تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

بدون نظر

همواره کشور سوئیس به عنوان یکی از زیباترین و امن ترین کشورهای دنیا یکی از کشورهای مورد مهاجرینی است که تمایل دارند تا برای تحصیل، سرمایه گذاری و یا کار به کشوری مهاجرت داشته باشند. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند تا برای تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان اقدام داشته باشند، اما سوالشان این است که آیا این امر امکان پذیر است؟ اگر این امکان وجود دارد، شرایط تحصیل متقاضیان بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف در سوئیس چطور است؟ آیا امکان آموزش زبان سوئیسی یا سایر دوره های زبان در سوئیس وجود دارد؟ پاسخ به این سوالات و همینطور مواردی همچون هزینه های تحصیل، دانشگاه های سوئیس، دوره زبان آلمانی در سوئیس، شرایط دریافت ویزا و اخذ اقامت و ... را به صورت علمی و دقیق تحلیل و بررسی خواهیم نمود. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE با مشورت گرفتن از وکلای بومی کشور سوئیس و مطالعه اطلاعات موثق این کشور اقدام به نگارش این مقاله با هدف آشنایی شما عزیزان با موضوع تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان نمودیم. در صورتی که پس از مطالعه کامل این مقاله پرسشی در خصوص شرایط تحصیلی در سوئیس بدون مدرک زبان داشتید و یا قصد بررسی شرایط خود برای روش های مختلف مهاجرتی داشتید می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.

تماس با ما

 

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

در اولین گام از بررسی شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان بهتر است تا با کلیاتی از شرایط تحصیلی در سوئیس آشنا شویم و ببینیم تحصیل در این کشور به چه زبان هایی امکان پپذیر است. شرایط جغرافیایی سوئیس و همجوار بودن آن با کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و رومانی باعث شده است تا چند زبان رسمی در این کشور وجود داشته باشد و هر کدام از کانتون های آن زبان خاص خود را داشته باشند. کشور سوئیس همیشه جایگاه ویژه ای برای تحصیل و آموزش در نظر دارد و هر ساله دانشجویان متعددی برای تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های این کشور به این کشور وارد می شوند و از امکانات بی نظیر آن استفاده می کنند. دقت داشته باشید که اکثر دانشگاه ها در سوئیس از دانشجویان خود مدرک زبان می خواهند و داوطلبان برای تحصیل بدون مدرک زبان ریسک ویزای بالایی خواهند داشت. بسیاری از دانشگاه ها از دانشجویان خود مدرک زبان انگلیسی و یا حداقل سطح B1 زبان های دیگر را طلب می کنند، البته امکان آموزش زبان فرانسه در سوئیس و سایر زبان ها نیز وجود دارد اما برای دریافت ویزا بهتر است مدرک زبان مناسب نیز ارائه نمایید. برای اطلاع از تحصیل رایگان در سوئیس مقاله نگارش شده را مطالعه کنید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع مدرسه و کالج

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع مدرسه و کالج اولین بخش تخصصی از مقاطع تحصیلی مورد بررسی ما است که از طرفداران متعددی برخوردار است. تحصیل دوره ابتدایی از 6 سالگی آغاز می شود و دانش آموزان تا سن 11 سالگی این دوره به اتمام می رسد و پس از آن وارد دوره متوسطه اول و دوم می شوند و در سن 18 سالگی دوره دبیرستان خود را به پایان می رسانند و وارد کالج یا دانشگاه خواهند شد. بسیاری از بهترین مدارس دنیا در سوئیس قرار دارند و با کار حرفه ای برای آموزش دانش آموزان، استعداد آنها را کشف کرده و دانش آموز را برای پرورش و پیشرف در زمینه مورد علاقه خود راهنمایی می کنند. اگرچه بدون مدرک زبان تحصیل در مدارس سوئیس امکان پذیر است اما دانش آموز باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشد و در طول تحصیل خود با زبان های دیگری همچون فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی آشنا خواهد شد. ضمن اینکه آموزش زبان فرانسه در سوئیس در کالج های این کشور نیز امکان پذیر است اما صرف آموزش زبان متقاضی شانسی برای پذیرش و ویزا نخواهد داشت. نام برخی از مدارس و کالج های شاخص در این کشور را در جدول زیر قابل مشاهده است.

نام مدرسه یا کالج

مدرسه بین المللی St. George’s

Surval Montreu

کالج لمانیا

کالج Aiglon

مدرسه بین المللیBrillantmont

Institut auf dem Rosenberg

کالج Le Régent

Ecole Chantemerle

Hochalpines Institut Ftan AG Alpine High

مدرسه بین المللیISOCS

شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

داوطلبانی که بعد از اتمام دوره دبیرستان خود قصد تحصیل در دانشگاه های سوئیس را دارند تمایل دارند تا بدانند شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی به چه صورت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دانشگاه های سوئیس برای پذیرش دانشجو باید سطح زبان او را بسنجند و برای این منظور به طور معمول از او مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 و یا مدرک زبان فرانسوی یا آلمانی در حد B1 باید ارائه نمایند. دانشجویان برای این دوره حدود 3 الی 4 سال مشغول به تحصیل خواهند بود و پس از اتمام دوره مدرک لیسانس خود را دریافت می نمایند. دقت داشته باشید که گاهاً امکان دریافت پذیرش در دانشگاه های سوئیس بدون مدرک زبان وجود دارد اما شانس دانشجویان برای دریافت ویزا بسیار کم خواهد شد و به همین منظور توصیه می شود دانشجویان با مدرک زبان لازم برای اپلای و روادید تحصیلی گام بردارند. لیست زیر حاوی مدارک مهم جهت اپلای می باشد:

  • مدارک هویتی متقاضی
  • مدارک تحصیلی دوره های تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات
  • مدرک زبان معتبر انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی بسته به مقطع تحصیلی
  • تکمیل فرم پذیرش واحد آموزشی مد نظر
  • پرداخت هزینه های ثبت نام، شهریه، بیمه و ...
  • توصیه نامه از اساتید مقاطع تحصیلی گذشته
  • انگیزه نامه برا تحصیل در رشته و دانشگاه مقصد
  • عکس پرسنلی

شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود می شوند و علاقمند به تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد هستند باید توجه داشته باشند که باید سطح زبان بالاتری نسبت به دوره کارشناسی داشته باشند و در این مقطع نیز تحصیل در کشور سوئیس بدون مدرک زبان همراه با ریسک بالایی خواهد بود. تحصیل دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها 2 سال به طول می انجامد و حتی برخی از رشته های تحصیلی با یک سال کار همراه با حقوق برای دانشجو همراه هستند که می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را جبران نموده و برای آنها بسیار جذاب باشد. بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس را دارند فارغ از دوره زبان انگلیسی یا دوره زبان آلمانی در سوئیس باید بتوانند مدرک زبان مد نظر دانشگاه را فراهم کند.

تحصیل پزشکی در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در سوئیس

در این مقاله تحصیل پزشکی در سوئیس را به شما معرفی می کنیم.

بررسی شرایط تحصیل دکتری در سوئیس بدون مدرک زبان

داوطلبانی که دوره فوق لیسانس خود را به اتمام رسانده باشند و سوابق تحصیلی و تحقیقاتی مناسبی داشته باشند شانس این را دارند تا در صورت پیدا کردن یک استاد راهنما در رشته تحصیلی خود بتوانند دوره دکترا را در کشور سوئیس پشت سر بگذارند. همانند دوره های لیسانس و فوق لیسانس باید گفت که تحصیل دکتری در سوئیس بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر نیست زیرا متقاضی باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی و یا حتی زبان دیگری در کنار آن داشته باشد تا ضمن ارتباط با سوپروایزر، بتواند از مطالب و منابع موثق برای آماده نمودن رساله دکترای خود بهره ببرد. دوره دکترا در سوئیس به طور معمول حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد و دانشجو با داشتن رزومه علمی مناسب، مقالات علمی معتبر، توصیه نامه های قوی، انگیزه نامه موثر و ... شانس بسیار زیادی برای دریافت بورسه تحصیلی خواهد داشت.

معرفی دوره های زبان در سوئیس

در ادامه بررسی تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان به بررسی دوره های زبان در سوئیس خواهیم پرداخت زیرا برخی بر این باور هستند که می توانند صرفاً برای گذراندن دوره زبان وارد این کشور شوند که حداقل برای ما ایرانی ها شرایط راحتی را به همراه نخواهد داشت. افرادی که قصد اقدام برای آموزش زبان سوئیسی، آموزش زبان فرانسه در سوئیس، دوره زبان آلمانی در سوئیس و یا سایر دوره های زبان در سوئیس را دارند باید توجه داشته باشند که این دوره ها معمولاً برای تقویت سطح زبان دانشجویان خارجی امکان پذیر است و برای آموزش از مراحل مقدماتی در نظر گرفته نمی شود حتی اگر دانشجویی بتواند پذیرش از دوره های زبان در سوئیس اخذ نماید، شانس دریافت ویزای آن پایین تر از اقدام برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس به همراه مدرک زبان است.

دوره زبان آلمانی در سوئیس

بسیاری تمایل دارند تا برای تحصیل دوره زبان آلمانی سوئیس اقدام داشته باشند و آن را در کالج ها و یا دانشگاه های سوئیس بخوانند در حالی که دانشجویان باید بدانند این امر به راحتی برایشان امکان پذیر نیست. البته دوره زبان آلمانی در سوئیس برای آموزش این زبان وجود دارد و دانشجویان با هزینه ای حدود  8.000 یورو در سال می توانند زبان آلمانی سوئیس را آموزش ببینند. البته اگر داوطلبی قصد اقدام برای این دوره را داشته باشد باید حداقل سطح زبان B1 آلمانی را داشته باشد و برای بهبود سطح زبان خود این دوره را انتخاب نماید. ضمن اینکه بسیاری از دانشجویان برای کاهش هزینه های تحصیل دوره زبان آلمانی در سوئیس خود، ابتدا یک دوره زبان آلمانی در کشورهایی همچون آلمان یا مجارستان را انتخاب می کنند و پس از تقویت سطح زبان خود برای تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان و یا با داشتن مدرک زبان اقدام می کنند.

دوره زبان فرانسه در سوئیس

یکی دیگر از زبان های رسمی دیگری که در سوئیس مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی از دانشگاه ها و کانتون ها زبان اصلی و رسمی به حساب می آید زبان فرانسوی است. از این رو بسیاری می خواهند بدانند که آیا می توانند برای آموزش زبان فرانسه در سوئیس اقدام داشته باشند و در واقع وارد محیط این کشور شده و زبان را در دانشگاه یا کالج مد نظر خود بخوانند یا خیر. همانطور که در خصوص آموزش زبان آلمانی سوئیس اشاره نمودیم اما دوره هایی برای این امر وجود دارد اما شانس دریافت ویزای آن بسیاری پایین است. دانشجویان علاقمند به یادگیری زبان فرانسوی می توانند با صرف هزینه ای کم و با حداقل سطح زبان A2 الی B1 فرانسوی برای دوره های زبان فرانسوی در کشور فرانسه اقدام داشته باشند و پس از پشت سر گذاشتن یک دوره یک ساله و رسیدن به سطح مطلوب زبان برای ادامه تحصیل در سوئیس اقدام نمایند.

دوره زبان انگلیسی در سوئیس

یکی از اصلی ترین زبان های تحصیل در سوئیس و همینطور در دنیا زبان انگلیسی است و عموماً امکان تحصیل در اغلب کشورهای دنیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های سوئیس را دارند نیز باید بتوانند بسته به مقطع تحصیلی که قصد دریافت پذیرش در آن را دارند مدرک زبان انگلیسی مناسبی را ارائه نمایند. به طور معمول دانشجویان در مقطع لیسانس حداقل آیلتس 6، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و در مقطع دکترا حداقل مدرک آیلتس 7 یا مدارک تافل و PTE در سطح این نمرات را باید به دانشگاه ارائه دهند. با توجه به اینکه دانشگاه ها معمولاً دوره زبان انگلیسی در سوئیس برگزار نمی کنند دانشجویان می توانند دوره زبان خود را در ایران پشت سر گذاشته و با دریافت مدرک مستقیماً وارد سوئیس شوند و یا اینکه در یکی از کشورهای اتریش یا مجارستان دوره های زبان انگلیسی را پشت سر بگذارند و بعد برای تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان اقدام نمایند.

میزان هزینه تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان چقدر است؟

کشور سوئیس به عنوان یکی از کشورهای برجسته در زمینه آموزش و تحصیل به شمار می رود که دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های آن باید هزینه و شهریه پرداخت نمایند. با توجه به خدمات و شرایط لوکسی که مدارس و دانشگاه های این کشور برای متقاضیان خود فراهم می کنند، هزینه های قابل توجهی را نیز برای مجموع خدمات خود دریافت خواهند کرد. عمده این هزینه ها که شهریه دانشجویان خواهد بود صرف جذب بهترین اساتید در رشته های مختلف می شود تا علاوه بر امکانات سخت افزاری عالی، سطح آموزش به دانشجویان نیز افزایش داشته باشد. دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بومی و بین المللی تفاوت هایی دارد و این هزینه ها برای تحصیل در کانتون ها، مقاطع مختلف و در مدارس و دانشگاه های مختلف می تواند با هم متفاوت و متغیر باشد. هزینه تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان را در جدول زیر مشاهده می نمایید.

مقطع تحصیلی

شهریه (سالیانه)

مدارس

حدود 50.000 الی 70.000 فرانک سوئیس

لیسانس

حدود 15.000 الی 25.000 فرانک سوئیس

فوق لیسانس

حدود 15.000 الی 25.000 فرانک سوئیس

دکتری

حدود 2.000 فرانک سوئیس

 

آیا بورسیه تحصیلی سوئیس بدون مدرک زبان قابل دسترس است؟

بسیاری از متقاضیان برای کاهش هزینه های خود می پرسند که آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی سوئیس بدون مدرک زبان برای آنها وجود دارد؟ با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئیس و البته نرخ و نوسانات ارز، بسیاری از دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند تمایل دارند تا از بورسیه های تحصیلی برای کاهش هزینه های خود استفاده کنند. البته بورسیه ها انواع مختلفی دارند و بسیاری از آنها بر مبنای استعداد و توانایی های علمی دانشجویان می باشد و بخشی یا تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در طول تحصیل را پوشش خواهد داد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با برخی از بورسیه ها برای تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان و یا با مدرک زبان توضیح مختصری ارائه خواهیم نمود.

Swiss Excellence Scholarships for Foreign Students

کنفدراسیون سوئیس هر ساله بورسیه های دولتی را برای ارتقای همکاری بین المللی تحقیق و مبادله با سایر کشورها ارائه می کند. این بورسیه برای محققانی که برای دوره های دکترا یا فوق دکترا به سوئیس می آیند وجود دارد و شامل هزینه های شهریه، هزینه زندگی، بیمه، مسکن، سفر و ... می شود.

ETH Excellence Scholarships

ETH برای دانشجویان ممتازی بومی و بین المللی که برای دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه اقدام کنند تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی آنها را پشتیبانی خواهد کرد.

University of Lausanne Master’s Grants for Foreign Students

دانشگاه لوزان سوئیس مبلع 1.600 فرانک در ماه را از 15 سپتامبرالی 15 ژوئیه به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد از طریق کمک هزینه UNIL ارائه می دهد.

EPFL Excellence Fellowships

EPFL به تعداد محدودی از دانشجویان مستعد و برجسته که برای دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه اقدام کنند بورسیه اعطا می کند که شامل رزرو خوابگاه دانشجویی به اضافه کمک مالی 16.000 فرانکی در یک سال می باشد.

Graduate Institute Geneva Scholarships

موسسه ژنو با هدف جذب دانش پژوهان برتر دنیا منابع قابل توجهی را برای کمک های مالی در نظر می گیرد که شامل کمک مالی بین 10.000 الی 20.000 فرانک سوئیس، کاهش شهریه، دستیاری تدریس یا تحقیق و ... می باشد.

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

معرفی بهترین دانشگاه های سوئیس بدون نیاز به مدرک زبان

یکی دیگر از موضوعاتی که متقاضیان تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان به دنبال آن هستند، رتبه بندی دانشگاه های سوئیس است و میخواهند بدانند بهترین دانشگاه های سوئیس بدون نیاز به مدرک زبان کدام دانشگاه ها هستند. بر اساس بررسی های انجام شده و بر اساس رتبه بندی QS که یکی از معتبرترین رتبه بندی های دانشگاه های دنیا به حساب می آید برترین دانشگاه های سوئیس را در جدول زیر به نمایش در آورده ایم تا مشاهده نمایید. دقت داشته باشید که این رتبه بندی بر اساس کیفیت خدمات، امکانات سخت افزاری، اساتید، مقالات و ... می باشد و امتیاز نهایی برآیندی از مجموع شرایط دانشگاه را بیان می کند. در جدول زیر دانشگاه های برتر سوئیس را بر اساس رتبه بندی QS مشاهده می نمایید که آنها را به تفکیک رتبه در سوئیس و رتبه جهانی مشخص نمودیم.

رتبه در سوئیس - qs

سطح جهانی - تایمز

نام دانشگاه

1

15

دانشگاه ETH زوریخ

2

75

دانشگاه پلی تکنینک فدرال لوزان

3

103

دانشگاه زوریخ

4

197

دانشگاه ژنو

5

119

دانشگاه Bern

6

75

دانشگاه Basel

7

176

دانشگاه Lausanne

8

301

USI Università della Svizzera italiana

9

301

دانشگاه St. Gallen

10

75

دانشگاه Fribourg

 

امکان دریافت ویزای تحصیلی سوئیس بدون مدرک زبان

افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی سوئیس بدون مدرک زبان را دارند باید علاوه بر پذیرش از مدارس و دانشگاه های این کشور، شرایط سفارت سوئیس برای دریافت ویزا را نیز داشته باشند. همانطور که ذکر کردیم تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و متقاضیان باید ابتدا برای دریافت پذیرش خود در دانشگاه ها مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه کنند تا پذرش قطعی دریافت نمایند و پس از آن با نامه دانشگاه برای دریافت ویزا اقدام کنند. علاوه بر داشتن نامه پذیرش و مدرک زبان دانشجویان باید توصیه نامه، انگیزه نامه برای تحصیل در سوئیس، نامه تمکن مالی و ... را نیز به سفارت ارائه نمایند. دقت داشته باشید که داشتن گپ تحصیلی، شانس شما برای دریافت ویزا را تحت الشعاع قرار می دهد و ریسک ویزای شخص را بالا می برد. دقت داشته باشید که مدرک زبانی که به سفارت ارائه خواهید نمود بسته به دانشگاهی که در آن پذیرش دریافت می کنید و کانتونی که در آن زندگی خواهید نمود می باشد و ممکن است زبان انگلیسی، آلمانی و یا حتی فرانسه به سفارت ارائه نمایید.

تاثیر اخذ پذیرش و ویزا با تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

آخرین موضوعی که به آن خواهیم پرداخت این است که تاثیر اخذ پذیرش و ویزا با تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان چیست؟ در واقع افرادی که این سوال را می پرسند به دنبال این موضوع هستند تا بدانند که دریافت پذیرش و ویزای سوئیس چه آثاری می تواند در آینده آنها داشته باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که با توجه به اینکه دانشگاه های سوئیس جزو دانشگاه های برتر دنیا هستند، افرادی که در این دانشگاه ها درس می خوانند مدرک بسیار معتبری دریافت می کنند که شانس کار بالایی را برای آنها در اقصی نقاط دنیا به همراه خواهد داشت. در صورتی هم که شخص بعد از تحصیل خود بتواند در داخل کشور سوئیس کار پیدا کند و اقامت کاری از این کشور را دریافت کند می تواند پس از 5 سال کار اقامت دائم این کشور زیبا را دریافت نموده و پس از حدود 12 سال درخواست پاسپورت سوئیس را داشته باشد.

 

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

متقاضیان تحصیل دکتری در سوئیس حدودا چقدر شهریه برای تحصیل در دانشگاه های باید پرداخت نمایند؟

بسیاری از دانشجویان این شانس دریافت بورسیه خواهند داشت اما شهریه دانشگاه ها نیز در حدود 2.000 فرانسه سوئیس در سال می باشد.

دانشجویان چه مدارک زبانی را می توانند به دانشگاه خود ارائه نمایند؟

بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های سوئیس به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند و دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کند اما برای برخی رشته ها که به زبان آلمانی یا فرانسوی تدریس می شوند دانشجو باید مدرک زبان فرانسوی ارائه نماید.

آیا داشتن مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس الزامی است؟

بله، دانشجویان برای دریافت ویزا باید مدرک زبان مناسب را به سفارت ارائه نمایند و اقدام برای ویزا بدون مدرک زبان را اصلا توصیه نمی کنیم.

آیا امکان دریافت پذیرش و ویزا برای آموزش زبان سوئیسی و یا زبان آلمانی سوئیس در این کشور وجود دارد؟

به طور کلی شانس دریافت پذیرش دوره های زبان اعم از آموزش زبان سوئیسی و یا سایر دوره های زبان بسیار کم بوده و فارغ از پذیرش، دانشجویان شانسی برای دریافت ویزا نخواهند داشت.


سخن پایانی

این مقاله با هدف آشنایی شما عزیزان در خصوص تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان تهیه و تنظیم شد و در این راستا موارد متعددی اعم از شرایط تحصیل در سوئیس، دوره زبان آلمانی در سوئیس، هزینه های تحصیل در این کشور، شرایط دریافت پذیرش و ویزا و ... را برای شما عزیزان تحلیل و بررسی نمودیم. با توجه به مطالبی که به آن اشاره داشتیم می توان گفت که امکان تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نیست و متقاضیان باید برای دریافت پذیرش و ویزا مدرک زبان مناسبی را ارائه کنند. البته کشورهایی همچون اتریش، مجارستان، سوئد و برخی کشورهای دیگر امکان تحصیل به همراه دوره زبان را برای دانشجویان فراهم کرده اند که دانشجویان می توانند برای تقویت زبان و بعد تحصیل در دانشگاه در این کشورها اقدام کنند. ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE این مقاله را با هدف آشنایی شما با تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان و با مشورت وکلای بومی سوئیس نگارش نمودیم و امیدواریم تا پاسخ سوالات خود را در این مقاله دریافت نموده باشید. شما عزیزان برای بررسی شرایط خود و یا سوال در خصوص شرایط تحصیلی سوئیس یا سایر موارد می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید و یا سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها یادداشت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

نویسنده این مطلب

نام : خیریه موسوی (mousavi)

دارای 1 سال سابقه کاری درخشان در موسسه mie

مشاوره بخش کار، تحصیل و سرمایه گذاری و مهاجرت افراد موفق

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان