رشته حقوق در هلند

بدون نظر

کشور هلند یکی از کشورهای تاپ اروپایی جهت مهاجرت می باشد که هر سال افراد زیادی از روش های مختلف جهت مهاجرت به هلند اقدام می نمایند. با توجه به این که کشور هلند در لیست آن دسته از کشورهای ارائه دهنده آموزش رایگان به تمامی دانشجویان می باشد، یکی از بهترین روش ها برای ورود به این کشور روش تحصیلی است. نظام آموزشی این کشور بسیار با کیفیت و سطح بالا بوده و دانشجویان می توانند در بهترین رشته ها در دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام به تحصیل نمایند‌‌. یکی از رشته های تاپ ارائه شده در دانشگاه ها، رشته حقوق در هلند است که ما قصد داریم تا در این مقاله آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. با توجه به این قوانین حقوقی کشور هلند دارای شهرت جهانی می باشد و در ارتباط با شفافیت سیستم حقوقی در رتبه دوم تمامی کشورهای جهان قرار دارد، بر همین اساس رشته حقوق در این کشور یک رشته بسیار تاپ بوده و با توجه به این که فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های حقوق هلند، افرادی بسیار وارد و متخصص می باشند می توانند به راحتی جذب بازار کار رشته حقوق در هلند با درآمد سطح بالایی شوند. گرایشات این رشته مختلف بوده و دانشجو بر اساس سلیقه خود می تواند به تحصیل در هلند و یکی از آنها بپردازد. تمامی اطلاعات موجود در این متن با توجه به مشاوره با وکلای معتبر هلندی و بررسی سایت های مختلف تهیه و نوشته شده اند و شما خوانندگان گرامی جهت مشاوره رایگان و اطلاع از خدمات موسسه MIE در ارتباط با رشته حقوق در هلند با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل رشته حقوق در هلند

آشنایی با سیستم حقوقی هلند

کشور هلند در شمال غرب اروپا به عنوان پایتخت حقوقی جهان دارای دادگاه های ملی و بین المللی بسیاری است. این کشور با تاثیرپذیری اندک از قوانین سنتی، بیشتر پیرو قانون مدنی کشور فرانسه است. کشور هلند در سال ۱۹۹۲ کتاب های مدنی بسیاری را تنظیم نمود و به رهبری حقوقی در دنیا تبدیل شد. پارلمان این کشور به عنوان اصلی ترین نهاد قانونگذاری این کشور شناخته می شود. سیستم حقوقی ملی هلند دارای بهترین عملکرد دموکراتیک در سطح جهان است. بر اساس آمار و ارقام بدست آمده کشور هلند در زمینه عملکرد قانون مدنی و شفافیت در این زمینه دارای رتبه بالایی است. کشور هلند در تمامی زمینه های حقوقی، از میان ۹۷ سیستم حقوقی موجود در جهان در رتبه دوم جهان قرار دارد. بسیاری از دادگاه های مشهور بین المللی از جمله دیوان بین المللی دادگستری، دادگاه ویژه لبنان، دادگاه کیفری بین المللی و دادگاه جنایات جنگی یوگسلاوی در این کشور قرار دارند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

 

شرایط تحصیل حقوق در هلند

تحصیل رشته حقوق در هلند با توجه به مقطع تحصیلی انتخابی متفاوت می باشد و دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید شرایط و الزامات لازم را فراهم نمایند. در ادامه شرایط تحصیل حقوق در هلند در دوره های دانشگاهی تحلیل می گردد.

تحصیل کارشناسی حقوق در هلند

دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی حقوق باید دارای شرایط و مدارکی جهت ورود به این دوره باشند‌. از جمله مدارک لازم در این زمینه می توان به مدرک دیپلم و ریز نمرات اشاره نمود. با توجه به این که زبان تحصیل در کشور هلند زبان انگلیسی می باشد، دانشجویان باید بتوانند مدرک زبان با نمره آیلتس ۶ ارابه نمایند. آن دسته از دانشجویانی که دارای سن زیر ۲۲ سال هستند با داشتن آیلتس ۵.۵ نیز می توانند جهت تحصیل کارشناسی رشته حقوق در هلند اقدام‌ نمایند. طول دوره کارشناسی در کشور هلند سه الی چهار سال است. دانشجویان این مقطع تحصیلی حق اشتغال به کار در حین تحصیل را ندارند.

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در هلند

مدت زمان فوق لیسانس برای آموزش رشته حقوق در هلند ۱.۵ الی ۲ سال است. از جمله مدارک مورد نیاز برای انجام این کار می توان به مدرک کارشناسی، مدرک زبان با حداقل نمره آیلتس ۶.۵، انگیزه نامه و توصیه نامه اشاره نمود. همچنین باید توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی جهت تحصیل کارشناسی ارشد در هلند از جمله کارشناسی ارشد حقوق باید دارای معدل بالای سیزده باشند‌. یکی از نکاتی که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد، عدم امکان اشتغال به کار دانشجو در حین تحصیل این دوره در کشور هلند است.

تحصیل دکترا حقوق در هلند

جهت تحصیل رشته حقوق در هلند، دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. برای تحصیل دکترا در هلند، متقاضیان باید همانند سایر کشورها در ابتدا اقدام به یافتن استاد راهنما نموده و نظر مثبت وی را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه جلب نمایند. در این دوره دانشجو باید مدارکی نظیر انگیزه نامه، توصیه نامه و پروپوزال جهت پایان نامه ارایه نماید و در پایان دوره از پایان نامه خود دفاع کند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل حقوق در هلند در مقطع دکترا، آیلتس ۷ است. در این مقطع دانشجویان می توانند در دانشگاه مشغول بکار شده و هزینه های خود را تامین نمایند.

گرایش های رشته حقوق در هلند

هر یک از رشته های تحصیلی در کشور هلند دارای گرایشات مختلفی می باشند که دانشجویان توجه به علاقه و استعداد خود می تواند در یکی از آنها به ادامه تحصیل بپردازند. برخی از بهترین گرایشات رشته حقوق در هلند نیز شامل موارد زیر می گردند که دانشجویان می توانند آنها را در بهترین دانشگاه های هلند انتخاب نموده و نسبت به اخذ پذیرش در آنها اقدام‌نمایند:

 • گرایش حقوق داوری
 • گرایش حقوق بانکداری و اقتصاد
 • گرایش شاخه های مرتبط با حقوق ساخت و ساز
 • گرایش حقوق شرکتی
 • گرایش حقوق کیفری
 • گرایش حقوق مالیات
 • گرایش حقوق ورزشی
 • گرایش حقوق محیط زیست
 • گرایش حقوق خانواده
 • گرایش حقوق مهاجرت
 • گرایش حقوق بیمه
 • گرایش حقوق رسانه
 • گرایش حقوق مالکیت

بازار کار رشته حقوق در هلند

هزینه تحصیل حقوق در هلند

همانگونه که میدانیم تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور هلند، در صورتی که دانشجوی بین المللی به زبان هلندی تسلط داشته باشد، برای عموم دانشجویان به صورت رایگان است. آن دسته از دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور، نظیر تحصیل حقوق در هلند، به زبان انگلیسی می باشند باید با توجه به رشته و دوره تحصیلی به دانشگاه شهریه پرداخت نمایند. بطور متوسط میزان هزینه تحصیل در هلند در رشته حقوق در دوره های مختلف تحصیلی بین ۸ الی ۱۶ هزار یورو در سال است.

بورسیه های تحصیلی هلند در رشته حقوق

تحصیل رشته حقوق در هلند از طریق دریافت بورس در همه دوره ها وجود دارد. تحصیل در هلند به زبان هلندی برای تمامی دانشجویان رایگان می باشد. دریافت بورسیه در هلند در دوره دکترا با شانس سطح بالایی روبرو‌می باشد. برای دریافت بورسیه دانشجو باید وارد رقابت با دیگر دانشجویان شده و میزان توانایی و شایستگی تحصیلی خود را به اثبات برساند. اما دانشجویان باید به این نکته توجه نمایند که دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی در هلند حق کار حین تحصیل را نخواهند داشت. در ذیل لیست بورس های ارائه شده توسط دانشگاه های حقوق در هلند نوشته شده:

 • بورسیه دانشگاه آمستردام به مبلغ ۴۵۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو
 • بورسیه دانشگاه اوترخت به مبلغ ۱۰ الی ۱۲هزار یورو
 • بورسیه دانشگاه دولتی هلند به مبلغ ۴ الی ۶هزار یورو
 • بورسیه دانشگاه لیدن به مبلغ ۹ الی ۱۴ هزار یورو

بهترین دانشگاه های حقوق در هلند

علاقه مندان به تحصیل رشته حقوق در هلند باید با بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دروس این رشته آشنا گردند تا بتوانند تصمیمات صحیحی را در این زمینه اتخاذ نمایند، زیرا تحصیل در دانشگاه معتبر به شدت می تواند آینده کاری متقاضی را تحت تاثیر قرار دهد. از بهترین و معتبرترین دانشگاه های حقوق هلند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه واخنینگن با رتبه ۶۲
 • دانشگاه آمستردام هلند با رتبه ۶۶
 • دانشگاه لیدن با رتبه ۷۰
 • دانشگاه اراسموس روتردام با رتبه ۷۲
 • دانشگاه اوترخت با رتبه ۷۵
 • دانشگاه فناوری دلفت هلند با رتبه ۷۸
 • دانشگاه گرونینگن با رتبه ۸۰

دانشجویان با مراجعه به وب سایت رسمی هر یک از این دانشگاه ها می توانند از شرایط کلی تحصیل رشته حقوق در هلند مطلع گردند و بر اساس آن شرایط جهت اخذ پذیرش اقدام‌ نمایند‌. اما تاپ ترین دانشگاه ها جهت تحصیل حقوق در هلند عبارتند از دانشگاه آمستردام، دانشگاه ماستریخت و دانشگاه روتردام.

شرایط تحصیل حقوق در دانشگاه آمستردام

این دانشگاه به عنوان دانشگاهی جهت انجام تحقیقات عمومی شناخته می شود و دارای بیشترین تعداد دانشجو در هلند است. دانشگاه آمستردام هلند در سال ۱۶۳۲ تاسیس گردید و در حال حاضر با دویست دانشگاه در سراسر جهان در حال مبادله اطلاعات می باشد. دانشکده حقوق این دانشگاه دارای ۳۵۰۰ دانشجو بوده و جهت اخذ پذیرش دانشجویان باید مدرک زبان، رزومه تحصیلی، مدرک تحصیلی، ریز نمرات، انگیزه نامه و غیره ارائه نمایند.

شرایط تحصیل حقوق در دانشگاه ماستریخت

این دانشگاه در سال ۱۹۷۶ در شعر ماستریخت تاسیس گردید و دارای بیشترین تعداد دانشجویان و اساتید بین المللی بوده و به عنوان بین المللی ترین دانشگاه در کشور هلند شناخته می شود. این دانشگاه در لیست ۱۵ دانشگاه برتر هلند قرار داشته و دانشکده حقوق آن از بهترین های هلند و جهان است. دانشکده حقوق دانشگاه ماستریخت در رتبه چهارم دانشکده های برتر حقوق جهان قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه دانشجو باید دارای حداقل نمره آیلتس ۵.۵ باشد.

شرایط تحصیل حقوق در دانشگاه روتردام

دانشگاه روتردام یکی از بهترین دانشگاه های بین المللی تحقیقاتی می باشد که دارای رتبه بسیار سطح بالایی است. این دانشگاه در سال ۲۹۱۳ در شهر روتردام تاسیس شد و دانشکده حقوق آن در لیست بهترین های جهان قرار دارد‌. جهت تحصیل در این دانشگاه ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی، ریز نمرات، تمکن مالی، توصیه نامه و انگیزه نامه ضروری است.

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در رشته حقوق

تحصیل رشته حقوق در هلند راهی مناسب جهت دریافت اقامت دائم و همچنین شهروندی و تابعیت این کشور است. البته تحصیل در این کشور خود به تنهایی باعث دریافت اقامت هلند نمیشود، اما در صورتی که متقاضی پس از اتمام تحصیلات بتواند وارد بازار کار رشته حقوق در هلند شود، موفق به تغییر ویزای تحصیلی هلند به ویزای کاری می شود. پس از گذشت پنج سال از اشتغال به کار در هلند و دریافت بیمه و مالیات به موقع، متقاضی رشته حقوق در هلند می تواند اقامت دائم این کشور را بدست آورد و با دریافت اقامت دائم، با گذشت یک الی دو سال نسبت به دریافت شهروندی و پاسپورت هلند اقدام‌ نماید. علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت به بهترین کشورهای جهان می توانند با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت به اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با چگونگی اقامت کشورهای مختلف دست پیدا نمایند.

بازار کار رشته حقوق در هلند

همانگونه که بیان نمودیم با توجه به سیستم حقوقی کشور هلند، رشته حقوق و مشاغل و فرصت های شغلی مرتبط با آن در این کشور دارای یک زمینه شغلی و بازار کار خیلی خوب با درآمد سطح بالایی می باشند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی به عنوان مشاورین حقوقی و یا وکیل مدافع مشغول به کار گشته و یا دفتر وکالت خود را راه اندازی نمایند. نرخ بیکاری کشور هلند نیز عاملی موثر بر افزایش شانس ورود به بازار کار رشته حقوق در هلند برای فارغ التحصیلان این رشته می باشد. نرخ بیکاری در کشور هلند در سطح بسیار پایینی قرار داشته و اکثر فارغ التحصیلان خبره و ماهر تحصیل حقوق در هلند مشغول به کار بوده و دارای درآمد مناسبی می باشند‌.

درآمد رشته حقوق در هلند

همانگونه که بیان نمودیم یکی از موضوعات دارای اهمیت در زمینه تصمیم گیری جهت مهاجرت تحصیلی، از جمله مهاجرت جهت تحصیل رشته حقوق در هلند، میزان درآمد حاصل از کار پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار این رشته است. همانگونه که در بخش های قبلی اشاره نمودیم افرادی که در زمینه های حقوقی و وکالت در کشور هلند مشغول به کار می‌باشند، دارای درآمد سطح بالایی هستند. اگرچه میزان درآمد متقاضی با توجه به سن، جنسیت، تحصیلات، محل استخدام و میزان تجربه متفاوت می گردد اما وکلا و افراد فعال در این زمینه بطور میانگین در کشور هلند دارای درآمد حدود ۶۲ هزار یورو در سال هستند. کمترین درآمد در این رشته ماهی ۲۴۰۰ است که به افراد تازه کار پرداخت می شود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل حقوق در هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شرط معدل تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در هلند چگونه است؟

جهت تحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق در هلند دانشجو باید دارای معدل بالای ۱۳ باشد.

✅ هزینه تحصیل حقوق در هلند چه مبلغی را در پی دارد؟

شهریه حدود 8,000-16,000 یورو با توجه به دوره تحصیلی متفاوت است.

✅ بهترین دانشگاه جهت تحصیل رشته حقوق در هلند کدام است؟

بهترین دانشگاه جهت تحصیل رشته حقوق در هلند دانشگاه آمستردام می باشد.

✅ میانگین درآمد وکلا در کشور هلند چقدر است؟

میانگین درآمد وکلا در کشور هلند حدود ۶۲ هزار یورو در سال است.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا به صورت کلی به بررسی و بحث در ارتباط با رشته حقوق در هلند بپردازیم. همانگونه که بیان نمودیم این رشته یکی از بهترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های دولتی و خصوصی است. در صورت تسلط به زبان هلندی متقاضی می تواند به صورت رایگان در دانشگاه دولتی تحصیل نماید و در صورت تسلط به زبان انگلیسی می تواند دانشگاه های خصوصی را جهت تحصیلات خود انتخاب نماید. بازار کار رشته حقوق در هلند نیز دارای فرصت های شغلی بسیاری با درآمد سطح بالا برای افراد ماهر و متخصص است که شرایط دریافت ویزای کاری و از این طریق اقامت دائم و شهروندی هلند را برای متقاضی و خانواده وی فراهم می نماید. دانشگاه های ارائه دهنده رشته حقوق در هلند بسیار معتبر بوده و مدرک آنها در سراسر جهان مورد پذیرش می باشد. اگر نیاز به معلومات بیشتر در مورد تحصیل حقوق در هلند دارید می توانید با راه های ارتباطی رایگان یا بخش ذیل با موسسه mie مطرح نمایید.

امتیاز 3.2 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان