تحصیل کارشناسی در آلمان

14 نظر

شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان ممکن است بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر باشد. از جمله شرایط کلی برای تحصیل کارشناسی در آلمان میتوان به این موارد نیز اشاره کرد. دانشجوان باید مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک معتبر دیگر را داشته باشند. اگر دیپلم شما معتبر نیست، ممکن است به انجام آزمون Feststellungsprüfung نیاز داشته باشید. داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، بسته به دانشگاه انتخابی شما باید یکی از مدارک را ارائه دهید. مدارک معروف زبان  آلمانی مانند TestDaF یا DSH است که باید نمره زبان شما در حد b2  باشد و برای زبان انگلیسی معمولاً IELTS یا TOEFL در حد نمره  6 مورد قبول است. از جمله شرایط عالی برای تحصیل در آلمان میتوان به این نکته اشاره کرد که بسیاری از دانشگاه های آلمان دروه های کار و تحصیل یا کار محور را ارائه می نمایند که دانشجویان علاوه بر فراگیری آموزش تئوری، در عمل نیز دانش خود را به کار می گیرند و این موضوع در آینده برای کاریابی و پیدا کردن شغل مناسب، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تحصیل کارشناسی در آلمان میتوانید از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین موسسه بهره مند شوید. 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل مجانی در آلمان


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل مجانی در آلمان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجویان فارغ التحصیل لیسانس در آلمان

مراحل پذیرش تحصیل کارشناسی در آلمان

پذیرش در دانشگاه‌های آلمان برای مقطع کارشناسی شامل مراحل زیر است.

 1. انتخاب رشته و دانشگاه: انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر از مراحل اولیه است. و شما میتوانید بر اساس علاقه‌ و هدف‌ دانشگاه و رشته مورد نظر خود را اتنخاب کنید.
 2. آماده‌سازی مدارک: مدارک مورد نیاز معمولاً شامل مدرک دیپلم دبیرستان، مدارک زبان مورد نیاز (مثل TestDaF یا DSH) برای زبان آلمانی و(مانند IELTS یا TOEFL) برای زبان انگلیسی ارائه دهید.
 3. ثبت نام آنلاین: بعد از آماده‌سازی مدارک، باید به صفحه ثبت نام آنلاین دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را انجام دهید.
 4. پرداخت هزینه ثبت نام: ممکن است برخی از دانشگاه‌ها هزینه ثبت نام را از شما درخواست کنند.
 5. ارسال مدارک: مدارک مورد نیاز را باید به دانشگاه ارسال کنید. این ممکن است شامل مدرک دیپلم، مدارک زبان، رزومه وتوصیه نامه باشد. همچنین ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از شما خواسته باشند تا مدارک رسمی ترجمه شده  را ارائه دهید.
 6. آزمون و مصاحبه : بعضی از دانشگاه‌ ها برای رشته‌ ها یا دانشجویان ممکن است بخواهند آزمون ورودی بدهند یا در مصاحبه شرکت کنند.
 7. اعلام نتایج: پس از اتمام فرآیند ارسال مدارک و انجام هر گونه آزمون یا مصاحبه، دانشگاه نتیجه پذیرش را به شما اعلام می‌کند.
 8. ثبت نام نهایی: در صورت قبولی، شما باید مراحل ثبت نام نهایی را انجام دهید. این ممکن است شامل پرداخت شهریه، ارائه مدارک اضافی و اخذ ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل کارشناسی در آلمان

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های آلمان ممکن است با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت باشد اما مدارک کلی برای پذیرش شامل موارد زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم دبیرستان
 • ارائه مدارک هویتی 
 • ارائه پاسپورت با اعتبار بالای 6 ماه
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی (تمکن لازم برای 1 سال زندگی که به ازای هر ماه 1200 یورو می باشد)
 • 2 قطعه عکس
 • اخذ بیمه دانشجویی و ارائه مدارک مربوطه
 • توصیه نامه در صورت لزوم

هزینه تحصیل کارشناسی در آلمان

بسته به دانشگاهی که شما عزیزان قصد تحصیل در آن را دارید، هزینه های تحصیل بسیار متغیر می باشد. همانطور که بیان نمودیم تحصیل در دانشگاه هایی که بودجه آنها توسط دولت تامین می گردد رایگان و بدون هزینه باشد. در جدول ذیل سعی نموده ایم هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های کشور آلمان را بیان نماییم:

 

نام دانشگاه

هزینه تحصیل

زبان تدریس در دانشگاه

دانشگاه Potsdam

رایگان

آلمانی

داشگاه Rosenheim Technical

رایگان

انگلیسی

دانشگاه علمی و کاربردی SRH

هر ترم 4500 یورو

انگلیسی

دانشگاه علمی و کاربردی Mittweide

رایگان

انگلیسی

دانشگاه علمی و کاربردی worms

رایگان

انگلیسی

دانشگاه علمی و کاربردی برلین

3960 یورو هر ترم

انگلیسی

دانشگاه بامبرگ

رایگان

انگلیسی و آلمانی

دانشگاه Furtwangen

هر ترم 1500 یورو

انگلیسی و آلمانی

دانشگاه htw برلین

رایگان

انگلیسی

دانشگاه Jacobs برمن

هر ترم 10 هزار یورو

انگلیسی

شرایط بورسیه تحصیل آلمان در مقطع لیسانس

بورسیه های تحصیلی که عمدتا به دانشجویان با رزومه علمی بسیار قوی اعطا می گردد، در کشور آلمان به دلیل ارائه شدن تحصیل رایگان محدود تر می باشد. تعداد و تنوع بورسیه های تحصیلی عمدتا برای مقاطع آموزش عالی بیشتر می باشد و افرادی که دارای پیشینه تحقیقی مناسبی هستند و معدل بالایی دارند یا در پروژه های علمی فعالیت داشته اند می توانند درخواست خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی ارائه نمایند. یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در آلمان بورسیه DAAD می باشد که به دانشجویان مقطع لیسانس مبلغ 850 یورو ماهیانه پرداخت می نماید. بورسیه های بنیاد کنراد آدناور در آلمان نیز یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در آلمان می باشد. مبلغ این بورسیه نیز 850 یورو در ماه برای مدت 2 سال می باشد.

شرایط تحصیل رایگان کارشناسی در آلمان

دانشگاه ها در آلمان هم خصوصی و هم دولتی می باشند. دانشگاه های خصوصی آلمان که معمولا به زبان انگلیسی هستند، هزینه تحصیل اخذ می نمایند ولی دانشگاه های دولتی در آلمان از دانشجویان هزینه تحصیل اخذ نمی نمایند و به صورت رایگان می باشند. دانشجویانی که دارای سطح زبان آلمانی مناسبی هستند (B2) می توانند به صورت رایگان از دانشگاه های دولتی پذیرش مستقیم دریافت نمایند که همانطور که ذکر نمودیم بایستی دارای یک سال سابقه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند. چنانچه سطح زبان آنها ضعیف تر و بدون سابقه دانشگاهی باشند می توانند برای دوره های یک ساله قبل از دانشگاه اقدام نموده و پس از گذراندن آن وارد دانشگاه های رایگان گردند که معمولا این دوره های یک ساله شامل هزینه می باشد.

رشته‌های تحصیلی مقطع لیسانس در آلمان

یکی از شاخصه های اصلی دانشگاه های آلمان، ارائه طیف وسیعی از رشته ها و برنامه های تحصیلی می باشد. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی به صورت وسیعی سرمایه گذاری در دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی در آلمان انجام داده است و امروزه رشته های مهندسی در دانشگاه های آلمان ارزش ویژه ای دارند. با این حال برنامه های تحصیلی زیادی در دانشگاه های آلمان ارائه می شود که در بسیاری از رشته ها مانند پزشکی و داروسازی سرآمد می باشند. علاوه بر این رشته های تحصیلی جدید بر اساس پیشرفت های علمی صورت گرفته مانند مطالعات در زمینه کهکشان ها و... در حال ظهور هستند. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آلمان از نظر ساختار و نحوه ارائه به دانشجویان نیز بسیار مدرن می باشند. در جدول ذیل بهترین و پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی که در دانشگاه های آلمان ارائه می گردد بیان گردیده است:

پردرآمدترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در آلمان

مهندسی برق

حقوق

مهندسی مکانیک

مهندسی صنایع

علوم کامیپوتر

مهندسی مواد

تجارت و علوم اقتصادی

علوم طبیعی( شیمی، فیزیک، زیست شناسی و...)

معماری

روانشناسی

زمین شناسی

علوم سیاسی

فیزیوتراپی

طراحی

شرایط سنی تحصیل کارشناسی در آلمان

همانطور که می دانید دانشگاه ها یا مراکز علمی و آموزشی معمولا برای جذب دانشجو محدودیت سنی خاصی تعریف نمی کنند و دانشجویانی که سن بالاتر از 18 سال دارند می توانند برای تحصیل در دانشگاه های دولتی، خصوصی، علمی کاربردی و... اقدام نمایند. ولی با توجه به اینکه عزیزانی که تصمیم به تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند بایستی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند، شرایط سنی و گپ تحصیلی جهت اخذ ویزا بسیار مهم است. بنابراین چنانچه فاصله زمانی دانشجویان از زمان فارغ التحصیلی تا لحظه ای که اقدام می نمایند زیاد باشد (برای مقطع لیسانس تا 3 سال گپ تحصیلی مورد پذیرش است و برای کارشناسی ارشد تا 5 سال) شانس اخذ ویزای تحصیلی کاهش پیدا می کند.

شرط معدل تحصیل کارشناسی در آلمان

هر دانشگاهی برای پذیرش دانشجو سیاست ها و الزامات خاص خود را دارد و دانشجویان بایستی بر حسب نیازمندی دانشگاه مربوطه مدارک لازم را ارائه نمایند. علاوه بر سطح زبان، معدل نیز یکی از مواردی است که در رزومه تحصیلی دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. در بسیاری از دانشگاه های آلمان دانشجویان در صورتی امکان تحصیل دارند که معدل بالای 15 را بتوانند ارائه نمایند. بنابراین دانشجویانی که معدل بالای 15 دارند شانس خوبی جهت اخذ پذیرش خواهند داشت. البته در برخی از دانشگاه ها دانشجویان بایستی معدل بالاتری داشته باشند. به طور مثال برای تحصیل رشته های علوم پزشکی معدل دانشجویان بایستی بسیار بالا باشد.

مدت زمان تحصیل لیسانس در آلمان 

قطعا طول دوره تحصیل دید دانشجویان را برای میزان هزینه هایی که بایستی در نظر بگیرند بازتر می کند و دانشجویان بهتر می توانند در خصوص تحصیلات خود تصمیم گیری نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان عموما 6 ترم (3 سال) تا 8 ترم (4 سال) می باشد. با این وجود کمتر از 20 درصد دوره های لیسانس بیشتر از 3 سال به طول می انجامد. بنابراین با توجه به رایگان بودن هزینه های تحصیل در آلمان، هزینه زندگی نیز به دلیل طول دوره تحصیلی کوتاه مقرون به صرفه می باشد. البته در بعضی از کشور های دنیا مانند انگلستان این امکان وجود دارد که دانشجویان در مدت 3 سال مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را نیز دریافت نمایند

تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی

همانطور که در قسمت های پیشین نیز بیان داشتیم، تحصیل کارشناسی در آلمان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. اگر چه تحصیل به زبان آلمانی در این کشور رایگان می باشد ولی این امکان نیز وجود دارد که دانشجویان در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی نیز تحصیل رایگان در آلمان داشته باشند یا در برخی از دانشگاه ها هزینه مناسب و کمی از دانشجویان اخذ می گردد. عموما دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی بایستی سطح زبان آیلتس 6 را ارائه نمایند. در جدول ذیل به دانشگاه هایی که در مقطع لیسانس برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند را لیست نموده ایم:

دانشگاه های ارائه دهنده برنامه های لیسانس به انگلیسی در آلمان

دانشگاه Bayreuth

دانشگاه علمی و کاربردی SHR

دانشگاه علمی و کاربردی Mittweida

دانشگاه علمی و کاربردی Worms

دانشگاه علمی و کاربردی برلین

کالج بارد برلین

دانشگاه علمی و کاربردی Hochschule Fresenius

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل لیسانس در آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی صورت می پذیرد و عموما دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس را دارند بایستی مدرک زبان ایلتس 6 را ارائه نمایند. همچنین امکان ارائه مدرک تافل نیز وجود دارد و در برخی از دانشگاه ها گواهی زبان کمبریج نیز مورد پذیرش می باشد. همچنین برای تحصیل به زبان آلمانی عموما مدرک زبان B2 آلمانی مورد نیاز می باشد. البته در برخی از رشته ها مانند رشته پزشکی، دندانپزشکی، حقوق و... دانش زبان آلمانی بایستی در سطح C1 آلمانی باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی را دارند بایستی مدرک زبان گوته یا DSH یا TESTDAF و... را ارائه نمایند.

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل لیسانس

اگرچه یکی از دلایل اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل کارشناسی در آلمان رایگان بودن دانشگاه های این کشور می باشد ولی کیفیت دانشگاه ها و شرایط مطلوب آموزشی در این کشور نیز از دلایلی می باشد که دانشجویان را برای تحصیل در آلمان ترغیب می نماید. شایان ذکر است تعداد سه تا از دانشگاه های کشور آلمان در رتبه بندی بین المللی در جمع 100 دانشگاه اول دنیا قرار گرفته است. در جدول زیر سعی نموده ایم بهترین دانشگاه های کشور آلمان را برای علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان بیان نماییم و رتبه آن را در دنیا بیان نماییم:

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در دنیا در سال 2022

دانشگاه فنی مونیخ

50

دانشگاه هایدلبرگ

63

دانشگاه Ludwig-Maximilians مونیخ

64

دانشگاه Freie

127

دانشگاه هومبولت برلین

128

موسسه فناوری کارلسروهه KIT

136

دانشگاه فنی برلین TU

159

دانشگاه RWTH آخن

165

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

172

دانشگاه Eberhard Karls

177

مزایای تحصیل کارشناسی در آلمان

کشور آلمان از نظر هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی از مقرون به صرفه ترین کشورهای دنیا شناخته می گردد و ازهمین رو دانشجویان بسیار زیادی برای تحصیل در کارشناسی آلمان یا مقاطع آموزش عالی اقدام می نمایند. کیفیت نظام آموزشی در این کشور بسیار بالاست و دانشگاه طیف بسیار وسیعی از فرصت های تحصیلی را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی برای دانشجویان ایجاد می نماید. یکی از مزایای دیگر تحصیل در المان، امکان کاریابی پس از تحصیل می باشد. چراکه دانشجویان به مدت 18 ماه فرصت خواهند داشت که با پیدا کردن کار، اقامت این کشور را اخذ نمایند و با توجه به صنعتی بودن این کشور و نرخ بیکاری پایین آن شانس کاریابی بسیار بالا خواهد بود. همچنین از دیگر مزایای تحصیل کارشناسی در آلمان این است که اخذ اقامت دائم المان پس از 2 سال کار کردن میسر می گردد.

تقویم تحصیلی لیسانس در آلمان

یکی از موضوعات اساسی برای اپلای تحصیلی، موضوع ددلاین دانشگاه ها می باشد. به صورت کلی دانشگاه ها هر کدام بازه زمانی خاصی را برای بررسی درخواست های دانشجویان که با ارسال اپلیکیشن می باشد در نظر می گیرند و دانشجویان بایستی قبل از ددلاین دانشگاه برای پذیرش تحصیلی اقدام نمایند. بنابراین هر کدام از دانشگاه ها تقویم تحصیلی خاص خود را دارند. در جدول ذیل سعی نموده ایم ددلاین برخی از بهترین دانشگاه های آلمان را بیان نماییم:

اسامی دانشگاه های برتر آلمان

ددلاین دانشگاه های آلمان ۲۰۲۲ ترم زمستان

ددلاین دانشگاه های آلمان ۲۰۲۲ ترم تابستان

دانشگاه برلین

ترم بهار 1 آوریل

ترم پاییز 1 نوامبر

دانشگاه کلن

20 آگوست

15 ژانویه

دانشگاه هایلدبرگ

1 آوریل

1 مارس

دانشگاه فنی برلین

15 جولای، 31 آگوست

15 ژانویه، 28 فوریه

موسسه فناوری کارلسروهه

15 جولای

30 آوریل

دانشگاه گوتینگن - گئورگ – آگوست

15 جولای

15 ژانویه

دانشگاه فنی مونیخ

31 می

31 اکتبر

دانشگاه بون

20 آگوست

15 ژانویه

دانشگاه هامبورک

15 جولای

15 ژانویه

لودویگ

15 جولای

15 ژانویه

کار دانشجویی در آلمان در مقطع کارشناسی

مسیرهای زیادی وجود دارد که دانشجویان با کار پاره وقت بتوانند هزینه زندگی در آلمان را جبران نمایند. به عنوان مثال دانشجویان می توانند به عنوان دستیار آموزشی، لیدر تورهای خصوصی، گارسن و... کار کنند یا در محیط دانشگاه در قسمت های مختلف مانند سایت، کتابخانه و... مشغول به کار در المان شوند. دانشجویان بین المللی اجازه دارند به مدت 240 روز در سال به صورت پاره وقت یا 120 روز به صورت تمام وقت کار کنند، ولی آنها نمی توانند به عنوان فریلنسر یا خویش فرما مشغول به کار گردند. همچنین دانشجویان بایستی مجوز کار را از آژانس استخدام فدارل و دفتر خارجی ها دریافت نمایند. لازم به توضیح است دانشجویانی که دوره های کالج زبان یا دوره پیش از دانشگاه را می گذرانند، می توانند در محیط بیرون از دانشگاه نیز کار کنند. میانگین درآمدی که دانشجویان می توانند کسب نمایند ساعتی در حدود 9.82 یورو است. البته در شهرهای مونیخ و هامبورگ درامد ها بالاتر می باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس

همانگونه که بیان نمودیم دانشجویان بعد از اخذ پذیرش دانشگاه بایستی برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان بایستی برای ویزای تحصیلی به منظور تحصیل کارشناسی در آلمان داشته باشند، تمکن مالی مناسب می باشد. از سال 2021 به بعد دانشجویان برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در المان بایستی اثبات نمایند که حداقل مبلغ 10332 یورو به عنوان تمکن مالی دارند و این مبلغ در حساب آنها در کشور آلمان مسدود می گردد. از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • فرم های تکمیل شده
 • آخرین مدارک تحصیلی و ریزنمرات آنها
 • بیمه نامه سلامتی
 • پاسپورت معتبر
 • دو عکس استاندارد
 • مدرک زبان آلمانی یا اگلیسی
 • نامه تمکن

شرایط ویزای همراه برای دانشجویان کارشناسی در آلمان

افرادی که قصد دارند برای تحصیل کارشناسی در آلمان اقدام نمایند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه نمایند. دو حالت برای اخذ ویزای همراه بسته به شرایط دانشجو وجود دارد. اگر دانشجویان در آلمان مشغول به تحصیل باشند، می توانند در طی مدت 3 ماه از اقامت خود برای همراهان خود اقدام نمایند و برای این منظور بایستی اثبات نمایند تمکن مالی مناسب، محل سکونت مناسب برای خانواده و وابستگان خود را دارند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که دانشجویان قبل از وارد شدن به آلمان برای وابستگان خود اقدام نمایند. لازم به توضیح است که ازدواج متقاضیان بایستی قبل از دریافت ویزای تحصیلی انجام گرفته باشد. همسر نیز بایستی در سطح A1 آلمانی مدرک زبان داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل کارشناسی در آلمان

یکی از مهم ترین دلایل دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی پیدا کردن کار و اخذ اقامت می باشد. کشور آلمان نیز جز کشورهایی است که این امکان را برای دانشجویان فراهم نموده است. دانشجویان علاقه مند به تحصیل کارشناسی در آلمان پس از اتمام تحصیل می توانند به مدت 18 ماه اقامت پس از تحصیل در آلمان دریافت نمایند و در این مدت بتوانند با کارفرمایان مختلف بر حسب شرایط خود مصاحبه نمایند و با دریافت پیشنهاد شغلی بتوانند اقامت کاری آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت نمایند. لازم به توضیح است افرادی که در آلمان مشغول به کار می شوند پس از 2 سال می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند. در نمودار ذیل میزان نرخ بیکاری این کشور در سال 2022 بیان گردیده است.


سوالات متداول

✔️ شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان چیست؟

دانشجویانی که تحصیلات دیپلم خود را به اتمام رسانده اند و به مدت 1 سال در ایران در دانشگاه تحصیل نموده اند می توانند با ارائه مدرک B2 آلمانی برای اخذ پذیرش مستقیم دانشگاه اقدام نمایند، یا با صرف داشتن دیپلم برای دوره های کالج اقدام کنند.

✔️ حداقل مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور چیست؟

برای پذیرش در کالج های پیش از دانشگاه مدرک B1 و برای اخذ پذیرش مستقیم از دانشگاه مدرک B2 آلمانی مورد نیاز است.

✔️ میزان هزینه های تحصیل در آلمان چقدر است؟

دانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان است و برخی از دانشگاه های خصوصی هزینه نسبتا کمی برای تحصیل اخذ می نمایند.

✔️ ایا امکان اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل وجود دارد؟

بلی، این امکان وجود دارد که دانشجویان در فرصت 18 ماهه بعد از تحصیل با پیدا کردن کار اقامت این کشور را اخذ نمایند.

سخن پایانی

تحصیل کارشناسی در آلمان، شرایط و الزامات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی در آلمان و نحوه رسیدن به اقامت دائم المان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که ذکر کردیم کشور آلمان از مقرون به صرفه ترین کشور جهان برای تحصیل دانشجویان می باشد و با توجه به صنعتی بودن و با وجود پیشرفت های بسیار زیاد در فناوری های جدید، مکانی بسیار ایده آل برای جویندگان کار می باشد. افرادی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل می گردند به مدت یکسال و نیم فرصت خواهند داشت که کار مورد نظر خود را پیدا کنند. افرادی که نیز به مدت 2 سال به عنوان نیروی کار ماهر در آلمان کار می کنند، می توانند اقامت دائم آلمان را اخذ نمایند. امیدواریم شما عزیزان از طریق این مقاله اطلاعات کافی در خصوص تحصیل کارشناسی در آلمان را کسب نموده باشید. در صورت داشتن پرسش نیز می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید. در قسمت دیدگاه نیز می توانید سوالات خود را مطرح فرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بپرسم هزینه تحصیل کارشناسی رشته هوا وفضا در المان چقدر هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. متشکرم از لطف شما، تحصیل به زبان آلمانی در این رشته می تواند برای شما رایگان باشد.
مهرداد
سلام وقت بخیر آیا امکان ورود به دانشگاه آلمان از طریق کالج زبان بدون مدرک زبان هست؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما می توانید ابتدا دوره زبان بگذرانید و پس از آن وارد دانشگاه شوید ولی پذیرش و ویزا برای دوره های زبان به شرایط سنی بستگی خواهد داشت.
میلاد اکبری
سلام، امکانش وجود داره که من با سن 22 سال برای دوره لیسانس به زبان انگلیسی در آلمان اقدام کنم و با زبان در حد آیلتس 5.5 بتونم مشغول به تحصیل بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شرایط شما برای تحصیل در آلمان مناسب است و شانس دریافت پذیرش و ویزا برای تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
Aslan
سلام وقت بخیر من میخوام واسه تحصیل المان اقدام کنم. همسرم مدرک زبان آلمانی نداره ولی در سطح ب۱ بلده. به نظر شما با این شرایط میتونه اونجا کار پیدا کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله در صورتی که مهارت های فنی داشته باشند شانس کار خوبی در محیط خواهند داشت.
جوادی
سلام وقت بخیر ، ایا امکان تحصیل کارشناسی مهندسی کامپبوتر با مدرک دئولینگو‌ در المان وجو داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل وجود دارد اما باید مدرک شما معادل آیلتس 6 باشد و ممکن است برخی از دانشگاه ها نیز دولینگو را نپذیرند.
Mina
سلام وقت بخیر تمکن مالی المان چند ماه در حساب باید بمونه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حدود ۳ تا ۴ ماه
دهقانی
سلام وقتتون بخیر من متولد ۱۳۶۸ هستم. مجردم و آلمانی رو در حد A2 بلدم شهریه رشته مدیریت چقدر هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان و دانشگاه های بین المللی حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد.
صدف
سلام وقتتون بخیر برای رشته طراحی با معدل ۱۷ و آلمانی در حد a2 شانس پذیرش هست؟ ممنون میشم میزان تمکن رو هم بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. معدل شما مناسب است اما سطح زبان شما باید تقویت شود. میزان تمکن مورد نیاز حدود 1200 یورو در ماه است.
الهام
هزینه زندگی برای یک نفر دانشجو چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به مجل زندگی شما از ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو متغیر است.
روشن
سلام وقت بخیر ، ایا امکان تحصیل کارشناسی مهندسی کامپبوتر با مدرک دولینگو در المان وجود داره؟ و اینکه من الان ۲۹ سالمه اشکالی نداره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در صورتی که مدرک تحصیلی شما دیپلم می‌باشد گپ تحصیلی زیادی دارید و ریسک ویزای شما بالا می باشد.
دیبا اسفندیاری
عرض ادب بنده ۳۴ سالمه و کارشناسی برق دارم. ایا امکان اینو دارم با زبان المانی در سطح ب ۱ برای ارشد تو دانشگاه های دولتی المان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور باید حداقل مدرک زبان آلمانی B2 داشته باشید.
شاکری
سلام وقت بخیر من دیپلم دارم ۲۰ سالمه کنکور سراسری رشته کامپیوتر قبول شدم برای دانشگاه های دولتی آلمان چه سطحی از زبان المانی رو باید داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بدون مدرک زبان نیز امکان اخذ پذیرش از کالج وجود دارد.
شوشی
سلام وقتتون بخیر برای تحصیل رایگان میشه با زبان انگلیسی تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، برخی از دانشگاه های دولتی آلمان به زبان انگلیسی و رایگان هستند.
Shahin
سلام من میخواستم برای تحصیل در آلمان برای دانشگاه های دولتی اقدام کنم برای رشته کامپیوتر آیا نیاز به آزمون ورودی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به شرایط شما و دانشگاه مدنظرتان بستگی دارد و بهتر است شرایط خود را با مشاورین در میان بگذارید. 02149196000
مشاوره رایگان