شرایط اقامت هلند

15 اردیبهشت 1402 30 نظر

برای اقامت هلند به مدت بالای 90 روز نیاز به اخذ مجوز خواهید داشت، که این مجوز انواع مختلفی دارد. راه های اخذ اقامت در هلند شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، الحاق خانواده، ازدواج، افراد دارنده کارت اقامت اروپا، پناهندگی و تولد از والد تبعه این کشور می باشد. از جمله شرایط مهم داشتن مجوز اقامت موقت (MVV) یا همان ویزا در بدو ورود و تمکن مالی برای تامین هزینه ها می باشد. مجوز اقامتی در خاک این کشور و با داشتن ویزا درخواست داده می شود. به متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام جهت اقامت هلند از مشاورین موسسه ملک پور مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید تا بهتربن روش را در پیش داشته باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اقامت در هلند


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مااقامت کشور هلند

راه های اخذ اقامت هلند

همانطور که گفته شد برای حق زندگی بالای 90 روز گرفتن کارت اقامت هلند، نیاز به ویزا و برای ویزا نیاز به داشتن دلیل خاص دارید. در لیست ذیل دلایل و راه های گرفتن اقامت در این کشور را ذکر کردیم:

 • پیشنهاد شغلی از کارفرما در هلند دارید.
 • به منظور تحصیل، نیاز به مجوز دارید.
 • افراد دارای مدارک تحصیلی مدارج عالی و بدنبال کار
 • افراد خوداشتغال
 • مهاجران ماهر
 • الحاق به همسر و خانواده
 • پناهندگان

اقامت هلند از طریق کار

اقامت هلند از طریق کار یکی از روش های کسب اقامت دائم و تابعیت این کشور می باشد. افرادی که تقاضای کار در این کشور را دارند در ابتدا باید درخواست پیشنهاد کاری داشته و به واسطه آن جهت اخذ ویزای کاری وارد پروسه اقامت این کشور شوند. متقاضیان باید:

 • یک پیشنهاد خوب از یک کارفرما داشته باشند.
 • از یک شرکت معتبر در هلند دعوت نامه کاری داشته باشند.

دعوت نامه کاری با شرایطی متفاوت صادر می شود. کارفرمایان که قصد استخدام افرادی از خارج از اتحادیه را دارند در صورتی که جایگاهی  خالی از نیروی کار باشد می توانند با اجازه اداره کار آگهی استخدام را 3 ماه در کشور خود منتشر نمایند و در صورتی که نیروی مورد نظر یافت نشد می تواند با کسب اجازه از اداره کار این کشور دعوت نامه کاری برای این افراد صادر کنند.

بنر محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

 

یکی از مهم ترین مسائلی که باید شما عزیزان جهت کار در هلند در نظر داشته باشید با توجه به آمار سایت tradingeconomics.com نرخ بیکاری 3.7% این کشور است که با توجه به میانگین درصد بیکاری 7% در اروپا دارای نرخ بیکاری پایینی می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در هلند

ساعات کار در هفته

36 تا 40 ساعت

ساعات کار در روز

9 صبح تا 5 بعد از ظهر

تعطیلات رسمی

26 روز در سال

اقامت هلند از طریق تحصیل

اقامت هلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های ورود به این کشور می باشد. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند می توانند در ابتدا در مقطع مورد نظر پذیرش گرفته و از طریق پذیرش تحصیلی جهت درخواست ویزای تحصیل در هلند اقدام داشته باشند.

اما نکته بسیار مهم این است که افرادی که وارد مقاطع تحصیلی در دانشگاه هلند می شوند می توانند 1 سال بعد از تحصیل خود در این کشور حضور داشته و بدین ترتیب جهت جست و جوی کار اقدام داشته باشند.

 افرادی که متقاضی تحصیل در این کشور می باشد می توانند حین تحصیل خانواده خود (همسر و فرزند زیر 18 سال) همراه خویش داشته باشند و این امکان وجود دارد که تقاضای ویزای همراه هلند را داشته باشند و اما نکته مهم آن است همراه متقاضیان می توانند جست و جوی کار داشته باشند در این کشور مشغول کار شوند.

تحصیل در مدارس هلند

اقامت هلند از طریق پذیرش تحصیلی در مدارس این کشور امکان پذیر می باشد. دانش آموزان در این کشور از سن 4 یا 5 سالگی وارد پروسه تحصیل می شوند در ابتدا 2 سال پیش دبستانی و 6 سال آموزش ابتدایی خواهند داشت. دانش آموزان بعد از تحصیل دوره ابتدایی وارد دوره متوسطه می شوند و بعد از آن وارد دانشگاه این کشور می شوند. اصولاً تحصیل در مدارس هلند به زبان هلندی می باشد و تعداد محدودی از مدارس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاه های هلند یکی از موارد می باشد که امروزه طرفداران فراوانی دارد. تحصیل در مقطع دکترا 3 الی 4 سال طول می کشد و متقاضیان باید در این دوره تحصیلی حدود 70 واحد درسی را بگذرانند. متقاضیان تحصیل در این کشور نیاز به ارائه ایلتس 6 دارند. هزینه ی تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی 7500 تا 15000 هزار یورو می باشد. اصولاً افراد می توانند در حین تحصیل کار پاره وقت ( 10-15 ساعت در هفته) داشته باشند و بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند از راه های ورود آسان به این کشور می باشد افرادی که قصد اقامت هلند را دارند وارد دوره های کارشناسی ارشد می شوند مدت این پروسه تحصیلی 1 الی 2 سال می باشند متقاضیان جهت تحصیل در این مقطع تحصیلی باید ایلتس 6.5 ارائه دهند. دانشجویان می توانند همراه خود را از طریق ویزای الحاق خانواده وارد این کشور نمایند و خود نیز به صورت پاره وقت (15-20 ساعت در هفته) کار کنند هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 8000 تا 20000 یورو در سال می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا

افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند نیاز به فراهم آوردن شرایط به خصوص دارد. لازم به ذکر می باشد جهت ادامه تحصیل دکترا در هلند، فرد متقاضی می بایست با ارسال رزومه کاری و تحصیلی استاد راهنما را متقاعد نماید و جهت انتخاب سوپر وایزر اقدام نماید. متقاضیان زمان درخواست باید ایلتس 7 و مقالات بین المللی ISI ارائه دهند در صورتی که مدارک مورد نظر را تهیه نمایید می توانید درخواست ویزای تحصیلی و اقامت را داشته باشید. متقاضیان می توانند حین تحصیل (30 ساعت در هفته) به کار دانشجویی بپردازند.

بورسیه تحصیلی هلند

دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند می توانند از کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در هلند استفاده نمایند دولت هلند برای افراد و تبعه این کشور بورس هایی تا سن 30 سال جهت تحصیل را رایگان در نظر گرفته است و اما نکته بسیار مهم آن است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و کشور هایی دیگر می توانند از بورس های تحصیلی این کشور استفاده نمایند اصولاً این بورس ها تا 5000 هزار یورو می باشد. در بخش ذیل، اسامی چند نوع از بورس های تحصیلی برای شما عزیزان آمده است:

 • بورسیه تحصیلی NN Future Matters
 • بورسیه تحصیلی Orange Tulip
 • بورسیه تحصیلی Sino-Dutch
 • بورسیه تحصیلی The Desmond Fortes

لیستی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم:

شماره

نام دانشگاه

1

دانشگاه دلفت

2

دانشگاه ایدنهون

3

دانشگاه ارساموس

4

دانشگاه لیدن

5

دانشگاه رادبوند

6

دانشگاه گرونینگن

7

دانشگاه تاون

8

دانشگاه ملی هلند

9

دانشگاه وان آمستردام

10

دانشگاه تیلبرگ

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی هلند

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک پذیرش
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری و اقامت هلند دارد می توانند به طور مختصر از روش های سرمایه گذاری در این کشور اطلاع داشته باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد نوآفرینی هلند


اقامت در هلند از طریق خرید ملک

اقامت در هلند از طریق خرید ملک این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از مهاجران برای اقامت در هلند به وسیله خرید خانه تلاش می کنند. با این حال قیمت خرید ملک در مناطق مختلف متفاوت بوده و گاهی رو به افزایش و سپس تثبیت است. برای اقامت هلند از طریق خرید ملک هزینه هایی نظیر مالیات نقل و انتقال 2٪، هزینه های عامل املاک، هزینه های دفتر اسناد رسمی قانون مدنی، هزینه ثابت برای بانک یا کارگزار نیز اعمال می شود. بسته به شرایط شما ممکن است هزینه های اضافی بیشتری نیز در کنار این موارد وجود داشته باشد. به طور کلی برای خارجیان این امکان وجود دارد که در هلند ملک خریداری کنند چه ساکن باشند و چه از راه دور این کار را انجام دهند. این موضوع سبب می شود تا در صورت خرید خانه و ترک آن مجبور به فروش آن نبوده و می توان از اجاره آن به عنوان فرصتی برای درامدی بیشتر و سرمایه گذاری در هلند بهره برد.

اقامت هلند از طریق تمکن مالی

همانطور که می دانید یکی از راه های مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق تمکن مالی می باشند در واقع جهت این نوع اقامت، شما اثبات می کنید که از لحاظ مالی شرایط خوبی را دارید و می توانید بدون اینکه نیاز به کار کردن داشته باشید هزینه های خود را تامین کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله: پرتغال، اتریش، اسپانیا، یونان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا این نوع اقامت را ارائه می دهند اما کشور هلند، اقامت هلند از طریق تمکن مالی را قبول ندارند، پس به صورت مستقیم نمی توانید از این طریق به اقامت برسید اما از آنجایی که این کشور جزء اتحادیه اروپا می باشد می توانید از طریق اقامت خود حمایتی اقامت یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کرده که این روش را قبول دارد و از آن طریق به کشور هلند سفر کنید.

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت هلند در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. ثبت شرکت در هلند دارای شرایط مربوط به خود می باشد. افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند باید در ابتدا یک بیزنس پلن ارائه نمایند و افرادی که متقاضی ثبت شرکت می باشند باید در ارتباط با پلن تجاری خود حداقل 3 سال سابقه کاری در کشور مقصد را داشته باشند. ثبت شرکت در این کشور و اقامت در هلند دارای امتیاز بندی می باشد.به همین ترتیب فرد متقاضی باید امتیاز مورد نظر را بدست آورند. متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند باید 45.000 یورو داخل حساب شرکت خود به عنوان سرمایه اولیه خود داشته باشند.

انواع ثبت شرکت در هلند

 • شرکت با مسئولیت محدود BV
 • شرکت های سهامی NV
 • مشارکت های عمومی
 • مشارکت های محدود

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در هلند

اقامت هلند و سرمایه گذاری در این کشور از طریق کار آفرینی در این کشور نیز امکان پذیر می باشد. متقاضیان کار آفرینی در هلند باید 1.250.000 یورو سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند در این صورت می تواند اقامت ابن کشور را بدست آورند موضوع قابل اهمیت این می باشد که می بایست مدت 5 سال در خاک این کشور حضور داشته باشند و اما نکته بسیار مهم این است که متقاضیان باید در طی 5 سال حداقل 10 نفر از تبعه این کشور را استخدام و کار آفرینی نمایند نکته قابل توجه آن است که باید سرمایه گذاری در ایده های جدید و سود آمور باشد تا درخواست شما نیز مورد پذیرش واقع شود. متقاضیان دریافت ویزای کارآفرینی توجه داشته باشند هزینه این ویزای 2.173 یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه تمکن مالی و سرمایه متقاضی
 • ارائه بیزنس پلن مورد تایید

اقامت هلند از طریق ازدواج

اقامت هلند از طریق ازدواج یکی از راه های ورود به این کشور می باشد. افرادی که با تبعه این کشور ازدواج می کنند می توانند درخواست اقامت این کشور را داشته باشند. اقامت در هلند برای افرادی که ازدواج می کنند دارای شرایطی می باشد از مهم ترین این شرایط اثبات صوری نبودن ازدواج می باشد. متقاضیان قبل از هر اقدامی باید ازدواج خود را ثبت نمایند این ثبت در مراکز ازدواج صورت می گیرد و متقاضیان باید تعیین وقت کنند. در صورتی که درخواست خود را بعد از ازدواج ثبت نمایید 6 ماه تا 1 سال زمان می برد تا جواب درخواست شما تایید شود. متقاضیان بعد از ثبت درخواست باید تا 3 سال زیر نظر پلیس محلی فعالیت داشته باشند و بعد از گذراندن این 3 سال می توانند تقاضای اقامت دائم این کشور را داشته باشند. متقاضیان می توانند در صورت تایید درخواست آن ها اجازه کار از دولت این کشور را دریافت نمایند و هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای ازدواج

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدارک دال بر ازدواج و ارتباط زناشویی
 • ارائه تمکن مالی

اقامت هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند

در سطح بین المللی سیستم تولد به 2 صورت خاک و خون می باشد. کشور هایی که از سیستم خاک تابعیت می کنند در صورت تولد طفل در خاک کشورشان اقامت و پاسپورت این کشور را اخذ می نمایند. در جهان 30 کشور از سیستم خاک تابعیت می کنند که از معروف ترین آنها می توان به آمریکا، کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانتین و... اشاره کرد.

نکته بسیار مهم که متقاضیان باید توجه داشته باشند در صورت تولد فرزند در این کشور و اخذ پاسپورت طفل پدر و مادر تابعیت و اقامت هلند را دریافت نمی کنند. کشور هلند از دسته کشور هایی می باشد که از سیستم خون تابعیت می کند افردی که متقاضی گرفتن اقامت از طریق تولد می باشند باید دارای والدین هلندی باشند البته می تواند یکی از والدین هم تابعیت این کشور را داشته باشد تا درخواست شما با موافقت روبرو شود.

اقامت هلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت هلند برای افراد موفق نیز امکان پذیر می باشد. افرادی که دارای مدال های ورزشی و حکم هایی با توجه به فعالیت خود می باشند می توانند وارد این کشور شوند اما در حال حاضر کشور هلند ویزای برای افراد موفق ارائه نمی کند متقاضیان اقامت هنرمندان در هلند می توانند از روش هایی تحصیل وارد این کشور شوند و لذا از مدارک خود جهت کاریابی استفاده می نمایند اصولاً افراد از طریق پذیرش تحصیلی وارد کشور هلند می شوند که ساده ترین راه ورود می باشد و بعد از آن هم از مدارک تحصیلی خود و مدارک و عناوین خود جهت کاریابی و سرمایه گذاری اقدام نمایند.

اقامت هلند از طریق پناهندگی

اقامت هلند از طریق پناهندگی یکی از روش های ورود به این کشور می باشد. روش پناهندگی پروسه ای خطرناک است که به هیچ عنوان از سوی موسسه ملک پور تایید نمی باشد و هیچگونه خدماتی جهت این پروسه ارائه نمی شود. افراد که در معرض خطر جانی و مالی در کشور خود می باشند می توانند تقاضای پناهندگی به سایر کشور ها را داشته باشند.

با توجه به این که کشور هلند از دسته کشور هایی می باشد که عضو کنوانسیون ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر می باشد افراد زیادی درخواست پناهنده شدن به این کشور را دارند. در ابتدا پناهندگان باید درخواست خود را ارائه دهند بعد از ثبت درخواست آن ها پناهندگان را به اردوگاه منتقل می کنند. در حال حاضر حدود 47.000 پناهده در این کشور حضور دارند.

هزینه اقامت هلند

هزینه اقامت هلند نیز از پارامترهای مهم و موثر در اقامت است که دانستن آن بسیار کمک کننده به مهاجران می باشد. انچه به طور تخمینی برای اقامت در هلند محاسبه شده است به صورت زیر است:

 • هزیته تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 3.507 دلار، 3.072 یورو
 • هزینه ماهانه یک نفر بدون اجاره 983 دلار، 861 یورو

گفتنی است هزینه زندگی و اجاره بها در هلند به طور معمول از ایران بیشتر است. همچنین به طور میانگین هزینه خرید یک آپارتمان حدود 332 هزار یورو است.

هزینه اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

حتما می دانید یکی دیگر از روش های اقامت در هلند روش سرمایه گذاری است. این موضوع در حالی امکان پذیر است که یک کسب و کار و سرمایه گذاری برای مدت زمانی حدود پنج سال فعال بوده و ایجاد شغل کرده و درامد زایی داشته باشد. گفتنی است در این روش می توان به اقامت دائم دست یافت. هزینه اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو بوده تا این مقدار را به عنوان سرمایه داشته و در مشاغل هلندی سرمایه گذاری کنند. گفتنی است اصلاحاتی در سال 2016 برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد شده است. از اول جولای 2016، طرح سرمایه گذاران خارجی به سه طریق اصلاح می شود:

 • سرمایه گذاران در اولین اقامت خود می توانند به جای یک سال مدت زمان سه سال فرصت داشته و مجوز اقامتشان 3 ساله خواهد بود
 • سرمایه گذاران خارجی دیگر نیازی به گزارش حسابرس ندارند. با این حال، خدمات مهاجرت به هلند و تابعیت (IND) به بررسی معاملات مشکوک به منظور مبارزه با پولشویی ادامه خواهد داد.
 • برای ارزیابی سرمایه‌گذاری از روش ساده‌ شده، مبتنی بر سیستم امتیاز دهی استفاده خواهد شد. این بدان معناست که سرمایه گذاری باید در دو زمینه زیر به بخش خصوصی هلند کمک کند:
  • استخدام
  • نوآوری
  • غیر مالی (به عنوان مثال، شبکه سرمایه گذار و دانش خاص)

هزینه اقامت هلند از طریق تحصیل

هزینه اقامت هلند از طریق تحصیل دغدغه ای برای دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین المللی است. این هزینه ها در رشته، دانشگاه، مقاطع تحصیلی و شهرهای مختلف متفاوت است و بهتر است هنگام اقدام به درخواست از این موارد و هزینه ها اطلاعات دقیقی داشته باشید. برای این منظور خوب است بدانید که:

 • هزینه دانشگاه های دولتی برای دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا
  • 6 هزار تا 15 هزار یورو در سال برای مدرک لیسانس
  • 8 هزار تا 20 هزار یورو در سال برای مدرک فوق لیسانس
 • هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی
  • 30 هزار یورو در سال
 • هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای بزرگ
  • آیندهوون: 850 تا 1350 یورو در ماه
  • آمستردام: 1000 تا 1500 یورو در ماه
  • دلفت: 780 تا 1200 یورو در ماه
  • روتردام: 760 تا 1250 یورو در ماه
 • هزینه سکونت
  • اپارتمان یک نفره: 500 تا 100 یورو در ماه
  • اپارتمان مشترک: 400 تا 700 یورو در ماه
  • سالن های دانشجویی:350 تا 600 یورو در ماه
 • سایر هزینه ها
  • هزینه های اب و برق: 100 تا 230 یورو در ماه
  • اینترنت: 30 تا 50 یورو در ماه

هزینه های زندگی در هلند

اقامت و هزینه ی زندگی در هلند برای افراد با توجه به محل زندگی و سبک زندگی شما عزیزان متفاوت می باشد طبق ارقامی که سازمان آماری این کشور نشان داده است، افرادی که قصد اقامت هلند را دارند باید هزینه ای معادل 1000 تا 1200 یورو در ماه برای امرار و معاش خود در نظر بگیرند. در ادامه لیستی از هزینه های زندگی برای شما عزیزان قرار داده شده است.

ریز هزنه ها

مبلغ به یورو

هزینه اجاره مسکن دانشجویی

300 تا 600 یورو

هزینه چای و قهوه

2 یورو

هزینه یک ساندویچ پنیر

3 یورو

هزینه غذای دانشجویی معمولی

10 یورو

1 کیلو گرم سینه مرغ

3.67 یورو

1 کیلو گرم گوشت قرمز

7.22 یورو

آب معدنی 1.5 لیتری

0.83 یورو

بلیط یک طرفه اتوبوس یا مترو

3 یورو

هزینه ثبت نام باشگاه ورزشی

30 یورو در ماه

هزینه اشتراک ماهانه اینترنت

40 یورو در ماه

هزینه آب برق گاز آپارتمان 85 متری

190 یورو

پنیر تازه ( 1 کیلو گرم)

10.61 یورو

سیب ( 1کیلو گرم)

2.32 یورو

پرتغال ( 1 کیلو گرم)

2.40 یورو

هزینه کرایه تاکسی

3.60 یورو

هزینه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.056 یورو در ماه

هزینه آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1.690 یورو در ماه

هزینه آپارتمان 3خوابه خارج از شهر

1.270 یورو در ماه

متوسط حقوق ماهانه( پس از کسر مالیات)

2.595 یورو در ماه

اقامت هلند و اخذ تابعیت هلند

اقامت دائم هلند و اخذ تابعیت این کشور از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. افراد می توانند از پروسه های متفاوتی اقدام نمایند اما با توجه به مواردی که در مقاله برای شما عزیزان بیان شده است، راحت ترین راه ورود و اخذ اقامت هلند پذیرش تحصیلی این کشور می باشد. متقاضیان می توانند بعد از تحصیل کار کنند اقامت خود را به اقامت کاری این کشور تبدیل نمایند. افراد در صورتی که 5 سال در این کشور کار کنند و مالیات پرداخت نمایند می توانند تقاضای اقامت دائم این کشور را داشته باشند. اصولاً افراد می توانند 1 یا 2 سال بعد از اخذ اقامت دائم در این کشور درخواست پاسپورت هلند را داشته باشند.

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • 2 ارائه مدارک اقامت قانونی (5سال)
 • ارائه مدارک تایید شده زبان رسمی کشور
 • ارائه مدارک قبولی در این آزمون تابعیت
 • ارائه مدارک دال بر سو سابقه از پلیس محلی

مزایای اقامت در هلند

مزایای اقامت در هلند در ذیل مطالعه شود:

 • کشور هلند از شادترین کشورهای دنیا می باشد.
 • سطح رفاهی زندگی در این کشور بالا می باشد.
 • نرخ بیکاری کشور هلند پایین میباشد.
 • آب و هوای کشور هلند آب و هوای معتدل می باشد و اقتصاد کشور هلند اقتصاد خوب است.
 • از مهمترین مزایای آن زندگی در هلند این است که هزینه تعلیم و پرورش برای کودکان زیر ۱۸ سال رایگان است و توسط دولت تامین می شود.
 • وجود دانشگاه های پیشرفته و با رتبه علمی بالا در کشور هلند

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول راجع به اخذ اقامت هلند

✔️ متداول ترین روش های اخذ اقامت هلند کدامند؟

روش های متنوعی برای گرفتن اقامت وجود دارد که از جمله رایج ترین آن ها روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشد.

✔️ برنامه های مهاجرتی برای اعطای اقامت به افراد موفق در هلند چیست؟

در حال حاضر کشور هلند، برنامه ای جهت اعطای اقامت خود به افراد موفق ندارد. توصیه می شود متقاضیان از طریق تحصیل، وارد هلند شده و سپس در زمینه کار یا سرمایه گذاری مورد نظر خود مشغول شده و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

✔️ مدت زمان لازم برای دریافت اقامت دائم هلند چه مقدار است؟

به طور معمول با گذشت 5 سال از زندگی و کار در کشور هلند و پرداخت بیمه و مالیات در طول این مدت، می توان اقامت را دریافت کرد.

✔️ آیا اقامت هلند از طریق تمکن مالی در این کشور ممکن است؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که به صورت امکان پذیر نیست اما می توانید با دریافت اقامت خود حمایتی یکی از کشور های عضو شنگن، به هلند سفر کنید.

✔️ روش هایی که می توانیم از طریق آنها به اقامت دائم هلند برسیم کدامند؟

مسیر کار، ازدواج و سرمایه گذاری

✔️ آیا روش دریافت اقامت هلند از طریق کار روش مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

در صورت پیدا کردن شغل مناسب و پیشنهاد کاری خوب این روش یکی از بهترین روش ها می باشد.


سخن پایانی

با توجه به این که اقامت در هلند متقاضیان زیادی دارد و راه های ورود به این کشور متفاوت می باشد علاقمندان اخذ اقامت و شهروندی این کشور از طریق تحصیل وارد می شوند و بعد از تحصیل وارد بازار کار این کشور می شوند و همچنین بعد از 5 سال کار می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان عزیز می توانند برای اطلاع بیشتر از اقامت دائم هلند و کسب تابعیت این کشور از ویدیو های مربوط به این پروسه و ویدیو مسیر سبز مهاجرت استفاده نمایند. متقاضیان عزیز قبل از هرگونه اقدام جهت اقامت هلند از مشاورین موسسه ملک پور مشاوره دریافت نمایید تا بهتربن روش را در پیش داشته باشید. متقاضیان می توانید در قسمت انتهایی مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش ها و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

امتیاز 4.61 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سارا باقری
با سلام و عرض ادب بسیار ممنون از مطالب عالیتون. در خصوص اقامت هلند از طریق تحصیل آیا می شه با گپ تحصیلی ۳-۴ ساله برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کرد؟ اقدام برای چه رشته هایی امکان پذیر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بلی گپ تحصیلی 3 تا 4 ساله گپ مناسبی برای کشور هلند می باشد. اینکه برای چه رشته هایی می توانید اقدام کنید کاملاً بسته به رزومه شخصی شما دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسن تابنده
سلام ممنون از توضیحات عالیتون در مورد اقامت هلند چندتا سوال دارم. من ۳۳ سال دارم ارشد حسابداری هستم دوست دارم واسه کار به هلند مهاجرت کنم از دانشگاه دولتی هم فارالتحصیل شدم بورسیه را چطوری میتونم اخذ کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت بورسیه تحصیلی باید شرایطی چون؛ نمره زبان قوی، نمرات تحصیلی بالا و از همه مهمتر داشتن سوپروایزر و مقالات علمی معتبر است، اگر این شرایط را داشته باشید و سوپروایزر هم شما را بپذیرد شانس بالایی دارید. موفق باشید.
محمود اکبری
سلام خداقوت من به همراه پسرم قصد داریم برای اقامت هلند اقدام کنیم آیا این موضوع امکان پذیر هست؟ من پزشک هستم و 35 سال سن دارم و پسرم 8 ساله هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت جناب دکتر عزیز، با توجه به سن فرزندتون ایشون میتونن به همراه شما مهاجرت داشته باشند اما باید مسیر مهاجرتی شما مشخص شود زیرا شما برای کار در هر کشوری نیاز به معادلسازی مدرکتان دارید و کشور هلند برای این منظور به شما ویزا نمی دهد. پیشنهاد میکنیم برای انجام کار از مشاوره رایگان تلفنی با موسسه استفاده نمایید.
سهیلا صادقی
من یه خانم 54 ساله هستم دخترم هلند زندگی میکنه میخواستم بدونم به چه طریق میشه منم برم هلند ضمنا سه بار هم از طریق دعوت نامه اقدام کردم و جواب رد به من دادن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد من برای شما روش های خرید ملک یا خودحمایتی بدون شرط حضور است شما میتوانید از این طریق اقامت دریافت کنید و به کشورهای مختلف اروپا بدون محدویت ویزا رفت و آمد کنید برای اطلاعات بیشتر با کلید واژه ملکپور در سایت گوگل در مورد روش های خود حمایتی سرچ بفرمایید با تشکر
Korush Pakzad
سلام. اقامت گرفتن در هلند و کلا اروپا به این سادگی نیست. ویزاری کاری و تحصیلی هم به این سادگی نمیدند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز کار ساده ای نیست اما وکلایی که در این زمینه تخصص دارند به راحتی ویزا دریافت میکنند با تشکر
safiullah Rezai
سلام. تشکری میکنم از معلومات شما. میشه بگوید اگر با ویزه تروریستی بیایم اقامه میدهد.و چیگونه درخواست پناهندگی کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز موسسه ملک پور در رمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد
zohrehsimorgh
سلام ۴۴ سال سن دارم کارشناس کشاورزی و کارمند شهرداری 'امکان مهاجرت به هلند را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یک راه این هست که پیشنهاد شغلی داشته باشید اگر ندارید با 44 سال سن ریسک بالایی برای مهاجرت دارید مگر برای برنامه های سرمایه گذاری مثل خرید ملک و نوآفرینی ها
mohammad
سلام برای سرمایه گذاری و مهاجرت از این طریق،باید چقدر سرمایه داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، باید دارای شرایطی همچون دارا بودن یک کسب و کار و سرمایه گذاری برای مدت زمانی حدود پنج سال فعال بوده و ایجاد شغل کرده و درامد زایی داشته باشد. در این روش می توان به اقامت دائم دست یافت. هزینه اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو بوده تا این مقدار را به عنوان سرمایه داشته و در مشاغل هلندی سرمایه گذاری کنند.
رضایی
برای به دست آوردن اقامت از راه خرید ملک چقدر هزینه لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام روزتون بخیر پیشنهاد می شود مقاله مربوط به خرید ملک در هلند را مطالعه فرمایید و در صورت داشتن هر گونه ابهام حتما با موسسه تماس بگیرید.
نسیم ایوبی
من و همسرم و دوفرزندم قصد مهاجرت داریم امان داره یه برآوردی برای هزینه زندگی ما در هلند رو برامون انجام بدین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به استانداردهای کلی و بدون درنظر گرفتن سبک زندگی شما، متوسط هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره، 3.072 یورو می باشد.
میترا
چطوری میشه اقامت تحصیلی رو به اقامت دائم تبدیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورت پیدا کردن یک شغل مناسب و دریافت ویزای کاری و بعد از5 سال کار کردن در این کشور می توانند به اقامت دائم دست یابند.
zahra
هزینه زندگی در هلند چقدر هست برای یک فردا مجرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به طور کلی: هزیته تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 3.507 دلار، 3.072 یورو و هزینه ماهانه یک نفر بدون اجاره 983 دلار، 861 یورو می باشد.
پریسا ناظمی
سلام و درود ، من مدرس موسیقی و شهروند کانادا هستم و قصد دارم به هلند مهاجرت کنم، آیا می توانم از طریق ثبت شرکت )آموزشگاه موسیقی) اقامت دائم هلند را دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بیزنس پلان خوبی داشته باشید و مورد تایید کشور هلند باشد این امکان برای شما می تواند فراهم باشد. پبشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
صدیقه حق گو
سلام من موفق به گرفتن اقامت موقت هلند دارم میشم چطور میتونم اون رو به دائم تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در صورت رعایت شرایط، پرداخت مالیات و بیمه، بعد از 5 سال میتونید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.
ویدا
مزایای کشور هلند برای اقامت چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کشور هلند از شادترین کشورهای دنیا می باشد. سطح رفاهی زندگی در این کشور بالا می باشد.نرخ بیکاری کشور هلند پایین میباشد. اقتصاد کشور هلند اقتصاد خوب است. از مهمترین مزایای آن زندگی در هلند این است که هزینه تعلیم و پرورش برای کودکان زیر ۱۸ سال رایگان است
مرضیه نبوی
با سلام و عرض ادب پسرم مربی بدنسازی هست برای مهاجرت چطور اقدام کنه درضمن دخترم با همسر وفرزندش در هلند زندگی میکنن چگونه باید اقدام کنیم پسرم ۴۰ سالشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ایشان باید در زمینه کاری خودشان پیشنهاد شغلی و جاب آفر دریافت بکنند. برای کار در خارج کشور می توانند از محصول زیر استفاده بکنند https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
حمید حقی
هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های اقامت در هلند کمی بالاست و باید حدود1200 الی1500 یورو در ماه برای زندگی در این کشور را در نظر بگیرید.
محمد امینی
وقت بخیر بنده مشکل گپ تحصیلی دارم و در طول دوره بعد از تحصیلم در کاری متفاوت از زمینه تحصیلیم فعالیت کردم آیا شانسی برای ویزا شدن برای تحصیل در کشور هلند دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر سن، مدرک تحصیلی و سطح زبان را بفرمایید کامل و درست تر می توانیم راهنمایی تان بکنیم. متشکرم.
رضا ستاری
با سلام با هشت میلیارد میشه یک ملک معقول توی هلند گرفت؟ و ایا محدودیت هایی برای گرفتن ملک وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز 8 میلیارد با نرخ یورو الان تقریبا 250 هزاریورویی میشه قاعدتاً میتونید ملک بخرید ولی آثار اقامتی برای شما ندارد در کشور هلند. برای خرید ملک و اقامت کشور هایی چون پرتغال و اسپانیا الان موقعیت های خوبی دارند.
زاکری
هزینه های زندگی دانشجویی در کشور هلند خیلی بالاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه زندگی دانشجویی بسته به سبک زندگی هر فرد دارد اما می توان گفت حدود هزینه زندگی دانشجویی تقریبا1000 الی1200یورو می باشد.
Anonymous
با عرض ادب و احترام خدمت شما، پنج سال است که در هلند زندگی میکنم، سال ۲۰۱۷ با وجود داشتن سرمایه کافی و تمکن مالی به اشتباه خودم و اعتماد اشتباه به یکی از دوستان قدیمی به اتفاق هم وارد مسیر پناهندگی شدیم، از راه قاچاق و زمینی وارد هلند شدیم و اعلام پناهندگی کردیم، پروسه من طولانی و بعد از گذشت حدود ۳ سال، از اداره مهاجرت جواب منفی گرفتم و در دادگاه اعتراض هم نتیجه ای حاصل نشد، بعد از اون در آمستردام به صورت غیر قانونی خانه اجاره کردم و زندگی میکنم، تقریبا یک ماه قبل از شیوع ویروس کرونا از من خواستند کمپ را ترک کنم که تا به امروز دیگر سمت اداره مهاجرت و باز کردن پرونده و پروسه پناهندگی جدید نرفتم، دیگر هم همچین قصد و تقاضایی ندارم، خیلی پشیمانم برای خیلی چیزها اما زندگی در جریان است و اشتباهات درس و تجربه ی عالی و البته همچنین باعث و علت خوشحالی امروزم، سوال من از شما اینکه با توجه به شرایط خاصی که دارم چه راهی را به عنوان راه کاربردی و شدنی و همچنین بهترین میتونید به من پیشنهاد بدهید، که بتوانم از این به بعد به صورت قانونی در هلند با امید به زندگی ادامه بدهم، بسیار سپاسگزارم از ویدیوهای عالی و پر بارتون ، محبت میکنین راهنمایی بفرمایین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد می کنم در هلند که تشریف دارید با یک وکیل لوکال در این مورد مشورت نمایید.
mitra
سلام میخواستم از طریق روش تحصیل ارشد اقامت این کشور رو دریافت کنم برای ارسال درخواست نمره آیلتس چند باید ارائه بدیم و اینکه هزینه تحصیل در این مقطع در هلند چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 8000 تا 20000 یورو در سال می باشد و نمره آیلس که باید ارائه دهید6.5 برای مقطع ارشد می باشد.
نیوشا داوودی
سلام روزتون بخیر میشه بفرمایید شرایط و هزینه لازم برای اینکه بتونیم اقامت با سرمایه گذاری در هلند داشته باشیم چطوری هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای اینکه بتونید اقامت سرمایه گذاری هلند داشته باشید باید حداقل یک میلیون و 200 هزار یورو سرمایه داشته باشید و 5 سال سابقه مدیریت کارآفرینی داشته باشید.
hadi aghdasi
سلام اینکه میگن مهاجرت از طریق جاب آفر خیلی سخته درسته؟ چطوری میتونیم دعوت نامه شغلی بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله پیدا کردن کار از طریق جاب آفر کمی دشوار است زیرا کارفرمایان که قصد استخدام افرادی از خارج از اتحادیه را دارند در صورتی که جایگاهی خالی از نیروی کار باشد می توانند با اجازه اداره کار آگهی استخدام را 3 ماه در کشور خود منتشر نمایند و در صورتی که نیروی مورد نظر یافت نشد می تواند با کسب اجازه از اداره کار این کشور دعوت نامه کاری برای این افراد صادر کنند.
راحله موسوی
سلام همسرم ۵۱ سال سن داره و از طریق دعوت نامه با پدر و مادرش به عنوان پرستار به هلند رفته و دیگه بر نگشته آیا می تونه اون جا پناهندگی یا اقامت بگیره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز بله، ایشان امکان دریافت اقامت از طریق پناهندگی را خواهند داشت .
samaneh ahmadvand
سلام من موفق شدم پذیرش تحصیلی هلند رو دریافت کنم میخواستم بدونم امکان اینکه برای همسرم هم ویزای تحصیلی دریافت کنم به صورت همزمان وجود داره و سوال بعدی این که آیا همسرم میتونه اونجا مشغول به کار بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز بله همسر شما می تواند به صورت همزمان با شما وارد این کشور بشود و به صورت جداگانه به دنبال کار بگردد و در صورت پیدا کردن کار مناسب اجازه کار نیز خواهد داشت.
مشاوره رایگان