ویزای توریستی هلند - اخذ ویزای هلند

6 نظر

ویزای توریستی هلند، شرایط و مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه و شرایط ریجکتی ویزا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کشور هلند معروف به سرزمین لاله ها در غرب قاره سرسبز اروپا واقع گردیده است و از قسمت جنوبی با کشورهای آلمان و بلژیک همسایه بوده و قسمت های غربی و شمالی آن را دریا فرا گرفته است. پایتخت این کشور شهر آمستردام است و از مهمترین شهرهای آن شهر لاهه می باشد که تمامی نشست های سیاسی در آن برگزار می گردد. کشاورزی و دامداری در کشور هلند دو صنعت بسیار قوی بوده و این کشور یکی از صادر کنندگان اصلی مواد لبنی به دیگر کشورهای جهان است. با توجه به ثروتمند بودن این کشور، مردمان هلند از رفاه اجتماعی سطح بالا و بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. زیبایی های موجود در کشور هلند هر سال باعث جلب توجه افراد بسیاری به این کشور و افزایش درخواست ویزای توریستی هلند می شود. با توجه به کیفیت مطلوب زندگی و همچنین امنیت و رفاه سطح بالا، کشور هلند در میان بهترین کشورها جهت زندگی قرار گرفته است. زبان رایج مردمان کشور هلند دو زبان هلندی و انگلیسی است و واحد پولی این کشور اروپایی یورو است. چنانچه تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات تکمیلی در زمینه ویزای توریستی و مهاجرت به هلند را داشتید می توانید به صورت رایگان از مشاوره تلفنی موسسه ملک پور بهره مند گردید. مقاله ویزای توریستی هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی جمع اوری شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای توریستی هلند

انواع ویزای توریستی هلند

برای ورود به کشور هلند نیاز به اخذ ویزای این کشورمی باشد که یکی از آنها ویزای توریستی است. ویزای توریستی در انواع مختلفی وجود دارد . ویزای توریستی خود به چند دسته تقسیم می شود که شامل ویزای توریستی کوتاه مدت یکبار ورود، ویزای توریستی کوتاه مدت دوبار ورود و ویزای توریستی بلندمدت یا مالتی می باشد. هر کدام از این ویزا های توریستی دارای تعاریف متفاوتی می باشند که این تعاریف شرایط اخذ آنها را مشخص می نماید. ویزای توریستی هلند، از پر متقاضی ترین و پرطرفدارترین ویزاهای این کشور در بین متقاضیان می باشد. ویزای توریستی هلند با اهداف و مقاصد گوناگون صادر می گردد. انواع ویزاهای توریستی هلند را در ادامه شرح داده ایم.

ویزای گردشگری یا تفریحی هلند

اصلی‌ترین هدف افراد برای اخذ ویزای توریستی و ورود به کشور هلند، گردش و دیدن مکان های تفریحی و زیبای این کشور می‌باشد که به همین منظور ویزای توریستی گردشگری یا تفریحی هلند صادر می‌گردد. مدت زمان اعتبار و اجازه اقامت افراد با این نوع ویزا و ۹۰ روز و یکبار ورود است.

بازدید از خانواده

ملاقات خانواده و بستگان می‌تواند مقصودی برای اخذ ویزای توریستی هلند باشد و افرادی که به قصد دیدار عزیزان خود می خواهند وارد کشور هلند شوند با داشتن دعوتنامه به هدف خود بسیار نزدیک می گردند

شرکت در همایش یا سمینار

به منظور شرکت در دوره‌های آموزشی، همایش و جلساتی که در کشور هلند برگزار می شود افراد می‌توانند با دعوت نامه از سوی برگزار کننده این نوع برنامه ها، اقدام به اخذ ویزای توریستی در مدت زمان محدود برای ورود به کشور هلند کنند و با اخذ این نوع ویزا اجازه کار و فعالیت یا تحصیل برای افراد در طولانی مدت صادر نخواهد شد.

تجاری

جلسات، قرار ها و نشست هایی که مربوط به تجارت ، کنفرانس ها و غیره می‌تواند هدفی باشد که افراد به وسیله آن وارد کشور هلند شوند. برای گرفتن این نوع ویزای توریستی، نشان دادن مدارک و اسناد یا دعوت نامه از سوی برگزار کننده این کنفرانس ها از سوی متقاضی الزامی و ضروری است.

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ ویزا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ ویزا

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی هلند

علاقه مندان و دوست داران سفر به کشور هلند از طریق دریافت یا ویزای توریستی هلند، در اولین قدم باید اقدام به پرکردن فرم درخواست ویزا نمایند، این فرم بر روی سایت سفارت کشور هلند موجود می باشد و متقاضیان ویزای توریستی هلند می توانند این فرم را پرینت و تکمیل نمایند. پس از تکمیل نمودن فرم مربوطه، این فرم همراه با تمامی مدارک لازم باید تحویل سفارت کشور هلند داده شود. جهت دریافت اطلاعات در زمینه مدارک ضروری و مورد نیاز و چگونگی آماده سازی آن ها بهتر است از مشاوره کارشناسان معتبر و مجرب مهاجرتی نظیر مشاوران مؤسسه ملک پور بهره مند شد. چک لیست مدارک سفارت هلند، که تمامی آن ها باید به صورت رسمی ترجمه گردند، در زیر قابل مشاهده می باشد:

تحصیل دکترا در اتریش

 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه و همچنین داشتن دو صفحه خالی
 • کپی ویزاهای پیشین در صورت وجود
 • کپی بلیط های رفت و برگشت
 • بیمه نامه مسافرتی با حداقل پوشش 30 هزار یورویی
 • نشان دادن محل اقامت، نظیر رزو هتل، با توجه به مدت زمان اعتبار ویزا
 • ترجمه گواهی اسناد ازدواج، طلاق، تولد فرزند و یا مرگ همسر
 • اسناد مالی و ترجمه آن ها
 • گواهی تمکن مالی پوشش دهنده هزینه اقامت در هلند برابر با 34 دلار به ازای هر روز اقامت در این کشور
 • در صورتی که شخص درخواست دهنده ویزای توریستی هلند محصل باشد باید تمامی مدارک نشان دهنه ثبت نام در دانشگاه را ارئه نماید.
 • افراد شاغل باید قرارداد کاری، فیش های حقوقی، پرینت بانکی نشان دهنده گردش مالی شش ماه اخیر، اجازه نامه از جانب کارفرما و نامه پرداخت مالیات را به سفارت هلند ارائه نمایند.
 • در صورتی که متقاضی ویزای توریستی دارای بستگانی در این کشور باشد باید دعوتنامه ای از جانب آن ها همراه با ذکر شماره تماس و آدرس ارائه نماید. بنابراین از جمله مهم ترین موارد در خصوص مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه، ذکر آدرس و شماره تماس می باشد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی هلند

یکی از نکاتی که علاقه مندان به دریافت ویزای توریستی هلند باید به آن توجه نمایند، مدت زمان صدور این ویزا است. به صورت معمول مدت زمان لازم جهت تصمیم برای صدور و یا عدم صدور ویزا برای متقاضی توسط سفارت هلند، هشت هفته است. در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار گیرد، سفارت کشور هلند برچسبی را درون پاسپورت شخص قرار می دهد که بر روی این برچسب زمان و همچنین تاریخ شروع و به پایان رسیدن ویزا ذکر گردیده است. در صورتی که درخواست ویزا پذیرفته نگردد، متقاضی ویزای توریستی، چهار هفته زمان دارد تا فرم اعتراض به رد درخواست ویزا را تکمیل نماید و تحویل سفارت کشور هلند دهد. لازم به ذکر است افرادی که ویزای توریستی هلند را دریافت می نمایند، علاوه بر امکان سفر به کشور هلند از طریق این ویزا، امکان سفر به 26 کشور دیگر از اعضای اتحادیه شنگن برای آنان فراهم می گردد. باید توجه داشت که ویزای توریستی صادر شده برای کشور هلند قابل تمدید نیست و پروسه مربوطه باید از اول طی شود.

هزینه ویزای توریستی هلند

پرداخت هزینه‌های مربوط به صدور ویزا یکی از رکن های اساسی در فرایند رسیدن به ویزای توریستی هلند می باشند. هزینه این نوع روادید برای افراد 80 یورو، افراد 6 تا 11 سال 40 یورو می باشد. اما در این میان گروه‌هایی هستند که نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای صدور ویزا ندارند این گروه ها شامل:

 • کودکان زیر ۶ سال
 • دانش آموزان
 • دانشجویات تحصیلات تکمیلی
 • معلمان همراه
 • محققانی که برای یک پژوهش علمی به کشور هلند سفر می کنند
 • نمایندگان سازمان‌های غیرانتفاعی ۲۵ سال یا کمتر که در سمینارها، کنفرانس‌ها، رویدادهای ورزشی، فرهنگی یا آموزشی سازمان‌دهی شده توسط سازمان‌های غیرانتفاعی شرکت می‌کنند.

بیشتر بدانید: ویزای همراه هلند

تمکن مالی برای ویزای توریستی هلند

در کنار پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزا در رابطه با منابع مالی و پرداخت هزینه ها به تمکن مالی برای ویزای توریستی هلند برمی‌خوریم. تمکن مالی به معنای این است که همه افرادی که قصد مسافرت کوتاه مدت به کشور هلند را دارند باید توانایی پرداخت هزینه های خود و افرادی که به همراه آنان می باشد در مدت زمان حضورشان در این کشور را داشته باشند. این توانایی پرداخت از طریق گردش سه ماه آنان مشخص می گردد. کاری که افراد باید در این رابطه انجام دهند، افتتاح حساب و و واریز مبلغ مورد نیاز برای ۳ ماه حضور در کشور هلند می باشد. تمکن مالی برای ویزای توریستی هلند ۳۴ یورو به ازای هر روز اقامت در کشور هلند می باشد. برای مثال کسی که قصد ماندن ۹۰ روز در این کشور را دارد، تمکن مالی او باید حداقل ۳.۰۶۰ یورو باشد.

میدان کلیسای جامع اوترخت

میدان کلیسای جامع اوترخت

کانال های جردن و آمستردام

کانال های جردن و آمستردام

شرایط تمدید ویزای توریستی هلند

همانگونه که بیان نمودیم در شرایط معمول ویزای توریستی قابل تمدید نمی باشد، اما در صورتی که دارنده ویزای توریستی دارای مورد اضطراری باشد و یا این که در طی سفر حادثه ای نظیر بیماری، لغو شدن پرواز و یا دلایلی نظیر دلایل بشر دوستانه برای وی پیش آید، پلیس کشور هلند و یا مقامات مربوطه می توانند ویزای توریستی وی را با توجه و بررسی دقیق شرایط حاصله، تمدید نمایند. این مقاله جامع و کامل توسط موسسه ملک پور نوشته شده است و کپی برداری از بخش های مختلف آن از نظر شرع و قانون حرام می باشد. دلایل و شرایط متقاضی برای درخواست تمدید ویزای توریستی هلند باید به اندازه کافی قانع کننده باشند که مقامات کشور هلند آن را پذیرفته و تایید نمایند. اما باید توجه داشت در صورتی که دلایل ارائه شده قانع کننده نباشند و فرد بیش از مدت زمان مشخص شده در ویزا در هلند باقی مانده باشد، به عنوان فرد خاطی جریمه می گردد. مقدار هزینه پرداختی جهت تمدید ویزای توریستی هلند 30 یورو است.

نحوه گرفتن وقت سفارت هلند

پس از تکمیل نمودن فرم مربوط به درخواست صدور ویزای توریستی و تهیه نمودن چک لیست مدارک سفارت هلند، تمامی این موارد باید به صورت کامل و بدون هیچگونه نقصی به سفارت کشور هلند تحویل داده شوند. انجام تمامی امور اداری مربوطه، انجام انگشت نگاری و طی نمودن تمامی مراحل جهت دریافت ویزای توریستی هلند، در کل هشت هفته بطول می انجامند و باید توجه داشت که تعطیلات مربوط به سفارت و همچنین تعطیلات رسمی شامل زمان ذکر شده نمی گردند. البته باید به این نکته توجه داشت که در برخی از مواقع افسر بررسی کننده پرونده ممکن است درخواست مدارک بیشتری نماید که در این صورت روند اخذ ویزای توریستی هلند طولانی تر خواهد شد. هزینه درخواست ویزای توریستی در اخذ وقت سفارت هلند برای هر متقاضی 60 یورو است که کودکان زیر ده سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند. متقاضیان ویزای توریستی هلند باید توجه داشته باشند که حتی در صورت رد شدن درخواست، این هزینه عودت داده نمی شود.

مراحل مختلف اخذ ویزای توریستی هلند

دریافت ویزای توریستی هلند یک پروسه چند مرحله ای است که متقاضیان دریافت این نوع ویزا جهت موفقیت در این زمینه باید تمامی مراحل را با دقت به انجام برسانند. علاقه مندان و متقاضیان دریافت ویزای توریستی هلند باید در ابتدا تمامی مدارک ذکر شده در بخش های قبلی را به صورت کامل تهیه نموده و به سفارت کشور هلند تحویل دهند، آن ها همچین باید پروسه مربوط به انگشت نگاری و پرداخت هزینه های مربوطه(که هزینه غیر قابل برگشت است) را محقق نمایند. بعد از ارائه مدارک به سفارت کشور هلند، متقاضی باید منتظر دریافت جواب از جانب سفارت باشد. پروسه بررسی تمامی مدارک در سفارت کشور هلند حدود هشت هفته بطول می انجامد. ویزای توریستی صادر شده امکان اقامت نود روزه در کشور هلند را برای متقاضی فراهم می نماید. لازم به ذکر است که وجود دعوتنامه از جانب فرد دارای اقامت هلند در پرونده متقاضی ویزای توریستی، باعث افزایش شانس دریافت ویزا می شود. اتباع کشورهایی نظیر آنگولا، کشور ایران، کشور افغانستان، کشورغنا، کنگو، کشور گینه بیسائو، اتیوپی، کشور نپال، بنگلادش، کشورعراق، کشور پاکستان، اریتره، کشور سوریه، کلمبیا، گامبیا، کشور سریلانکا، سومالی، کشور نیجریه، سودان و سیرالئون برای ورود به کشور هلند و کشورهای عضو حوزه شنگن باید ویزا دریافت نمایند. باید توجه داشت که پرداخت هزینه مربوط به ویزای توریستی کشور هلند برای افراد محقق و پژوهشگر و کودکان زیر ده سال ضروری نمی باشد. در صورتی که متقاضی ویزای توریستی هلند از کشور دیگری غیر از ایران نظیر کشور گرجستان، کشور روسیه، ارمنستان، کشور مولداوی و اوکراین جهت دریافت این نوع ویزا اقدام نماید، هزینه های وی کاهش پیدا می کند.

ویزای توریستی هلند با وثیقه و بدون نیاز به وثیقه

دریافت ویزای توریستی هلند برای متقاضیان در اکثر موارد نیازمند وثیقه می باشد. ذکر این نکته در این بخش از مقاله ضروری است که متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی هلند باید دارای دعوت نامه باشند که امکان صدور این دعوت نامه ها تنها از جانب افراد دارای پشتوانه مالی مناسب و یا دارای موقعیت و شرایط اجتماعی سطح بالا امکان پذیر می باشد. وجود دعوت نامه تاثیر زیادی بر روال پرونده داشته و شانس دریافت ویزای توریستی هلند را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. در صورتی که دریافت کننده ویزای توریستی در کشور هلند مرتکب جرم شده و یا اینکه درخواست پناهندگی نماید، شخص ارسال کننده دعوت نامه با مشکلات بسیاری رو به رو می‌گردد و حتی تا مدت ها قادر به صدور دعوت نامه نخواهد بود. لذا جهت جلوگیری از این امر و به منظور مشخص شدن حسن نیت فرد مبلغی به عنوان وثیقه از متقاضی ویزای توریستی دریافت شده و پس از بازگشت از سفر به وی عودت داده خواهد شد.

ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه

قبلاً به این موضوع اشاره شد که داشتن دعوت نامه از سوی شهروندان کشور هلند، شانس افراد را برای اخذ این نوع ویزا چند برابر می‌کند، اما این امکان برای همگان وجود ندارد و نمی توانند با دعوت نامه به ویزای توریستی فکر کنند. راهکار مناسب برای این گونه از افراد چیست؟ آیا نمی توانند به کشور هلند سفر کنند؟ در رابطه با این سوال باید گفت که ارائه اسناد ملکی و وثیقه، می‌تواند شانس متقاضیان را برای گرفتن ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه افزایش دهد. فرد با گذاشتن وثیقه با مبلغ تعیین شده از سوی دولت هلند، آن را جایگزین دعوتنامه کرده و وارد کشور هلند می شود. وثیقه، مدرک مناسبی برای اثبات این موضوع است که افراد قصد برگشت به کشور خود را دارند و با هدف پناهندگی در کشور هلند به ویزای توریستی هلند فکر نکرده اند.

ریجکتی ویزای توریستی هلند

با وجود ارائه مدارک به صورت کامل گاهی موقع ممکن است ویزای توریستی هلند ریجکت شود و این مورد در وابستگی به نظر افسر پرونده نیز می باشد. در صورت قوی بودن پرونده و همچنین کامل بودن مدارک ارائه شده به صورت معمول ریجکتی وجود نخواهد نداشت اما در کل دریافت ویزاهای توریستی از جمله ویزای توریستی با ریسک هایی همراه می باشد. برخی از دلایل ریجکتی ویزا در این بخش از مقاله ارائه گردیده اند.

مشخص نبودن علت سفر به کشور هلند

ممکن است دلایل شخصی ارائه شده مطابقتی با پرونده نداشته باشد و یا این که تعداد سفرهای قبلی فرد اندک باشد. زیرا به صورت معمول دلیل منطقی برای این مورد وجود ندارد که افرادی که چندان اهل سفر حتی به نقاط نزدیک کشور خود نیستند به صورت ناگهانی قصد سفر به اروپا را نمایند.

تمکن مالی ناکافی

عدم ارائه تمکن مالی جهت پوشش دهی هزینه های سفر به هلند و اقامت در این کشور باعث ریجکتی ویزای توریستی می شود.

جعلی بودن مدارک

در صورتی که برخی از مدارک ارائه شده به سفارت جعلی باشند ویزای متقاضی ریجکت می گردد.

نداشتن بیمه مسافرتی

افراد جهت ورود به کشور هلند از طریق ویزای توریستی هلند باید دارای بیمه مسافرتی باشند که نداشتن بیمه ممکن است باعث رد شدن درخواست صدور ویزا شود.

نبود دلایل برگشت قانع کننده

در صورتی که شخص دلایل قانع کننده ای برای برگشت به کشور خود ارائه ندهد سفارت هلند با درخواست ویزای توریستی هلند موافقت نخواهد کرد.

سفر به کشورهای اروپایی با ویزای توریستی هلند

از آنجایی که کشور هلند عضو حوزه شینگن و اتحادیه اروپا می باشد، اخذ ویزای توریستی هلند به این معنا می باشد که فرد تا زمانی که ویزای دارای تاریخ انقضا دارد، می تواند در اتحادیه شنگن به سفر برود. حوزه شنگن شامل چند کشور اروپایی است و این بدان معناست که فرد با ویزای توریستی می تواند به همه این کشورهای اروپایی آزادانه و بدون اخذ ویزا سفر کنند. لازم به ذکر است که این قابلیت به دلیل قرار گرفتن کشور هلند در حوزه شنگن می باشد و اگر کشور هلند عضو حوزه شنگن نبود ویزای آن برای سفر بدون مانع به دیگر کشور های اروپایی ممکن نمی شد.

خدمات مؤسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی هلند

ویزای های توریستی کشورهای مختلف از جمله ویزای توریستی هلند بسیار مورد توجه و علاقه مردمان کشورهای مختلف جهت تفریح و یا ملاقات با دوستان و بستگان ساکن این کشورها است. موسسه ملک پور با داشتن بیش از پانزده سال سابقه کاری کاملاً درخشان در امور مهاجرتی به صورت مداوم در هر زمانی آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز در زمینه مهاجرت و یا دریافت ویزای توریستی هلند و دیگر کشورها می باشد. همچنین این مؤسسه جهت سهولت کار متقاضیان عزیز و احترام به حقوق آن ها مشاوره های تلفنی رایگانی را ارائه می دهد که شما می توانید در زمینه های مختلف مهاجرتی و یا دریافت ویزاهای مختلف با مشاورین مجرب مؤسسه ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی داشته و از اطلاعات کامل و بروز آن ها بهره مند گردید. همچنین با تهیه محصول گام به گام اخذ اقامت نیز می توانید اطلاعات دقیق و به روزی در خصوص انواع ویزای کشور هلند و دیگر کشورها به دست آورید.

ویزای توریستی هلند بصورت تضمینی و با گارانتی

در کل هیچ تضمینی برای گرفتن ویزای توریستی هلند و یا انواع دیگر ویزاها در هر کشوری وجود ندارد. زیرا هیچگونه نمی توان موفقیت و یا عدم موفقیت فرد در دریافت ویزا را تضمین نمود. زیرا مشاهده شده است که افراد بسیاری بوده اند که مدارک خود را به صورت کامل ارائه نموده بودند و دارای موقعیت و شرایط بسیار مناسبی بودند اما موفق به دریافت ویزا نشدند. علت سخت گیری های موجود در رابطه با صدور ویزا این است که افراد بسیاری از طریق ویزای توریستی از جمله ویزای توریستی وارد کشور مربوطه می شوند و در آنجا درخواست پناهندگی می دهند. وجود وابستگی هایی در ایران نظیر خانواده، شرایط مالی، شرایط کاری و غیره که بازگشت فرد به کشور خود را تا حدودی گارانتی می نماید می تواند باعث افزایش شانس دریافت ویزای توریستی هلند شود. در صورت نداشتن وابستگی به صورت معمول امکان رد شدن ویزا تا حد زیادی وجود دارد. در دریافت ویزای توریستی هلند نظر افسر پرونده و نظر سفارت نیز دارای تاثیرات فراوانی است. متقاضیان باید بسیار باهوش بوده و بدانند که تضمینی در این زمینه وجود ندارد و تضمین دریافت ویزا که توسط برخی از مؤسسات بیان می گردد صحیح نمی باشد. موسسه ملک پور که اساس کار خود را بر مبنای صداقت قرار داده است به متقاضیان عزیز اعلام می دارد که تنها تضمین موجود در این زمینه جمع آوری مدارک به صورت کامل و بدون نقص جهت جلوگیری از ریجکتی ویزا تا حد ممکن است.

شرایط ویزای هلند

ویزای هلند به دلیل شرایط پناهندگی سخت ترین ویزای شنگن را دارد. برای دریافت ویزا با شرایطی را داشته باشید كه در زیر به آنها اشاره میكنیم:

 • در تاریخچه سفر خود حداقل باید دو ویزای شنگن را ارائه دهید و بیشتر از یكسال نباید از آخرین سفر شما گذشته باشد.
 • یك ویزای معتبر دیگر را به همرای ویزای شنگن باید ارائه دهید: كلیه ویزا ها دارای اعتبار هستند اما به دلیل شرایط سختی كه برخی كشور ها دارند ویزای آنها دارای اعتبار بیشتری می باشد. مانند ویزای كشور های انگلیس، چین، سنگاپور
 • وجود یك دعوت نامه از سوی دوست، اعضای خانواده و یا یك كمپانی یا شركت. شخصی كه دعوت نامه را برای شما ارسال میكند حتما باید شهروند كشور هلند باشد و دعوت نامه در شهرداری به تایید برسد. چناچه تاریخچه سفر خوبی را بتوانید ارایه دهید نیاز به وجود دعوت نامه نمی باشد.
 • ارایه تمكن مالی: وجود گردش حساب و ارایه تمكن مالی برای كشور هلند برای هر نفر حدود ١٣ تا ١٤ هزار یورو می باشد كه این گردش حساب باید برای سه ماه اخیر ارائه شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به هلند


فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به هلند

انواع ویزای هلند

با توجه به نوع سفر و هدف متقاضی ویزاهای متفاوتی صادر می شود. ویزاهای كار، تحصیل و توریستی از جمله محبوب ترین ویزا هلند محسوب می شوند كه به معرفی و بررسی آنها می پردازیم:

ویزای توریستی

جهت دریافت ویزای توریستی هلند، ارائه گردش حساب، تمكن مالی و تاریخچه سفری الزامی می باشد. با دریافت ویزای توریستی می توانید در هر شش ماه نود روز اقامت هلند را داشته باشید. اگر دعوت نامه داشته باشید می توانید شانس بیشتری را جهت دریافت ویزای توریستی هلند داشته باشید.

ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به هلند باید دعوت نامه و پذیرش از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی مربوطه را ارائه دهید. بعد از اتمام دوره تحصیلی باید كشور هلند را ترك نمایید و یا اگر موفق به دریافت شغل مشخصی شدید ویزای تحصیلی را به ویزای كاری تغییر دهید.

ویزای کوتاه مدت هلند یا شینگن

ویزای كوتاه مدت هلند یا شینگن به این صورت می باشد كه شما فرصت دارید حداكثر به مدت ٩٠ روز اقامت داشته و زندگی در هلند داشته باشید . ویزای توریستی هلند انواع مختلفی دارد كه به آن ویزای كوتاه مدت هم می گویند. ویزای توریستی هلند در انواع مختلف صادر می شود كه شامل ویزای یك بار ورود، ویزای دوبار ورود و یا بلند مدت (مالتی) می باشد كه تعاریف مختلفی می باشد كه با هدفهای مشخص ارائه می شود. ویزای توریستی كشور هلند یكی از محبوب ترین و پر متقاضی ترین ویزای این كشور است. در ادامه به انواع ویزا هلند که کوتاه مدت یا توریستی می باشند اشاره میكنیم:

ویزای گردشگری یا تفریحی هلند

این ویزا به منظور تفریح و گردش مکان های توریستی تفریحی در کشور هلند صادر می شود و مدت این ویزا 90 روز می باشد که یک بار ورود است.

بازدید از خانواده

با دریافت دعوت نامه می توان جهت ملاقات خانواده دوستان و عزیزان کشور هاند را مقصد خود قرار داد و از طریق ویزای توریستی در مدت زمان کوتاه درد این کشور اقامت داشته باشید.

تجاری

برای شرکت کردن در جلسات کنفرانس و یا قرار های کاری این نوع ویزا ارایه می شود و جهت شرکت در در جلسات تجاری باید از سوی برگزارکننده دعوت نامه دریافت کرده باشید.

شرکت در همایش یا سمینار

جهت شرکت در سمینار ها و همایش ها باید از سوی کمپانی برگزار کننده این مراسم دعوت نامه دریافت کرده باشید و مدت محدود ویزای هلند را دریافت نمایید. در اخذ این ویزا اجازه تحصیل و فعالیت و کار را نخواهید داشت.

 

ویزای طولانی مدت هلند

متقاضیانی كه تمایل دارند بیشتر از ٩٠ روز در كشور هلند اقامت داشته باشند باید نسبت به ویزای MVV اقدام كنند تا مجاز به اقامت در این كشور باشند. از دو روش میتوان نسبت به دریافت ویزای طولانی مدت هلند اقدام نمود:

 • از طریق سفارت كشور هلند در كشور ایران
 • از طریق دانشگاه، كارفرما و یا اعضای خانواده

اگر فرد دیگری برای ویزای MVV قصد اقدام را دارد باید جهت كار، تحصیل، ازدواج و یا دیدار اعضای خانواده اقدام داشته باشد. مدارك لازم جهت اخذ ویزای MVV تكمیل فرم MVV، كپی پاسپورت و كلیه مدارك شناسایی و ارائه گذرنامه كه حداقل به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد. برای دریافت ویزای MVV یك شماره شناسنامه دریافت میكنید كه جهت احراز هویت در سازمان IND لازم و ضرروی است. همچینین ممكن است این ویزا دارای آزمون باشد.

ویزای کار هلند

مهاجرت به كشور هلند از طریق ویزای كار بسیار بین مردم محبوب می باشد و مورد استقبال افراد قرار گرفته است. جهت اخذ ویزای كار هلند لازم است كه یك پیشنهاد شغلی از یك كارفرما كه دریك شركت و یا كمپانی در كشور هلند است دریافت نمایید تا بتوانید کار در هلند داشته باشید. به دلیل اینكه نرخ بیكاری در این كشور بسیار پایین است و درسال ٢٠١٩ این آمار ٣.٧٦ به اثبات رسیده یعنی از هر ١٠٠ نفری كه در این كشور هستند كمتر از ٤ نفر بیكار است و این دلیل بسیار خوبی است كه افراد این كشور را مقصد مهاجرت خود قرار دهند. این نرخ بیكاری نشان دهنده این است كه این كشور دارای اقتصادی قوی و مطلوب می باشد كه افراد با در نظر گرفتن آمار بیكاری و بررسی شرایط اقتصادی این كشور تصمیم مهاجرت به این كشور را میگیرند. عزیزانی كه موفق به دریافت پیشنهاد شغلی و یا كاریابی در كشور هلند می شوند پس از ٥ سال كار كردن و پرداخت مالیات به دولت هلند موفق به اخذ اقامت دایم این كشور می شوند.

نمودار نرخ بیکاری

ویزای تحصیلی هلند

یكی دیگر از راه های ورود به كشور هلند دریافت ویزای تحصیلی هلند است. كشور هلند به دلیل سیستم آموزشی با كیفیت و قوی باعث شده هرساله افراد زیادی را جذب خود كند. نرخ كم هزینه زندگی و تحصیل باعث شده دانشجویان بین المللی فروانی اقدام به ویزای هلند را داشته باشند. هزینه های تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف ممكن است از سالی ٨ هزار یورو تا ٢٠ هزار یورو باشد كه این هزینه ها با توجه به در نظر گرفتن شرایط متغیر می باشند. همچنین این كشور هرساله مبلغ پنج هزار یورو بورسیه را برای دانشجویان خارجی در نظر میگیرد كه میتوانند از ١ فوریه تا ١ هرسال جهت اخذ این بورسیه اقدام نمایند.

تحصل در مدارس هلند

شما میتوانید برای مهاجرت به هلند از سن 4-5 سالگی تا سن 18 سالگی اقدام نمایید که مدارس در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس خصوصی سالیانه9 مبلغی بالای 10 هزار یورو را دریافت و مدارس دولتی در این کشور رایگان می باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس

جهت تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند مدرک دیپلم 12 ساله هستید و باید مدرک زبان آیلتس 6 را ارایه دهید. در صورتی که سن متقاضی زیر 25 سال است می توان با آیلتس 5/5 هم اقدام داشته باشد. هزینه دانشگاه در این مقطع از سالی 8 هزار یورو آغاز که بستگی به نوع رشته این مبلغ متغیر می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

برای تحصیل در این مقطع نیازمند آیلتس 5/6 می باشید و شهریه دانشگاه از 10-12 هزار یورو برای یکسال آغاز و بسته نوع رشته افزایش می یابد. دانشجویان باید به میزان یکسال تمکن مالی را در نظر بگیرند.

تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا باید از یک سوپروایزر پذیرش داشته باشید و این امر نیازمند ارایه رزومه قوی و سطح زبان بالا می باشد.

ویزای سرمایه گذاری هلند

جهت دریافت ویزای هلند می توان از روش سرمایه گذاری اقدام نمود. روش های سرمایه گذاری در این كشور به كارآفرینی، استارت آپ ثبت شركت و خرید ملك تقسیم می شود كه روش خرید ملك آثار اقامتی ندارد. روش استارت آپ هلند نیازمند یك ایده خلاقانه و نو می باشد باید مورد تایید وزرات اقتصاد و بازرگانی قرار بگیرد. در این مسیر به شخصا اجازه ورود همزمان با خانواده داده می شود و راهنمایی و مشورت اساتید را برای راه اندازی بیزنس خود دارد و در پایان مدرك دانشگاهی بیزنس را دریافت می نماید.

بهترین شهرهای هلند برای زندگی

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهرهای هلند برای زندگی

در این مقاله ما بهترین شهرهای هلند برای زندگی را به شما خواهیم آموخت.

 

مراحل درخواست ویزای هلند

مراحل لازم جهت ویزا هلند را بررسی می نماییم:

 • در ابتدا باید ویزای مورد نظر خود را انتخاب نمایید، اگر قصد تحصیل دارید ویزای تحصیلی، اگر قصد سرمایه گذاری دارید ویزای سرمایه گذاری، جهت كار ویزای كاری و همچنین اگر قصد دارید با یك شهروند هلندی ازدواج نمایید ویزای ازدواج را باید اقدام نمایید.
 • باید مداركی كه مورد نیاز سفارت هلند می باشد را جمع آوری كرده و آنها را ترجمه كرده باشید كه به سفارت ارائه دهید.
 • در مرحله بعد باید از سفارت وقت بگیرید كه به در صورت فوری و عادی وقت داده می شود. پس از آنكه وقت را دریافت كردید باید در تایمی كه آفیسر مشخص كرده مراجعه نموده و در كمال آرامش مصاحبه را انجام دهید.
 • و در پایان باید منتظر درخواست ویزای خود باشید كه اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید به احتمال زیاد منجر به اخذ ویزا می شوید.

هزینه ویزای هلند

برای اخذ ویزای هلند در ابتدا باید هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید. باید هزینه های مهاجرت خود را پرداخت نموده و چناچه قصداخذ ویزای همراه را دارید باید بتوانید هزینه های همراه خود را هم پرداخت نمایید. شما برای پرداخت هزینه یك شخص بزرگسال تقریبا ٨٥ یورو و برای اشخاص بین ٦-١٢ سال تقریبا ٤٠ یورو باید جهت اخذ ویزا پرداخت نمایید. برای دریافت ویزای هلند بدون پرداخت هزینه میتوان برای كودكان زیر شش سال اقدام نمود. یعنی نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.

مدارک لازم برای ویزای هلند

جهت اخذ ویزا باید مدارك مورد نیاز را تهیه كرده و به ترتیبی كه سفارت هلند مشخص كرده رعایت نمایید و تحویل سفارت دهید و هزینه ویزای هلند را پرداخت كنید، در جدول زیر به لیست مدارک مورد نیاز اشاره می کنیم:

 • پاسپورت باید دارای اعتبار بوده و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه گردش حساب بانکی در ۳-۶ ماه اخیر
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه تمکن مالی
 • در ویزای توریستی ارائه مدرکی در مورد رزرو هتل و بلیط هواپیما

مدت زمان صدور ویزای هلند

در این قسمت مدت زمان صدور ویزای هلند را بررسی می نماییم. در كشور هلند نمی توان در روش تحصیلی به صورت همزمان ورود كرد لازم است كه متقاضی پس از گذشت سه ماه پس از ورود خود نسبت به ویزای الحاق خانواده در هلند اقدام نماید. از هنگامی كه درخواست خود را ثبت می نمایید تا زمانی كه پاسخ سفارت را دریافت نمایید مدت زمانی در حدود دو یا سه ماه به طول می انجامد اما در خصوص ویزا های سرمایه گذاری كارآفرینی و استارت آپ می توان به صورت همزمان با نفر اصلی ورود به كشور هلند را داشته باشید و مبلغ هزینه با توجه به روش سرمایه گذاری و تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد.

 

ویزای همراه دانشجویی هلند

اعتبار ویزای هلند

می توان گفت دریافت ویزا هلند نسبت به سایر ویزا ها دارای اعتبار خاصی می باشد. كشور هلند جزو كشورهای اتحادیه اروپا و شینگن می باشد و تا زمانی كه ویزای شما تاریخ انقضا دارد می توان در حوزه شنگن سفر كنید. شنگن شامل چندین كشور اروپایی است كه با دریافت ویزای توریستی میتوان بدون ویزا آزادانه در این كشور ها سفر كند. كشور هلند جزو حوزه شنگن می باشد.

ریجکت ویزای هلند

ریجكتی ویزای هلند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد مانند تمكن مالی ضعیف، نداشتن تاریخچه سفر مناسب، گردش مالی پایین و…. در زیر به چند مورد رایج ریجكتی ویزای هلند اشاره میكنیم:

 • تمکن مالی کمتر از ۷۰ میلیون تومان برای هر نفر
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر که به تائید افسران ویزا نرسد
 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و حقوقی
 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی

رفع ریجکت ویزای هلند و اعتراض به رد آن

روادید هلند، دارای رفع ریجكتی نمی باشد. شما باید پس از گذشت مدت زمان شش ماه مجدد با برطرف كردن نواقص پرونده خود اقدام نماید. اعتراض به ویزای هلند وجود ندارد یعنی باید پس از ریجكت شدن به مدت زمان شش ماه صبر داشته باشید تا مجددا اقدام نمایید و كار دیگری نمی توانید انجام دهید.

وقت سفارت هلند برای ویزای ایرانیان

جهت دریافت ویزا هلند باید تمام مدارك مورد نیاز را آماده نموده و از سه ماه قبل جهت دریافت وقت سفارت اقدام فرمایید. می توانید هم به صورت آنلاین و حضوری وقت سفارت را مشخص كنید. ١٤ روز قبل از حضور در سفارت باید مدارك را به سفارت ارایه داده و سپس در مدت زمان لازم حضور پیدا كنید. سفارت هلند نتیجه را پس از ٢١ روز اعلام میكند و باید همه مدارك را به صورت مرتب آماده كرده باشید. سفارت هلند همه روز بجز جمعه ها و شنبه ها از ساعت ٨ الی ١٥ قابل مراجعه می باشد.

 • آدرس سفارت كشور هلند در تهران: میدان هروی خیابان گلستان ٥ (موسوی) مجتمع تجاری هروی طبقه چهارم.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

آیا با اخذ ویزای توریستی هلند می توان در این کشور به کار و تحصیل پرداخت؟

خیر ویزای توریستی را نمی‌توان به ویزای دیگری تبدیل کرد و این ویزا تنها برای اقامت کوتاه مدت در این کشور طراحی شده و اجازه کار و تحصیل را به افراد نمی دهد.

آیا برای اخذ ویزای توریستی هلند نیاز به اثبات تمکن مالی است؟

بله افراد باید به اثبات برساند که توانایی پرداخت هزینه های اقامت کوتاه مدت خود در کشور هلند را دارند و همچنین اگر متقاضیان دارای دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی نیستند ملزم به گذاشتن وثیقه برای سفر به کشور هلند می باشند.

آیا هزینه های پرداخت صدور ویزا شامل کودکان نیز می شود؟

خیر کودکان تا شش سالگی نیاز به پرداخت هزینه جهت صدور ویزا ندارند.

با داشتن ویزای توریستی هلند می توان به دیگر کشورهای اروپایی سفر کرد؟

در کشورهایی که عضو حوزه شینگن باشند امکان حضور در آنها با ویزای توریستی وجود دارد.

سخن پایانی

ویزای توریستی هلند، ویزای توریستی کشور هلند با وثیقه یا بدون وثیقه، نحوه گرفتن وقت سفارت کشور هلند و مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم کشور زیبای هلند هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است که برخی از از آن ها از طریق ویزای توریستی هلند وارد خاک کشور هلند شده اند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا نود روز است و امکان تمدید آن وجود ندارد، مگر اینکه متقاضی دارای شرایط بسیار محکم و قانع کننده ای برای درخواست تمدید ویزا باشد و بتواند مقامات مربوطه را قانع نماید. دریافت ویزای توریستی هلند هماند دیگر ویزاها با ریسک همراه بوده و امکان ریجکت شدن آن وجود دارد. پروسه دریافت ویزا دارای مراحلی می باشد که باید به دقت توسط متقاضی انجام پذیرد. درخواست ویزای توریستی هلند دارای هزینه می باشد و در صورتی که فرد از کشورهای دیگری جهت دریافت ویزا اقدام نماید این هزینه کاهش پیدا می نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در زمینه امور مهاجرتی و دریافت هر نوع ویزای توریستی از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شده ویا سوالات خود را در بخش پایانی این متن مطرح نمایید تا هر چه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 3.57 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد حامی پور
درود مبلغ وثیقه برای یک خانواده سه نفره ( فرزند ۵ساله ) چه میزان می باشد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مبلغ تمکن مالی به ازاء هر نفر ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو می باشد
سیما دره زمی
با سلام و وقت بخیر من و همسرم چندین بار به هلند سفر کردیم و ویزای مولتی یکساله هم داشتیم دخترم هلند زندگی میکند ودعوت نامه هم برامون می‌فرسته باتوجه به اینکه وقت ملاقات‌ها پر شده آیا برای شما امکانپذیر است که برای فروردین برای ما وقت ملاقات بگیرید لطفاً هزینه را هم اعلام کنید باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز متاسفانه در این زمینه خدماتی ارائه نمی گردد.
پروین غفاری
عرض سلام و خسته نباشید ،من دعوت نامه از طرف خواهرم دارم ، شما می تونید واسم وقت سفارت بگیرید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را از طریق آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید خیلی بهتر است. متشکرم.
شیما
سلام و شبتون بخیر من یک سوال داشتم، من درخواست ویزا برای مادر و پدرم را دادم ولی ریجکت شدند و اعتراض هم زدیم و باز جواب منفی بود. بعد از چه مدت میتونند دوباره درخواست ویزا کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید با یک وکیل دقیق تر مشورت نمایید که ببینید علت ریجکتی چه دلایلی بوده و بعد با برنامه ریزی مجدد اقدام نمایید عددی نمی توان اعلام کرد.
محمدعلی تاییدامینی
با دورود به جناب ملک پور من و خانمم که هر دو 60 ساله هستم توسط دعوتنامه قصد سفر به هلند را داریم وقت سفارت را هم گرفیته ام سوالم این هست شما که وکیل کارکشته ای هستید چه مدارکی با تهیه و تحویل دهم که شانش قبولی بالا برود البته مدارک مالی و شغلی و بانکی دارم ولی علاقمند هستم شما راهنمایی و کمک کنید تا موردی از قلم جا نماند و مشکلی پیش نیاید . ضمنا سال 2010 ویزای شینگن داشته و با خانم به یونان سفر کرده ام. ممنون میشم از کمک و راهنمایی جنابعالی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با یک کامنت نمی توان راهنمایی جامع و درستی را ارائه داد پیشنهاد می کنم یا از ویدیوهای آموزشی برای دریافت ویزا استفاده نمایید یا با موسسه تماس بگیرید کارشناسان راهنمایی تان بکنند. https://officialmalekpour.net/contact
Mahsa
سلام و خسته نباشید ببخشید وقت سفارت و گرفتن ویزا برای اتباع دارای اقامت ایران چه چیزی لازم و به چه صورت میباشد از طریق دعوت نامه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام. دوست عزیز برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان