ویزای همراه هلند - شرایط و مدارک لازم

10 نظر

برای دریافت ویزای همراه هلند یكسری شرایط و قوانین وجود دارد كه متقاضی باید آن ها را رعایت كند. افرادی که تمایل به اخذ اقامت و تابعیت این كشور را دارند و متاهل هستند می توانند ویزای همراه هلند برای همسر و فرزندان خود دریافت باشند. افراد همراه شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می باشد. برای دریافت ویزای همراه فرد باید بتواند تمکن مالی خود را برای حمایت از خانواده خود ارائه دهد. دریافت ویزا همراه ممکن است بسته به روش مهاجرتی فرد متفاوت باشد برای مثال برای دریافت ویزای دانشجویی همراه، فرد باید ویزای تحصیلی دریافت کند و پس از ورود به هلند و دریافت کارت اقامت میتواند ویزای همراه را درخواست دهد. در ادامه ویزای همراه برای تمامی روش ها توضیح داده شده است. چنانچه در خصوص ویزای همراه هلند و همچنین سایر روش های مهاجرتی به كشور های مختلف نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با تماس به موسسه MIE از مشاورین و متخصصین خبره مشاوره رایگان داشته باشید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به هلند


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای الحاق به خانواده هلند

شرایط دریافت ویزای همراه هلند

ویزای همراه در هلند برای همسر یا شریک زندگی و فرزندان تا 18 سال صادر می‌شود. برای این که بتوانند این ویزا را دریافت کنند، باید شرایطی داشته باشید این شرایط شامg موارد زیر است:

 • یکسال در هلند زندگی کرده باشید
 • سن شما بالای 21 سال باشد
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خانواده
 • فرزندان باید زیر 18 سال باشند
 • همسر بالای 21 سال
 • مدرک زبان در صورت لزوم

مدارک لازم برای ویزای همراه هلند

جهت دریافت ویزای همراه شخص متقاضی باید مداركی را به سفارت ارائه نماید. چنانچه مدارك ارائه شده به تایید افسر ویزا برسد می توانید ویزای همراه را دریافت كنید. به دلیل اینكه بتوانید مدارك را به درستی و كامل به سفارت ارائه كنید در زیر میتوانید مدارك مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه هلند را مشاهده نمایید:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست الحاق به خانواده
 • ارایه پاسپورت معتبر شخص متقاضی
 • ارایه سند ازدواج
 • ارایه عکس پرسنلی
 • ارایه مدارک هویتی همه اشخاص همراه
 • ارایه نامه تمکن مالی
 • درصورت نیاز ارایه مدرک زبان

هزینه دریافت ویزای هلند

دارنده ویزا باید برای ویزای اعضای خانواده برای بستگان خود در هلند درخواست دهد. درخواست را می توان به صورت آنلاین (فقط به زبان هلندی موجود) ارسال کرد یا شخصاً پر کرد. هزینه ویزای همسر 174 یورو (200 دلار) است در حالی که ویزای کودک 58 یورو (67 دلار) است. این هزینه ها فقط برای در خواست ویزا است و ممکن است هزینه های جانبی دیگر مانند ترجمه مدارک و .. نیز داشته باشد.

این هزینه ها ممکن است تغییراتی داشته باشد پس بهتر است پیش از درخواست ویزا حتما سایت کنسونگری هلند را نیز چک کنید.

ویزای همراه دانشجویی هلند

اشخاص متاهلی كه تمایل دارند به مهاجرت تحصیلی به هلند بپردازند، باید آگاه باشند كه برای اخذ ویزای همراه دانشجویی هلند نخست شخص دانشجو باید با ویزای تحصیل هلند ورود كند و بعد از اخذ كارت دانشجویی، برای اقامت یكساله درخواست نماید. در این صورت شخص دانشجو پس از اینكه كارت اقامت را دریافت كرد می تواند برای همسر و فرزند زیر هجده سال درخواست ویزای الحاق به خانواده در هلند را نماید. جهت دریافت ویزای همراه همسر شخص متقاضی باید بتواند به زبان انگلیسی تا حدودی تسلط داشته باشد تا شانس ویزای خود را بالا ببرد. ممكن است مدت زمان سه الی چهار ماه جهت دریافت ویزای همراه زمان لازم باشد و همچنین شخص متقاضی باید بتواند تمكن مالی لازم را به تعداد همراهان خود ارائه دهد.

 

ویزای همسر دانشجو هلند

متقاضی برای ورود همسر خود به كشور هلند می تواند درخواست ویزای همراه هلند را نماید. اما جهت این كار لازم است كه سه ماه بعد از ورود خود اقدام نماید و همسر شخص متقاضی امكان كار كردن بدون محدودیت را در این كشور دارد البته پیش از آن باید اجازه درخواست كار را اخذ نماید. اگر همسر دارای حرفه و مهارت باشد می تواند درآمد بالایی را كسب كند. برای اینكه همسر به شخص اصلی ملحق شود نیاز است كه مداركی از قبیل سند ازدواج، مدارك هویتی اشخاص خانواده، گواهی تمكن مالی و مدارك مورد استناد برای داشتن اقامتگاه و مسكن ارائه گردد.

ویزای همراه هلند برای همسر یا پارتنر

جهت دریافت ویزای همراه هلند برای همسر یا پارتنر در ابتدا باید بتوانید با شخصی كه شهروند هلندی می باشد ازدواج كنید. سه راه برای ازدواج در هلند وجود دارد: ثبت ازدواج در كلیسا، ثبت ازدواج در شهرداری و ازدواج در امكان عمومی كه در هر صورت برای اینكه ازدواج شما به رسمیت شناخته شود ثبت آن در شهرداری صورت می گیرد. متقاضی درصورت ازدواج با یك شهروند هلندی می تواند به او الحاق گردد و ویزای پارتنر هلند را دریافت نماید. می توان بدون ثبت ازدواج با اثبات رابطه با شخص مورد نظر ملحق به پارتنر خود شوید اما برای اینكه پروسه راحت تر و سریعتر اتفاق بیفتد مناسب ترین روش دریافت این ویزا ازدواج رسمی می باشد. جهت دریافت ویزای همراه هلند برای همسر یا پارتنر مداركی جهت ارائه الزامی است كه در زیر به آن ها اشاره میكنیم:

 • ارائه مدرک تمکن مالی لازم و حقوق ثابت
 • ارایه مدارک ازدواج یا مدارک مورد استناد برای ارتباط بین طرفین
 • ارایه مدارک هویتی طرفین
 • ارایه پاسپورت همسر در کشور هلند و کپی مدارک اقامتی
 • ارایه مدارک مورد استناد جهت روابط بین طرفین

اجازه اقامت برای والدین با ویزای الحاق هلند

در این قسمت قوانین كشور هلند را برای اشخاصی كه تمایل دارند به این كشور مهاجرت كنند و ویزای الحاق به خانواده در هلند را دریافت نمایند بررسی میكنیم. متقاضیان از طریق روش های متفاوت مانند سرمایه گذاری، كار، تحصیل، ازدواج و… می توانند اقامت کشور هلند را دریافت نمایند و برای برای خانواده خود كه شامل همسر و فرزندان زیر ١٨ سال می شود در خواست اقامت داشته باشند. اما جهت دریافت ویزای الحاق والدین، باید در ابتدا شخص از طریق یكی از روش های مهاجرت اقامت خود را در هلند اخذ نمایند سپس می تواند دعوت نامه برای والدین خود ارسال نماید كه والدین می توانند از این طریق ویزای توریستی هلند را اخذ نمایند و در مدت زمان محدود می توانند در این كشور حضور داشته باشند و بعد از آن باید به كشور خود برگردند. فرزندانی كه اقامت این كشور را دارند امكان اجازه اقامت برای والدین با ویزای الحاق هلند را نخواهند داشت و والدین قادر نخواهند بود همراه فرزندان بالای هجده سال خود باشند.

ویزای همراه فرزندان زیر 18 سال هلند (ویزای همراه دانش آموزی هلند)

در این قسمت از مقاله قصد داریم ویزای همراه هلند برای دانش آموزان و افراد زیر ١٨ سال سن را بررسی نماییم. والدینی كه تمایل دارند فرزندانشان جهت ادامه تحصیل در مدارس كشور هلند مشغول باشند باید اطلاعات خود را جهت دریافت ویزای همراه دانش آموزی هلند ارتقا دهند. در این روش دانش آموزان می توانند در مدارس خصوصی هلند مشغول به تحصیل شوند و والدین آن ها از طریق دریافت ویزای توریستی می توانند تایم محدودی را در كنار فرزندان خود حضور داشته باشند. به این نكته باید توجه داشت كه امكان دریافت ویزای همراه والدین محصلان زیر 18 سال برای اینكه در كنار فرزند خود باشند و اقامت دریافت کنند را نخواهند داشت فقط به صورت توریستی در مدت زمان محدود می توانند همراه فرزندان خود در این کشور حضور داشته باشند.

ویزای همراه هلند برای فرزندخواندگان

جهت دریافت هلند برای فرزندخواندگان شرایط و قوانین خاص خود را دارد و عزیزانی كه تمایل دارند از این روش اقدام داشته باشند باید نسبت به این قوانین آگاه باشند. اگر شخص متقاضی به صورت قانونی كودكانی را تحت سرپرستی خود قرار داده است با ارائه دادن یكسری مدارك می تواند برای فرزندخواندگاش جهت اخذ ویزای همراه اقدام داشته باشد. دیگر شرایط فرزند خواندگی مانند شرایط فرزندان می باشد.

ویزای همراه هلند از طریق کار

به دلیل اینكه در سال های اخیر در كشور هلند نرخ بیكاری روند نزولی را طی كرده معمولا افراد بسیاری تمایل دارند مهاجرت به این كشور از طریق كار داشته باشند. برای انجام مهاجرت كاری در گام نخست از یك كارفرما در كشور هلند پیشنهاد شغلی و اجازه كار دریافت نمایید. پیش از آنكه كارفرما جاب آفر را ارسال نماید، شغلی كه مورد نظر واقع شده است باید ظرف مدت سه ماه توسط آن كارفرما در این كشور آگهی شده باشد و اگر شخص مورد نظر در كشور هلند یافت نشد این آگهی باید در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه نشر شود. اگر در این حالت هم شخص مورد نظر یافت نشد در این صورت كارفرما می تواند برای آن شخص پیشنهاد شغلی را ارسال نماید. باید گفت این پروسه عملا به مدت شش ماه قابل بررسی و زمان بر است. شخص با در دست داشت جاب آفر و نشان دادن آن به سفارت می تواند جهت دریافت ویزای كار در هلند اقدام داشته باشد. چنانچه در این روش شخص بخواهد همراهش در كشور هلند به او ملحق شود لازم است نشان دهد كه حقوق لازم و مكفی را دریافت میكند و در صورتی كه با كار فرما هماهنگی لازم اجرا شود می توان جهت درخواست ویزای الحاق به خانواده در هلند اقدام نماید. افردا خانواده و همراه كه شامل همسر و فرزندان زیر ١٨ سال می باشد از روش ویزای پیوست می تواند به همسر خود ملحق شوند.

شرایط اخذ ویزای همراه هلند

 • ارایه مدارک مورد استناد جهت داشتن اقامتگاه و مسکن
 • ارایه گواهی نامه تمکن مالی بر پایه حقوق دریافتی
 • ارایه سند ازدواج
 • ارایه مدارک هویتی اشخاص خانواده

ویزای الحاق به خانواده در هلند در روش سرمایه گذاری

عزیزانی كه قصد دریافت ویزای هلند را دارند باید متناسب با شرایط هر ویزا، جهت اخذ ویزای همراه هلند اقدام نمایند. در این قسمت ویزای الحاق به خانواده در هلند در روش سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرد. كشور هلند به دلیل اقتصادی رو به رشد و شرایط مناسب اقتصادی و همچنین موفقیت های تجاری بالا و وجود سیستم قضایی قوی و مناسب باعث شده كه بسیاری از افراد تمایل به سرمایه گذاری در این كشور را داشته باشند. شما می توانید از طریق روش هایی مانند ثبت شركت، نوآفرینی، كار آفرینی به سرمایه گذاری در این كشور اقدام كنید. متقاضیانی كه از طریق روش سرمایه گذاری در هلند و شروع یك بیزنس جدید اقدام می نمایند چناچه به مدت سه سال در بیزنس خود فعال باشند و مالیات های شركت خود را به صورت منظم پرداخت نمایند می توانند به مدت دو سال دیگر اقامت خود را تمدید نمایند و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم را دریافت و درخواست پاسپورت را دهند. در روش سرمایه گذاری در هلند دریافت ویزای همراه امكان پذیر می باشد و همسر و فرزندان زیر ١٨ سال امكان دریافت این ویزا را دارند.

تمکن مالی برای ویزای همراه هلند

در خصوص ویزای الحاق هلند تمكن مالی یكی از عوامل بسیار مهمی است كه باید مورد بررسی قرار بگیرد. عزیزانی كه قصد مهاجرت به هلند را دارند باید آگاه باشند كه جهت اخذ ویزا نیاز به ارایه تمكن مالی دارند. شخص متقاضی باید آگاه باشد كه بتواند تمكن مالی مناسب را جهت دریافت ویزای همراه هلند ارائه دهد و چنانچه این مورد را رعایت نفرمایند امكان دارد كه با درخواست اخذ ویزای همراه او موافقت نگردد.

جهت اخذ ویزای همراه باید قادر باشید كه هزینه های یك سال زندگی را در حساب خود نشان دهید. تمكن مالی مناسب كه بابت هزینه های یك سال زندگی در این كشور را باید نشان دهید مبلغی در حدود ١٢ هزار یورو می باشد كه این مبلغ برای هر فرد محاسبه می شود. بعد از آنكه نامه تمكن مالی جهت اخذ ویزا ارائه شد متقاضی می تواند مبلغ را از حساب خود خارج كند.

مدت زمان صدور و هزینه ویزای همراه هلند

در خصوص ویزای همراه هلند شخص متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ١٨ سال را به این كشور ببرد. در كشور هلند نمی توان به صورت همزمان ورود كرد لازم است كه متقاضی پس از گذشت سه ماه پس از ورود خود نسبت به ویزای الحاق خانواده در هلند اقدام نماید. از هنگامی كه درخواست خود را ثبت می نمایید تا زمانی دریافت پاسخ و گرفتن وقت سفارت هلند  مدت زمانی در حدود دو یا سه ماه به طول می انجامد. هزینه ویزای تحصیلی اكنون مبلغی حدود ١٨٠ یورو می باشد. اما در خصوص ویزا های سرمایه گذاری كارآفرینی و استارت آپ هلند می توان به صورت همزمان با نفر اصلی ورود به كشور را داشته باشید و مبلغ هزینه با توجه به روش سرمایه گذاری و تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد.

قوانین کار همراهان در هلند

اشخاصی به كشور هلند مهاجرت می كنند می توانند از طریق روشی كه مهاجرت می كنند ویزای همراه هلند را اخذ نمایند. در صورتی كه خود شخص متقاضی اجازه كار داشته باشد همراه او هم به صورت تمام وقت اجازه كار را دارد، و در صورتی كه در بعضی از روش ها اجازه كار نداشته باشند می توانند از اداره كار مجوز جهت كار در این كشور را اخذ نمایند و درصورت موافقت با این درخواست مشغول به كار شوند.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ آیا در مهاجرت از روش تحصیل در کشور هلند شخص همراه اجازه کار دارد؟

بله، در صورتی که مجوز اجازه کار را از اداره کار دریافت نماید می تواند در کشور هلند مشغول به کار شود.

✔️ ویزای همراه هلند به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ویزای الحاق به خانواده هلند شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

✔️ برای مهاجرت به کشور هلند، مشخص متقاضی با ورود از چه روشی می تواند ویزای همراه را دریافت نماید؟

در اکثر روش های مهاجرتی شخص می تواند ویزای همراه را دریافت نماید اما در روش ورود از طریق کار باید ابتدا درآمد لازم جهت هزینه های زندگی را داشته باشد و با هماهنگی از سوی کارفرما دریافت این ویزا امکان پذیر است.

✔️ جهت دریافت ویزای همراه چه مدارکی مورد نیاز است؟

ارایه مدارک هویتی، عکس، سندازدواج، ارایه نامه تمکن مالی، گردش حساب شش ماهه، فرم درخواست الحاق و...

سخن پایانی

در این قسمت از مقاله به شرایط ویزای همراه هلند پرداخته ایم. هنگامی كه شخص متقاضی از طریق روش هایی مانند كار، تحصیل، سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نماید می تواند درخواست ویزای همراه را نماید. ویزای همراه هلند شامل همسر و فرزندان زیر ١٨ سال می باشد. نكته ای كه قابل توجه این است كه فرزندان زیر ١٨ سال كه برای تحصیل در مدارس هلند اقدام می نمایند، والدین او امكان دریافت اقامت و یا همراهی او را ندارند و فقط از طریق ویزای توریستی در یك مدت محدود می توانند در كنار فرزند خود باشند و بعد از آن باید به كشور خود رجوع كنند. در صورتی كه در خصوص ویزای همراه هلند نیاز به كسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان با مشاورین و متخصصین ما بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
alireza basirati
همسر بنده دارای ویزای کار می باشد و بنده خواهان مهاجرت به صورت همراه می باشم آیا باید زبان هلندی یاد بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.
فهیمه
باسلام همسرم برای تحصیل به هلند سفر کنن ویزای همراه به صورت همزمان نمیشه گرفت ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز ویزای همراه هلند به صورت همزمان نمی باشد.
نیما میرزائی
سلام، آیا برای گرفتن مجوز کار برای همراه دانشجو باید ویژگی‌های خاصی داشت؟ کلا شانس گرفتن اجازه کار چقدره؟ در مورد این مطلب هیچ کجا صحبتی نشده، ممنون می‌شم راهنمایی بفرمائید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز برای اخذ مجوز کار نیاز به شرایط خاصی وجود ندارد فقط شما باید بتوانید از یک کارفرما جاب افر بگیرید.
سارا
سلام، من 35 سالم هست و همسرم 40 سال، یک فرزند 12 ساله هم دارم، آِیا میتونم همزمان با خودم همسر و فرزندم رو هم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام از طریق تحصیل خیر
طاها
سلام بنده از طریق پلن استارتاپ هلند میخواستم اقدام کنم نحوه حضور همراه برای این پلن به صورت هست به صورت همزمان خواهد بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله اقامت همراه به صورت همزمان خواهد بود.
سعید
وقت بخیر کدوم یک از روش های مهاجرت به هلند ، ویزای همراه رو به صورت همزمان ارائه میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در روش نوافرینی می توایند بصورت همزمان ویزا دریافت کنید.
شروین
سلام خسته نباشید بنده با ویزای تحصیلی میخواستم برم هلند من متاهلم و میخواستم ویزای همراه بگیریم چه مدت بعد از ورود بنده امکان حضور ایشون هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. نمیتوان زمان قطعی گفت اما به طور معمول بین 3 الی 6 ماه زمان خواهد برد.
شکیب
سلام وقت بخیر همراه پدر یا مادر نمیتونن باشند؟ هیچ شانسی مداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.
صفا
وقت بخیر کدوم نوع ویزا همراه ب صورت هم‌زمان می‌تونه اقدام کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام با ویزای نوافرینی کل خانواده بصورت همزمان می توانند اقدام نمایند.
هادی وند
سلام بنده 30 سالمه و میخواستم برای کار به هلند مهاجرت کنم ویزای همراه برای همراهان بنده به چه صورته و همزمان میتونن به من ملحق بشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا ابتدا نفر اصلی و پس از چند ماه خانواده امکان ملحق شدن را خواهند داشت.
مشاوره رایگان