ویزای گاردین شیپ

31 فروردین 1402 3 نظر

ویزای گاردین شیپ

تحصیل در خارج از کشور برای بسیاری از افراد، بهترین و راحت ترین روش مهاجرت است. خانواده های بسیاری با فراهم کردن شرایط و بستر مناسب، فرزندان خود را برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف، راهی خارج از کشور می کنند. اغلب والدین تمایل به حضور در کنار فرزندان در طول دوره تحصیل دارند؛ به ویژه والدین دانش آموزان کمتر از 18 سال. این امر از طریق دریافت ویزای گاردین شیپ امکان پذیر است؛ قوانین مربوط به این امر در سال های اخیر، در کشورهای مختلف دچار تغییر شده است. اطلاع از این قوانین و تغییرات آن، با مطالعه مقاله زیر حاصل می شود. چنانچه به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای گاردین شیپ انگلستان، استرالیا و کانادا نیازمند هستید می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

 • ویزای گاردین شیپ چیست؟
 • ویزای گاردین شیپ انگلستان
 • ویزای گاردین شیپ استرالیا
 • ویزای گاردین شیپ کانادا
 • سوالات متداول راجع به ویزای گاردین شیپ
 • سخن پایانی

ویزای گاردین شیپویزای گاردین شیپ چیست؟

قبل از پرداختن به شرایط دریافت ویزای گاردین شیپ در کشورهای مطرحی چون کانادا، انگلستان و استرالیا، لازم است که به معرفی این ویزا بپردازیم. ویزای گاردین شیپ، یکی از انواع ویزاست که به والدین و خانواده های افرادی تعلق می گیرد که برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می نمایند. در اکثر کشورها، والدین و اعضای خانواده دانشجویان می توانند با دریافت ویزای توریستی، دانش آموزان و دانشجویان خود را در کشور مورد نظر همراهی نمایند؛ اما در کشورهایی چون انگلستان، کانادا و استرالیا که قوانین آن ها کامن لا می باشد، ویزایی با نام ویزای گاردین به این امر اختصاص داده شده است که دارای تفاوت و مزیت هایی نسبت به ویزای توریستی می باشند. از جمله اینکه با دریافت ویزای گاردین شیپ می توانید اقامت کشورهای یاد شده را به دست آورید و در طول دوره تحصیل، در کنار فرزند خود باشید.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد گاردین شیپ

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد گاردین شیپ

ویزای گاردین شیپ انگلستان

کشور انگلستان برای علاقه مندان به تحصیل و کسب دانش، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است؛ چرا که مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی انگلستان دارای اعتبار بالایی در سطح جهان بوده و بسیاری از آن ها شناخته شده هستند. تحصیل در مدارس انگلستان، مسیر و پیش زمینه مناسبی را برای علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و... فراهم می کند. اما همانطور که می دانید آرامش روانی دانش آموزان و حضور در کنار خانواده می تواند تأثیر شگرفی بر پیشرفت تحصیلی آنان و دستیابی به اهداف مورد نظر داشته باشد. مدارس بین المللی و شبانه روزی انگلستان، خدمات خود را توسعه داده و علاوه بر ارائه برترین سیستم آموزشی، سرپرستی دانش آموزان را بر عهده گرفته و با ایجاد امکانات ورزشی، تفریحی و اقامتی، محیط مجهز و مناسبی را برای زندگی و تحصیل دانش آموزان در انگلستان به وجود آورده اند. با این وجود، به خانواده فرزندان کمتر از 12 سال در انگلستان، ویزای گاردین شیپ برای مهاجرت به انگلستان در نظر گرفته است. منظور از خانواده در ویزای گاردین شیپ انگلستان، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ دانش آموز هستند و ویزای گاردین شیپ انگلستان تنها به این افراد اعطا می شود. باید به این نکته توجه داشت که از میان افراد نامبرده، تنها یک نفر قادر به دریافت ویزای گاردین شیپ انگلستان خواهد بود. مدت اعتبار این ویزا، یک سال معادل دوازده ماه است و قابلیت تمدید تا ماه بعد را خواهد داشت؛ ادامه این امر تا زمانی ممکن است که دانش آموز به سن 12 سالگی برسد.

دریافت کنندگان این ویزا، قادر به تبدیل آن به ویزای دیگری نخواهند بود و اجازه کار نخواهند داشت. در صورت تمایل برای اخذ پیشنهاد کاری و کار در انگلستان، بایستی ابتدا از این کشور خارج شده و پس از دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از انگلستان، برای اخذ ویزای مربوطه (ویزای کار انگلستان) اقدام نمایید.

هزینه دریافت ویزای گاردین شیپ انگلستان، 516 یورو هست و حداقل سه ماه قبل از سفر به انگستان، بایستی درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای گاردین شیپ را اعلام نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت
 • عکس
 • تکمیل فرم آنلاین
 • بیمه درمانی
 • فرزند کمتر از 12 سال
 • اثبات رابطه فامیلی خود با دانش آموز
 • پذیرش فرزند در مراکز آموزشی خصوصی انگلستان
 • ویزای تحصیلی فرزند
 • اثبات بازگشت به وطن (ارائه علقه مالی و عاطفی قوی)
 • ارائه تمکن مالی
 • مالکیت مسکن در کشور مبدأ
 • اثبات خروج از کشور پس از تحصیل فرزند

ویزای گاردین شیپ

ویزای گاردین شیپ استرالیا

کشور استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان است که متقاضیان تحصیل بسیاری دارد. این کشور نیز ویزای ویژه ای را برای خانواده فرزندانی در نظر گرفته است که تحصیل در مدارس استرالیا را برگزیده اند. این ویزا با نام ویزای گاردین استرالیا یا ساب کلاس 590 به پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر، برادر، عمه، عمو، دایی یا خاله دانش آموزان کمتر از 18 سال تعلق می گیرد؛ البته باید توجه داشت که فقط یک نفر از این افراد می توانند دانش آموز را همراهی نمایند و دریافت آن تا قبل از 18 سالگی دانش آموز امکان پذیر است. کپی برداری از این مقاله بدون اشاره به منبع آن، از نظر شرعی و قانونی نادرست است و پیگرد قانونی خواهد داشت. برای این منظور لازم است که حداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی، جهت دریافت ویزای گاردین اقدام نمایید. دریافت کنندگان این ویزا می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به فراگیری زبان انگلیسی و شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی در استرالیا (ELICOS) بپردازند و با شرایطی می توان این ویزا را به ویزای کار در استرالیا تبدیل کرد. هزینه درخواست این ویزا 620 دلار استرالیاست و نیاز به ارائه مدارک زیر دارد:

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت و...
 • عکس
 • تکمیل فرم آنلاین
 • بیمه درمانی
 • فرزند کمتر از 18 سال
 • اثبات رابطه خانوادگی با فرزند
 • پذیرش فرزند در مدارس استرالیا
 • ویزای تحصیلی فرزند
 • اثبات خروج از استرالیا پس از پایان تحصیلات فرزند
 • تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های اقامت در استرالیا
 • تعیین مکان سکونت خود در استرالیا
 • گواهی عدم سوءپیشینه

با مراجعه به مقاله زیر می توانید از شرایط تحصیل در مدارس خارج از کشور اطلاع یابید.

تحصیل در مدارس بین المللی

تحصیل در مدارس بین المللی

ویزای گاردین شیپ کانادا

تحصیل دانش آموزان کمتر از 18 یا 19 سال در کانادا (بسته به قانون هر ایالت) نیاز به تعیین سرپرست دارد. این سرپرستی می تواند توسط خانواده دانش آموز (با مهاجرت به کانادا) یا یک خانواده کانادایی مورد تأیید و یا مدرسه انجام شود. در همین راستا، ویزای گاردین کانادا به خانواده دانش آموزان کلاس هشتم و پایین تر تعلق می گیرد و شامل پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می شود. والدینی که پس از اخذ ویزای گاردین کانادا و حضور در کنار فرزند خود در کشور کانادا، پیشنهاد شغلی دریافت می کنند می توانند ویزای خود را به ویزای کار کانادا تبدیل نمایند. شرایط تحصیل و اخذ ویزای همراه برای کشورهای مختلف در محصول گام به گام تا اخذ اقامت به طور کامل تدریس شده است. شما عزیزان می توانید با تهیه این مجموعه ویدئویی، اطلاعات مهاجرتی خود را نه تنها در زمینه روش تحصیلی، بلکه در زمینه کلیه روش ها افزایش دهید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به ویزای گاردین شیپ

✅ تفاوت ویزای گاردین شیپ با ویزای توریستی چیست؟

با دریافت ویزای گاردین شیپ، امکان دریافت اقامت کشور مقصد وجود دارد.

✅ ویزای گاردین شیپ به چه افرادی تعلق می گیرد؟

این ویزا به خانواده دانش آموزان با شرایط سنی مشخص تعلق می گیرد. رابطه فامیلی خانواده با دانش آموز و سن تعیین کننده دانش آموزان برای دریافت ویزای گاردین، در کشورهای مختلف متفاوت است.

✅ شرط سنی دانش آموز در صدور ویزای گاردین در انگلستان، استرالیا و کانادا چقدر است؟

خانواده دانش آموزان کمتر از 12 سال در انگلستان، دانش آموزان کمتر از 18 سال در استرالیا و دانش آموزان کلاس هشتم و پایین تر در کانادا می توانند ویزای گاردین دریافت نمایند.

✅ آیا افراد دارای ویزای گاردین، اجازه کار در انگلستان، استرالیا و کانادا را دارند؟

افراد دارای این ویزا در کشور انگلستان مجاز به کار در این کشورها نیستند و برای دریافت ویزای کار بایستی از این کشورها خارج شوند؛ اما با دریافت ویزای گاردین استرالیا و کانادا می توان آن را به ویزای کاری تبدیل کرد.

 

_____________________ سخن پایانی _____________________

ویزای گاردین شیپ، ویزاییست که به خانواده دانش آموزان در حال تحصیل در برخی از مدارس خارج از کشور تعلق می گیرد. کشورهای انگلستان، استرالیا و کانادا از جمله کشورهای اعطاکننده این ویزا هستند. افرادی که شامل این ویزا می شوند در کشورهای مختلف، متفاوت هستند. سن دانش آموز، یکی از شروط تعیین کننده در خصوص دریافت ویزای گاردین است که در کشورهای مختلف، متفاوت است. عموماً امکان کار در کشور مقصد، برای دارندگان این ویزا وجود ندارد؛ اما قوانین دقیق آن به کشور مقصد بستگی دارد. افراد مایل به دریافت ویزای گاردین شیپ انگلستان، استرالیا و کانادا می توانند با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، اطلاعات بیشتری از طریق مشاوره تلفنی رایگان اخذ نمایند. با درج سوالات و ابهامات خود در بخش "ثبت پرسش" در پایان مقاله نیز پاسخ آن ها را در زمان کوتاهی دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
عباس صفایی
سلام و روی بخیر، ممنون از مقاله کاملتون - یک سوالی برای من پیش آمده که آیا برای تحصیل فرزند در کانادا ویزای گاردین شیپ داده می شود یاخیر؟ آیا ویزای گاردین شیپ اجازه کار و تحصیل دارد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در صورتیکه فرزند شما در سال قبل از هشتم اقدام نماید می توانید درخواست ویزا گاردین شیپ دهید در این ویزا اجازه تحصیل دارید ولی کار خیر برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
رويا داوري
سلام وقت بخير آيا بعد از گرفتن ويزاي گاردين در استراليا همراه دانش آموز ميتونه اجازه ی كار داشته باشه؟ و اينكه اين ويزا چند ساله داده ميشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، شما با ویزای گاردین اجازه کار نخواهید داشت و به طور معمول این ویزا کوتاه مدت و یا به میزان مدت ویزای دانش آموز صادر می گردد. توجه داشته باشید که در سالیان اخیر ریسک ویزای گاردین برای خانواده های ایرانی بالا رفته است.
مشاوره رایگان