دانشگاه های انگلستان

2 نظر

دانشگاه های انگلستان، تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و رتبه بندی دانشگاه های انگلستان از مهم ترین مواردی است که سعی داریم در این مقاله به تحلیل و بررسی علمی آن ها بپردازیم. موقعیت عالی و شرایط خوب زندگی و تحصیل و همچنین اهمیت ویژه کشور انگلستان در دنیا و نظام آموزشی بسیار قوی این کشور باعث گردیده که تحصیل در دانشگاه های انگلستان، هدف بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان گردد. مدارک بسیار معتبر و  هزینه های مناسب تحصیل می تواند هر دانشجویی را ترغیب به تحصیل در این کشور کند. موسسه ملک پور با اعتبار و سابقه طولانی در امور مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان، مهاجرت به انگلستان و دیگر روش های مهاجرتی راهنمایی کرده و در این راه همراه و امین شما باشد. عزیزان می توانند با برقراری تماس با موسسه و یا تکمیل فرم تماس، به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین متخصص موسسه در میان گذارند تا با بررسی دقیق و تحلیل شرایط، پیشنهاد بهترین روش مهاجرت را دریافت نمایند. 

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مصاحبه با دکتر ترنی


تحصیل در قبرس

پردیس یکی از دانشگاه های انگلستان و دانشجویان

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان


 

رتبه بندی دانشگاه های انگلیس

دانشگاه های انگلیس پرطرفدارترین دانشگاه ها در میان همه دانشجویان و علاقمندان اپلای سراسر دنیا می باشد که این طرفداری به دلیل اعتبار و سطح بالای دانشگاه‌های این کشور در کل جهان است که تحصیل در انگلستان را پرتقاضا ساخته. پرآوازه ترین دانشگاه ها با اساتید و دانشمندان برجسته در کشور انگلستان قرار دارند. به همین دلیل جدولی را تحت عنوان رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های انگلیس و آدرس سایت های مربوطه در ادامه خدمتتان شرح خواهیم داد.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

رتبه در انگلیس

آدرس وبسایت دانشگاه

دانشگاه آکسفورد

5

1

www.oxford.ac.uk

دانشگاه کمبریج

7

2

www.cam.ac.uk

دانشگاه امپریال لندن

8

3

www.imperial.ac.uk

دانشگاه کالج لندن

10

4

www.ucl.ac.uk

دانشگاه ادینبورگ

20

5

www.ed.ac.uk

دانشگاه منچستر

27

6

www.manchester.ac.uk

کینگز کالج لندن

31

7

www.kcl.ac.uk

دانشگاه اقتصاد

49

8

www.lse.ac.uk

دانشگاه بریستول

58

9

www.bristol.ac.uk

دانشگاه واریک

62

10

warwick.ac.uk

دانشگاه گلاسکو

73

11

www.gla.ac.uk

دانشگاه سوتهمپتون

77

12

www.southampton.ac.uk

دانشگاه دورهام

82

13

www.durham.ac.uk/homepage/

دانشگاه بیرمنگام

90

14

www.birmingham.ac.uk

دانشگاه سنت اندرو

91

15

www.st-andrews.ac.uk

دانشگاه لیدز

۹۱

 16

www.leeds.ac.uk

دانشگاه شفیلد

95

17

www.sheffield.ac.uk

دانشگاه ناتینگهام

103

18

www.nottingham.ac.uk

دانشگاه کوئین ماری

117

19

 www.qmul.ac.uk

دانشگاه لنکستر

135

20

www.lancaster.ac.uk

دانشگاه نیوکسل

134

21

www.ncl.ac.uk

دانشگاه اکستر

149

22

www.exeter.ac.uk

دانشگاه کاردیف

151

23

www.cardiff.ac.uk

دانشگاه یورک

151

23

www.york.ac.uk

دانشگاه باث

166

24

www.bath.ac.uk

دانشگاه لیورپول

189

25

www.liverpool.ac.uk

دانشگاه reading

202

26

www.reading.ac.uk

دانشگاه آبردین

205

27

www.abdn.ac.uk

دانشگاه ساسکس

226

28

www.sussex.ac.uk

دانشگاه لافبورو

231

29

www.lboro.ac.uk

دانشگاه لستر

236

30

le.ac.uk

دانشگاه Heriot-Watt

270

31

www.hw.ac.uk

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در کشور انگلیس


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در کشور انگلیس

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

برجسته ترین دانشگاه انگلستان را باید دانشگاه آکسفورد دانست که رتبه پنجم (QS) دانشگاههای جهان را کسب کرده است. جایگاه نخست دانشگاهی در بریتانیا برای آکسفورد می باشد.

پردیس دانشگاه آکسفورد

 

برای ورود به دانشگاه معتبر آکسفورد باید اقدامات و فرآیندهای بسیاری را انجام داد. این اقدام میبایست از یک سال قبل آغاز گردد. نقطه مثبتی که در این امر وجود دارد این است که همه مراحل به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می پذیرد. عوامل مهمی در پذیرش دانشگاه آکسفورد انگلستان دخیل است که مهمترین آن داشتن نمرات عالی و قرار گرفتن در دسته دانشجویان ممتاز است. آزمون ورودی یکی از راه‌های پذیرش دانشگاه آکسفورد به خصوص در رشته های همچون پزشکی می باشد. در کنار همه این موارد، تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس 7 برای ورود به دانشگاه آکسفورد الزامی است.

دانشگاه کمبریج (University of Cambridge)

این دانشگاه که در انگلیس واقع شده نیز بر اساس رتبه بندی qs هفتمین دانشگاه جهان و دومین دانشگاه انگلیس می باشد.

پردیس دانشگاه کمبریج

 

داشتن نمرات بالا، قبولی در آزمون و مصاحبه ای که در این دانشگاه برگزار می شود موجب پیروزی افراد برای اخذ پذیرش دانشگاه معتبر کمبریج است. مدرک زبان معتبر برای ورود به دانشگاه کمبریج، آیلتس با حداقل نمره ۷ و نیم و تافل با ۱۱۰ است افرادی که به دنبال اخذ پذیرش دانشگاه کمبریج انگلستان می باشند، باید آگاه باشند که پذیرش و ثبت نام این دانشگاه از ۱۵ اکتبر و اواخر سپتامبر آغاز می گردد.

امپریال کالج لندن (Imperial College London)

رتبه بندی جهانی، qs دانشگاه امپریال لندن را در رتبه هشتم جهان قرار داده و همچنین این دانشگاه در کشور انگلیس مقام سوم را کسب نموده است. برجسته ترین رشته هایی که می‌توان در دانشگاه امپریال لندن به تحصیل پرداخت شامل: علوم و مهندسی، مدیریت، علوم اجتماعی، کامپیوتر و غیره می باشد.

پردیس امپریال کالج لندن

 

آزمون ورودی، نمرات بالا، معدل عالی و مدرک زبان آیلتس و تافل با نمره6.5، فیلتری برای اجازه ورود افراد به کالج امپریال لندن است. از دیگر شرایط اخذ پذیرش دانشگاه امپریال کالج لندن؛ دارا بودن انگیزه نامه، توصیه نامه، توانایی پرداخت شهریه و پاسپورت می باشد. از نکات بارز مربوط به این دانشگاه، می توان به کسب رتبه نهم در شاخص شهرت علمی اشاره نمود که همگی خبر از اعتبار و سطح بسیار بالای دانشگاه می دهد.

کالج دانشگاهی لندن (University College London)

دانشگاه کالج لندن در سطوح علمی دنیا و سازمان qs رده دهم و رده چهار کشوری را دارد. قبولی در دوره های Alevel و اخذ نمرات بالا، موجب می شود تا شانس افراد برای ورود به دانشگاه کالج لندن افزایش یابد. همچنین داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و تافل با حداقل نمره ۹۲ ورود افراد به دانشگاه کالج لندن را آسان‌تر می کند.

پردیس کالج دانشگاهی لندن

 

شرایط پذیرش دانشگاه کالج لندن

 • شرط معدل 17 برای لیسانس و 16 تا 18 برای فوق لیسانس
 • رتبه و نتایج آزمون سراسری
 • معدل سال 1 کارشناسی
 • نتایج ازمون های جی ار ای یا جی مت
 • مدارک تحصیلی مرتبط

 

بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

این مقاله را از دست ندهید: بهترین رشته تحصیلی در انگلیس

در این مقاله ما جوانب بهترین رشته تحصیلی در انگلیس را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه ادینبورگ (University of Edinburgh)

رتبه ۲۰ موسسه جهانی qs متعلق به دانشگاه معتبر ادینبورگ می باشد همچنین این دانشگاه در کشور انگلیس جایگاه پنجم بهترین دانشگاه ها را به خود اختصاص داده است.

پردیس دانشگاه ادینبورگ

 

از شرایط مهم برای اخذ پذیرش دانشگاه ادینبورگ، قبولی در آزمون این دانشگاه ارائه مدرک زبان آیلتس، تافل و قبولی در آزمون iGCS و داشتن معدل بالا می باشد. با توجه به اعتبار و سطح پیشرفته دانشگاه ادینبورگ، پیشرفت و رشد علمی فارغ التحصیلان این دانشگاه، بسیار روشن و به به نوعی تضمین شده است.

دانشگاه منچستر (The University of Manchester)

رتبه جهانی دانشگاه منچستر ۲۷ و در این کشور در رتبه ششم قرار گرفته است. پرطرفدارترین رشته هایی که در این دانشگاه قرار دارد، شامل رشته علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی می باشد. رزومه قوی که شامل داشتن مدارکی از جمله آیلتس با حداقل نمره 6.5، معدل بالای ۱۵ و نمرات ممتاز می باشد که افراد را به دانشگاه منچستر نزدیک تر می کند.

پردیس دانشگاه منچستر

 

39 هزار دانشجو به همراه 10.400 پرسنل آموزشی، موجب تبدیل شدن این مرکز آموزشی به بزرگترین دانشگاه تک سایتی انگلستان شده است. این دانشگاه دارای یک کتابخانه بسیار ارزشمند و غنی با بیش از 3 میلیون کتاب چاپی و 500 هزر کتاب الکترونیکی در زمینه های مختلف دارد. بورسیه تحصیلی دانشگاه منچستر بیش از 3000 پوند می باشد که شامل دانشجویان ممتاز می گردد.

دانشگاه کینگز لندن (King’s College London)

این دانشگاه در لیست دانشگاه های دولتی بریتانیا قرار دارد که دارای 9 دانشکده می باشد. مهم ترین رشته های موجود در دانشگاه کینگز لندن، شامل علوم پزشکی، هنر، حقوق، علوم اجتماعی، اقتصاد و... می شود. آزمون UCAT، برای ورود دانشجویان پزشکی علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه می باشد. جایگاه این دانشگاه در میان بیست بهترین دانشگاه های اروپایی نیز محکم است.

پردیس دانشگاه کینگز لندن

 

دانشگاه کینگز لندن براساس رتبه بندی تایمز در رتبه 38 بهترین دانشگاه های جهان قرا گرفته است و این رتبه بندی براساس موسسه qs نیز در رده 31 جهان قرار گرفته است. دارا بودن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 برای ورود به این دانشگاه ضروری می باشد. همچنین شرکت در آزمون این دانشگاه و داشتن معدل بالا نیز برای ورود به دانشگاه کینگز لندن، ضروری است.

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (London School of Economics and Political Science)

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، رتبه 27 دانشگاه های انگلیس را به خود اختصاص داده و براساس رتبه بندی qs نیز جایگاه 49 ام را تصاحب نموده است. دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، در پایتخت بریتانیا قرار گرفته است و در حال حاضر دارای 17000 دانشجو می باشد که سهم دانشجویان بین المللی، 68 درصد می باشد.

پردیس دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

 

در حوزه اقتصاد دارای سطوح علمی بالای جهانی بوده و در یک پردیس در مرکز لندن قرار گرفته است. افرای که علاقه مند به حضور در این دانشگاه می باشند، باید دارای معدل بالا، رزومه قوی تحصیلی، تسلط و داشتن مدرک انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5 باشند.

کیفیت و بهره مندی از امکانات آموزشی در این دانشگاه به بالاترین سطح و درجه خود رسیده است و در گنجینه افتخارات این دانشگاه، برنده شدن 16 جایزه نوبل دیده می شود. دانشگاه اقتصاد لندن، پیشرو در رشته هایی همچون: حقوق، سیاست، اقتصاد، پژوهش و... می باشد.

دانشگاه بریستول (University of Bristol)

اصلی ترین رشته های دانشگاه بریستول، فیلم سازی، معماری، آموزش و هنر می باشد. این دانشگاه در بین 28 دانشگاه برتر انگلستان قرار گرفته است. برجسته ترین رشته های دانشگاه بریستول که دارای رتبه های برتر می باشند شامل فلسفه، معماری، مهندسی مکانیک، محیط زیست و آموزش است.

پردیس دانشگاه بریستول

 

دانشگاه دارای خدمات خوابگاهی با 4500 اتاق می باشد. دانشگاه بریستول پذیرای افراد با رزومه تحصیلی مناسب، مدرک آیلتس 6.5 و معدل بالای می باشد. قبولی در آزمون های ورودی GMAT ،GRE یکی دیگر از شرط های حضور در دانشگاه بریستول انگلستان است. برخورداری از تمکن مالی، داشتن انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه تحصیلی قوی، شانس افراد را برای حضور در دانشگاه بریستول، چند برابر می کند. سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، در دانشگاه بریستول آماده پذیرش و ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان می باشد.

دانشگاه وارویک (The University of Warwick)

دانشگاه وارویک یکی از ده دانشگاه برتر کشور انگلستان می باشد. 4 دانشکده در این دانشگاه قرار دارد و دارای 23000 دانشجو می باشد. وارویک در دوره های لیسانس و تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرد. دارا بودن مدرک 12 ساله دیپلم، آیلتس 7، توصیه نامه، تمکن مالی، انگیزه نامه و تکمیل فرم درخواست از شرایط مهم اخذ پذیر دانشگاه وارویک می باشد.

پردیس دانشگاه وارویک

 

اعتبار دانشگاه وارویک موجب قرار گرفتنش در بین 100 دانشگاه برتر جهان شده است. نرخ اشتغال افرادی که تحصیلشان را در این دانشگاه به پایان می رسانند، 97 درصد می باشد. 4 دانشکده در دانشگاه وارویک قرار دارد که مهم ترین رشته ها یعنی پزشکی، هنر و علوم اجتماعی را پوشش می دهد. دانشگاه دولتی وارویک انگلستان دارای خدماتی همچون خوابگاه، بورسیه تحصیلی و... می باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس

می توان گفت اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه های انگلستان آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد. هر ساله هزاران دوره در دانشگاه های انگلستان برگزار می شود و مدارک تحصیلی معتبر به دانشجویان ارائه می شود. تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان، یک دوره 3 ساله است. دوره های لیسانس در دانشگاه های انگلستان در نمونه های مختلفی به دانشجویان ارائه می شود که از مهم ترین آن ها می توان به دوره لیسانس هنر"BA"، دوره لیسانس آموزش "BED"، لیسانس مهندسی "BENG" و دوره لیسانس علوم "BSC" اشاره کرد. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی دارند با تمام کردن دوره متوسطه، برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیس باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و در صورت کسب نمره قبولی می توانند به تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان بپردازند. شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس بدین گونه است که دانشجویان در ابتدا باید از سوی یکی از دانشگاه های انگلستان، نامه پذیرش تحصیلی دریافت کرده و با اخذ نامه پذیرش می توانند برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان که TIER 4  نام دارد اقدام نمایند.

یکی از مواردی که برای تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان مورد نیاز است ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 می باشد که از الزامات اخذ نامه پذیرش دانشگاه و ویزای TIRE4  می باشد. همچنین داشتن مدرک دیپلم 12 ساله از دیگر موارد مهم جهت تحصیل دوره کارشناسی در انگلستان می باشد. از مواردی که دانشجویان به آن توجه بسیاری دارند هزینه تحصیل در انگلستان است. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان بسته به شهر و  امتیاز دانشگاه متغیر است و به صورت میانگین، سالیانه بین 10 تا 15 هزار پوند متغیر می باشد. در جدول زیر بعضی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان را برای شما عزیزان لیست کرده ایم:

 

شیمی

هنر و موسیقی

جامعه شناسی

رشته های پزشکی و پیراپزشکی

ریاضی

کامپیوتر

حقوق

مدیریت، اقتصاد

علوم زمین

تاریخ

فلسفه

ادبیات انگلیسی

رشته های مهندسی

باستان شناسی

روانشناسی

زیست شناسی

 

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق لیسانس

طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان معمولاً 1 سال است و این موضوع می تواند نسبت به سایر کشورهای اروپایی یک امتیاز مهم محسوب گردد. با توجه به واحد پول در انگلستان (پوند) و ارزش بالاتر آن نسبت به یورو، طول دوره یک ساله لیسانس در انگلستان می تواند هزینه های تحصیل را نسبت به سایر کشورهای اروپایی برابر یا حتی کمتر کند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان همانند دوره لیسانس نیاز به پذیرش از دانشگاه های این کشور دارند. از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق لیسانس، ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 می باشد. اما دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این مقطع انگلستان داشته و نمره آیلتس 6 دارند، این امکان را دارند که با ورود به دوره PRE MASTER  بتوانند سطح زبان خود را ارتقا داده و در دوره فوق لیسانس شرکت نمایند.

در این دوره علاوه بر تدریس زبان، دروس مرتبط با رشته تحصیلی نیز تدریس می گردد که می تواند کمک بسیاری به دانشجویان برای آماده سازی دوره اصلی نماید. هزینه های تحصیل در دوره فوق لیسانس با توجه به شهر و امتیاز دانشگاه متغیر است؛ اما به صورت میانگین بین 11 تا 15 هزار پوند متغیر می باشد.

بیشتر بدانید: دانشگاه سنت جورج لندن

شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری

دانشگاه های انگلستان می توانند هر دانشجوی که موفق به گذراندن دوره فوق لیسانس گردیده را در دوره دکتری پذیرش کنند، اما شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری بر این اساس است که شخص بتواند رزومه ای قوی ارائه دهد و باید مهارت های زبان انگلیسی او اثبات گردد و مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 را ارائه دهد. دانشجویان برای ورود به دوره دکتری و تحصیل در این مقطع در انگلستان نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما از دانشگاه های انگلستان دارند. دانشجویانی که نمره آیلتس آن ها از 7 پایین تر است می توانند برای دوره PRE PHD اقدام نمایند و در این دوره سطح زبان خود را ارتقا دهند و با رسیدن به سطح زبان مورد نظر وارد دوره دکتری گردند. طول دوره دکتری در انگلستان به صورت تمام وقت 3 سال و به صورت نیمه وقت 6 سال است.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان می تواند گران باشد و دانشجویان اتحادیه اروپا سالیانه 6000 هزار پوند پرداخت می کنند و دانشجویان بین المللی هزینه بیشتری می کنند، هر چند که احتمال این که دانشجو از بورس تحصیلی و کمک هزینه نحصیل بهره مند نگردد پایین است و بسیاری از دانشگاه ها و شوراهای تحقیقاتی بخشی یا تمام هزینه های تحصیل را پشتیبانی می کنند. دانشجویان در مقطع دکتری در انگلستان اجازه کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلستان

سطح رفاه و آسایش بالا، سیستم آموزشی فوق العاده و در اختیار داشتن تکنولوژی های برتر و روز دنیا باعث گردیده تا انگلستان در زمره بهترین کشور های جهان قرار داشته باشد و همچنین هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان باعث گردیده تا از گرانترین کشور های جهان به شمار رود. مطمعناً هزینه های بالای تحصیل و زندگی برای دانشجویان یک نکته منفی در شرایط مهاجرت به انگلیس برای تحصیل به شمار می رود و هر دانشجویی تمایل دارد با پایین ترین هزینه به تحصیل بپردازد. بی شک دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس برای هر دانشجویی می تواند یک نکته مثبت به شمار آید. دانشجویانی که معدل بالا و نمرات برتر را داشته باشند این شرایط برای آن ها فراهم است که با دریافت بورسیه از دانشگاه های انگلستان اقدام به تحصیل با هزینه های پایین تر در این کشور کنند. در جدول زیر نام تعدادی از بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

بورسیه تحقیقاتی جهانی دانشگاه ادینبورگ

بورسیه های تحصیلی دانشگاه برستیول

بورسیه دانشگاه صدراعظم دانشگاه غرب انگلستان

بورسیه های بین المللی وارویک صدراعظم

بورسیه های بین المللی کارشناسی ( علوم کامپیوتر) دانشگاه بیرمنگام

بورس جایزه صندوق یادبود جروین انسینک

بورس های تحصیلی مارشال پاپوورث برای کشورهای در حال توسعه

بورسیه توسعه جهانی معاون صدراعظم در دانشگاه پورتسموث

بورسیه تحصیلی ADNOC ( فقط دانشجویان امارات متحده عربی)

بورسیه های دانشگاهی وست مینستر برای دانشجویان کشور های در حال توسعه

 


پاسخ به سوالات رایج درباره دانشگاه های انگلستان

 • پرسش: ✅ آیا تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در انگلستان امکان پذیر می باشد؟
 • پاسخ:تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان تنها با دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی امکان دارد که در بعضی از موارد رایگان و در بعضی از موارد با هزینه های پایین تر امکان پذیر است.

 

 • پرسش:✅ آیا در مقطع لیسانس دانشجویان اجازه بردن همراه را دارند؟
 • پاسخ:خیر. در مقطع لیسانس دانشجویان اجازه بردن همراه را ندارند.

 

 • پرسش: ✅ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان چند سال طول می کشد؟
 • پاسخ:طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان 1 سال می باشد.

 

 • پرسش: ✅ نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان چقدر است؟
 • پاسخ:دانشجویانی که نمره زبان آیلتس آن ها 6 است می توانند با شرکت در دوره pre-master  سطح زبان خود را به حد نیاز برسانند و وارد دوره فوق لیسانس شوند.

_____________ سخن پایانی در باب دانشگاه های انگلستان_____________

دانشگاه های انگلستان، معرفی و رتبه بندی دانشگاه های انگلستان، شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های انگلستان و شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلستان از مواردی بود که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور انگلستان کشوری واقع در اروپا با سطح رفاه و امکانات بالای زندگی و شرایط آموزشی عالیست که به یکی از پرطرفدارترین کشور های جهان برای تحصیل و زندگی تبدیل گردیده و همه ساله افرادی زیادی از سراسر جهان، خواهان مهاجرت به این کشور و تحصیل و زندگی در آن می باشند. دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. موسسه ملک پور با سابقه درخشان در امر مهاجرت می تواند راهنمای شما عزیزان در امر تحصیل در دانشگاه های انگلستان باشد و در این مسیر همراه شما باشد. شما می توانید با تماس با موسسه، به بررسی شرایط مهاجرتی خود در یک مشاوره تلفنی رایگان بپردازید. این امکان از طریق تکمیل فرم تماس نیز در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. همچنین شما می توانید در راستای افزایش اطلاعات در زمینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان، در سایت های موسسه ملک پور به مطالعه مقالاتی در این مورد بپردازید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا پیشنهاد می توانید آن ها را در بخش "ثبت پرسش"این مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
کاظم زاده
سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون. خواستم بدونم برای تحصیل پزشکی برای کدوم دانشگاه های انگلستان راحت تر میشه اقدام کرد؟ و اینکه آیا اصلا جایی هست مثلا بریم دوره های A level بگذرونیم و بعد گارانتی برای ورود به رشته پزشکی داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله برای خیلی از کالج ها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
احمدی
سلام وقتتون بخیر باشه آیا می تونیم برای دوره های کار و تحصیل انگلستان هم اقدام کنیم؟ هزینه ها چقدر افزایش پیدا می کنه در این صورت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرقی نمیکنه فقط یکسال کاراموزی میکنید که حقوق هم دریافت می کنید
مشاوره رایگان