معرفی دانشگاه اوترخت هلند

بدون نظر

در این مقاله در مورد دانشگاه اوترخت هلند به صورت کامل و دقیق می پردازیم. بسیاری از شما عزیزان سوالاتی در مورد شرایط مهاجرت به هلند و شرایط پذیرش این دانشگاه، هزینه های دانشگاه اوترخت هلند، ددلاین ثبت نام دانشگاه، رشته های دانشگاه اوترخت هلند، پردیس های دانشگاه اوترخت و شرایط دریافت بورسیه دانشگاه اوترخت هلند سوالات بسیاری از ما می پرسید. برای دریافت پاسخ تمامی این سوالات، موسسه مشاوره ای MIE اقدام به تحقیق در سایت دانشگاه اوترخت هلند و استفاده از تجربه وکلای هلندی این محتوا را تنها برای افزایش اطلاعات شما تهیه نموده است، لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید. موسسه MIE با داشتن تجربیات بی نظیر در دریافت انواع ویزاهای تحصیلی می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در وب سایت های موسسه از ما بپرسید. علاوه بر این می توانید با مشاورین ما از طریق وب سایت و تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را به صورت رایگان مورد بررسی دقیق قرار دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر معرفی دانشگاه اوترخت هلند

معرفی دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند (Utrecht University) در سال 1636 تأسیس شد، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور هلند است و از نظر ساختمان دانشگاه، باغ و امکانات در هلند و سایر کشور بسیار شهرت دارد. در طول سال، دانشگاه Utrecht چندین مناسبت جشن و یادبود را جشن می‌گیرد. در کنار رویدادهای جشن مانند افتتاحیه سال تحصیلی و روز سالگرد (Dies Natalis)، سخنرانی و روز یادبود Koningsberger در 4 مه نیز وجود دارد. هر پنج سال یک بار، دانشگاه سالگرد لوستروم خود را جشن می گیرد. سنت های آکادمیک در دانشگاهUtrecht  به طور جدی بر آینده تمرکز می کنند، بدون اینکه گذشته را از دست بدهند. علاوه بر این، دانشگاه سالانه رشته های بسیاری در زمینه های مختلف ارائه می کند. در ادامه این مقاله به بررسی، رشته های دانشگاه اوترخت هلند و شرایط دریافت بورسیه دانشگاه اوترخت هلند می پردازیم. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند لینک مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید

پردیس های دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند (Utrecht University) دارای سه پردیس دانشگاهی می باشد. هر یک از این پردیس های دارای ساختمان های متنوعی می باشد.

پارک علمی اوترخت

این پردیس دارای ساختمان های بسیاری می باشد. نظیر، ساختمان مدیریت، دانشکده دامپزشکی، گروه بالینی، بهداشت مولکولی، فناوری اطلاعات، رستوران و کافی شاپ، علوم زیستی، مطالعات اجتماعی، زمین شناسی و غیره.

دانشگاه Binnenstadscampus Universiteitskwartier

این دانشگاه دارای ساختمان هایی نظیر، علوم انسانی، حقوق، اقتصاد، اتاق های کامپیوتر و غیره می باشد.

پردیس بین المللی اوترخت (ICU)

این دانشکده در دانشگاه Utrecht هلند داری ساختمان های بسیاری می باشد. نظیر، دانشکده حقوق و اقتصاد، دانشکده علوم انسانی، کالج دانشگاه و غیره.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

رنکینگ دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند از نظر رتبه بندی یکی از مشهورترین دانشگاه های هلند و اروپا می باشد. در جدول زیر در مورد رتبه این دانشگاه از نطر رتبه بندی شانگهای، QS، CWUR،

رتبه بندی شانگهای

موقعیت

رتبه در سال 2021

هلند

1

اروپا

15

دنیا

50

علاوه بر این در زمینه مدیریت دولتی رتبه دوم و در زمینه جغرافیا رتبه سوم شانگهای را کسب کرده است.

رتبه بندی CWUR

رتبه 10 در فاماکولوژی و سم شناسی، رتبه 6 در دیرینه شناسی و رتبه 5 در زیست شناسی، رتبه 4 در برنامه ریزی و توسعه.

QS

رتبه 3 جهانی در QS را در زمینه دامپزشکی کسب کرده است.

عنوان رنکینگ

رنکینگ

ARWU World

50

USNWR World

48

CWUR World

71

THE World

69

CWTS World

49

Reuteurs World

93

QS World

110

 

دانشکده های Utrecht University

هر یک از دانشکده های دانشگاه اوترخت هلند دارای دپارتمان های مختلفی می باشند. علاوه بر این هر دپارتمان دارای برنامه تحقیق و توسعه مختلفی نیز هستند. نظیر:

 • دانشکده علوم زمین
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق، اقتصاد و حکومتداری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
 • دانشکده دامپزشکی
 • موسسات آموزشی
 • پیوند خارجی دانشگاه کالج روزولت
 • کالج دانشگاهی اوترخت
 • مرکز آموزش دانشگاهی

رشته های دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند در مقاطع مختلف تحصیلی، رشته های بسیاری را ارائه می کند. برای اطلاع از بهترین رشته ها در هلند مقاله نگارش شده را بخوانید

لیسانس

مطالعات رفتاری و جامعه

زبان ها و ارتباطات

مطالعات چند رشته ای

زمین و پایداری

قانون، اقتصاد و حکومت

دین و فلسفه

علوم سلامت و زندگی

رسانه، هنر، فرهنگ و تاریخ

علوم پایه

 

فوق لیسانس

زمین و پایداری

هنر

مدیریت

اقتصاد و حکومت

علوم طبیعی

علوم پایه

قانون

ریاضیات و علوم اطلاعات

رسانه

آموزش و پرورش

زبان، ادبیات و ارتباطات

علوم اجتماعی و رفتاری

بهداشت و علوم زندگی

فلسفه و مطالعات دینی

فرهنگ و تاریخ

دکتری

رشته های دانشگاه اوترخت هلند برای تحصیل دکتری در هلند متنوع می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند برای مقطع دکتری در دانشگاه Utrecht هلند نیز اقدام کنند. دوره دکتری به طور متوسط 3 تا 4 سال طول می کشد تا تکمیل شود. در طول این مدت، داوطلبان یک پروژه تحقیقاتی را انجام می دهند که با نوشتن یک پایان نامه یا مجموعه ای از مقالات در مجلات علمی به اوج خود می رسد. داوطلبان زیر نظر استاد کار می کنند. هم دانشجویان هلندی و هم دانشجویان بین المللی می توانند در برنامه های دکترا در دانشگاه ثبت نام کنند. تمام برنامه های دکتری به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدرک دکتری فلسفه (PhD) از تمامی دانشکده ها در دسترس است. هر ساله حدود 550 داوطلب دکتری اوترخت پایان نامه های تحقیقاتی و دکتری خود را تکمیل می کنند. برای دریافت پذیرش از این مقطع دانشجویان می بایست سطح زبان و پیشینه قوی داشته باشند. به همین منظور موقعیت های خالی در هر لحظه می تواند متفاوت باشد. در زیر برخی از رشته را برای اطلاعات شما عزیزان قرار داده ایم.

 • موقعیت دکترا در مورد دینامیک محیطی
 • موقعیت دکترا در تعامل انسان و کامپیوتر
 • مدرس جوان جرم شناسی
 • مدرس روانشناسی تجربی
 • پژوهشگر پسا دکتری دینامیک جوانان
 • مهندس نرم افزار تحقیق برای مدل سازی سیستم ساحلی و رودخانه ای
 • مدل‌سازی منابع آب با وضوح بالا برای کمی کردن بهتر تعاملات آب انسانی در داخل اروپا

شرایط تحصیل در دانشگاه اوترخت هلند

هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی برای شرکت در برنامه های لیسانس و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی به اوترخت می آیند. دانشگاه اوترخت با صدها برنامه مبادله و بزرگترین مدرسه تابستانی اروپا، محیطی بین المللی به دانشجویان ارائه می دهد. علاوه بر این، تعداد زیادی از دانشجویان از اوترخت برای تحصیل به خارج از کشور می روند.دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه اوترخت هلند دارند می بایست در ابتدا رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده ، مدت زمان بررسی پرونده ها را بررسی کرده، مدارک خود نظیر، مدرک زبان، ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی و اصل مدرک تحصیلی خود را ترجمه کرده و در آخر درخواست خود را برای دانشگاه Utrecht هلند ارسال کنند. بعد از ارسال دانشگاه، صحت مدارک را بررسی کرده، در برخی موراد ممکن است نیاز به آزمون با مصاحبه وجود داشته باشد. در صورت نیاز دانشگاه به متقاضی اعلام خواهد کرد. هر یک از رشته ها، راهنمای خاص خود را دارند، پیش از هر اقدامی راهنما مورد نظر برای دریافت پذیرش از رشته خود را انتخاب نمایید. اکثر رشته های لیسانس در این دانشگاه 3 ساله هست. برای تحصیل در هلند کارشناسی ارشد به صورت یک ساله و دو ساله نیز می باشد.

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

مدارک پذیرش دانشگاه اوترخت

تحصیل در دانشگاه اوترخت هلند برای هر مقطع و رشته تحصیلی متفاوت می باشد اما در زیر به مهمترین مدارک برای دریافت پذیرش از این دانشگاه اشاره می کنیم.

 • ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی به همراه ترجمه انگلیسی
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی
 • دیپلم معادلسازی شده طبق سیستم هلند
 • اسکن پاسپورت متقاضی
 • مطابق با برنامه درسی سال 2019 به بعد، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می بایست سطح استاندارد ریاضیات را داشته باشند. تجزیه و تحلیل و رویکرد های سطح استاندارد (SL) یا برنامه ها و تفسیر سطح علمی (HL).

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه اوترخت هلند

مدرک زبان برای دریافت پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه اوترخت هلند به شرح زیر است

لیسانس

آیلتس: 6 و هیچ مهارتی زیر 5.5 نباشد.

تافل: حداقل 83

فوق لیسانس

آیلتس: 6.5، نوشتار 6

تافل: حداقل 93

 

ددلاین اپلای دانشگاه اوترخت هلند

مهم ترین نکته قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه اوترخت هلند بررسی ددلاین برای اپلای دانشگاه می باشد. در جدول زیر ددلاین ترم پاییز دانشگاه اوترخت هلند را برای شما عزیزان قرار داده ایم. در برخی از رشته ها نیاز به مصاحبه می باشد. در هنگام اپلای دانشجویان می بایست به تارخ مصاحبه نیز توجه کنند.

دوره

ددلاین

زمان مصاحبه

تصمیمات

پاییز 2022- دوره اولیه

15 دسامبر 2021

نوامبر تا فوریه

قبل از 15 مارچ

پاییز 2022- دوره معمولی

1 فوریه 2022

ژانویه تا آپریل

از 1 فوریه تا 1 می

 

هزینه تحصیل در دانشگاه اوترخت هلند

شهریه هر یک از رشته های دانشگاه اوترخت هلند برای دانشجویان خارجی و بومی سالانه متفاوت می باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته ها برای دانشجویان خارجی را برای افزایش اطلاعات شما عزیزان قرار داده ایم.

عنوان رشته

شهریه دانشگاه ( یورو-سالانه)

Academische lerarenopleiding primair onderwijs

11000

Biologie

14000

Economics and Business Economics

11000

Filosofie

11000

History

11000

Media and Culture

11000

Molecular and Biophysical Life Sciences (BSc)

14000

Sociologie

11000

Psychologie

11000

Philosophy, Politics and Economics

13100

 

هزینه زندگی دانشجویان Utrecht University

اگر قصد تحصیل در اوترخت را دارید، باید بدانید هزینه تحصیل در هلند و زندگی شما چقدر است. در طول اقامت در اوترخت می توانید بین 800 تا 1000 یورو در ماه برای هزینه های زندگی هزینه کنید. شهریه شامل این مبلغ نمی شود.

عنوان

یورو(ماهانه)

محل سکونت (ماهانه بسته به مبله، شامل آب و برق یا مشرتک)

350 تا 1000

هزینه های زندگی (لباس، لوازم شخصی، حمل و نقل)

350 تا 450

بیمه

40 تا 100

کتاب

65 تا 85

سایر موارد، دوچرخه، قبض تلفن و غیره

500

 

دانشجویان دانشگاه اوترخت هلند

بورسیه دانشگاه اوترخت هلند

یکی از بخش هایی که دانشجویان در هنگام بررسی شرایط یک دانشگاه به آن توجه می کنند بررسی بورسیه دانشگاه اوترخت هلند می باشد. دانشگاه Utrecht، دولت هلند و سایر سازمان ها بورسیه ها و کمک های مالی ارائه می دهند. در زیر لیستی از بورسیه در هلند است که اغلب توسط دانشجویان بین المللی که در اوترخت تحصیل می کنند استفاده می شود.

بورسیه تحصیلی تعالی اوترخت

این بورسیه مختص دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می باشد. مبلغ بورسیه بین 5000 تا 17000 یورو است. این بورسیه برای رشته های، اقتصاد، هنر و فلسفه تعلق می گیرد. تنها افرادی که بالاترین دستاورها را به دست آوده باشند می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

سیستم کمک هزینه و وام دانشجویی

این بورسیه توسط دولت هلند توزیع می شود. میزان دقیقی برای این بورسیه در نظر گرفته نشده است. این بخش، وام هایی به جهت مسافرت و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مقیم اتحادیه اروپا می باشد.

وام های فدرال ایالات متحده

 این بورسیه متعلق به دانشجویان امریکایی می باشد که قصد دارند تا در دانشگاه اوترخت هلند تحصیل کنند. مبلغ وام بستگی به میزان توان مالی دانشجو دارد.

خوابگاه های دانشجویی Utrecht University

مانند سایر دانشگاه های هلند، این مورد نیز دارای خوابگاه اوترخت هلند نیست. این دانشگاه تعداد محدودی اتاق مبله و استودیوهای مستقل در اوترخت و جوامع مجاور آن را برای دوره های اجاره ثابت رزرو می کند. برنامه اقامت رزرو شده فقط برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای سال اول تحصیل در دسترس است. اما دانشگاه برای دانشجویانی که به دنبال خوابگاه هستند کمک های بسیاری می کند. از این رو وب سایت هایی را برای پیدا کردن خوابگاه برای دانشجویان قرار داده است. دانشجویان بعد از دریافت پذیرش خود می توانند وارد وب سایت ها شوند و با داشتن پذیرش نهایی از این دانشگاه برای رزرو خوابگاه به صورت خصوصی یا عمومی اقدام نمایند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Utrecht

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه اوترخت هلند می توانند یک سال در کشور هلند بمانند و به دنبال کار تخصصی خود بگردند. مادامی که بتوانند کار تخصصی در هلند پیدا کنند می توانند برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنند. در نهایت با 5 سال کار کردن در کشور هلند می توانند برای دریافت اقامت دائم هلند اقدام نمایند.

مشاهیر دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند دارای مشاهیر بسیاری در طی زمان می باشد نظیر،

 • Johanna Westerdijk
 • Clarence Barlow
 • Acobus Henricus
 • William Einthoven
 • Christophorus Henricus

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه اوترخت هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ دانشگاه اوترخت هلند دارای چند کمپس در هلند می باشد؟

این دانشگاه دارای 3 کمپس با عنوان های پارک علمی اوترخت، دانشگاه Binnenstadscampus Universiteitskwartier و پردیس بین المللی اوترخت (ICU)

✅ ددلاین اپلای برای دانشگاه اوترخت هلند چه زمان است؟

این دانشگاه دارای دو ددلاین می باشد، یکی تا 15 دسامبر و دیگری تا 1 فوریه می باشد.

✅ میانگین شهریه دانشگاه Utrecht University سالانه برای دانشجویان خارجی چقدر است؟

در بیشتر رشته های سالانه هزینه 11000 یورو می باشد.

✅ رنکینگ دانشگاه اوترخت هلند در اروپا و دنیا چند است؟

این دانشگاه رتبه یک در دنیا، رتیه 15 در اروپا و رتبه 50 در جهان را دارد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد دانشگاه اوترخت هلند به طور کامل صحبت کردیم. این دانشگاه دارای سه کمپس می باشد که هر یک از دانشگاه ها دارای ساختمان های بسیار زیادی است. سالانه رشته های بسیاری نظیر، دامپزشکی حقوق، اقتصاد و غیره در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه ارائه می شود. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه اوترخت هلند مدتی را می توانند در کشور هلند بمانند و به دنبال کار تخصصی بگردند. و در نهایت با پیدا کردن کار تخصصی ویزای خود را به ویژه کاری تغییر دهند. همانند بسیاری از کشورها در صورتی که چند سال در محیط بمانند و کار کنند می توانند برای گرفتن اقامت دائم و در نهایت تابعیت خود اقدام نمایند. موسسه ملک پور با بیش از ۱۵ سال تجربه درخشان می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما می توانید با مشاورین موسسه از طریق وب سایت ها یا تلفن های موسسه ارتباط برقرار کرده شرایط خود را برای مهاجرت به اقصی نقاط دنیا مورد بررسی قرار دهید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان