تحصیل پرستاری در هلند

16 نظر

هلند مکانی بسیار خوب برای کار به عنوان پرستار است و در حال حاضر نیز تعداد زیادی نیروی پرستار نیاز دارد. این فقط به دلیل همه گیری ویروس کرونا نیست، بلکه قبل از آن در هلند کمبود پرستار وجود داشت بنابراین مهاجرت برای تحصیل پرستاری در هلند و کسب شغل در این زمینه می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. عوامل زیادی برای انتخاب هلند برای مهاجرت به عنوان یک پرستار وجود دارد از جمله حقوق مناسب، هفته کاری 36 ساعته، فرهنگ بسیار خوب در محل کار و فرصت های شغلی فراوان. متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند باید بدانند زندگی در هلند یک انتخاب عالی است. از فرهنگ دوچرخه سواری گرفته تا آن گیاهان و رویش گیاهی متنوع و دلایل دیگر، هلند را به عنوان مقصد بسیار خوبی برای زندگی تبدیل کرده است. سیستم بهداشت و درمان در هلند چیزی است که می تواند برای یک مهاجر جالب توجه باشد. بنابراین کشور هلند برای یک پرستار به عنوان یک فرد مهاجر می تواند سرشار از تجربه های جدید و لذت بخش باشد. متقاضیانی که تحصیل پرستاری در هلند را انتخاب می کنند ضمن رعایت محدودیت سنی برای تحصیل در هلند، می توانند نسبت به آینده شغلی و تجربه های فوق العاده کاری امیدوار باشند. مهاجرت پرستاران به هلند نیز از موضوعاتی است که طی سالیان اخیر از اقبال مناسبی برخوردار بوده است و متقاضیان نسبت به این کار از سراسر دنیا اهتمام داشته اند. مقاله تحصیل پرستاری در هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین و تقدیم حضورتان شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پرستاری در هلند

شرایط تحصیل پرستاری در هلند

یکی از مهم ترین شرایط تحصیل پرستاری در هلند، مربوط به تحصیلات قبلی شماست. دانشجویان داخل کشور هلند یا کسانی که در سیستم تحصیلات هلند تحصیل کرده اند، باید دیپلم MBO سطح 4 را سپری کرده باشند. دانشجویان بین المللی و متقاضیان مهاجر که مایل به تحصیل پرستاری در هلند هستند، برای اطمینان و کسب شایستگی لازم، یک مدرک معادل مورد نیاز دارند. اغلب دانشکده های پرستاری در هلند از جمله دانشگاه علوم کاربردی اینهولند، اعلام می دارند که متقاضی باید بالای 21 سال سن داشته باشد و این به عنوان محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در این دانشگاه شناخته می شود. تسلط به زبان هلندی نیز از جمله عوامل تاثیر گذار و مهم است و باید تسلط لازم را کسب نمایید. زبان اصلی آموزشی در هلند، هلندی است. به عنوان مثال اکثر دوره های دانشگاه علمی کاربردی به زبان هلندی تدریس می شود بنابراین برای تحصیل پرستاری در هلند باید چند دوره کوتاه مدت برای یادگیری زبان هلند سپری نمائید تا با زبان هلندی آشنا شوید. پیشنهاد می گردد مقاله مهاجرت به هلند را مطالعه فرمایید. در هلند سیستم مراقبت های بهداشتی با بیمه خصوصی کار می کند و تمام شهروندان هلندی که به سن بلوغ رسیده اند در حدود 100 یورو در ماه بیمه درمانی پرداخت می كنند. همچنین افراد تحت سطح درآمد مشخصی توسط دولت جبران می شوند. این به آن معناست که اساساً بودجه سیستم مراقبت های بهداشتی هلند کاملاً مناسب است و حقوقی که پرستاران دریافت می کنند را نیز در بر دارد. مطلب مهم برای متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند این است که به کار در هلند فکر می کنند این است که در هلند، بیماران باید قبل از مراجعه به بیمارستان از طریق پزشک عمومی خود درمان شوند مگر در موارد اورژانسی.

مراحل تحصیل پرستاری در هلند

تحصیل پرستاری در هلند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری قابل انجام است. برای تحصیل پرستاری در هلند در مقطع لیسانس باید مطابق با نیازهای دانشگاه مورد نظر، مدارک لازم را ارائه داده و نسبت به اخذ پذیرش اقدام نمایید. این دوره معمولاً 4 ساله است. برای تحصیل پرستاری در هلند در مقطع کارشناسی ارشد باید یا از دانشگاه های هلند در این رشته فارغ التحصیل شده باشید یا مدرک پرستاری خود را معادل سازی کرده باشید. برای اقدام در این خصوص، نیاز است برخی مصاحبه ها در خصوص پرستاری را نیز سپری نمایید تا در صورت تایید مراجع دانشگاهی، بتوانید برای ادامه تحصیل در این مقطع آماده شوید. این مقطع معمولاً 2 ساله است. برای تحصیل پرستاری در هلند د مقطع دکترا، نیاز به تسلط کافی به مهارت زبان دارید و همچنین باید با اساتید راهنمای خود در ارتباط باشید تا بتوانید موفق به اخذ پذیرش در این مقطع گردید. طول دوره تحصیل دکتری در هلند معمولاً 4 تا 5 سال است.

شرایط مهاجرت پرستاران به هلند

برای مهاجرت پرستاران به هلند، روش پرستار شدن در هلند به عنوان یک فرد بین المللی بسیار پیچیده است. ابتدا باید در سامانه مورد نظر هلند ثبت نام نمایید. ثبت نام در سازمان BIG شامل لیستی از کلیه متخصصان پزشکی در هلند است و هنگامی که می خواهید در هلند پرستار شوید، قبل از اقدام باید در اینجا ثبت نام کنید. این ثبت نام از طریق آدرس english.bigregister.nl انجام می گردد. این ثبت نام به شما امکان می دهد از عناوین خاص مانند پرستار استفاده کنید. این ثبت نام همچنین مشخص می کند که چه مسئولیت هایی را می توانید انجام دهید و به شما امکان آموزش تخصصی را می دهد. اگر مدرک شما مربوط به خارج از اتحادیه اروپا است، ابتدا باید آن را از طریق سیستم Nuffic یا IDW تأیید کنید. اگر مدرک پرستاری اتحادیه اروپا دارید، این مرحله نیاز نیست. از دیگر الزامات این است که ثابت کنید سطح مهارت زبان شما در هر چهار مهارت در حد B1 هلندی است.

هزینه تحصیل پرستاری در هلند

دانشجویان بین المللی در دانشکده های پرستاری دولتی در هلند بدون توجه به کشور مبدا، نرخ مشابه شهریه را پرداخت می کنند. با این حال، برخی از دانشگاه ها ممکن است برای دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا هزینه کمتری دریافت نمایند. در مورد دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا، مراجعه می کنند بسته به دانشگاه ممکن است سالانه 20،000 یورو پرداخت نمایند. برای جبران هزینه های اقامتی، دانشجویان بین المللی مجاز به حداکثر 16 ساعت کار در هفته هستند. همچنین در تابستان می توانند تمام وقت کار کنند.

هزینه های تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی معمولاً در حدود موارد زیر است:

 • برای تحصیل در مقطع لیسانس بین 6 تا 15 هزار یورو
 • برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس بین 8 تا 20 هزار یورو

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اندکی بیشتر است به نحوی که برای برخی از برنامه های تحصیلی، می توانید توقع داشته باشید که سالانه 30000 یورو بپردازید. رشته های پزشکی و تجارت از گرانترین دوره ها هستند.

هزینه های زندگی دانشجویان در هلند

هزینه های ماهانه شما موارد محل اقامت، خورد و خوراک، ایاب و ذهاب، خرید کتاب و لباس و فعالیت های اوقات فراغت خواهد بود را در بر می گیرد. برای تأمین این هزینه ها، شما بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارید. همچنین میانگین هزینه های زندگی براساس شهر محل زندگی در ادامه آورده شده است.

 • شهر آیندهوون: 850 تا 1350 یورو در ماه
 • شهر انسخده: 650 تا 920 یورو در ماه
 • شهر آمستردام: 1000 تا 1500 یورو در ماه
 • شهر دلفت: 780 تا 1200 یورو در ماه
 • شهر روتردام: 760 تا 1250 یورو در ماه

هزینه های اسکان

اجاره محل اقامت در هلند در حدود 300 تا 600 یورو در ماه هزینه دارد. خانه های دانشجویی با هزینه های کمتر در دسترس است و حتی برخی از دانشگاه ها، خوابگاه ارائه می دهند. هزینه سایر موارد اقامتی شامل موارد زیر است:

 • اجاره یک واحد آپارتمان: 500 تا 1000 یورو در ماه
 • اشتراک آپارتمان اجاره ای: 400 تا 700 یورو در ماه
 • خانه های دانشجویی: 350 تا 600 یورو در ماه

توجه داشته باشید که هزینه های از قبیل آب و برق، در هزینه های اقامت در نظر گرفته نمی شوند. بنابراین سایر هزینه های زندگی شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • متوسط هزینه های ​​آب و برق: 100 تا 230 یورو در ماه
 • متوسط هزینه اینترنت: 30 تا 50 یورو در ماه
 • متوسط هزینه های غذا حدود 150 تا 170 یورو در ماه

هزینه های زندگی در آمستردام و روتردام نسبت به شهرهای کوچکتر مانند گرونینگن یا آیندهوون گران تر است.

هزینه ایاب و ذهاب

در هلند، متوسط هزینه ماهانه رفت و آمد دانشجویان 35 تا 70 یورو در ماه است. با کرایه دوچرخه در هلند می تواند به مقدار زیادی این هزینه ها را کمتر کنید و تا 10 یورو هزینه در ماه پرداخت کنید.

بورسیه تحصیل پرستاری در هلند

اخذ بورسیه تحصیلی در هلند برای تحصیل پرستاری در هلند به سوابق علمی و تحصیلی گذشته شما ارتباط پیدا می کند. سوابق تحصیلی و پژوهشی و شرایط کلی شما در تحصیلات قبلی می تواند تاثیرگذار باشد. رزومه علمی قوی، نمرات و معدل قابل قبول، داشتن مقالات بین المللی و تسلط کافی به زبان، از جمله مواردی است که می تواند مورد بررسی قرار گیرد. به این منظور باید سعی کنید از دانشگاه هایی پذیرش اخذ نمایید که امکان دریافت بورسیه را برای شما محقق می کنند. در هلند بورسیه های تحصیلی زیادی وجود ندارد بنابراین دانشگاه هایی که برای تحصیل پرستاری در هلند امکان دریافت بورسیه را محقق می کند، باید مورد بررسی قرار گیرند. بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس معمولاً کمتر رایج است. اما در صورت تحصیل در مقطع دکتری، می توانید از بورسیه های تحصیلی استفاده نموده و بسیاری از هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهید. برخی از بورسیه های رایج در کشور هلند شامل موارد زیر است:

 • Erasmus
 • Holland Scholarship
 • MENA Scholarship Programme (MSP)
 • NN Future Matters Scholarship
 • Orange Knowledge Programme
 • Orange Tulip Scholarship Programme
 • Sino-Dutch Scholarship
 • StuNed Scholarships
 • The Desmond

برترین دانشگاه های هلند برای تحصیل در رشته پرستاری

در هلند دانشگاه های متعددی برای تحصیل وجود دارد. اکثر این دانشگاه ها فرصت های تحصیلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی دارند. از جمله مهمترین مراکز آموزشی برای تحصیل پرستاری در هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه علمی کاربردی NCOI

دانشگاه علمی کاربردی NCOI در سال 1996 تاسیس شد و یکی از بزرگترین مراکز تحصیلات تکمیلی در هلند است و برنامه های آموزشی کاملی را در زمینه های مختلف از جمله پرستاری ارائه می دهد. دانشگاه NCOI بالغ بر 15000 دانشجو داخلی و بین المللی دارد. این دانشگاه بهترین دانشکده پرستاری در هلند را دارا است. دوره پرستاری در دانشگاه علمی کاربردی NCOI مهارت های علاقه مندان به تحصیل پرستاری در هلند را ارتقا می دهد و ان ها را آماده ورود به بازار کار می کند.

دانشگاه اوترخت (Hogeschool Utrecht)

این دانشگاه از دیگر دانشگاه های شایسته برای تحصیل پرستاری در هلند است. دانشگاه اوترخت از جمله دانشگاه های برتر علمی کاربردی در هلند است و در زمینه مهندسی، طراحی، علوم محیطی، مدیریت بازرگانی، فناوری و بهداشت و درمان دوره های آموزشی ارائه می دهد. یکی از برنامه های جذاب برای متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند، برنامه HBO Nurse است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است مهارت های لازم برای پرستاران را آموزش می دهد برخی از مهارت ها شامل اندازه گیری فشار خون، پانسمان و مراقبت از زخم ها و تعامل با بیماران است. بعد از این دوره می توانید در برنامه فوق لیسانس ثبت نام کنید تا مهارت ها و دانش خود را ارتقا دهید.

دانشگاه اینهولند (Inholland University of Applied Sciences)

دانشگاه اینهولند یمی از دانشگاه های هلند است که در سال 2002 تاسیس شد و 8 پردیس در غرب هلند دارد. این دانشگاه بیش از 37000 دانشجو از حدود 100 کشور جهان را میزبانی می کند. این دانشگاه دولتی برنامه های آموزشی مختلف از جمله در زمینه پرستاری ارائه می دهد. برنامه پرستاری این دانشگاه برای متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند، نه تنها متقاضیان را در مورد نحوه مراقبت از بیمار به لحاظ پزشکی بلکه به لحاظ اجتماعی نیز آموزش می دهد. دانشکده پرستاری این دانشگاه، آموزش های مناسبی برای جنبه های اجتماعی این حرفه نیز ارائه می دهد. دوره تحصیل پرستاری در هلند در این دانشگاه 4 سال به طول می انجامد و شامل 2 کلاس عملی و نظری است. علاوه بر آن، شما می توانید دوره آموزشی پرستار فنی را انتخاب کنید که عمدتاً در برنامه های مراقبت ویژه متمرکز است.

گرایش های رشته پرستاری در هلند

رشته پرستاری یکی از رشته هایی پرمتقاضی در دانشگاه های هلند می باشد که خود دارای چندین زیرشاخه است. با توجه به تخصص افراد، گرایشهای رشته پرستاری در هلند نیز متفاوت می شود. هرکدام از گرایش های رشته پرستاری، تخصصی متفاوت را برای دانشجویان به ارمغان می آورد و موجب می شود تا در زمینه ای خاص از رشته پرستاری به توانایی ویژه برسند. از مهم ترین گرایش های رشته پرستاری در هلند، باید به مواری که در ادامه ذکر می شود، اشاره نمود:

 • گرایش بهداشت و درمان
 • گرایش کودکان
 • گرایش پرستاری انجمن
 • گرایش پرستاری ناتوانی ها

پرستاری بهداشت و درمان

یکی از گرایشهای رشته پرستاری که در رابطه با مراقبت های پزشکی می باشد پرستاری بهداشت و درمان نام دارد. این گرایش پرستاری به طور کلی با سلامت و درمان در ارتباط بوده و این گونه مهارت را به دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته پرستاری آموزش می دهد. دانشجویان در این نوع گرایش پرستاری یاد می‌گیرند که در زمان بیماری با شخص بیمار به چه شکل رفتار کرده و به وضعیت جسمی و روحی او چگونه رسیدگی کنند.

 پرستاری کودکان

 همانگونه که از نام این گرایش رشته پرستاری مشخص است، مربوط به کودکان می شود نام دیگر این گرایش، پرستاری اطفال نیز است. افراد بسیاری علاقه مند به این گرایش پرستاری بوده که به طور ویژه به بیماری کودکان می‌پردازد. افرادی که به گرایش پرستاری کودکان روی می‌آورند در بیمارستان ها و درمانگاه ها به طبابت در زمینه کودکان در زمینه بیماری‌های روحی و جسمی کمک می‌ نمایند.

 پرستاری سالمندان و افراد دارای ناتوانی جسمی

 پرستاری سالمندان و افراد دارای ناتوانی جسمی در گرایش پرستاری ناتوانی ها قرار می گیرد. این گرایش پرستاری بر روی بیماری‌های خاص تمرکز دارد. بسیار مهم است که افرادی که به این نوع گرایش پرستاری رو می‌آورند دارای تخصص و مهارت بالایی روی فکر و ذهن بیمارانی که دارای ناتوانی های متفاوت جسمی هستند، باشند. قطعاً کار در این نوع گرایش با صبر زیاد و فداکاری های قابل توجه می بایست همراه باشد چرا که افراد دارای کهولت سن و ناتوانی و بیماریهای خاص می باشند.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند

برای اقدام در خصوص تحصیل پرستاری در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند، مانند هر کشور دیگری نیاز است که براساس نیازمندی های دانشگاه مورد نظر و سفارت آن کشور، نسبت به تهیی و ارائه مدارک در موعد مقرر اقدام نمایید. از جمله مدارک هویتی و پذیرش دانشگاه که براساس محقق کردن نیازمندی های آن دانشگاه، اخذ شده است. در ادامه اهم مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای تحصیلی هلند ارائه شده است.

تحصیل دکترا در اتریش

 • پرداخت هزینه های سفارت
 • تکمیل فرم های لازم از جمله MVV
 • پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت
 • عکس
 • رزومه و انگیزه نامه
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • مدرک تحصیلی مقاطع قبلی
 • مدارک پزشکی در صورت نیاز
 • بیمه
 • سوء پیشینه در صورت نیاز

پس از ارائه مدارک طبق روال و فرآیند تعریف شده، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام می گردد.

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به هلند

در بسیاری از کشورها یافتن یک شغل مناسب در بهداشت و درمان بسیار دشوار است. در هلند وقتی که شما با گذراندن دوره های زبان، به زبان هلندی مسلط شدید و دوره های پرستاری را در این کشور سپری کردید، گزینه های شغلی متعددی از جمله مراقبت از سالمندان و کار در بیمارستان ها و مراکز درمانی برای شما وجود دارد. نرخ بیکاری در هلند مطابق نمودار زیر است که نشام دهنده وضعیت خوب کار در این کشور است.

تحصیل پرستاری در هلند

این مقاله به همت متخصصان موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و استفاده از مطالب بدون اجازه ناشر، غیر قانونی و شرعاً حرام است. یادگیری زبان هلندی و نحوه بیان برای درک نیازهای متقاضیان در این حرفه ضروری است. برخی از برنامه های آموزشی زبان، از دوره مقدماتی شروع می شود و درآن دوره مهمترین کلمات و اصطلاحات توضیح داده می شود. پس از آن، به مدت 4 ماه در مراکز درمانی به همراه پزشکان و پرستاران دیگر به فعالیت عملی می پردازید. در این دوره برخی از فعالیت های برخی از خانه های سالمندان را نیز انجام می دهید. در طول این مدت می توانید از امکانات اسکان و حقوق بهره مند شوید. ادامه آموزش در یک دوره پیشرفته به شما امکان می دهد که مهارت های زبان خود را ارتقا دهید و تا زمانی که به سطح لازم برای قبولی در آزمون دولتی برسید، ادامه می یابد. پس از آن شما می توانید از تمام فرصت های شغلی بهره مند شوید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

حقوق پرستاران در هلند

بسیاری از افرادی که به منظور تحصیل قدم به کشور هلند می گذارند و رشته پرستاری را انتخاب می نماید یکی از دغدغه هایی که بسیار ذهنشان را درگیر خواهد کرد، میزان حقوق پرستار در هلند می‌باشد چرا که هدف بیشتر افراد از تحصیل، ورود به بازار کار و یافتن شغل مناسب است. پارامتر های بسیاری برای رسیدن به عدد دقیق در رابطه با حقوق پرستار در هلند تاثیرگذار است اما اگر بخواهیم یک عدد را به صورت کلی بیان کنیم باید گفت که به طور متوسط حقوق پرستاران در هلند چیزی حدود ۴ هزار و ۷۲۰ یورو در هر ماه می باشد که کمترین میزان حقوق پرستاری که می‌توان در این کشور دریافت کرد حدود ۳.۰۸۰ یورو و بیشترین میزان هم ۸.۹۶۹ یورو است. یکی از پارامتر های تعیین کننده حقوق پرستاران در هلند، گرایشی است که افراد انتخاب کرده و آن را برای کار و فعالیت در این کشور بر می‌گزینند

برای کسب اطلاعات در رابطه با رشته فیزیوتراپی در هلند بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رشته فیزیوتراپی در هلند

سوالات متداول 

هزینه تحصیل در هلند برای رشته پرستاری چقدر است؟

برای ورود به مقطع کارشناسی رشته پرستاری در دانشگاه های هلند به طور میانگین باید ۶ الی 15 هزار یورو شهریه پرداخت نمود. این مبلغ برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به 8 الی ۲۰ هزار یورو افزایش می یابد

رشته پرستاری را تا چه مقطعی می توان ادامه داد؟

متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری هلند می‌توانند تحصیلات خود را در مقاطع مختلف کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دهند.

آیا برای ورود به رشته پرستاری دانشگاه های هلند باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های هلند برای رشته های پرستاری متفاوت است برای اطلاعات دقیق از این که چگونه می توان اخذ پذیرش یک دانشگاه در رشته پرستاری هلند را دریافت کرد، باید به وب سایت اصلی دانشگاه مراجعه نمایید.

زبان رشته پرستاری در دانشگاه های هلند چیست؟

علاقمندان به تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه های هلند می بایست ضرورتاً زبان هلندی را یاد بگیرند چرا که اکثر دانشگاه های این کشور، رشته پرستاری را به زبان هلندی ارائه می دهند.

سخن پایانی

تحصیل پرستاری در هلند، شرایط کاری و فعالیت به عنوان پرستار در هلند و هزینه های تحصیل پرستاری در هلند و دیگر شرایط مهاجرت پرستاران به هلند مورد بررسی قرار گرفت. هلند از جمله کشورهای اروپایی است که شرایط خوبی برای پرستاران دارد. آب و هوا و مناظر زیبا و فرهنگ خوب مردم این کشور، سالانه نفرات زیادی را به این کشور جذب می کند. از طرف دیگر با توجه به میانگین سنی جمعیت هلند، نیاز نیروی پرستار در این کشور مناسب است و می تواند مورد توجه متقاضیان تحصیل پرستاری در هلند قرار گیرد. کشورهای دیگری در اروپا هم هستند که برای پرستاران ایرانی می تواند شرایط مناسبی داشته باشد از جمله دانمارک، سوئد، نروژ و آلمان. بنابراین پیشنهاد می گردد برای کسب آگاهی دقیق تر با توجه به شرایط خودتان، ضمن برقراری تماس رایگان تلفنی، از تجربیات مشاورین موسسه ملک پور بهره مند شوید. شما همچنین می توانید نظرات خود در مورد مطالب ارائه شده در خصوص تحصیل پرستاری در هلند و مهاجرت پرستاران به هلند را در قسمت بیان دیدگاه ها مطرح نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
پرستو صبوری
سلام وقت بخیر آیا با زبان انگلیسی بدون آزمون میشه در کشور هلند رشته های پرستاری خوند؟ یا حتما باید به زبان هلندی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، بله امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد اما برای کار باید با زبان هلندی آشنا باشید.
سمر شیبانی
تحصیل در هلند به زبان هلندی انگلیسی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی شامل شهریه برای متقاضی خواهد شد.
خیریه موسوی
سلام کسی که بخاد پرستاری اقدام کنه میتونه توی هلند زبان هلندی را آموزش ببیند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متسفانه شانس دریافت پذیرش و ویزا برای این دوره بسیار کم می باشد و آن را توصیه نمی کنیم.
مرجان
سلام وقت بخیر برای مهاجرت مستقیم و گرفتن پذیرش تحصیلی گرفتن آیا با دیپلم تجربی و 23 سال سن و آیلتس 6 امکان ورود به رشته پرستاری وجود دارد؟ ممنونم از راهنمایی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد.
مینا
سلام وقت بخیر برای تحصیل پرستاری تو هلند میشه به زبان انگلیسی هم درس خوند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل رشته های پزشکی و پرستاری شما باید به زبان بومی این کشور مسلط باشید.
سیما جعفریان
در صورتی که مدرک پرستاری رو از هلند دریافت کنم می تونم برای کار به کشور آلمان برم و مدرکش مورد تایید این کشور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرک اخذ شده از هلند در کل اتحادیه اروپا معتبر است.
سعیدی
سلام. من دیپلمم رو آلمان گرفتم و با زبان بومی هلند هم آشنا هستم، خواستم ببینم می تونم برای تحصیل پرستاری در این کشور با سن 24 سال اقدام داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست گرامی. بله، شرایط سنی شما برای دریافت پذیرش و همینطور ویزا در کشور هلند مناسب است و می توانید برای آن اقدام داشته باشید.
مه سیما
سلام من ۱۹ ساله هستم و قصد دارم پرستاری بخونم میتونم برای هلند اقدام کنم ؟ سطح زبانم خوبه اما مدرک زبان نگرفتم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل ایلتس ۶ برای اخذ پذیرش الزامی است.
صادقیان
سلام من لیسانس پرستاری در ایران دریافت کردم و طرح رو هم گذروندم و الان یکی دو ساله که در یک بیمارستان مشغول به کار هستم. سطح زبانم در حد آیلتس 6.5 هست. خواستم ببینم این شانس رو دارم به صورت مستقیم برای تحصیل فوق لیسانس در هلند اقدام داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، امکان دریافت پذیرش مستقیم برای مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در هلند وجود ندارد و شما باید ابتدا مدرک خود را معادلسازی نمایید و پس از آن به تحصیلی بپردازید. البته کشور آلمان نیز می تواند گزینه مناسبی برای معادلسازی و ادامه تحصیل شما باشد.
الهام
ممنون میشم بفرمایید فردی که در ایران فارغ‌التحصیل پرستاری هست برای کار در هلند نیاز به معادلسازی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، حتما باید زبان بومی این کشور را بلد باشید و مراحل معادلسازی را پیش ببرید.
رز
سلام وقت بخیر دخترم ۱۷ سالشه و سال اخر ریاضی هست. کلاس زبان هم میره برای تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری باید تجربی خونده باشه یا محدودیتی نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با داشتن دیپلم ریاضی نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد.
سهیل
سلام وقت بخیر با مدرک دیپلم ایران و سن ۲۴ سال میشه به زبان انگلیسی توی کشور هلند پرستاری خوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، بله امکان این امر وجود دارد ولی شرایط دریافت پذیرش در این رشته نسبت به برخی رشته ها ممکن است دشوارتر باشد.
الهام
برای تحصیل پرستاری در هلند مدرک زبان لازم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام بله مدرک زبان نیاز می باشد.
پندار
سلام. وقت شما به خیر. اگر مدرک لیسانس پرستاری از ایران به همراه ۳ سال سابقه کار داشته باشم، میتونم برای معادسازیش در هلند اقدام کنم؟ یا باید از ابتدا بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان معادلسازی وجود دارد اما ویزایی برای این امر برای کشور هلند صادر نمی شود و شما باید از طریق اقامت دریافت نموده و سپس معادلسازی مدرک را انجام دهید.
مرجان
سلام و درود بنده 42ساله لیسانس پرستاریدرم والان 10ساله سابقه بیمه دارم مجردم و سطح زبان نسبتا خوبی دارم ایا میتونم در همینه شغل خودم دربیمارستان یاکلنیک های هلند اقدام کنم ؟ کل دارایی من 2 میلیارد هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی ابتدا مدرک خود را معادلسازی نمایید تا مجوز کار دریافت کنید.
اهوازی
سلام بنده دیپلم گرافیک دارم ایا میشه باسن ۳۴سال برای این کشور بدون مدرک زبان اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایط سنی تا می‌توانید برای کشورهایی مانند اتریش و فنلاند به همراه خانواده اقدام نمایید
مشاوره رایگان