مهندسی پزشکی در هلند

بدون نظر

در مقاله پیشرو در مورد مهندسی پزشکی در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی، لیسانس و فوق لیسانس صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این بسیاری افراد تمایل دارند تا در رشته های مختلفی نظیر مهندسی در کشور هلند به ادامه تحصیل خود بپردازیند و سوالات بسیاری ذهن این افراد را به خود مشغول کرده است. نظیر، هزینه های مهاجرت به هلند و زندگی در هلند برای یک دانشجو سالانه چه میزان می باشد؟ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته مهندسی پزشکی در هلند وجود دارد؟ بهترین دانشگاه های مهندسی پزشکی در هلند کدام ها هستند؟ بازار کاری این رشته و درآمد مهندسین پزشکی در هلند چگونه است؟ برای دریافت جواب تمامی این سوال ها، لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. موسسه ملکپور با همکاری وکلای محلی و تفحص در سایت های معتبر به جمع آوری این محتوا اقدام نموده. تجربه موسسه در سوابق اخذ انواع ویزا از سرتاسر دنیا می تواند شما بزرگواران را برای رسیدن به آینده ای روشن راهنمایی کند. شما می توانید با استفاده از تلفن های رسمی موسسه با مشاورین خبره ما ارتباط برقرار کرده یا درخواست مشاوره رایگان خود را در وب سایت های رسمی موسسه ملکپور ثبت کرده تا مشاورین ما شرایط شما را برای تمامی روش های روز دنیا به صورت رایگان مورد ارزیابیی قرار دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل مهندسی پزشکی در هلند

درباره رشته مهندسی پزشکی در هلند

مهندسی پزشکی در هلند یکی از پر طرفدارترین رشته ها در میان گروه ریاضی می باشد. همانطور که از اسم این رشته مشخص است، رشته مهندسی پزشکی ترکیبی از علوم پزشکی و مهندسی در گرایش های مختلف نیز می باشد. رشته مهندسی پزشکی در کشور های نظیر امریکا، کانادا و در اروپا دارای طرح های بسیاری می باشد. از این رو سالانه بسیاری از افراد تمایل دارند تا به تحصیل مهندسی پزشکی در کشورهای مختلف بپردازند از جمله هلند. هلند یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های اروپا می باشد. زیرا بیشتر مردم کشور هلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند. از این رو امکانات شرایط خوبی برای مهاجرین فراهم کرده است.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند

شرایط تحصیل مهندسی پزشکی در هلند

تحصیل مهندسی پزشکی در هلند در مقاطع مختلف نظیر لیسانس و فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است. برای دریافت پذیرش تحصیلی در رشته های نظیر مهندسی پزشکی در هلند متقاضیان می بایست سطح زبان خود را متناسب با مقطع تحصیلی درخواستی تقویت کنند و با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی خود می توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی از هلند اقدام کنند. شرایط تحصیل در هلند در رشته مهندسی پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجوان بین المللی نیز امکان پذیر می باشد. حداقل نمره مدرک زبان انگلیسی متناسب با مقطع درخواستی متفاوت می باشد. در بخش‌های بعدی به بررسی دقیقتر آنها می پردازیم.

تحصیل کارشناسی مهندسی پزشکی در هلند

مدت زمان تحصیل مهندسی پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال می باشد. متقاضیان برای دریافت پذیرش تحصیلی از این مقطع می‌بایست آخرین مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم ۱۲ ساله را به همراه ریز نمرات ترجمه شده برای دانشگاه مربوطه ارسال نموده. علاوه بر این ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶ برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور هلند الزامی می باشد. محدودیت سنی خاصی برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی هلند وجود ندارد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های مهندسی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی ساخت و ساز، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و غیره وجود دارد.

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در هلند

برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند در رشته مهندسی پزشکی می بایست سطح زبان خود را در حد آیلتس شش و نیم تقویت کرده و علاوه بر این، داشتن مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات الزامی می باشد. در برخی از دانشگاه در کشور هلند قبولی آزمون جی آر ای نیز الزامی هست. لذا پیشنهاد می شود قبل از ارسال هر درخواستی، بهتر است مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از هر یک از دانشگاه های هلند را به صورت دقیقتر مورد بررسی قرار دهید. همچنین توجه به زمان درخواست پذیرش برای هر دانشگاه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

گرایش های رشته مهندسی پزشکی در هلند

همانطور که پیشتر توضیح دادیم تحصیل مهندسی پزشکی در هلند ترکیبی از رشته های مهندسی و علوم پزشکی است. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این رشته می بایست مباحثی مانند مغناطیس، الکترومغناطیس، الکترونیک و غیره را یاد بگیرند و تسلط کافی داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان مهندسی پزشکی در رابطه با تعمیر و نگهداری دستگاه های پزشکی بررسی استحکام مقاومت های این دستگاه ها اطلاعات کامل را به دست می آورند. همچنین دانشجویان در رابطه با آناتومی و فیزیولوژی انسانی اطلاعات لازم را کسب می کنند و علاوه بر این می تواند در طراحی و ساخت اندام های مصنوعی با استفاده از مواد های نظیر پلیمرها سرامیک ها و کامپوزیت ها چه شاخه ای از مهندسی متالوژی هست ورود پیدا کنند. بخشی از گرایش های رشته مهندسی پزشکی در هلند در ذیل لیست شده اند:

  • فناوری های مهندسی زیستی
  • بیوروباتیک
  • تصویربرداری و تشخیص آزمایشگاهی
  • طراحی دستگاه پزشکی
  • سیگنال ها و سیستم های فیزیولوژیکی

هزینه تحصیل مهندسی پزشکی در هلند

یکی دیگر از مهمترین موارد بررسی هزینه تحصیل مهندسی پزشکی در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شهریه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های هلند در حدود 8 تا 10 هزار یورو در سال و برای فوق لیسانس 12 و 16 هزار یورو سالانه برای دانشجویان بین المللی می باشد.

بورسیه تحصیلی هلند در رشته مهندسی پزشکی

امروزه بسیاری از افراد به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی از کشور هلند هستند. برای تحصیل مهندسی پزشکی در هلند می بایست در ابتدا دانشگاه و مقطع مورد نظر را بررسی کرده و متناسب با نیازمندی های دانشگاه ها اقدام کرد. علاوه بر این، هر یک از دانشگاه ها دارای کمک هزینه های مختلفی هستند. این بورسیه ها می تواند بخشی از هزینه تحصیل در هلند یا کل هزینه تحصیل را شامل شود. برای دریافت بورسیه در هلند مدارکی نظیر، داشتن مقاله های بین المللی، سطح زبان بالا و غیره مورد نیاز است. اما بهتر است بدون در نظر گرفتن بورسیه، هزینه های خود را پیش از اقدام بررسی نمایید. در صورتی که بتوانید بورسیه مورد نظر را دریافت کنید هزینه های تحصیل خود را تا حدودی می توانید کاهش دهید.

بورسیه دانشگاه توئنت

بورسیه دانشگاه توئنته (UTS) یک بورسیه برای دانشجویان ممتاز از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و همچنین کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA است که برای برنامه تحصیلات تکمیلی (MSc) در دانشگاه Twente درخواست می کنند. دانشجویان بین 3000 تا 22000 یورو برای یک سال دریافت می کنند.

بهترین دانشگاه های هلند در رشته مهندسی پزشکی

امروزه امکان تحصیل مهندسی پزشکی در هلند در دانشگاه های برتر این کشور زیبا برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است. دانشگاه های کشور هلند سالانه بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ برنامه تحصیلی برای دانشجویان در رشته های مختلف مهندسی را ارائه می دهند. در ادامه برترین دانشگاه های مهندسی پزشکی هلند را به همراه رتبه QS بررسی خواهیم کرد.

عنوان دانشگاه

رتبه QS

دانشگاه آمستردام

55

دانشگاه صنعتی دلفت

75

دانشگاه اوترخت

110

دانشگاه صنعتی واگنینگن

123

دانشگاه گرونینگن

128

دانشگاه اراسموس روتردام

179

 

تحصیل مهندسی پزشکی در دانشگاه دلفت هلند

دانشگاه دلفت هلند رشته مهندسی پزشکی را در دوره ارشد دو ساله ارائه می دهد. این دانشگاه که رتبه 57 QS را از آن خود ساخته گزینه خوبی برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی است زیرا که اعتبار رشته های مهندسی این دانشگاه بسیار بالا است و در میان 50 دانشگاه برتر این موضوع در دنیا قرار دارد. برای ورود به این رشته مدرک کارشناسی مرتبط با معدل حداقل 15 و نمره تافل 90 یا 6.5 آیلتس لازم است.

تحصیل مهندسی پزشکی در دانشگاه Twente

این دانشگاه رتبه 247 ام در دنیا و رتبه 10 را در هلند دارد. مهندسی زیست پزشکی، کارشناسی ارشد بیولوژی شیمی، مواد و نانوپزشکی از دانشگاه فناوری آیندهوون (TU/e) دانشجویان را قادر می‌سازد تا سیستم های جدیدی را طراحی کنند، که با آن بتوانند داروها، مواد زیستی و دستگاه‌های جدیدی را توسعه دهند. بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای تحصیل مهندسی پزشکی در هلند برای این دانشگاه اقدام کنند. مدت زمان تحصیل مهندسی پزشکی در دانشگاه twente 2 ساله می باشد. شهریه این دانشگاه در حدود 16500 یورو سالانه برای دانشجویان بین المللی است. کارشناسی ارشد مهندسی بیومدیکال در دانشگاه توئنته (UT) دانشجویان را برای تحقیق، طراحی و توسعه محصولات و فرآیندهای نوآورانه ای که به نفع بخش مراقبت های بهداشتی است، مجهز می کند. دانشجویان نوآوری های پزشکی را توسعه خواهند داد که واقعاً به مراقبت بهتر کمک می کند.

تحصیل مهندسی پزشکی در دانشگاه آیندهون

دانشگاه آیندهون هلند رتبه 233 در دنیا و رتبه 8 را در دانشگاه های هلند دارد. مهندسی زیست پزشکی - بیولوژی شیمی، مواد و نانوپزشکی Mastertrack یکی از پر طرفدارترین رشته های این دانشگاه محسوب می شود. مدت زمان تحصیل این رشته در کشور زیبای هلند در حدود 2 سال می باشد. علاوه بر این، شهریه این دانشگاه سالانه 16400 یورو برای دانشجویان بین المللی می باشد. مهندسی زیست پزشکی - استاد بیولوژی شیمی، مواد و نانوپزشکی از دانشگاه فناوری آیندهوون (TU/e) دانشجویان را قادر می‌سازد تا در میان دیگر سیستم های جدیدی را طراحی کنند، که با آن بتوانند داروها، مواد زیستی و دستگاه‌های جدیدی را توسعه دهند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در رشته مهندسی پزشکی

دانشجویان مهندسی پزشکی در هلند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر این کشور می‌تواند به مدت دوازده ماه در کشور هلند بمانند و به دنبال کار تخصصی خود بگردند. مادامی که شخص بتواند کار مرتبط با رشته خود را دریافت کنند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهد. همانند بسیاری از کشورها در صورتی که شخص پنج سال در کشور هلند زندگی کند، بیمه و مالیات را به صورت منظم پرداخت نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم هلند اقدام کند.

فرصت های شغلی و بازارکار مهندسی پزشکی در هلند

برای بررسی بازار کار هر کشور در ابتدا می بایست نرخ بیکاری این کشور را در تاریخ روز مورد بررسی قرار دهید. طبق آمارهای بدست آمده از کشور زیبا هلند، نرخ بیکاری در هلند در ماه مارچ سال 2022 در حدود 3.5 درصد می باشد. یعنی از هر 100 نفر تنها حدود 3 تا 4 نفر نتوانسته اند کار تخصصی در هلند برای خود پیدا کنند. در نتیجه هلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرین امروزه می باشد.

نمودار نرخ بیکاری هلند

هلند جز برترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی می باشد به دلیل وجود متخصصین فارغ التحصیل می توان بازار کار رشته مهندسی پزشکی در هلند را بسیار خوب تخمین زد.

درآمد رشته مهندسی پزشکی در هلند

مهندس پزشکی در هلند دارای شرایط درآمدی خوبی می باشد و بسته به سال های تجربه کاری می تواند به حقوق و مزایای بهتری دست یابد. معمولا متوسط حقوق مهندسی پزشکی در هلند حدود 4,190 و کمترین آن 2,180 و بیشترین آن 6,410 یورو ماهانه خواهد بود. در نمودار زیر شاخص درآمد رشته مهندسی پزشکی در هلند بر اساس میزان سابقه را مشاهده می کنید.

نمودار درآمد مهندس پزشکی در هلند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا برای تحصیل مهندسی پزشکی در هلند نیاز به مدرک زبان هست؟

برای تحصیل در کشور هلند برای مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاه ها آیلتس 6 و برای فوق لیسانس آیلتس 6.5 مورد نیاز هست.

✅ دانشجویان بعد از تحصیل امکان دریافت اقامت دائم را دارند؟

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در هلند می توانند به مدت 1 سال بمانند و به دنبال کار تخصصی بگردند و بعد از 4 سال کار و زندگی در هلند امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

✅ حدود شهریه مهندسی پزشکی در هلند برای مقطع فوق لیسانس چقدر می باشد؟

حدود شهریه برای این رشته در دانشگاه های خوب هلند 16500 یورو در سال می باشد.

✅ بازار کار در کشور هلند برای مهاجرین چگونه می باشد؟

با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور هلند، متقاضیان می توانند به راحتی شغل مناسب پیدا کنند و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند و در نهایت برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تحصیل مهندسی پزشکی در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی به همراه هزینه های تحصیل و غیره صحبت کردیم. امروزه رشته مهندسی پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته ها در دنیا برای تحصیل می باشد. این رشته، ترکیبی از علوم پزشکی و مهندسی نظیر مکانیک، برق و متالوژی می باشد. افراد بسیار زیادی قصد دارند تا در رشته مهندسی پزشکی در هلند یا سایر کشورها به تحصیل بپردازند. همانند بسیاری از کشورها تحصیل در هلند در مقطع لیسانس 4 ساله و در مقطع فوق لیسانس 2 ساله می باشد. میانگین شهریه دانشگاه ها سالانه در حدود 16500 یورو می باشد. علاوه بر این، دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود می توانند در کشور بمانند و به دنبال کار تخصصی در رابطه با رشته تحصیلی خود بگردند. تا ویزای خود را در نهایت به ویزای کاری تغییر دهند. مادامی که متقاضی 4 سال در هلند کار کند و بیمه و مالیات این کشو را به صورت مرتب و منظم پرداخت کند، می تواند برای دریافت اقامت دائم هلند اقدام نمایند. موسسه ملکپور آماده هست تا با داشتن تجربه های درخشان و فوق العاده در دریافت انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری شما عزیزان را در این مسیر یاری رساند. شما عزیزان با استفاده از تلفن های موسسه یا ثبت درخواست در وب سایت های موسسه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید و شرایط مهاجرتی خود را به صورت رایگان مورد بررسی قرار دهید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان