تحصیل مهندسی در هلند

1 نظر

تحصیل مهندسی در هلند، هزینه تحصیل مهندسی در هلند در مقاطع مختلف، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند مهندسی، شرایط بورسیه تحصیلی در هلند و دیگر شرایط و دانستنی های مهم آن در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. برای تحصیل مهندسی در هلند چه مدارکی لازم است؟ مراحل اقدام آن به چه صورت می باشد و چه قدر زمان می برد؟ شرایط کار پس از تحصیل چگونه است؟ اگر تصمیم دارید در رشته های مهندسی در هلند ادامه تحصیل بدهید با ما همراه باشید تا تمامی آن چه را که نیاز دارید، در اینجا به دست آورید. برای اینکه شرایط مهاجرت از طریق خواندن مهندسی در کشورهای دیگر را نیز بدانید تا بتوانید بهترین راه را برای آینده خود پیدا کنید، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان ما در موسسه ملک پور بهره مند شوید. با توجه به شرایط تحصیل مهندسی در هلند و دانشگاه های معتبر آن، امروزه متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست دارند. شما مخاطبین گرامی می توانید جهت دریافت پاسخ سوال های خود در زمینه تحصیل مهندسی در هلند با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید و از این طریق، از مشاوره های تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید. مقاله پیش رو، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی گرداوری و تقدیم حضورتان شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل مهندسی در هلند

تحصیل مهندسی در هلند در مقطع لیسانس

هلند به دلیل کیفیت بالای آموزش عالی شهرت دارد. دقیقاً مانند سایر دانشگاه ها، هلند نیز با سیستم اعتباری کار می کند. برای دریافت مدرک لیسانس باید در مجموع 240 اعتبار EC کسب کنید. طبق قوانین هلند، 1 اعتبار EC نشان دهنده 28 ساعت مطالعه است. 60 واحد نشان دهنده یک سال مطالعه تمام وقت است. اگر می خواهید در یک رشته خاص تحصیل کنید، باید 4 سال در مقطع لیسانس تحصیل نمایید. برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک آیلتس یا تافل ضروری است.جهت ورود به مقطع لیسانس نمره 6 آیتلس آکادمیک یا معادل تافل یا نمره 95 تا 100 آزمون دوالینگو را می توان ارایه داد.معمولاً افراد تا سن زیر 30 سال پذیرش می شوند. البته افرادی که نمره آیتلس آنها در حد 5.5 باشد نیز می توانند با شرکت در دوره زبان پیش از دانشگاه وگذراندن دوره فاندیشن مهارت زبان خود را تقویت نمایند. همچنین برای ورود به مقطع لیسانس افراد می توانند تا سن حدود 27 سال اقدام نمایند. به دلیل داشتن اعتبار بین المللی دانشگاه هلند در بین دانشگاه های دنیا به ویژه در رشته های مهندسی، متقاضیان زیادی برای تحصیل مهندسی در هلند وجود دارد.از جمله رشته های مهندسی موجود در هلند می توان از رشته های مختلفی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی ساخت‌وساز و… در دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی این کشورنام برد.

تحصیل مهندسی در هلند در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در هلند، در مقطع فوق لیسانس معمولاً بین زمان یک سال و نیم تا دوسال به طول می انجامد.شما باید جهت اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود مدارک زیر را ارائه نمایید:

 • مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله،
 • مدرک لیسانس
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5
 • نیاز به موفقیت در آزمون GRE برای دواطلبان خارج اتحادیه اروپا در اغلب رشته ها

معمولاً بستگی به دانشگاه و شهرهای مختلف حتی تا زیر 40 سال نیز امکان پذیرش در مقطع فوق لیسانس وجود دارد. همچنین یکی از شرایط تحصیل در رشته های MBA هلند، داشتن سابقه کاری مدیریتی می باشد. یکی از مزایای تحصیل مهندسی درهلند در مقطع فوق لیسانس در لاهه، این است که اگر شخص دارای نمره آیلتس 5.5 باشد می تواند در دوره زبان با شهریه مناسب 2500 یورو همزمان با تحصیل و شروع کلاس های دانشگاه شرکت نموده و نمره 6.5 زبان را دریافت نماید. یکی دیگر از مزایای تحصیل مهندسی در هلند، وجود شعبه های وابسته در اتریش می باشد. دانشجویان بین المللی بعد از یک ترم تحصیل در هلند می توانند جهت ادامه تحصیل به شعبه دانشگاه مربوطه در هلند منتقل شوند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در هلند

 • فایل نصویری موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

 • فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

تحصیل مهندسی در هلند در مقطع دکتری (PHD)

دانشگاه های هلند شهرت چشمگیری دارند و مقصد محبوب بسیاری از دانشجویان دکترا هستند. سیستم دانشگاه هلند به قرن شانزدهم برمی گردد و دارای بسیاری از هنرمندان، اندیشمندان و دانشمندان مشهور است. محققان دکترا بسیار مورد توجه دانشگاه های هلند هستند که مزایای بسیاری را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. جهت پذیرش دکترا در تحصیل مهندسی در هلند لازم است که متقاضی باید با در دست داشتن سوابق تحصیلی خود و داشتن پروپوزال قوی برای تحصیل در دکترا، مدارک خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نماید. بیشتر داوطلبان دکترا به عنوان محققان حرفه ای شاغل طبقه بندی می شوند و بنابراین در دوره دکترا حقوق می گیرند. در عوض، شما ملزم به انجام وظایف مختلف به عنوان یک محقق و کمک به کار و فعالیت های دانشگاهی موسسه خود خواهید بود. این احتمالاً شامل مسئولیت های تدریس و همچنین مسئولیت های دیگر است. تحصیل دکترای هلند حداقل چهار سال طول می کشد. محققان دکتری که به طور رسمی با دانشگاه در ارتباط نیستند (یعنی داوطلبان دکترای خارجی) ممکن است مدت زمان بیشتری را برای اتمام دوره خود طول بکشد. دانشجویان دکترا باید یک استاد راهنما که یک استاد دانشگاهی متخصص است را به عنوان مسئول نظارت بر تحقیق و نوشتن پایان نامه خود انتخاب نمایند. آنها همچنین برای ارائه باید پایان نامه نهایی شما را تأیید کنند. بسته به ساختار و الزامات خاص برنامه دکتری شما، این نظارت ممکن است شامل بررسی های منظم پیشرفت و نکات بررسی رسمی باشد. همچنین ممکن است یک سرپرست مشترک داشته باشید. در هلند، یک الزام استاندارد برای پذیرش دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط است. هلند به عنوان عضوی از منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) به راحتی مدرک کارشناسی ارشد را از سایر کشورهای اروپایی به رسمیت می شناسد. بسیاری از مدارک خارجی معادل نیز ممکن است شناخته شوند. شما می توانید معادل بودن مدرک خود را در Nuffic (سازمان هلندی برای بین المللی سازی در آموزش) یا در وب سایت دانشگاه آینده خود بررسی کنید. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل مهندسی در هلند در مقطع دکترا در زیر مشاهده می نمایید.

الزامات امتیاز

تست

90

تافل مبتنی بر اینترنت

حداقل 6.5

آیلتس

هزینه تحصیل مهندسی در هلند

تحصیل مهندسی در هلند برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را در مقاطع تحصیلی انتخاب شده در بر داشته باشد. هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس می تواند عددی بین 8.000 الی 10.000 یورو در سال باشد. همچنین هزینه های تحصیل در هلند در رشته های فوق لیسانس 12.000 الی 13.000 یورو می باشد. اما در برخی از رشته های تحصیلی که در زیر شاخه های گروه رشته MBA قرار می گیرد می تواند هزینه ای حدود 13.000 الی 16.000 یورو نیز داشته باشد. همچنین هزینه تحصیل مهندسی در هلند با دوره های فنی یک ساله می تواند مبلغی حدود 12.000 الی 13.000 یورو هزینه داشته باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در هلند نیز نسبت به کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور متناسب است.

هزینه های زندگی در هلند

به طور کلی هزینه های زندگی در هلند 88 درصد گران تر از ایران و هزینه های اجاره در هلند 145 درصد گران تر از هزینه های اجاره در ایران است. در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی شامل: اجاره، هزینه های خوراک، پوشاک، تفریحات، ورزش و هزینه های ارتباطی و مخابراتی در هلند آمده است. مبالغ ذکر شده در جدول زیر بر واحد یورو می باشد.

کالا و خدمات

هزینه

غذا، رستوران ارزان قیمت

15.00 یورو

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه دوره

60.00 یورو

شیر (معمولی)، (1 لیتر)

0.93 یورو

قرص نان تازه سفید (500 گرم)

1.71 یورو

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

1.95 یورو

تخم مرغ (منظم) (12 عدد)

2.12 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

10.81 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

7.74 یورو

گوشت گاو دور (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)

14.92 یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3.20 یورو

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

3.50 یورو

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

2.30 یورو

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)

30.00 یورو

بنزین (1 لیتر)

1.64 یورو

پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع

165.07 یورو

1 دقیقه. تعرفه موبایل اعتباری پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه)

0.14 یورو

اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، داده های نامحدود، کابل / ADSL)

39.56 یورو

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال

29.83 یورو

سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی

12.00 یورو

1 جفت شلوار جین (لویس 501 یا مشابه)

84.75 یورو

1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H&M،...)

35.58 یورو

1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (میان رده)

89.27 یورو

1 جفت کفش چرمی مردانه تجاری

117.59 یورو

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1،093.07 €

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

874.17 یورو

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)

2،465.31 €

 

تحصیل مهندسی در هلند به همراه بورس تحصیلی

بورسیه تحصیلی شرایطی را برای دانشجویان فراهم می کنند تا بتوانند کمک هزینه تحصیل یا زندگی را از برخی از سازمان های مربوطه دریافت کنند. بورسیه های تحصیل مهندسی در هلند به دو صورت دولتی یا خصوصی برای دانشجویان مهندسی در مقاطع مختلف در دسترس است. دانشجویان مهندسی در هلند در مقاطع لیسانس شانس کمترین برای استفاده از بورسیه تحصیلی خواهند داشت. بورسیه تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند و دکترا راحت تر در دسترس قرار می گیرد. بورسیه تحصیلی دولتی توسط دولت هلند و بر اساس شایستگی ارائه می شود. علاوه بر آن برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است بر اساس صلاحیت دانشجو تعداد موقعیت برای بورسیه های تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیل و زندگی را در اختیار دانشجو قرار دهند. تعدادی از بورسیه های تحصیلی معروف در هلند را در جدول زیر مشاهده می کنید:

توضیحات

نام بورسیه

این برنامه بورس تحصیلی تعالی دانشگاه لیدن برای دانشجویان برجسته غیر اتحادیه اروپا / EEA ارائه می شود. این بورسیه ها بین 10000 تا 150000 یورو بایت شهریه به دانشجو پرداخت می کند.

بورسیه های تحصیلی تعالی دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه صنعتی دلفت تعدادی برنامه بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه یکی از این برنامه ها است و هدف آن حمایت مالی از دانشجویان عالی بین المللی است. این بورسیه یک بورس تحصیلی کامل است.

بورسیه دولتی بورس تحصیلی TU Delft Excellenceهلند

بورسیه های تعالی آمستردام (AES) به دانشجویان فوق العاده با استعداد خارج از اتحادیه اروپا تعلق می گیرد تا برنامه های تحصیلی خود را در دانشگاه آمستردام دنبال کنند. این بورسیه حصیلی کامل به مبلغ 25000 یورو است که هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد.

بورسیه های آمستردام هلند صیلی اریک بلومینک

تحصیل مهندسی در هلند به زبان انگلیسی

زبان رسمی در این کشور هلندی است و اکثریت مردم به زبان هلندی صحبت می نمایند.اما در بیشتر دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل مهندسی در هلند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان هلندی امکان پذیر می باشد و هیچ منعی برای دانشجویان بین‌المللی ندارد؛ اما همگی مستحضر هستید که هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بسیار بیشتر از تحصیل به زبان رسمی این کشور می باشد. اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید باید بدانید که هزینه های آن نسبت به زبان محلی خود این کشور بسیار بیشتر است و دانشجویان می بایست از پس هزینه های تحصیل خود بر بیایند. دانشگاه های زیادی وجود دارند که کورس ها و درس های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و متقاضیان می توانند در آنجا مشغول به تحصیل شوند.اما به طور کلی می توان گفت تحصیل مهندسی در هلند به زبان انگلیسی دارای هزینه کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی می باشد. بنابراین هلند می تواند گزینه مناسبی جهت افرادی باشد که متقاضی تحصیل مهندسی به زبان انگلیسی اما با هزینه مناسب تری هستند.

بهترین دانشگاه های مهندسی هلند

هلند از جمله بهترین مقاصد تحصیلی در اروپا، برای دانشجویان سراسر جهان است. تسهیلات خوب، هزینه های پایین در کنار فضای اموزشی مدرن و نوین و... بر مجبوبیت تحصیل در دانشگاه های هلند افزوده است. جالب توجه است که  دانشگاه های هلند بیش از 2100 دوره اموزشی و برنامه تحصیلی را ارائه می دهند. یکی از پرطرفدارترین این برنامه های تحصیلی، رشته های مهندسی است. با توجه به هزینه تحصیل و هزینه های زندگی در هلند و کیفیت تحصیل در دانشگاه های این کشور، یکی از عالی ترین فرصت های تحصیلی برای دانشجویان بی شک تحصیل مهندسی در هلند خواهد بود. گفتنی است که در این کشور دانشگاه های مهندسی زیادی وجود دارد. ما در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های مهندسی هلند که بر اساس جدیدترین رتبه بندی QS رتبه دهی شده اند را به شما معرفی می کنیم.

دانشگاه مهندسی در هلند

رتبه QS

دانشگاه آمستردام

55

دانشگاه صنعتی دلفت

57

دانشگاه صنعتی آیندهوون

125

دانشگاه اوترخت

110

دانشگاه گرونینگن

128

دانشگاه واخنینگن

123

دانشگاه اراسموس روتردام

179

دانشگاه آمستردام

همانطور که پیش تر اشاره شد دانشگاه امستردام دارای رتبه ای برتر در میان دانشگاه های مربوط به رشته تحصیل مهندسی در هلند است. این دانشگاه بر معیارهایی نظیر شهرت علمی، روابط استاد و دانشجو، روابط هیئت علمی بین‌المللی و روابط دانشجوی بین‌المللی تاکید داشته و این موضوع به طور موثر عملکرد خوب دانشگاه را نشان می‌دهد. برای پذیرش در این دانشگاه لازم است :

 • به وب سایت رسمی دانشگاه رجوع شود.
 • به قسمت درخواست و یا ثبت نان وارد شوید.
 • سوابق تحصیلی خود را با تمام مدارک تکمیل کنید.
 • جزئیات سابقه اشتغال خود را وارد کنید.
 • رزومه شخصی و انگیزه نامه را وارد کنید
 • هزینه های لازم را پرداخت کرده و فرم درخواست را ارسال کنید.

مدارک لازم برای تحصیل مهندسی در هلند در دانشگاه امستردام نیز شامل:

 • همه ریز نمرات رسمی دانشگاهی و مدارک تحصیلی
 • عکس با ابعاد پاسپورت
 • فتوکپی پاسپورت
 • ویزا
 • رزومه به روز شده
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی

دانشگاه فنی دلفت

دانشگاه فنی دلفت Technische Universiteit Delft از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های فنی و دولتی هلند است که دارای 8 دانشکده و پژوهشگاه های تحقیقاتی متعدد است. پیش تر نیز به این موضوع اشاره کردیم که این دانشگاه از رتبه علمی بالایی در زمینه تحصیل مهندسی در هلند است. برای پذیرش در این دانشگاه لازم است نمره تافل به طور کلی 100 و برای هربخش حداقل 21 باشد. برای ازمون ایلتس نیز حداقل نمره 7 برای کل و برای هر بخش حداقل 6 لازم است. علاوه بر این ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات، توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی لازم است. در صورت لزوم ارائه مقالات علمی و سوابق شغلی نیز کمک کننده به پذیرش شما خواهد بود.

دانشگاه آیندهون

دانشگاه برتری دیگر، برای تحصیل مهندسی در هلند، دانشگاه آیندهون Eindhoven University of Technology است. این دانشگاه در 1956 تاسیس شد. این دانشگاه امروزه به دلیل همکاری با صنعت در یک در صد دانشگاه های برتر است. کل جمعیت دانشجویی در دانشگاه آیندهوون حدود 13000 نفر است که از این تعداد 16 درصد دانشجویان بین المللی هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه TU/e در مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی به استخدام درامده و متوسط درامد ان ها 76 هزار دلار است. کمترین میزان حقوق فارغ التحصیلان دکتر در این دانشگاه سالانه 62 هزار دلار است. برای پذیرش در این دانشگاه و مطلع شدن از درخواست های دقیق آن حتما باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و سوابق تحصیلی و مدارک مرتبط با این موضوع را در کنار سوابق شغلی به همراه انگیزه نامه خود ارسال کرده و نهایتا هزینه لازم را پرداخت کنید. از جمله مدارک لازم برای پذیرش مواردی نظیر نمره ازمون زبان، ریزنمرات تحصیلی و کپی پاسپورت و چند قطعه عکس در ابعاد پاسپورت است.

بیشتر بدانید: تحصیل حقوق در هلند

مدارک لازم برای تحصیل مهندسی در هلند

دانشجویان بعد از پذیرش از دانشگاه های هلند نیاز است برای ورود به خاک این کشور ویزای تحصیلی خود را از سفارت این کشور اخذ نمایند. گفتنیست که علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه که برای فرد دانشجو صادر شده است، لازم است تا سایر مدارکی را که در قسمت زیر عنوان می شود تهیه بفرمایند. چناچه شخص تمامی مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه دهد، پس از تایید صحت درستی بر مدارک می توانند اقامت تحصیلی خود را اخذ کنند و به خاک این کشور ورود پیدا کنند و از امکانات و شرایط تحصیل در هلند استفاده کنند.

عنوان

توضیحات

نامه پذیرش دانشگاه

شخص ابتدا باید پذیرش دانشگاه خود را که از سوی دانشگاه صادر شده است، آماده داشته باشد.

نامه تمکن مالی

مقدار تمکن 12000 الی 13000 یورو در حساب بانکی 3 تا 4 ماهه.

نامه بیمه پزشکی

از مدارک مهم سلامتی روحی و جسمی افراد می باشد.

گواهی عدم سوء پیشینه

فرد فاقد از سوابق کیفری باشد.

انگیزه نامه

هدف شما از تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر در هلند چه می باشد؟

ویزای همراه دانشجویی در هلند

اعضای خانواده دانشجویانی که اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستند، برای اقامت خود نیاز به اجازه اقامت دارند. اعضای خانواده یا همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال دانشجو می شود. اقامت اعضای خانواده به دو صورت ممکن است. یا اینکه برای ویزای همراه هلند درخواست دهند و یا اینکه به صورت توریستی اقامت داشته باشند. البته مدت زمان اقامت توریستی محدود است و در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا محدودیت های بیشتری برای ویزای توریستی هلند وجود دارد. خوشبختانه اجازه اقامت و الحاق خانواده برای دانشجویان وجود دارد. البته درخواست اقامت به صورت هم زمان برای دانشجو و همراه ریسک بالایی دارد. بنابراین دانشجو می تواند پس از اینکه اقامت خود را دریافت کرد برای همراهان خود نیز درخواست دهد. در واقع مدت زمانی بین 1 الی سه ماه بعد از اقامت خود برای اقامت خانواده خود درخواست دهند. البته توجه داشته باشید که شما باید به عنوان اسپانسر توانایی تامین هزینه های همسر و فرزندان خود را داشته باشید. اطلاعاتی که در این مقاله مطرح شد بر اساس تحقیقات کارشناسان موسسه ملک پور تنظیم و ارائه شده است، بنابراین هرگونه کپی برداری از آن قانوناً و شرعاً تخلف محسوب می شود.

وضعیت اقامت پس از تحصیل مهندسی در هلند

به دلیل وجود دانشگاه های برتر در هلند و سطح آموزشی مناسب، تحصیل مهندسی در هلند یکی از پر تقاضاترین دوره های تحصیلی است. هم چنین دانشجویان پس از تحصیل امکان اقامت و اجازه کاریابی در این کشور را خواهند داشت که دلیل موجه دیگری برای تحصیل مهندسی در هلند است. توجه داشته باشید که فرد پس از پایان تحصیلات تنها در رشته مرتبط با تحصیلات خود اجازه کار خواهد داشت. در صورتی که قرارداد کاری وی تمدید گردد امکان تمدید اقامت نیز وجود دارد. مدت زمانی که پس از تحصیل به دانشجو اجازه داده می شود در کشور هلند به دنبال کار باشد، 12 ماه است. برای تبدیل اقامت موقت به دائم، در صورتی که فرد 5 سال در هلند مشغول به کار باشد و در این مدت بیمه و مالیات خود را به طور مرتب پرداخت کرده باشد، می تواند درخواست خود را ارائه دهد. البته اجازه ماندن و کاریابی پس از تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا بیشتر است. فارغ التحصیلان PHD برای کاریابی پس از تحصیل 3 ساله فرصت دارند تا برای کاریابی اقدام کنند. در واقع اجازه کاریابی تنها یک سال است اما دانشجویان دکترا می توانند به کشور خود بازگشته و قبل از اتمام سه سال در هلند به مدت یک سال به دنبال کار باشند. این درحالی است که فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس 4 ماه پس از اتمام درس می بایست این دوره را شروع کنند و پس از آن در صورت بازگشت به کشور خود این فرصت را از دست می دهند. دانشجویان برای اینکه شانس کار پس از تحصیل در هلند را برای خود افزایش دهند، بهتر است در طول دوره تحصیل به یادگیری زبان هلندی بپردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

در صورتی که تحصیل مهندسی در هلتد به صورت دوره یک ساله باشد مسزان هزینه تحصیل در این زمینه ب چه میزان خواهد بود؟

دوره های یکساله فنی مهندسی در هلند هزینه ای در حدود 12 تا 13 هزار یورو معمولا به دنبال دارند.

ایا دانشگاه ایندهون دارای رتبه علمی است؟

بله این دانشگاه در سیستم رتبه بندی QS دارای رتبه علمی 125 است.

در صورتی که فردی در مقطع دکتری  در رشته های مهندسی از دانشگاه های هلند فارغ التحصیل شود برای چه مدت برای مشغول به کار شدن زمان خواهد داشت؟

افرادی که در این مقطع تحصل می کنند می توانند برای مدت 3 سال حین تحصیل و یک سال پس از تحصیل کاردلخواه خود را بدست آورند.

برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه های هلند چه میزان هزینه لازم است؟

تحصیل کارشناسی در رشته مهندسی در این کشور به طور معمول 8 الی 10 هزار یورو هزینه بر خواهد بود.

برای تحصیل مهندسی در هلند ایا مدرک زبان الزامی است؟

بله، برای مقطع لیسانس در این برنامه تحصیلی باید مدرک معتبر از ازمون تافل با نمره 95 تا 100 و نمره 6 از ازمون ایلتس کسب کرده باشید.

سخن پایانی

تحصیل مهندسی در هلند، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند مهندسی، هزینه تحصیل و زندگی در هلند و وضعیت اقامت پس از تحصیل مهندسی در هلند در این مقاله به طور تخصصی مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار گرفت. همان گونه که بیان شد، هلند از شرایط خوب و سطح بالایی برای تحصیل و زندگی برخوردار است. همان طور که گفته شد تحصیل در هلند برای افرادی که گپ تحصیلی دارند، افرادی که سطح زبان آنها در حد آیتلس 5.5 می باشد با شرکت در دوره های زبان و افرادی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه مناسب دارند، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. ازآنجایی که پروسه اخذ اقامت جهت همه اعضای خانواده متقاضی در زمان کوتاه صورت می پذیرد، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می تواند جزو یکی از روش های با ریسک کم برای مهاجرت همزمان تمام اعضای خانواده باشد. شما عزیزان می توانید جهت بررسی شرایط خاص شما، با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه ملک پور در ارتباط باشید و از مشاوره های تلفنی رایگان این موسسه بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص شرایط تحصیل مهندسی در هلند را در پایان مقاله در بخش "ثبت پرسش" با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

امتیاز 2.25 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آرمان صالحی
سلام خدمت شما می خواستم بدونم که آیا با زبان هلندی می توان در دانشگاه های هلند در رشته مکانیک با قیمت زیر ۱۰۰۰۰ یورو تحصیل کرد ممنون🙏🏻🙏🏻 و حدودا چقدر میشه .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن مدرک زبان هلندی می توانید با هزینه پایین در دانشگاه های دولتی تحصیل نمایید.
مشاوره رایگان