بهترین رشته های تحصیلی در هلند

بدون نظر

کشور هلند به عنوان یکی از بزرگترین اقتصاد های اروپا و یکی از کشورهای شناخته شده در زمینه علم و دانش و به عنوان کشوری برخوردار از دانشگاه های با کیفیت یکی از بهترین مقاصد برای شما عزیزانی است که این مقاله را مطالعه می فرمایید. در این مقاله سعی داریم در خصوص تحصیل در هلند و بهترین رشته های تحصیلی در هلند مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

  • بهترین رشته تحصیلی در هلند چیست؟
  • شرایط ورود به دانشگاه های هلند چیست و میزان هزینه ها چقدر است؟
  • پر کاربردترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در هلند کدامند؟

قطعا این سوالات برای افرادی که در جستجو تحصیل در هلند هستند پیش آمده است و ما در این مقاله که با کمک گرفتن از وکلای هلندی و وب سایت های رسمی هلند، تهیه و گردآوری شده است سعی داریم به موضوع بهترین رشته های تحصیلی در هلند بپردازیم. چنانچه شما عزیزان در خصوص تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در هلند سوال یا ابهامی داشتید و برای آگاهی از خدمات ما می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
بهترین رشته های تحصیلی در هلند

بهترین رشته تحصیلی در هلند

کشور هلند نیز همانند کشورهایی نظیر انگلستان، آلمان، کانادا، آمریکا و... از دانشگاه های بسیار با کیفیتی نظیر دانشگاه دلفت، دانشگاه آیندهوون، دانشگاه آمستردام و... بهره می برد. از دیگر دلایلی که هلند را به عنوان مقصد مناسب برای تحصیل تبدیل می کند ارائه برنامه های متنوع تحصیلی به زبان انگلیسی و هزینه های پایین دانشگاه های هلند می باشد. در قسمت ذیل به معرفی بهترین رشته تحصیلی در هلند می پردازیم.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

رشته های پزشکی در هلند

رشته های حوزه پزشکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در اکثر کشورها دنیا تلقی می گردد و به دلیل شرایط مناسب و آینده شغلی و درآمد بالا در این رشته افراد زیادی تمایل به تحصیل در رشته های حوزه علوم پزشکی را دارند. قواعد و اصول تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای مختلف بسیار متفاوت می باشد و دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجویان این رشته، آزمون یا راهکاری برای سنجش شرایط علمی دانشجویان در نظر می گیرند. در قسمت ذیل به شرایط تحصیل در رشته های علوم پزشکی می پردازیم:

پزشکی

یکی از بهترین رشته هایی که دانشجویان تمایل دارند با تحصیل در آن آینده خود را تضمین نمایند رشته پزشکی می باشد. رشته پزشکی در هلند از رشته های بسیار محبوب بین دانشجویان محلی و بین المللی تلقی می گردد. تحصیل پزشکی در هلند هم به زبان انگلیسی ارائه می گردد و هم به زبان هلندی. طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در این کشور 6 ساله می باشد و شامل دوره لیسانس 4ساله و فوق لیسانس 2 ساله می باشد. از شرایط ورود به این رشته داشتن مدرک تحصیلی دیپلم، کسب نمرات بالا در دروس فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست شناسی و... و قبول شدن در آزمون ورودی پزشکی الزامی است.

شایان ذکر است ظرفیت رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی در کشور هلند بسیار محدود است به همین جهت دانشجویان بیشتر برای تحصیل پزشکی برای کشورهایی مانند فرانسه، اسپانیا، مجارستان، کانادا، انگلیس و... اقدام می نمایند. افرادی که قصد پزشک شدن در هلند را دارند علاوه بر گذراندن دوره های تحصیلی در این کشور بایستی در آزمون هایی که توسط وزارت بهداشت هلند برگزار می گردد، شرکت نمایند و پس از قبول شدن مجوز کاری آنها جهت طبابت صادر می گردد.

برای کسب اطلاعات در رابطه با رشته فیزیوتراپی در هلند بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رشته فیزیوتراپی در هلند

دندانپزشکی

دندانپزشکی نیز از رشته های پرتقاضای حوزه علوم پزشکی تلقی می گردد که در هر کشوری شرایط تحصیل در آن بسیار متفاوت است. راه ورود به رشته دندانپزشکی در هلند که از بهترین رشته های تحصیلی در هلند می باشد از طریق آزمون هایی است که در دانشگاه ها برگزار می گردد. در گذشته مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در هلند 5 ساله بود که در حال حاضر 6 ساله گردیده است که شامل یک مقطع 4 ساله لیسانس و 2 ساله فوق لیسانس می باشد. در حال حاضر دانشکده هایی مانند گرونینگن، نایمخن، دانشگاه آزاد آمستردام و... رشته های دندانپزشکی در هلند را ارائه می نمایند. برای تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در هلند دانشجویان بایستی دارای مدرک Vwo یا دارای دیپلم 12 ساله معادل باشند. دانشجویانی که دارای سن بالاتر از 21 سال هستند برای ورود به رشته های پزشکی بایستی در ابتدا در آزمونی تحت عنوان colloquium doctum شرکت نمایند سپس در آزمون ورودی دانشگاه ثبت نام نمایند.

داروسازی

یکی از رشته های پول ساز در زمینه بهداشت و سلامت رشته داروسازی می باشد که در برخی از دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه گرونینگن و دانشگاه لیدن در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می گردد. مدت زمانی تحصیل در مقطع لیسانس 3 سال و فوق لیسانس 2 سال می باشد. میزان هزینه های تحصیل داروسازی در هلند در دانشگاه گرونینگن بین 14 الی 18 هزار یورو متغییر می باشد. لازم به ذکر است پذیرش در رشته داروسازی نیز مانند سایر رشته های پزشکی در هلند نیازمند داشتن مدرک دیپلم معادل دیپلم پیش دانشگاهی هلندی Dutch pre-university diploma (VWO) می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس داروسازی دانشجویان بایستی آیلتس 6.5 را ارائه نمایند.

رشته حقوق در هلند

یکی دیگر از بهترین رشته های تحصیلی در هلند رشته حقوق می باشد. افرادی که تصمیم به تحصیل در رشته حقوق در هلند را دارند بایستی به زبان هلندی آشنایی کامل داشته باشند چراکه این رشته به زبان هلندی در این کشور تدریس می گردد. همانند سایر رشته های تحصیلی دانشجویان بایستی دارای مدرک دیپلم معادل باشند و ان دسته از افرادی که مدرکشان معادل دیپلم هلندی نیست بایستی در آزمون colloquium doctum شرکت نموده و نمره قبولی را کسب کنند و با گواهی مدرک زبان برای پذیرش مقطع لیسانس حقوق اقدام نمایند. دانشگاه هایی مانند گرونینگن، دانشگاه علمی و کاربردی، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه تیلبورگ و... از بهترین دانشگاه هایی محسوب می گردد که رشته حقوق را ارائه می نماید.

رشته علوم کامپیوتر در هلند

افرادی که تمایل دارند در زمینه طراحی، ساخت، برنامه نویسی و استفاده از کامپیوتر تحصیل نمایند، می توانند رشته های حوزه علوم کامپیوتر را انتخاب نمایند. رشته های علوم کامپیوتر بسیار گسترده می باشد و شامل برنامه نویسی، مهندسی نرم افزار، طراحی بازی، معماری کامپیوتر، انفورماتیک، فناوری اطلاعات، شبکه، هوش مصنوعی، مدیریت داده، توسعه وب و... می گردد. افرادی که تصمیم به تحصیل در این رشته ها را دارند بایستی دارای نمرات خوب در ریاضیات باشند. برنامه تحصیل در علوم کامپیوتر در مقطع لیسانس بین 3 الی 4 سال زمان می برد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6 نیز الزامی است و در مقطع فوق لیسانس 2 ساله و نیازمند آیلتس 6.5 می باشد. در قسمت ذیل دانشگاه هایی که رشته علوم کامپیوتر را ارائه می نمایند و هزینه های آنها را بررسی نموده ایم:

 

دانشگاه

هزینه تحصیل – سالیانه- یورو

هوش مصنوعی

دانشگاه رادبود

15,000

علوم کامپیوتر

دانشگاه رادبود

15,000

علوم کامپیوتر

دانشگاه اوترخت

20,500

رشته های حوزه علوم کامپیوتر

دانشگاه وریج آمستردام

11000-14000

رشته های حوزه علوم کامپیوتر

دانشگاه هانز

7,700

رشته های مهندسی در هلند

رشته های مهندسی در اروپا همواره به عنوان رشته هایی محسوب می گردد که کشورهای مختلف با نقصان و کمبود نیروی کار در آنها مواجه هستند. از نظر درآمد و آینده شغلی رشته های این حوزه بسیار ایده ال می باشند. از مهندسی برق و مکانیک گرفته تا مهندسی نساجی و صنایع در دانشگاه های هلند ارائه می گردد و شما می توانید در طیف وسیعی از رشته های مهندسی که در دانشگاه هایی مانند دانشگاه فنی دلفت، دانشگاه تکنولوژی آیندهوون، دانشگاه توئنت، دانشگاه آمستردام، دانشگاه اوترخت، دانشگاه گرونینگن، دانشگاه لیدن و.... مشغول به تحصیل گردید. هلندی ها در زمینه مهندسی هیدرولیک، کنترل و حفاظت در برابر سیل، فناوری های پایه و... متخصص هستند. همچنین هلند با داشتن جایگاه های قوی در زمینه انرژی های تجذیدپذیر و بهره وری از انرژی های مختلف یکی از مقاصد دانشجویان علاقه مند به این حوزه می باشد. علاقه مندان به تحصیل مهندسی در هلند بایستی از نمرات فیزیک و ریاضی بالایی برخوردار باشند. رشته های این حوزه نیز به زبان انگلیسی و زبان هلندی در دانشگاه ها ارائه می گردد.

تحصیل پرستاری در هلند

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پرستاری در هلند

در این مقاله ما جوانب تحصیل پرستاری در هلند را به شما خواهیم آموخت.

رشته مدیریت در هلند

مدیریت نیز در لیست بهترین رشته های تحصیلی در هلند قرار می گیرد و این رشته شامل طیف گسترده ای از شاخه هایی مانند مدیریت کسب و کار، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، تجارت بین الملل، مدیریت لجستیک، مدیریت مالی، MBA و... می باشد. علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند با هزینه های مقرون به صرفه در قیاس با کشورهای انگلیسی زبان تحصیلات خود را در هلند آغاز نمایند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته های حوزه مدیریت دانشجویان به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 و برای فوق لیسانس آیلتس 6.5 نیاز خواهند داشت. میانگین هزینه های تحصیل در این رشته در هلند بین 7 الی 12 هزار یورو در سال متغییر می باشد. در جدول ذیل بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل در رشته های حوزه مدیریت و تجارت ذکر گردیده است:

دانشگاه

رتبه در دنیا-2022

دانشگاه اراسموس نوتردام

15

دانشگاه تیلبورگ

63

دانشگاه آمستردام

79

دانشگاه گرونینگن

121

دانشگاه آیندهوون

151

دانشگاه ماستریخت

151-200

دانشگاه توئنت

201-250

 

رشته اقتصاد در هلند

هلند به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا و به عنوان سومین صادرکننده بزرگ در منطقه اروپا محسوب می گردد. جالب است بدانید بیش از 65 درصد از تولیدات ناخالص داخلی این کشور از فعالیت های بندری و صادرات کالا به دست می آید و به صورت مستقیم اقتصاد این کشور به تجارت خارجی وابسته است. هلند در قلب اقتصاد و تجارت و بانکداری اروپا واقع گردیده است و به مراکز اقتصادی بزرگ مانند بروکسل، فرانکفورت و... نزدیک است. با توجه به موفق بودن هلند در زمنیه های اقتصادی دانشگاه های این کشور نیز برای علاقه مندانی که قصد تحصیل تجارت و اقتصاد در این کشور را دارند دوره های تحصیلی متنوعی را ارائه می نمایند.

 دانشگاه رادبود نایمخن و دانشگاه گرونینگن که بهترین رشته های تحصیلی در هلند را ارائه می نمایند از بهترین دانشگاه ها برای رشته اقتصاد نیز محسوب می گردد. افرادی که تمایل دارند در حوزه اقتصاد محیط زیست، بحران بانک جهانی، تجارت بین الملل و... متخصص گردند می توانند در رشته های اقتصاد بازرگانی در هلند ادامه تحصیل دهند. چنانچه قصد دارید در خصوص چگونگی کارکرد بازارها، دلایل بحران های اقتصادی، تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی و... متخصص گردید می توانید در رشته هایی مانند اقتصاد سنجی تحصیل نمایید.

منابع بهترین رشته های تحصیلی در هلند

رشته معماری در هلند

معماری تلفیقی از علم و هنر جهت برنامه ریزی، طراحی و ساخت سازه ها و ساختمان های بزرگ، با در نظر گرفتن عملکرد، استقامت بنا و زیبایی سازه ها و با به کارگیری انواع مواد، فناوری و عناصر مختلف شناخته می گردد که علاقه مندان زیادی را دارد. هلند با برنامه های نوآورانه و پویا یکی از مهم ترین کشورها برای تحصیل در رشته معماری قلمداد می شود. دانشگاه هایی مانند دلفت، دانشگاه ایندهوون، دانشگاه آمستردام، دانشگاه توئنت، دانشگاه آزاد آمستردام 5 دانشگاه برتر در رشته معماری در هلند تلقی می گردد. افرادی که در این رشته تحصیل می نمایند در آینده می توانند درآمدی در حدود 2500 الی 4500 یورو در ماه را دریافت نمایند. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، انگیزه بالایی برای کار گروهی و مهارت های ارتباطی دارند، توانایی حل مسائل و یافتن پاسخ های علمی و منطقی را دارند می توانند برای رشته معماری اقدام نمایند.

رشته های هنری در هلند

اروپا یکی از خواستگاه های رشته های هنری محسوب می گردد و کشورهایی نظیر اتریش، ایتالیا، انگلستان و... در رشته های هنری بسیار موفق عمل نموده اند. در هلند نیز دانشگاه های زیادی رشته های هنری را ارائه می نمایند. زیر شاخه های رشته هنر که در دانشگاه های هلند ارائه می گردد شامل؛ زیبایی شناسی، طراحی و توسعه بازی، تصویر سازی و هنر مفهمومی، نقاشی و طراحی، عکاسی، مجسمه سازی، موسیفی، هنرهای نمایشی، طراحی گرافیک، طراحی مد، فیلمبرداری، انیمشین، رقص و... می باشد. برای تحصیل در رشته های هنری معمولا داشتن پورتفولیو و آثار هنری از الزامات می باشد که بایستی دانشجویان در هنگام درخواست پذیرش دانشگاه ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در رشته های هنری در هلند سالیانه از مبلغ 7 هزار یورو الی 18 هزار یورو متغییر است.

رشته حسابداری در هلند

حسابداری مطالعه ریاضیات، آمار، اقتصاد و مسائل مالی است. حسابداران برای رشد و اداره یک کسب و کار بسیار ضروری هستند و آنها می توانند با مطالعه و بررسی صورت های مالی شرکت نسبت به سود و زیان و جایگاه های شرکت در آن قرار دارد اظهار نظر نمایند. امروزه در هر شرکت که در حال فعالیت اقتصادی می باشد نیاز به حسابدار و مشاور مالی احساس می گردد لذا حسابداری از رشته های پرکاربرد با زمینه اشتغال بالا می باشد، از این رو افراد زیادی تمایل دارند تحصیلات خود را در این رشته انجام دهند و در هزاران شرکت که نیاز به حسابدار و مدیر مالی دراد، استخدام گردند. در دانشگاه های کشور هلند نیز در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا رشته حسابداری ارائه می گردد که دانشجویان می توانند با تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته ها خود را برای ورود به بازار کار آماده سازند. میانگین هزینه تحصیل  در هلند در این رشته 7 الی 9 هزار یورو در سال می باشد.

رشته های پرکاربرد در هلند

برای تحلیل این موضوع که رشته های پرکاربرد در هلند کدام رشته های هستند؟ بایستی به شرایط کسب و کار در این کشور و اقتصاد کشور هلند بپردازیم. همانطور که می دانید کشور هلند یکی از کشورهای تولید کننده و صادر کننده گل و گیاه می باشد بنابراین رشته کشاورزی در این کشور یکی از رشته های پر کاربرد محسوب می گردد. با توجه به وجود صنایع شیمیایی مختلف و استفاده و بهره برداری از انرژی های تجدید پذیر، رشته های حوزه مهندسی نیز از رشته های پرکاربرد در هلند تلقی می گردد. علاوه بر این رشته های حوزه مالی و بیزنس نیز جز بهترین رشته های تحصیلی در هلند شناخته می گردند، چرا که شرکت های متوسط و کوچک که در اقتصاد این کشور نقش به سزایی دارند با مدیریت افراد خلاق و نوآور اداره می گردد و این کشور به تجارت جهانی متصل است و عمده درآمد خود را از طریق تولید و صادرات کالا و خدمات کسب می نماید.

رشته های پردرآمد در هلند

وقتی صحبت از رشته های پر درآمد می شود، ناخودآگاه شما به رشته پزشکی و شاخه های علوم پزشکی فکر می کنید. در صورتی که افرادی که در حوزه های مالی و مدیریت کسب و کار فعالیت می نمایند گاها درآمد های بالاتری را کسب می نمایند. یا افرادی که در حوزه مهندسی فناوری اطلاعات و توسعه وب و علوم کامپیوتر مشغول هستند درآمد های بسیار مناسبی را کسب می نمایند. در قسمت ذیل به بهترین رشته تحصیلی در هلند و رشته های پر درآمد اشاره نموده ایم:

پردرآمد ترین رشته های تحصیل در هلند

میزان درآمد ماهیانه – یورو

مدیر ارشد اجرایی

14800

مدیر فناوری اطلاعات

11000

مدیر لیزینگ

10000

مدیر مالی

9600

کنترل کننده ترافیک هوایی

9300

فناوری اطلاعات

9100

مدیر فنی

9100

مدیر بازاریابی

9000

حقوق و وکالت

9000

توسعه دهنده وب و برنامه نویس

8900

مدیر تولید

8500

مهندسی مکانیک

5600

مهندسی نرم افزار

8000

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بهترین رشته های تحصیلی در هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بهترین رشته تحصیلی در هلند کدام است؟

رشته های حوزه مدیریت و بیزینس، علوم کامپیوتر، مهندسی و... از بهترین رشته های تحصیلی در هلند قلمداد می گردند.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در هلند وجود دارد؟

بلی، به جرئت می توان کشور هلند را به عنوان یکی از کشورهای انگلیسی زبان به شمار آورد. چرا که بیش از 90 درصد مردم در این کشور به انگلیسی مسلط هستند و دانشگاه ها نیز برنامه های تحصیلی زیادی را به انگلیسی ارائه می نمایند.

هزینه های تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در هلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در هلند در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان و برخی از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر هستند.

سخن پایانی

بهترین رشته های تحصیلی در هلند، شرایط تحصیل در رشته های مختلف و پرکاربرد ترین و پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در هلند در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور هلند به عنوان یکی از مرفه ترین و پایدارترین کشورهای اروپا با مردمی مهاجر پذیر و خونگرم به عنوان یکی از مقاصد مهم مهاجرتی در اروپا شناخته می گردد. از آنجایی که درصد بالایی از مردم در کشور هلند به زبان انگلیسی صحبت می نمایند، تقاضا برای تحصیل در این کشور بالا می باشد. با توجه به وجود بهترین دانشگاه های دنیا در کشور هلند و همچنین به دلیل برخورداری از بیکاری پایین، ارائه طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و... همه ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل به هلند می آیند. افرادی که در بهترین رشته های تحصیلی در هلند مشغول به تحصیل هستند می توانند یکسال پس از تحصیل در این کشور حضور داشته باشند و با کاریابی اقامت این کشور را اخذ نمایند. امیدواریم شما عزیزان از طریق این مقاله با بهترین رشته های تحصیلی در هلند آشنا شده باشید. شما سروران عزیز می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان برای تحصیل در هلند با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید یا در قسمت دیدگاه سوالات خود را مطرح فرمایید.

نویسنده این مطلب

نام : هدی غلیم زاده (ghaleyemzadeh)

مشاور تخصصی موسسه mie با بیش از 5 سال سابقه کار درخشان

متخصص و کارشناس در زمینه های مشاوره کاری تحصیلی و سرمایه گذاری و مشاوره ورزشکاران و هنرمندان

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان