تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

31 فروردین 1402 بدون نظر

كشور انگلیس یكی از پرطرفدارترین مقاصد جهان برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آید. مدارس و دانشگاه های انگلستان جزو بهترین و با كیفیت ترین مراكز علمی جهان هستند و به همین دلیل هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان راهی بریتانیا می شوند. انگلیس یكی از قدرتمند ترین كشور های دنیا است كه دانشگاه هایی با رنكینگ بالا و معتبر را داراست كه پیشرفته ترین سیستم آموزشی را در مؤسسات و مراكز علمی و آموزشی خود را ایجاد میكند حال مسئله این است كه آیا تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان امكان پذیر است؟ در ادامه مطالب به پاسخ این پرسش و بررسی شرایط دیگر کشور انگلیس پرداخته ایم. در بخش های ذیل شرایط تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان، بورسیه تحصیلی، ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان تحلیل گردیده اند. چنانچه در خصوص امور مهاجرتی و تحصیل در خارج از كشور و همچنین تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان نیاز به راهنمایی و كسب اطلاعات بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین و متخصصین موسسه ملك پور به صورت رایگان تماس برقرار نمایید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ایا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

شرایط تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان متقاضی باید قبل از ورود به دانشگاه یك كورس زبان انگلیسی را در كشور انگلیس سپری كند. این كالج ها و مؤسسات آموزش زبان انگلیسی در كلیه شهرهای كشور انگلیس وجود دارند. این مراكز دو نوع سرویس آموزشی را ارائه میدهند:

سرویس اول

كورس های عمومی زبان انگلیسی برای افرادی است كه تمایل دارند زبان انگلیسی را در این كشور آموزش ببینند و هیچ گونه محدودیت سنی در این دوره ها لحاظ نشده است. البته برای ارسال پرونده به سفارت انگلیس و اخذ ویزا جهت دریافت این دوره ها نكات فراوانی وجود دارد و باید رعایت شوند.

سرویس دوم

كورس های زبان آكادمیك می باشند. این دوره ها برای اشخاصی است كه تمایل دارند در این كشور به ادامه تحصیل بپردازند و در این دوره ها روی مداركی مانند IELTS به صورت تخصصی كار می شود. در این كورس شخص از طریق یك ویزای توریستی راهی كشور انگلستان می شود و پس از گذراندن دوره زبان و برگشت به ایران از سفارت تقاضای ویزای تحصیلی میكند.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان در مدارس

انگلستان یكی از كشور های انگلیسی زبان است و خانواده های بسیاری تمایل دارند كه فرزندان خود مشغول تحصیل در مدارس انگلیس شوند. تحصیل در پیش دبستانی، دبستان، مدارس، كالج ها، دبیرستان و دانشگاه ها یكی از مسیر های اقامت در این كشور است. كشور انگلیس دو نوع ویزای تحصیلی برای متقاضیان صادر میكند، افرادی كه زیر ١٧ سال هستند، سفارت ویزایی به نام child tier 4 visa را صادر میكند. لازم به ذكر است كه در حدود یكسال گذشته برای ویزای تحصیلی انگلیس بچه ها سن ١٧ سال و شش ماه بود كه تقریبا یكسال است كه این سن به هفده سالگی تغییر پیدا كرده است. بنابراین ویزای تحصیلی بچه ها را سفارت انگلستان زیر سن ١٧ سال صادر میكند. دانش آموزان از سن یازده تا چهارده سالگی وارد دوره ای از آموزش به نام GCSE می شوند كه بسیار مهم و به صورت اجبار است و در سن چهارده تا شانزده سالگی آزمون های این دوره را پشت سر میگذارند و مدرک GCSE را دریافت میكنند. آموزشهای این دوره برای تقویت دروس پایه خواهد بود. دیپلمی که دانش آموزان باید ارایه دهند عموما A LEVEL می باشد. با دریافت این مدرک در رشته های پزشکی می توانند اقدام نمایند، و اگر قصد تحصیل در رشته ای دیگر را دارند باید دیپلم خود را با دوره فاندیشن به اتمام برسانند. هزینه تحصیل در مدارس انگلیس با توجه امکاناتی که ارایه می دهند از چهل تا پنجاه هزار پوند متغیر می باشد. نكته ای كه وجود دارد این است:

نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای تحصیلی برای سن زیر ١٧ سال نمی باشد اما بهتر است برای شرایط بهتر ادامه تحصیل از سطح زبان بالایی برخوردار باشید.

 

دوره زبان انگلیسی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: دوره زبان انگلیسی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب دوره زبان انگلیسی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در كالج های انگلستان بدون مدرک زبان

متقاضیانی كه تمایل به تحصیل در كالج های انگلستان بدون مدرک زبان را دارند باید مطلع باشند كه جهت تحصیل در این كالج ها وجود مدرک زبان دارای اهمیت بسزایی می باشد. دانشجویان برای اخذ و پذیرش از كالج ها و ویزای تحصیلی باید بتوانند مدرک زبان در سطح آیلتس ٥/٥ را ارائه بدهند تا واجد شرایط شناخته شوند.

 • نكته قابل توجه؛ پذیرش كالج های انگلستان بدون مدرک زبان میسر نمی باشد.

اشخاصی كه قصد اخذ پذیرش از كالج های انگلیس بدون مدرک زبان را دارند با ریسك ویزا مواجه خواهند بود و امتیاز لازم را در پروسه ویزا دریافت نخواهند كرد. بنابراین برای اپلای موفق و اخذ روادید نیاز به مدرک زبان می باشد.

تحصیل كارشناسی بدون مدرک زبان در انگلیس

تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان در مقطع كارشناسی از سوالات عمده دانشجویان می باشد كه قصد مهاجرت انگلیس را دارند. از جمله موارد مهمی كه دانشجویان باید آن را مورد توجه خود قرار دهند ارائه مدرک زبان می باشد. متقاضیانی كه قصد تحصیل در مقطع كارشناسی را دارند باید مدرک زبان آیلتس ٦ را ارائه دهند و مستقیم در دانشگاه های انگلیس وارد دوره كارشناسی می شوند. دوره كارشناسی در انگلیس سه تا چهار سال می باشد و نسبت به سایر كشورها كوتاه تر است و نكته قابل توجه كه وجود دارد جهت بالا بردن شانس ویزا این است كه دانشجویان بیش از پنج سال گپ تحصیلی نداشته باشند، زیرا ویزای تحصیلی كشور انگلیس محدودیت سنی دارد. از جمله مدارک مهم برای دوره کارشناسی ارایه دیپلم دوازده ساله، رسید پرداخت شهریه دانشگاه و آیلتس شش می باشد. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در این کشور بسته به دانشگاه و رشته انتخاب شده شما بین ده تا پانزده هزار پوند می باشد.

تحصیل كارشناسی ارشد در انگلستان بدون مدرک زبان

جهت تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان بدون مدرک زبان، وجود و ارائه مدرک زبان جزو الزامات می باشد. متقاضیان باید برای اخذ ویزا و پذیرش دانشگاه ها مدرک زبان در سطح آیلتس 5/6 را ارائه دهند و تحصیل در كشور انگلیس بدون وجود مدرک زبان برای متقاضیان امكان پذیر نیست. ویزای تحصیلی انگلیس برای دوره مستر General tier4 می باشد كه به صورت امتیازی بوده و ١٠ نمره از آن به زبان انگلیسی اختصاص دارد. اگر نمره مدرک زبان شما 6/5 نمی باشد می توانید یک دوره به صورت فشرده پری مستر قبل از ورود به دوره اصلی را بگذرانید و برای این دوره سطح زبان انگلیسی آیلتس 6 نیاز می باشد. هزینه های تحصیل در انگلستان با توجه به رشته انتخابی شما و دانشگاه از 11000 تا 15000 متغیر می باشد.

 

تحصیل دکترا در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل دکترا در انگلستان

در این مقاله ما راه های تحصیل دکترا در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل دكترا در انگلستان بدون مدرک زبان

در مقطع phd تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان امكان پذیر نیست و نیاز به ارائه مدرک آیلتس می باشد. اما در مقطع دكترا پروسه تأیید بدون مدرک زبان توسط استاد راهنما شاید امكان پذیر باشد و دانشجو بتواند بدون مدرک زبان تأییدیه سوپروایزر را دریافت كند اما هنگام مصاحبه با اساتید باید تسلط كامل هنگام صحبت را داشته باشید و اهمیت بسیاری دارد. همانطور كه گفته شد ویزای تحصیلی انگلیس امتیاز بندی می باشد و وجود مدرک زبان در دوره دكترا دارای امتیاز می باشد. دانشجویان مقطع دکترا می توانند 30 ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت در حین تحصیل به کار دانشجویی مشغول شوند.

تحصیل رایگان در انگلستان بدون مدرک زبان

در كشور انگلیس سیستم آموزشی برای اتباع سایر كشور ها به صورت رایگان امكان پذیر نبوده و تحصیل در انگلستان مشمول هزینه می باشد اما اشخاص می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی به صورت رایگان تدریس كنند یا هزینه های تحصیل خود را كاهش دهند. از جمله شرایط تحصیل رایگان در انگلیس وجود مدرک زبان، معدل بالا،مقالات معتبر بین المللی و نشان دادن رزومه قوی است كه بتوان به صورت رایگان تحصیل كرد. دانشجویان در كشور انگلیس در طول هفته از ده تا سی ساعت به صورت قانونی اجازه كار دارند كه از این طریق می توانند هزینه های تحصیل و زندگی را كاهش دهند، اما تحصیل در انگلستان به صورت رایگان امكان پذیر نیست و باید به مدرسه و دانشگاه مربوطه شهریه را به صورت سالیانه پرداخت كند.

شرایط تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

بورسیه تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان

هزینه های تحصیل در كشور انگلیس تقریبا بالا است و برای آن دسته از افرادی كه قصد تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را دارند دولت انگلیس بورسیه هایی را ارائه میدهد و متقاضیانی كه بابت پرداخت هزینه های تحصیل دچار مشكل می باشند با ارائه وام و تسهیلات دانشجویی به آن ها كمک میكنند تا برای ادامه تحصیل دچار مشكل نشوند. جهت اخذ این بورسیه ها باید سطح زبان و سطح علمی بالایی را داشته باشند. بورسیه ها به دوصورت خصوصی و دولتی ارائه می شوند.

بورسیه چونینگ انگلستان

که با توجه به سطح و توانایی های علمی دانشجو جهت کمک هزینه تحصیل در نظر گرفته شده است، برای دریافت این بورسیه دانشجو باید حداقل دوسال سابقه کار را نشان دهد.

بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع

این کمک هزینه تحصیل برای دانشجویان کشورهایی است که با کشور انگلیس مشترک المنافع هستند و رشته هایی مانند انسانی و مهندسی را در بر می گیرد.

دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل میکنند چناچه تمایل داشته باشند از بورسیه تحصیلی در انگلیس بهره مند شوند باید معدلی عالی، مدرک زبان و مقاله های ISI ارایه دهند.

لیست دانشگاه های انگلستان بدون مدرک زبان

یکی از علت های محبوبیت در کشور انگلیس وجود دانشگاه های تاپ و معتبر است که بعد از دانشگاه های کشور آمریکا به عنوان معتبرترین و بهترین دانشگاه های دنیا شناخته شده اند. متوجه شدیم دانشجویانی که تمایل به تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان را دارند باید با توجه به مقطع تحصیلی خود بتوانند مدرک زبان انگلیسی ارایه دهند، در غیر این صورت شانسی برای دریافت پذیرش و اخذ ویزا نخواهند داشت. دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند باید دانشگاه های معتبر در این کشور را بررسی و شناسایی کنند تا با توجه به شرایط فعلی و تحصیلی خود، بتوانند دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنند. در زیر جدولی تهیه کردیم که لیست تعدادی از دانشگاه های کشور انگلیس را به شما نشان میدهد:

دانشگاه آبردین

دانشگاه بیرمنگام

دانشگاه باکینگهام شایر نیو

دانشگاه کاونتری

دانشگاه دورهام

دانشگاه کالدونین گلاسکو

امپریال کالج لندن

کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگستون

دانشگاه متروپولیتن لندن

دانشگاه آکسفورد بروکس

دانشگاه شفیلد هالام

دانشگاه سنت جورج لندن

دانشگاه استافورد شایر

دانشگاه باکینگهام

دانشگاه ادینبورگ

ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان

جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس دانشجویانی كه در اروپا هستند نیاز به ویزا ندارند اما برای سایر كشور ها اخذ ویزا ضروری است. بر روی سایت ویزا و مهاجرت انگلیس فرم هایی قرار داده شده اند كه متقاضیان با تكمیل این فرم ها به صورت آنلاین می توانند درخواست اخذ ویزا دهند. ویزای تحصیلی انگلیس به صورت امتیاز بندی می باشد و جهت اخذ آن باید امتیاز لازم را كسب كنید. جهت تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان مداركی را باید ارائه دهید. چنانچه قصد دارید بدون ارائه مدرک زبان، یا ارائه مدرک ‏IELTS و بدون دوره های زبان اقدام كنید مدارك زیر مورد نیاز است:

 • عكس
 • اطلاعات پاسپورت با جزئیات
 • نامه پذیرش از موسسه مربوطه
 • ارائه تمكن مالی
 • ترجمه سند ملك
 • ارائه پرینت موجودی حساب
 • ارائه مدرک زبان برای افراد بالای ١٨ سال الزام است
 • فرم درخواست ویزا
 • انگیزه نامه
 • اثر انگشت
 • ترجمه مدارك هویتی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: آیا بدون مدرک زبان می توان در انگلستان تحصیل کرد؟

 


سوالات متداول

آیا پذیرش تحصیلی در دانشگاه های انگلیس بدون مدرک زبان امكان پذیر است؟

بستگی به مقطع تحصیلی دارد، جهت اخذ تحصیل در مدارس نیاز به مدرک زبان نیست اما در مقطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و phd وجود مدرک زبان الزامی است.

آیا محدودیت سنی برای ویزای تحصیلی وجود دارد؟

در كشور انگلیس گپ تحصیلی دارای اهمیت است و پذیرش افراد در مقطع لیسانس نهایت تا سن ٢٢ و فوق لیسانس تا سن ٢٧ سال باید اقدام شود.

درخواست ویزای تحصیلی انگلیس چگونه امكان پذیر است؟

ابتدا باید از یكی از دانشگاه ها پذیرش دریافت كنید سپس برای اخذ ویزا اقدام كنید.

آیا امکان اخذ اقامت و دریافت پاسپورت کشور انگلیس از روش ویزای تحصیلی وجود دارد؟

اگر دانشجو بعد از فارغ التحصیل شدن به کار کردن در این کشور مشغول شوید و بعد از پنج سال کار می تواند اقامت دایم و بعد از ده سال پاسپورت این کشور را می تواند دریافت نماید.

آیا تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر، زیرا وجود مدرک زبان در اخذ ویزا دارای امتیاز می باشد و دانشجو حتما باید مدرک زبان انگلیسی ارایه دهد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی بر این شد كه تمام جزییات و نکات در مقاطع مختلف تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان را مورد بررسی قرار دهیم. نظام تحصیلی انگلستان جزو عالی ترین و قدرتمندترین نظام ها و سیستم های آموزشی دنیا می باشد و تحت عنوان مهد علم شناخته شده است و افراد زیادی تمایل دارند در این كشور به ادامه تحصیل بپردازند. برای افرادی كه سن آنها زیر ١٧ سال می باشد امكان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان در مقطع مدارس وجود دارد، اما برای افراد بالای ١٧ سال نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد و در صورتی كه مدرک زبان ارائه ندهند شانس ویزا و پذیرش ندارند. ویزای اشخاص بالای ١٧ سال بر اساس امتیاز بندی می باشد كه ده نمره از این چهل نمره به زبان انگلیسی اختصاص دارد و در صورتی كه تمایل به اخذ امتیاز كامل را دارید وجود مدرک زبان الزامی است. چنانچه در خصوص تحصیل در مدارس و دانشگاه های انگلیس، اخذ پذیرش و ویزای انگلیس و سایر كشور ها نیاز به كسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید با مشاورین و متخصصین موسسه ملك پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان