تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

5 نظر

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، شرایط تحصیل در هلند کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان، بورسیه و محدودیت سنی برای تحصیل در هلند و دیگر شرایط و دانستنی های مهم آن در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند چه مدارکی لازم است؟ مراحل اقدام آن به چه صورت می باشد و چه قدر زمان می برد؟ شرایط کار پس از تحصیل چگونه است؟ اگر تصمیم دارید در رشته های کارشناسی ارشد در هلند ادامه تحصیل بدهید با ما همراه باشید تا تمامی آن چه را که نیاز دارید، در اینجا به دست آورید. برای اینکه شرایط مهاجرت از طریق خواندن کارشناسی ارشد در کشورهای دیگر را نیز بدانید تا بتوانید بهترین راه را برای آینده خود پیدا کنید، می توانید از مشاوره رایگان ما در موسسه ملک پور بهره مند شوید. با توجه به شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در هلند و دانشگاه های معتبر آن امروزه متقاضیان زیادی برای این کشور رجوع می کنند. گفتنی است که تیم تخصصی مشاوره ای موسسه ملک پور بر آن است تا اطلاعاتی جامع و کامل از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در هلند در اختیار شما مخاطبین عزیز قرار دهد. همچنین شما مخاطبین گرامی می توانید جهت دریافت پاسخ سوال های خود در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید و از طریق مشاوره های تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید. این مقاله، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

شرایط اخذ کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل در هلند کارشناسی ارشد به دلیل کیفیت بالای آموزش عالی شهرت دارد. هلند انتخاب خوبی برای تحصیل در کارشناسی ارشد می باشد، زیرا از بین دانشگاه های دارای رتبه بین المللی می توان دانشگاه گرونینگن را نام برد. دانشگاه گرونینگن که در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است، بیش از 100 برنامه مختلف کارشناسی ارشد یک و دو ساله را با آموزش انگلیسی ارائه می دهد.تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، معمولا بین زمان یک سال و نیم تا دوسال به طول می انجامد.شما باید جهت اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود مدارک زیر را ارایه نمایید. مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله، مدرک لیسانس،انگیزه نامه و مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 معمولا بستگی به دانشگاه و شهرهای مختلف حتی تا زیر 40 سال نیز امکان پذیرش کارشناسی ارشد دروجود دارد. همچنین یکی از شرایط تحصیل در رشته های MBA هلند، داشتن سابقه کاری مدیریتی می باشد.یکی از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند در شهر لاهه، این است که اگر شخص دارای نمره آیلتس 5.5 باشد می تواند در دوره زبان با شهریه مناسب 2500 یورو همزمان با تحصیل و شروع کلاس های دانشگاه شرکت نموده و نمره 6.5 زبان را دریافت نماید. یکی دیگر از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، وجود شعبه های وابسته در اتریش می باشد. دانشجویان بین المللی بعد از یک ترم تحصیل در هلند کارشناسی ارشد می توانند جهت ادامه تحصیل به شعبه دانشگاه مربوطه در هلند منتقل شوند.

زبان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد هلند

زبان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد هلند، هم به زبان هلندی و هم به زبان انگلیسی است. گفتنی است که در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به راحتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم بوده و ضمنا دانشجویان می توانند زبان هلندی را به عنوان زبان دوم خود در برنامه های تحصیلی انتخاب کنند. بنابراین دانشجویان در صورتیکه به زبان انگلیسی تحصیل کنند می توانند در برنامه ها و دوره های اموزشی زبان هلندی نیز حضور پیدا کنند. برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی دوره های اموزش زبان هلندی مخصوص دانشجویان بین المللی را برای دانشجویان فراهم کرده اند تا دانشجویان به اندازه کافی به این زبان تسلط پیدا کنند.

انواع مدارک کارشناسی ارشد در هلند و ساختار آموزشی

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در هلند با تمرکز بر بهبود سطح کیفی حرفه ای و مهارتی دانشجویان برای موقعیت های مدیریتی است. در این مقطع برنامه های اموزشی به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شوند. لازم به ذکر است که انواع مدارک کارشناسی ارشد در هلند و ساختار آموزشی برای برنامه های مختلف به شکل زیر است:

 • کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی

کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی

کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی برمبنای ایجاد تخصص حرفه ای و افزایش دانش دانشجویان در سطح کارشناسی ارشد است. همچنین یادگیری مهارت های بالینی و تحلیل و اماده سازی دانشجویان برای موقعیت هیا شغلی مدیریتی و توانایی رهبری در زمینه خاص است. این برنامه ها غالبا به صورت تمام وقت و گاهی به صورت پاره وقت است.توانایی تحقیقات کاربردی بر اساس تجربه های علمی از برجسته ترین ویژگی های این دوره است که یک تا چهار سال زمان بر خواهد بود و حدودا 90 الی 240 واحد باید دانشجویان بگذرانند.

مقطع و رشته تحصیلی

تعداد واحد تحصیلی

طول دوره

کارشناسی ارشد معماری

60تا 240 واحد

1 تا 4 سال

کارشناسی ارشد علوم پایه (MSC)

60 تا 120 واحد

1 تا 2 سال

کارشناسی ارشد هنر (MA)

60 تا 120 واحد

1 تا 2 سال

کارشناسی ارشد حقوق (LLM)

60 واحد

1 سال

 

کارشناسی ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی

کارشناسی ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی با محوریت دانش و مهارت های تحلیلی مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد است تا دانشجویان بتوانند تحقیقات مستقلی در زمینه هایی خاص و حتی زمینه هایی چند رشته ای است. حداقل طول دوره کارشناسی ارشد یک سال (60 واحد) است، اما کارشناسی ارشد پژوهشی، کارشناسی ارشد تربیت معلم و برنامه های مهندسی، ریاضیات، علوم طبیعی و کشاورزی دو سال (120 واحد) است. برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی، مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در مجموع سه سال (180 ects) مطالعه طول می کشد. برنامه های کارشناسی ارشد متنوعی برای دانشگاه های تحقیقاتی وجود دارد که به شکل زیر است:

 • کارشناسی ارشد آکادمیک و ارائه آموزش های پیشرفته برای آمادگی برای استخدام
 • کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشجویان به تحقیقات علمی دارند
 • برنامه های کارشناسی ارشد تربیت معلم، که دانشجویان را برای تدریس در تمام سطوح آموزش متوسطه آماده می کند.

در جدول زیر برخی جزییات دوره های تحصیلی در این زمینه را برای شما ارائه کرده ایم:

مقطع و رشته تحصیلی

تعداد واحد تحصیلی

طول دوره

کارشناسی ارشد علوم پایه (MSC)

60 تا 180 واحد

1 تا 3 سال

کارشناسی ارشد هنر (MA)

60 تا 180 واحد

1 تا 3 سال

کارشناسی ارشد حقوق (LLM)

60 واحد

1 سال

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

در این مقاله ما شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی هلند کارشناسی ارشد

همانطور که پیش تر هه آن اشاره شد تحصیل کارشناسی ارشد در هلند حدود 1 تا 4 سال زمان بر بوده و تعداد واحد های درسی بین 60 تا 240 واحد برای رشته های مختلف متفاوت است. گفتنی است که مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی هلند کارشناسی ارشد نیز برای رشته های تحصیلی و همچنین دانشگاه های مختلف متفاوت است. بنا براین در این زمینه حتما باید به سایت دانشگاه ها مقضد رجوع کرده و اطلعات دقیقی در رابطه با مدارک مورد نیاز کسب کرد. ما در این بخش مدارکی که اغلب به طور معمول برای پذیرش در دانشگاه ها هلند الزامی است برای شما اورده ایم. این مدارک و الزامات عبارتند از:

 • ارائه گواهی ها و مدارک تحصیلی شامل کارنامه، ریز نمرات و ترجمه آن ها
 • ارائه مدرک زبان معتبر نظیر ایلتس و تافل، گفتنی است برخی دانشگاه ها فقط به زبان هلندی پذیرش می کنند و یا گذراندن دوره ای زبان هلندی را الزامی می کنند.
 • ارائه CV و سوابق پژوهشی و در صورت وجود ارائه مقالات علمی
 • انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی

برخی از ازمون های مورد نیاز برای برنامه های کارشناسی ارشد در هلند

 • آزمون GRE یا GMAT برای برخی رشته ها
 • آزمون TOEF / آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی
 • آزمون آیلتس آکادمیک / سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • گواهی کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته (CAE) / تسلط بر زبان انگلیسی (CPE) / گواهینامه اول در زبان انگلیسی.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند شرایطی را برای دانشجویان فراهم می کنند تا بتوانند کمک هزینه تحصیل یا زندگی را از برخی از سازمان های مربوطه دریافت کنند. بورسیه های تحصیل در کارشناسی ارشد به دو صورت دولتی یا خصوصی برای دانشجویان در دسترس است. دانشجویان در هلند در مقاطع لیسانس شانس کمترین برای استفاده از بورسیه تحصیلی خواهند داشت. بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا راحت تر در دسترس قرار می گیرد. بورسیه تحصیلی دولتی توسط دولت هلند و بر اساس شایستگی ارائه می شود. علاوه بر آن برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است بر اساس صلاحیت دانشجو تعداد موقعیت برای بورسیه های تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیل و زندگی را در اختیار دانشجو قرار دهند. تعدادی از بورسیه های تحصیلی معروف در هلند را در جدول زیر مشاهده می کنید:

توضیحات

نام بورسیه

این برنامه بورس تحصیلی تعالی دانشگاه لیدن برای دانشجویان برجسته غیر اتحادیه اروپا / EEA ارائه می شود. این بورسیه ها بین 10000 تا 150000 یورو بایت شهریه به دانشجو پرداخت می کند.

بورسیه های تحصیلی تعالی دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه صنعتی دلفت تعدادی برنامه بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه یکی از این برنامه ها است و هدف آن حمایت مالی از دانشجویان عالی بین المللی است. این بورسیه یک بورس تحصیلی کامل است.

بورسیه دولتی بورس تحصیلی

TU Delft Excellenceهلند

بورسیه های تعالی آمستردام (AES) به دانشجویان فوق العاده با استعداد خارج از اتحادیه اروپا تعلق می گیرد تا برنامه های تحصیلی خود را در دانشگاه آمستردام دنبال کنند. این بورسیه حصیلی کامل به مبلغ 25000 یورو است که هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد.

بورسیه های آمستردام هلند صیلی اریک بلومینک

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را در مقاطع تحصیلی انتخاب شده در بردار داشته باشد. هزینه های تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی. در رشته های فوق لیسانس 12.000 الی 13.000 یورو می باشد. اما در برخی از رشته های تحصیلی که در زیر شاخه های گروه رشته MBA قرار می گیرد می تواند هزینه ای حدود 13.000 الی 16.000 یورو نیز داشته باشد. همچنین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند با دوره های فنی یک ساله، می تواند مبلغی حدود 14.500 الی 15.500 یورو هزینه داشته باشد. هزینه های زندگی در هلند نیز نسبت به کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور متناسب می باشد. به طور کلی، هزینه های زندگی در هلند 88 درصد گران تر از ایران، همچنین هزینه های اجاره در هلند 145 درصد گران تر از هزینه های اجاره در ایران است. در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی شامل: اجاره، هزینه های خوراک، پوشاک، تفریحات، ورزش و هزینه های ارتباطی و مخابراتی در هلند آمده است. مبالغ ذکر شده در جدول زیر صورت یورو می باشد.

 کالا و خدمات

هزینه

غذا، رستوران ارزان قیمت

15.00 یورو

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه دوره

60.00 یورو

شیر (معمولی)، (1 لیتر)

0.93 یورو

قرص نان تازه سفید (500 گرم)

1.71 یورو

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

1.95 یورو

تخم مرغ (منظم) (12)

2.12 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

10.81 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

7.74 یورو

گوشت گاو دور (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)

14.92 یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3.20 یورو

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

3.50 یورو

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

2.30 یورو

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)

30.00 یورو

بنزین (1 لیتر)

1.64 یورو

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال

29.83 یورو

سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی

12.00 یورو

1 جفت شلوار جین (لویس 501 یا مشابه)

84.75 یورو

1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H&M،...)

35.58 یورو

1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (میان رده)

89.27 یورو

1 جفت کفش چرمی مردانه تجاری

117.59 یورو

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1،093.07 €

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

874.17 یورو

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)

2،465.31 €

 

تحصیل در هلند کارشناسی ارشد رایگان

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند این روزبه علت آموزش هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود تبدیل به هدفی مطلوب برای دانشجویان بین المللی شده است. شاید برای شما جالب باشد که گزینه هایی برای تحصیل رایگان در هلند وجود دارد. برای تحصیل در هلند کارشناسی ارشد رایگان ابتدا شرایط تحصیل در هلند را بررسی کرده و برای دانشگاه مورد نظرتان درخواست دهید. می توانید دانشگاه ها با شهریه های پایین را نیز انتخاب کنید با این حال گزینه بورسیه انتخابی بسیار محبوب برای دانشجویان برای کاهش هزینه ها و حتی دستیابی به تحصیل رایگان است. در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی در هلند عنوان شده اند.

 • اراسموس+
 • بورسیه تحصیلی هلند
 • بورسیه تحصیلی NN Future Matters
 • برنامه بورسیه لاله نارنجی
 • بورسیه های با پتانسیل بالا دانشگاه ماستریخت
 • بورسیه تحصیلی TU Delft Excellence
 • بورسیه تحصیلی اریک بلومینک در دانشگاه گرونینگن
 • بورسیه تحصیلی عالی آمستردام
 • دانشگاه و تحقیقات واگنینگن
 • جوایز مطالعات جهانی
 • برنامه بورسیه رادبود
 • بورسیه های فولبرایت رادبود

کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

متقاضیانی که مشغول به تحصیل کارشناسی درسایر کشورها معمولا می توانند بسته به مقطع تحصیلی خود به کار ضمن تحصیل بپردازند. دانشجویان در مقطع کارشناسی مجاز به 10 ساعت در هفته کار ضمن تحصیل در هلند، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت در هفته کار ضمن تحصیل و دانشجویان دکتری مجاز به 30 ساعت در هفته کار مجاز خواهند بود. اما در کشور هلند، دانشجویان ضمن تحصیل به راحتی اجازه کار ندارند.در واقع می توان گفت اجازه کار دانشجویی در کشورهای دیگر همراه با دریافت ویزا صادر می شود، اما در هلند دانشجو جهت گرفتن مجوز جهت کار ضمن تحصیل، نیاز به اخذ مجوز جداگانه از سوی اداره کار و تایید اداره مهاجرت هلند را دارد. در صورتی که دانشجو در تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، بتواند مجوز را دریافت نماید، معمولا 16 ساعت در هفته می تواند ضمن تحصیل خود به کار نیز مشغول شود. از مزایای کار ضمن تحصیل در کشور هلند می توان به یادگیری، تسلط بیشتر بر زبان و ایجاد ارتباط و ادغام با جامعه هلندی و همچنین ایجاد یک پیش زمینه کاری و کسب تجربیات به جهت یافتن کار مناسب پس از فارغ التحصیلی می توان ذکر نمود.

بررسی ویزای همراه دانشجویی در هلند

اعضای خانواده دانشجویانی که اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستند، برای اقامت خود نیاز به اجازه اقامت دارند. اعضای خانواده یا همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال دانشجو می شود. اقامت اعضای خانواده به دو صورت ممکن است. یا اینکه برای ویزای همراه درخواست دهند و یا اینکه به صورت توریستی اقامت داشته باشند. البته مدت زمان اقامت توریستی محدود است و در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا محدودیت های بیشتری برای ویزای توریستی وجود دارد. خوشبختانه اجازه اقامت و الحاق خانواده برای دانشجویان وجود دارد. البته امکان درخواست اقامت به صورت هم زمان برای دانشجو و همراه وجود ندارد. بنابراین دانشجو می تواند پس از اینکه اقامت خود را دریافت کرد برای همراهان خود نیز درخواست دهد. در واقع مدت زمانی بین 1 الی سه ماه بعد از اقامت خود برای اقامت خانواده خود درخواست دهند. البته توجه داشته باشید که شما باید به عنوان اسپانسر توانایی تامین هزینه های همسر و فرزندان خود را داشته باشید. اطلاعاتی که در این مقاله مطرح شد بر اساس تحقیقات کارشناسان موسسه ملک پور گردآوری شده است بنابراین هر گونه کپی برداری از آن قانوناً و شرعاً تخلف محسوب می شود.

دانشگاه های هلند برای ارشد

بر اساس آخرین بررسی ها در سال های 2020/2021، مشخص شده است که تعداد 10 دانشگاه هلند جزو 200 دانشگاه برتر دنیا هستند. دانشگاه های هلند در سطح جهانی شناخته شده و مشهور هستند. در ادامه می توانید نام و رنک دانشگاه های هلند را در سطح بین الملل مشاهده نمایید.

10 دانشگاه برتر هلند در سال 2021

دانشگاه

سطح دانشگاه

 دانشگاه واخنینگن

62

دانشگاه آمستردام

66

دانشگاه لیدن

70

دانشگاه اراسموس روتردام

72

دانشگاه اوترخت

75

دانشگاه صنعتی دلفت

78

دانشگاه گرونینگن

80

Vrije Universiteit Amsterdam

116

دانشگاه ماستریخت

121

دانشگاه Radboud Nijmegen

136

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

دانشجویان جهت تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، بعد از پذیرش از دانشگاه های هلند، نیاز است برای ورود به خاک این کشور ویزای تحصیلی هلند خود را از سفارت این کشور اخذ نمایند. گفتنی است که علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه که برای فرد دانشجو صادر شده است، لازم است تا سایر مدارکی که در قسمت زیر عنوان می شود را تهیه بفرمایند. چناچه شخص تمامی مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه دهد، پس از تایید صحت درستی بر مدارک می توانند اقامت تحصیلی خود را اخذ کنند و به خاک این کشور ورود پیدا کنند و از امکانات و شرایط تحصیل در هلند استفاده کنند.

عنوان

توضیحات

نامه پذیرش دانشگاه

شخص ابتدا باید پذیرش دانشگاه خود را که از سوی دانشگاه صادر شده است، آماده داشته باشد.

نامه تمکن مالی

مقدار تمکن 12000 الی 13000 یورو در حساب بانکی 3 تا 4 ماهه.

نامه بیمه پزشکی

از مدارک مهم سلامتی روحی و جسمی افراد می باشد.

گواهی عدم سو پیشینه

فرد فاقد از سوابق کیفری باشد.

انگیزه نامه

هدف شما از تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر در هلند چه می باشد؟

موقعیت کار و اقامت پس از تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

به دلیل وجود دانشگاه های برتر در هلند و سطح آموزشی مناسب، تحصیل کارشناسی ارشد در هلند یکی از پر تقاضاترین دوره های تحصیلی است. هم چنین دانشجویان پس از تحصیل، امکان اقامت در هلند و اجازه کاریابی در این کشور را خواهند داشت که دلیل موجه دیگری برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند است. توجه داشته باشید که فرد پس از پایان تحصیلات تنها در رشته مرتبط با تحصیلات خود اجازه کار خواهد داشت. در صورتی که قرارداد کاری وی تمدید گردد امکان تمدید اقامت نیز وجود دارد. مدت زمانی که پس از تحصیل به دانشجو اجازه داده می شود در کشور هلند به دنبال کار باشد، 12 ماه است. برای تبدیل اقامت موقت به دائم، در صورتی که فرد 5 سال در هلند مشغول به کار باشد و در این مدت بیمه و مالیات خود را به طور مرتب پرداخت کرده باشد، می تواند درخواست خود را ارائه دهد. البته اجازه ماندن و کاریابی پس از تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا بیشتر است. فارغ التحصیلان PHD برای کاریابی پس از تحصیل 3 ساله فرصت دارند تا برای کاریابی اقدام کنند. در واقع اجازه کاریابی تنها یک سال است اما دانشجویان دکترا می توانند به کشور خود بازگشته و قبل از اتمام سه سال در هلند به مدت یک سال به دنبال کار باشند. این درحالی است که فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس 4 ماه پس از اتمام درس می بایست این دوره را شروع کنند و پس از آن در صورت بازگشت به کشور خود این فرصت را از دست می دهند. دانشجویان برای اینکه شانس کاریابی پس از تحصیل خود را افزایش دهند، بهتر است در طول دوره تحصیل به یادگیری زبان هلندی بپردازند.

مزایای تحصیل فوق لیسانس در هلند

شاید برای شما هم جالب باشد که چرا دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به تحصیل کارشناسی ارشد در هلند علاقه نشان میدهند. در این قسمت با بیان مزایای تحصیل فوق لیسانس در هلند برای شما از دلایل این محبوبیت خواهیم گفت.

 • ارائه اموزش ها و تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی
 • مدرک معتبر بین المللی
 • سیستم آموزشی نوآورانه
 • محیط چند فرهنگی
 • هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه
 • موقعیت جغرافیایی و اقتصادی مرکزی هلند در قاره اروپا

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل کارشناسی ارشد در هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

ایا بورسیه در دانشگاه های هلند برای کارشناسی ارشد امکان پذیر است؟

بله

ایا در دانشگاه های هلند تدریس به زبان انگلیسی هم صورت می گیرد؟

بله

ایا در دانشگاه های هاند می توان زبان هلندی نیز یاد گرفت؟

بله

کارشناسی ارشد هلند در رشته هنر چه مدت زمانبر بوده و چند واحد است؟

کارشناسی ارش هنر به طور معمول در دانشگاه های هلند یک تا سه سال با 60 الی 180 واحد است.

سخن پایانی

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، شرایط تحصیل در هلند کارشناسی ارشد مانند هزینه و محدودیت سنی برای تحصیل در هلند، وضعیت اقامت پس از تحصیل و سایر موارد مرتبط با تحصیل کارشناسی ارشد در هلند در این مقاله به طور تخصصی مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار گرفت. همان گونه که بیان شد، هلند از شرایط خوب و سطح بالایی برای تحصیل و زندگی برخوردار است. همان طور که گفته شد تحصیل در هلند جهت افرادی که گپ تحصیلی دارند و افرادی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه مناسب دارند، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.ازآنجایی که پروسه اخذ اقامت جهت همه اعضای خانواده متقاضی درزمان کوتاه صورت می پذیرد، امکان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می تواند جز یکی از روش های با ریسک کم، جهت مهاجرت همه خانواده با هم باشد. شماعزیزان می توانید جهت بررسی شرایط خاص شما، با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه ملک پور در ارتباط باشید و از مشاوره های تلفنی رایگان این موسسه بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در هلند را در پایان مقاله در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مددیان
با سلام آیا با سن ۳۵ سال و سطح زبان آیلتس ۶ می توان برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، شرایط سن و سطح زبان شما برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بسیار مناسب است و شانس خوبی برای دریافت ویزای این کشور را دارید.
Ro
سلام من میخوام برای ارشد به هلند بیام با یک میلیاردو دویست سیصد میشه زندگی و شهریه رو گذروند؟ دانشگاه با شهریه پایین هم انتخاب کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، بودجه شما بسته به هزینه های دانشگاه و سبک زندگی میتواند متغیر باشد اما با این مبلغ می توانید حدودا برای یک سال هزینه های خود را تامین نمایید.
mahsa
سلام روز بخیر 24 سال سن داشتن مدرک زبان و کارشناسی حسابداری با معدل 19 میتونم ارشد حسابداری رو تو هلند بخونم؟ بجز 13000 یورو تمکن مالی چقدر سرمایه داشته باشم کافیه برای حدود یک سال زندگی راحت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما مناسب است سرمایه کلی حدود ۲۵-۳۰ هزاریورو مناسب است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
ایمان مهرآور
۳۶ ساله.لیسانس حسابداری معدل۱۷.۱۵پایان خدمت.سرمایه ندارم.آیلتس ۶ماه دیگه خواهم داشت.سوالاتم: امکان ویزای تحصیلی با فاند کامل برای رشته ی مدیریت مالی یا مهندسی مالی ارشد،وجود داره برای من؟ ممنونم از مشاورتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه سن شما بالای 30 سال می باشد، بایستی پذیرش در دانشگاه های بین المللی کشورهای اروپایی مانند اتریش فنلاند سوئد دانمارک و ... اخذ نمایید و حداقل داشتن تمکن مالی 25 تا 30 هزار یورو الزامی است.
محمد
با سلام. برای فردی با 42 سال سن متاهل و با کارشناسی عمران ایا امکان پذیرش ارشد در هلند هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شانس ویزای هلند در مقطع ارشد تا 35 سال سن است و بالاتر از این سن ریسک ویزا وجود دارد. بهتر است برای کشورهایی مانند اتریش و فنلاند اقدام نمایید.
مشاوره رایگان