معرفی دانشگاه واخنینگن هلند

بدون نظر

افراد زیادی به منظور بهره مندی از علم و دانش به روز و کسب تجربه های جدید در این حوزه دست به مهاجرت می زنند. مقصد های زیادی برای ادامه تحصیل بین المللی وجود دارد که یکی از آنها کشور زیبای هلند است. به طبع دانشجویان برای شروع تحصیل در هلند به اطلاعاتی تکمیلی نیاز خواهند داشت که بتوانند محاسبات پیش از سفر خود را داشته باشند و اطلاع از هزینه ها و شهریه ها، اقامت گاه ها و ضروریاتی که برای پذیرش مورد نیاز خواهد بود می تواند بسیار کمک کننده باشد. ما در موسسه مشاوره MIE برآن شدیم تا به تفسیر این اطلاعات بپردازیم اطلاعاتی از دانشگاه واخنینگن هلند که از سرچ های متعدد و مشاوره با وکلای محلی هلند حاصل شده است. هر چند این اطلاعات جز خدمات موسسه به حساب نمی آیند و متقاضیان می بایست به منظور اطلاع از همه خدمات موسسه مشاوره MIE با این مرکز تماس برقرار نمایند و از مشاوره رایگان بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر ساختمان دانشگاه واخنینگن هلند

معرفی دانشگاه واخنینگن هلند

دانشگاه واخنینگن هلند (Wageningen University & Research) که با استارت آموزش کشاورزی فعالیت خود را استارت زده است در سال 76 18 بنا نهاده شد. پیشرفت و ترقی علوم کشاورزی در این دانشگاه در سالهای متمادی پیگیری شده. اکنون دانشگاه واخنینگن هلند به یکی از دانشگاه های هلند و مراکز تحقیقاتی بزرگ بدل شده که در کنار آموزش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحقیقات گسترده و تخصصی می پردازد. موضوعاتی مانند علوم مهندسی و علوم زیستی هم در این دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردارند.

پردیس های دانشگاه واخنینگن (WUR)

محوطه دانشگاه و تحقیقات Wageningen در 70 هزارمتر مربع گسترده شده و دانشجویان، معلمان، محققان و کارکنان از بیش از 100 کشور مختلف مهمان این مجموعه هستند. در مرکز پردیس، ساختمان های آموزشی قرار دارند. به طبع دانشجویان محصل در Wageningen University & Research بیشتر وقت خود را در این پردیس سپری می کنند. طبیعت زیبا و لذت بخش هنر چشم نواز از ویژگی های این مجموعه است. با ساخت ساختمان های جدید، پردیس Wageningen به سرعت در حال گسترش است. پردیس در مرکز هلند قرار گرفته است و با شهرهای آمستردام، روتردام و لاهه تنها یک ساعت فاصله دارند. دانشجویان می توانند ظرف 40 دقیقه به اوترخت و تنها در 20 دقیقه به آرنهم برسند. تا مرکز شهر واخنینگن تنها 3 کیلومتر فاصله دارد.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

 

رنکینگ دانشگاه واخنینگن

یکی از رشته هایی که همواره دانشگاه واخنینگن هلند (Wageningen University & Research) را در سکوهای برتر رتبه بندی های جهانی قرار داده است رشته کشاورزی و جنگلداری عنوان شده. طبق اظهارات دانشجویان این دانشگاه برای هفدهمین بار متوالی به عنوان بهترین دانشگاه هلند مطرح می شود. جدول زیر رتبه های دیگردر زمینه های مختلف این دانشگاه را مطرح کرده است:

رنکینگ برگزار شده

رتبه دانشگاه واخنینگن

رنکینگ the بین دانشگاه های سطح جهان

رتبه 53 در جهان

رنکینگ qs بین دانشگاه های سطح جهان

رتبه 123 در جهان

رنکینگ qs با موضوع کشاورزی و جنگلداری

رتبه اول در جهان

رنکینگ qs با موضوع علوم طبیعی

رتبه 5 در جهان

رنکینگ US News با موضوع اکولوژی محیطی

رتبه اول در جهان

رتبه بندی Keuzegids در بین دانشگاه های هلند

رتبه اول هلند

 

دانشکده های Wageningen University & Research

هر یک از گروه های درسی در دانشگاه واخنینگن هلند توسط یک استاد سرپرستی می شوند. یک دانشکده در Wageningen University & Research متشکل از پنج بخش با اهداف مشترک فعالیت می کند.

گروه ها

بخش های مختلف دانشکده

کشاورزی و علوم غذایی

بخش علوم غذایی

بخش علوم زیستی

بخش علوم تغذیه

بخش علوم زیست مولکولی

علوم دامی

بخش حیوانات در سیستم های غذایی و جامعه آینده

بخش زیست شناسی جانوری یکپارچه

بخش دینامیک و ژنومیک جمعیت

علوم محیطی

بخش علوم خاک

علوم گیاهی

 

علوم اجتماعی

بخش علوم بازرگانی

بخش فضا، مکان و جامعه

بخش حکمرانی پایدار

بخش ارتباطات، فلسفه و فناوری

بخش اقتصاد

 

رشته های دانشگاه واخنینگن هلند

در دانشگاه واخنینگن هلند 6 رشته به زبان انگلیسی در دسترس متقاضیان بین المللی مقطع لیسانس قرار گرفته است در این میان بیش از 19 رشته هم به زبان هلندی در دسترس است. برای کارشناسی ارشد این دانشگاه هم انتخاب رشته بین 30 موضوع مختلف امکان پذیر خواهد بود. در جدول زیر به رشته های مقطع مختلف پرداخته شده:

رشته های لیسانس دانشگاه WUR

رشته های فوق لیسانس WUR

علوم دامی به زبان انگلیسی

آگرواکولوژی

علوم محیطی به زبان انگلیسی

اصلاح نژاد و ژنتیک دام

تکنولوژی غذایی به زبان انگلیسی

علوم دامی

مدیریت بین المللی زمین و آب به زبان انگلیسی

علوم زیستی

خاک، آب، جو به زبان انگلیسی

بیوانفورماتیک

گردشگری به زبان انگلیسی

زیست شناسی

فناوری کشاورزی

مهندسی بیوسیستم

کسب و کار و علوم مصرف کننده

توسعه و نوآوری روستایی

بیوتکنولوژی

مدیریت کیفیت غذا

علوم زیستی مولکولی

تکنولوژی غذایی

مدیریت جنگل و طبیعت

فناوری غذایی

اقتصاد و سیاست

حفاظت از جنگل و طبیعت

 

 

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه واخنینگن هلند (WUR)

واضح است که برای پذیرش در دانشگاه واخنینگن هلند (Wageningen University & Research) دانشجویان بین المللی ملزم به رعایت برخی شرایط می باشند؛ این شرایط شامل الزامات خاص کشور مبدا، الزامات زبان و الزاماتی در رابطه با رشته مورد انتخاب خود آنها خواهد بود. به طور معمول شرایط پذیرش در این دانشگاه اینگونه است که مدرک و معدل دوره متوسطه متقاضی، سطح زبان مورد نیاز برنامه انتخابی به زبان انگلیسی و یا هلندی در صورت انتخاب رشته های که تدریس آنها به زبان هلندی عنوان شده لازم است.

تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند در مقطع کارشناسی

دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه واخنینگن در مقطع لیسانس می توانند انتخاب رشته خود را در میان رشته هایی که به زبان انگلیسی یا هلندی ارائه می شود انجام دهند به طبع اثبات مهارت زبان مطابق با انتخاب رشته مهم است. این دوره در سه سال تحصیلی سپری می شود و دانشجویان در حدود 180 واحد درسی را مطالعه خواهند کرد.

پذیرش دانشگاه واخنینگن در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان و متقاضیان بین المللی که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه واخنینگن هلند را دارند می توانند انتخاب رشته خود را از میان رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود انجام دهند. این مقطع در دو سال تکمیل می شود و دانشجویان ملزم به سپری کردن 120 واحد درسی خواهند بود.

تحصیل دکترا در دانشگاه واخنینگن هلند

پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد که پیش نیاز این مقطع خواهد بود تحصیل درهلند در مقطع دکتری در دانشگاه واخنینگن هلند امکان پذیر می شود. با توجه به تحقیقاتی بودن و مولفه هایی مانند پایان نامه تحت نظارت اساتید 4 سال به طول خواهد انجامید. نظارت بر پایان نامه این مقطع در دانشگاه بواسطه یکی از مراکز و دانشکده های تحقیقاتی همین دانشگاه انجام شود.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه واخنینگن هلند

همان گونه که گفته شد رشته های مختلف قابل ارائه در دانشگاه واخنینگن هلند به دو زبان انگلیسی و هلندی خواهند بود بنابراین دانشجویان مقطع لیسانس به مقتضای رشته خود ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی و هلندی می باشند. جدول زیر از مدارک و نمرات قابل پذیرش زبان انگلیسی و هلندی در اپلای دانشگاه واخنینگن حکایت می کند:

زبان انگلیسی

آزمون آیلتس آکادمیک

نمره کلی 6، با حداقل نمره فرعی 6.0 برای صحبت کردن

آزمون تافل

مبتنی بر اینترنت: 80، با حداقل امتیاز فرعی 20 برای اسپیکینگ

گواهی زبان انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) - C1 Advanced

امتیاز بین 169-210

اولین گواهینامه کمبریج به زبان انگلیسی (FCE) - اول B2

امتیاز بین 169-190

گواهی مهارت کمبریج در زبان انگلیسی (CPE) - مهارت C2

امتیاز بین 180-230

 

زبان هلندی

گواهی NT2-II

گواهی VWO 'Nederlands' (به عنوان مثال در VAVO، آموزش بزرگسالان)

VWO 'Staatsexamen Nederlands'

CNavT; 'Educatief Startbekwaam' یا 'Educatief Professioneel'

 

 

دانشجویان دانشگاه واخنینگن هلند

ددلاین اپلای دانشگاه واخنینگن هلند

ددلاین اپلای برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان اروپایی تفاوت دارد. جدول زیر می تواند در رابطه با ددلاین ها مفید واقع شود.

ددلاین های اپلای دانشگاه واخنینگن

تاریخ های مقرر

تاریخ اپلای ترم اول

1 آوریل

مهلت درخواست برای ترم اول

15 آوریل

تاریخ اپلای ترم دوم

15 سپتامبر

مهلت درخواست برای ترم دوم

1 اکتبر

 

شهریه دانشگاه واخنینگن

با توجه به اینکه شهریه دانشگاه واخنینگن هلند (Wageningen University & Research) هر ساله تغییر می کند؛ بهتر است دانشجویان نسبت به بررسی دقیق تر این مهم اقدام کنند. هزینه تحصیل در هلند برای متقاضیان کارشناسی در سال تحصیلی 2021-2022، مبلغ 14.616 یورو عنوان شده این در حالی است که هزینه تحصیل این مقطع برای سال تحصیلی 2022- 2023 حدود 15.700 یورو مقرر شده است. شهریه برای دانشجویان کارشناسی ارشد سال تحصیلی 2021-2022 مبلغ 17.616 یورو است ولی در سال تحصیلی 2022-2023 مبلغ 18.700 یورو عنوان شده.

هزینه زندگی دانشجویان Wageningen University & Research

جدای از بحث شهریه ها دانشجویان بین المللی که به منظور تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند در این کشور ساکن می شوند می بایست هزینه هایی را تحت عنوان هزینه زندگی متحمل شوند در جدول زیر این هزینه ها را تا حدودی برآورد کرده ایم:

عناوین هزینه ها

مبلغ هزینه ها

مسکن

تقریباً 400.00 یورو در ماه

بیمه سلامت

1470 یورو

اجازه اقامت

207 یورو

کتاب، غذا و مواد آموزشی

تقریباً 550.00 یورو در ماه

هزینه هایی مانند کارت تلفن، حمل و نقل و ..

300 یورو

 

بورسیه دانشگاه واخنینگن هلند

دانشجویان بین المللی که به دانشگاه واخنینگن هلند وارد می شوند می توانند در مقطع لیسانس از دو بورسیه بهره مند شوند بورسیه تحصیلی هند و بوسیه لاله های نارنجی که مختص کشور های محدودی است. همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد هم می توانند از بورسیه هایی استفاده نمایند جدول زیر به بررسی بورسیه ها در دانشگاه واخنینگن هلند پرداخته است.

بورسیه تحصیلی هلند (دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس)

بورسیه در هلند از دانشجویان با استعداد تعدادی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا حمایت می کند. اگر دانشجویی به عنوان یک ذینفع بورسیه هلند انتخاب شود، یک بار مبلغ بورسیه اعطا شده را دریافت خواهد کرد. به یک نامزد می توان چندین بورسیه تحصیلی هلند، حداکثر تا سه (15000 یورو) اعطا کرد. این مبلغ در سال اول تحصیل دانشجو به حساب بانکی هلند او واریز می شود.

بورسیه لاله های نارنجی

دانشگاه و تحقیقات واخنینگن دارای حداکثر 30 بورسیه تحصیلی است که در شش کشور پراکنده شد هندوستان، اندونزی، روسیه، آفریقا، ویتنام و کره. اگر دانشجویی برای این بورسیه انتخاب شود، 25٪ کاهش در شهریه عادی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EFTA دریافت خواهد کرد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Wageningen هلند

با توجه به اینکه دانشگاه Wageningen هلند دانشگاهی مطرح در سطح بین الملل است به طبع یافتن خوابگاه های دانشجویی ممکن است دانشجویان را با چالش هایی روبه رو کند اما با پرداخت به موقع شهریه و هزینه ها در اول ترم می توان از این دشواری کاست. Idealis & ROOM.nl به عنوان یک ارائه دهنده مسکن دانشجویی بواسط دانشگاه Wageningen هلند معرفی می شود تا دانشجویان بتوانند در راستای رزو خوابگاه دانشجویی اقدام کنند. در بازار خصوصی هم امکان یافتن مسکن برای دانشجویان وجود دارد. لیست زیر سایت هایی است که یافتن مسکن در بازار خصوصی را آسان می کند.

DUWO

Kamernet.nl

 

ShortStayWageningen

Kamers.nl

بلوک-هیزبهیر

Subrent Facebook

Plaza فیس بوک

سوسیوس

KamersWageningen

اتاق Wageningen

Kamersocial.nl

Kamertje.nl

 

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Wageningen

دانشجویان که برای مدت معینی بواسطه ویزای تحصیلی هلند در هلند حضور دارند با پایان یافتن مدت مقرر تحصیل می بایست به اقامت موقت خود پایان دهند اما در این میان فرصتی وجود دارد که دانشجویان پس از اتمام تحصیل در صورت تمایل می توانند نوع اقامت خود را به اقامتی دائم بدل کنند و بواسطه آن بتوانند تابعیت و پاسپورت هلند را پس از سپری کردن مراحل قانونی بدست بیاورند. کار در هلند، ازدواج، سرمایه گذاری از روش هایی هستند که با رعایت قوانینی مانند مالیات و بیمه و ثبت قانونی ازدواج بتوان به این مهم دست یافت.

مشاهیر دانشگاه واخنینگن

  • رود کوپمنز: جامعه شناس هلندی
  • جان اودینک: سیاستمدار هلندی
  • ویلی اسمیت: حافظ محیط زیست
  • ابی ریچاردز: فیمنیست و فعال محیط زیست
  • مارتین کاتان: متخصص تغذیه هلندی
  • هلگا ون لور: هواشناس هلندی

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه واخنینگن هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه مسکن در دانشگاه واخنینگن هلند برای دانشجویان بین المللی حدودا چقدر است؟

هزینه مسکن برای زندگی در این دانشگاه به طور میانگین 400 یورو در ماه عنوان شده.

✅ شهریه دانشگاه واخنینگن برای دانشجویان مقطع لیسانس در سال جدید تحصیلی چقدر است؟

هزینه تحصیل این مقطع برای سال تحصیلی 2022-2023 حدود 15.700 یورو مقرر شده است.

✅ تاریخ مقرر شده برای اپلای ترم اول در دانشگاه واخنینگن هلند چه موقع است؟

این تاریخ 1 آوریل عنوان شده.

✅ تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه واخنینگن هلند چند سال به طول می انجامد؟

تحصیل مقطع دکترا در این دانشگاه 4 سال به طول خواهد انجامید.

سخن پایانی

در این نوشتار به یکی از دانشگاه های بین المللی و مطرح در هلند تحت عنوان دانشگاه واخنینگن هلند پرداخته شد. دانشگاه واخنینگن دارای رتبه های نخست در زمینه کشاورزی و جنگلداری و اکولوژی محیطی است و در سایر رنکینگ های جهانی نیز دارای رتبه های برتر است. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود دارد. دانشجویان می توانند با متحمل شدن هزینه و شهریه دانشگاه واخنینگن هلند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند و امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی هلند نیز وجود خواهد داشت. دانشگاه برای سهولت کار دانشجویان در راستای یافتن مسکن دانشجوی تامین کننده های مسکن را معین کرده و بعلاوه امکان یافتن خوابگاه و اقامتگاه برای دانشجویان در بازار خصوصی نیز وجود داد. علاقه مندان به تحصیل در Wageningen University & Research می توانند با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسه بهره مند شوند. 

امتیاز 4 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان