برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

تحصیل در مدارس انگلستان

19 خرداد 1400 6 نظر

تحصیل در مدارس انگلستان با توجه به نظام آموزشی قوی و سطح کیفی این کشور، همواره مورد توجه بسیاری از والدین بوده و با جرأت می توان گفت که تحصیل در انگلستان آرزوی هر دانش آموزی می باشد. مدارک تحصیلی اخذ شده از مدارس انگلستان در همه جای دنیا مورد تأیید و پذیرش است. سیستم آموزش تحصیلی در کشور انگلستان به چهار بخش اصلی تقسیم می شود: آموزش ابتدایی، متوسطه، آموزش بیشتر و آموزش عالی. مدارس در انگلستان به مدارس دولتی و شبانه روزی ( BORDING SCHOOL) تقسیم می شود. با توجه به سطح آموزش و نوع مدارس، هزینه، شرایط سنی وقوانین مدارس انگلستان تفاوت دارد. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس از 27.000 تا 45.000 پوند متغیر است. با مطالعه لیست مدارس شبانه روزی انگلستان که در ادامه این مقاله مشاهده می نمایید، می توانید با شرایط سنی و هزینه تحصیل مدارس انگلستان آشنا شوید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سال ها سابقه و تجربه در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در زمینه تحصیل در مدارس انگلستان یاری نموده و همراه شما در این مسیر مهاجرتی باشد. شما می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه و یا کامل کردن فرم تماس که بر روی وب سایت موسسه و در قسمت تماس با ما قرار دارد، شرایط مهاجرتی خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان بررسی نموده و بهترین پیشنهادهای مهاجرتی را دریافت نمایید.

 

 • مطالب آورده شده در مقاله در خصوص عناوین زیر می باشد:

 

 • شرایط تحصیل دانش آموزان در انگلستان و نظام آموزشی و قوانین مدارس انگلستان
 • تحصیل در مدارس دولتی و شبانه روزی انگلستان
 • تحصیل رایگان دبیرستان در انگلستان
 • هزینه زندگی در انگلیس
 • بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در انگلستان
 • شرایط و مدارک اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس
 • شرایط ویزای همراه دانش آموزی انگلیس
 • مزایای تحصیل در مدارس انگلستان
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس انگلستان
 • سخن پایانی درباره تحصیل در مدارس انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان در 45 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تحصیل در مدارس انگلستان

 

تحصیل در مدارس انگلستان

شرایط تحصیل دانش آموزان در انگلستان و نظام آموزشی و قوانین مدارس انگلستان

متقاضیان تحصیل در مدارس انگلستان در سنین پایین این امکان را دارند که در مدارس این کشور، مشغول به تحصیل شوند. همانطور که در بالا گفته شد، سیستم آموزشی در کشور انگلستان به چهار بخش اصلی آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش بیشتر و آموزش عالی تقسیم می شود. با توجه به قوانین مدارس انگلستان، کودکان موظف هستند به طور قانونی در آموزش ابتدایی و متوسطه شرکت نمایند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

 

آموزش ابتدایی در کشور انگلیس از 5 سالگی شروع می شود و تا 11 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان از سن 11 سالگی وارد دوره دبیرستان شده و تا 16 سالگی در مقطع دبیرستان تحصیل می کنند. مقطع دبیرستان در انگلستان، GCSE نام دارد. در سن 16 سالگی و بعد از گذراندن دوره دبیرستان، دانش آموزان برای اتمام دوره تحصیل خود وارد دوره های به نام FOUNDATION یا A- LEVEL می شوند. دوره های A-LEVEL برای دانش آموزانی مناسب است که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی دارند. این دانش آموزان در زمره برترین ها بوده و نمرات عالی را در کارنامه تحصیلی خود دارند. طبق برنامه درسی ملی در انگلستان، کودکان 5 تا 11 ساله در مدرسه ابتدایی تحصیل می کنند. در اکثر مدارس، یک روز عادی مدرسه از ساعت 8 تا 9 صبح آغاز شده و ساعت 4 بعد از ظهر به پایان می رسد. در این مقاله درباره قوانین، شرایط و هزینه مدارس انگلستان و موضوعات دیگر مطالبی نوشته شده است.

تحصیل در مدارس دولتی و شبانه روزی انگلستان

مدارس کشور انگلستان به طور کلی به به دو دسته تقسیم می شوند: مدارس دولتی و مدارس خصوصی یا غیردولتی. طبق قوانین مدارس انگلستان، در اکثر مدارس ابتدایی در این کشور، آموزش کودکان بر روی موضوعات مهم و اساسی مثل علوم، خواندن و نوشتن، ریاضیات و غیره متمرکز است. دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس انگلستان در مقطع ابتدایی باید در مورد موضوعاتی مانند جغرافیا، تاریخ، هنر و موسیقی و فناوری آموزش دیده و در کلاس های آموزشی دینی و تربیت بدنی شرکت کنند. تفاوت های عمده ای بین مدارس دولتی و مدارس شبانه روزی انگلستان وجود دارد. بسیاری از مدارس شبانه روزی انگلستان امکانات بسیار خوبی را برای دانش آموزان خود فراهم می کنند، تعداد دانش آموزان در کلاس های درس کمتر می باشد و استانداردهای آموزش عالی و قوانین مدارس انگلستان را رعایت می کنند. در ادامه به بررسی شهریه مدارس دولتی و خصوصی در انگلستان می پردازیم

تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در انگلستان

 • شهریه مدارس دولتی در انگلستان

هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلستان برای شهروندان انگلیسی رایگان است و افراد می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه به تحصیل بپردازند. اما همانطور که گفته شد این شرایط برای داش آموزان شهروند انگلیس است و دانش آموزان غیرانگلیسی برای تحصیل در مدارس انگلستان (حتی دولتی) بایستی هزینه پرداخت کنند. تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان که به صورت دولتی اداره می شوند، سالیانه 10 هزار پوند تا 20 هزار پوند هزینه برای دانش آموزان خارجی دارد که مقدار دقیق آن، بستگی به سطح آموزشی مدرسه و شرایط آن دارد. برای تحصیل در مدارس انگلستان در مقطع دبیرستان و به صورت دولتی، پرداخت هزینه 12 تا 25 هزار پوند در سال برای دانش آموزان خارجی الزامی است. از آن جایی که اکثر خانواده ها و والدین انگلیسی، فرزندان خود را در مدارس دولتی این کشور ثبت نام می کنند؛ ظرفیت این مدارس برای تحصیل دانش آموزان خارجی پایین است. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس دولتی انگلستان را دارند بایستی دارای قیم قانونی باشند و این قیم مورد تأیید دولت انگلستان واقع شده باشد.

تحصیل در مدارس انگلستان

 • شهریه مدارس خصوصی در انگلستان

همانطور که گفته شد، دانش آموزانی که جهت تحصیل در مدارس انگلستان، به این کشور مهاجرت کرده و قصد تحصیل در مدارس دولتی این کشور را دارند، باید دارای قیم قانونی در کشور انگلستان باشند که مورد تأیید دولت این کشور نیز باشد. در صورتی که دانش آموز نتواند قیم قانونی در کشور انگلستان معرفی نماید، بایستی در مدارس شبانه روزی این کشور ثبت نام کرده و به تحصیل بپردازد. در حال حاضر با مطالعه لیست مدارس شبانه روزی انگلستان می توان گفت که نزدیک به 250 مدرسه خصوصی در انگلیس فعالیت دارند و تمامی مدارس شبانه روزی، خصوصی می باشند. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان از سالی 27.000 پوند تا 45.000 پوند متغیر است. این مدارس همراه با ارائه خدماتی مانند خوابگاه، برنامه های ورزشی و آموزشی، خورد و خوراک و بیمه می باشند. اکثر دانش آموزان مدارس شبانه روزی را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. در این قسمت لیست مدارس شبانه روزی انگلستان را خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم:

 

لیست مدارس شبانه روزی انگلستان

1

Abbey College

2

Abbey College Manchester

3

Akeley Wood Sixth Form

4

Ashford school

5

Badminton school

6

Bellerbys College

7

Berkhamsted School – Boys’ Senior School

8

D’Overbroeck’s College

9

Kensington Park School

10

Kingswood School

تحصیل رایگان دبیرستان در انگلستان

درباره تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان می توان گفت که تحصیل رایگان در مدارس و دبیرستان های دولتی انگلستان امکان پذیر نیست ولی، مدارس دولتی انگلستان هزینه های پایین تری دارند که محدوده قیمت آنها بین ۴۰۰۰ پوند تا ۸۰۰۰ پوند می باشد که به نوع و جایگاه مدارس و کالج ها بستگی دارد.

هزینه زندگی در انگلیس

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، دانش آموزان خارجی جهت تحصیل در مدارس انگلستان باید به مدارس شبانه روزی مراجعه نمایند. با توجه به قوانین مدارس انگلستان، شهریه مداس شبانه روزی در انگلستان و کلیه خدمات مدرسه مانند خوابگاه، خورد و خوراک، بیمه، کلاس های ورزشی و آموزشی و... که به صورت پکیج ارائه می شود، در همان ابتدای شروع سال تحصیلی، توسط دانش آموز پرداخت می شود. متقاضیان می توانند لیست مدارس شبانه روزی انگلستان را که در ذیل عناوین قبلی معرفی شده است بررسی نمایند. گرچه با پرداخت شهریه مدارس شبانه روزی، بخش بزرگی از هزینه های دانش آموزان مانند هزینه مربوط به اقامت، تحصیل و... در کشور انگلستان پردخت می شود، اما به طور کلی هر دانش آموز برای زندگی و تحصیل در انگلستان نیاز به دانستن هزینه های زندگی در این کشور دارند. با توجه به سطح بالای زندگی و بالا بودن هزینه زندگی در انگلستان، اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور می تواند به والدین کمک بسیاری در تصمیم گیری و برنامه ریزی های مالی و... نماید. توجه داشته باشید که برخورداری از تمکن مالی مناسب، یکی از شروط اولیه مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. در این قسمت، جدولی از هزینه های زندگی در شهر لندن -پایتخت انگلستان- را تهیه کرده و خدمت شما سروران گرامی ارائه می نماییم.

 

اقلام مصرفی

مقدار

قیمت

غذا در رستوران ارزان قیمت

1 وعده

15 پوند

حمل و نقل محلی

1 طرفه

2.80 پوند

باشگاه بدنسازی

1 ماه

41.53 پوند

اجاره زمین تنیس

1 ساعت

12 پوند

سینما

1 سانس

13 پوند

شلوار جین

1 عدد

66.27 پوند

آب معدنی

1.5 لیتر

0.86 پوند

سیب

1کیلو

1.93 پوند

موز

1 کیلو

1.14 پوند

پرتغال

1 کیلو

2.01 پوند

شیر

ا لیتر

0.97 پوند

نان

500 گرم

1.12 پوند

تخم مرغ

12 عدد

2.10 پوند

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در انگلستان

دولت و دانشگاه های کشور انگلیس با پرداخت نوعی وام و کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی که در پرداخت هزینه های تحصیل، توان مالی مناسبی ندارند؛ به دانش آموزان کمک می کنند تا جهت تحصیل در مدارس انگلستان با مشکلات زیادی روبرو نباشند. مقدار این بورسیه ها متفاوت است، بورسیه ها برای تحصیل در مدارس انگلستان از 5740 پوند شروع شده و در بعضی از موارد به 7750 پوند رسیده است. دانش آموزانی که موفق به دریافت این نوع وام می شوند، بعد از پایان تحصیل در مقطع دبیرستان می توانند این وام ها را به دانشگاه ها یا دولت انگلستان برگردانند. همچنین آن ها می توانند به کار مشغول شده و بیمه و سابقه کار برای خود لحاظ کنند که جزیی از اقامت دانشجو می باشد. با این تفاسیر، اخذ بورسیه و یا وام های دانش آموزی تنها برای دانش آموزانی امکان پذیر است که سطح علمی بسیار بالا و سوابق تحصیلی عالی همراه با نمرات برتر داشته باشند. بنابراین امکان استفاده از وام ها و بورسیه های تحصیلی برای تمامی دانش آموزان فراهم نیست.

شرایط و مدارک اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

دانش آموزان بین 4 تا 17 سال که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند، در ابتدا باید برای اخذ ویزای tier 4 child  اقدام نمایند. متقاضیان در ابتدا باید از یک مدرسه یا کالج در انگلستان، پذیرش تحصیلی دریافت کنند. دانش آموزان در ابتدا با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود برای مدارس و یا کالج مورد نظر، تأیید اولیه را از کالج یا مدرسه دریافت کرده و سپس با پرداخت شهریه و صورت حساب ارسال شده توسط مدرسه یا کالج، نامه cass (Cass Letter) را از کالج دریافت می نمایند. سپس این نامه را به همراه سایر مدارک، جهت اخذ ویزا به سفارت انگلستان تحویل می دهند. متقاضیان می توانند 3 ماه قبل از شروع دوره، جهت اخذ ویزای tier 4 child انگلستان اقدام نمایند. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان و اخذ ویزای بلند مدت دانش آموزی نیاز دارند تا رضایت والدین خود را داشته باشند. خانواده ها بایستی توانایی خود در تأمین هزینه های تحصیل و اقامت فرزند خود در کشور انگلستان را اثبات کنند. مدت زمان اقامت دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان، مرتبط با شرایط سنی آن هاست. دانش آموزان کمتر از 16 سال می توانند برای مدت حداکثر 6 سال در انگلستان به تحصیل بپردازند و این مدت تا 4 ماه دیگر قابل تمدید می باشد. حداکثر مدت زمانی که دانش آموزان بین 16 تا 17 سال می توانند در کشور انگلستان اقامت داشته باشند، 3 سال است که برای 4 ماه دیگر نیز قابل تمدید می باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان به شرح زیر است:

 • ارائه گذرنامه یا سند های مسافرتی دارای اعتبارتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه نامه پذیرش از مدارس در انگلستان
 • ارائه گواهی تولد و اثبات ارتباط با والدین
 • ارائه نامه سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 348 پوند
 • نامه گردش حساب و ارائه تمکن مالی

شرایط ویزای همراه دانش آموزی انگلیس

همراهی فرزندان برای تحصیل در خارج از کشور، همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها می باشد. کشور انگلستان شرایط ویژه ای را برای ویزای همراه جهت تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال در این کشور در نظر نگرفته است. دانش آموزان باید در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند تا خود مدرسه، قیومیت آن ها را عهده دار شود. دانش آموزانی که در مدارس دولتی انگلستان تحصیل نمایند، می توانند با خانواده های که مورد تأیید دولت انگلستان می باشند زندگی کنند. در گذشته این امکان وجود داشت که دانش آموزان تا 12 سال، به همراه پدر و مادر خود (با ویزای همراه یا گاردین) جهت تحصیل در مدارس انگلستان مهاجرت نمایند. اما در حال حاضر تنها با اخذ ویزای توریستی، امکان بازدید پدر و مادر از فرزندان محصل خود در کشور انگلستان وجود دارد. البته باید به این نکته مهم نیز اشاره کرد که در مدارس شبانه روزی، به بهترین نحو از دانش آموزان مراقبت شده و خدمات کاملی به آن ها ارائه می گردد. تحصیل در مدارس انگلستان موجب اقامت نمی شود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه استفاده و کپی برداری از آن، شرعاً و قانوناً خلاف قانون و مقررات است. برای تحصیل گروه سنی بالای 18 سال، تنها در دوره فوق لیسانس و دکترا این امکان وجود دارد که همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی، با استفاده از ویزای همراه، به انگلستان مهاجرت نمایند.

شما عزیزان می توانید با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت، بهترین و مناسب ترین روش را برای مهاجرت به انگلستان یا سایر کشورهای دیگر انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان

بسیاری از کشورها تمایل به تبعیت از سیستم آموزشی انگلیس دارند؛ چرا که کیفیت آموزشی انگلستان به عنوان بهترین سیستمسرمایه گذاری در استرالیا آموزشی در جهان شناخته می شود. تنوع فرهنگی بی نظیر در انگلستان، این فرصت را به دانش آموزان می دهد تا یک محیط چند فرهنگی را تجربه کرده، با دانش آموزان بین المللی آشنا شده و طیف وسیعی از مهارت ها را فراگیرند. از دیگر مزایای تحصیل در مدارس انگلستان این است که تحصیل و زندگی در این کشور به زبان انگلیسی می باشد که از اهمیت بالایی در عرصه جهانی برخوردار است و شانس اشتغال را افزایش می دهد. کیفیت و سطح بالای آموزش و زندگی در انگلستان، بسیاری از خانواده ها را علاقمند به حضور فرزندان خود در این کشور و تحصیل در مدارس انگلستان کرده است. مدارک اخذ شده از مدارس و دانشگاه های انگلستان بسیار معتبر بوده و در سراسر دنیا، مورد تأیید و دارای اعتبار می باشد.


سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس انگلستان

✅ آیا تحصیل در مدارس انگلستان به صورت رایگان امکان پذیر است؟

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان تنها برای شهروندان انگلیسی رایگان می باشد؛ اما دانش آموزان نمونه با سطح علمی بالا می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

✅ هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلستان چه مقدار است؟

تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس دولتی انگلستان دارای هزینه است. تحصیل در مقطع ابتدایی مدارس دولتی انگلستان، سالیانه 10.000 پوند تا 20.000 پوند و تحصیل در مقطع دبیرستان مدارس دولتی این کشور، سالیانه بین 12.000 پوند تا 25.000 پوند هزینه دارد.

✅ هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه روزی انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان از سالی 27.000 پوند تا 45.000 پوند متغیر است. این مدارس همراه با ارائه خدماتی مانند خوابگاه، برنامه های ورزشی و آموزشی، خورد و خوراک و بیمه می باشند.

✅ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در انگلستان برای دانش آموزان فراهم است؟

دولت انگلستان به دانش آموزان ممتاز که در پرداخت هزینه های تحصیل خود دچار مشکل هستند، وام و بورسیه تحصیلی اعطا می نماید. بورسیه تحصیلی در مدارس انگلستان از مبلغ 5740 پوند شروع شده و در برخی موارد به 7750 پوند می رسد.


_____________ سخن پایانی درباره تحصیل در مدارس انگلستان _____________

تحصیل در مدارس انگلستان، قوانین، شرایط و هزینه مدارس انگلستان و همچنین لیست مدارس شبانه در انگلستان، و شرایط سنی تحصیل مدارس انگلستان را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. کشور انگلستان در تمامی زمینه ها از جمله سطح بالای آموزش، سطح بالای رفاه اجتماعی و زندگی از کشورهای مطرح جهان می باشد. سالیانه افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور از روش های مختلف هستند. مهاجرت از طریق تحصیل در مدارس انگلستان نیز یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. تحصیل در مدارس انگلستان در مدارس خصوصی و دولتی امکان پذیر است. موسسه حقوقی ملک پور با تجربه درخشان در امور مهاجرتی می تواند شما را در خصوص تحصیل در مدارس انگلستان یاری نموده و به روزترین اطلاعات در زمینه قوانین مدارس انگلستان و مهاجرت از این طریق را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد. شما می توانید با برقرای تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین مجرب این موسسه در میان گذاشته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین با پر کردن فرم تماس، درخواست شما جهت تماس ما با شما ثبت می شود. در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با طرح آن ها در قسمت "ثبت پرسش"، سوالات خود را با ما در میان گذاشته و بهترین پاسخ را دریافت نمایید.

امتیاز 4.72 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حامد
سلام ارادتمندم پسر من ۱۷سالشه و قصد دارم برای ادامه تحصیل ایشون رو ب انگلیس بفرستم.سوالم اینه ک دیپلم رو در ایران بگیره و یا اینکه از همین الان اقدام کنیم ؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به شرایط شما دارد هم برای مدارس می توان اقدام کرد و هم بعد از دیپلم برای دانشگاه .
anahita31
سلام و عرض ادب من 30 سالمه و میخواستم بواسطه تحصیل پسرم که 10 ساله هست به انگلستان برم هزینه تحصیل چقدر میشه در سال؟ میتونم همزمان با او برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام هزینه تحصیل سالانه ۳۵ هزار پوند و از ابتدا نمیتونید همراه باشید. اگر برای خودتون اقدام کنید تحصیل فرزندتون رایگان هست و برای خیلی از کشورها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
اگزکیوتینگ
سلام این 27 تا 45 هزار پوند که برای مدارس شبانه روزی هست برای کلیه هزینه مثل شهریه , اقامت , غذا و ....... هست یا فقط شهریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله تمامی هزینه ها
شبنم مرادی
من در رشته طراحی ودوخت تحصیل میکنم میخوام برای اصیل به انگلستان بیام چگونه متوانم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای بررسی دقیق شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
شهراد
سلام خسته نباشید🌹در مورد بورسیه محدود دانش اموزان سطح علمی بالا آیا اطلاعات از یکی از این دانش آموزان که به این شکل بورسیه شده است رو دارید که بگید تا متوجه بشم این سطح علمی بالا تا چه حدی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز موسسه اطلاعات موکلین خود را در اختیار هیچ عزیزی قرار نمی دهد و برای این منظور می توانید از مشاورین موسسه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
Hesam
سلام من 13 سالمه معدلم بالا هستش و به زبان انگلستان هم مسلط هستم میخواستم بدونم میشه برای دبیرستان به انگلستان بورسیه شد یا نه؟؟ ممنون میشم جوابمو بدید😊
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و وقت بخیر. دوست عزیز شما امکان تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان را دارید که برای تحصیل در آن نیز باید شهریه هایی را پرداخت نمایید و معمولا بورسیه برای مقاطع بالای دانشگاهی بیشتر ارائه می گردد.