ویزای تحصیلی آلمان

27 شهریور 1401 15 نظر

ما با تهیه و نگارش این مقاله سعی نمودیم، اطلاعاتی به روز در خصوص ویزای تحصیلی آلمان و همچنین شرایط سنی و هزینه ویزای تحصیلی آلمان با مدرک دیپلم در اختیار شما متقاضیان تحصیل قرار دهیم و شما را با شرایط تحصیل رایگان در آلمان آشنا کنیم. همچنین در این مقاله سعی داریم تحصیل در مقاطع دانشگاهی در آلمان را با ذکر جزئیات شرح دهیم. آیا شرط معدل جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان مهم است؟ آیا اقامت دائم آلمان از طریق ویزای تحصیلی امکان‌ پذیر است؟ آیا می‌ توان به منظور تحصیل رایگان در آلمان از دانشگاه‌ های این کشور پذیرش دریافت کرد؟ در ادامه به سوالات ذکر شده در این قسمت و سایر سوالات پاسخ خواهیم داد. کشور آلمان به دلیل دارا بودن سیستم آموزش رایگان و از سوی دیگر به دلیل ارائه مدرک بسیار معتبر به یکی از کشورهای پر متقاضی به جهت تحصیل تبدیل گشته است. هر ساله سیل عظیمی از محصلان جهت تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می نمایند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص ویزای تحصیلی آمریکا یا به جهت بررسی رزومه علمی خود می توانید با کاردانان کاربلد و حاذق موسسه ملک پور (MIE) تماس تلفنی برقرار کنید‌ و از مشاوره رایگان اولیه بهره مند شوید.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل مجانی در آلمان


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل مجانی در آلمان

مهم ترین موضوعاتی که در این نوشتار در خصوص ویزای تحصیلی آلمان بررسی خواهد شد:

تماس با ما

ویزای تحصیلی آلمان

 

آشنایی با کشور آلمان و شرایط تحصیل در آلمان

آلمان یکی از کشورهای مهاجر پذیر قاره اروپا است که با کشورهایی نظیر: جمهوری چک، فرانسه، هلند، بلژیک و دانمارک هم مرز می باشد. مساحت این کشور تقریباً ۳۵۷۱۱۲۱ کیلومتر مربع است. آلمان به عنوان یکی از کشورهای پرجمعیت محسوب می‌شود که بالغ بر ۸۳.۵۱۷.۰۰۰ جمعیت دارد. برلین یکی از شهرهای بسیار زیبا و پر طرفدار آلمان است. در حال حاضر کشور آلمان به دلیل داشتن اقتصاد بسیار قوی به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند اروپایی در سراسر جهان شناخته شده است. از مهمترین راه های مهاجرت به این کشور می‌ توان به روش تحصیلی، کاری و سرمایه‌ گذاری اشاره کرد.

امروزه محصلان بسیاری به جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های دارای رنک بالای این کشور پذیرش دریافت می‌ کنند. طیف گسترده‌ای از برنامه های تحصیلی در زمینه های متنوع و متعدد توسط دانشگاه‌ های برتر آلمان ارائه می‌ شوند‌ مدرکی که این دانشگاه‌ ها صادر می کنند به نوبه خود معتبر می باشند. مدارک صادر شده توسط این کشور در سراسر جهان معتبر است. شما به راحتی می توانید پس از فارغ التحصیلی و در صورت تمایل به جهت کار به کشورهای دیگر اروپایی مهاجرت نمایید.

تحصیل در مدارس آلمان

کودکان از سن سه سالگی جهت دریافت آموزش وارد مدارس آلمان می ‌شوند و سن شش سالگی به طور رسمی تحصیلات دبستان آنان آغاز می‌ شود. تحصیلات دانش آموزان در مقطع مدارس تا سن ۱۶ سالگی اجباری می باشد‌. لازم است بدانید که اکثر مدارس این کشور سیستم آموزش رایگانی را ارائه می دهند. بنابراین نیاز نیست هیچگونه شهریه‌ ای بابت تحصیل خود پرداخت کنید. یکی از موارد مهم در خصوص تحصیل رایگان در آلمان معدل سال قبل شما می باشد‌. برنامه های تحصیلی در ایالت‌ های مختلف آلمان متفاوت است. به خاطر داشته باشید که، دانش آموزان در سال نهم تحصیل خود مدرک HaupTschulabschluss و در سال دهم تحصیلی مدرک Realschulabschluss دریافت می کنند. البته اگر دانش آموزان در سال دهم وارد دوره های فنی شوند موفق به کسب مدرک Fachhochschulreife می شوند و در سال دوازدهم تحصیل خود موفق به اخذ مدرک Abitur می‌شوند و بعد از آن به اختیار می توانند در یکی از دانشگاه های کشور آلمان و یا سایر کشورها تحصیل نمایند آموزش در مدارس آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد. هزینه تحصیل در مدارس آلمان از ۱۵ هزار یورو تا ۲۰ هزار یورو متغیر است.

ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان

اولین مدرکی که دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های آلمان یا سایر کشور ها دریافت می‌ کنند، مدرک لیسانس است. یکی از موارد مهم جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی و یا سایر مقاطع شرط معدل می باشد‌. اگر معدل سال قبل شما بالای ۱۵ باشد می توانید وارد دانشگاه های دولتی آلمان شوید و دوره‌های تحصیلی خود را به زبان آلمانی سپری کنید. طول دوره یک برنامه تحصیلی در مقطع لیسانس ۳ ساله است. به عبارتی شما پس از اتمام سه سال مدرک معتبر لیسانس را دریافت می کنید. البته اگر دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه‌ های علوم کاربردی باشید، ۷ هفته طول می‌کشد تا فارغ التحصیل شوید. زیرا در این دوره ها علاوه بر دروس دانشگاهی، دانشجویان کار عملی انجام می‌ دهند. حال اگر در دانشکده های موسیقی آلمان ثبت نام نمودید، پس از ۴ سال فارغ التحصیل می‌ شوید. با توجه به شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان ارائه مدرک زبان معتبر آلمانی لازم و ضروری می باشد. البته تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی آلمان وجود دارد اگر به زبان آلمانی تحصیل نمایید، نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نمی باشد. تنها مبلغی که در هر ترم به دانشگاه های دولتی پرداخت می کنید، به صورت میانگین ۵۰۰ یورو می باشد. جهت تقویت سطح زبان آلمانی خود توصیه می کنیم، محصولات زبان آلمانی ما را از سایت رسمی موسسه ملک پور تهیه نمایید. شما با این محصول از مبتدی آموزش می بینید و کمتر از چهار ماه سطح زبان آلمانی شما ارتقا می یابد. حال اگر تمایل دارید به زبان انگلیسی در گرایش انتخابی خود تحصیل نمایید بایستی مدرک زبان آیلتس ۶ ارائه دهید و سالانه مبلغ ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو به دانشگاه پرداخت کنید. البته دانشگاه های خصوصی آلمان مدرک دوآلینگو را نیز می پذیرند. در مقطع لیسانس به شما اجازه داده می‌شود تا ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار دانشجویی شوید و با کار کردن و دریافت دستمزد از کارفرمای آلمانی بخشی از هزینه‌ های تحصیلی خود را جبران نمایید‌. جهت تحصیل رایگان در آلمان به زبان آلمانی می بایست به B2 آلمانی ارائه دهید. اگر سطح زبان شما در حد B2 آلمانی نمی باشد، می توانید در دوره های یک ساله زبان آلمانی شرکت کنید و پس از آن وارد دوره های یک ساله فاندیشن شوید. بنابراین پس از اتمام یک سال می توانید وارد دانشگاه شوید.لطفاً به خاطر داشته باشید که برای ورود به برخی از رشته‌ های تحصیلی بایستی در آزمون ورودی شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی شوید. پس از اتمام دوره فاندیشن می توانید وارد دوره های اصلی در دانشگاه شوید. نکته ای که در این زمینه مهم است که بدانید این است که برای تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان لازم است که در دانشگاه های دولتی ایران قبول شده باشید. البته در صورتی که در دوره های زبان و کالج های زبان شرکت کنید می توانید همانطور که گفته شد می توانید پس از یک سال تحصیل وارد دانشگاه های رایگان آلمان شوید.

ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی بخصوص اتباع ایرانی امکان پذیر است. لازم است بدانید که دانشگاه های خصوصی آلمان توسط سازمان ها یا شرکت‌ های مستقیم ایجاد شده‌اند‌ در صورتی که دانشگاه‌ های دولتی و رایگان کشور آلمان توسط دولت این کشور اداره می‌شوند. دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر می باشند می توانند، جهت دریافت ویزای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان اقدام کنند. و پس از دو سال فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های دارای اعتبار آلمان شوند. همان طور که می دانید تحصیل در دانشگاه های خصوصی هزینه بر است. به عبارتی جهت تحصیل در دانشگاه خصوصی می بایست شهریه را هنگام دریافت پذیرش به دانشگاه مورد نظر پرداخت کنید‌ شهریه تحصیل در مقطع فوق لیسانس از ۱۰۰۰۰ یورو تا ۱۲۰۰۰ یورو متغیر است‌ مدرکی که می بایست در این مقطع ارائه دهید، همانند مقطع قبلی آیلتس۶ و یا شرکت در آزمون دوآلینگو می باشد. حال اگر دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان را جهت ادامه تحصیل خود به زبان آلمانی انتخاب نمودید، می بایست B2 آلمانی ارائه دهید. در غیر این صورت بایستی در دوره های زبان آلمانی شرکت کنید. هزینه دوره زبان در آلمان در مقاطع دانشگاهی بین ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو می باشد. مدت زمان دوره زبان بستگی به سطح زبان شما دارد پس از پایان دوره زبان باید وارد دوره یک ساله فاندیشن شده و پس از آن وارد دانشگاه شوید. در این مقطع شما ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید.

ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل دکترا در آلمان

دانشجو موظف است مقالات ISI، سطح زبان آیلتس ۶.۵، معدل بالای ۱۷ و رزومه قوی تحقیقاتی ارائه دهد. بعلاوه داشتن استاد راهنما یکی از موارد مهم جهت تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آلمان می باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان شما به اختیار می توانید یکی از دو مسیری که در زیر شرح داده شده است را انتخاب نمایید.

مطالعات دکترای فردی: با توجه به آمار دانشجویان ثبت نام شده اکثر محصلان در مقطع دکترا مطالعه فردی را انتخاب می نمایند. در مسیر فردی باید استاد راهنما داشته باشید. استاد راهنما شما باید شهروند آلمانی باشد و شرایط شما را جهت تحصیل تایید کند و به شما در نوشتن پایان نامه کمک کند‌. البته ممکن است شما بخواهید به تنهایی پایان نامه خود را بنویسید.

برنامه های دکترای ساختاری: برنامه های ساختاری مستقیماً از سمت دانشگاه مورد نظر صورت می‌ گیرد. این روش با روش فردی کاملاً متفاوت است. زیرا در این روش دانشجو حق انتخاب ندارد و اساتید بر تحصیل دانشجویان نظارت می‌کنند. مدت تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمان ۳ الی ۵ سال به طول می‌انجامد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در آلمان

افرادی که در نظر دارند تحصیل در کشور آلمان را تجربه کنند باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی در آلمان را در سابقه تحجصیلی خود داشته باشند، تا کشور آلمان به این افراد ویزای دانشجویی اعطا کند؛ فراموش نکنید که در ابتدای امر باید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. پس از اخذ پذیرش نیاز به موارد دیگر دارید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 • مدرک زبان آلمانی یا رسید ثبت نام آموزشگاه
 • در صورتی که قصد دارید در دانشگاه انگلیسی زبان به تحصیل بپردازید باید باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.
 • مدارک لازم برای اثبات تنعم مالی
 • مبلغ 75 یورو برای پرداخت هزینه بررسی پرونده
 • گواهی سلامت به همراه پاسپورت متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی
 

ویزای تحصیلی المان زیر ۱۸ سال

ویزای تحصیلی المان زیر ۱۸ سال برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند امر بسیار مهمی تلقی می شود؛ همانطور که می دانید در کشور آلمان تحصیل افراد از 6 سالگی تا 18 سالگی اجباری است. متقاضیانی که ویزای تحصیلی المان زیر ۱۸ سال را در نظر دارند باید به مدارس آلمان مدارک زیر را ارائه دهند.

 • ارائه پذیرش تحصیلی از مدارس آلمان
 • گواهی حساب بانکی و تمکن مالی
 • تکمیل فرم ویزای زیر 18 سال
 • مدارک مرتبط با آخرین مدرک تحصیلی دانش آموز به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه انگیزه نامه
 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان

هزینه و شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان نسبت به بسیاری از کشورها مقرون به صرفه می باشد. با این حال برخی از دانشگاه‌ های آلمان به خصوص دانشگاه های خصوصی آلمان به منظور تشویق و متمرکز کردن دانشجو بر دوره های تحصیلی خود بورسیه های تحصیلی را ارائه می‌ دهند. این کمک هزینه های تحصیل باعث کاهش هزینه‌ های یک سال تحصیل دانشجویان تمام وقت می‌ شود. علاوه بر دانشگاه‌ ها برخی از بورس های تحصیلی توسط دولت آلمان به دانشجویان دارای موفقیت‌های علمی بالا اعطا می‌شود. مبلغ بورسیه‌ های تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی شما متفاوت می باشد. برخی از بورس های تحصیلی که توسط دانشگاه آلمان ارائه می‌شوند، در جدول زیر شرح داده‌ایم.

 

 نام مؤسسه

 نام بورسیه تحصیلی

دولتی

DAAD بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی Erasmus

غیر دولتی

بورسیه تحصیلی

 Konrad-Adenauer-atiftung

بورسیه تحصیلی انیشتین برای فوق دکترا

بورس های تحصیلی هاینریش بول

بورسیه تحصیلی هامبولت برای فوق دکترا

بورسیه تحصیلی Mawista

بورسیه های تحصیلی ماری کوری برای کشوهای در حال توسعه

 

هزینه های زندگی دانشجویی و تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان سبب افزایش محبوبیت هرچه بیشتر کشورآلمان گشته است. این کشور دوره های تحصیلی رایگان را در هر سه مقطع دانشگاهی ارائه می دهد‌ تنها مبلغی که شما می بایست پرداخت کنید برای هر ترم پرداخت نمایید معادل ۵۰۰ یورو می باشد‌ دانشگاه های رتبه بالای آلمان نظیر: دانشگاه مونیخ و دانشگاه‌ های برلین آموزش عالی را ارائه می‌دهند. در زیر این متن به تشریح برخی از دانشگاه‌ های معتبر آلمان که شهریه تحصیل در آن ها تقریبا رایگان است، پرداخته ایم.

 • دانشگاه هومبولت در برلین: جهت تحصیل در این دانشگاه شما تنها۳۵۰۰ دلار برای هزینه‌ های اداری پرداخت می کنید.
 • دانشگاه فنی مونیخ: شما با پرداخت ۱۵۵ می توانید در این دانشگاه تحصیل نمایید.
 • دانشگاه هامبورگ: هزینه تحصیل در این دانشگاه به جز رشته های خاص در سایر رشته‌ها ۳۹۰ دلار است یکی دیگر از مسائل مهم در مهاجرت تحصیلی به آلمان توجه به هزینه زندگی دانشجویی می باشد. جدولی که در زیر تهیه نمودیم، نشان‌ دهنده هزینه های زندگی در کشور آلمان است.

 

 مواد غذایی

هزینه به یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

10

غذا در مک دونالد

8

شیر یک لیتر

72

برنج 1 کیلو گرم

2.14

مرغ 1 کیلو گرم

7.93

تخم مرغ 12 عددی

1.97

نان 500 گرمی

1.43

 حمل و نقل

هزینه به یورو

کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی

70

تاکسی (1کیلومتر)

2

 اجاره مسکن

هزینه به یورو

اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر

720

اجاره خانه یک خوابه در خارج از مرکز شهر

536.77

 پوشاک

هزینه به یورو

کفش چرمی

102

شلوار جین

75.73

ویزای هنرمندان استرالیا

?هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان?

 

شرایط کار در حین تحصیل در آلمان

دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای دانشجویی آلمان شده اند، علاوه بر بهره‌مندی از آموزش رایگان می‌توانند با موافقت دانشگاه انتخابی همزمان با دوره تحصیلی خود،مشغول به کار شوند. میزان حقوق دریافتی یک دانشجو با انجام کار دانشجویی در هر ساعت ۹ الی ۱۱ یورو است. البته اگر در مشاغل تخصصی مشغول به کار شوید، حقوق بیشتری را دریافت خواهید کرد.

بررسی ویزای همراه دانشجویی در آلمان

یکی از سوالات پرتکراری که در خصوص تحصیل در کشور آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان توسط متقاضیان این امر پرسیده می‌شود، در رابطه با شرایط دریافت ویزای همراه یا به عبارتی ویزای الحاق خانواده می باشد. تمامی محصلان که متأهل هستند و تصمیم دارند به جهت ادامه تحصیل به کشور پیشرفته آلمان مهاجرت کنند، به دو صورت می‌توانند شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در حین تحصیل به همراه داشته باشند. دانشجویان متقاضی پس از ورود به دانشگاه و پس از گذشت سه ماه می‌توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای الحاق خانواده را درخواست نمایند. همچنین آنان می‌ توانند به طور همزمان برای خود و خانواده خود در خواست دهند. در حالت دوم ممکن است ویزای آنان رد شود.

 

معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل در آلمان

آلمان به دلیل ارائه آموزش عالی از شهرت قابل توجهی برخوردار است. در حال حاضر، بیش از ۴۰۰ دانشگاه در این کشور وجود دارد که بسیاری از آن ها در رتبه بندی بین المللی در میان دانشگاه‌ های برتر جهان رتبه بالایی کسب نمودند‌. دانشگاه مونیخ، دانشگاه هیدلبرگ و دانشگاه های موجود در برلین از دانشگاه‌ های برتر این کشور به شمار می آیند. نام چند دانشگاه برتر آلمان همراه با رنک آنان در جدول زیر ذکر شده است.

نام دانشگاه

رتبه در جهان

دانشگاه فنی مونیخ

64

دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ

66

دانشکاه روبرت کارلز هایدلبرگ

68

دانشگاه فنی KIT

107

دانشگاه هامبولت برلین

120

دانشگاه آزاد برلین

123

دانشگاه فنی آخن

146

دانشگاه فرایبورگ

163

دانشگاه فنی برلین

178

دانشگاه ایبرهارد کارل

173

دانشگاه صنعتی درهزن

210

دانشگاه هامبورگ

 
 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

همانطور که خاطرنشان کردیم، جهت ورود به کشور آلمان از طریق تحصیل نیاز به اخذ ویزای دانشجویان می باشد. قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می بایست از دانشگاه انتخابی اخذ پذیرش تحصیلی دریافت کنید. در صورتی که دانشگاه انتخابی شما با پذیرش تان موافقت کند و برای شما نامه قبولی پذیرش صادر نمایند، می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید‌ مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان در متن زیر آورده شده است:

 • ارائه نامه قبولی پذیرشتحصیل دکترا در اتریش
 • مدرک دیپلم همراه ترجمه
 • ارائه پاسپورت و کپی از آن
 • ارائه مدرک لیسانس به همراه ترجمه
 • ارائه مدارک فوق لیسانس به همراه ترجمه
 • ۲ قطعه عکس رنگی
 • تکمیل فرم مخصوص ویزای تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه صدور ویزا(۶۰ یورو)
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان، یکی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل B2  می باشد. در غیر این صورت دانشجویان امکان تحصیل رایگان را نداشته و تنها می توانند در دانشگاها های خصوصی کشور آلمان به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. لذا موسسه ملک پور محصولی را تحت عنوان آموزش سریع زبان آلمانی را تولید نموده است که شما عزیزان می توانید با تهیه و استفاده از آن، در مدتی کوتاه به نسبت روش ها و کلاس های آموزشی دیگر به دانش مکفی از زبان آلمانی دست یافته و بتوانید به راحتی مدرک زبان آلمانی با نمره مورد نیاز اخذ نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?آموزش سریع زبان آلمانی?

 

موقعیت کار پس از تحصیل در آلمان

کار در آلمان برای بسیاری از دانشجویان فعلی یا دانشجویان آینده جذاب است. این کشور به دلیل نوآوری در زمینه هایی مانند: اتوماسیون و مهندسی شناخته شده و دارای کمترین نرخ بیکاری در اروپا است. اگر می‌ خواهید پس از فارغ التحصیلی برای یافتن کار در آلمان بمانید، باید از همان زمان که دانشجو هستید، برنامه‌ ریزی را برای این کار شروع کنید. داشتن مهارت در زبان آلمانی برای یافتن کار در آلمان بسیار سودمند است و تعداد مشاغلی که برای انجام آن نیاز به زبان آلمانی نمی باشد بسیار محدود و کم هستند. پس از اتمام دوره‌ های تحصیلی خود ۱۸ ماه اجازه دارید اقامت خود را تمدید کنید و پس از یافتن کار می توانید اقامتتان را به اقامت کاری تبدیل نمایید‌. نرخ بیکاری در کشور آلمان در سال 2021 و در شرایط کرونا 4 درصد است. این ارقام نشان دهنده این است که از هر ۱۰ نفر در آلمان ۹ نفر مشغول به کار هستند.

تحصیل رایگان در آلمان

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت آلمان پس از تحصیل

همانطور که در عناوین فوق بیان شد، فارغ التحصیلان می توانند پس از اتمام دوره های تحصیلی خود و یافتن کار مورد نظر اقامت شان را به اقامت کاری تبدیل نمایند و بعد از گذشت ۵ سال می توانند اقامت کشور آلمان را به صورت دائم دریافت کنند. بعلاوه سه سال پس از دریافت اقامت دائم می توانند، پاسپورت کشور آلمان را درخواست نمایند. برای اخذ پاسپورت متقاضی بایستی در سطح B2 آلمانی به زبان این کشور مسلط باشد. همچنین باید دارای سوابق کیفری نباشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


بنرهای مورد نیاز

سوال: با سلام. دانشجوی سال اخر دکتری صنایع غذایی در دانشگاه ازاد ممقان هستم. ۳۳سال سن دارم. آیا میتونم ‌برای پست داک به آلمان برم؟

جواب:


 

سوالات متداول در زمینه ویزای تحصیلی آلمان

✅اخذ ویزای تحصیلی آلمان چگونه امکان پذیر است؟

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باید ابتدا از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید سپس به همراه سایر مدارک به سفارت آلمان مراجعه کنید.

✅تحصیل رایگان در آلمان چگونه امکان پذیر است؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان امکان پذیر است.

✅آیا تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

در مواردی می توان بدون ارائه مدرک زبان و به صورت مشروط پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان اخذ کرد ولی بهتر است برای افزایش شانس دریافت ویزا، مدرک زبان داشته باشید.

✅اقامت پس از تحصیل در آلمان چگونه امکان پذیر است؟

به دانشجو پس از پایان تحصیل در آلمان 18 ماه فرصت داده می شود تا در این کشور مشغول به کار شده و اقامت خود را به نوع کاری تبدیل کند.


 

_____________سخن پایانی در خصوص ویزای تحصیلی آلمان_____________

در این مقاله به ارزیابی علمی ویزای تحصیلی آلمان و موضوع اصلی و مهم آن نظیر: شرایط سنی و هزینه ویزای تحصیلی آلمان با مدرک دیپلم پرداختیم و تمامی جزئیات و شرایط مربوط به تحصیل در این کشور را توضیح دادیم. آلمان یکی از کشورهای قانونمند قاره اروپا می باشد. برخی از دانشگاه‌ های این کشور هر ساله موفق به کسب رتبه بالای جهانی می‌ شوند. تحصیلات عالیه در آلمان عمدتا توسط دولت تامین می‌شود. به همین ترتیب برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی به طور واقعی رایگان است. فارغ التحصیلان پس از یافتن کار، اقامت کاری دریافت می‌کنند و بعد از ۵ سال اقامت آنان به اقامت دائم تبدیل می شود. چنانچه پس از مطالعه مقاله ویزای تحصیلی آلمان در این زمینه و یا امور مهاجرتی سوالی داشتید، می توانید با دریافت مشاوره رایگان از کاردانان ارشد مؤسسه مشاوره های MIE پاسخ سوال خود را بیابید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه مقاله ویزای تحصیلی آلمان مطرح کنید. در صورت رضایت از مقاله فوق نظرات خود را با دادن ۵ ستاره درخشان اعلام کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رضا احمدیان
سلام خسته نباشید. ممنون از مقاله کامل و خوبتون. برای تحصیل پزشکی در آلمان راهنمایی میفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز برای تحصیل پزشکی شما باید یک دوره پیش پزشکی پشت سر بگذارید که در حال حاضر دانش آموزان با معدل بالا این شانس را دارند تا برای این دوره اقدام داشته باشند و پس از گذراندن دوره باید دانشجویان در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوند تا بتوانند برای رشته پزشکی اقدام داشته باشند.
افشین
سلام و عرض ادب . به نظر شما شرایط اخذ ویزای تحصیلی در آلمان 2022 تغییر خواهد کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در خصوص قوانین ویزای تحصیلی نمی توان موضوعی را پیش بینی نمود و باید منتظر اطلاع رسانی از طرف اداره مهاجرت کشور مقصد بود.
مهسا
آلمان برای تحصیل کشور مناسبی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
آلمان کشور بسیار پیشرفته و مدرنی هست که اینده کاری و شغلی شما پس از تحصیل در این کشور تضمین شده است و مزیت رایگان بودن تحصیل این کشور را برجسته کرده است.
zahra
سلام چنتا دانشگاه خوب المان رو معرفی می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تعداد دانشگاه های معتبر المان بسیار زیاد است برای مثال این دانشگاه ها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند:دانشگاه فنی مونیخ،دانشگاه، لودویگ ماکسیملیان مونیخ، دانشکاه روبرت کارلز هایدلبرگ، دانشگاه فنی KIT، دانشگاه هامبولت برلین،دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه فنی آخن
مهدی
اگر شرایط دریافت ویزای تحصیل رو داشته باشیم؟ چند وقته ویزا صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور میانگین25 زمان برای بررسی شرایط شما نیاز استدر نظر بگیریم.
hosein
شرایط اخذ ویزای تحصیلی در این کشور چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ارائه مدرک زبان آلمانی یا رسید ثبت نام آموزشگاه در صورتی که قصد دارید در دانشگاه انگلیسی زبان به تحصیل بپردازید باید باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. مدارک لازم برای اثبات تنعم مالی مبلغ 75 یورو برای پرداخت هزینه بررسی پرونده گواهی سلامت به همراه پاسپورت متقاضی آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی
امیررضا نوشاد
سلام سپاس از خدمات بینظریتون.امکان داره با شرایطی در المان تحصیل کرد و شهریه پرداخت نکرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ممنون از توجه شما.بله به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی المان رایگان است.
آهو
تحصیل رایگان در آلمان چگونه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در کشور آلمان اگر به زبان آلمانی تحصیل نمایید تقریبا تحصیل شما مجانی است و شهریه ای نمی پردازید.
آوا پور صالح
من دانشجوی لیسانس مهندسی شیمی در آلمان هستم چطوری باید برای خانوادمون ویزای همراه درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بعد از ورود به آلمان با گذشت 3 ماه برای همسر و فرزندان خود می توانید از طریق ویزای الحاق خانواده اقدام فرمایید.
پگاه آزادگان
سلام کم یه دختر12 ساله دارم که قصد دارم برای تحصیلات دبیرستان و کالج به آلمان بفرستم برای تحصیل چه مراحلی رو باید انجام بدم؟ اصلا امکان پذیر هست که قبل از دانشگاه در آلمان تحصیل داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در سنی که فرزندتان قرار دارند برای بوردینگ اسکلولها باید اقدام بکنید که هزینه تحصیل و زندگی آنها بالا 30 یا 35 هزاریورو در سال می باشد. اگر بتوانید همچین هزینه هایی را تقبل نمایید بلی امکان پذیر است.
سلیم حاتمی
سلام شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل در آلمان چگونه است؟ آیا می شود با حقوق دریافتی هزینه های زندگی دانشجویی را تامین کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با کار دانشجویی در المان به شما بابت هر ساعت کار بین9 الی11 یورو پرداخت می شود که اگر شغل و کار شما تخصصی باشد این مبلغ افزایش می یابد.
hasti
با سلام قصد تحصیل در آلمان را دارم و چون شرایط علمی خوبی دارم کی خواستم از بورسیه های دولتی این کشور استفاده کنم میشه بورسیه های دولتی این کشور را معرفی کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بورسیه تحصیلی DAAD بورسیه تحصیلی Erasmus
آرش فدوی
آیا با دریافت ویزای تحصیلی دانشجویان خارجی در آلمان اجازه کارکردن هم میتونن داشته باشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله دانشجویان اجازه کار کردن به صورت محدود را خواهند داشت که حقوق آنها بین ساعتی 9 تا11 یورو می باشد.
zhinoo
سلام هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان چطوری هست؟ من مدرکb2 آلمانی دارم ارشد مکانیک توی دانشگاه مونیخ درخواست دادم. برای تحصیل نیاز به پرداخت چه مقدار هزینه می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با داشتن مدرک زبان آلمانی و تحصیل به زبان آلمانی هزینه تحصیل رایگان می باشد شما تنها کافی است155 یورو پرداخت کنید.