شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

15 نظر

شرایط تحصیل دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان متفاوت است. در اینجا لیستی از شرایط ضروری آمده است:

 • داشتن مدرک لیسانس
 • مهارت زبان: آیلتس 6 یا 6/5 برای انگلیسی و یا قبولی در  TestDaF یا DSH برای زبان آلمانی
 • شرط معدل: حداقل 75% معادل معدل 15
 • شرط سنی: تا سن 35 سالگی
 • طول دوره: یک سال ونیم تا دو سال
 • داشتن تمکن مالی 10236 یورو برای یک سال تحصیلی
 • بیمه درمانی

کشور آلمان به عنوان یک کشور صنعتی بسیار پیشرفته و دارای ایده های نو شناخته می شود که میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور از راه های مختلف در سطح بالایی قرار دارد. یکی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور بی‌نظیر اروپایی، مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی می باشد. وجود دانشگاه های بین المللی با رنکینگ بسیار سطح بالا، شرایط تحصیل رایگان در آلمان، تحصیل در بهترین دانشگاه های خصوصی با هزینه مناسب، هزینه مقرون به صرفه زندگی و امنیت سطح بالا، آلمان را به کشوری ایده آل جهت تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. یکی از دوره های تحصیلی پرطرفدار، تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان می باشد که در این مقاله به دقت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط تحصیل این مقطع برای هر یک از دانشگاه های آلمان دارای شرایط خاصی است که دانشجویان با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه انتخابی می توانند آیتم های مورد نیاز را بررسی نمایند. تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان می تواند رایگان یا بسیار کم هزینه باشد و فارغ التحصیلان این مقطع اگر دارای مهارت های لازم باشند به راحتی وارد بازار کار در آلمان خواهند شد. چنانچه نیاز دارید در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان اطلاعات جزئی تری داشته باشید، می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان با موسسه MIE ارتباط بگیرید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل مجانی در آلمان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجویان کارشناسی ارشد در آلمان

انواع پذیرش کارشناسی ارشد در آلمان

برای پذیرش کارشناسی ارشد در آلمان بهترین روش پذیرش ممکن این است که شخص مدرک زبان داشته باشد و بصورت مستقیم وارد دانشگاه شود اما اگر شخصی تمامی مدارک و شرایط لازم را داراست اما هنوز موفق به اخذ مدرک زبان نشده، می تواند از روش پذیرش مشروط یا کاندیشنال استفاده کند. بدین صورت که ابتدا وارد کالج های زبان در کشور آلمان شده و پس از ارتقا سطح زبان و گذراندن دوره های زبان آلمانی در آلمان وارد دانشگاه می شود.

مراحل تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیلات کارشناسی ارشد در آلمان از یک ساختار مشخص پیروی می کند که شامل چندین مرحله است. کلیات مراحل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان عبارت اند از است:

 1. شرایط پذیرش: شرایطی از قبیل داشتن مدرک لیسانس مرتبط، معدل مشخص و تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی.
 2. ارائه درخواست پذیرش: فرآیند درخواست معمولاً شامل ارائه ریز نمرات دانشگاهی، رزومه، بیانیه هدف، توصیه نامه ها و اثبات مهارت زبان است.
 3. پذیرش و ثبت نام: اگر شرایط پذیرش را داشته باشید و درخواست شما موفقیت آمیز باشد، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد. سپس باید با توجه به ظوابط تعیین شده توسط دانشگاه ثبت نام کنید. این شامل دریافت شناسه دانشجویی، افتتاح حساب بانکی و ثبت نام در مقامات محلی در صورت لزوم می باشد.
 4. کار درسی و تحقیق: کلیات برنامه کارشناسی ارشد شما شامل کار درسی و پروژه های تحقیقاتی خواهد بود.
 5. پایان نامه یا کار پروژه: بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد در آلمان دانشجویان را ملزم به تکمیل پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی می کند. این معمولاً بخش قابل توجهی از سال دوم شما را می گیرد. برای انجام تحقیقات و تهیه گزارش پایان نامه یا پروژه، با یک استاد راهنما خواهید کرد.
 6. کارآموزی (اختیاری): برخی از برنامه های کارشناسی ارشد گزینه ای را برای گنجاندن دوره کارآموزی به عنوان بخشی از مطالعات شما ارائه می دهند. این می تواند تجربه عملی ارزشمندی را ارائه دهد و آینده شغلی شما را افزایش دهد.
 7. امتحانات و دفاع از پایان نامه: قبل از تکمیل برنامه کارشناسی ارشد، باید امتحانات نهایی را پشت سر بگذارید که شامل امتحانات کتبی، امتحانات شفاهی و دفاع از پایان نامه یا پروژه شما باشد.
 8. فارغ التحصیلی
 9. جستجوی شغل یا مطالعات بیشتر: پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، می توانید جستجوی کار خود را در آلمان آغاز کنید یا فرصت هایی را برای ادامه تحصیل، مانند ادامه تحصیل در مقطع دکترا، کشف کنید. یا سایر مدارک پیشرفته

توجه به این نکته ضروری است که جزئیات و الزامات خاص ممکن است از دانشگاه به دانشگاه دیگری متفاوت باشد، بنابراین همیشه برای دریافت دقیق ترین و به روزترین اطلاعات به وب سایت رسمی برنامه و دستورالعمل های پذیرش مراجعه کنید. علاوه بر این، طول دوره های کارشناسی ارشد در آلمان به طور معمول از 1 تا 2 سال بسته به برنامه و دانشگاه متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

در اینجا لیستی مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد آمده است:

 • مدرک لیسانس و دیپلم ترجمه شده
 • ریز نمرات 
 • مدرک زبان IELTS برای انگلیسی، یا TestDaF یا DSH برای آلمان
 • رزومه (CV) 
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • نمرات آزمون استاندارد(GRE و یا GMAT)
 • ویزا و پاسپورت
 • بیمه سلامت
 • مدارک ثبات تمکن مالی

تقویم تحصیلی کارشناسی ارشد در آلمان

دانشگاه های موجود در کشور آلمان برای اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی جهت تحصیل فوق لیسانس در آلمان دارای تاریخ پذیرش مشخصی می باشند که تمامی این اطلاعات را بر روی وب سایت دانشگاه قرار می دهند. عموماً در کشور آلمان مانند دیگر دانشگاه های کشورهای اروپایی، شروع سال تحصیلی در دو ماه سپتامبر و ژانویه می باشد.

طول دوره کارشناسی ارشد آلمان

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان با توجه به رشته انتخابی می تواند بین یک سال تا دو سال باشد. دوره یک ساله شامل دو ترم و دوره دو ساله شامل چهار ترم می گردد. دانشجویان بین المللی و داخلی در تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در آلمان ملزم به گذراندن 130 واحد درسی هستند. با توجه به این که دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ملزم به ارائه پایان نامه می باشند، سی واحد درسی از کل 130 واحد مربوط به پایان نامه است.

شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضی های علاقه مند به تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان باید قبل از اقدام به دریافت پذیرش به این مهم توجه داشته باشند که آلمان از جمله کشورهایی می باشد که سن و گپ تحصیلی فرد را چک می کند و چنانچه فرد گپ تحصیلی زیادی داشته باشد برای اخذ پذیرش و ویزا با ریسک مواجه است. عموماً دانشگاه های موجود در شهرهای مختلف آلمان جهت اعطای پذیرش جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان محدودیت سنی ندارند، اما دانشجویان زیر 27 سال شرایط بهتری خواهند داشت. علاوه بر آن متقاضی مکلف است تمامی سال های بین مقاطع تحصیلی در کشور خود را با ارائه سابقه کار یا دلیل موجه کاور نماید.

تحصیل با دیپلم در المان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

در این مقاله ما جوانب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم را به شما خواهیم آموخت.

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

یکی دیگر از موارد مهم برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان شرط معدل برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی شخص است. دانشگاه های موجود در کشور آلمان جهت پذیرش دانشجویان بین المللی معدل دوره دیپلم و دوره کارشناسی آنها را مورد توجه قرار می دهند. حداقل معدل لازم برای ورود به دانشگاه های دولتی آلمان نمره 15 می باشد لذا هرچه معدل و ریز نمرات متقاضی بالاتر باشد از شانس بیشتری بهره مند می شود چرا که همانطور که پیشتر اشاره نمودیم ورود به دانشگاه های آلمان رقابتی و بر اساس درجات علمی متقاضیان می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای کارشناسی ارشد آلمان

تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند می بایست بدانند ارائه مدرک زبان و داشتن سطح بالای دانش زبان مهم ترین مرحله در این پروسه خواهد بود و برای این امر مهم برنامه ریزی نمایند. برای ورود به دانشگاه های رایگان و دولتی کشور آلمان می بایست متقاضی به زبان آلمانی مسلط باشد و هرچه سطح زبان بالاتری داشته باشد شانس وی افزایش می یابد. برای ورود به دانشگاه های بین المللی مقطع ارشد آیلتس حداقل 6.5 لازم است. دانشجویان بین المللی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را انتخاب می نمایند باید بدانند که اگر چه تحصیل به زبان انگلیسی دارند لذا برای ورود به بازار کار این کشور نیاز به آشنایی با زبان آلمانی و رسمی جهت برقراری ارتباط با مردمان و کارفرماهای این کشور را دارند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی

در کشور آلمان علاوه بر وجود دانشگاه های دولتی که تحصیل در آن‌ها به زبان آلمانی می باشد، دانشگاه های خصوصی بسیار با کیفیت و معتبری وجود دارند که دانشجویان تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان می توانند آنها را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند. دانشجویان عزیز بهتر است قبل از اقدام به اخذ پذیرش جهت تحصیل فوق لیسانس در آلمان نسبت به شرکت در کلاس های زبان و دریافت مدرک آیلتس اقدام نمایند. همراهان همیشگی موسسه MIE برای دریافت خدمات آموزشی زبان انگلیسی می توانید با خطوط موسسه تماس بگیرید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضیان برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان می بایست رشته مناسبی انتخاب نمایند که علاوه بر اعطای پذیرش و امکان تحصیل، بتوانند از خدمات کار پس از تحصیل نیز بهره مند شوند. تنوع رشته در دانشگاه های آلمان بسیار بالا بوده لذا متقاضیان محترم می بایست توجه داشته باشند که رشته انتخابی باید با تحصیلات آنها مرتبط بوده یا از رشته های عمومی مثل شاخه مدیریت که بازار کار فوق العاده ای نیز دارد، انتخاب نمایند. در این قسمت لیست برخی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را می بینید:

 • کارشناسی ارشد هوش مصنوعی
 •  کارشناسی ارشد کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد خودرو
 • کارشناسی ارشد مکانیک
 • کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی
 • کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی
 • کارشناسی ارشد تولید
 • کارشناسی ارشد IT
 • کارشناسی ارشد ICT
 • کارشناسی ارشد مدیریت مالی
 • کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
 • کارشناسی ارشد کارآفرینی
 • کارشناسی ارشد فناوری دیجیتال
 • کارشناسی ارشد مدیریت جهانی

فوق لیسانس در آلمان

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

آلمان یکی از کشور های پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید و یکی از مهم ترین دلایل آن امکان تحصیل رایگان در آلمان یا  با هزینه خیلی کم و ارزان می باشد. کشور آلمان به عزیزانی که واجد شرایط ذکر شده باشند اجازه ورود به دانشگاه های دولتی را می دهد. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان هیچ هزینه ای ندارد و زبان مرسوم آموزش، زبان آلمانی می باشد. لذا افرادی که قصد تحصیل با زبان انگلیسی را دارند باید بدانند که تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی بوده اما رایگان نمی باشد. هزینه تحصیل بطور میانگین با توجه به کمپس و شهر مورد نظر بین پانزده هزار یورو تا بیست و پنج هزار یورو می باشد.

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در آلمان

همانطور که خدمت شما سروران گرامی توضیح داده شد تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان کاملا رایگان می باشد لذا برای ورود لازم است که شخص معدل بالا و سن پایین داشته باشد و علاوه بر آن مسلط به زبان آلمانی نیز باشد. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز امکان اخذ اسکالرشیپ در محیط وجود دارد و این امر هزینه های تحصیل خصوصی را نیز کاهش می دهد.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در آلمان

اگرچه کشور آلمان دارای شرایط تحصیل رایگان دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان داخلی و بین المللی است، اما این دانشجویان در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام کنند. بخشی از اسکالر شیپ ها در کشور آلمان:

 • بورسیه کمک‌ آموزشی فدرال:
  • این بورسیه در قالب یک وام بلاعوض به مبلغ 860 یورو در ماه ارائه می گردد.
 • بورسیه تحصیلی Deutschland Stipendium:
  • نوعی کمک مالی به مبلغ 150 یورو به تمامی دانشجویان که در برخی مواقع ممکن است با بورسیه کمک آموزش فدرال ترکیب گردد.
 • بودجه خدمات تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD):
  • بورسیه ارائه شده توسط سازمان های مطالعاتی و تحقیقاتی بین المللی جهت تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 • بودجه اراسموس:
  • بورسیه ارائه شده در دوره کارشناسی ارشد به منظور شرکت در دوره های تکمیلی و یا کوتاه مدت

برترین دانشگاه های آلمان در مقطع فوق لیسانس

همانگونه که بیان نمودیم کشور آلمان دارای دانشگاه های بسیار عالی و تراز اول بسیار معتبر جهت تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان است. برخی از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در آلمان شامل موارد موجود در زیر می گردند:

ردیف

نام دانشگاه

رنکینگ

1

دانشگاه فنی مونیخ

50

2

دانشگاه هایدلبرگ

63

3

دانشگاه آزاد برلین

127

4

دانشگاه آخن

165

5

دانشگاه فرایبورگ

172

6

دانشگاه ابرهارد

177

7

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

322

8

دانشگاه مونستر

411

9

دانشگاه وورتسبورگ

378

10

دانشگاه گوتینگن

204

تمامی این دانشگاه ها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان دوره فوق لیسانس دارای شرایط مختص به خود هستند که بر روی وب سایت رسمی دانشگاه به صورت کامل قابل مشاهده می باشند.

شرایط کار دانشجویی در آلمان در کارشناسی ارشد

یکی از مزایای تحصیل در آلمان و سایر کشورهای اروپایی امکان کار پاره وقت برای دانشجو است. دانشجویان با کار همراه با تحصیل می توانند مقداری از هزینه زندگی و یا تحصیل خود در کشور آلمان را تامین نمایند. دانشجویان در حال تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان بر اساس قوانین کار دانشجویی در اروپا می توانند 20 ساعت در هفته کار پارت تایم داشته باشند. اما دانشجویان باید توجه نمایند که کار دانشجویی در آلمان آنها نباید کوچکترین تداخلی با تحصیل آنها داشته باشد. در غیر این صورت اجازه ادامه کار به آنان داده نمی شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس

سروران گرامی توجه داشته باشید که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان شما می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور پرونده کامل خود را با چیدمان درست مدارک به سفارت آلمان ارائه دهید. توصیه ما به شما عزیزان این است که از طریق وکیل آگاه این امر را به انجام برسانید. تمامی مدارک باید کامل بوده و به زبان آلمانی توسط دارالترجمه های رسمی، ترجمه شده باشند. مدارک کلی که برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید به آفیسر ارائه داده شود به این صورت است:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس پرسنلی
 • مدارک شناسایی و مدارک هویتی معتبر
 • نامه پذیرش صادر شده از جانب دانشگاه
 • فرم درخواست ویزای تکمیلی توسط متقاضی
 • انگیزه نامه
 • بیمه دانشجویی
 • گواهی اثبات تمکن و توانایی مالی
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده با مهر رسمی
 • بیمه دانشجویی

شرایط ویزای همراه در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

با توجه به قوانین موجود در کشور آلمان، متقاضیان متاهل علاقه مند به تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، می توانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه همزمان با درخواست ویزای دانشجویی برای خانواده خود نیز، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال، درخواست ویزای همراه آلمان نمایند. لذا هر نفر همراه می بایست مبلغ مشخصی جهت ارائه تمکن مالی داشته باشد. برای درخواست ویزای همراه بهتر است دانشجو در ابتدا ویزای خود را دریافت نماید و پس از ورود به آلمان با گذشت دو الی سه ماه نسبت به دریافت ویزای همراه برای خانواده اقدام نماید.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

دانشجویان در حال تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، اکثرا تمایل دارند تا پس از فارغ التحصیلی در این کشور باقی مانده و به کار و زندگی بپردازند. فارغ التحصیلان این دوره تحصیلی می توانند هجده ماه پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان باقی مانده و به جستجوی کار بپردازند. دانشجویانی که موفق به داشتن کار فول تایم می شوند، اگر بتوانند حداقل 3 سال بصورت مداوم کار کنند و بیمه و مالیات پرداخت کنند و همچنین هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم هستند. افرادی که اقامت دائم آلمان را اخذ می کنند در صورتیکه به زبان رسمی این کشور کاملا مسلط باشند و بتوانند در آزمون شهروندی موفق شوند، تابعیت و پاسپورت آلمان را نیز دریافت می کنند.

مزایای تحصیل فوق لیسانس در آلمان

آلمان یکی از کشور های پیشرفته و صنعتی اتحادیه اروپا به شمار می آید و دانشجویان بین المللی این کشور می توانند از مزایای موجود برای رشد و رسیدن به جایگاه مناسب استفاده نمایند:

 • بازار کار عالی با درآمد سطح بالا برای فارغ التحصیلان دوره فوق لیسانس در آلمان
 • امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی
 • هزینه اندک و مقرون به صرفه زندگی برای تمامی دانشجویان بین المللی
 • امکان آشنایی با ملیت ها و فرهنگ های مختلف
 • امکان ماندن هجده ماه پس از فارغ التحصیلی در آلمان جهت کاریابی
 • شرایط کار همزمان با تحصیل در دانشگاه های آلمان
 • اعتبار سطح بالای مدرک دانشگاهی
 • شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی با دریافت ویزای کاری

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✔️ آیا برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان نمره معدل شخص دارای اهمیت است؟

بله حداقل معدل برای متقاضیان 14 است و هر چقدر رزومه علمی قوی تر باشد شانس بیشتری خواهند داشت.

✔️ برای تحصیل بدون هزینه در آلمان ارائه مدرک زبان الزامی است؟

بله، بهتر است که شخص در سطح C1 و یا حداقل B2 زبان آلمانی را آموخته باشد.

✔️ دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در آلمان مجاز به چند ساعت کار می باشند؟

در آلمان نیز مانند سایر نقاط اروپا دانشجو مجاز به 20 ساعت کار پارت تایم در هفته خواهد بود.

✔️ آیا برای اخذ ویزای همراه ارائه تمکن مالی لازم است؟

بله یکی از شرایط دریافت ویزای همراه در آلمان اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های نفر همراه در این کشور است.

سخن پایانی

در این نوشتار تلاش شد تا به تمامی زوایای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان نگاه شود و متقاضی بتواند شرایط لازم را فراهم آورد. همانگونه که اشاره شد تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان در صورت تسلط به زبان آلمانی و در دانشگاه های خصوصی در صورت تسلط به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه امکان‌پذیر است. دانشجویان در این دوره امکان بیست ساعت کار دانشجویی پاره وقت را دارند. پس از فارغ التحصیلی دانشجویان با شانس سطح بالای کاریابی در کشور آلمان به عنوان افراد ماهر و متخصص روبرو می باشند. عزیزانی که علاقمند به دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط فردی برای تحصیل در آلمان هستند می توانند برای اخذ مشاوره رایگان با موسسه MIE تماس بگیرند و یا سوالات خود را در بخش زیر همین متن مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی
سلام من سایت رو خوندم اول تشکر میکنم و اینکه ایا با سن ۳۰ سال و ارشد مکانیک میتونم برای دانشگاه های انگلیسی زبان تو المان با کمترین هزینه تحصیل کنم ؟ میتونم بورسیه بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این امکان وجود دارد. البته دانشگاه های انگلیسی زبان بین ۷ تا ۱۰ هزار یورو هزینه دارند و اخذ بورسیه بستگی به رزومه تحصیلی مقطع قبلی شما دارد.
رنجبر
سلام و عرض ارادت ممنون میشم شرایط تحصیل برای مقطع فوق لیسانس آلمان را برای رشته علوم کامپیوتر را بفرمایید. من 30 سالمه و آیلتس 6 دارم. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. شرایط سن و سطح زبان شما برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور مناسب است و می توانید برای پذیرش و ویزا اقدام داشته باشید. ضمناً رشته تحصیلی شما برای کار در این کشور نیز شرایط خوبی خواهد داشت.
mohamadreza
سلام وقت بخیر من معدل کارشناسیم ۱۴.۸۷ هست و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان رو دارم. به نظر شما با این معدل ریسک ویزا پیدا میکنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که مدرک زبان و شرایط سنی خوبی داشته باشید شرایط پذیرش و ویزا را خواهید داشت.
راضیه
با سلام. من شرایط تحصیل را دارم ولی زبان آلمانی را بلد نیستم. پیشنهاد میکنید اینجا روی زبان آلمانی مطالعه داشته باشم و بعد از تسلط پذیرش بگیرم که بتونم در دانشگاه های دولتی پذیرش داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله در صورتی که سایر شرایط شما مناسب باشد با یادگیری زبان آلمانی در سطح B2 می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اقدام داشته باشید.
فاطمه علی خانی
سلام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با وجود گپ تحصیلی ده ساله فرد می‌تونه شانس خودش رو امتحان کنه ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، بله امکان اقدام برای برخی از دانشگاه ها را خواهید داشت.
Rose
سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون من ۲۸ سالمه و ارشد مهندسی شیمی دارم اگر بخوام ارشد مجدد اقدام کنم A2 آلمانی کافی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز، خیر شما برای تحصیل به زبان آلمانی حداقل باید مدرک زبان آلمانی در حد B2 داشته باشید.
صادق پور
سلام و وقت بخیر من میخواستم بپرسم که بعد از تحصیل در آلمان من چقدر می تونم بمونم و دنبال کار باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پس از اتمام تحصیل شما می‌توانید مدت ۱۸ ماه در خاک آلمان باشید و به دنبال کار بگردید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید
فیضی
سلام. من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و 25 سال هم سن دارم و سربازی رفتم. زبان آلمانی در حد ب1 بلدم و به زودی به ب2 هم میرسم. خواستم ببینم شانس دارم برای تصحیل دوره کارشناسی ارشد به کشور آلمان مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، در صورتی که مدرک زبان آلمانی ب2 دریافت نمایید می توانید مستقیما پذیرش از دانشگاه های آلمان داشته باشید.
Gohar
سلام خسته نباشيد ايا تحصيل ارشد به زبان انگليسي امكان پذيره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان پذیر می باشد.
آرمان قوی دل
سلام آیا شما دوره زبان آنلاین هم دارید که سطح زبان رو ارتقا بدیم و بدون مدرک زبان باسپری کردن دوره ی زبان بتونیم پذیرش دانشگاه بگیرم؟ هزینها به چه صورت هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با دپارتمان زبان تماس بگیرید.
Mina
سلام خسته نباشيد براي كارشناسي شرايط تحصيل رايگان به زبان انگليسي وجود دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما میتوانید به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمایید.
مهدی
سلام من لیسانس برق با معدل 13.41دانشگاه روزانه دارم ایا امکان پذیرش در دانشگاه های دولتی رو دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید برای دانشگاه های مختلف ارسال شود ولی معدل شما پایین است و ممکن است دانشگاه های زیادی نپذیرند.
Horiye
سلام برای تحصیل در مقطع ارشد میتونیم در دانشگاه های رایگان المان درس بخونیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی که سطح زبان شما در حد B2 آلمانی باشد میتوانید برای تحصیل ارشد اقدام داشته باشید.
نوشین شریفی
سلام و وقت بخیر. ممنون از مقاله عالیتون. خواستم بپرسم من با 37 سال سن شانس دارم برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام داشته باشم؟ اگر نه شما چه کشورهایی رو پیشنهاد میدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. با توجه به حساسیت آلمان برای گپ تحصیلی و شرایط سنی، ویزای تحصیلی برای دوره های لیسانس و فوق لیسانس ریسک خواهد داشت اما با این سن برای کشورهایی مانند اتریش، فنلاند، سوئد، دانمارک و ... بالا خواهد بود.
سعید مولایی
سلام و وقت بخیر. من 28 سالمه و لیسانس آیتی دارم و 2 سال سابقه کار. همسرم هم 35 سالشونه و ارشد مکانیک. اگر بخوم برای مستر اقدام کنم امکان اینکه همسرم هم باهام بتونه بیاد وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان بردن همراه وجود دارد اما نه به طور همزمان.
مشاوره رایگان