دانشگاه پادوا

1 نظر

در این مقاله به دانشگاه پادووا (UNIPD) پرداخته می شود و در طول آن نکات مختلفی همچون رنکینگ دانشگاه، شرایط پذیرش در دوره های مختلف، رشته ها و هزینه های زندگی و تحصیل در این دانشگاه و غیره مورد بررسی علمی و دقیق قرار می گیرند. ما تلاش کردیم تا در این مقاله نکات کلیدی تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا و اطلاعات کلی مربوط به ارائه رشته های تحصیلی مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت را شرح دهیم.

این موسسه متشکل از 8 دانشکده و 32 دپارتمان است که آموزش را اکثرا با زبان ایتالیایی آموزش انجام می دهد. علاوه بر این، 1 بیمارستان دانشگاهی، 1 بیمارستان دامپزشکی و 1 مزرعه برای آموزش وجود دارد. بخش های تحقیقاتی میزبان 38 برنامه دکتری مختلف هستند که بسیاری از آنها به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شوند. دوره های آموزشی در دانشگاه پادوا به منظور پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر بازار کار به طور مداوم به روز می شوند. اطلاعات این مقاله به پاس زحمات وکلای محلی، کارشناسان و متخصصان موسسه ملک پور برای شما از سایت دانشگاه پادوا ایتالیا تهیه گردیده است. در صورت بروز هرگونه سوال در رابطه با تحصیلات، اقامت، کار یا مهاجرت میتوانید از مشاوران متخصص شرکت MIE کمک بگیرید و یا سوالات خود را در انتهای این صفحه با ما درمیان بگذارید.

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه پادووا

معرفی دانشگاه پادوا در ایتالیا

دانشگاه پادوا ایتالیا (University of Padua) یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز آموزشی اروپا است. به عنوان یک مؤسسه چند رشته ای، این دانشگاه به دلیل کیفیت تحقیقات و آموزش خود، یک دانشگاه پیشرو در ایتالیا است. این دانشگاه با بیش از 65000 دانشجو و 2200 مربی در 32 بخش خود، بیش از 2300 مدیر فنی را نیز در اختیار دارد. اعتبار بیش از 13000 فارغ التحصیل در هر سال، اعطای 5000 بورسیه تحصیلی و عرضه بیش از 2 میلیون کتاب در 29 کتابخانه خود از اعداد قابل توجهی می باشند که دانشگاه پادوا داراست.

این دانشگاه با ارائه طیف گسترده ای از بهترین رشته های تحصیلی ایتالیا به تغییر سطح تعالی خود در آموزش ادامه می دهد. شامل بیش از 100 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد، 10 برنامه مدرک تک دوره ای، تقریبا 100 برنامه کارشناسی ارشد، بیش از 20 برنامه پیشرفته و بیش از 10 دوره آموزشی تخصصی. این دانشگاه شامل بیش از 60 مدرسه تخصصی و 40 دانشکده دکترا است.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ دانشگاه پادوا

طبق ویرایش جدید رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، رتبه دانشگاه پادوا در 8 رشته در بین 100 دانشگاه برتر جهان و در 3 رشته در رتبه اول ایتالیا قرار گرفته است. رتبه بندی جهانی QS که در پنج حوزه موضوعی گسترده گروه بندی شده است، این دانشگاه را به عنوان یکی از 250 دانشگاه برتر در سراسر جهان بر اساس تعداد کل رشته های تحت پوشش تأیید می کند. این دانشگاه در رتبه 242 جهانی و در رتبه چهارم در ایتالیا قرار دارد.

بر اساس آژانس رتبه بندی بریتانیا (Times Higher Education) در مقایسه با اعلان های قبل، رنکینگ دانشگاه پادوا خود را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه‌های 201 و 250 بهبود بخشید و از رتبه پنجم به چهارمین دانشگاه برتر ایتالیا رفت.

دانشکده های University of Padua

دانشگاه پادوا ایتالیا (University of Padua) یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که از یک مرکز مدیریتی و 32 مرکز غیرمتمرکز تشکیل شده است. اداره مرکزی با واحدهای غیرمتمرکز تکمیل می شود. برنامه های مدارک تحصیلی در 8 دانشکده گروه بندی می شوند که تحت نظر سی و دو مرکز ذکر شده مدیریت می شود. هر دانشکده به بخش هایی تقسیم می شود که هرکدام از آن ها تحت نظر مراکز مدیریتی دانشگاه هدایت می شوند. در اینجا می توانید لیست مربوط به دانشکده های University of Padua را بیابید:

دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی

دانشکده حقوق

مدرسه پزشکی

دانشکده روانشناسی

دانشکده علوم

رشته های دانشگاه پادووا

به طور کلی دانشگاه پادوا (University of Padua) حدود 80 رشته در مقطع لیسانس و همچنین حدود 80 رشته در مقطع ارشد و 11 رشته در مقطع دکترا (5 یا 6 ساله) را ارائه می دهد. مجدداً به طور کلی، در مقطع ارشد، بیش از 4.450 واحد درسی تدریس شده و سایر فعالیت های آموزشی را برای مجموع حدود 30.400 واحد ECTS ارائه می دهد. رشته های دانشگاه پادووا عبارت اند از:

مراقبت از حیوانات

علوم جنگل

اقتصاد و امور مالی

مهندسی اطلاعات

غذا و سلامت

کارآفرینی و نوآوری

علم روانشناسی

غذا و نوشیدنی ایتالیایی

مهندسی شیمی و فرآیندها

زیست شناسی سلامت انسان و محیط زیست

کشاورزی پایدار

مهندسی رایانه

مهندسی الکترونیک

مطالعات اروپایی و جهانی

مهندسی سیستم های کنترل

مهندسی انرژی

حقوق بشر و حکومت چند سطحی

امنیت سایبری

مهندسی محیط زیست

ICT برای اینترنت و چند رسانه ای

مهندسی مدیریت

مهندسی مواد

مهندسی مواد

مهندسی ریسک آب و زمین شناسی

علوم کاربردی در مواد و محوطه های میراث فرهنگی

استراتژی های ارتباطی

مطالعات انگلیسی

مدیریت کسب و کار

مطالعات تحرک

پزشکی و جراحی

بیوتکنولوژی های پزشکی

بیوتکنولوژی های دارویی

روانشناسی بالینی

علوم اعصاب شناختی و عصب روانشناسی بالینی

روانشناسی رشد و تربیت

اخترفیزیک و کیهان شناسی

علوم کامپیوتر

امنیت سایبری

علم داده

دینامیک زمین

ژئوفیزیک برای مخاطرات و منابع طبیعی

زیست شناسی دریایی

زیست شناسی مولکولی

فیزیک

فیزیک داده ها

شیمی و فناوری های پایدار برای اقتصاد دایره ای

پایداری زیست محیطی و آموزش

ریاضیات (برنامه جدید)

 

دانشگاه ورونا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه مسینا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه مسینا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا ایتالیا

مدارک و شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا ایتالیا (University of Padua) شامل:

 • شناسنامه یا پاسپورت
 • توافقنامه یادگیری
 • رونوشت سوابق
 • بیمه کارت بیمه سلامت اروپایی یا خصوصی معتبر در خارج از کشور
 • مدرک زبان

مدارک باید از طریق فرم درخواست آنلاین سایت دانشگاه پادوا قبل از شروع دوره ارسال شوند.

شرایط تحصیل در دانشگاه پادوا در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در ایتالیا دانشگاه Padua در مقطع کارشناسی علاوه بر مدارک اولیه، به حداقل 12 سال سابقه مدرسه نیاز دارد. دانشگاه پادوا در ایتالیا (UNIPD) از دانشجویان می خواهد که حداقل معدل 2 را حفظ کنند تا شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه UNIPD داشته باشند. دانش آموزان همچنین باید در فعالیت های دیگری مانند ورزش، هدایت برخی پروژه ها، خدمات اجتماعی برای بهبود شانس پذیرش شرکت کنند. اگر در کشوری که مدرک خود را کسب کرده اید، آزمون ورودی برای پذیرش در دانشگاه تعیین شده است، باید گواهینامه ای نیز ارائه دهید که نشان دهد آن آزمون را قبول کرده اید.

شرایط اپلای دانشگاه پادوا در مقطع کارشناسی ارشد

برای واجد شرایط بودن برای اپلای دانشگاه پادوا جهت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا، علاوه بر مدارک اولیه، به حداقل 15 سال تحصیلات قبلی و همچنین الزامات برنامه درسی خاص قبلی در مقطع لیسانس یا مدارک خارجی معادل آن نیاز دارید. که همراه با آن ها لیست ریز نمرات دوره کارشناسی نیاز است که باید توسط موسسه معتبری به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شده باشد. ارزش مدرک باید توسط مقامات کنسولگری ایتالیا تایید شوند.

شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا در مقطع دکترا

روند و شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا (University of Padua) برای تحصیل دکتری در ایتالیا در سه طبقه بندی می شود:

 • ثبت نام در سایت دانشگاه
 • تکمیل فرم ثبت نام آنلاین و آپلود پیوست ها
 • پرداخت هزینه ثبت نام

برای کاندیداهایی که مدارک تحصیلی آن ها در کشورهای غیر اتحادیه اروپا گرفته شده اند، یک کپی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی از مدرک دوره دوم (مدرک کارشناسی ارشد) و همچنین یک کپی از گواهینامه نشان دهنده امتحانات اخذ شده و نمرات نسبی نیاز است. این مدارک با قانونی سازی ترجمه و اعلامیه ارزش صادر شده توسط مقامات دیپلماتیک یا کنسولی ایتالیا یا بیانیه های قابل مقایسه و تأیید صادر شده توسط ENIC-NARIC باید باشند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پادووا

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پادووا (University of Padua) شامل نتایج تست OLS، گواهی زبان رسمی، حضور و غیاب گواهی دوره های فشرده، گواهی های صادر شده توسط دانشگاه، افسران/استادانی که زبان را تأیید می کنند، سطح مهارت و رونوشت سوابق از جمله نتایج امتحانات زبان می باشند.

سطح زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پادوا

 • سطح ایتالیایی A2، برای دانش آموزانی که در دوره های آموزشی به زبان ایتالیایی شرکت می کنند.
 • سطح زبان انگلیسی B1، برای دانشجویانی که در دوره های آموزشی به زبان انگلیسی شرکت می کنند؛ آیلتس 6، تافل78 iBT ، تست انگلیسی Duolingo 100

ددلاین دانشگاه پادوا

ددلاین دانشگاه پادوا با توجه به نوع و محدودیت ورودی رشته ها تقسیم می شود و به این صورت انجام می گیرد که هر یک از دوره ها ددلاین مشخص خود را دارند اما برنامه زمانی این دانشگاه به طور کلی از روند زیر تبعیت میکند.

مهلت ارسال درخواست:

 • ترم پاییز/زمستان و سال کامل - از 15 آوریل تا 15 ژوئن
 • ترم بهار - از 16 سپتامبر تا 30 نوامبر

برنامه های تحصیلی که با ظرفیت نامحدودی دارند:

 • مهلت اول: 2 نوامبر - 2 فوریه
 • مهلت دوم: 2 مارس - 2 مه و 2 مارس - 2 سپتامبر

برنامه های تحصیلی که ظرفیت محدودی دارند:

 • مهلت اول: 7 ژانویه - 7 مارس

زمان ارسال نتایج در خواست ها:

 • ترم پاییز/زمستان و سال کامل - از 11 مارس تا 30 آوریل
 • ترم بهار - از 3 آگوست تا 30 سپتامبر

با مطالعه ددلاین دانشگاه های ایتالیا از زمان اپلای حدودی تمام دانشگاه ها مطلع شوید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پادووا

هزینه تحصیل در دانشگاه پادوا (University of Padua) با توجه به دوره تحصیلی مدنظر تغییر می کند و حداکثر مبلغی که باید پرداخت شود به برنامه مدرکی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد.

 • گروه A - علوم انسانی: 2533 یورو
 • گروه B - علومی: 2626 یورو
 • گروه E - تحصیلات معلمان ابتدایی: 2948 یورو

مبالغ فوق را می توان بر اساس کمک هزینه استانی به طور قابل توجهی چشم پوشی کرد. برای هر دوره ای که در آن پذیرفته شده اید باید مبلغی معادل 224.50 یورو بپردازید که شامل مالیات منطقه ای و حق تمبر می شود. بنابراین، کل هزینه تحصیل در ایتالیا ممکن است بین 224,50 یورو (برای 1 دوره) تا 1024,50 یورو (5 دوره) باشد.

هزینه زندگی دانشجویان University of Padua

هزینه زندگی دانشجویان University of Padua با توجه به علایق و سلایق شخصی آن ها متغیر است و می تواند از مقدار ناچیزی به مبلغ قابل تاملی بالارود. منتهی هزینه زندگی در ایتالیا برای دانشجویان در این شهر به طور کلی نسبت به میانگین کشوری پایین تر است. جدول زیر هزینه های تقریبی زندگی در دانشگاه پادوا (University of Padua) را به نمایش گذاشته است.

میانگین هزینه ها به صورت ماهیانه

مبلغ به یورو

حداقل

متوسط

اقامت

202.40

267.56

غذا

236.96

427.73

حمل و نقل

39.49

164.88

ارتباطات و تاسیسات

79.97

107.62

لباس

24.68

90.83

ورزش و اوقات فراغت

23.70

96.76

مجموع

608.19

1167.01

دانشجویان در پردیس دانشگاه پادوا

بورسیه دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا (University of Padua)، منطقه ونتو و سایر سازمان ها طرح های بورسیه تحصیلی مختلفی را برای حمایت از دانشجویان ارائه می دهند.

بورسیه های شایستگی دانشگاه Padua

دانشگاه پادوآ 50 بورسیه تحصیلی ایتالیا را به دانشجویان با استعداد بالقوه ای ارائه می دهد که مایل به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس هستند که به طور کامل به زبان انگلیسی در پادوآ برگزار می شود. معافیت از هزینه بیش از 8000 یورو به عنوان بورس تحصیلی (مبلغ ناخالص) در هر سال تحصیلی. تنها مبلغی که باید توسط دانشجویان ذینفع برای هر سال پرداخت شود شامل هزینه پذیرش، مربوط به مالیات منطقه ای است.

مدت زمان این بورس به شرح ذیل است:

 • 2 سال مستمر برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد
 • 3 سال مستمر برای داوطلبان مدرک لیسانس و تک دوره

بورسیه استانی دانشگاه پادوا در منطقه ونتو

دانشگاه از طریق بودجه منطقه بورسیه استانی ایتالیا را برای حمایت از دانشجویان کم درآمد (چه ایتالیایی و چه بین المللی) که در مقاطع کارشناسی، تک دوره ای یا کارشناسی ارشد و دوره های دکترا ثبت نام می کنند ارائه می کند. هر دانشجویی که شرایط زیر را داشته باشد می تواند درخواست دهد:

 • دارای درآمد خانواده پایین (ISEE زیر 23626.32 یورو و ISPE زیر 36399.72 یورو)
 • در یکی از دوره های تحصیلی دانشگاه پادوآ یا دوره های دکترا پذیرفته شده اند
 • شرایط اخذ ویزای ایتالیا را رعایت کنید
 • از هیچ کمک هزینه تحصیلی یا کمک هزینه ملی یا بین المللی دیگری بهره نبرید
 • معیارهای شایستگی و سایر الزامات اضافی مشخص شده در فراخوان را برآورده کند
 • برای ثبت نام می توانید از 12 جولای تا 30 سپتامبر درخواست دهید.
 • مقدار بورسیه تحصیلی با توجه به درآمد خانواده و سایر شرایط مشخص شده در فراخوان متفاوت است. بورسیه تحصیلی ممکن است شامل معافیت از شهریه و کمک هزینه معاش و همچنین خدمات دانشجویی رایگان یا با تخفیف مانند خوابگاه، غذا در غذاخوری دانشگاه و غیره باشد.

بورسیه های تحصیلی توسط وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی ایتالیا

هر ساله وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی ایتالیا به دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایتالیایی که مقیم دائم کشورهایی غیر از ایتالیا هستند بورسیه تحصیلی در ایتالیا اعطا می کند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دیگر بورسیه ها میتوانید به سایت دانشگاه پادوا مراجعه کنید یا سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

خوابگاه دانشگاه پادوا

اقامت در خوابگاه دانشگاه پادوا (University of Padua) تضمینی نیست و محدود است. پشتیبانی اسکان و سرویس غذاخوری توسط SASSA Service برای خوابگاه در ایتالیا ارائه می شود.

 • مهلت ها: پاییز/زمستان و سال کامل - از 15 می تا 30 ژوئن، شرایط بهار - از 16 سپتامبر تا 15 نوامبر
 • محدوده قیمت: 205 یورو - 320 یورو در ماه
 • هزینه رزرو: 350 یورو که باید پیش پرداخت شود

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه پادووا

در دانشگاه پادووا (University of Padua) اجازه اقامت برای اهداف تحصیلی را می توان به موارد زیر تبدیل کرد:

 • مجوز کار پس از کسب هر مدرک دانشگاهی پس از شرکت در دوره های تحصیلی در ایتالیا.
 • مجوز کار خوداشتغالی پس از کسب هر مدرک دانشگاهی پس از شرکت در دوره های تحصیلی در ایتالیا
 • مجوز برای کار شاغل در طول دوره
 • مجوز برای کار خوداشتغالی در طول دوره

شرایط اقامت ایتالیا پس از تحصیل در دانشگاه پادووا را به طور کلی در دو مورد ذکر کرد و این دو مورد یکی تحصیل در مقاطع آموزش عالی و دیگری یافتن کار پس از تحصیل و قبل از پایان یافتن اقامت تحصیلی می باشند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه پادوا ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشگاه پادوا کجاست؟

دانشگاه پادوا واقع در شهر پادوآ که در یک موقعیت استراتژیک در شمال شرقی ایتالیا واقع شده است، شهر پادووا در قلب شمال شرقی ایتالیا و در کمتر از 40 کیلومتری ونیز قرار دارد و یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است که 3000 سال تاریخ را ارائه می دهد. همچنین به لطف روابط نزدیک با دانشگاه، پادوآ شهری پر جنب و جوش و پویا است که در طول سال رویدادهای متعددی را در زمینه های هنر، موسیقی، تئاتر، سینما و ورزش ارائه می دهد.

✅ مدارک لازم برای پیش ثبت نام چیست؟

رزومه، انگیزه نامه، رونوشت سوابق برای هر مدرک تحصیلی در خارج از کشور، ترجمه مدرک تحصیلی، مدرک زبان، کپی مدارک هویتی، اثبات پرداخت هزینه درخواست (30 یورو).

✅ آیا قبل از درخواست باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشیم؟

هیچ گواهینامه خاصی مورد نیاز نیست. با این حال، هر داوطلب باید بداند که تمام کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و همچنین تکالیف کتبی و پایان نامه به زبان انگلیسی نوشته می شود. علاوه بر این، تا پایان سال اول، دانش آموزان باید آزمون زبان انگلیسی سطح B2 را بگذرانند.

✅ هزینه اقامت در مسکن های دانشجویی پادووا به چه صورت است؟

205 یورو - 320 یورو

سخن پایانی

در طول این مقاله موسسه آموزش عالی پادوا در ایتالیا UNIPD برای شما معرفی شد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های ایتالیا است و شهر پادووا به خانه دانشگاه پادوآ معروف است. دانشگاه پادوآ مکانی مطلوب برای تحصیل برای شهروندان ایتالیایی و خارجی است. رنکینگ دانشگاه پادوا دانشگاه از نظر کیفیت آموزشی در بین 200 دانشگاه برتر قرار دارد در حالی که دارای برنامه های کارشناسی مقرون به صرفه است که هزینه کمتر از 3000 دلار در سال دارند. همچنین این دانشگاه به دلیل طرح های بورسیه تحصیلی مختلفی که برای حمایت از دانشجویان ارائه می دهد دانشگاه بسیار مطلوب و مورد پسند است. مطالب این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان موسسه ملک پور و به کمک وکلای محلی برای شما تدارک دیده شده اند و تمامی حقوق آن محفوظ اند. در صورت وجود سوالات بیشتر میتوانید به صورت رایگان آن ها را با مشاوران و متخصصان شرکت MIE درمیان بگذارید و در صورت نیاز در بخش دیدگاه ها با ما درمیان گذارید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمدزمان
سلام برای گرفتن ویزای همراه در دانشگاه پادوا باید چه اقداماتی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز متاسفانه در کشور ایتالیا ویزای همراه به دانشجویان تعلق نمی گیرد و شما صرفا می توانید برای همسرتان دعوتنامه ارسال کنید و به با ویزای توریستی در رفت و امد باشند
مشاوره رایگان