دانشگاه بازل سوئیس

بدون نظر

اخیراً افزایش چشمگیر مهاجرت ‌های تحصیلی بر کسی پوشیده نیست؛ خانواده‌های بسیاری در پی مشاهده علاقه فرزندشان و توجه به بحث مهم آینده‌نگری و نتیجه و ثمره تحصیلات بین‌المللی و موفقیت‌های نشأت‌گرفته از آن به دنبال کسب اطلاعات مطمئن از انجام این فرایند برای رسیدن به دانشگاه‌ های معتبر بین‌المللی هستند؛ یکی از دانشگاه‌ هایی که در این نوشتار مورد تحقیق قرارگرفته دانشگاه بازل در کشور سوئیس است. ما در موسسه مشاوره MIE طی تحقیقات و سرچ های پی‌درپی از سایت‌ دانشگاه بازل سوئیس و مرتبط و مشاوره‌های تخصصی با وکلای محلی به اطلاعات مفید و کاربردی در مورد دانشگاه بازل سوئیس (University of Basel) دست‌ یافته‌ایم؛ که در این مقاله به انتشار آن پرداخته‌ شده. بازل از جمله دانشگاه‌های مطرح در کشور سوئیس و در سطوح جهانی است که سالیان متمادی نام آن در لیست دانشگاه‌های برتر سازمان‌های رتبه‌ بندی دانشگاه‌ها خودنمایی کرده است. با توجه به اینکه این سری اطلاعات ارزشمند در زمره خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نمی‌گیرد بهتر است متقاضیان استفاده از خدمات این موسسه مشاوره برای اطلاع بیشتر مهاجرت به سوئیس با مرکز موسسه تماس تلفنی برقرار نمایند و علاوه بر بهره‌مندی از مشاوره رایگان از نحوه بهره‌مندی از سایر خدمات هم‌کسب اطلاع کنند.

تماس با ما

 

نمایی از پردیس دانشگاه بازل سوئیس

معرفی دانشگاه بازل

در معرفی دانشگاه بازل موارد بسیاری وجود دارد که به خوبی می توان از پیشینه و حال حاضر این دانشگاه شناخت پیدا کرد. قدمت 550 ساله سراسر موفقیت که حاصل دستاوردهای تحقیق و تدریس در سطوح بین المللی است تنها گوشه ای از شهرت این دانشگاه به شمار می رود. پیشرفت های قدم به قدم این دانشگاه از آغاز 4 دانشکده الهیات، حقوق، پزشکی و هنر را به 7 دانشکده افزایش داد و علوم اجتماعی و علوم اقتصادی و روانشناسی که در سال 2003 به چرخه آموزش در دانشگاه بازل پیوست این مجموعه را تکمیل کرد. در ابتدا شروع آموزش ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و بعد ها پس از سپری شدن زمان طولانی در حدود سال 1822 دانشگاه شروع به انتشار فهرست دوره های خود به زبان آلمانی به جای لاتین می کند. در سال 1890 اولین زن در رشته پزشکی این دانشگاه پذیرفته شده. سال 1928 اولین سالی بود که در آن یک زن اجازه تدریس به عنوان دانشیار در این مرکز آموزشی را پیدا کرد و یک زن برای اولین بار در سال 1964 به عنوان استاد برگزیده شد. امروزه زنان حدود 54 درصد از بدنه دانشجویان را تشکیل می دهند که بخشی از تاریخ این دانشگاه را به خود اختصاص داده اند. 3300 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه دوران طلایی تحصیل خود را سپری می کنند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در سوئیس

رنکینگ دانشگاه بازل سوئیس

در میان چهار رتبه بندی برجسته بین المللی دانشگاه ها، رنکینگ دانشگاه بازل سوئیس معمولا تحت عنوان یکی از 150 جایگاه نخست جهان مطرح می شود. رتبه این دانشگاه در سازمان های مختلف برای سال جاری در جدول زیر آمده است:

نام رنکینگ های مختلف

رتبه دانشگاه بازل در سال 2022

رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان (ARWU)

83

رتبه بندی CWTS

87

رتبه بندی QS

138

رتبه بندی دانشگاه های جهان

103

 

دانشگاه زوریخ سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه زوریخ

در این مقاله دانشگاه زوریخ را به شما معرفی می کنیم.

دانشکده های University of Basel

دانشکده های University of Basel که در طول زمان به تکامل کنونی رسیده اند نقش بسزایی در کیفیت آموزش در رشته های مختلف ایفا می کنند. علاوه بر دانشکده ها، موسسات وابسته و موسسات بین رشته ای نیز در این دانشگاه قرار گرفته اند جدول زیر لیستی از دانشکده ها و موسسات را منتشر کرده:

دانشکده ها

موسسات وابسته

موسسات بین رشته ای

دانشکده علوم

موسسه بهداشت عمومی و گرمسیری سوئیس

موسسه مطالعات جهانی اروپا

دانشکده داروسازی

موسسه تحقیقات زیست پزشکی فردریش میشر

مرکز مطالعات بشردوستانه

دانشکده پزشکی

مؤسسه حاکمیت بازل

موسسه اخلاق زیست پزشکی

دانشکده حقوق

مرکز سوئیس برای نجات، اورژانس و پزشکی بلایا

موسسه آموزش و پرورش

 

دانشکده الهیات

دانشکده روانشناسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده تجارت و اقتصاد

رشته های دانشگاه بازل

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در رشته های دانشگاه بازل می توانند از میان 50 رشته ارائه شده در مقاطع مختلف به انتخاب های متناسب با تحصیلات و مدرک پیشین خود بپردازند. در جدول زیر برخی از این رشته ها در مقاطع و موضوعات مختلف ارائه شده است:

 رشته های کارشناسی

رشته های کارشناسی ارشد

رشته های دکتری

شیمی

مصر شناسی

تاریخ باستان

علوم محاسباتی

مردم شناسی

مطالعات ادبی و فرهنگی انگلیسی زبان

علوم کامپیوتر

زیست شناسی حیوانات

مردم شناسی

انگلیسی

مهندسی پزشکی

بیوشیمی

قوم شناسی

شیمی

تاریخ هنر

جغرافیا

تجارت فناوری

اخلاق زیستی

ریاضی

علوم کامپیوتر

بیوفیزیک

فرهنگ شناسی

علوم داده

تحقیقات بالینی

فیزیک

علوم تربیتی

زیست شناسی محاسباتی

فلسفه

اقتصاد

مطالعات جنسیتی

جامعه شناسی

علوم دارویی

علوم کامپیوتر

ورزش

انگلیسی

پزشکی دندانپزشکی

الهیات

مطالعات جهانی اروپا

باستان شناسی اروپا

روانشناسی

فرهنگ شناسی

ادبیات فرانسه

شرایط پذیرش دانشگاه بازل سوئیس

امکان درخواست پذیرش دانشگاه بازل برای دانشجویان بین المللی در هر سه مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) به صورت اینترنتی با فراهم آوردن شرایطی وجود دارد؛ اما اگر دانشجویی در پی پذیرش برای تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس یا دندانپزشکی باشد، روش های مجزایی وجود خواهد داشت که دانشجویان علاقه مند ملزم به رعایت آنها خواهند بود تا پذیرش دانشگاه بازل را کسب نمایند. در ادامه به جزئیات بیشتری در این رابطه خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در دانشگاه بازل در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی که دارای مدرک از کشور خود هستند برای ورود به مقطع کارشناسی مدرک آنها به رسمیت شناخته شود که این فرایند از اصولی پیروی خواهد کرد. در ابتدا گواهی پایان تحصیلات متوسطه در اصل با گواهی Maturität سوئیس مطابقت داشته باشد و بالاترین گواهی پایان دوره متوسطه ممکن در کشور صادر کننده باشد. در این صورت به دارنده حق دسترسی عمومی به کلیه دانشکده ها و برنامه های دانشگاهی را خواهد داد. این مدرک می بایست اثبات دست کم 11 سال تحصیل باشد که در یکی از رشته های علوم انسانی، ریاضی فیزیک، علوم تجربی و یا زبان اخذ شده باشد. گواهی پایان تحصیلات متوسطه دانشجویان بین المللی بر اساس توصیه های تعریف شده توسط مجمع عمومی کنفرانس روسای دانشگاه های سوئیس (CRUS) در 7 سپتامبر 2007 ارزیابی می شود. بعلاوه آزمون تکمیلی موسسات آموزش عالی سوئیس (ECUS) تنها یک بار در سال در ماه اوت برگزار می شود. این آزمون برای برخی از گواهی های پایان تحصیل که فقط تا حدی به رسمیت شناخته شده اند. دو زبان اصلی تدریس در دانشگاه بازل آلمانی و انگلیسی عنوان شده که سطح آن به پیش نیاز های مربوط به رشته انتخابی دانشجو خواهد داشت. عنوان شده تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 یا C1 به طور عمومی برای تمام مقاطع لازم است. لازم به ذکر است مقررات ویژه در مورد دسترسی متقاضیان غیر سوئیسی به تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی وجود خواهد داشت که دارندگان مدرک بین المللی IB اجازه دسترسی به تمام برنامه های مدرک کارشناسی را خواهند داشت. معمولا دوره کارشناسی در این دانشگاه 3 سال طول می کشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بازل در مقطع کارشناسی ارشد

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به دنبال پیشنهادی است که توسط کمیسیون آزمون تکمیلی موسسات آموزش عالی سوئیس (ECUS) ارائه شده است که در آن توصیه می شود دفتر رئیس جمهور یا اجازه پذیرش را بدهد یا رد کند. به طور کلی پذیرش دانشگاه بازل در مقطع کارشناسی ارشد چهار نوع است:

 • پذیرش بدون شرط یا شرایط اضافی
 • پذیرش با شرایط
 • پذیرش با شرایط اضافی
 • پذیرش با شرایط و شرایط اضافی

 دستاوردهای تحصیلی که می بایست طبق شرایط اضافی کسب شوند نباید از 60 امتیاز اعتبار بیشتر شوند؛ در غیر این صورت متقاضی از پذیرش حذف خواهد شد. در پذیرش کارشناسی ارشد ممکن است محدودیت زمانی برای رعایت شرایط و الزامات اضافی تعیین شود که مادامی که عدم احراز شرایط در زمان مقرر، دانشکده متقاضی را از تحصیل حذف خواهد کرد. در صورتی که مدرک کارشناسی متقاضی دوره کارشناسی ارشد به دلیل فقدان دانش یا مهارت های اولیه یا تخصصی، شرایط پذیرش مندرج در آیین نامه تحصیلی کارشناسی ارشد مربوطه را برآورده نکند، ممکن است شرایطی برای تکمیل برنامه کارشناسی ارشد مربوطه اجباری شود. این شرایط باید قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد توسط متقاضی برآورده شود. در مورد سطح تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی که هر دو در این مقطع کاربرد دارند گفته شده که تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 یا C1 به طور عمومی برای تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه بازل (University of Basel) نیاز است.

شرایط پذیرش دانشگاه بازل در مقطع دکترا

پذیرش در مقطع دکترا به طور کلی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه آموزش عالی به رسمیت شناخته شده توسط دانشگاه Basel خواهد داشت. مقررات مدرک دکتری هر دانشکده شامل مقررات اضافی برای پذیرش و الزامات مرتبط با موضوع در مورد معادل سازی مدارک دانشجویان متقاضی این مقطع و نظارت است. مدارک تحصیلی دانشگاهی به تنهایی اجازه پذیرش در مقطع دکتری را نمی دهد و پذیرش توسط ریاست دانشکده با پیشنهاد هیئت علمی انجام می شود. در صورتی که مدرک فقط تا حدی شرایط مندرج در مقررات مدرک دکتری را برآورده کند، پذیرش می تواند مشروط به شرکت در کلاس های اضافی توسط دانشجو صادر شود، معمولاً کلاس هایی که در دوره کارشناسی ارشد ارائه می شوند. این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که این موارد احتمالی از 24 واحد تجاوز نکند، دانش و مهارت‌های از دست رفته برای دوره دکتری ضروری نیست و طبق مقررات خاص مقطع دکتری از الزامات ضروری نیست. مقدار کلاس های لازم و همچنین جدول زمانی برای تکمیل باید در توافق نامه دکتری (Doktoratsvereinbarung) ذکر شود. دوره تحصیل مقطع دکترا در سوئیس در دانشگاه بازل سوئیس (University of Basel) بسته به رشته در 2 سال هم سپری می شود و دانشجو مانند سایر مقاطع باید تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 یا C1 را با ارائه مدارک آزمون های مختلف به اثبات برساند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه بازل

طبق مقررات دانشجویی عنوان شده برای پذیرش دانشگاه بازل مورخ 13 نوامبر 2019، دو زبان اصلی تدریس در دانشگاه Basel آلمانی و انگلیسی استفاده می شود. شاید بتوان با اطمینان گفت که تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان ممکن نیست. زبان آموزشی در دوره های کارشناسی و همچنین در برخی از برنامه های کارشناسی ارشد عمدتا آلمانی است. آلمانی نیز زبان اصلی امتحان، چه در امتحانات کتبی و چه در امتحانات شفاهی عنوان شده. برای ادامه موفقیت آمیز دوره تحصیلی انتخابی خود، به دانش آموزان توصیه می شود قبل از شروع برنامه مدرک خود، به مهارت های زبانی در سطح C1 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها تسلط یابند. همین امر در مورد زبان انگلیسی برای برنامه های کارشناسی ارشد که عمدتاً به زبان انگلیسی تدریس می شوند نیز صادق خواهد بود. جدول زیر مدارک و سطوح قابل قبول زبان انگلیسی را شرح داده است:

مدرک زبان رسمی در سطح B2

مدرک زبان رسمی در سطح C1

گواهی مهارت کمبریج در زبان انگلیسی (CPE)

گواهی مهارت کمبریج در زبان انگلیسی (CPE)

گواهینامه کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته (CAE)

گواهینامه کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته (CAE)

گواهینامه انگلیسی تجاری کمبریج بالاتر (BEC بالاتر)

گواهینامه انگلیسی تجاری کمبریج بالاتر (BEC بالاتر)

اولین گواهینامه کمبریج به زبان انگلیسی (FCE)

- آیلتس: حداقل "امتیاز" 7.0

آیلتتس: حداقل "نمره" 6.0

بر اساس مقاله تافل: حداقل 600 امتیاز

بر اساس مقاله تافل: حداقل 550 امتیاز

تافل کامپیوتری: حداقل 240 امتیاز

تافل کامپیوتری: حداقل ۲۱۵ امتیاز

تافل اینترنتی: حداقل 96 امتیاز

تافل اینترنتی: حداقل 80 امتیاز

-

ددلاین دانشگاه بازل

تاریخ های مجزایی برای مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه بازل (University of Basel) تعیین شده که به طبع عدم پیروی از این برنامه ریزی ها اینگونه تعبیر شده که بررسی درخواست های دیرهنگام امکان پذیر نخواهد بود. جدول زیر به زمانبندی و ددلاین دانشگاه بازل پرداخته است:

مقاطع و رشته های مختلف

ددلاین و آخرین مهلت ارسال درخواست

برنامه های لیسانس

مهلت درخواست برای ترم پاییز 2022 در 30 آوریل 2022 به پایان رسیده است.

درخواست برای ترم بهار 2023 از 15 اکتبر 2022 امکان پذیر است (مهلت درخواست: 30 نوامبر 2022).

برنامه لیسانس تربیت بدنی (دانشجویان بین المللی)

ترم پاییز 2022 در 15 فوریه 2022

برنامه های کارشناسی ارشد (به استثنای پزشکی و علوم در پرستاری)

درخواست برای ترم پاییز 2022 در 30 آوریل 2022 به پایان رسیده است. برای شروع تحصیل در ترم بهار درخواست برای ترم بهار 2023 از 15 اکتبر 2022 امکان پذیر است (مهلت درخواست: 30 نوامبر 2022).

برنامه کارشناسی ارشد علوم پرستاری

ترم پاییز 2022 در 15 فوریه 2022

مطالعات دکترا

مهلت درخواست برای ترم پاییز 2022: 31 ژوئیه 2022

درخواست های ترم پاییز 2022 هنوز حداکثر تا 14 اکتبر 2022 قابل ارسال هستند. با این حال، نمی توان تضمین کرد که برنامه هایی که پس از 31 ژوئیه 2022 ارسال می شوند، می توانند ارائه شوند. برای ترم پاییز پردازش می شود.

درخواست برای مطالعات پزشکی برنامه لیسانس پزشکی (پزشکی بالینی و دندانپزشکی)

آخرین مهلت درخواست ترم پاییز 2022: 15 فوریه 2022

برنامه های کارشناسی ارشد در پزشکی و دندانپزشکی و برنامه های کاربردی برای یک ترم بالاتر در برنامه لیسانس پزشکی (پزشکی بالینی و دندانپزشکی)

آخرین مهلت درخواست ترم پاییز 2022: 15 فوریه 2022

هزینه تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس

هزینه تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس طبق مقررات رسمی از دانشجویان اخذ می شود. این دانشگاه از دانشجویان ثبت نامی در هر ترم 850 فرانک هزینه دریافت می کنند؛ همچنین شهریه تحصیل داوطلبان دکترا هزینه ای 350 فرانک در هر ترم خواهد بود. دانشجویانی که مرخصی می گیرند طبق مقررات تعیین شده 150 فرانک از شهریه خود را نخواهند پرداخت. هزینه درخواست یا تغییر دوره و مدیریت آن 100 فرانک عنوان شده و دانشجویان در صورت تاخیر در درخواست و واریز هزینه های تحصیل در سوئیس موظف به پرداخت 150 فرانک هزینه اضافی خواهند شد. ثبت نام در هر دوره نیز 50 فرانک هزینه به دنبال خواهد داشت و برای ثبت نام در دوره های که مهلت آنها سپری شده دانشجو می بایست 100 فرانک هزینه کند.

هزینه زندگی دانشجویان University of Basel

در منابع زیادی گفته شده هزینه زندگی در کشور نسبتاً بالاست و دانشجویان را متحمل هزینه های زیادی خواهد کرد. ما در این بخش برای نمونه هزینه زندگی دانشجویان University of Basel را برای یک ماه تا حدی تحلیل می کنیم به جدول زیر توجه فرمایید:

 

عنوان هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجو

مبلغ هزینه ها در یک ماه

هزینه آب و برق

600 فرانک

هزینه خورد و خوراک

250 تا 350 فرانک

هزینه لباس و پوشاک

100 فرانک

هزینه مراقبت های بهداشتی

200 فرانک

هزینه حمل و نقل

100 تا 150 فرانک

هزینه اوقات فراغت

200 فرانک

هزینه های متفرقه

200 فرانک

 

بورسیه دانشگاه بازل

بورسیه دانشگاه بازل از منابعی مانند صندوق اختصاصی برای کمک به دانشجویان با منابع بسیار محدود و خانواده های کم درآمد دارد. همچنین کمک هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه به دانشجویان با شرایط از پیش تعیین شده اختصاص داده می شود. جدول زیر به بررسی برخی از این بورسیه های تحصیلی سوئیس و کمک هزینه ها پرداخته است:

عنوان بورسیه

توضیحات و جزئیات بورسیه ها

صندوق بورسیه تحصیلی

این وجوه عمدتاً به صورت بورسیه تحصیلی جزئی در مرحله پایانی مدرک تحصیلی (BA/MA) اعطا می شود و از 200 تا 600 فرانک برای هر محصل مشمول در ماه متغیر خواهد بود.

صندوق همبستگی (Solifonds) از بدنه دانشجویی

علاوه بر وجوهی که از صندوق های بورسیه تحصیلی دریافت می شود، این وجوه به مبلغی از 500 تا 1000 فرانک به ازای هر دانشجو مشمول در هر ترم تعلق می گیرد.

بورسیه Lagat Group

این وجوه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در حال تکمیل مدارک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته زیست‌شناسی با حوزه‌ کانونی در جانورشناسی/گیاه‌شناسی هستند و از 200 تا 600 فرانک برای هر دانشجو ذی نفع در ماه متغیر است.

خوابگاه های دانشگاه Basel سوئیس

 بخشی از سوال دانشگاه بازل کجاست را چالشی به نام یافتن خوابگاه تشکیل می دهد؛ بازل توسط رودخانه راین به دو قسمت تقسیم می شود نیمه شمالی به نام کلین بازل و نیمه جنوبی به نام گروسبازل شناخته می شود. Kleinbasel یک منطقه بسیار محبوب برای زندگی برای دانشجویان به دو دلیل است: اجاره در این منطقه ارزان تر از Grossbasel است و زندگی شبانه بسیار فعالی وجود دارد. Grossbasel این مزیت را دارد که به بسیاری از ساختمان های دانشگاه قرابت دارد و همچنین درست در مرکز شهر واقع شده محله Gundeli بین ایستگاه راه آهن سوئیس (Bahnhof SBB) و پارک مارگارتن در جنوب شهر قرار گرفته اند. اگر چه Gundeli کمی دورتر از مرکز شهر و رود راین است، اما مزایای زیادی مانند اجاره کمتر و دسترسی مستقیم به حمل و نقل عمومی در Bahnhof SBB دارد. همانگونه که گفته شد یافتن مکانی مناسب برای زندگی می تواند برای دانشجویان بسیار چالش برانگیز باشد. خوشبختانه WoVe خدمات خوابگاه دانشجویی در چنین مواردی وجود دارد؛ این موسسه خیریه برای دانشجویان مسکن مناسب پیدا می کند و اجاره می کند. لیست زیر می تواند کمک کننده باشد.

نام مراکزارائه دهنده خوابگاه

توضیحات

ZiUm

خوابگاه های خصوصی برای دانشجویان و کارآموزان.

خوابگاه دانشجویی Genossenschaft Studentenheim Basel

این اقامتگاه دانشجویی در خیابان Mittlere 33 است و 100 اتاق مبله ارائه می دهد

اقامتگاه دانشجویی Borromäum

برای دانشجویان محصل محل اقامت فراهم می کند

Katholische Studentenhaus

مسکن مقرون به صرفه برای 70 دانشجو در یک مکان مرکزی - بدون در نظر گرفتن مذهب و ملیت - ارائه می دهد.

Evangelische Studienhaus Meierhof

به طور خاص به دانشجویان دانشکده الهیات یا دانشجویان علاقه مند به الهیات به طور کلی پاسخ می دهد.

Pro Filia-House

اتاق هایی را برای دختران درحال تحصیل ارائه می دهد

Le Center

یک ساختمان بزرگ متعلق به کلیسای فرانسوی است و به دانشجویان محل اقامت مقرون به صرفه در مجاورت دانشگاه ارائه می دهد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در دانشگاه بازل

مهاجرت به منظور پیگیری دوره های تحصیلی یکی از روش هایی است که دانشجویان زیادی با امید به کسب اقامت دائم سوئیس انتخاب می کنند اما سوال اینجا است که آیا مهاجرت تحصیلی می تواند به خودی خود اقامت دائم را برای دانشجویان فراهم کند و شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در دانشگاه بازل به نحو مطلوب رقم بزند. پاسخ این ابهام اینگونه است که دانشجویان نمی توانند تنها با مهاجرت تحصیلی به اقامت دائم سوئیس دست یابند اما پس از فارغ تحصیلی ویزای تحصیلی سوئیس باطل می شود اما این امکان وجود دارد که در فرصتی که در اختیار آنها برای یافتن کار قرار داده می شود استفاده نموده و بواسطه نوعی دیگری از مهاجرت مانند مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی به اقامت دائم دست یابند و در نهایت به پاسپورت سوئیس درآیند.

معرفی مشاهیر دانشگاه بازل

 • فردریش نیچه: فیلسوف
 • اراسموس روتردام: اومانیست رنسانس
 • ژاکوب برنولی: ریاضیدان
 • فردریش میشر: پزشک
 • کارل گوستاو یونگ: روانپزشک
 • تادئوس رایششتاین: شیمیدان و برنده جایزه
 • پاراسلسوس: پزشک و کیمیاگر
 • کارل گوستاو یونگ: پزشک و جراح

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه بازل سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✔️ برای ارزیابی مدارک دانشجویان در دانشگاه بازل چه آزمونی برگزار می شود؟

آزمون تکمیلی موسسات آموزش عالی سوئیس (ECUS) تنها یک بار در سال در ماه اوت برگزار می شود.

✔️ ارزش بورسیه ها در دانشگاه بازل حدوداً چقدر است؟

از 200 فرانک تا 1000 فرانک برای هر دانشجوی مشمول

✔️ شهریه دانشجویان دکترا در هر ترم تحصیلی در دانشگاه بازل چقدر است؟

شهریه تحصیل داوطلبان دکترا هزینه ای 350 فرانک در هر ترم خواهد بود.

✔️ سطح زبان برای متقاضیان همه مقاطع دانشگاه Basel چه سطحی است؟

 دانشجویان می بایست تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 یا C1 را با ارائه مدارک آزمون های مختلف به اثبات برساند.


سخن پایانی

ما در این نوشته به تجزیه و تحلیل دانشگاه بازل سوئیس به عنوان یکی از دانشگاه های هدف تحصیلات بین المللی پرداختیم. تمام زوایای این دانشگاه از جمله اینکه دانشگاه بازل کجاست مورد بررسی قرار گرفت. پذیرش دانشگاه Basel برای دانشجویان بین المللی با جزییات کامل منعکس شد. همانگونه که در خلال مقاله هم گفته شد این دانشگاه همه ساله در لیست 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و این ادعا با بررسی رتبه دانشگاه بازل در رنکینگ های معتبر جهانی قابل اثبات است. موارد مفیدی در رابطه با مسائل مهم تحصیلات بین المللی مانند هزینه ها، خوابگاه ها و بورسیه ها هم با دقت بررسی و منعکس شد به طوری که علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه بازل مطالعه این مقاله می توانند به سطح بالای اعتبار و شرایط پذیرش این دانشگاه به خوبی آشنا شوند. متقاضیان تحصیلات بین المللی می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام در این رابطه با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی بگیرند و از مشاوره رایگان کارشناسان این مرکز بهره ببرند. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان