تحصیل دکترا در هلند

18 نظر

تحصیل دکترا در هلند، بورسیه دکترا در هلند، مزایای تحصیل دکترا در هلند و شرایط تحصیل دکترا در هلند در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. میزان شهریه دانشگاه ها در کشور هلند چه میزان می باشد؟ اولین قدم برای تحصیل دکترا در کشور هلند کدام می باشد؟ آیا با ویزای تحصیلی می توانیم تابعیت و پاسپورت هلند دریافت کنیم؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات و سوالات دیگر از این قبیل هستید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. ما تلاش کرده ایم تا تمامی نکات و اطلاعات مربوط به تحصیل دکترا در هلند را در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دکترا در هلند و دیگر کشورها به وبسایت موسسه ملک پور مراجعه فرمایید و از مقالات و فایل های صوتی و تصویری ما به صورت رایگان استفاده نمایید. همچنین از طریق تماس تلفنی رایگان از مشاوره کارشناسان با تجربه ما در موسسه مشاوره ای MIE بهره مند شوید. مقاله تحصیل دکترا در هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط تحصیل دکترا در هلند

شرایط تحصیل دکترا در هلند

کشور هلند دارای یکی از قدیمی ترین و معتبرترین سیستم های آموزش عالی در جهان می باشد. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های هلند از جایگاه خوبی در رده بندی جهانی برخوردار می باشند، جای تعجب نیست که این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی در اروپا است. علاوه بر این، دانشگاه های هلند شهریه های قابل قبول، طیف متنوعی از برنامه های انگلیسی زبان و زندگی دانشجویی عالی را ارائه می دهند. بسیاری از دانشجویان بین المملی پس از تجربه زندگی در هلند مایل هستند که اقامت خود را در این کشور ادامه دهند. اکثر دانشجویان پس از به پایان رساندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیل شدن یک هدف اصلی را در ذهن دارند. یافتن کار. این موضوع به ویژه برای دانشجویان بین المللی که در این کشور تحصیل می کنند مهم است. از آن جایی که هلند دارای یکی از رقابتی ترین بازارهای اقتصادی اروپا است احتمال و امکان یافتن شغل در هلند نه تنها امکان پذیر است، بلکه بسیار محتمل است. اقتصاد هلند در گذشته بیشتر بر پایه کشاورزی بود اما امروزه این کشور در زمینه فناوری نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است. دولت هلند با ارائه ویزا به افراد خارجی که دارای تخصص و مهارت هستند امکان اشتغال آنان را در این کشور را فراهم کرده است. به همین علت است که نیروی کار در هلند طیف وسیع و متنوعی از ملیت ها را در بر می گیرد.

تحصیل دکترا در هلند و نیاز به پیدا کردن سوپروایزر

همان طور که گفته شد یکی از موارد لازم برای تحصیل دکترا در هلند و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور داشتن یک سوپروایز (استاد راهنما) می باشد. شما با توجه به رشته تحصیلی خود و زمینه ای که می خواهید در آن به تحقیق و پژوهش بپردازید می توانید اساتیدی را به عنوان کاندید انتخاب کنید. تخصص این اساتید باید در زمینه رشته تحصیلی و مرتبط با تز دکترای شما باشد. سپس می توانید از طریق مکاتبه و ایمیل با این اساتید ارتباط برقرار کرده و خلاصه ای از رزومه تحصیلی و همچنین موضوع تز دکترای خود را برای آن ها ارسال کنید. یکی از روش های شناسایی برای استادی که می خواهید به عنوان استاد راهنما انتخاب کنید مطالعه مقالات موجود در مجلات و سایت های علمی معتبر می باشد. علاوه بر این، مجلات علمی معتبر و آکادمیک می توانند در زمینه انتخاب دانشگاه نیز به شما کمک کند.

معمولاً پروسه پیدا کردن یک استاد راهنما کار راحتی نخواهد بود و ممکن است زمان بر باشد. رزومه علمی قوی و یک تز دکترای خوب می تواند شانس شما را برای یافتن استاد راهنما بسیار افزایش دهد. بنابرین پیشنهاد می شود که اگر قصد ادامه تحصیل دکترا در هلند و یا هر کشور دیگری را دارید از سال دوم دوره کارشناسی به فکر یافتن یک استاد راهنما و موضوع خوب و جالب برای موضوع پروپوزال خود باشید. تحصیل دکترا در هلند و در دانشگاه های این کشور به دلیل استانداردهای علمی بالا بسیار مورد توجه است. هلند دارای رتبه بین المللی عالی از نظر تعداد نشریات به ازای هر پژوهشگر (دوم) و تأثیر انتشارات تحقیق (چهارم) است. بسیاری از محققان و دانشجویان پس از اخذ درجه دکترا، به تحصیل در مقطع فوق دکترا روی می آورند. فوق دکترا ادامه آموزش محقق است که به او اجازه می دهد در یک زمینه خاص تخصص بیشتری کسب کرده و مهارت ها و فنون جدید را بیاموزند. تحصیل فوق دکترا در هلند دو سال به طول می انجامد.

 

شرایط زندگی در هلند

این مقاله را از دست ندهید: شرایط زندگی در هلند

در این مقاله ما شرایط زندگی در هلند را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل دکترا در هلند

قطعا اصلی ترین و مهم ترین موضوعی که در زمان مهاجرت تحصیلی به کشور هلند به وجود می آید، مربوط به هزینه های تحصیل در هلند می باشد. افرادی که به دنبال ادامه تحصیلات خود در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشند، برایشان مهم است که از هزینه تحصیل دکترا در هلند آگاه شوند. متقاضی ورود به دانشگاه های هلند در مقطع دکترا اگر شهروند اتحادیه اروپا باشد، با کمترین هزینه که معمولا سقف آن 2.100 یورو در سال می باشد، امکان آموزش در مقطع دکترای هلند برایشان فراهم است. دیگر متقاضیان از سراسر دنیاز نیز با 6000 الی 20.000 یورو در سال، می توانند وارد دانشگاه های معتبر هلند در مقطع دکتری شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان دکتری در دانشگاه های هلند، به دلیل انجام کار در کنارتحصیل، کارمند محسوب می شوند و از این طریق سالانه 2000 یورو را از دانشگاه های این کشور دریافت و برای پرداخت شهریه خود، امکان استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی در هلند نیز برایشان وجود دارد.

تحصیل دکترا در هلند با فاند (بورس کامل)

یکی از مواردی که بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در خارج از کشور به آن توجه می کنند این است که هزینه های تحصیل در کشور مورد نظر چه میزان است و آیا امکان دریافت بورسیه برای آن وجود دارد یا خیر. برای شهروندان کشور هلند امکان تحصیل رایگان در کلیه مقاطع فراهم شده است. بنابرین تحصیل دکترا در هلند در صورتی که شما شهروند این کشور باشید رایگان خواهد بود. تحصیل دکترا در هلند برای دانشجویان بین المللی بسته به رشته و دانشگاهی که از آن پذیرش می گیرند متفاوت می باشد. هزینه تحصیل دکترا در هلند معمولاً بین ۳۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ یورو در سال می باشد. امکان دریافت بورسیه و فاند برای تحصیل دکترا در هلند وجود دارد.

برخی از دانشگاه های هلند با توجه به رزومه دانشجویان و سطح علمی و نمرات آن ها امکان دریافت بورسیه و فاند را فراهم کرده اند. این بورسیه ها معمولاً بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل در هلند را تامین می کنند. این بورسیه ها انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از بورسیه ها شامل تخفیف در هزینه شهریه بوده و برخی شامل پرداخت کمک هزینه های زندگی دانشجویان می باشند. در برخی از بورسیه های تحصیلی در هلند امکان کار برای دانشجویان دکترا فراهم می شود. بیشتر دانشجویان دکترا در هلند به عنوان کارمندان دانشگاه در نظر گرفته می شوند و بنابراین برای تأمین بودجه تحقیقات خود حقوق می گیرند. بنابراین برای داوطلبان مقطع دکترا یا دانشجویان مقطع دکترا شهریه سنتی وجود ندارد. بدیهی است که رقابت برای دریافت بورسیه و فاند تحصیلی بالا بوده و دانشجویانی که از رزومه قوی تری برخوردار هستند از شانس بالاتری برای دریافت آن برخوردارند. در جدول زیر بعضی از بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا در کشور هلند و اطلاعات مربوط به آن ها ارائه شده است.

 

 • این بورس تحصیلی توسط دانشگاه آمستردام ارائه می شود.
 • این بورس تحصیلی شامل پرداخت ۲,۳۹۵ یورو تا ۳,۰۶۱ یورو حقوق ناخالص در هر ماه است.
 • این بورس تحصیلی شامل کلیه ملیت ها می شود.

PhD Position in Design of Secure Systems 

 • این بورس تحصیلی توسط بنیاد بایر ارائه شده است.
 • ارزش این بورس تحصیلی مبلغی به مبلغ ۲۰,۰۰۰ یورو است.
 • این بورس تحصیلی شامل کلیه ملیت ها می شود.

Bayer Science & Education Foundation - Jeff Schell Scholarships

 

دانشگاه های هلند برای دکتری

دانشگاه های هلند برای مقطع دکتری، بهترین و بالاترین سطح آموزشی را ارائه می دهند. تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های این کشور برابر با پیشرفت و فتح قله های موفقیت در زمینه تحصیلی می باشد چرا که همه امکانات و متدهای پیشرفته آموزشی روز دنیا فراهم است تا افراد توانایی، پشتکار و استعداد خود را شکوفا سازند. در هرکدام از شهرهای کشور لاله ها، دانشگاه هایی قرار گرفته که عضوی ثابت در لیست رتبه بندی های معتبر دنیا می باشند. از آنجایی که با کیفیت ترین سیستم آموزشی در زمینه تحصیلات تکمیلی در کشور هلند ارائه می شود، پس طبیعی است که متقاضیان بسیاری به دنبال گذراندن تحصیلات تکمیلی خود در این کشور باشند. تبادل ایده، اطلاعات و دانش در سطح بین المللی، یکی از مزایای تحصیل در مقطع دکتری کشور هلند که قدمت تحصیلات آکادمیکش مربوط به  به قرن 16 میلادی بوده، می باشد. در جدول زیر به رتبه بندی برترین دانشگاه های این کشور در مقطع دکتری پرداخته ایم:

نام دانشگاه

رتبه  براساس times higher educTION

رتبه براساسqs

دانشگاه آمستردام

66

61

دانشگاه تحقیقاتی واگینگن

62

115

دانشگاه لیدن

70

128

دانشگاه اراسموسروتردام

72

197

دانشگاه اوترخت

75

121

دانشگاه صنعتی دلفت

78

57

دانشگاه گرونینگن

80

128

دانشگاه ماستریخت

121

234

دانشگاه ویرجه آمستردام

116

236

مدارک لازم برای پذیرش دکترا در هلند

برای دریافت پذیرش دکترا در دانشگاه های هلند شما نیازمند ارائه مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر می باشید. همچنین رشته تحصیلی شما در دوره کارشناسی ارشد باید مرتبط با رشته تحصیلی برای مقطع دکترا باشد. فرد متقاضی تحصیل دکترا در هلند باید دارای سطح زبان قابل قبول باشد. معمولاً برای پذیرش دکترا در دانشگاه های معتبر نیازمند ارائه مدرک آیلتس ۷ می باشید. اگرچه برخی از دانشگاه های هلند ممکن است که با ارائه مدرک آیلتس ۶,۵ هم به شما پذیرش بدهند اما دانشگاه های برتر معمولاً خواستار سطح زبان بالاتر می باشند. نمره زبان بالا، علاوه بر پذیرش شانس شما را برای دریافت ویزا نیز افزایش خواهد داد. هر یک از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در کشور هلند برای پذیرش ممکن است که مدارک متفاوتی را درخواست بدهند. اما به طور معمول برای تحصیل دکترا در هلند شما نیازمند ارائه مدرک کارشناسی ارشد معتبر، مدرک زبان، مقالات علمی معتبر(ISI) و پیدا کردن سوپروایزر می باشید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور هلند به طور کلی در زیر ارائه شده است:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر که مورد پذیرش دانشگاه های هلند باشد.
 • داشتن سوپروایز (استاد راهنما)
 • ارائه حداقل ۲ مقاله معتبر (ISI)
 • ارائه توصیه نامه از جانب اساتید دانشگاه
 • ارائه یک CV قوی
 • ارائه موضوع پایان نامه (تز تحصیلی) که مورد تائید قرار گرفته باشد.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس ۷

سایر مدارک لازم برای پذیرش معمولاً توسط خود دانشگاه های هلند تعیین می شود. شما برای کسب اطلاعات کافی در این زمینه می توانید به وبسایت رسمی این دانشگاه ها مراجعه کنید. همچنین می توانید از راهنمایی یک مشاور و کارشناس مهاجرتی خبره کمک بگیرید. زیرا مدارک لازم جهت ارائه برای دریافت پذیرش از دانشگاه از اهمیت زیادی برخوردار می باشند و در صورت نقص و یا اشکال ممکن است که با پذیرش شما موافقت نشود.

مدرک زبان لازم برای تحصیل دکترا در هلند

تسلط و داشتن مهارت زبانی یکی از بزرگترین شرط های ورود به مقطع دکترای دانشگاه های هلند می باشد. مدرک لازم برای تحصیل دکترا در هلند شامل تافل و آیلتس است. تنها مدارک معتبر و قابل تایید برای دانشگاه های هلند، همین دو مدرک نامبرده می باشد که افراد در زمان شرکت در آزمون تافل اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های هلند را دارند، باید میانگین نمره 90 را برای پذیرش اخذ نمایند. حداقل نمره ای که یک دانشجوی دکتری میبایست از مدرک آیلتس کسب نماید، 6.5 می باشد و تنها در این صورت است که دارای شانس برای اخذ پذیرش دانشگاه های هلند در مقطع دکتری می شوند.

بورسیه تحصیل دکترا در هلندمدت زمان تحصیل دکترا در هلند

متقاضیانی که وارد دانشگاه های هلند برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود می شوند، باید به مدت 4 سال مشغول به تحصیل شوند. پس مدت زمان تحصیل دکترا در هلند را باید 4 سال دانست. البته این عدد یک حداقل می باشد و عوامل مهمی همچون پایان نامه و دفاع از آن در اینکه چند سال فرد در مقطع دکتری بماند، تاثیر گذار است. رشته تحصیلی، تحقیقات علمی و پژوهشی و... فرایند تحصیل در مقطع دکترا را قطعا طولانی تر خواهد کرد و این مدت زمان ممکن است تا 6 سال نیز ادامه داشته باشد. در این مدت امکان کار ضمن تحصیل در هلند که معمولا در خود دانشگاه ها ارائه می شود، برای دانشجویان مقطع دکترا وجود داشته و از این طریق قادر به پرداخت هزینه های زندگی و دانشجویی خود تا زمان اشتغال دائم خواهند شد.

راهکارهای افزایش شانس پذیرش تحصیلی دکتری در هلند

با توجه به وجود دانشگاه های معتبر باکیفیت در کشور هلند، طبیعی است که سیل درخواست ها برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور از جمله مقطع دکترا، به این کشور سرازیر شود. همین امر اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند را مشکل کرده و افرادی از شانس بیشتر برخوردار می باشند که شرایط و ایده آل های مورد نظر دانشگاه های این کشور را برخوردار باشند. راهکارهای افزایش شانس پذیرش تحصیلی دکتری در هلند به افراد کمک می کند تا احتمال بیشتری برای ورودشان به مقطع دکترای دانشگاه های هلند وجود داشته باشد. این راهکارها شامل: کسب نمره زبان بالا، دارا بودن نمرات و معدل عالی از مقاطع قبلی تحصیلی، ارائه انگیزه نامه قوی و... می باشد که مجموع آنها موجب متقاعد شدن دانشگاه های هلند برای موافقت با حضور فرد در هلند و تحصیل در مقطع دکترا می باشد.

نکات ایمیل به استاد راهنما

ارسال ایمیل و برقراری ارتباط با استاد راهنما در مقطع دکترا بسیار حائز اهمیت می باشد. بهتر است که متقاضیان برای حصول به نتیجه، نکات ایمیل به استاد راهنما که موارد زیر است را رعایت فرمایند:

 • نوشتن عنوان ایمیل
 • بکار بردن کلمات صحیح به دور از مشکلات نگارشی
 • رساندن پیام و منظور در قالب کلماتی آسان و به دور از زیاده گویی
 • ارسال ایمیل در روزهای کاری استاد
 • استفاده از نام خانوادگی و دکتر برای خطاب کردن استاد

نکات نوشتن انگیزه نامه موثر

برای نوشتن یک انگیزه نامه قوی و تاثیر گذار بهتراست که متقاضیان از لحن رسمی و مکاتبه ای خارج نشده و بدون استفاده از کلمات سنگین، منظور و هدف خود را به صورت جامع و کوتاه بیان کنند. همچنین در زمان نوشتن انگیزه نامه، صداقت حرف اول را می زند و افراد بدون اغراق باید مشکلات و موانع تحصیلی خود را بیان کنند. پرهیز از مشکلات نگارشی و پاسخ دادن به دغدغه و سوالات دانشگاه در متن انگیزه نامه، موجب تاثیر مثبت آن خواهد شد.

 

کار در هلند

این مقاله را از دست ندهید: کار در هلند

در این مقاله ما جوانب کار در هلند را به شما خواهیم آموخت.

ویزای تحصیلی PHD در هلند

از آنجایی که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و بعضی از کشورهای خاص، برای تحصیل در مقطع دکترای هلند نیاز به ویزا دارند، باید ویزای تحصیلی PHD در هلند که با نام ویزای MVV مرسوم است را دریافت نمایند. این نوع ویزا که مربوط به اقامت بلند مدت می باشد که ابتدا افراد باید با اخذ اقامت موقت وارد کشور هلند شوند و سپس با تایید یک مرکز آموزشی و دانشگه معتبر در هلند، این درخواست از سوی دانشگاه ارائه و در صورت نبود مانع و تکمیل مدارک، ویزای MVV برای دانشجو و متقاضی تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه هلند صادر خواهد شد.

ویزای همراه دانشجویی هلند در مقطع دکترا

یک دانشجوی بین المللی در حین تحصیل دکترا در هلند در صورت تأهل می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود درخواست ویزای همراه نماید. البته باید یادآور شد که شخص متقاضی باید اثبات کند که از توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود در هلند برخوردار است. در طول این مدت فرزندان فرد دانشجو می توانند به صورت رایگان در مدارس هلند به تحصیل بپردازند. برای دریافت ویزای همراه بهتر است که فرد دانشجو پس از اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی هلند ابتدا به هلند رفته و پس از شروع دوره تحصیل و دریافت کارت اقامت موقت درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود را بدهد. پروسه بررسی ویزای همراه معمولاً حدود ۲ هفته طول می کشد. همسر فرد متقاضی می تواند در صورت دارا بودن شرایط لازم در کشور هلند اجازه کار دریافت نماید. به طور معمول برای دریافت اجازه کار در هلند شما نیازمند به ارائه شماره شهروندی می باشید. طول مدت اقامتی که به خانواده فرد دانشجو داده می شود برابر با طول دوره تحصیل دکترا او در کشور هلند خواهد بود.

لازم به ذکر است که در صورت داشتن اقامت قانونی در کشور هلند شما برای سفر و رفت و آمد به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن نیاز به دریافت ویزا نخواهید داشت. در صورتی که فرد بتواند بعد از اتمام تحصیل دکترا در هلند مشغول به کار شود می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند. به طور معمول کشورهای اروپایی پس از ۵ یا ۶ سال اقامت قانونی و پرداخت بیمه و مالیات به شما اقامت دائم اعطا می کنند. پس از دریافت اقامت دائم شما می توانید برای اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت هلند درخواست بدهید. در حال حاضر پاسپورت هلند این امکان را برای شما فراهم می کند که به ۹۴ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین به محض ورود به ۳۳ کشور برای شما ویزا صادر خواهد شد.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

در این مقاله ما جوانب تحصیل کارشناسی ارشد در هلند را به شما خواهیم آموخت.

نکات مهم اخذ پذیرش در مقطع دکتری هلند

برای تحصیل دکترا در هلند، شما ابتدا باید با ارائه مدارک لازم از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت کنید. مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند ممکن است کمی با هم متفاوت باشند. به عنوان مثال تحصیل دکترا در هلند معمولاً نیازمند به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ می باشد. اما ممکن است احتمال پذیرش در برخی از رشته ها و دانشگاه های این کشور با مدرک آیلتس ۶ یا ۶,۵ هم وجود داشته باشد. برای آگاهی از اطلاعات لازم در این زمینه می توانید به وبسایت های رسمی دانشگاه های هلند مراجعه کرده و یا از یک کارشناس و مشاور آگاه و با تجربه کمک بگیرید.

در صورتی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه هلند شدید لازم است که نامه پذیرش خود را به همراه سایر مدارک لازم به سفارت کشور هلند تحویل دهید تا درخواست شما برای دریافت ویزای تحصیلی هلند مورد بررسی قرار بگیرد. بدیهی است که انجام این پروسه به داشتن آگاهی و تسلط کافی به کلیه امور مربوط به تشکیل و پیگیری پرونده برای درخواست و اخذ ویزا نیازمند می باشد. به علاوه باید به این نکته توجه کنید که مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه متفاوت از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند هستند و نامه پذیرش از دانشگاه، یکی از این مدارک مورد نیاز جهت تحویل به سفارت می باشد.

پیشنهاد می شود که برای انجام این پروسه حتماً از یک مشاور یا وکیل با تجربه در امر مهاجرت کمک بگیرید تا شما را در انجام کلیه مراحل به طور دقیق راهنمایی کند. زیرا وجود هرگونه مشکل و یا نقص هر چند جزئی در مدارک ممکن است منجر به عدم پذیرش شما در دانشگاه و یا رد شدن ویزا بشود. بزرگ ترین هدف ما در موسسه مشاوره ای MIE ارائه بهترین خدمات در زمینه مهاجرت به شما عزیزان می باشد. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دکترا در هلند و سایر کشورهای از طریق تماس تلفنی رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بازار کار پس از تحصیل دکترا در هلند

پس از اتمام دوره تحصیل در هلند به دانشجویان بین المللی یک دوره ۱ ساله فرصت داده می شود که در این کشور به دنبال کار گشته و شغل مناسب خود را پیدا کنند. این دوره Orientation Year نام دارد. دانشجوی خارجی پس از اتمام تحصیل به مدت ۳ سال فرصت دارد تا این دوره ۱ ساله را شروع کند. در طول این ۱ سال شما می توانید آزادانه کار کنید یا یک دوره کارآموزی در هلند انجام دهید در حالی که کارفرمای شما برای استخدام شما مجبور به درخواست مجوز کار نیست.

در صورت یافتن شغل مناسب شما می توانید اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر بدهید. برای استخدام توسط یک کارفرمای هلندی، کارفرما باید قبل از استخدام شما درخواست اجازه کار کند. این اجازه کار باید در UWV WerkbedrijfOpens ثبت شود و تقریباً ۵ هفته طول خواهد کشید تا مورد بررسی قرار بگیرد. طی کردن این پروسه معمولاً ساده می باشد زیرا بر خلاف بعضی از دیگر کشورها، نیازی به این نیست که اثبات شود که استخدام شما موجب تاثیر منفی بر روی بازار کار کشور هلند نشده و موقعیت شغلی را از یک شهروند هلندی و یا شهروندان اتحادیه اروپا سلب نمی کند. لطفاً توجه داشته باشید که قبل از صدور مجوز کار نمی توانید شروع به کار کنید. شروع زودتر منجر به جریمه شدن کارفرمای شما توسط دولت می شود و شما اجازه اقامت خود را از دست می دهید.

یک دانشجو بین المللی در حین تحصیل دکترا در هلند تا ۱۶ ساعت در هفته اجازه کار دارد. از آن جایی که دانشجویان در طول مدت تحصیل دکترا در هلند معمولاً در دانشگاه ها و مؤسسات علمی و پژوهشی مشغول به کار هستند می توانند در صورت تمدید قرارداد کاری خود اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. بازار کار فارغ التحصیلان مقطع دکترا بیشتر مربوط به کار در زمینه پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. میانگین جهانی نرخ بیکاری در جهان در سال 2022 بر اساس آمار ارائه شده ۱۸۲ کشور برابر با 3.5 درصد بوده است. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور هلند را نمایش می دهد.

تحصیل دکترا در هلند

 

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل دکترا در هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

طول دوره تحصیل دکترا در هلند چقدر است؟

طول این دوره معمولاً 4 سال است و ممکن است در مواردی به مدت 5 تا 6 سال نیز به طول انجامد.

مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل دکترا در هلند چیست؟

معمولاً به مدرک زبان آیلتس با نمره 7 نیاز است؛ اما ممکن است در مواردی با نمره زبان پایین تر نیز پذیرش گرفت.

پس از پایان تحصیل دکترا در هلند، دانشجو چه مدت برای جستجوی کار زمان دارد؟

به فارغ التحصیلان دکترای هلند یک سال فرصت حضور در هلند و جستجوی کار داده می شود.

آیا ویزای همراه به دانشجویان دکترای هلند تعلق می گیرد؟

بله؛ همسر و فرزندان کمتر از 18 سال دانشجو می توانند ویزای همراه دریافت کنند.

سخن پایانی

تحصیل دکترا در هلند، هزینه های تحصیل دکترا در هلند، بورسیه دکترا در هلند و مزایا و معایب تحصیل دکترا در هلند در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. اگر شما قصد ادامه تحصیل دکترا در هلند را دارید بهتر است در این زمینه اطلاعات جامع و کافی به دست آورید. برای این منظور می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان و مشاوران با تجربه ما در موسسه ملک پور کمک بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم که شرایط تحصیل در مقطع دکترا در سایر کشورهای اروپایی نظیر آلمان، اتریش، انگلستان و همچنین دیگر کشورهای مدرن و پیشرفته مانند آمریکا، استرالیا و کانادا را نیز مورد بررسی قرار دهید. زیرا شرایط ورود به بازار کار و نیز دریافت بورسیه و فاند تحصیلی می تواند در هر یک از این کشورها متفاوت بوده و در مقایسه با کشور هلند دارای مزایا و معایب خاص خود باشد. در صورت رضایت از محتوای این مقاله لطفاً ۵ ستاره برای آن لحاظ بفرمایید. شما می توانید با ثبت نظرات و سوالات خود در زمینه تحصیل دکترا در هلند در پایان این مقاله پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 4.31 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ساحل
سلام.وقت بخیر.بنده در سایت شما تحصیل دکترا در هلند رو مشاهده کردم.همکارتون گفتند بدون بورسیه هست و هزینه داره ولی مقاله نمیخواد.آیا میشه با بورسیه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر بورسیه ندارد اما شهریه بسیار پایین هست برای دریافت مشاوره باتوجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
حسینی
با سلام ممنون میشم در مورد تحصیل دکترا در هلند به همراه فاند و شرایط آن کمی توضیح دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای تحصیل در هلند باید حداقل مدرک زبان در حد آیلتس 6.5 تا 7 داشته باشید و سوپروایزری پیدا کنید تا شما را پذیرش نماید. برای موضوع فاند هم با توجه به رقابتی بودن آن شما باید رزومه خوب تحصیلی و تحقیقاتی داشته باشید تا فاند شامل حال شما شود.
مهرداد
سلام وقت بخیر. ایا در خصوص تحصیل دکترا در اروپا میتوان از مساعد شما بهره مند شد؟ میتوان با داشتن دو مقاله بین المللی از بورسیه کامل تو اروپا استفاده کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله امکان یاری شما در برخی از کشورها وجود دارد اما از ابتدا و بدون بررسی شرایط نمی توان تضمینی برای دریافت بورسیه ارائه نمود. بهتر است برای بررسی شرایطتان با شماره های موسسه تماس حاصل نمایید.
مهدی آریا
ایا با تحصیل مقطع دکترا میتوان برای همراه همزمان درخواست ویزا داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز ویزای همراه هلند همزمان نمی باشد و همراه ۳ تا۴ ماه بعد می تواند ویزا دریافت نماید.
علی شجاعی
آیا با مدرک کارشناسی ارشد در رشته متالورژی از دانشگاه تهران میتوانم برای اخذ دکترا در رشته مرتبط درهلند اقدام کنم؟ شهریه سالیانه برای آن چقدر است؟ اگر این دانشگاه درشهر ماستریخت باشد برای من مناسب تر می باشد. چون در آن شهر من مشکل اقامتی نخواهم داشت ـ
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید مدارک تان را به دانشگاه مورد نظرتان بفرستید ببینید که به چه صورت است. برای پذیرش دکتری حتما باید یک استاد راهنما هم داشته باشید.
محمدرضا
با سلام.ممنونم میشم در خصوص شرایط سنی و گپ تحصیلی دکترا هلند هم توضیح بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل در مقطع دکتری شرط سنی ندارد.
وحيد كاظمي
با سلام، من حدود ۴۰ سال سن دارم و در ٣٢ سالگي مدرك ارشد گرفتم. با اين گپ براي دكترا در هلند شانس ويزا دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اخذ ویزا خواهید داشت. چرا که هلند روی سن و گپ تحصیلی حساس نمی باشد.
احمدی
سلام وقت بخیر برای همه رشته ها سوپروایزر نیاز است؟ و ایا همراه اجازه کار دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله در اغلب رشته ها نیاز به سوپروایزر دارید و همراه نیز از ابتدا اجازه کار نخواهد داشت.
Mina
سلام روزتون بخیر. من دکترای تکنولوژی نساجی در دانشگاه صنعتی اصفهان دارم. برای دوره پست دکترا کدوم کشور میتونم اقدام کنم که کاملا رایگان باشه. ممنون میشم ج بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. پاسخ به این سوال کاملا به شرایط و سوابق شما بستگی دارد و باید سوابق خود را برای دریافت پاسخ برای اساتید دانشگاه ها ارسال نمایید.
ناهید امیدبخش
سلام و خسته نباشید. من 25 سالمه و دیپلم ریاضی دارم و آیلتس 7.5 هم دارم. دوسه باری برای چندتا از دانشگاه های هلند درخواست دادم ولی پذیرشم رو قبول نکردند.😔 ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که با توجه به شرایطم آیا شانسی برای هلند ندارم؟ معدل دیپلمم 14/89 هست و پیش دانشگاهیم 13.50هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز امکان اخذ پذیرش توسط موسسه وجود دارد. پیشنهاد می شود با کارشناسان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.
کیمیا
سلام خداقوت برای پیداکردن سوپروایزر آیا موسسه میتونه کمکی کنه؟و آیا برای رشته معماری قابل انجام هست ومحدودیتی برای رشتهاوجودنداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. پذیرش دکترا اغلب به واسطه ارتباط استاد و دانشجو شکل می گیرد و در صورت تایید پروپوزال شما با پذیرش شما موافقت خواهد نمود. محدودیتی برای رشته ها ندارید.
diyana
سلام خسته نباشید همسرم می‌خوان دکترا هلند اقدام کنند. منم میتونم همزمان به ایشون ملحق بشم و اگر امکانش باشه آیا اجازه کار هم دارم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا ویزای همراهان در هلند پس از ۳_۴ ماه می باشد. در صورت دریافت حاب افر همراه می تواند اجازه کار را دریافت نماید.
مرتضی
سلام و عرض ارادت من دارای مدرک فوق لیسانس صنایع هستم و دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 می باشم. آیا با این شرایط برای مقطع دکترا می توانم اقدام کنم؟ کشور مقصدم هلند هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، البته اگر سطح زبان خود را به آیلتس 7 برسانید شانس شما برای دریافت پذیرش بیشتر می شود.
مهدیس
سلام روز بخیر. من ۳۸ سالمه و ۱۰ سال پیش مدرک ارشدم را گرفتم. میتونم برای دکترا در هلند درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شرایط سنی شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا قابل قبول می‌باشد.
ریحانه
سلام و خسته نباشید. وقتتون به خیر باشه. برای پذیرش در مقطع دکترا در کشور هلند، اگر آیلتس ۶.۵ داشته باشیم، چه رشته هایی در دسترس هست برای اقدام؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز محدودیت رشته وجود ندارد. اما بستگی به رشته مقطع فوق لیسانس شما دارد!
الهام
آیا تحصیل دکترا در هلند شرط سنی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خیر شرط سنی ندارد.
مینا ازادی
سلام وقت بخیر من ارشد برق دارم میخام برای دکترا اقدام کنم ایا باید استاد راهنما خودم پیدا کمم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز بایستی یک سوپروایزر پیدا کنید.
رضایی
سلان با سطح زبان 7 و مقاله بین المللی 5تا ایا امکان دریافت فول فاند هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط دیگری همچون سن، مدرک تحصیلی و ... نیز باید بررسی شود. پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
مشاوره رایگان