هزینه تحصیل در هلند

18 دی 1401 1 نظر

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند، شرایط در مقاطع مختلف تحصیلی هلند، اخذ بورسیه تحصیل در هلند، اطلاعات در خصوص شرایط ویزای تحصیلی و ویزای همراه در هلند و هزینه زندگی دانشجویی در هلند را در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار خواهیم داد.هلند کشوری زیبا و از بهترین کشور های اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد. هلند به واسطه سطح بالای آموزش و نرخ پایین بیکاری و همچنین به دلیل بالا بودن سطح رفاه و آسایش به یکی از مقاصد مورد نظر برای متقاضیان به تحصیل و زندگی از سر تا سر جهان تبدیل شده است. تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت می نمایند. موسسه ملک پور با تجربه بسیار زیاد و موفقیت در زمینه اخذ ویزا از کشور ها و روش های مختلف افتخار این را دارد تا به عنوان معتبر ترین موسسه مهاجرتی در خدمت شما عزیزان باشد و شما دوستان را در امر مهاجرت یاری نماید. شما می توانید با برقرار کردن تماس با دفاتر موسسه ملک پور در سراسر جهان شرایط مهاجرتی خود را به صورت رایگان با مشاورین موسسه در میان بگذلرید. مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی ارائه می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

مقایسه هزینه های تحصیل در هلند

علاقه مندان به تحصیل در کشوری مانند هلند می‌توانند از سن ۶ سالگی وارد این کشور شوند و تحصیلات ابتدایی خود را آغاز کرده و تا قبل از 18 سالگی دیپلم خود را اخذ نمایند. تحصیل در هیچ یک از مقاطع های کشور هلند رایگان نبوده. برای مثال: مدارس دولتی موجود در کشور هلند تنها اقدام به اخذ شهریه برای ثبت نام می نمایند اما به طور کامل رایگان نخواهد بود. افرادی که برای تحصیل در مدارس هلند قدم به این کشور می گذارند باید بدانند که هزینه‌های پرداختی آنها، متاثر از نوع مدارسی است  که انتخاب می کنند، زیرا تحصیل در مدارس دولتی به صرفه تر از مدارس خصوصی خواهد بود. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف کشور هلند متفاوت است. رشته های تحصیلی، دانشگاه ها و مواردی از این قبیل، تعیین کننده هزینه های متفاوت تحصیل در کشور هلند می باشد.

شهریه برای دانشجویان هلندی و اتحادیه اروپا

میزان شهریه پرداختی در کشور هلند برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و خارج از این منطقه، متفاوت است. علاقه مندان به تحصیل در کشور هلند که در منطقه اتحادیه اروپا قرار دارند، شهریه کمتری را می پردازند که عددی بین 700 الی 2100 یورو در سال می باشد.

شهریه برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی بسیاری از سراسر دنیا، کشور هلند را به عنوان مقصد تحصیلی خود قرار می دهند. این دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند و به همین دلیل ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری نسبت به دانشجویان اتحادیه اروپا می باشند. این افراد میبایست برای ورود به مقطع کارشناسی، 6000 الی 15000 یورو در سال را پرداخت نمایند. این مبلغ برای دوره کارشناسی ارشد تا 20000 یورو در سال نیز قابل افزایش است.

هزینه های تحصیل در مدارس هلند

تحصیل در مقطع مدارس در هلند برای دانش آموزان زیر سن 18 سال امکان پذیر می باشد. مدارس در هلند از 6 سال شروع می شود و تا 18 سال ادامه دارد. در مقطع دبستان دانش اموزان از سن 6 سال تا 12 سال در مقطع ابتدایی و از سنین 12 سال تا 18 سالگی در مقطع دبیرستان به تحصیل میپردازند. مطابق با قوانین کشور هلند تحصیل برای دانش اموزان تا سن 16 سال به صورت اجباری می باشد. تحصیلات در مدارس هلند در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می باشد. هزینه تحصیل در مدارس دولتی هلند برای دانش آموزان به صورت رایگان می باشد که تحصیلات در این مدارس به زبان هلندی صورت می گیرد. تحصیلات ر مدارس خصوصی در هلند دارای هزینه می باشد و به زبان انگلیسی تدریس می شود، هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بسته به نوع مدرسه و امکانات به صورت میانگین از سالیانه 6000 یورو شروع می شود و تا 16000 هزار یورو ادامه دارد. در هلند نوعی دیگر از مدارس وجود دارند که به مدارس ویژه یا خاص شناخته شده می باشند که در این مدارس به تدریس دروس مذهبی پرداخته می شود و تحصیل در این مدارس نیز به صورت رایگان می باشد.

هزینه تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل این امکان را دارند که در دانشگاه های هلند در مقطع لیسانس به تحصیل بپردازند شوند. متقاضیان قبل از هر گونه اقدامی باید به بررسی شرایط و هزینه های تحصیل در هلند بپردازند. مقطع لیسانس در هلند یک دوره 3 ساله است. دانشجویان برای ورود به این مقطع باید دیپلم 12 ساله تحصیلی ارائه نمایند. دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا و سوییس برای تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند برای هر سال 700 تا 2100 یورو هزینه تحصیل خواهند داشت اما تحصیل در این مقطع برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا سالیانه از 6000 تا 15000 یورو به صورت میانگین در اکثر رشته ها هزینه دارد، شهریه تحصیل در رشته های پر هزینه مانند رشته پزشکی، دندان پزشکی، تجارت و... گاهاً تا 30000 یورو نیز می رسد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس 6 می باشد، در صورتی که دانشجو سطح زبان پایین تر در سطح آیلتس 5 یا 5.5 داشته باشد امکان گذراندن دوره زبان برای او وجود دارد. دانشجویان در این مقطع اجازه بردن همراه را خواهند داشت، دانشجویان در این مقطع اجازه 15 ساعت کار در هفته را به صورت قانونی خواهند داشت. ما در این بخش شهریه دانشگاه های مختلف هلند برای مقطع کارشناسی بیان کرده ایم.

شهریه پزشکی در مقطع کارشناسی

15000هزار یورو در دانشگاه آمستردام

8000یورو در دانشگاه ماستریخت

5000یورو در دانشگاه رادبود

8000 یورودر دانشگاه خرونینگن

 

شهریه مهندسی در مقطع کارشناسی

17000یورو در دانشگاه آمستردام

5000یورو در دانشگاه هنگز

6000یورو در دانشگاه دلفت

10000یورو در دانشگاه آیندهوون

12000یورو در دانشگاه دانشگاه Twente

شهریه پرستاری

در مقطع کارشناسی

10000یورو در دانشگاه آمستردام

8000یورو در دانشگاه رادبود

7000یورو در دانشگاه خرونینگن

8000 الی 10000یورو در دانشگاه ماستریخت

 

شهریه داروسازی

در مقطع کارشناسی

9000یورو در دانشگاه خرونینگن

14000یورو در دانشگاه آمستردام

8000یورو در دانشگاه رادبود

9000یورو در دانشگاه ماستریخت

 

شهریه دندانپزشکی

در مقطع کارشناسی

18000هزار یورو در دانشگاه آمستردام

12000یورو در دانشگاه وریج  آمستردام

15000یورو در دانشگاه خرونینگن

13000یورو در دانشگاه ماستریخت

 

شهریه بیزنس

در مقطع کارشناسی

10000یورو دردانشگاه آمستردام

8000یورو در دانشگاه لیدن

8000یورو در دانشگاه وریج آمستردام

7000یورو در دانشگاه صنعتی دلفت

9000 یورودر دانشگاه توئنته

 

هزنیه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

دانشجویان با بررسی هزینه های تحصیل در هلند می توانند با اطمینان خاطر برای مهاجرت به هلند اقدام نمایند. در کشور هلند بیش از 70 موسسه آموزش عالی وجود دارد که دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف به تحصیل بپردازند. بیش از 16% از دانشجویان بین المللی جهان در کشور هلند مشغول به تحصیل می باشند که جامعه ی بزرگی از دانشجویان بین المللی به شمار می آید که یکی از بالاترین نسبت ها در اروپا به شمار می رود. یکی دیگر از مقاطعی که دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در آن را دارند مقطع کارشناس ارشد می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در هلند یک دوره دو ساله می باشد. دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این مقطع نیاز به ارائه مدرک فارق التحصیلی از مقطع لیسانس را دارند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلنداز 8000 یورو شروع می شود و تا 20000یورو ادامه دارد. مدرک زبان مورد نیاز برای ارائه در این مقطع نمره آیلتس 6.5 می باشد اما در بعضی از دانشگاه ها نمره آیلتس 6 را نیز قبول می نمایند. در این مقطع دانشجویان اجازه بردن همراه را خواهند داشت و اجازه 15 ساعت کار ضمن تحصیل در هلند را به صورت قانونی را خواند داشت. در جدول زیر هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور برای دانشگاه های مختلف به شما ارائه شده است.

شهریه پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد

21 الی 23 هزار یورو در دانشگتاه آمستردام

8 الی 13000 یورو در دانشگاه ماستریخت

6 الی 11000 یورو در دانشگاه رادبود

1000 الی 13500 در دانشگاه خرونینگن

 

شهریه مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد

22000 یورو در دانشگاه آمستردام

7.700 یورو در دانشگاه هنگز

18.700 یورو در دانشگاه دلفت

16000 یورو در دانشگاه آیندهوون

15.750 یورو در دانشگاه دانشگاه Twente

شهریه پرستاری

در مقطع کارشناسی ارشد

15000 یورو در دانشگاه آمستردام

12000 یورو در دانشگاه رادبود

 

10.500 یورو در دانشگاه خرونینگن

12.500 یورو در دانشگاه ماستریخت

 

شهریه داروسازی

در مقطع کارشناسی ارشد

13000 یورو در دانشگاه خرونینگن

18000 یورو در دانشگاه آمستردام

12000 یورو در دانشگاه رادبود

1000 الی 12000 یورو در دانشگاه ماستریخت

 

شهریه دندانپزشکی

در مقطع کارشناسی ارشد

25 الی 30 هزار یورو در دانشگاه آمستردام

24000یورو در دانشگاه وریج  آمستردام

23000 یورو در دانشگاه خرونینگن

25000 یورو در دانشاه ماستریخت

 

شهریه بیزنس

در مقطع کارشناسی ارشد

15000 یورو دردانشگاه آمستردام

13000 یورو در دانشگاه لیدن

12000 یورو در دانشگاه وریج آمستردام

14000 یورو در دانشگاه صنعتی دلفت

12 الی  15000یورو در دانشگاه توئنته

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در هلند

هلند یکی از معتبرترین و چشم گیر ترین سیستم های دانشگاهی اروپا را دارد. هلند کشوری با سنت های غنی می باشد که موفقیت های هنری، فرهنگی و علمی را توسعه داده و با جهانیان به اشتراک گذاشته است. تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویانی که می خواهند از این فرهنگ عالی، نوآوری و تبادل نظر بین المللی استفاده کنند، یک انتخاب محبوب است. جمعیت چند فرهنگی و چند زبانه کشور نیز به این معنی است که بیشتر برنامه های دکترا در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود. 10 دانشگاه برتر هلند در لیست 150 دانشگاه برتر جهان می باشد که این نشان دهنده سطح بالای آموزش در هلند است. تحصیل دکتری در هلند یک دوره 4 ساله است. سه نوع موسسه آموزش عالی در هلند وجود دارد:

 • دانشگاه های تحقیقاتی
 • دانشگاه های علوم کاریردی
 • مؤسسات آموزش بین الملل

شما به عنوان دانشجوی مقطع دکتری به احتمال زیاد در دانشگاه های تحقیقاتی تحصیل خواهید کرد. مانند انگلستان تحقیقات دکتری در هلند در مورد یک موضوع خاص انجام می شود و در قالب یک پایان نامه مستند می شود که نتیجه گیری اصلی دانشجو را ارائه می دهد. بیشتر داوطلبان دکترا به عنوان محققان حرفه ای شاغل طبقه بندی می شوند و بنابراین در دوره دکترا حقوق می گیرند. دانشجویان دکترا برای تحصیل در این مقطع باید از سمت یک استاد راهنما که یک استاد دانشگاهی متخصص است و مسئول نظارت بر تحقیق و نوشتن پایان نامه دانشجو می باشند و همچنین برای پایان نامه نهایی باید پایان نامه دانشجو را تایید کند نیاز به دعوت نامه دارند. همچنین دانشجو باید از نمرات بالا در مقاطع قبلی برخورداد باشد و دارای مقالات معتبر isi باشد. با توجه به این موضوع که تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد دانشجویان باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7 ارائه نمایند. بیشتر دانشجویان دکترا در هلند به عنوان کارمندان دانشگاه در نظر گرفته می شوند و بنابراین برای تأمین بودجه تحقیقات خود حقوق می گیرند. بنابراین برای داوطلبان مقطع دکترا یا دانشجویان مقطع دکترا شهریه سنتی وجود ندارد. با این وجود، دانشجویان دیگری در مقطع دکترا وجود دارند که ممکن است به عنوان کارمند دانشگاه در نظر گرفته نشوند که دو حالت دارد:

 • همکاران تحقیقاتی دکترا می باشند که قرارداد باحمایت مالی یک منبع خارجی مانند بورس تحصیلی یا کارفرمای خارجی انجام می شوند.
 • دانشجویان داوطلب خارجی می باشند که بودجه خود را تامین می کنند و در اوقات فراغت در زمینه تحقیقات دکترا کار می کنند.

به صورت کلی هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های خصوصی هلند از 4000 یورو شروع می شود و تا 14000 هزار یورو بسته به رشته ادامه دارد. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در هلند خواهیم پرداخت.

راهکارهای کاهش هزینه های تحصیل در هلند

منابع مالی محدود، دغدغه بسیاری از مهاجران تحصیلی به هلند می باشد که همه افراد به دنبال راهکار مناسبی برای مقابله با آن می باشند. تحصیل در کشور هلند برای هیچ مقطعی به طورکامل رایگان نمی باشد بخصوص اگر از منطقه ای خارج از اتحادیه اروپا قدم به دانشگاه های هلند بگذارید. چندین راهکار را می توانیم تحت عنوان کاهش و یا حتی حذف هزینه های تحصیلی در هلند بیان کنیم که تا حدودی مشکلات افراد در این زمینه را برطرف می نماید که شامل موارد زیر است:

 • استفاده از بورسیه تحصیلی
 • صرفه جویی در هزینه های زندگی و حذف بعضی از هزینه ها
 • انجام کار دانشجویی حین تحصیل

بررسی هزینه های زندگی در هلند

پس از بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در هلند به بررسی هزینه های زندگی در این کشور زیبا خواهیم پرداخت. با بررسی شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند می توان به یک جمع بندی کامل دست یافت و در انتها با شناخت کامل از شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند می توان یک مهاجرت همراه با آرامش و اطمینان خاطر داشت. یکی از مهمترین مسائل برای انتخاب مقصد تحصیلی علاوه بر سطح بالای آموزش، هزینه های زندگی می باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی هز نفر در هلند برای هر ماه از 700 تا 1200 یورو متغیر می باشد که در این قسمت به بررسی هزینه هایی مانند هزینه مسکن، هزینه اقلام مصرفی، هزینه های حمل و نقل و دیگر هزینه های مهم خواهم پرداخت. در جداول زیر به بررسی دقیق هزینه های مختلف زندگی در شهر لیدن که یک شهر دانشجویی می باشد خواهیم پرداخت:

هزینه های اجاره و خرید مسکن در هلند

می توان گفت مهم ترین و عمده ترین بخش هزینه های زندگی هر نفر در هلند را هزینه های اجاره مسکن تشکیل می دهد. پیدا کردن مسکن با کیفیت و مقرون به صرفه دانشجویی هنگام تحصیل دشوار است. در هلند مخصوصاً در شهر های بزرگی مانند آمستردام، لاحه، روتردام و اوترخت که بسیار شلوغ می باشند و همچنین شهر های دانشجویی معروف مانند لیدن و گرونینگن از کمبود مسکن دانشجویی رنج می برند. معمولاً دانشجویان در هلند در یافتن محل اقامت در نزدیکی دانشگاه خود با مشکل روبرو می شوند. با این حال اکثر دانشگاه ها پس از ورود دانشجویان خارجی راه حل هایی کوتاه مدت و موقت برای این دانشجویان ارائه می دهند. در جدول زیر هزینه های اجاره و خرید مسکن در شهر دانشجویی لیدن را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

800 تا 1300 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1300 تا 1900 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

650 تا 1100 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1150 تا 1500 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

4130 تا 5000 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان درخارج از مرکز شهر

3100 تا 4000 یورو

هزینه خورد و خوراک در هلند

پس از هزینه های مسکن هزینه خورد و خوراک و اقلام مصرفی مهمترین هزینه زندگی در هلند به شمار می رود که ما در جدول زیر به بررسی این هزینه های در شهر لیدن هلند خواهیم پرداخت:

بلیط یک طرفه وسایل عمومی حمل و نقل

2 تا 4 یورو

قیمت شروع تاکسی

3.75 تا 7.50 یورو

قیمت هر کیلومتر تاکسی

1 تا 2.22 یورو

قیمت 1 ساعت انتظار تاکسی

42 یورو

قیمت هر لیتر بنزین

1.50 تا 1.80 یورو

هزینه آب، برق، گاز،شارژ برای ساختمان 85 متری

121 تا 150 یورو

تعرفه هر دقیقه مکالمه با موبایل

10/0 تا 25/0 یورو

اینترنت با سرعت 60 مگ نا محدود برای یک ماه

32 تا 51 یورو

باشگاه تناسب اندام ماهیانه

25 تا 50 یورو

اجاره زمین تنیس هر ساعت

13 تا 25 یورو

سینما برای هر سانس

9 تا 12 یورو

شلوار جین 1 عدد

35 تا 100 یورو

کفش اسپورت نایک

60 تا 100 یورو

کفش چرمی مردانه

80 تا 110 یورو

1 کیلوگرم برنج

1.96 یورو

12 عدد تخم مرغ

1.98 یورو

1 کیلوگرم پنیر

10.93 یورو

1 کیلوگرم مرغ

7.87 یورو

1 کیلوگرم گوشت

14.50 یورو

1 کیلوگرم سیب

1.94 یورو

1 کیلوگرم موز

1.44 یورو

1 کیلوگرم پرتقال

1.28 یورو

1 کیلوگرم گوجه

2.17 یورو

1 کیلوگرم سیب زمینی

1.32 یورو

 

بیشتر بدانید: تحصیل حقوق در هلند

ویزای تحصیلی هلند

متقاضیان به مهاجرت تحصیلی پس از بررسی هزینه تحصیل در هلند باید برای پروسه اخذ ویزا اقدام نمایند. دانشجویان پس از این که از سمت یکی از دانشگاه ها یا مؤسسات آموزشی در هلند موفق به اخذ پذیرش شدند باید برای اخذ ویزای هلند اقدام نمایند. یکی از نکات مثبت برای تحصیل این است که در صورتی که دانشگاه نامه پذیرش را صادر نماید برای پروسه اخذ ویزا به دانشجو کمک می کند و ویزا را ساپورت می نماید، یعنی اگر دانشجویی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند شود احتمال ویزا شدنش بالا می باشد. پس از دریافت نامه پذیرش از سمت دانشگاه، دانشجو باید به صورت آنلاین در سایت سفارت اقدام به ثبت نام نماید و درخواست وقت سفارت را بدهد و در موعد مقرر برای تحویل مدارک به سفارت برود. در ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای هلند را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات کفایت مالی باید نشان دهید در طول اقامت قادر خواهید بود از پس هزینه های مالی خود برآیید. این موارد شامل انتقال وجوه یا صورتحساب بانکی است.
 • نامه ای از دانشگاهی که انتخاب کرده اید و تأیید پذیرش یا ثبت نام شما
 • اثبات پرداخت کلیه هزینه های حقوقی مورد نیاز
 • بیمه سلامت
 • گواهی NUFFIC، تنها برای دانشجویان چینی

سایر الزامات سند عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دو عکس که شرایط رسمی مشخص شده را دارند
 • شناسنامه
 • ریز نمرات دانشگاهی

شما می توانید با خریداری محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت و مشاهده آن از جدید ترین روش ها و متدهای روز مهاجرت اطلاع پیدا نمایید و در راه مهاجرت با استفاده از این اطلاعات خودتان کارشناس خودتان باشید.

بررسی شرایط اقامت در هلند از طریق تحصیل

بعد از بررسی هزینه تحصیل در هلند و بررسی ویزای این کشور به بررسی شرایط و آثار اقامت هلند پس از اتمام تحصیلات خواهیم پرداخت. متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت دائم هلند و در نهایت پاسپورت این کشور را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در کشور هلند به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت هلند نخواهد شد و دانشجویان در صورتی می توانند در خواست اقامت دائم بدهند که وارد بازار کار شوند. در هلند دانشجوبان پس از فارق التحصیلی یک سال فرصت دارند تا در خاک هلند به دنبال کار مربوط به رشته خود باشند و در صورت ورود به بازار کار می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و با 5 سال کار در کشور هلند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. افراد پس از اخذ اقامت دائم در صورتی که مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشند و دچار جرم نشده باشند و به زبان هلندی تسلط پیدا کرده باشند و با فرهنگ و جامعه هلند ادغام شده باشند می توانند در آزمون تابعیت شرکت نمایند و در سال ششم تابعیت و پاسپورت هلند را اخذ نمایند. این مقاله توسط گروه آی تی موسسه ملک پور تهیه شده است. لطفاً از هرگونه استفاده از مقالات موسسه مهاجرتی ملک پور بپرهیزید در صورت استفاده بدون ذکر نام منبع خلاف قانون و شرعاً حرام می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

اگر سطح زبان دانشجو کمتر از آیلتس 6 باشد امکان تحصیل برایش در هلند وجود دارد؟

بله، دانشجو می تواند در صورتی که زبانش در سطح آیلتس 5 یا 5.5 باشد برای تکمیل زبان خود از کالج زبان در هلند پذیرش بگیرد.

میانگین هزینه زندگی برای هر نفر در طول یک ماه به چه میزان است؟

به صورت میانگین هزینه زندگی هر نفر در هلند بین 700 تا 1200 یورو در ماه متغیر است.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در هلند چقدر است؟

به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بسته به رشته و دانشگاه از 6000 تا 30000 هزار یورو متغیر است.

آیا امکان بردن همراه در هلند برای تحصیل وجود دارد؟

بله؛ امکان اخذ ویزای همراه در هلند وجود دارد اما به صورت همزمان نمی باشد و متقاضی پس از ورود به دانشگاه می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزا دهد.

سخن پایانی

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند، شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکتری، بررسی هزینه های مسکن، خورد و خوراک و هزینه زندگی دانشجویی در هلند را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. هلند کشور معروف به گل ها، یکی از بهترین کشور های اروپایی با سطح آموزش بالا و نرخ بیکاری پایین همراه با شرایط ایده آل برای زندگی هر ساله مورد توجه بسیاری از افراد از سراسر جهان برای تحصیل و کار و زندگی می گردد. هزینه های تحصیل و زندگی در هلند نسبت به کشور های سطح اول و هم سطح با خودش مانند سوییس، اتریش، دانمارک و نروژ پایین تر می باشد که این می تواند نقطه ی مثبت برای مهاجرت به این کشور باشد. هزینه زندگی هر نفر در این کشور به صورت میانگین برالی یک زندگی معمولی بین 700 تا 1200 یورو متغیر می باشد. موسسه ملک پور با سال ها تجربه در امور مهاجرتی می تواند به شما عزیزان متقاضی در بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در هلند کمک نماید و در این راه همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقرار کردن ارتباط با موسسه ملک پور از شرایط و روش های مختلف مهاجرتی اطلاع پیدا نمایید و به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خودتان را مورد بررسی قرار دهید. در صورت وجود ابهام و یا پرسش می توانید در بخش پرسش و پاسخ مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آزاده نامی
سلام و وقت بخیر خدمت شما. با تشکر از اطلاعات مفید و مقاله خیلی خوبتون در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در هلند. در مورد همراه در کشور هلند سوال دارم ازتون. آیا همراه اجازه کار هم داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممنونیم از محبت شما دوست گرامی، در کشور هلند همراه از ابتدا اجازه کار ندارد اما در صورتی که کار پیدا کند و مجوزهای لازم را از اداره کار کسب کند می تواند به صورت فول تایم کار کند.
مشاوره رایگان