هزینه تحصیل در انگلستان

19 بهمن 1401 2 نظر

مدارس و دانشگاه های انگلستان از سطح علمی بسیار بالایی در جهان برخوردار بوده و مدارک صادره از این کشور در تمامی کشورهای جهان دارای اعتبار می باشند. با توجه به کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی و سطح علمی بالا در کشور انگلستان و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور، انگلستان مورد توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویانیست که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل را دارند. به منظور مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و میزان هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور موضوع مهمی است که می بایست مد نظر دانشجویان قرار گیرد. واحد پول رایج در کشور انگلستان پوند است و از آن جایی که ارزش ریالی پوند از سایر ارزها بیشتر می باشد، مسلماً دانشجویان بایستی در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در انگلستان نسبت به سایر کشورها بیشتر برآورد می گردد. هر ساله بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی جذب سیستم تحصیلی کشور انگلستان خواهند شد. هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در این نوشتار به صورت دقیق و به تفصیل توضیح داده خواهد شد. جهت آشنایی با شرایط زندگی و هزینه تحصیل در انگلیس توصیه می نماییم که توضیحات تکمیلی و مفصل کارشناسان متخصص ما در امور مهاجرت بین الملل را در ادامه مقاله مطالعه نمایید. شما سروران گرامی می توانید در صورت وجود هرگونه ابهام و یا داشتن سوالی با موسسه ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره مند گردید. این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تهیه و گرداوری شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما
هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

شرایط و هزینه های تحصیل در انگلستان

تحصیل در نظام آموزشی انگلستان از 5 تا 16 سالگی اجباری می باشد. در انگلستان افراد بالای پنج سال و کمتر از شانزده سال، ملزم به ورود به مدارس و گذراندن دوره های تحصیلی هستند. در خصوص تحصیل در مدارس انگلستان باید گفت که 2 نوع مدارس وجود دارد که دانش آموزان می توانند اقدام نمایند که یکی مدارس دولتی و دیگری مدارس خصوصی می باشد. پرداخت و تأمین هزینه ها در مدارس دولتی به عهده دولت می باشد و افرادی که قصد تحصیل در این مدارس را دارند می بایست حتماً اقامت انگلستان را دارا باشند تا بتوانند در مدارس دولتی آن به تحصیل بپردازند. اما دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند می توانند از مدارس خصوصی این کشور استفاده نمایند. در مراحل بالاتر آموزشی، تحصیل در مقطع کارشناسی سه سال، کارشناسی ارشد یک سال و دوره دکتری چهار ساله می باشد. افراد زیر هفده سال الزام به ارائه مدرک زبان ندارند، اما در مقاطع بالاتر ارائه مدرک معتبر زبان الزامی می باشد. هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع و دوره های مختلف با یکدیگر متفاوت است. شرایط تحصیل در انگلستان از جمله هزینه تحصیل در انگلستان در لینک زیر شرح داده شده و پاسخ مناسبی برای پرسش "چگونه از دانشگاه های انگلیس پذیرش بگیریم" ارائه گردیده است. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در انگلستان به تومان را نمی توان ملاک قرار دارد؛ چرا که نرخ ارز و ارزش واحد پولی کشور ما در حال تغییرات پی در پی می باشد. به همین دلیل از قیمت پوند انگلستان در بیان هزینه ها استفاده شده و تبدیل هزینه تحصیل در انگلستان به تومان بهتر است که به روز و آنی و بر اساس تفاوت تومان با قیمت پوند انگلستان محاسبه شود.

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان از پیش دبستانی شروع می شود و کودکان از سنین 3 سالگی می توانند در پیش دبستان ثبت نام کرده و تحصیل را آغاز نمایند. مدارس در کشور انگلستان به صورت کلی به مدارس دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند. مدارس دولتی 93% از مدارس این کشور را تشکیل می دهند و برای اتباع انگلستان رایگان و فاقد هزینه می باشند. البته دانش آموزان برای شرکت در کلاس های خصوصی، شنا، باله و... می بایست به صورت جداگانه هزینه پرداخت کنند. از سال 1996 مدارس دولتی انگلستان به 6 دسته تقسیم می شوند:

 • مدارس آکادمی
 • مدارس اجتماعی
 • مدارس رایگان
 • مدارس پایه
 • مدارس داوطلبانه
 • مدارس مذهبی

سیستم آموزشی درانگلستان به چهار بخش تقسیم بندی شده است. دانش آموزان در انگلستان از 3 الی 4 سالگی در پیش دبستانی شرکت کرده، در 5 سالگی دوره بنیادی (Foundation) می گذرانند و پس از آن از شش سالگی الی یازده سالگی، 6 سال دوره ابتدایی خود را می گذرانند. پس از آن از کلاس هفتم الی یازدهم در دبیرستان مشغول به تحصیل می شوند و سال دوازدهم و سیزدهم دوره های Foundation و یا A - Level را در کالج های مختلف می گذرانند. دوره های A Level برای دانش آموزان برتر انگلستان و اشخاصی که قصد ورود به برترین دانشگاه ها را دارند می باشد. برای ورود به این مقطع دانش آموزان می بایست نمرات بسیار عالی داشته باشند. از بهترین کالج های انگلستان می توان به کالج Bellerbys اشاره نمود. در جدول ذیل این مطلب به صورت خلاصه تقسیم بندی سیستم آموزشی انگلستان را مشاهده خواهید نمود.

 

سن

سال تحصیلی

برنامه درسی

3

مهد کوک

مرحله بنیادی

4

پیش دبستانی

5

سال اول

مرحله اصلی 1

6

سال دوم

7

سال سوم

مرحله اصلی 2

8

سال چهارم

9

سال پنجم

10

سال ششم

11

سال هفتم

مرحله اصلی 3

12

سال هشتم

13

سال نهم

14

سال دهم

مرحله اصلی 4/ GCSE

15

سال یازدهم

16

سال دوازدهم

 

A- Level

Or

Foundation

17

سال سیزدهم

 

شروع سال تحصیلی در انگلستان در ماه سپتامبر بوده و تا ماه جولای میلادی ادامه پیدا خواهد نمود. ویزای تحصیلی این کشور برای دانش آموزان زیر هفده سال و شش ماه با عنوان Tier 4 Child Student Visa صادر می شود. همراهی والدین به صورت دائم امکان پذیر نبوده و پدر مادر با دریافت ویزای توریستی و تنها شش ماه در هر سال را می توانند در کنار فرزندان خود باشند. هزینه تحصیل در مدارس انگلستان که به صورت دولتی و خصوصی اداره می شوند، متفاوت از یکدیگر است. هزینه های سال های مختلف تحصیلی در مدارس این کشور می بایست هر سال به صورت یک جا پرداخت شود. اقامت دانش آموزان در صورتی که بدون خانواده خود در این کشور قصد ادامه تحصیل داشته باشند، به صورت اسکان در مدارس و کالج های شبانه روزی و یا به صورت Home Stay می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در مدارس انگلستان که به صورت شبانه روزی و خصوصی فعالیت دارند، از 27 هزار پوند در سال آغاز می شود و بسته به مدرسه و خدمات آن تا 45 هزار پوند در سال تغییر می کند. در جدول ذیل هزینه برخی از مدارس معتبر در این کشور را مشاهده خواهید نمود.

 

نام مدارس

میزان هزینه های تحصیل

The American school in London

مدرسه آمریکایی در لندن

28200-32650₤

Limespring school

مدرسه لایمسپرینگ

23,100₤

Key House school

مدرسه کی هوس

21,387₤

Hampton School

مدرسه همپتون

19,170₤

International School of London

مدرسه بین المللی در لندن

19000-26300₤

City of London School for Girls

مدرسه دخترانه شهر لندن

18,384₤

North Bridge House Senior School

18150-19335₤

 Emanuel School

مدرسه آمانوئل

17,997₤

Berentwood School

مدرسه برنتوود

7000-35000₤

کالج بلربیز

35000-40000₤

کالج دیوید گیم

17000-30000₤

هزینه تحصیل در کالج های انگلستان

هزینه تحصیل در انگلیس از مهمترین دغدغه های دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین المللی و افرادی است که مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دارند، است. یکی از این موارد، هزینه تحصیل در کالج های انگلستان است. ما در این بخش برایتان از این مخارج می گوییم و به شما اگاهی های لازم را می دهیم. در جدول زیر هزینه های تحصیل در تعدادی از کالج های انگلستان آمده است.

هزینه تحصیل در کالج های انگلستان

Moulton college

دوره تمام وقت HNC یا HND

سالانه 7200 پوند

مقطع کارشناسی تمام وقت

سالانه 9000 پوند

دوره های پاره وقت HNC یا HND

سالانه 3600 پوند

Brooke House College

 10,500-11,450 یورو

Oxford International College

 یورو25,167

New College of the Humanities

14,000 یورو

mont rose college

7,499 یورو

Loughborough College

20,750 یورو

Leicester College

17000 تا 25000 دلار در سال

 

هزینه تحصیل کارشناسی در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی معمولاً از سن 18 سالگی شروع شده و به مدت 3 سال به طول می انجامد. البته در برخی موارد معدود نیز ممکن است طول دوره این مقطع، 4 ساله باشد. در کشور انگلستان مقطع کارشناسی تقسیم بندی های متفاوتی دارد که شامل لیسانس هنر (Ba)، لیسانس علوم (Bsc)، لیسانس آموزش (Bed)، لیسانس مهندسی (Beng) می باشد.

در مقطع کارشناسی در انگلستان عموماً رشته های زیر برای تحصیل مورد تقاضا می باشند

 • انسان شناسی و باستان شناسی
 • علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)
 • تاریخ کلاسیک انگلیسی (ادبیات، و غیره)
 • مهندسی کامپیوتر
 • کسب و کار، اقتصاد، رشته MBA در انگلستان
 • قانون
 • رشته های پزشکی و پیش پزشکی
 • موسیقی و رشته هنر در انگلستان
 • رشته های مهندسی
 • فلسفه و علوم (علوم زمین،زیست شناسی،شیمی)
 • ریاضیات

برای ورود به مقطع کارشناسی در کشور انگلستان برخی رشته های باید به صورت غیرمستقیم اقدام نمود و در برخی رشته ها متقاضیان با داشتن تحصیلات کامل دبیرستانی می توانند مستقیم برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. رشته هایی نظیر داروسازی و پزشکی و دندان پزشکی دارای آزمون ورودی هستند و شخص برای تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان در این رشته ها می بایست از سد آزمون ورودی گذر نماید. برای ورود به دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی، ارائه آیلتس 6 الزامی می باشد. برای آن که در خصوص هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی آگاهی پیدا نماییم، ابتدا می بایست از میزان شهریه دانشگاه ها در رشته های مختلف اطلاع داشته باشیم. در جدول زیر به هر یک از این موارد اشاره شده است؛ اما به طور کلی و به صورت میانگین، هزینه تحصیل در این مقطع، بازه 10 الی 30 هزار پوند را شامل خواهد شد.

 

رشته

دانشگاه

هزینه تحصیل کارشناسی در یک سال

مهندسی عمران

دانشگاه جان مورس لیورپول

10,696 ₤

خلبانی حرفه ای

کالج فنی ورمونت

27,394 ₤

مهندسی مکانیک خودرو

دانشگاه وست انگلستان

15,032 ₤

مهندسی الکترونیک

دانشگاه وست

15,032 ₤

کامپیوتر

دانشگاه میرلزکس

10,709 ₤

اقتصاد و امور مالی

دانشگاه مونت فورد

10,709 ₤

مدیریت تجارت و کارآفرینی

دانشکده تجارت و حقوق پورنسموث

10,709 ₤

مدیریت منابع انسانی

دانشگاه استرلینگ

18,119 ₤

حقوق

دانشگاه لندن

5,658 ₤

حقوق بین الملل

دانشگاه قانون لندن

10,709 ₤

معماری

دانشگاه وست

15,051 ₤

طراحی داخلی

وولورهمپتون

10,709 ₤

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان معمولاً 1 ساله می باشد. این موضوع باعث می شود که شخص طی زمان کوتاه تری و با هزینه کمتری فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار شود و یا حتی به تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان بپردازد. انواع رشته های کارشناسی ارشد در انگلستان شامل هنر (MA)، علوم (Msc)، مدیریت کسب و کار (MBA) و فوق لیسانس مهندسی (Meng) می شود. در این مقطع تحصیلی، دانشجو مثل دوره های کارشناسی در سمینارها شرکت می کند، کلاس های آموزشی دارد و در نهایت با آزمون، ارائه پایان نامه و گاهاً پروژه های مختلف دوره را به اتمام می رساند. در این مقطع دانشجو به مدت ده ساعت اجازه کار دانشجویی دارد. ضمناً امکان بردن همزمان همراه برای وی وجود نخواهد داشت. برای تحصیل در مقطع ارشد، ارائه آیلتس 6.5 الزامی می باشد. دانشجو طی دوران تحصیل به مدت 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهد داشت. هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را در مقطع کارشناسی ارشد که بخش اعظم آن مرتبط با شهریه دانشگاه می باشد در جدول ذیل مشاهده خواهید نمود؛ اما به طور کلی، هزینه تحصیل در این مقطع از مبلغ 12 الی 25 هزار پوند می باشد. 

 

رشته

دانشگاه

هزینه سالیانه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان

معماری

دانشگاه متروپولیتن

19,103 ₤

MBA

ESE London Center

40,522 ₤

مهندسی خودرو

دانشگاه هرتفوردشایر

14,627 ₤

مهندسی شیمی و مدیریت فرایند

دانشگاه لندن جنوبی

15,934 ₤

مهندسی مکانیک

دانشگاه ساندرلند

15,032 ₤

مهندسی مواد

دانشگاه بیرمنگام

24,768 ₤

مهندسی برق

دانشگاه GCU

13,297 ₤

کامپیوتر

نورث همپتون

14,762 ₤

حقوق بین الملل و حقوق تجارت

دانشگاه لینکلن

18,026 ₤

مترجمی زبان

دانشگاه بیرمنگام

19,676 ₤

مدیریت بین الملل

دانشگاه نیوکاسل

21,992 ₤

بانکداری و امور مالی بین المللی

دانشگاه گلاسکو

32,904 ₤

 

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان نسبت به رشته هایی چون علوم پایه و مهندسی بیشتر است.

هزینه تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل دکتری در انگلستان توأماً به صورت تحقیقاتی و پژوهشی می باشد. تحصیل دکتری در انگلستان با ارائه رساله به اتمام می رسد که معمولاً بیش از 100 هزار کلمه می باشد. عموماً تحصیل دکتری در انگلستان 3 سال به صورت تمام وقت و 6 سال به صورت پاره وقت به طول می انجامد. از متداول ترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع، اتمام تحصیلات دوره ارشد، ارائه آیلتس 7، مقالات چاپی در مجلات معتبر علمی و... می باشد. در شروع تحصیل، دانشجو می بایست پروپوزال تحقیقاتی تهیه کرده و در این پروپوزال، موضوع تحقیق و پژوهش خود و دلیل و چگونگی انجام تحقیقات خود را واضحاً توضیح دهد. همچنین پروپوزال می بایست به تأیید برخی اساتید و متخصصین در دانشگاه برسد تا دانشجو بتواند دوره آموزشی خود را آغاز نماید. تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان برای دانشجویان اروپایی حدود 6 هزار پوند در سال هزینه دارد و این میزان برای دانشجویان بین المللی به بیش از 15 هزار پوند در سال می رسد. ولی معمولاً پذیرش در مقطع دکتری به خصوص در شرایطی که تحصیلات آکادمیک شخص قوی بوده و قبل از پذیرش، استاد راهنما و سوپروایزر خود را مشخص کرده باشد، همراه با دریافت کمک هزینه تحصیلی و بورسیه خواهد بود. شخص در این مقطع به مدت 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهد داشت. برخی دیگر از مدارک مورد نیاز برای پذیرش جهت تحصیل دکتری در انگلستان عبارتند از:

 • ریز نمرات مقاطع قبلی
 • مدارک تحصیلی مقاطع پایین تر
 • انگیزه نامه
 • پروپوزال تحقیقاتی

هزینه های تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری بسته به رشته و شهر محل تحصیل بسیار متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل دکتری در انگلستان را می توانید در جدول ذیل مشاهده نمایید؛ اما به طور کلی هزینه تحصیل در این مقطع، سالیانه رقمی حدود 15 هزار پوند است.

 

دانشگاه

هزینه های تحصیل دکتری در انگلستان

University of leicester

دانشگاه لستر

 ₤ 14850-32175

دانشگاه کوئین مری لندن

Queen Mary university of London

 ₤ 15500-43560

دانشگاه منچستر

Manchester University

₤ 19000

دانشگاه یورک

University of York

₤ 17300-21700

دانشگاه شفیلد

university of sheffield

₤ 17600-49160

دانشگاه لیورپول

Liverpool University

₤ 16700-22000

دانشگاه بیرمنگام

Birmingham University

₤ 17580-23310

تحصیل رایگان در انگلستان

همان طور که می دانید تحصیل در انگلستان نیاز به پرداخت هزینه دارد و به طور کلی مانند کشورهایی چون اتریش و فرانسه، امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود ندارد. اما پرداخت بورسیه تحصیلی در این کشور، امکان تحصیل رایگان در انگلستان را تا حدودی برای واجدین شرایط فراهم کرده است. اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. باید توجه داشت که 95 درصد از بورسیه های تحصیلی در انگلستان برای تحصیلات عالی اعطا می شود. با توجه به بالا بودن شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلیس، بورسیه تحصیلی به شدت توسط دانشجویان بین المللی در این کشور دنبال می شود. لازم به ذکر است که اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان بسیار رقابتی است. دانشگاه های انگلستان در پی جذب استعداد های برتر و درخشان هستند؛ بنابراین متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان مستلزم داشتن شرایطی خاص و ممتاز می باشند. یکی از این موارد، شرایط سنی مناسب افراد (نداشتن گپ تحصیلی زیاد) می باشد که توسط موسسه ارائه دهنده بورسیه تعیین می شود. برای درخواست بورسیه تحصیلی در هر مقطعی باید معدل و ریزنمرات مدارک تحصیلی مقاطع قبلی افراد در سطح عالی باشد و معمولاً معدل متقاضی به حداقل 90 درصد نمره GPA برسد. تسلط کافی به زبان انگلیسی با ارائه مدرک زبان IELTS یا TOFEL یکی از دیگر مؤلفه ‌های اصلی در اخذ بورسیه است. همچنین در رقابت برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان، ارائه مقالات بین المللی و تألیفات توسط متقاضی، شانس فرد جهت اخذ بورسیه را بالا خواهد برد. متقاضیان باید بتوانند ارتباط بین رشته تحصیلی مورد مطالعه و اهداف شغلی طولانی مدت خود را به اثبات برسانند. ارائه انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید برجسته در مقطع تحصیلی پیشین و همچنین داشتن رزومه قوی، از دیگر شرایط مساعد کننده جهت اخذ بورسیه می باشد.

در مقاطع تحصیلی پایین تر نیز بورسیه اعطا می شود؛ کالج بلربیز برای جذب دانش آموزان ممتاز و مستعد همه ساله تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی اعطا می نماید. هدف از این کار، کمک به دانش آموزان با شرایط مالی متوسط است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند. مقدار بورسیه تحصیلی که هر ساله کالج بلربیز به دانش آموزان ارائه می نماید از 20 الی 70 درصد متغیر می باشد. از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کالج بلربیز، کسب نمره عالی در آزمون زبان انگلیسی و نمرات عالی در سال تحصیلی قبل از درخواست می باشد. علاوه بر ارائه بورسیه تحصیلی، کالج بلربیز دوره های با ارزشی را برای دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی را دارند، برگزار می نماید. یکی از موفقیت های برجسته کالج بلربیز سوق دادن دانش آموزان بین المللی به سمت دانشگاه های معتبر و به نام انگلستان از قبیل کمبریج و آکسفورد می باشد. بورسیه تحصیلی A-Level دونا بول (Donna Bull)؛ این بورسیه تحصیلی تا 50 درصد برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل در دوره A-Level کمپس کمبریج کالج بلربیز می باشند و جهت آماده شدن برای ورود به رشته های پزشکی و علوم مهندسی ارائه می شود. برای درخواست بورسیه تحصیلی، فرد باید با ارسال آخرین مدارک تحصیلی و جزئیات فرم پزشکی خود، یک فرم درخواست رسمی برای کمک هزینه تحصیلی 20 یا 40 درصد بفرستد. سپس درخواست فرد توسط کالج بررسی می شود و اگر با درخواست فرد موافقت شود، از فرد خواسته می شود یک آزمون برای ارزیابی ریاضیات و مهارت های انگلیسی خود بگذراند. برای واجد شرایط شدن دریافت بورسیه تحصیلی 70 درصد، فرد ابتدا باید 40 درصد بورسیه تحصیلی دریافت نماید و مکان خود را در طی دوره تثبیت نماید. هنگامی که مکان فرد تأیید شد، از وی دعوت می شود که یک بیانیه شخصی شامل 500 کلمه ارسال نماید. بعد از این مرحله و تأیید کالج، بورسیه تحصیلی 70 درصدی به فرد اعطا خواهد شد.

 

بورسیه تحصیلی در انگلیس

این مقاله را از دست ندهید: بورسیه تحصیلی در انگلیس

در این مقاله ما جوانب بورسیه تحصیلی در انگلیس را به شما خواهیم آموخت.

 

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

یکی از سوپاپ های اطمینان دانشجویان بین المللی برای کم کردن هزینه های تحصیل در انگلستان، پیدا کردن مناسب ترین کار دانشجویی در انگلیس است. چنانچه پیش تر ذکر شد، مدت زمان قانونی و مجاز برای کار دانشجویی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته می باشد. این نوشتار تماماً توسط کارشناسان و متخصصان مجرب در موسسه ملک پور تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری و تهیه رونوشت از این مطالب بدون ذکر منبع، غیرقانونی و حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. درآمد دانشجویان در هر ساعت بسته به نوع کاری که به آن مشغول هستند، حدود 10 الی 20 پوند در نوسان می باشد. این مبلغ با این که هزینه تحصیل در انگلستان را کاملاً پوشش نخواهد داد؛ اما کمک بزرگی در راستای کاهش و مدیریت هزینه های تحصیل در انگلستان محسوب می شود.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور انگلستان را در سال های اخیر مشاهده خواهید نمود. میزان و رقم بیکاری در یک کشور هر چه کمتر باشد، نشان دهنده ثبات اقتصادی بیشتر در آن کشور است. نرخ بیکاری در کشور انگلستان حدود 4 درصد می باشد. این موضوع به این معناست که از هر 100 نفر، فقط حدود چهار نفر بیکار می باشند که حاکی از شرایط مناسب کار در این کشور است.

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس نیز از پارامترهای مهم و تاثیر گذار در تصمیم به مهاجرت در انگلیس است. از این رو هنگام تصمیم گیری و پرداختن به این موضوع حتما از هزینه های زندگی دانشجویی در انگلیس است. برخی از هزینه های زندگی در انگلستان در جدول زیر امده است.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس

هزینه های محل اقامت

400 پوند تا 600 پوند

اسکان خصوصی (صورتحسابها شامل نمی شود)

320 پوند - 530 پوند در ماه

قبوض (برق / گاز / آب)

40 پوند - 50 پوند در ماه

غذا / خانه داری

160 تا 200 پوند در ماه

تلفن همراه

15 تا 50 پوند در ماه

لباس / کفش

25 پوند در ماه

اوقات فراغت / ورزش

10 تا 20 پوند در ماه

کتاب / لوازم التحریر

21 پوند در ماه

معاشرت / بیرون رفتن

120 پوند در ماه

سفر / حمل و نقل

32 پوند در ماه

 

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای انگلستان مختلف است.بعضی شهرها گرانتر و بعضی شهرها ارزان ترند. بنابراین دانستن سبک و سطح هزینه های هر شهر به شما کمک می کنند تا به درستی انتخاب کنید. به هر روی ما در این بخش از مقاله برای شما هزینه های زندگی دانشجویی در شهرهای مختلف انگلستان را بیان کرده ایم.

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای انگلستان

London

ماهانه 1005 دلار به طور متوسط

سالانه21200 دلار امریکا

Brighton

هزینه ماهانه زندگی حدود 1400 دلار آمریکا

Coventry

به طور متوسط 24300 دلار آمریکا در سال

Edinburgh

حداقل هزینه زندگی (از جمله اجاره)ماهانه حدود 891 دلار آمریکا

Glasgow

به طور متوسط 23800 دلار آمریکا در سال

Manchester

هزینه زندگی تقریباً 1137 دلار آمریکا در ماه

Aberdeen

در ماه بیش از 3215 دلار آمریکا

 

هزینه خوابگاه در انگلیس

خوابگاه ها از بهترین اقامت گاه های دانشجویان است که کمک زیادی به کاهش مخارج ان ها در زمینه اقامت در انگلستان می کند. اغلب دانشجویان می توانند از خوابگاه ها برای اقامت خود هنگام تحصیل در دانشگاه های انگلستان برخوردار شوند. هزینه خوابگاه در انگلیس نسبت به سایر روش های اسکان انتخابی مقرون به صرفه تر است.

هزینه خوابگاه در انگلیس

 هزینه خوابگاه شامل تالارهای اقامت

400 تا 600 پوند در ماه

اسکان خصوصی

320 تا 530 پوند در ماه

 


سوالات متداول 

آیا تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت رایگان است؟

خیر؛ تحصیل در کشور انگلستان برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی رایگان نبوده و می بایست هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پرداخت کرد.

آیا ارائه مدرک زبان برای تحصیل در انگلستان الزامی می باشد؟

ارائه مدرک زبان برای متقاضیان کمتر از هفده سال و شش ماه نیاز نیست؛ اما برای متقاضیان تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیل دکتری در انگلستان، ارائه مدرک زبان معتبر آیلتس الزامی می باشد.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقاطع مختلف در انگلستان وجود دارد؟

اخذ بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکتری و با داشتن رزومه قوی، معدل و نمرات بالا، ارائه مقالات چاپ شده در ژورنال ها و مجلات علمی معتبر خارجی و مدرک زبان معتبر با نمره بالا امکان پذیر بوده و در مقاطع پایین به ندرت و به سختی امکان پذیر می باشد.

هزینه تحصیل در انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت میانگین از 10 هزار پوند آغاز شده و تا حدود 50 هزار پوند می باشد.

هزینه های زندگی در انگلیس به چه صورت است؟

هزینه های زندگی در انگلیس بسته به شهر محل زندگی متفاوت است. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن، ماهیانه حدود 1300 پوند و هزینه زندگی در شهرهای کوچک تر حدود 1000 پوند در ماه می باشد.

سخن پایانی

تحصیل در انگلستان برخلاف برخی کشورهای اروپایی رایگان نمی باشد. هزینه های تحصیل در انگلیس مگر در مواردی که بورسیه های دولتی یا خصوصی به دانشجو تعلق بگیرد، بر عهده شخص است. با توجه به شرایط ارزی، تحصیل در کشور انگلستان و هزینه های زندگی در این کشور، بالا به شمار می آید. ولی با توجه به تمامی این موارد می بایست در نظر داشت که مدت زمان تحصیل در انگلستان عموماً کوتاه تر از بسیاری از کشورها بوده و همیشه متقاضیان تحصیل در انگلستان به علت کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور این هزینه را سرمایه گذاری مطمئنی روی آینده شغلی و تحصیلی خود محسوب می نمایند. هزینه های زندگی در بخش های مختلف کشور انگلستان متفاوت است و معمولاً این هزینه ها در شمال انگلستان بیشتر از هزینه های زندگی در جنوب این کشور است. همچنین هزینه های تحصیل نیز با توجه به دانشگاه و رشته کاملاً متفاوت بوده و رقم ثابتی ندارد، ولی به طور معمول برای هزینه های زندگی متوسط دانشجویی باید ماهیانه مبلغی در حدود 1000 پوند در کشور انگلستان در نظر گرفت. برای تحصیل نیز مبلغی حدود 5 الی 10 هزار پوند را می توان برای هزینه هر ترم تحصیلی دانشگاه یا کالج مد نظر قرار داد. امیدواریم با نگارش این متن توانسته باشیم ابهامات شما سروران گرامی را برطرف نماییم. شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص هزینه های تحصیل در انگلستان و سایر کشورها، از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، با مشاورین مجرب موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" سؤالات خود در مورد هزینه های تحصیل در انگلیس را مطرح نموده و پاسخ را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ناصر اسماعیلی
سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان اطلاعاتتون خیلی کامل هست من میخوام برای دوره های ارشد مجدد بیام انگلیس چه کارهایی را می‌توانم انجام دهم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از همراهی شما با توجه به اینکه نفرمودید چند سالتونه و مدرک تحصیلی و رزومه کامل ارسال نکردید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید . به طور کلی برای تحصیل در مقطع ارشد گپ تحصیلی و معدل و نمره زبان مهم می باشد .
سهیل
سلام خسته نباشید آیا فارغ التحصیل رشته الهیات میتوته در انگلستان تحصیل بکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله امکان تحصیل در رشته های دیگر وجود دارد . برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان