت در هفته می باشد. ضمن اینکه افراد اجازه کار بیشتر از تایم مشخص شده را ندارند و در صورت عدم رعایت آن جریمه خواهند شد. همچنین اگر دانشجو شغلی را برگزیند، باید آن شغل مجاز بوده و خلاف قوانین این کشور نباشد.گاهاً دانشگاه ها نیز در یافتن کار دانشجویی به دانشجویان کمک می کنند.

شرایط تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان

بررسی ویزای همراه انگلستان

بررسی ویزای همراه، یکی از نکات اصلی در دریافت پذیرش تحصیلی انگلستان به شمار می آید. برخی خانواده ها تصور می کنند که با تحصیل فرزندانشان می توانند اقامت انگلستان را کسب کنند که این درست نبوده و تحصیل فرزند موجب کسب اقامت خانواده نمی شود. بر همین اساس پدر و مادر می توانند با ویزای توریستی برای دیدار فرزند خود اقدام نمایند. اما برای دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل می باشند باید عنوان کنیم که امکان دریافت ویزای همراه برای دانشجویان دوره کارشناسی وجود ندارد. این در حالیست که دانشجویان مقاطع بالاتر از جمله کارشناسی ارشد و دکتری می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. البته فرد باید ثابت کند که دارایی و یا درآمد لازم جهت تأمین هزینه های تمام اعضای خانواده را دارد. این مقاله توسط کارشناسان خبره و کارآمد موسسه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون اجازه و ذکر منبع، پیگرد قانونی داشته و شرعاً حرام می باشد. نکته دیگر اینکه حضور خانواده با شخص اصلی به صورت همزمان نبوده و امر الحاق خانواده با فاصله زمانی پس از ورود متقاضی صورت می پذیرد.

شرایط تحصیل در انگلستان

ویزای همراه انگلستان

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

نظام آموزشی عالی انگلستان عامل مهمی برای ترغیب دانشجویان به سمت این کشور می شود. دانشجویان برجسته دنیا تمایل دارند که برای تحصیل در دانشگاه های برجسته این کشور اقدام نموده و پذیرش دریافت نمایند. آنها می دانند که تحصیل در این مدارس می تواند در آینده آنها تأثیر بسیار مهمی داشته و حتی پس از فارغ التحصیلی از آنها می توانند شانس کار در بزرگترین شرکت های دنیا را داشته باشند. این دانشگاه ها از نظر کیفیت خدمات و درجه علمی برجسته هستند و کمک می کنند تا استعدادهای دانشجو به بهترین نحو شکوفا شود. در این قسمت، لیستی از بهترین دانشگاه های این کشور را که از بهترین های دنیا نیز به شمار می روند تهیه نموده و در قالب جدول زیر به نمایش درآمده ایم:

 

رتبه در انگلستان

رتبه جهانی

نام دانشگاه

1

7

University of Oxford

2

11

University of Cambridge

3

21

UCL University College London

4

43

University of Edinburgh

5

56

Imperial College London

6

63

University of Manchester

7

74

King's College London

8

104

University of Leeds

9

112

University of Warwick

10

113

University of Nottingham

11

119

University of Glasgow

12

132

Bristol University

13

141

University of Sheffield

14

148

Newcastle University Newcastle upon Tyne

15

174

University of Exeter

16

177

Queen Mary University of London

17

182

London School of Economics and Political Science

18

184

University of York

19

221

Cardiff University

20

227

University of Liverpool

شرایط تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

تهیه و ارائه مدارک برای دریافت ویزا، یکی از حساس ترین و مهم ترین مراحل دریافت ویزای تحصیلی در انگلستان (Tier4) است. به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان، PBS (Point Based System) یا بر مبنای امتیاز است و طبق امتیازبندی قابل دریافت می باشد. این ویزا Objective بوده و در صورت اخذ امتیازات لازم، افسر ویزا نمی تواند آن را رد نماید. در این امتیازبندی مواردی همچون CAS letter، نامه تمکن مالی و نمره زبان دارای امتیاز می باشند. افراد زیر 17 سال و 6 ماه نیازی به مدرک زبان ندارند و باید مابقی مدارک را داشته باشند؛ اما داشتن تمامی موارد بالا برای افرادی بالای این سن الزامی است. افراد در صورت کسب امتیاز لازم باید یک سری مدارک دیگر را به سفارت جهت دریافت ویزا تحویل نمایند که عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر متقاضیتحصیل دکترا در اتریش
 • نامه پذیرش مدرسه یا دانشگاه
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان (دانشجویان)
 • آدرس محل سکونت در انگلستان
 • عکس پاسپورتی
 • اثر انگشت

شرایط تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس

همانگونه که می دانیم، از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند. دانشجویان خارج از انگلیس می توانند 6 ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنند. طبق شرایط ویزای سابق، آنها فقط 3 ماه برای درخواست و دریافت ویزا فرصت داشتند. بنابراین به متقاضی کمک می کند ویزای دانشجویی خود را خیلی پیش تر از دوره خود دریافت کنید. هزینه این ویزا 348 پوند است و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل انگلیس 475 پوند هزینه دارد.

به تازگی انگلستان که به دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده باشند اجازه می دهد برای مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند یا اگر دکترای خود را گذرانده باشند 3 سال اقامت پس از تحصیل بگیرند.

موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان

اغلب افرادی که به یک کشور پیشرفته و درجه یک مانند انگلستان برای تحصیل مهاجرت می کنند، هدفی را پس از تحصیل دنبال می کنند که یکی از مهم ترین این اهداف می تواند کار پس از تحصیل باشد. متقاضیان می دانند که تحصیل در انگلستان هیچ اثر اقامتی برای آنها به همراه نخواهد داشت و تنها در حالتی می توانند به اقامت دائم و سپس به پاسپورت انگلستان دست یابند که در این کشور مشغول به کار شوند. دانشجویان باید توانایی این را داشته باشند که پس از تحصیل قراردادکاری با یک کارفرما منعقد کنند و ویزای خود را به Tier 2 تبدیل کنند. در غیر این صورت باید تقاضای Home office دهند که در صورت موافقت، این فرصت را دارند تا به مدت 24 ماه (برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری، 36 ماه) در این کشور باقی مانده و کار پیدا کنند. با توجه به نرخ پایین بیکاری کشور انگلستان و اقتصاد قوی این کشور، افراد با داشتن توانایی لازم می توانند شغل مناسبی را اخذ کنند و مقدمات اقامت دائم و تابعیت خود را فراهم نمایند. شما عزیزان می توانید برای کاریابی از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور که به همت آقای استاد استاد ملک پور تهیه شده است استفاده نموده و به شغل مورد نظر خود دست یابید.

 

کار در جمهوری چک

در نمودار ذیل، نرخ بیکاری انگلستان در 10 سال اخیر را مشاهده می نمایید:

شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

کار در انگلستان


سوالات متداول راجع به شرایط تحصیل در انگلستان

✅ آیا امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

خیر، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان باید شهریه پرداخت نمایند؛ اما به منظور کاهش هزینه ها، امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

✅ آیا تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان موجب دریافت اقامت برای والدین می شود؟

خیر؛ تحصیل فرزندان در انگلستان، دارای آثار اقامتی برای والدین نمی باشد و تحت شرایطی به والدین دانش آموز، ویزای توریستی اعطا می شود.

✅ آیا می توان بدون مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان اقدام نمود؟

خیر؛ داشتن مدرک زبان یکی از الزامات دریافت ویزای تحصیلی انگلستان است. در صورتی که نمره زبان شما کمی پایین تر از نمره مورد نظر باشد، در برخی از دانشگاه ها می توانید دوره های کوتاه مدت قبل از تحصیل دوره اصلی دریافت نمایید.

✅ شرایط دریافت بورسیه در مقطع لیسانس برای دانشجویان به چه صورت است؟

اغلب بورسیه ها در مقاطع بالاتر به دانشجویان تعلق می گیرد و برای دریافت آن دانشجویان باید از رزومه خوب تحصیلی، نمرات عالی، مقالات معتبر و... برخوردار باشند.


_____________ سخن پایانی درباره شرایط تحصیل در انگلستان____________

در این مقاله شرایط تحصیل در انگلستان، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان، شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان و  هزینه و شرایط سنی تحصیل در انگلیس و همچنین تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم به همراه موضوعات متعدد دیگری در باب این موضوع را مورد بررسی و تحلیل علمی و دقیق قرار دادیم. همانطور که عنوان شد انگلستان با توجه به شرایط ایده آلی که برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می کند، یکی از کشورهای مورد علاقه افراد برای ادامه تحصیل به شمار می رود. این کشور با داشتن مدارس و دانشگاه های مجهز و رتبه علمی بالا با یک سیستم آموزشی عالی، به رشد علمی افراد کمک کرده و آنها را برای بازار کار و یا سایر امورات آماده می کند. Objective بودن این ویزا از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان به شمار می رود و شانس ویزای افراد را تا حد بالایی افزایش می دهد. این مقاله با هدف راهنمایی و پاسخگوی به سوالات متعدد شما عزیزان در خصوص شرایط تحصیل در انگلستان توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است. امیدواریم تا با مطالعه این مقاله، اطلاعات مفیدی را کسب نموده باشید. در صورتی که باز هم سوالی در خصوص شرایط تحصیل در انگلستان دارید می توانید با مشاورین تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید. همچنین با تکمیل فرم تماس، درخواست شما برای دریافت تماس و مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. ضمن اینکه با یادداشت سوال خود را در انتهای این نوشتار در بخش "ثبت پرسش"، پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت می نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
همايون قانع
با سلام ممنون از مقاله خوبتون در مورد شرايط تحصيل در انگلستان ميخواستم بپرسم آيا داشتن گپ تحصيلى بعد از ليسانس تا چه حدى بر اخذ ويزاى تحصيلى در مقطع فوق ليسانس تأثير گذار است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در انگلستان کانادا و استرالیا گپ تا ۲ سال
REZA
سلام و عرض ادب....من لیسانس رشته زیست سلولی ملکولی دانشگاه ازاد رو امسال میگیرم و 25 سالمه و ایلس 8 دارم و از نظر مالی مشکلی ندارم.سوالم اینکه با این شرایط میتونم برای ارشد بیوتکنولوژی پزشکی از انگلیس پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله دوست عزیز، شما شانس بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در انگلستان دارید و نکته مهمی که برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد این است که نباید وقفه زیادی بین تحصیلات شما ایجاد شود و بهتر است سریعاً پس از دریافت مدرک لیسانس برای مهاجرت اقدام داشته باشید.
سعدیانی
سلام چنانچه یکی از زوجین دارای ویزای تحصیلی در انگلیس باشد و با شوهر و فرزند 8 ساله اش رفته باشند آیا برای تحصیل فرزندشان باید هزینه ای پرداخت کنند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، در صورتی که اقامت انگلستان را داشته باشید، تحصیل فرزند شما در مدارس دولتی به صورت رایگان خواهد بود.