معرفی دانشگاه آمستردام هلند

بدون نظر

دانشگاه آمستردام هلند یک دانشگاه اروپایی پیشرو در فرهنگ و نوآوری در سطح بین الملل می باشد که بیش از 200 برنامه تحصیلی خود را در مقاطع دانشگاهی به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر جهان در رده بندی QS قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه اروپایی که عمده برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد، شناخته شده می باشد. به همین جهت بیش از 7000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه در مقاطع مختلف دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند. بیشتر دانشجویان می توانند به با تحصیل در این دانشگاه که همراه با آموزش و تحقیق می باشد در پایان تحصیلات خود به مسیر شغلی خود دست پیدا کنند. کارشناسان ما سعی داشتند با نگارش این مقاله شما عزیزان را در راستای تحصیل در دانشگاه آمستردام هلند آشنا سازند و شما را راهنمایی دهند. از این رو در این مقاله با تحقیق در سایت دانشگاه آمستردام و تجربه وکلای محلی به شرایط اپلای این دانشگاه پرداختیم. چنانچه شما همراهان همیشگی پس از مطالعه این مقاله با سوالات و ابهاماتی در خصوص تحصیل در هلند و یا تحصیل در دانشگاه آمستردام روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر دانشگاه آمستردام هلند

معرفی دانشگاه آمستردام هلند

در دانشگاه آمستردام هلند (UvA) دانشجویان بین المللی می‌توانند در بین بیش از 200 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است برخی از رشته های تحصیلی منحصر به خود دانشگاه می باشد. University of Amsterdam رتبه 62 را در رتبه بندی Times Higher World 2020 و رتبه اول هلند در رتبه بندی آموزشی اروپا کسب کرده است. لازم به ذکر است که در این دانشگاه بیش از 7000 دانشجو و محقق بین المللی که در بیش از 100 کشور جهان تحصیل می کنند. دانشگاه آمستردام به عنوان یکی از گسترده ترین دانشگاه های هلند و اروپا است که بیشترین دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه از سال 1632 تاسیس شده است و در حال حاضر به عنوان یک دانشگاه مدرن و تحقیقات فشرده قلب پایتخت هلند شناخته شده می باشد.

پردیس های دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام دارای چهار پردیس در سراسر آمستردام می باشد که پردیس اصلی در قلب شهر واقع شده است که دانشکده های علون انسانی و کتابخانه دانشگاه در پردیس اصلی واقع شده است.

پردیس روترسایلند آمستردام

پردیس روترسایلند آمستردام برای ارائه امکانات آموزشی در آمستردام طراحی و راه اندازی شده است و دانشکده های اقتصاد و تجارت و علوم اجتماعی و رفتاری در این پردیس وجود دارد. در این پردیس کتابخانه، آزمایشگاه، سالن اجتماعات و سخنرانی، محل های متعدد برای مطالعه و فودکرت وجود دارد. این پردیس به نام نایب السلطنه و فرماندار شهر هندریک روترز که در قرن هفدهم زندگی میکرد نامگذاری شده است.

پارک علمی آمستردام

یکی دیگر از پردیس های بزرگ علمی در اروپا، پارک علمی آمستردام است که به عنوان یکی از مراکز برای نوآری های تحقیقاتی و کارآفرینی است که موسسات تحقیقاتی بزرگ در کنار حدود 120 شرکت و شرکت های فرعی در اینجا قرار دارد. پارک علمی آمستردام همچنین مرکز ورزش دانشگاه و کالج دانشگاه Amsterdam است.

UMC آمستردام

UMC آمستردام دیگر پردیس دانشگاه آمستردام در جنوب شرق AMC به عنوان بیمارستان های آموزشی دانشگاه برای دانشجویان پزشکی و پرستاری می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

 

رنکینگ دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام هلند از نظر رتبه بندی، تحقیق، شهرت در بین 20 دانشگاه برتر اروپا و 65 دانشگاه برتر مختلف جهان قرار دارد. این دانشگاه که توسط دولت هلند و NVAO تایید شده است، عضو اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا (LERU) و دانشگاه 21 است.

رتبه بندی

بهترین دانشگاه های جهانی US News

40

رتبه بنید دانشگاه های جهانی QS

55

رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز

66

رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان

101-150

رتبه بندی لیدن

82

 

دانشکده های University of Amsterdam

 • دانشکده حقوق آمستردام
 • دانشکده اقتصاد و تجارت
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

رشته های دانشگاه آمستردام

بیش از 20 برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در رشته های دانشگاه آمستردام ارائه می شود که دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند رشته مورد نظر خود را در این مقطع انتخاب کنند.

مطالعات باستانی

مدیریت کسب و کار

ریاضیات

مدیریت دارایی

مطالعات رسانه

مدیریت بازرگانی

سیاست پولی و بانکداری

مدیریت بازرگانی و تجارت بین الملل

هوش مصنوعی

اقتصاد مدیریت و استراتژی

علوم ارتباطات

امور مالی

علوم کامپیوتر

امور مالی و تجارت بین المللی

علوم اجتماعی محاسباتی

روابط بین الملل

علوم بیولوژیکی

تجارت دیجیتال

علوم زیستی

دیجیتال مارکتینگ

شیمی

کارآفرینی

اقتصاد

تجزیه و تحلیل کسب و کار

اقتصاد بازرگانی

حسابداری

زبان و فرهنگ انگلیسی

رسانه و اطلاعات

زبان شناسی

حقوق و اقتصاد

فلسفه

حقوق کیفری بین المللی

فیزیک و نجوم

حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی

مطالعات موسیقی

علم سیاسی

مطالعات اروپایی

حقوق و امور مالی

روزنامه نگاری

رهبری و مدیریت

روانشناسی

مهندسی شبکه

جامعه شناسی

مهندسی نرم افزار

برنامه ریزی شهری

مطالعات شهری

 

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

 

شرایط پذیرش دانشگاه امستردام

مراحل مختلفی در شرایط پذیرش در دانشگاه آمستردام وجود دارد که این مراحل از بررسی شرایط ورود و ارسال درخواست آغاز می شود و بسته به نوع مقطع تحصیلی و نوع درخواست تا ثبت نام نهایی متفاوت می باشد. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند لینک مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید

شرایط تحصیل در دانشگاه آمستردام هلند در مقطع کارشناسی

نحوه درخواست در مقطع کارشناسی در آمستردام هلند به شکل زیر می باشد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آمستردام را دارند در ابتدا می بایست تحصیلات خود را در مقطع دیپلم به پایان رسانده باشند و بتوانند مدرک دیپلم 12 ساله و ریز نمرات خود را دریافت کرده نمایند و رزومه کامل تحصیلی خود را در زمان درخواست به دانشگاه ارائه دهند. متقاضیان باید دقت داشته باشند که در زمان درخواست برای رشته مورد نظر مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 یا تافل 92 را حداقل داشته باشند.

شرایط پذیرش دانشگاه آمستردام هلند در مقطع کارشناسی ارشد

هر برنامه تحصیلی در University of Amsterdam از شرایط ورودی، روش درخواست و مهلت درخواست متفاوتی برخوردار می باشد. بنابراین پیشنهاد می گردد برای بررسی شرایط تحصیل در هلند کارشناسی ارشد در دانشگاه آمستردام  الزامات، ورود و مهلت درخواست پذیرش وارد وب سایت دانشگاه آمستردام شوید و یا می توانید با کارشناسان موسسه mie تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به دست آورید. اما به طور کلی می توان گفت دانشجویان بین المللی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد می بایست تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به نمرات مناسب به پایان رسانده باشد و ترجیحا در رشته مرتبط به تحصیلات خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. دانشجویان باید دقت داشته باشند تحصیل در این مقطع نیاز به انگیزه نامه و توصیه نامه می باشد (لازم به ذکر است در برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه آمستردام دو توصیه نامه لازم است.) در نهایت دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معادل IELTS 6.5 می باشد. در نهایت پس از اخذ پذیرش اولیه می بایست شهریه دانشگاه را نیز پرداخت نمایید.

پذیرش دکترا در دانشگاه آمستردام هلند

تحصیل دکتری در هلند و در دانشگاه آمستردام هلند بیشتر در قالب کاری در دانشگاه ارائه می شود. سالانه حدود 2000 کاندیدای دکترا به صورت تحقیقات و انجام پروژه در University of Amsterdam در حال تحصیل و کار می باشند و این دانشگاه سالانه حدود 400 کاندید را رشته های متعددی به دانشجویان اعطا می شود که حدود دو سوم آن در علوم و پزشکی ارائه می شود.اما رویه، وظایف و مسئولیت های مرتبط به اخذ دکتری در آیین نامه ای برای رعایت مقررات تعیین شده است و از 1 سپتامبر 2020 مقررات جدید برای مقطع دکتری در این دانشگاه لازم الاجرا می باشد. پیشنهاد می گردد برای بررسی مقررات و شرایط پذیرش در مقطع دکتری در هر رشته به وب سایت دانشگاه آمستردام مراجعه فرمایید. اما به طور کل دانشجویان بین المللی برای تحصیلی در رشته دکتری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معادل IELTS 7، مقالات بین المللی، پروپوزال و مشورت و مکاتبه با استاد راهنما و سوپروایزر دارند که برای تحصیلی در مقطع دکتری در این دانشگاه نیاز به دو ناظر می باشد. اما در نهایت دانشجویان برخی از رشته های تحصیلی مانند رشته هنر و رشته موسیقی نیاز به پروتفولیو و نمونه های کار دارند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه آمستردام هلند

مسلما ارائه مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه آمستردام را دارند، الزامی است. اما ارائه مدرک زبان انگلیسی بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. در جدول زیر نسبت به هر مقطع تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

مقطع تحصیلی

مدرک زبان انگلیسی

کارشناسی

IELTS 6

کارشناسی ارشد

IELTS 6.5

دکترا

IELTS 7

 

 

ددلاین اپلای دانشگاه آمستردام هلند

دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که University of Amsterdam برای تعادل در زمان کافی جهت رویه مهاجرت، تهیه اسکان مهلت های متفاوتی را بر اساس گروه رشته ای تعیین کرده است که به اختصار برخی از رشته های تحصیلی و ددلاین دانشگاه آمستردام هلند را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

رشته تحصیلی

مدت زمان اقدام

مدیریت کسب و کار

15 ژانویه 2022

روانشناسی

15 ژانویه 2022

هنر

1 فوریه 2022

حقوق و اقتصاد

1 فوریه 2022

سایر رشته های تحصیلی

1 آوریل 2022

 

اما آخرین مهلت برای اقدام در برخی از رشته های تحصیلی 1 می 2022 فقط در شرایط استثنایی می باشد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه آمستردام هلند

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه آمستردام را داشته باشند بایست سالانه هزینه تحصیل در هلند را پرداخت کنند. اما شهریه تحصیلی در University of Amsterdam به موارد زیر بستگی دارد.

 • ملیت شما
 • مقطع تحصیلی شما
 • برنامه و رشته ای که در آن ثبت نام می کنید.

در ادامه برای بررسی دقیق تر شهریه تحصیل در دانشگاه آمستردام به جدول زیر مراجعه فرمایید. شهریه برای دانشجویان بین المللی غیر منطقه اقتصادی اروپا:

کارشناسی

9 الی 10 هزار یورو در سال

کارشناسی ارشد یکساله

16 الی 17 هزار یورو

کارشاسی ارشد

11 الی 12 هزار یورو در سال

 

هزینه زندگی دانشجویان University of Amsterdam

هزینه های ماهانه زندگی دانشجویان که شامل اقامت در هلند، غدا، حمل و نقل، کتاب، لباس و فعالیت هایی برای اوقات فراغت خواهند بود حدود 925 الی 1500 یورو در ماه است. هزینه ماهانه موارد مطرح شده به تفکیک زیر می باشد:

هزینه های زندگی عمومی

400 الی 500 یورو در ماه

بیمه

35 الی 100 یورو در ماه

کتاب

50 الی 100 یورو در ماه

حمل و نقل عمومی

40 الی 100 یورو در ماه

 

دانشگاه آمستردام هلند

بورسیه دانشگاه آمستردام هلند

بورسیه در هلند به دانشجویان شایسته با عملکرد برتر در مقطع کارشناسی نیز اعطا می گردد که این بورسیه کمک هزینه شهریه به همراه 5500 دلاری را نیز شامل می شود. دانشجویان باید دقت داشته باشند که این بورسیه از طریق دفاتر پذیرش دانشکده های ارسال می شود.اما در مقطع کارشناسی ارشد نیز بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی دانشجویان از طرف University of Amsterdam اعطا می شود. تنها سه نفر در هر سال می توانند از این بورسیه دریافت کنند. شرایطی چون رزومه تحصیلی افراد، نمرات تحصیلی آنان و نامه انگیزشی برای تعیین و میزان تعلق بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد تاثیر گذار است.

Orange Tulip Scholarship

این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد خارج از اتحادیه اروپا در رشته بازرگانی و اقتصاد در دسترس است. اما ملیت هایی که می توانند از این بورسیه استفاده کنند هر ساله تغییر می کند. این بورسیه شامل کمک هزینه کامل شهریه به همراه 5500 دلار می باشد.

خوابگاه های دانشجویی University of Amsterdam

اجاره در هلند حدود 300 الی 850 یورو در ماه بسته به نوع اتاق (اتاق زوجین- اتاق مشترک – اتاق اختصاصی)، اندازه اقامت متقاضیان دارد که متقاضیان می بایست علاوه بر اجاره هزینه های اداری و ودیعه قابل استرداد را پرداخت کنند. لازم به ذکر است اجاره ماهانه خوابگاه دانشگاه آمستردام شامل قبوض گاز و برق و آب و اینترنت نیز می باشد. دانشجویان هم می توانند به صورت یکجا برای یک سال هزینه خوابگاه خود را پرداخت کنند و هم می توانند به صورت ماهانه مبلغ اجاره را به تامین کننده مسکن پرداخت کنند. حداکثر زمانی که برای یک دوره اجاره دانشجویان می توانند قرارداد منعقد کنند 2 ترم تحصیلی است.

نوع دانشجویی

هزینه مسکن

تبادل دانشجو (1ترم)

200 یورو

تبادل دانشجو (2ترم)

395 یورو

دانشجویان کارشناسی (2ترم)

395 یورو

دانشجویان کارشناسی ارشد ( 2ترم)

395 یورو

 

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Amsterdam

فارغ التحصیلان خارجی پس از اتمام تحصیلات خود از دانشگاه آمستردام هلند می توانند در خواست دهند و به مدت یک سال در هلند حضور یابند. هزینه درخواست اقامت پس از مهاجرت به هلند از طریق تحصیل حدود 285 یورو می باشد و این مجوز تنها یک بار اعطا می شود و اگر فارغ التحصیلان موفق به یافتن شغل نشوند این مجوز تمدید نمی شود و فارغ التحصیلان باید هلند را ترک کنند.اما دانشجویان در این مدت 12 ماه می توانند برای جستجوی کار و یا به عنوان کارآموز در هلند حضور یابند و تلاش کنند که با دریافت پیشنهاد شغلی مجوز اقامت پس از تحصیل خود را به مجوز مهاجرت به هلند با مهارت بالا (ویزای کار) تغییر دهند.

مشاهیر دانشگاه آمستردام هلند

 • چارلز میشل: سیاستمدار بلژیکی است که از سال 2019 به عنوان رئیس شورای اروپا در حال حاضر فعالیت می کند. پیش تر از آن از سال 2014 الی 2019 نخست وزیر بلژیک بود.
 • گیدو ون روسوم: یک برنامه نویس هلندی است که به عنوان خالق زبان برنامه نویسی پایتون سناخته شده است.
 • تیری بوده: سیاستمدار و نویسنده هلندی است. او بنیانگذار و از سال 2017 عضو مجلس رهبر انجمن برای دموکراسی است.
 • تئو ون گوگ: تهیه کننده سینما و تلویزیون، بازیگر و نویسنده هلندی است.
 • پیم فورتوین (ویلهلموس سیمون پتروس فورتوین): معروف به پیم فورتوین سیاستمدار، نویسنده، تارج و جامعه شناس می باشد.
 • دانیله گانسر: دانیله گانسر نویسنده سوئیسی است. او بیشتر به خاطر کتاب ارتش های مخفی ناتو در سال 2005 که اقتباسی از پایان نامه او می باشد، شناخته می شود.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه آمستردام هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا با تحصیل در دانشگاه آمستردام می توانم اقامت هلند را به دست آورم؟

تمامی دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به مدت 12 ماه در هلند به دنبال کار باشند و به این طریق اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

✅ آیا ورود به دانشگاه آمستردام سخت است؟

پذیرش برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه رقابتی است و پذیرش در رشته های اصلی و موضوعات برتر همراه با رقابت جدی روبرو بوده است. بنابراین دانشجویانی که از رزومه تحصیلی مناسب و شرایط سنی خوب و سطح زبان قابل قبول برخوردار می باشند شانس بالایی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه دارند.

✅ برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در University of Amsterdam چه مدرک زبانی نیاز است؟

متقاضیان می توانند با ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 و یا تافل 92 برای پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند.

✅ رتبه دانشگاه آمستردام چگونه است؟

این دانشگاه همواره جز 10 دانشگاه برتر هلند و 500 دانشگاه برتر جهان می باشد. در سال های 2019 الی 2021 موفق شده در بین 40 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

سخن پایانی

دانشگاه آمستردام هلند به دلیل وجود کسب و کارهای هلندی و بین المللی متعدد توانسته سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب کند. در کل شهر آمستردام در حال حاضر به عنوان قلب تجاری، اجتماعی و هنری و به عنوان یک مرکز تجاری معتبر جهانی شناخته شده می باشد. اما در این بین موقعیت مکانی دانشگاه آمستردام، شایستگی و کسب درجات بالا بسیاری از دانشجویان بین المللی را علاقه مند به تحصیل در خود کرده است. لازم به ذکر است امکانات رفاهی، پردیس های دانشگاه آمستردام، رتبه جهانی و رنک بالای این دانشگاه و وجود بسیاری از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز سبب علاقه مندی بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه شده است. سعی داشتیم در خصوص رنکینگ، دانشکده های University of Amsterdam، رشته های دانشگاه آمستردام هلند اطاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان