معرفی دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

بدون نظر

در نوشتار پیش رو در خصوص یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان، از دانشگاه های تحقیق محور-دولتی در ایالت راینلاند فالتس آلمان اطلاعات مفیدی را با شما بزرگواران در میان خواهیم گذاشت. زمینه اصلی تمرکز در این دانشگاه، حوزه های مرتبط با فناوری است. وجود فرصت های شغلی فراوان در زمینه فناوری و این نکته که امروزه تمامی کشورهای پیشرفته به متخصصان حرفه ای در زمینه مشاغل مرتبط با فناوری نیاز دارند؛ می توان دور نمای آینده ای روشن را برای دانشجویان در حال تحصیل در این گرایش های تحصیلی متصور شد. صنعتی بودن کشور آلمان و فرصت ‌های مطالعات بین‌المللی فراهم شده توسط دانشگاه و همچنین آموزش های آکادمیک تخصصی در طول دوران تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان تضمین می‌کند که این تعالیم آموزشی ارتباط نزدیکی با واقعیت بازار کسب ‌و کار دارد و مهارت های آموزش داده شده قطعاً از دانشجویان در زمینه تحصیل آن ها متخصص خواهد ساخت. در نظر داشته باشید تمامی اطلاعات موجود دراین مقاله در وب سایت موسسه Mie به واسطه ترجمه وب سایت دانشگاه کایزرسلاترن آلمان و مشورت وکلای بومی در کشور آلمان در اختیار شما بزرگواران قرار گرفته است. برای آگاهی از میزان و نحوه خدمات مجموعه و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می بایست با شماره های تماس به صورت مستقیم ارتباط گرفته و یا از طریق سایت درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما با شما ارتباط برقرار نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

معرفی دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

دانشگاه کایزرسلاترن آلمان (University of Kaiserslautern) یک دانشگاه پژوهش محور دولتی است. این دانشگاه دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی با کیفیت بالا در مقطع دکترا پسا دکترا و در زمینه رشته های فنی، مهندسی، اقتصاد و گرایش های میان رشته ای نوآورانه ارائه می دهد. بسیاری از دوره های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه کایزرسلاترن برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه و تدریس می شوند. دانشگاه Kaiserslautern شامل دوازده بخش است که دانشجویان را از سراسر جهان جذب و تشویق به تحصیل می نماید. بیش از 20 درصد از تمام افراد محصل، دانشجویان بین المللی از بیش از صد کشور مختلف در جهان هستند. بیش از 50 درصد دانشجویان دانشگاه را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل می دهند. به دلیل پیوند قوی آلمان با صنعت و تحقیق و تاکید دانشگاه بر آموزش مهارت و تخصص به دانشجویان، فارغ التحصیلان می توانند تحصیل در دانشگاه کایزرسلاوترن آلمان را فرصتی برای دستیابی به برتری علمی و یافتن شغل مرتبط در بازار کار در آلمان در نظر بگیرند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

رنکینگ دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

از جمله اصلی ترین فاکتورهایی که جهت انتخاب یک دانشگاه می تواند تاثیر بسیاری داشته باشد، اعتبار یا رنکینگ دانشگاه مورد نظر می باشد. اعتبار یک دانشگاه می تواند تعیین کند که مدرک دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود در کشورهای دیگر دنیا تا چه اندازه مورد قبول خواهد بود. همچنین برای کار بعد از تحصیل چه تاثیری در رزومه شخص خواهد داشت. دانشگاه کایزرسلاوترن آلمان یکی از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد که رتبه خوبی نیز از این دانشگاه در سایت های آماری از آن گزارش شده است. این دانشگاه بر اساس آخرین گزارش سایت webometric در سال جاری رتبه 43 را در میان دانشگاه های آلمان از آن خود نموده است. دانشگاه کایزرسلاترن آلمان هم چنین در دنیا و در میان دانشگاه های سایر کشورها نیز شهرت خوبی دارد چرا که بر اساس آمار در میان دانشگاه های دنیا در حال حاضر رتبه و جایگاه 681 را کسب نموده است.

دانشکده های University of Kaiserslautern

در دانشگاه کایزرسلاوترن آلمان University of Kaiserslautern دوازده دپارتمان وجود دارد. در ادامه اسامی این دانشکده ها را می توانید مشاهده نمایید.

 • معماری
 • مهندسی عمران
 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • مهندسی برق و کامپیوتر
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک و مهندسی فرآیند
 • ریاضیات
 • اقتصاد
 • علوم اجتماعی
 • برنامه ریزی فضایی و محیطی
 • فیزیک

رشته های تحصیلی دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

تمامی این دوازده دانشکده در مقاطع کارشناسی تا دکترا در عناوین مربوط به نام دانشکده و همچنین در گرایش های بین رشته ای دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می نمایند. در ذیل این مطلب اسامی برخی از رشته های ارائه شده در Technische Universität Kaiserslautern را می توانید مشاهده نمایید.

رشته های تحصیلی در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

معماری

فیزیک پزشکی

مهندسی انرژی و فرآیند

اقتصاد و مدیریت

مهندسی سازه

مهندسی عمران

مهندسی زیرساخت آب و تحرک

اتوماسیون

مهندسی ساخت و ساز

مهندسی مواد

مدیریت بازرگانی و محیط زیست

مهندسی چوب

زیست شناسی

مهندسی مکانیک

زیست شناسی مولکولی

مدیریت کسب و کار

علوم شیمی

مهندسی تولید

شیمی بازرگانی

علوم ورزشی و سلامت

شیمی-تمرکز اقتصاد

فناوری فلزات

شیمی مواد غذایی

مطالعات اجتماعی

سم شناسی

مهندسی خودرو

مدیریت بازرگانی و صلاحیت فنی

علوم اجتماعی

مهندسی برق

ریاضیات بین المللی

مهندسی برق و کامپیوتر

برنامه ریزی

رسانه و فناوری اطلاعات

ریاضیات صنعتی

سیستم های محاسباتی

توسعه شهری

مهندسی نرم افزار

ریاضیات بازرگانی

علوم کامپیوتر

علوم شناختی

انفورماتیک

فیزیک کوانتمی

محاسبات اجتماعی

علوم سلامت

دانش کامپیوتر

تکنوفیزیک

مهندسی بیولوژی

جغرافیا

مدیریت دیجیتال

مهندسی مالی

فناوری خودروهای تجاری

سازمان و ارتباطات

مهندسی ارتباطات

قانون محیط زیست

توسعه منابع انسانی

توسعه سازمانی

 

ساختمان دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

تحصیل کارشناسی در Technische Universität Kaiserslautern

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی بوده و برای درخواست پذیرش متقاضیان می بایست دیپلم خود را در آلمان دریافت نموده باشند. چرا که برخلاف کشور ما، دوره تحصیلی مدرسه در آلمان سیزده ساله می باشد. برای ورود به دوره کارشناسی متقاضیان می بایست مدرک ورود به آموزش عالی (HZB، Abitur) را در دست داشته باشند. در صورتی که متقاضیان نتوانند چنین مدرکی ارائه نمایند می بایست در آزمون ارزیابی ورودی دانشگاه شرکت کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم به زبان آلمانی هم به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها امکان پذیر است. برای درخواست پذیرش از Technische Universität Kaiserslautern در این مقطع لازم است شما مدرک لیسانس خود را به همراه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه بسته به زبان تدریس رشته در مهلت و ددلاین مقرر دانشگاه ارائه نمایید. نمره زبان در دوره های انگلیسی آیلتس 6 آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل می باشد. در کنار مدرک زبان انگلیسی متقاضیان می بایست مدرک A1 آلمانی را نیز ارائه نمایند. برای دوره های آلمانی زبان نیز متقاضی حداقل می بایست مدرک B1 را ارائه دهد.

تحصیل دکترا در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

روند درخواست پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان به صورت آنلاین صورت می گیرد. متقاضی تحصیل می بایست برای موضوع تحقیق مورد نظر خود برای رساله دکترا تاییدیه بگیرید و استادی را بیابد که در طول دوره تحصیلی دکترا بر کار وی در دانشگاه نظارت داشته باشد. سپس پس از دریافت تایید از استاد راهنما لازم است که از دانشکده مربوطه در Technische Universität Kaiserslautern برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کسب رضایت کند. سپس پس از گذشت مدتی دانشگاه قبولی یا عدم قبولی را به متقاضی اطلاع خواهد داد تا وی بتواند برای ویزا اقدام نماید. زبان تحصیل در این مقطع هم آلمانی و هم انگلیسی بوده و دانشجو می بایست مدرک زبان در سطح C1 برای دوره های آلمانی زبان و آیلتس 7 یا معادل آن در تافل را برای دوره های انگلیسی ارائه دهد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه کایزرسلاترن

برای تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان (University of Kaiserslautern) متقاضیان حتماً می بایست نمره زبان با توجه به مقطع تحصیلی درخواستی خود ارائه نمایند. در مقطع کارشناسی تمامی دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شود. در مقاطع بالاتر اما بسیاری از رشته ها به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس خواهند شد. برای دوره های انگلیسی زبان دانشجو می بایست علاوه بر ارائه مدرک زبان انگلیسی، مدرک زبان آلمانی در حد حداقل A1 را نیز به دانشگاه ارائه نماید. برای تحصیل به زبان آلمانی حداقل ارائه مدرک زبان برای کارشناسی در سطح B1، برای کارشناسی ارشد در سطح B2 و در مقاطع دکترا حداقل C1 الزامی است. در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه Kaiserslautern آلمان نمره زبان در دوره های انگلیسی آیلتس 6 آکادمیک یا تافل با نمره 550 (در آزمون کاغذی) یا تافل 213 (در آزمون کامپیوتری) یا تافل با نمره 80 (در آزمون مبتنی بر اینترنت) می باشد. در کنار مدرک زبان انگلیسی متقاضیان می بایست مدرک A1 آلمانی را نیز ارائه نمایند. برای دوره های آلمانی زبان نیز متقاضی حداقل می بایست مدرک B1 را ارائه دهد.

ددلاین اپلای دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

برای تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان متقاضیان می بایست حتماً در زمان بندی مقرر و ددلاین دانشگاه های آلمان مشخص شده اپلای ارائه در دانشگاه اقدام به ارسال درخواست پذیرش خود نمایند. افرادی که دوره تحصیلی پیشین خود را در آلمان سپری نکردند و ضمناً از شهروندان اتحادیه اروپا نیز نیستند، می بایست درخواست خود را برای ترم زمستان تا 15 جولای و برای ترم تابستان تا 15 ژانویه به دانشگاه ارسال نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

دانشگاه کایزرسلاوترن آلمان (Technische Universität Kaiserslautern) بابت تحصیل از دانشجویان خود هزینه ای دریافت نمی کند. هزینه های تحصیل در آلمان در این دانشگاه توسط ایالت راینلاند فالتس پوشش داده می شود. اما متقاضیان به صورت کلی برای تحصیل در دانشگاه برخی هزینه های جانبی را می بایست در نظر بگیرند. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه اجتماعی یا سهمیه ترم اشاره نمود که حدود 500 یورو در سال خواهد بود. برای برخی از دانشجویان با وجود داشتن مدرک زبان، دانشگاه تشخیص به گذراندن دوره زبان مضاعف می دهد در این حالت دوره زبان حدود 750 یورو هزینه خواهد داشت. البته این دوره ها که شامل کلاس فشرده زبان و ادغام قبل از شروع دوره تحصیلی اصلی هست و حدود 6 الی 8 هفته به طول می انجامد؛ به صورت کلی برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد و داوطلبان دکترا به شدت توصیه می شود. دانشجویان در عین حال می بایست 60 یورو برای بررسی و ارزیابی مدارک خود در مرحله پذیرش به دانشگاه Universität Kaiserslautern پرداخت نمایند.

هزینه زندگی دانشجویان Technische Universität Kaiserslautern

به صورت کلی تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی در آلمان در پروسه تحصیلی مبلغی حدوداً 10.300 یورو در سال می باشد که نشان دهنده این است که دانشجویان تقریباً مبلغی نزدیک به نهصد یورو در ماه برای هزینه های زندگی می بایست در نظر بگیرند. جزییات بیشتر در خصوص هزینه های ماهیانه به این صورت است که مبلغی حدود 300 الی 500 یورو را می بایست برای هزینه محل سکونت در نظر گرفت. بیمه دانشجویی در آلمان حدوداً صد یورو خواهد بود. دانشجویان هزینه های مربوط به تلفن و اینترنت خود را می توانند بین 25 الی 35 یورو در ماه در نظر بگیرند. غذا و خورد خوراک نیز می تواند در بازه 250 الی 400 یورو در ماه محاسبه شود.

اجاره محل اقامت (ماهیانه)

300 الی 500 یورو

خورد و خوراک (ماهیانه)

250 الی 400 یورو

مایحتاج جانبی روزانه

50 یورو

سهمیه اجتماعی دانشگاه (سالیانه)

500 یورو

بیمه درمانی اجباری (ماهیانه)

100 یورو

تلفن و اینترنت (ماهیانه)

حدود 30 یورو

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه کایزرسلاترن

دانشگاه کایزرسلاترن آلمان، همانند دیگر دانشگاه های آلمان به طور کلی پشتیبانی مالی برای تحصیل دانشجویان ارائه نمی دهد. دانشجویان آلمانی می توانند برای دوره تحصیل خود برای وام های حمایت شده از سوی دولت از طریق برنامه BAFöG درخواست دهند. اما بهترین دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رقابتی در دانشگاه به عنوان دستیار آموزشی یا پژوهشی به انتخاب اساتید برگزیده شوند و فعالیت نمایند. در نتیجه این همکاری با اساتید حقوق دریافت خواهند نمود. البته در نظر داشته باشید تامین مالی هزینه های زندگی دانشجویان حتی با وجود فعالیت به عنوان دستیار اساتید، به صورت کامل تحت پوشش قرار نخواهند گرفت.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه کایزرسلاترن آلمان

دانشگاه کایزرسلاترن آلمان (Technische Universität Kaiserslautern) از آن جایی که یک دانشگاه دولتی است همانند سایر دانشگاه های دولتی خوابگاه دانشجویی در آلمان وابسته به دانشگاه ندارد و دانشجویان می بایست برای اقامتگاه های عمومی دانشجویی در این شهر یا آپارتمان های خصوصی و مشترک اقامت گزینند. هزینه اقامت دانشجویان دانشگاه بسته به خصوصی یا مشترک بودن محل سکونت آن ها می تواند از 270-300 الی 500 یورو در ماه را در بر بگیرد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه Kaiserslautern

صرف تحصیل در آلمان شما نمی توانید به صورت مستقیم درخواست اقامت دائم و تابعیت آلمان را داشته باشید. بلکه بر طبق قوانین و ضوابط کشور آلمان دانشجویان می بایست پس از اتمام تحصیلات خود در بازه زمانی هجده ماهه ویزای فارغ التحصیلی که دارند در این کشور به جستجوی شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود پرداخته و سپس با ویزای کاری به سکونت در این کشور ادامه دهند تا بتوانند پس از گذشت چند سال کار و سکونت در آلمان، درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را بدهند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه کایزرسلاترن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شهریه تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان سالیانه به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه رایگان بوده و دانشجویان بابت تحصیل شهریه ای پرداخت نخواهند کرد. تنها مبلغ پرداختی مربوط به دانشگاه سهمیه اجتماعی برای استفاده از کلیه خدمات و امکانات رایگان همانند حمل و نقل است که در حال حاضر 500 یورو در سال محاسبه شده است.

تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن به چه زبانی امکان پذیر است؟

تحصیل در دانشگاه در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و در مقاطع بالاتر به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است.

آیا ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه کایزرسلاترن الزامی است؟

بله. در تمامی مقاطع تحصیلی متقاضیان می بایست برای اخذ پذیرش مدرک زبان متناسب با مدرک مورد نیاز دانشگاه ارائه نمایند.

تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه Kaiserslautern آلمان در چه مقاطع تحصیلی امکان پذیر می باشد؟

دانشجویان بین المللی می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی اقدام به درخواست پذیرش نمایند.

سخن پایانی

تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان برای دانشجویان بین المللی را از تمامی جهات من جمله؛ شهریه تحصیل، شرایط اخذ پذیرش، مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش، زبان تدریس و مقاطع تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه در این نوشتار مورد بررسی و مطالعه قرار دادیم و نتایج را با شما بزرگواران به اشتراک گذاشتیم. دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در دانشگاه کایزرسلاترن آلمان را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های فنی و مهندسی دارند. همانطور که آگاه هستید آلمان شرایط کاری مناسبی را با توجه به صنعتی بودن کشور و نرخ بیکاری پایین خود برای این رشته ها فراهم آورده است. البته در نظر داشته باشید شرایط سنی و الزام ارائه به مدرک زبان را پیش از اقدام به پذیرش از این دانشگاه در نظر بگیرید. شما می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و انتخاب بهترین مسیر و مقصد برای مهاجرت خود با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و از کارشناسان ما راهنمایی درست و دقیق دریافت نمایید. در صورتی که پس از مطالعه این نوشتار همچنان ابهامی برای شما بزرگواران وجود داشت می توانید در انتهای صفحه سوالات خود را با ما در میان بگذارید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان