بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

2 خرداد 1401 بدون نظر

یکی از بهترین روش ها جهت مهاجرت به سایر کشورهای جهان، روش تحصیلی می باشد، اما انتخاب یک رشته تحصیلی مناسب و به عبارتی انتخاب بهترین رشته تحصیلی در آن کشور دارای نقش بسیار موثری بر آینده تحصیلی و کاری متقاضی دارد. بهترین رشته تحصیلی در هر کشوری در واقع آن دسته از رشته هایی می باشند که آینده شغلی مطلوب با درآمد سطح بالا را برای دانشجو‌ تضمین می نمایند. با توجه به این که یکی از مورد پسندترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی، انگلیس می باشد، لذا سعی داریم تا بهترین رشته تحصیلی در انگلیس را برای شما تشریح کنیم. کشور انگلستان با داشتن دانشگاه های تاپ و درجه یک همچون آکسفورد، منچستر، کمبریج و غیره در کنار وجود یک نظام آموزش عالی، کیفیت بسیار سطح بالای زندگی، کم بودن نرخ بیکاری و وجود فرصت های شغلی بسیار، به صورت مداوم باعث جلب توجه دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل شده است. از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان می توان به رشته های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، رشته های مهندسی، رشته حقوق و علوم کامپیوتری اشاره نمود که هر یک برای جذب دانشجو دارای شرایط مربوط به خود می باشند. تمامی اطلاعات گردآوری شده در این مقاله بر اساس بررسی مطالب ارائه شده در سایت های معتبر و همچنین مشاوره با بهترین وکلای انگلیسی تهیه و تنظیم شده اند و شما متقاضیان عزیز جهت اطلاع از خدمات و مشاوره رایگان تلفنی موسسه MIE در ارتباط با بهترین رشته تحصیلی در انگلیس باید با کارشناسان مطلع و آگاه ما ارتباط برقرار نمایید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

بهترین رشته تحصیلی جهت کار و تحصیل در انگلیس

جدا از میزان علاقه و انگیزه شخصی دانشجویان، علاقه مندان به ادامه تحصیل در انگلستان باید به این نکته توجه داشته باشند که رشته انتخابی آنها در لیستی رشته تحصیلی مناسب جهت کار و تحصیل در این کشور باشد. تعدادی از رشته ها دارای درآمد و امتیازات کاری بیشتری نسبت به برخی دیگر می باشند و دارای فرصت های شغلی بیشتری خواهند بود. البته لازم به ذکر است که با توجه به روند پیشرفت مشاغل، هیچگاه نمی توان به جمع بندی دقیق در این زمینه دست پیدا نمود اما بررسی رشته های مناسب شرایط را برای انتخاب بهترین رشته تحصیلی در کشور انگلستان فراهم نمی نمایند. از بهترین رشته ها که هم جهت تحصیل و هم کار در کشور انگلستان مناسب می باشند می توان به رشته اقتصاد، علوم کامپیوتری، حقوق، ریاضی، رشته های مندسی، پزشکی و معماری اشاره نمود.

بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

زمانی که در ارتباط با بهترین رشته تحصیلی در انگلیس صحبت می نماییم باید مواردی از قبیل شرایط مربوط به ادامه تحصیل در آن رشته، دانشگاه ارائه دهنده رشته، بازار کار، میزان درآمد و غیره را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان اشاره نموده و آنها را به صورت جداگانه بررسی می نماییم.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس

از پر طرفدارترین رشته ها در انگلستان می توان به رشته ها پزشکی و دندانپزشکی اشاره نمود. جهت ورود به این رشته ها دانشجویان بین المللی باید در ابتدا وارد دوره A-Level شوند و در صورت قبولی در دانشگاه های پزشکی مشغول به کار گردند. علاقه مندان به تحصیل در بهترین رشته تحصیلی در انگلیس می توانند در رشته های اطفال، بیهوشی، جراحی، روانپزشکی، چشم پزشکی و غیره مشغول به تحصیل گردند. میانگین هزینه تحصیل دوره های پزشکی در انگلستان حدود ۲۸ الی ۳۳ هزار پوند است، اما دانشجویان باید توجه داشته باشند که درآمد پزشکان نیز در کشور انگلستان در سطح بالایی قرار داشته و میانگین درآمد آنها حدود ۵۳ هزار پوند است و تا ۹۳ هزار پوند نیز متغیر می باشد. طول دوره تحصیل پزشکی عمومی در این کشور حدود ۴.۵ الی ۵ سال است. لیست زیر حاوی دانشگاه های تاپ ارایه دهنده رشته های تحصیل پزشکی در انگلستان می باشد:

رشته بیزینس در انگلستان

یکی از پرطرفدارترین و پر تقاضاترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان رشته بیزینس است که امروزه دواطلبان کثیری قصد اپلای آن را دارند. طول دوره کارشناسی این رشته سه سال بوده و دانشجویان باید دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند. این رشته تحت عنوان رشته کار تحصیل نیز در کشور انگلستان ارائه می گردد و دانشجویان همزمان با تحصیل در رشته بیزینس حقوق نیز دریافت می نمایند‌. شهریه تحصیلی در مدارس بیزینس این کشور حدود ۸ الی ۱۳ هزار پوند است. لیست زیر حاوی بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل رشته بیزینس در انگلستان است:

 • London business school
 • مدرسه تجارت Oxford
 • Cambridge Judge Business School
 • مدرسه تجارت امپریال کالج لندن
 • مدرسه مدیریت Manchester

رشته حقوق در انگلستان

رشته حقوق یکی دیگر از بهترین رشته تحصیلی در انگلیس ارایه شده در بهترین دانشگاه های آن بوده. دوره کارشناسی حقوق در دانشگاه های انگلستان یک دوره سه سال است و دانشجویان در صورت تمایل به اشتغال به کار در حرفه وکالت باید دوره های کارآموزی را طی نمایند. وکلای دارای تجربه سطح پایین در انگلستان دارای درآمد حدود ۳۰ هزار پوند در سال می باشند،در حالی که این مبلغ در صورت وجود سابقه کاری و تجربه به ۲۰۰ هزار پوند در سال افزایش پیدا می نماید. میزان هزینه و شهریه تحصیل رشته حقوق در انگلستان حدود ده الی بیست هزار پوند است. از بهترین دانشگاه های ارایه دهنده دروس حقوق در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رشته علوم کامپیوتر در انگلیس

با توجه به اینکه تمامی کشورهای موجود در جهان همیشه به دنبال پیشرفت در زمینه های مختلف فناوری و تکنولوژی می باشند، رشته علوم کامپیوتر در لیست بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلستان قرار می گیرد. دوره کارشناسی کامپیوتر در انگلستان یک دوره سه سال است. افراد پس از تکمیل تحصیلات علوم کامپیوتر می توانند به درآمدی سالانه بین ۴۲ تا ۷۲ هزار پوند دست پیدا نمایند. میزان هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه های انگلستان با توجه به گرایش انتخابی از ۱۴ الی ۵۳ هزار پوند متغیر می باشد. برای اخذ پذیرش در رشته علوم کامپیوتر در انگلیس متقاضی باید دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ بوده و یکی از دوره های Foundation و یا A-Level را طی نموده باشد. لیست زیر حاوی بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم کامپیوتر به عنوان یکی از بهترین رشته تحصیلی در انگلیس است:

 • دانشگاه Oxford
 • دانشگاه Cambridge
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه Edinburgh
 • دانشگاه منچستر
 • کالج دانشگاه لندن
 • دانشگاه Birmingham

رشته های مهندسی در انگلستان

یکی دیگر از بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس که در لیست بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان قرار دارد، رشته های مهندسی می باشند که دارای متقاضیان و طرفداران بسیاری هستند. دانشجویان می توانند در رشته های نظیر مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی سازه، مهندسی معماری و غیره در بهترین دانشگاه های انگلستان به تحصیل بپردازند. طول دوره لیسانس رشته های مختلف مهندسی در دانشگاه های کشور انگلستان حدود سه الی چهار سال است. اکثر رشته های مهندسی دارای بازار کار بسیار مطلوبی در انگلستان بوده و میزان درآمد حاصل از مشاغل مختلف مهندسی از ۲۴ الی ۱۵۰ هزار پوند در سال متغیر می باشد. برای اخذ پذیرش رشته های مهندسی از دانشگاه های انگلستان دانشجویان باید در ابتدا دوره Foundation و یا A-Level را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند. از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده گروه های مختلف تحصیل مهندسی در انگلستان می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه منچستر
 • کالج دانشگاه لندن

رشته مدیریت در انگلیس

رشته مدیریت به عنوان بهترین رشته تحصیلی در انگلیس دارای گرایش های مختلفی از جمله مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت آموزش، مدیریت توریسم و گردشگری مدیریت صنعتی، مدیریت هتل داری و غیره می باشد و دارای بازار کاری بسیار مطلوبی در میان شرکت ها و ارگان های مختلف در کشور انگلستان و سایر کشورهای جهان دارد. مدت زمانی که دانشجو برای دوره کارشناسی مدیریت و گرایش های آن صرف می کند 3 سال است. میزان شهریه و هزینه تحصیل رشته های مدیریت در دانشگاه های کشور انگلستان بین ۱۵ الی ۲۵ هزار پوند با توجه به رشته انتخابی متغیر می باشد. فارغ التحصیلان این رشته ها می توانند به درآمدی حدود ۷۰ الی ۹۵ هزار پوند در سال با توجه به تجربه، سوابق کاری و مدرک تحصیلی خود دست پیدا نمایند. جهت تحصیل دوره کارشناسی مدیریت دانشجویان باید دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و مدرک دیپلم معتبر و مورد قبول انگلستان باشند. از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل مدیریت در انگلیس عبارتند از:

 • مدرسه کسب‌وکار لندن
 • مدرسه تجارت آکسفورد
 • Cambridge Judge Business School
 • مدرسه تجارت امپریال کالج لندن
 • مدرسه مدیریت منچستر           

رشته اقتصاد در انگلستان

لندن یکی از پیشروترین مراکز مالی در سطح جهان بوده و بسیاری از بانک‌های بزرگ و شرکت های معتبر حسابداری در این شهر قرار گرفته اند و بر همین اساس رشته اقتصاد یکی از رشته های پرطرفدار جهت تحصیل و از بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس است. دانشجویان این رشته با چگونگی تجزیه و تحلیل داده ها، محاسبات، حل مسائل و ارائه گزارشات مالی و شفاهی آشنا می گردند. دوره کارشناسی رشته اقتصاد در دانشگاه های کشور انگلستان حدود سه الی چهار سال است‌. فارغ التحصیلان این رشته می توانند با درآمد سطح بالای بین ۲۵ الی ۷۵ هزار پوند در سال تحت عنوان کارشناس اقتصادی در یکی از بانک ها، ادارات دولتی، شرکت های مختلف حسابداری و مالی و یا خزانه داری های ملی مشغول به کار گردند. داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و تمکن مالی از الزامات اساسی اخذ پذیرش رشته اقتصاد در انگلستان می باشند‌. هزینه تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان با توجه به گرایش بین ۸ الی ۶۰ هزار پوند متغیر می باشد. برخی از گرایشات رشته اقتصاد عبارتند از اقتصاد انرژی، توسعه، اقتصاد و برنامه ریزی، اقتصاد محیط زیست، اقتصاد هنر، برنامه ریزی سیستم‌های اقتصاد، تجارت الکترونیک، اقتصاد شهری و اقتصاد نفت و گاز. مهمترین و معتبرترین دانشگاه های ارائه دهنده دروس اقتصاد در انگلستان عبارتند از:

 • University of Oxford    
 • University of Cambridge
 • University of St Andrews         
 • University of Strathclyde          
 • University of Stirling   
 • University of Warwick 
 • University of Leeds      
 • University of UEA
 • مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

شرایط بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

رشته معماری در انگلستان

یکی دیگر از رشته های موجود در لیست بهترین رشته تحصیلی در انگلیس، رشته معماری می باشد. دانشجویان علاقه مند به این رشته برای حرفه ای شدن نیاز به یک دوره هفت سال شامل یک دوره ۵ سال و یک دوره ۲ سال کارآموزی دارند. اما این رشته در کشور انگلستان دارای بازار کاری بسیار خوبی بوده و افراد حرفه ای در زمینه معماری می توانند به درآمدی بین ۵۶ الی ۹۵ هزار پوند در سال دست پیدا نمایند. برای اخذ پذیرش رشته معماری از دانشگاه های انگلستان دانشجویان باید دوره Foundation و یا A-Level را پشت سر گذاشته و دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ باشند. هزینه تحصیل این رشته در انگلستان بین ۲۳ الی ۳۰ هزار پوند با توجه به مقطع و گرایش متفاوت می باشد. از معتبرترین دانشگاه های رشته معماری در انگلستان می توان به دانشگاه های معروف زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه کمبریج
 • کالج دانشگاهی لندن
 • دانشگاه کاردیف                 
 • دانشگاه بث          
 • دانشگاه شفیلد                    
 • دانشگاه کوئینز بلفاست

رشته های هنر در انگلستان

رشته های هنری نیز در لیست بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان قرار دارند. از برجسته ترین این رشته ها در دانشگاه های انگلستان می توان نقاشی،مجسمه سازی، عکاسی،رقص،موسیقی و رسانه های دیجیتال اشاره نمود.‌ فارغ التحصیلان رشته های هنری در انگلستان می توانند در گالری ها، موزه های مختلف، صنایع مد، صنایع فیلم سازی و غیره مشغول به کار گردند. متوسط درآمد هنرمندان در انگلستان بین ۲۱ الی ۵۵ هزار پوند در سال متغیر است که در برخی از صنایع این درآمد بسیار بیشتر خواهد بود. هزینه تحصیل هنر در انگلستان بین 24 الی ۳۰ هزار پوند می باشد. برای اخذ پذیرش دانشجویان باید دارای مدرک آیلتس با نمره ۶ یا ۶.۵، انگیزه نامه و سوابق تحصیلی باشند. برخی از دانشگاه ها ممکن است دارای مصاحبه نیز بوده و یا از دانشجو درخواست ارائه نمونه کار نمایند‌. لیست زیر حاوی بهترین دانشگاه های رشته هنر در انگلستان است:

 • کالج سلطنتی هنر
 • دانشگاه هنر ابریستویث
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه گلد اسمیت

رشته حسابداری در انگلستان

حسابداری به عنوان بهترین رشته تحصیلی در انگلیس دارای طرفداران بسیاری در انگلستان بوده و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در شرکت های مختلف حسابداری، بانک ها، شرکت های بیمه و غیره مشغول به کار گردند. میزان درآمد حاصل از این رشته با توجه به تجربه و سابقه کاری فرد بین ۲۳ الی ۶۲ هزار پوند در سال متغیر است. طول دوره تحصیل کارشناسی حسابداری در دانشگاه های انگلستان ۳ الی ۴ سال است. دانشجویان برای اخذ پذیرش در رشته حسابداری از دانشگاه های انگلستان باید دارای نمره آیلتس ۶.۵ بوده و دوره A-Level را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. هزینه تحصیل حسابداری در این کشور از ۱۲ الی ۲۹ هزار پوند با توجه به گرایش و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. از بهترین دانشگاه های حسابداری در انگلیس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه Leeds
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه Bath
 • دانشگاه Strathclyde
 • دانشگاه Loughborough
 • London School of Economics

رشته های پرطرفدار در انگلیس

رشته ها و مشاغلی به عنوان رشته های پرطرفدار در انگلیس شناخته می شوند که دارای بازار کار مناسبی بوده و کشور انگلستان در این رشته ها با کمبود نیروی کار روبرو باشد. در جدول موجود در زیرلیستی از رشته های پرطرفدار در انگلیس که به عنوان بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس نیز شناخته می شوند، همراه با میزان درآمد آنها ارائه شده است. اما متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای ورود به هر یک از این مشاغل باید پیش نیازهای اولیه آن را داشته باشند.

رشته های پرطرفدار در انگلیس

درآمد سالانه(پوند)

خدمات درمانی و سلامتی

30,720

بیوشیمی و بیولوژیک

23,760

فیزیک

29,200

علوم اجتماعی و علوم انسانی

20,720

عمران

28,000

مکانیک

26,720

مهندسی برق

29,600

مهندسی الکترونیک

27,760

مهندسی طراحی و توسعه

27,280

مهندسی تولید و فرآیند

26,480

های فناوری اطلاعات

29,280

مهندسی معماری

29,280

طراحی سیستم

29,280

برنامه نویسی

26,640

طراحی و توسعه وب

20,800

دامپزشکی

26,000

اقتصاد

26,240

مهندسی کنترل کیفیت و برنامه ریزی

24,400

علوم آزمایشگاهی

14,560

 

رشته های پولساز در انگلیس بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس

یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیار در هنگام انتخاب یک رشته، بازار کار و میزان درآمد حاصل از آن رشته می باشد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در انگلستان باید در هنگام انتخاب بهترین رشته تحصیلی در انگلیس، با توجه به این که اکثراً تمایل دارند تا پس از فارغ التحصیلی به زندگی و کار در انگلیس بپردازند، باید به این نکته نیز توجه داشته باشند. برخی از رشته های پولساز در انگلستان و میزان درامد حاصل از آنها به صورت میانگین در جدول زیر ارائه شده است:

رشته های پولساز در انگلیس

درآمد سالیانه(پوند)

شرکای مالیاتی

124,000

رئیس بخش فروش

116,000

مدیران ارشد مالی

112,000

متخصصین پوست

100,000

معاونین مهندسی

99,000

متخصصین چشم

98,000

جراحان عروق

97,000

نفرولوژیست

96,000

متخصصین اطفال

96,000

متخصصین نوزادان

96,000

پزشکان خانواده

95,000

متخصصین بیهوشی

95,000

انکولوژیست

95,000

روماتولوژیست

94,000

مدیران ارشد فناوری

93,000

شرکای دعاوی حقوقی

93,000

جراحان پلاستیک

93,000

متخصصین ارتودنسی

92,000

تحلیلگران ارشد

92,000

مدیران بخش تولید

91,000

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بهترین رشته تحصیلی در انگلیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان حدود ۲۸ الی ۳۳هزار پوند متغیر است.

بهترین دانشگاه جهت ادامه تحصیل رشته حقوق در کشور انگلستان کدام است؟

بهترین دانشگاه جهت ادامه تحصیل رشته حقوق در کشور انگلستان، دانشگاه آکسفورد است.

نمره آیلتس لازم برای ادامه تحصیل در رشته معماری در کشور انگلستان چه نمره ای است؟

حداقل نمره آیلتس لازم برای ادامه تحصیل در رشته معماری در انگلستان نمره ۶.۵ است.

میزان هزینه و شهریه تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان چقدر است؟

میزان هزینه و شهریه تحصیل در رشته اقتصاد در انگلستان با توجه به مقطع و گرایش بین ۸ الی ۶۰ هزار پوند متغیر است.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا بهترین رشته تحصیلی در انگلستان را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. همچنین در این مقاله تعدادی از بهترین رشته ها جهت تحصیل و مهاجرت به انگلستان را مطرح نموده و شرایط اخذ پذیرش، میزان هزینه تحصیلی، درآمد حاصله و بهترین دانشگاه های مربوط به هر یک را بررسی نمودیم. همانگونه که بیان نمودیم آگاهی از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان و همچنین بهترین رشته ها برای مهاجرت به انگلیس باعث می گردد که دانشجویان بین المللی بتوانند در این زمینه دست به انتخاب بهتری بزنند و از این طریق بتوانند آینده شغلی خود را تضمین نمایند. با توجه به این که اکثر دانشجویان خارجی تمایل دارند تا پس از اتمام تحصیلات خود نیز در کشور انگلستان باقی بمانند و به کار و زندگی مشغول گردند، لذا کسب اطلاعات در ارتباط با پرطرفدارترین و پولسازترین رشته ها نیز می تواند کمک بسیاری به آنها نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با بهترین رشته تحصیلی در انگلیس و دریافت مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر همین مقاله مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.


ثبت پرسش