معرفی دانشگاه بن آلمان

بدون نظر

تحصیل در دانشگاه بن آلمان به عنوان یکی از یازده دانشگاه برتر آلمان و با نظر به این که طیف وسیعی از رشته ها در این دانشگاه تدریس می شود؛ همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان مشتاق و جویای علم می باشد. شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه Bonn آلمان به چه صورت است؟ رشته های تحصیلی در دانشگاه بن آلمان کدامند؟ زبان تدریس و شهریه تحصیل در Universität Bonn به چه صورت است؟ پاسخ تمامی این سوالات و موارد مشابه را در این مقاله مطالعه خواهید نمود. تمامی مطالب موجود در این نوشتار با استعلام از وکلای بومی آلمان و همچنین ترجمه سایت دانشگاه بن آلمان در اختیار شما قرار گرفته است و به معنای ارائه خدمات موسسه MIE در این زمینه نخواهد بود. در نتیجه شما می توانید با شماره تماس های مجموعه ارتباط بگیرید تا ضمن آشنایی با نحوه و میزان خدمات مهاجرت تحصیلی به آلمان ما از مشاوره تلفنی رایگان نیز بهره مند گردید. سوالات خود را با کارشناسان ما در قسمت دیدگاه ها در میان بگذارید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه بن آلمان

معرفی دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان University of Bonn, Germany یکی از دانشگاه های آلمان است که در هفت دانشکده اصلی با بیش از دویست برنامه تحصیلی میزبان حداقل 50000 دانشجو از 130 کشور مختلف در جهان و با حدود 6000 کارمند، یکی از بزرگ ترین محیط های آکادمیک و از معتبرترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی در آلمان است. تنوع رشته بسیار بالا، بین المللی بودن، تحقیقات سطح بالا، دریافت مدرک تحصیلی معتبر از جمله خصوصیات بارز دانشگاه بن آلمان می باشد. این دانشگاه بیشترین میزان جوایز ارزشمندی نظیر؛ نوبل، مدال فیلدز، جوایز گوتفرید ویلهلم-لایب ‌نیتس و سایر امتیازات آکادمیک را در دهه های اخیر در آلمان دریافت نموده است. در کنار تمامی این موارد بن شهری مدرن، شاد و جهانی با کیفیت زندگی فوق العاده بالا می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


تاریخچه دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان از زمان تأسیس خود در سال 1818، فعالیت‌های آکادمیک خود را در دانشکده‌ ها تنظیم کرده است. کار هفت دانشکده با پیشینه غنی، توسط واحد های دانشگاهی با اساتید و تیم های تحقیقاتی قوی تکمیل می‌شود. پادشاه پروس کاخ باروک واقع در مرکز شهر بن را در سال 1818 به دانشگاه اهدا نمود و این کاخ بیش بیش از 200 سال است که مقر اصلی دانشگاه بن آلمان می باشد. در ادامه دانشگاه کم کم گسترش پیدا کرد و به حدود 250 ساختمان در سر تا سر این شهر و بالای صد ساختمان دانشگاهی در خارج از شهر رسید. دانشگاه بن آلمان با بیمارستان وابسته به این دانشگاه در ونوسبرگ و مجموعه ای از سازمان های تحقیقاتی غیر دانشگاهی و موسسات دانشگاهی غیرتحقیقاتی وابسته به ارگان های دولتی و اداری و همچنین طیف وسیعی از بنیاد ها و سازمان های دیگر همکاری نزدیک دارد.

پردیس های دانشگاه بن آلمان

محور اصلی فعالیت های دانشگاه بن آلمان University of Bonn, Germany در پنج پردیس در مکان های مختلف در این شهر و تعدادی شهرک تحقیقاتی در حومه شهر متمرکز شده است.

 • پردیس مرکزی دانشگاه میزبان ساختمان اصلی با دانشکده هنر و گروه حقوق است.
 • پردیس پوپلزدورف یک رویکرد بین رشته ای را دنبال می کند و عناوین بین رشته ای را تدریس می کند.
 • پردیس Endenich میزبان دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی است و فضایی را برای واحد های فناوری و استارت آپ ها فراهم می کند.
 • پردیس ونوسبرگ؛ تحقیقات، آموزش و مراقبت های پزشکی سطح بالا که در محوطه دانشگاه در منطقه ونوسبرگ ارائه شده است و شهرت بین المللی بیمارستان دانشگاه بن را ایجاد کرده است در همین پردیس دانشگاهی صورت می گیرد.
 • پردیس نوآوری بن؛ در حال حاضر، پردیس نوآوری بن هنوز تنها یک مکان مجازی برای تفکر و تبادل نظر در مورد موضوع پایداری است. کار برای ساخت ساختمان اصلی با همین عنوان در مکانی نزدیک به محله سازمان ملل متحد بن در حال تکمیل است.

رنکینگ Universität Bonn

یکی از مواردی که دانشجویان بین المللی برای انتخاب دانشگاه مقصد خود در نظر می گیرند بررسی اطلاعات و رتبه بندی سازمان ها و موسسات بین المللی است که در آن همه ساله دانشگاه های سراسر دنیا را بر اساس یک سری معیارهای مشخص رتبه بندی می کنند. از جمله موارد مهمی که این موسسات در رتبه بندی به آن توجه می کنند می توان به امکانات سخت افزاری در محیط دانشگاه و همینطور سطح علمی اساتید، تعداد مقالات علمی، میزان اشتغال دانشجویان پس از تحصیل و ... در دانشگاه ها اشاره داشت که هر کدام از آن ها می تواند امتیاز مشخصی را برای دانشگاه به همراه داشته باشد و برآیندی از مجموع این شاخص ها امتیاز کل دانشگاه و در نهایت رتبه دانشگاه را مشخص نماید. دقت داشته باشید که دانشگاه ها هر ساله برای قرار گرفتن در رتبه بهتر تلاش می کنند و این موضوع در بالا بردن اعتبار دانشگاه بسیار مهم می باشد. رتبه دانشگاه بن آلمان در برخی از معتبرترین رتبه بندی ها به شکل جدول زیر می باشد؛

سازمان

رتبه دانشگاه bonn آلمان درسال 2022

QS

226

THE

112

US News

119

Shanghai

84

webometrics

176

دانشکده های دانشگاه Bonn آلمان

دانشگاه بن آلمان University of Bonn فعالیت های خود را در هفت دانشکده اصلی دنبال می کند. هر یک از این دانشکده ها خود زیر مجموعه دارند منتهای مراتب تمامی مجموعه تحت نظر ریاست دانشگاه اداره می شود. در ادامه به بررسی و معرفی این هفت دانشکده خواهیم پرداخت.

 • دانشکده الهیات پروتستان
 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر و فلسفه
 • دانشکده حقوق و اقتصاد

رشته های ارائه شده در دانشگاه بن آلمان

هفت دانشکده اصلی دانشگاه بن آلمان (Universität Bonn) هر کدام رشته های متفاوتی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می نمایند. امکان تحصیل برای متقاضیان در دانشگاه bonn آلمان در مقاطع کارشناسی، ارشد، دکترا و پسا دکترا وجود دارد. تنوع رشته های تحصیلی در این دانشگاه بسیار بالا می باشد در ادامه به عناوین این رشته های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه بن آلمان اشاره خواهیم نمود.

رشته های تحصیلی دانشگاه بن آلمان

داروسازی

دامپزشکی

مطالعات آمریکایی و قوم شناسی

ترکی

آلمانی

تبت شناسی

آلمانی به عنوان زبان دوم و خارجی

فیزیک زمین و جو

عربی

بیوشیمی

دندانپزشکی

علوم ایمنی پزشکی و عفونت

باستان شناسی

مطالعات انگلیسی

خطرات زیست محیطی و امنیت انسانی

فیزیک

تاریخ هنر آسیایی و اسلامی

تغذیه و اقتصاد

سیاست‌های بهداشتی و مدیریت خطر سلامت جهانی

روانشناسی

مطالعات آسیایی

علوم کشاورزی

اسپانیایی (تدریس)

دیرینه شناسی

علوم تربیتی

مطالعات آلمانی-ایتالیایی

مطالعات آسیای جنوب شرقی

مطالعات اسکاندیناوی

زیست شناسی

روانشناسی حقوقی

مطالعات اسکاندیناوی

ایمونوبیولوژی

شیمی

تغذیه و علوم غذایی

مطالعات آلمانی-فرانسوی

روانشناسی حقوقی با گرایش روانشناسی جنایی

آموزش دینی پروتستان

چینی

ویتنامی

علوم سیاسی

امنیت سایبری

الهیات پروتستان

دامداری

مطالعات رنسانس

الهیات انجیلی و هرمنوتیک

زبان فرانسه

سلتیکولوژی

مهندسی ژئودتیک

جغرافیا (مدرک تدریس)

مطالعات فرانسه

مطالعات تطبیقی

تحقیقات دارویی

علوم زمین

مطالعات آلمانی

فارسی

مدرنیته در موسیقی و صدا

تاریخ

کره ای

انسان شناسی فرهنگی

امور نظارت بر دارو

یونانی (مدرک تدریس)

ادبیات یونان باستان

تاریخ هنر

مدیریت بحران و ریسک

مطالعات رسانه ای

ادبیات یونان باستان و لاتین

حقوق و اقتصاد

ژئوشیمی/پترولوژی

مطالعات اسپانیایی

اندونزیایی

ادبیات لاتین باستان

تاریخ هنر اروپا و آسیا

طب انسانی

ژاپنی

فناوری غذایی (مدرک تدریس)

زبانشناسی کاربردی

انفورماتیک (شامل تدریس)

اقتصاد کشاورزی

ریاضیات (مدرک تدریس)

علوم باستان شناسی

مطالعات ایتالیایی

پزشکی

هواشناسی و ژئوفیزیک

ادبیات تطبیقی

ایتالیایی (مدرک تدریس)

فلسفه

موسیقی شناسی / مطالعات صدا

علوم کامپیوتر

آموزش دینی کاتولیک

فقه

علوم اجتماعی (مدرک تدریس)

حقوق آلمان

الهیات کاتولیک

علوم دامی

زیست پزشکی مولکولی

ادبیات و فرهنگ انگلیسی

مطالعات دینی تطبیقی

لاتین (تدریس)

علوم زراعت گیاهی

مطالعات اروپایی

مطالعات آمریکای لاتین و آمریکای باستان

اقتصاد

زبان و ارتباطات در جامعه جهانی

مطالعات برده داری

بازار و مصرف

هندی

سیاست و جامعه

مطالعات جهان شناسی

 

دانشگاه مونستر آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه مونستر آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه مونستر آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه بن آلمان

شرایط و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه بن آلمان بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. پذیرش در رشته هایی نظیر؛ پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی محدودیت ظرفیت دارند. برای ورود به این رشته ها متقاضیان می بایست یک سال کالج و اخذ معدل بالا در آزمون پایان کالج، معدل بالا، نمره زبان بالا را به عنوان پیش شرط داشته باشند. در سایر مقاطع و رشته های تحصیلی لزوم ارائه مدرک زبان از اولویت های پذیرش دانشگاه بن آلمان (Universität Bonn) می باشد. معدل بالا نیز بسیار حائز اهمیت است. افرادی که معدل بالا نداشته باشند در مقایسه با سایر متقاضیان شانسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه نخواهند داشت.

شرایط پذیرش دانشگاه بن در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در این دانشگاه شامل شش ترم تحصیلی و حدود 180 واحد تحصیلی است که در پایان آن دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی دریافت نمایند. بسته به گرایش موضوعی در مقطع کارشناسی، مدرکی که دانشجویان در پایان دوره دریافت می کنند؛ لیسانس هنر (برای رشته های زبان شناسی، مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی)، لیسانس علوم (برای رشته های علوم طبیعی و اقتصادی، ریاضیات، روانشناسی، علوم کشاورزی و تغذیه) یا لیسانس حقوق (برای رشته های حقوق و اقتصاد) خواهد بود. لازم است بدانید زبان تحصیل برای تمامی رشته های این مقطع زبان بومی کشور خواهد بود.

 

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی در آلمان

 

شرایط تحصیل در دانشگاه بن آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

هر ساله دانشجویان متعددی که مدرک لیسانس خود را دریافت کرده اند و دانشگاه بن آلمان رشته تحصیلی آن ها را ارائه می کند تمایل دارند تا در این دانشگاه معتبر به ادامه تحصیل بپردازند. از این رو دانشجویانی که مدرک زبان آلمانی مد نظر دانشگاه را ارائه دهند و همینطور سوابق تحصیلی خوبی ارائه نمایند شانس دریافت پذیرش و تحصیل رایگان در آلمان و در این دانشگاه را خواهند داشت. لازم به ذکر است که برخی رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند که طبیعتاً دانشجویان برای این دوره ها باید مدرک زبان انگلیسی لازم را ارائه نمایند. تحصیل در این مقطع به طور معمول برای اغلب رشته ها 2 سال به طول خواهند انجامید و دانشجویان پس از اتمام این دوره مدرک فوق لیسانس خود را دریافت خواهند نمود.

 

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

 

شرایط اپلای دکترا در دانشگاه بن

دانشجویانی که تمایل دارند تا به تحصیل در مقطع دکترا در المان و در دانشگاه بن آلمان بپردازند باید توانایی بالایی از خود نشان داده و تسلط عالی به زبان آلمانی و یا حتی تا حدی به زبان انگلیسی داشته باشند. متقاضیان باید رزومه علمی و پژوهشی خیلی خوبی در رشته تحصیل خود ارائه نمایند و در این دانشگاه استاد راهنما (سوپروایزر) پیدا کنند که آن ها را پذیرفته و در امر پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا راهنمای متقاضی باشد. داشتن مقالات معتبر و نمرات تحصیلی عالی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در جلب نظر استاد راهنما بسیار تاثیرگذار می باشد. دانشجویان در این مقطع بیشتر مشغول به امور پژوهشی هستند و در انتهای دوره تحصیلی خود باید از پایان نامه ارائه نموده و از آن دفاع کنند تا در صورت قبولی مدرک دکترای خود را دریافت نمایند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه بن آلمان

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه بن آلمان بسته به مقطع تحصیلی مد نظر متقاضی متفاوت خواهد بود. اما در تمامی مقاطع حداقل نمره زبان مد نظر دانشگاه C1 آلمانی و 6.5 آیلتس آکادمیک یا نمره تافل از 100 به بالا می باشد. تنها در دوره مقدماتی مدرک مورد نیاز دانشگاه B2 آلمانی می باشد. لازم به ذکر است در دوره دکترا هم مدرک زبان انگلیسی و هم آلمانی مورد نیاز دانشگاه خواهد بود. برای زبان آلمانی مدرک C2 و برای زبان انگلیسی حداقل داشتن آیلتس 7 برای اخذ پذیرش لازم می باشد.

ددلاین دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان در هر سال تحصیلی دو ترم ارائه می دهد که شروع ترم در تابستان و زمستان خواهد بود. رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی فقط در ترم زمستان ارائه می شوند. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش می بایست زمان بر بودن پروسه ویزا را نیز در نظر بگیرند. ددلاین پذیرش دانشگاه بن آلمان برای ترم تابستان از اوایل دسامبر تا اواسط ژانویه می باشد. ددلاین پذیرش برای ترم زمستان از ماه ژوئن تا اواسط ماه جولای می باشد. بنابراین توجه به ددلاین دانشگاه های آلمان حائز اهمیت است.

هزینه تحصیل در دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان (Universität Bonn) یک دانشگاه دولتی است، به این معنی که برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به پرداخت شهریه نخواهد بود. همچنین حتی درخواست برای پذیرش رایگان است. با این حال، همه دانشجویان باید به اصطلاح سهم اجتماعی (یا هزینه ترم) را یک بار در هر ترم بپردازند که مبلغ آن به طور دموکراتیک توسط نمایندگان دانشجویان توافق می شود. علاوه بر این، هر دانشجو با هزینه های زندگی فردی برای اجاره، غذا، ارتباطات (تلفن/اینترنت)، مواد آموزشی، فعالیت های اوقات فراغت و غیره مواجه خواهد شد. بیش از نیمی از مبلغ سهم ترم برای تامین هزینه عبور و مرور دانشجویان استفاده می شود. حدود یک سوم به Studierendenwerk تعلق می گیرد، که برای مثال در نگهداری غذاخوری‌ها، فراهم کردن محل اقامت برای دانشجویان یا سازمان‌دهی کمک ها و حمایت ‌های آموزشی نقش دارد. مبالغ کمتری به کمیته عمومی دانشجویان، شوراهای دانشجویی و بخش ورزشی دانشگاه تعلق می گیرد. خدمات اجتماعی دانشجویی و صندوق های کمکی نیز حمایت می شود. سهم ترم دانشگاه بن آلمان (University of Bonn) در حال حاضر مبلغی حدود 350 یورو در هر ترم تحصیلی می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه Bonn برلین آلمان

در کنار مبلغ سهمیه ترم، هزینه های زندگی در آلمان نیز قابل انتظار است و باید در امور مالی هر دانشجو لحاظ شود. میانگین هزینه های ماهانه زندگی در بن را به صورت کلی می توان حدود هشتصد الی هزار یورو به ازای هر یک نفر در نظر گرفت.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه بن آلمان

اجاره محل سکونت به طور متوسط

300 الی 600 یورو

غذا وخوراک

130 الی 200 یورو

سهمیه ترم

317 الی 500 یورو

بیمه اجباری بهداشت و درمان

حدود 100 یورو

باشگاه ورزشی

حدود 30 الی 40 یورو

اینترنت

30 الی 40 یورو

اوقات فراغت

60 الی 100 یورو

شرایط دانشگاه بن آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه Bonn

بنیاد دانشگاه بن آلمان (Universität Bonn) از پروژه های مختلف و همچنین دانشجویان با استعداد استثنایی و محققین اولیه که می توانند دستاوردهای برجسته ای داشته باشند، پشتیبانی می کند. نمونه هایی از این بورسیه های تحصیلی در دانشگاه بن آلمان را در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

بورسیه تحصیلی Deutschlandstipendium

بنیاد دانشگاه بن مسئول اعطا و اداره بورسیه تحصیلی Deutschlandstipendium است که با هدف ارائه حمایت بلند مدت از دانشجویان با استعداد و مسئولیت پذیر است. بودجه برای یک سال تحصیلی است و ارائه آن به دانشجویان همیشه از 1 اکتبر شروع می شود. به هر دریافت کننده بورس تحصیلی 300 یورو در ماه (3600 یورو در سال) داده می شود. درخواست برای این برنامه از بهار آغاز می شود.

بورسیه تحصیلی لیسم

بنیاد دانشگاه بن همچنین بورسیه تحصیلی Ließem را ارائه می دهد که به ویژه دانشجویان با استعدادی که حداقل پنج سال در منطقه بن/راین-زیگ زندگی کرده اند را حمایت می کند، زمانی بودجه به آن ها تعلق می گیرد که بیش از 27 سال سن نداشته باشند و به عنوان نیازمند در نظر گرفته شوند. به هر دریافت کننده بورس تحصیلی 300 یورو در ماه (3600 یورو در سال) پرداخت می شود. کمک مالی تحت بورسیه تحصیلی Ließem از اول ژانویه شروع می شود و برای یک سال تحصیلی ادامه دارد. درخواست ها را می توان در هر زمانی از سال تا 31 اکتبر به بنیاد دانشگاه ارسال کرد.

شرایط خوابگاه دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان هیچ پردیس اقامتی و خوابگاهی برای سکونت دانشجویان در نظر نگرفته است. در نتیجه متقاضیان می بایست از پیش به فکر مکانی برای سکونت خود طی تحصیل در این دانشگاه باشند. گزینه هایی نظیر؛ اقامتگاه های دانشجویی، پانسیون ها و هتل ها، اتاق ها یا آپارتمان های مشترک و حتی خصوصی برای سکونت انتخاب نمایند. Studierendenwerk (اتحادیه دانشجویی) در سراسر آلمان ارائه دهنده خدمات اقامتی و خوابگاه ها با هزینه های معقول می باشد. برای رزرو خوابگاه از این طریق ممکن است متقاضیان یک الی دو ترم در صف انتظار قرار بگیرند چرا که تقاضا بسیار بالا می باشد. وب سایت "Zimmer Frei" توسط مقامات و سازمان های دولتی شهر بن اداره می شود نیز ارائه دهنده مسکن دانشجویی برای دانشجویان شهر بن می باشد. همچنین آژانس ها و موسسات خصوصی املاک نیز می توانند دانشجویان را در این زمینه راهنمایی کنند. هزینه های ماهیانه سکونت در شهر بن بسته به نوع محل اقامت (خصوصی یا مشترک) از حدود 400 یورو در ماه آغاز می گردد و می تواند به رقم هفتصد یورو در ماه برسد.

مشاهیر دانشگاه بن

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه بن آلمان برنده بیشترین جوایز در سال های اخیر بوده اند. دو تن از اتباع آلمانی که تنها برندگان جایزه نوبل هستند از اساتید دانشگاه بن می باشند. اسامی تعدادی از این مشاهیر را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.

 • پروفسور ولفگانگ پل؛ جایزه نوبل فیزیک را برای توسعه "تله یون"
 • پروفسور راینهارد سلتن؛ اقتصاددان، ریاضیدان، پروفسور دانشگاه بن و برنده جایزه نوبل
 • پروفسور گرد فالتینگز، برنده مدال فیلدز
 • پروفسور پیتر شولزه برنده مدال فیلدز
 • پروفسور دکتر موریتز شولاریک (2022)، برنده جایزه لایب نیتس
 • پروفسور دکتر کریستین کورتس (2012)، برنده جایزه لایب نیتس
 • پروفسور دکتر مارتین یانسن، برنده جایزه لایب نیتس
 • پروفسور دکتر کارل کریستوف کلاور، برنده جایزه لایب نیتس

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه بن

اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه بن آلمان به دانشجویان اقامتی نمی دهد و متقاضیان سال های تحصیل خود را با اقامت تحصیلی و موقت به اتمام می رسانند. پس از اتمام برنامه تحصیلی می توانند وارد پروسه یافتن کار شده و بعد از گذشت حداقل پنج سال تمدید اقامت موقت خود در این کشور برای اقامت دائم و سپس برای پاسپورت آلمان اقدام نمایند

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه بن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه بن آلمان برای اتباع ایرانی وجود دارد؟

بله. دانشگاه بن آلمان یک دانشگاه دولتی است که دانشجویان برای تحصیل در آن هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه بن آلمان بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر. اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی که برای تحصیل در آن ها دانشجویان شهریه پرداخت نمی کنند بسیار رقابتی می باشد و ارائه مدرک زبان نیز در تمامی مقاطع تحصیلی الزامی خواهد بود.

آیا امکان تحصیل در دانشگاه بن آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. بیش از سی دوره تحصیلی در دانشگاه بن آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شود.

آیا برای اخذ پذیرش از دانشگاه بن آلمان محدودیت سنی در نظر گرفته می شود؟

به صورت خاص شرط محدودیت سنی در شروط الزامی پذیرش این دانشگاه گنجانده نشده است اما به طور کلی برای تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی قطعاً شرایط سنی متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد.

سخن پایانی

چنانچه ملاحظه نمودید مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه بن آلمان را در این مقاله برای افزایش آگاهی عزیزان جویای علم و دانش در اختیار عموم نهادیم. دانشگاه bonn آلمان یک دانشگاه دولتی با رتبه بالای علمی در سطح کشور و حتی در جهان است و این موضوع به تنهایی باعث می شود که شرایط ورود به این دانشگاه بسیار رقابتی باشد و در عین حال فارغ التحصیلان این دانشگاه شرایط خوبی برای ورود به بازار کار داشته باشند. شما عزیزان می توانید برای سنجش شرایط خود برای تحصیل در آلمان و سایر کشورهای طراز اول و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با خطوط موسسه MIE ارتباط حاصل نمایید و از مشاوره کارشناسان مجموعه برای انتخاب بهترین مسیر و مقصد استفاده نمایید. برای دریافت پاسخ سوالات خود در اسرع وقت نیز می توانید این سوالات را با کارشناسان ما در انتهای همین صفحه در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان