شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس

23 نظر

اطلاعات دقیق در خصوص شرایط و مبلغ کمک هزینه تعدادی از برترین دانشگاه های انگلستان در مقاله بیان شده است که شما را دعوت به مطالعه آن ها می نماییم. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل کرده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید. مقاله پیش رو بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تهیه و تدوین شده است.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
بورسیه تحصیلی انگلیس

انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان

بورسیه های تحصیلی را باید نوعی پشتیبانی برای افرادی دانست که مسائل مالی مانع تلاش و پشتکار آنان در راه تحصیل شده است. این نوع پشتیبانی و کمک هزینه تحصیلی در کشور انگلستان نیز ارائه می گردد که دارای انواع مختلفی می باشد. برای آشنایی با انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان، ادامه مطالب را مطالعه فرمایید:

نوع بورسیه

ویژگی

بورسیه های دولتی

برای دانشجویان بین المللی، از جمله بورسیه های GREAT، بورسیه های Chevening، و بورسیه های مشترک المنافع

بورسیه های غیردولتی

بر اساس شایستگی تحصیلی، نیاز مالی یا ترکیبی از هر دو، برای دانشجویان بین المللی

بورسیه های تحصیلی، شایستگی

این بورسیه ها اغلب مبتنی بر شایستگی هستند و می توانند بخشی یا تمام هزینه های تحصیل را پوشش دهند. قابل دسترس برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد

بورسیه های موضوعی خاص

برای دانشجویانی که موضوعات خاصی مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) را دنبال می کنند.

بورسیه های تحصیلی دسترسی برابر یا پناهگاه

برای دانشجویانی که جابجایی، پناهندگی و سایر انواع سختی را تجربه کرده اند.

بورسیه های ویژه دانشگاه

قابل دسترسی برای دانشجویان داخلی و بین المللی

بورسیه های معلولیت

برای دانشجویان دارای معلولیت با هدف ادامه تحصیلات عالی

بورسیه های مبتنی بر عملکرد

متقاضیانی که استعدادهای استثنایی در ورزش، موسیقی یا سایر زمینه ها نشان داده اند.

بورسیه تحصیلی دانشگاهی

دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاهی که در لیست دانشجویان ممتاز قرار گرفته اند، قادر به بهره مندی از مزایای بورسیه انگلستان می باشند.

بورسیه صنعتی

افرادی که دارای استعداد ویژه در حوزه صنعت می باشند و غالبا دارای یک ایده برای پیشبرد این صنعت هستند و یک پیشنهاد شغلی از دولت انگلستان دریافت کرده اند، به آنان بورسیه صنعتی اعطا می گردد.

بورسیه تحصیلی براساس شرایط شخصی

این نوع بورسیه در موارد خاص و استثنا، مانند مکان تحصیل، شغل والدین و... اعطا می گردد.

ورزشی

افراد دارای افتخار بین المللی در عرصه ورزش که جذب دانشگاه های معتبر انگلیس می شوند، برای شکوفایی بیشتر استعدادشان، قادر به دریافت بورسیه خواهند شد.

بورسیه های خیرخواهانه

بعضی از سازمان و خیرین در کشور انگلستان، هزینه های دانشجویان و افراد را با اهداف ویژه پوشش می دهند.

بورسیه های تحصیلی انگلیس

حال که با ماهیت کلی بورسیه آشنا شده ایم و به این موضوع پی بردیم که انواع مختلفی از بورسیه در کشور انگلستان وجود داشته و طیف وسیعی از افراد را در بر می گیرد، بهتر است که به طور تخصصی تر به شرح بورسیه های تحصیلی انگلیس بپردازیم تا متوجه شویم که هر بورسیه شامل حال چه دسته ای از متقاضیان می گردد.

CHEVENING SCHOLARSHIPS

دانشجویان ممتاز و برجسته که در تحصیل و آموزش پیشرو می باشند، توسط دولت انگلستان واجد شرایط بهره مندی از بورسیه تحصیلی می گردند و با التبع تصمیم گیرنده اصلی و نهایی برای اعطای این بورسیه، سفارتخانه انگلستان می باشد. مدت زمان بهره مندی از این بورسیه، 1 سال و در مقطع کارشناسی ارشد است. بورسیه چونینگ CHEVENING SCHOLARSHIPS شهریه های دانشگاه و زندگی دانشجویی را پوشش می دهد.

Commonwealth Masters Scholarships

وزارت توسعه بین المللی انگلستان، تامین کننده بودجه این نوع بورسیه است که به مدت 3 سال به دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. دانشجویان از همه کشورهای جهان واجد شرایط استفاده از بورسیه Commonwealth Masters Scholarships می باشند که کمک هزینه تحصیلی، سفر و زندگی دانشجویان خواهد بود. اولین قدم برای بهره مندی از این بورسیه، ثبت نام آنلاین در صورت واجد شرایط بودن، می باشد.

EURAXESS UK

فارغ التحصیلی که به دنبال رشد و ترقی در شغل و حرفه خود می باشند اما برای رسیدن به این هدف با مانع بزرگی همچون نبود منابع مالی روبرو می گردند، قادر به استفاده از بورسیه EURAXESS UK که توسط شورای انگلستان تامین شده، می گردند. بودجه قابل قبول این نوع بورسیه موجب محبوبیت آن شده است. همه دانشجویان بین المللی و محققین، قادر به اخذ بورسیه EURAXESS U می باشند.

جوایز مطالعات جهانی

این نوع کمک هزینه نوعی موتور محرک افراد برای تحقیق و مطالعه در خارج از کشور و با هدف تجربه فرهنگ های متفاوت ونوع زندگی ملل های مختلف می باشد. مبلغ جوایز مطالعات جهانی، 10 هزار پوند برای دوبار در سال می باشد که عدد قابل قبولی بوده و اکثر هزینه های افراد را پوشش می دهد و از همین رو بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف انگلستان

کشور انگلیس دارای بهترین دانشگاه ها با بالاترین رنکینگ در بین دانشگاه های جهان می ­باشد. در این میان می توان به دانشگاه­ هایی نظیر آکسفورد و کمبریج با قدمت چندین ساله اشاره نمود که سالیانه توجه بسیاری از متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان را به خود جلب می­ نماید. اما هر کدام از این بورسیه ها دارای دسته ­ای از شرایط عمومی و خصوصی می­ باشند که با توجه به شرایط هر یک از این دانشگاه ها، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به صورت کلی چندین عامل اصلی وجود دارند که افراد را واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس می کند. از جمله این عوامل عبارتند از: رزومه تحقیقاتی و پژوهشی، مقالات علمی معتبر، معدل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی. برخی از بورسیه­ های ارائه شده، کل شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی و برخی دیگر، نیمی از هزینه دانشگاه را پوشش می دهند. در این بخش از مقاله به بررسی بورسیه تحصیلی انگلستان در دانشگاه­ های مختلف می ­پردازیم.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد (Rhodes Scholarships at University of Oxford)

بورسیه دانشگاه اکسفورد، یکی از قدیمی ترین و در عین حال معتبرترین و بهترین بورسیه ­های موجود در سرتاسر جهان است که تمامی هزینه ­های دانشجویی متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان را تحت پوشش قرار داده و شامل هزینه های زندگی شخصی، بیمه سلامت، حمل و نقل و شهریه دانشگاه می شود. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان نخبه، نوعی تحصیل رایگان در انگلستان تلقی می ­گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج (Gates Cambridge Scholarships)

بورسیه دانشگاه کمبریج شامل دانشجویان نخبه ­ای می­ گردد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتر را دارند. این بورسیه تمامی شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه متروپالیتن لندن (ISH-London Met Scholarship Scheme)

دانشگاه متروپالیتن واقع در لندن دارای یک برنامه پیوسته بورسیه برای متقاضیان بورسیه های تحصیلی در انگلیس در مقطع فوق لیسانس است که هزینه یک سال زندگی دانشجو و شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh Global Masters Scholarships)

بورسیه تحصیلی که در دانشگاه ادینبورگ به متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان اعطا می ­شود، شامل سی نوع بورسیه است که تنها به دانشجویان برجسته در سطح بین الملل و افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان دارند اعطا می شود. این بورسیه، تنها بخشی از شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول (Bristol University International Office Scholarships)

دانشگاه بریستول دارای 5 نوع بورسیه تحصیلی برای متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع لیسانس است و مقداری از شهریه دانشگاه به مبلغ 8500 پوند را پوشش می ­دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه وست لندن (University of West London Scholarships)

دانشگاه وست لندن به متقاضیان نخبه بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، بورسیه­ هایی اعطا می­ نماید. این بورسیه ­ها تا سقف 5000 پوند از شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه وست منستر (University of Westminster International Scholarships)

متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، می­ توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه اقدام نمایند. این نوع بورسیه هزینه زندگی دانشجویی،حمل و نقل، شهریه دانشگاه و هزینه­ های اقامت را پوشش می ­دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ناتینگهام (Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham)

این نوع بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان کشورهایی نظیر آفریقا، هند و کشورهای متحدالمنافع است و به دانشجویان مقطع فوق لیسانس اعطا می ­گردد. این دانشگاه هر ساله به 105 دانشجو بورسیه اعطا می نماید؛ 30 عدد از این بورسیه­ ها، کل شهریه دانشگاه و تحصیل رایگان و مابقی، نیمی از شهریه دانشگاه را پوشش می­ دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه برادفورد (University of Bradford Scholarships for Developing Countries in Crisis)

متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان که دولت­های آنها دارای مشکلات سیاسی بوده و درگیر جنگ و بحران مالی هستند، می­توانند از دانشگاه برادفورد بورسیه تحصیلی معادل 20 هزار پوند دریافت نمایند که شهریه دانشگاه و هزینه زندگی و اقامت را تحت پوشش قرار داده و تحصیل رایگان را برای آنان فراهم می سازد.

بورسیه فول فاند انگلستان

برخی از بورسیه های تحصیلی در انگلستان با هدف تمرکز دانشجویان بر روی مطالعات خود به صورت فول فاند ارائه می شود و تمام هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد که بورسیه فول فاند انگلیس نامیده می شود.

 • بورسیه مشترک المنافع: یکی از بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل که برای دانشجویان بین المللی در بریتانیا وجود دارد، بورسیه مشترک المنافع است؛ این بورسیه توسط دولت انگلستان تامین می شود و به دانشجویان ممتاز کشورهای مشترک المنافع که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستند اعطا می شود. این بورسیه هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و هزینه های سفر را به طور کامل پوشش می دهد.
 • بورسیه Chevening: یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی کاملاً تامین شده برای دانشجویان بین المللی در بریتانیا، بورسیه Chevening است. این بورسیه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد را در بریتانیا ارائه می دهد و هزینه های تحصیل، کمک هزینه زندگی، بلیط هواپیمای رفت و برگشت کلاس اکونومی به بریتانیا، و کمک های مالی اضافی برای پوشش هزینه های ضروری را پوشش می دهد.

همچنین چندین بورسیه تحصیلی با بودجه کامل دیگر برای دانشجویان بین المللی در بریتانیا وجود دارد، این بورسیه ها هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و هزینه های سفر را پوشش می دهند. از جمله این بورسیه ها:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج گیتس
 • بورسیه تحصیلی GREAT
 • بورس تحصیلی مارشال

بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان

جویندگان علم و دانش از هر مقطعی امکان ورود به سیستم آموزشی انگلستان را دارا می باشند. اما نباید این موضوع را نادیده گرفت که تعداد بورسیه های این مقطع بسیار کم بوده و رسیدن به آن نیز با سختی و پیچیدگی همراه است. عواملی همچون معدل بالا، رزومه قوی و تسلط به زبان انگلیسی در زمان اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان، مهم می شود. بورسیه های تحصیلی مقطع دبیرستان کشور انگلیس در صورت اعطا، اکثر هزینه های افراد را می کاهد که انواع آن عباتند از:

 • بورسیه آموزشی رهبری
 • بورسیه تحصیلی Toptal STEM برای زنان
 • بورسیه برنامه نویسی و فناوری اطلاعات
 • بورسیه فیس بوک گریس هاپر
 • کمک های مالی آموزشی چگوMoray & Nairn در بریتانیا
 • کمک های مالی آموزشی Moray & Nairn در بریتانیا

بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی 

تمرکز دولت و سازمان ها در کشور انگلیس برای اعطای بورسیه تحصیلی، در مقطع فوق لیسانس و دکترا می باشد. و تعداد کمی از بورسیه ها شامل حال دانشجویان در مقطع کارشناسی می گردد. در زمان ارزیابی دولت برای اعطای همین تعداد اندک بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی نیز شرایط سختی را اعمال می نماید. در واقع باید شانس ایرانی ها برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی انگلستان، نزدیک به صفر بدانیم. برخی از بورسیه های تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کینگستون
 • بورسیه تحصیلی کالج سلطنتی لندن
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست مینستر
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه شفیلد هالام
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه منچستر

بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی دارای تنوع بیشتری نسبت به مقطع کارشناسی می باشد. دارا بودن هدف تحقیقاتی و یا کسب نمرات ممتاز موجب می شود تا بورسیه های تحصیل کارشناسی ارشد انگلیس، شامل دانشجویان شود. از مهم ترین بورسیه های تحصیلی این مقطع در ادامه ذکر شده است

COMMONWEALTH SCHOLARSHIPS

بورسیه تحصیلی فوق برای افراد کشورهای مشترک المنافع در نظر گرفته شده است که هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی متقاضیان را پوشش می دهد.

CHEVENING SCHOLARSHIPS

عمومی ترین بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که واجدین شرایط آن، تعداد زیادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد. بورسیه های دیگری در این مقطع وجود دارد که دانشگاه ها و یا رشته هایی خاص را شامل می شود که برای آشنایی با آنها می توان به وبسایت دانشگاه ها مراجعه نمود.

بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری

بورسیه های متعدد در مقطع تحصیل دکتری در انگلستان موجب شده تا دغدغه افراد برای پرداخت هزینه های مربوط به تحصیلشان برطرف شود. شرایط مورد نیاز برای اخد بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری از قرار زیر است:

 • تسلط به زبان انگلیسی
 • نگارش مقاله علمی معتبر و یا کتاب
 • معدل بالا

کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری اغلب همه هزینه های دانشجویان را پشتیبانی می نماید و بورسیه های مقطع دکتری را باید به بورس دولتی و بورس اساتید تقسیم کرد. از معروف ترین بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری، موارد زیر است:

COMMONWEALTH SCHOLARSHIPS

افراد کشور های مشترک المنافع را شامل می شود و هزینه های آنان را پوشش می دهد.

RHBNC Trust Masters Scholarships

ارائه دهنده این بورسیه تحصیلی، دانشگاه لندن می باشد و مبلغ آن 3000 پوند، باید دانشجویان تمام وقت این دانشگاه در ماه می باشد.

 

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: هزینه های تحصیل در انگلستان

در این مقاله ما جوانب هزینه های تحصیل در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط سنی جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس

جهت دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان و به منظور طی نمودن این پروسه به صورت موفقیت آمیز، متقاضیان بایستی موارد بسیاری را مد نظر قرار دهند. یکی از اصولی ترین مواردی که متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان باید به آن توجه نمایند، توجه به شرایط سنی و گپ تحصیلی است. متأسفانه اکثر متقاضیان بورسیه تحصیلی در انگلیس از تأثیر این عامل، بی اطلاع بوده و یا نسبت به آن بی توجه هستند. به منظور اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی این کشور، عامل  گپ تحصیلی و سن بسیار تأثیرگذار است و در صورتی که شما در شرایط سنی ایده الی قرار نداشته باشید، ممکن است حتی در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه، با ردی درخواست ویزا مواجه گردید. به عنوان مثال به منظور اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی، متقاضی نبایستی بیش از 30 سال سن داشته باشد. همچنین در برخی از دانشگاه ها جهت اخذ بورسیه تحصیلی، متقاضی باید در محدوده سنی کمتر از 25 سال باشد. بنابراین متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس بهتر است که قبل از اقدام، از شرایط و محدودیت های سنی اعمال شده در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی مورد نظر خود اطلاع یافته و سپس برای دریافت بورسیه مورد نظر اقدام نمایند. همانطور که گفته شد، گپ تحصیلی و شرایط سنی فرد در دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، بسیار حائز اهمیت است. اطلاعات کامل در خصوص ویزای تحصیلی انگلستان در مقاله ذیل ارائه شده است.

در رشته های مختلف چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم؟

بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در سراسر جهان، جهت ادامه تحصیل پزشکی در انگلستان، راهی این کشور می ­شوند. با توجه به هزینه­ های سطح بالای زندگی و همچنین هزینه زیادی تحصیل رشته پزشکی در این کشور، برخی از دانشجویان، متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان هستند. اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان در رشته پزشکی برای همگان میسر نیست و دانشجو باید دارای شرایط خاصی باشد که عبارتست از: دریافت مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر، معدل بالای 18، مدرک زبان آیلتس با نمره 7.5، ارائه انگیزه نامه مورد قبول، ارائه دو توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاه و ارائه رزومه تحصیلی. یکی دیگر از مواردی که متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان در رشته پزشکی باید به آن توجه نمایند این است که دانشگاه های اعطا کننده این نوع بورسیه، بازه زمانی مشخصی را جهت ارسال درخواست دانشجویان مشخص نموده­ اند. بدین ترتیب برای اعزام دانشجو به انگلستان، دانشجویان بایستی در این بازه زمانی، درخواست خود را ارسال کرده و اقدامات لازم را انجام دهد تا بتوانند از بورسیه تحصیلی در انگلیس در رشته پزشکی بهره مند گردند.

بورسیه هنر انگلستان

بورسیه هنر برای افرادی که در رشته های مختلف هنری دارای استعدا ویژه ای بوده اما توانایی مالی آنها در این زمینه سد راه پیشرفتشان شده است می باشد. چاره و راه حل این موضوع را دانشگاه شرق آنگلیا و دانشگاه متروپولیتن منچستر با ارائه بورسیه رشته هنر در انگلستان اندیشیده است. مبلغ این بورسیه 9 هزار پوند در 3 سال تحصیلی می باشد.

بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان

علاقه مندان به صنعت مد که دارای ایده و برنامه های متفاوتی می باشند، قادر به دریافت بورسیه برای به انجام رساندن هدف و مقصود خود می باشند. اعطای این نوع بورسیه مستقیما از طریق شورای مد انجام می پذیرد. این بورسیه دارای انواع مختلفی همچون: بورسیه تحصیلی لیسانس، بورسیه سال آخر، بورسیه کارشناسی ارشد و بورسیه سال آخر کارشناسی ارشد می باشد و هزینه زندگی دانشجویان را پوشش می دهد.

بورسیه روانشناسی در انگلستان

تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان هزینه بر بوده و بسیاری از افراد توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند. با این وجود برخی از دانشگاه های انگلستان اقدام به اعطای بورسیه تحصیلی در این رشته خاص کرده اند که پیشرو آنها دانشگاه سنت جورج می باشد. افرادی که از بورسیه تحصیلی روانشناسی در انگلستان برخوردار می شوند معاف از پرداخت هزینه تحصیل می گردند.

بورسیه معماری انگلستان

یکی دیگر از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان رشته معماری می باشد که دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته معماری در انگلستان نیز برای پرداخت هزینه های تحصیل خود، قادر به دریافت بورسیه معماری انگلستان می باشند. این بورسیه بخش اعظمی از مبالغ مربوط به هزینه های تحصیل افراد را تامین می نماید. بورسیه های عدالت و شایستگی برای دانشجویان بین المللی از همین نوع بورسیه می باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

همانطور که بیان شد، هر یک از دانشگاه های موجود در کشور انگلستان دارای شرایط خاصی برای اعطای بورسیه تحصیلی انگلستان به متقاضیان بوده و هر یک در بازه زمانی مشخصی، به بررسی و پذیریش درخواست های بورسیه می پردازند. اما ارائه تعدادی از مدارک نیز برای دریافت بورسیه در اکثر دانشگاه ها مشترک می باشند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • روزمه شامل سوابق تحصیلی، شخصی و شغلی
 • انگیزه نامه (حداقل متشکل از 500 کلمه)
 • مدرک زبان با نمره مشخص شده توسط دانشگاه جهت دریافت بورسیه (حداقل نمره آیلتس 7)
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی شامل ریزنمرات

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس در ابتدا باید درخواست پذیرش و بورسیه خود را به همراه مدارک مورد نیاز دانشگاه مورد نظر ارسال نموده و پس از دریافت پذیرش، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. توجه به این نکته ضروری است که ارائه کامل و بدون نقص مدارک، موجب تسریع در فرآیند اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی درخواستی شما می شود. پیشنهاد می کنیم که با تهیه محصول آموزش زبان موسسه ملک پور، سطح زبان خود را به سطح زبان مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان ارتقا دهید.

هزینه های زندگی در انگلستان برای یک دانشجو

همانگونه که اطلاع دارید، کشور انگلستان یک کشور پیشرفته با نظام آموزشی بسیار عالیست؛ اما هزینه ­های زندگی در انگلستان تا حدودی بالا می باشد. به جرأت می ­توان گفت که هزینه­ های زندگی در کشور انگلیس به دو بخش هزینه­ های زندگی در شهر لندن و هزینه­ های زندگی در شهرهای دیگر تقسیم می­ گردد. متقاضیان بورسیه تحصیلی در انگلیس باید توجه نمایند که شهر لندن، یکی از گرانترین شهرهای جهان بوده و هزینه زندگی یک دانشجو در این شهر، ماهیانه حدود 800 پوند است. علاوه بر این، هزینه اجاره خانه یا آپارتمان را نیز که حدود 800 تا 1000 پوند است باید به این مبلغ اضافه کرد. لازم به ذکر است که هزینه­ های زندگی در شهرهای دیگر انگلستان برابر با 60 درصد هزینه­ های زندگی در لندن است. با توجه به نوع بورسیه تحصیلی می توان بخش از هزینه های زندگی را نیز گاه تا میزان قابل توجهی کاهش داد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بورسیه تحصیلی در انگلیس در دوره تحصیلات تکمیلی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

 

پرسش: سلام و خسته نباشید دوستان زحمتکش موسسه ملک پور
من دانشجوی پزشکی هستم با رتبه کنکوری 73 و در ازمون علوم پایه رتبه 2 را کسب کردم.
اضافه بر ان من دارای معدل 20 وایلتس 8. میخوام بدونم که ایا میتونم در دانشگاه های انگلیس بورسیه پزشکی بگیرم ممنون

سوالات متداول 

✔️ امکان تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان کشور انگلستان وجود دارد؟

کم کردن هزینه ها در مقطع دبیرستان انگلستان با استفاده از بورسیه های تحصیلی وجود دارد اما تعداد آنها کم و شرایط سختی را نیز به همراه دارد.

✔️ آیا کمک هزینه تحصیلی انگلیس با پیشتیبانی بالا نیاز به مدرک آزمون های gre یا gmat دارد؟

در اغلب موارد نمرات خاص این آزمون ها برای استفاده از بورس مهم می باشد.

✔️ چگونه می توان هزینه تحصیل در رشته هنر دانشگاه های انگلستان را کاهش داد؟

نوعی بورسیه تحصیلی اختصاص به رشته هنر یافته که متقاضیان می توانند از آن بهره مند گردند.

✔️ اصلی ترین عامل برای واجد شرایط شدن استفاده از بورسیه تحصیلی در انگلیس چیست؟

تسلط به زبان انگلیسی و کسب نمرات بالا و معدل عالی را باید اصلی ترین شرط بهره مندی از بورسیه های تحصیلی انگلستان دانست.

 

سخن پایانی

در این مقاله نکات مهم در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس و شرایط دریافت آن مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان باید توجه داشته باشند که دریافت بورسیه، دارای فرایند پیچیده ایست و قبل از هر اقدامی بایستی اطلاعات خود را درخصوص پروسه انجام کار و شرایط مرتبط با آن تکمیل نمایند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس در دانشگاه ها، رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی، متفاوت است؛ البته شرایط و عوامل مشترکی نیز برای واجدین شرایط دریافت بورسیه تعریف شده است. از جمله این عوامل می توان به مدرک زبان با نمره بالا، کارنامه تحصیلی درخشان، رزومه تحصیلی عالی، مقالات معتبر و... اشاره کرد. همچنین شرایط سنی و گپ تحصیلی نیز دارای تأثیر بسیاری در اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس و ویزای این کشور است. با توجه به هزینه های نسبتاً بالای تحصیل و زندگی در انگلیس، دریافت بورسیه می تواند کمک شایانی به فرد متقاضی در تأمین هزینه ها نماید. در صورت تمایل برای ارائه درخواست بورسیه تحصیلی می توانید با مشاورین ما در موسسه ملک پور به صورت تلفنی و رایگان مشاوره نمایید. برای این منظور می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس با ما در ارتباط باشید. همچنین در پایان این مقاله نیز در بخش "ثبت پرسش" این فرصت در اختیار شما سروران گرامی قرار گرفته است تا با طرح سوالات خود، پاسخ آن ها را بیابید.

امتیاز 4.6 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سمانه عبداللهی
سلام مرسی بابت مقاله ی خوبتون. من دیپلم تجربی دارم و دانشجوی سال اول در دانشگاه سراسری هستم. به دلیل مهاجرت کل خانواده، سال آینده به انگلستان میایم.سوالم اینه که آیا امکانش هست بتونم اونجا با بورسیه پزشکی بخونم؟ با توجه به این که پذیرش سراسری دارم و هم معدل دیپلم و هم ترم اول دانشگاه بالای 19.5 بوده. همچنین به تازگی تونستم آیلتس 8 بگیرم. ممنون از کمکتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که پزشکی انگلستان آزمون ورودی دارد و برای موفقیت در این آزمون بهتر است که شما حتما دوره A Level را بگذرانید.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
اسما
سلام آیا صرف رتبه تک رقمی کنکور منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل رایگان در کشور انگلیس به افرادی تعلق می گیرد که اقامت این کشور را داشته باشد. سپاس
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 25 ساله هستم و فوق لیسانس دارم میخواستم برای تحصیل دکترا به انگلستان برم میتونم بورس بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اگر رزومه قوی دارید بله ایلتس ۷ اکادمیک هم الزامی هست. در کشورهای دیگه هم شانس پذیرش رایگان دارید
زهرا دیندارلو
سلام بورسیه دانشگاه آکسفورد فقط به نخبه ها تعلق میگیره؟ اگه من آیلتس زبان ۸داشته باشم و معدل دبیرستانم ۱۹ باشه امکان تحصیل رایگان در مقطع لیسانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
زهرا دیندارلو
سلام برای گرفتن ویزا اگه از تمکن مالی کافی برخوردار نباشیم بهمون ویزا میدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز داشتن تمکن مالی یکی از شروط اخذ ویزا می باشد خیر در اینصورت شما برای دریافت ویزا با مشکل رو به رو میشوید
مهسا حیدریان
سلام خسته نباشید آقای ملک پور قبل از هر چیزی ممنونم ازتون بابت کلیپ های عالیتون وبا دیدن فیلم هاتون ب این نتیجه رسیدم ک تو دانشگاه آکسفورد درس بخونم حتی مقطع لیسانس من ۱۸ سالمه و ی ساله ک پشت کنکوریم و الان میخام برای آکسفورد اپلای کنم اما نمیدونم چطور و اینکه بخاطر شرایط مالی میخام بورسیه بگیرم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم♥️
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام از اظهار لطف شما سپاسگزاریم. دوست عزیز با توجه به اینکه برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد محدودیت هایی وجود دارد و رزومه علمی شما بایستی قوی باشد بهتر است وب سایت دانشگاه را مطالعه کنید و پیش نیازهای لازم را دریافت نمایید.
مهسا حیدریان
ممنونم ازتون 🥲♥️فقط ی سوال دیگه اینکه باید دقیقا چطور اقدام کنم؟! و تا گرفتن بورسیه و پذیرش تو دانشگاه چقدر تایم میخاد؟! و اینکه امکانش هست بتونم بورسیه فول فاند بگیرم؟! بازم ممنون بخاطر همه چی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مخاطب گرامی با شماره موجود در سایت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان مشاوره لارم را در اختیار شما قرار دهند.
Sadaf
سلام و وقت بخیر. من 18 سالمه و معدل دیپلمم 19.88 هست و دارم برای آیلتس 7 میخونم. آیا می تونم برای بورسیه دانشگاه های انگلستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دریافت بورسیه امری رقابتی می باشد اما شانس خوبی برای رقابت خواهید داشت.
Samiar
سلام و عرض ادب. آیا برای مقطع دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که رزومه علمی خوبی داشته باشید شانس دریافت بورسیه برای شما وجود دارد.
mina
سلام با رزومه تحصیلی قوی در دبیرستان این امکان وجود داره در مقطع کارشناسی بورسیه بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد اما در نظر داشته باشید با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی بورسیه های کمی وجود دارد، شما می توانید در دانشگاه های رایگان اروپا تحصیل نمایید.
Nasim
سلام ممنون از مقاله شما برادر من کلاس دهم هست و مدرسه تیزهوشان درس میخونه و یک اختراع هم داره که جایزه جشنواره خوارزمی برده. به نظرتون خوبه توی مدارس انگلیس تحصیل کنه؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بسیار عالی، ایشون شرایط خوبی دارن و تحصیل در مدارس کشور انگلستان می تواند گزینه جذابی برای پیشرفت ایشون باشد.
محمد سهامی
سلام، آیا عضویت بنیاد نخبگان ایران، شانس رو در دریافت بورسیه افزایش میده؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در برخی از کشورها و دانشگاه ها می تواند به تقویت رزومه شما کمک کرده و برای دریافت بورسیه تاثیرگذار باشد.
سحر
سلام، میشه لطفا بگید حداقل چقدر میشه بورسیه تحصیلی گرفت برای تحصیل در انگلیس؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. دریافت بورسیه تحصیلی به شرایط و سوابق شما بستگی دارد و نمی تواند تضمینی در این خصوص ارائه نمود.
رزا
سلام وقت بخیر. من ۲۰ سالمه. زبانم خوبه آیلتس ۷ دارم. معدلم ۱۸/۴۱ هست و ریز نمراتمو دارم اکثرا بالای ۱۸ هستن. امکان اقدام برای تحصیل پزشکی دارم؟ برای رشته پزشکی هم بورسیه تعلق میگیره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شما می‌توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید اما در نظر داشته باشید تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان مشمول هزینه می‌باشد و معمولاً بورسیه در سال‌های بعد به شرط اثبات شایستگی تعلق می‌گیرد.
هلنا
سلام من تصمیم دارم برای تحصیل مستر در انگلستان اقدام کنم، ۲۵ سالمه و دارای لیسانس رشته معماری هستم، البته سابقه کاری هم دارم، برای گرفتن بورسیه تحصیلی انگستان چند نمونه مقاله نوشتم که پژوهشی هستند، آیا داشتن مقاله با کیفیت در اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان تأثیر داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز داشتن مقاله در اخذ بورسیه بسیار تاثیر گذار است.
کی مرام
سلام با دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس همسرو فرزندم رو هم میتونم همراه کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. اگر در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس اقدام داشته باشید امکان بردن همراه نخواهید داشت.
shirin
سلام آیا بورسیه های تحصیلی در انگلستان به مقطع مدارس برای افراد تیز هوشان هم اعطا می گردد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما برای مدارس ارسال می‌گردد و ممکن است شامل بورسیه نیز شوید‌
روشن
سلام وقت بخیر. من ۲۰ سالمه. زبانم خوبه آیلتس ۸ دارم. معدلم ۱۹/۲۳ هست امکان اقدام برای تحصیل پزشکی دارم؟ برای رشته پزشکی هم بورسیه تعلق میگیره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، امکان دریافت بورسیه برای رشته پزشکی وجود دارد اما نمیتوان قولی در خصوص آن داد ولی با شرایط شما احتمال دریافت بورسیه بالا است.
شیوا
سلام. وقتتون به خیر و خوبی اگر جزو دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی دانشگاه تهران بوده باشیم، به نظرتون شانس اقدام برای دریافت بورسیه انگلستان رو داریم؟ و آیا بحث سن هم مطرح هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. همچنین می توانید وب سایت دانشگاه ها را بررسی نمایید.
علی
سلام، آیا برای رشته پزشکی هم میشه بورسیه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که دانشجوی تاپی باشید میتوانید از بورسیه استفاده داشته باشید.
بهمن
سلام و عرض ادب برای تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا آیا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت داشتن رزومه قوی این امکان وجود دارد.
کوروش
سلام و درود من 24 سالمه و لیسانس ژنتیک دارم، آیا راهی برای من برای تحصیل پزشکی در انگلیس وجود دارد با توجه به شرایط سنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، شما میتوانید یک دوره فاندیشن به صورت آنلاین و یا حضوری در کشورهای اطراف ایران پشت سر بگذارید و پس از آن برای تحصیل پزشکی وارد انگلستان شوید.
لیلا فهیمی
سلام وقتتون بخیر من 22 سالمه ایلتس 5 و نیم دارم ولی میتونم تا 6 نمره بیارم مجردم و تمکن مالی هم میتونم به اندازه کافی ارائه بدم از نظرتون میتونم برای تحصیل در انگلستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
مشاوره رایگان