مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

19 مهر 1400 7 نظر

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل، شرايط تحصيل در کشور آلمان، روش هاي اخذ اقامت پس از تحصيل در کشور آلمان، شرایط مهاجرت تحصیل آلمان 2021 و شرط معدل برای تحصیل در آلمان در اين مقاله به صورت علمي مورد بررسي قرار مي گيرد. روش هاي مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل چيست؟ هزينه هاي تحصيل و زندگي در آلمان چه مقدار است؟ چگونه مي توان پس از تحصيل در کشور آلمان، اقامت اين کشور را دريافت کرد؟ ما قصد داريم در اين مقاله به تمامي سوالات شما عزيزان در اين خصوص پاسخ دهيم. مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل، يکي از پرطرفدارترين روش هاي مهاجرتي مي باشد که بسيار مورد استقبال متقاضيان قرار گرفته است. تحصيل به زبان آلماني در مقاطع مختلف تحصيلي آلمان رايگان است. در صورتي که قصد داريد در خصوص مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل اطلاعات بيشتري داشته باشيد مي توانيد به وب سايت موسسه حقوقي ملک پور (MIE اتريش) مراجعه فرماييد و از طريق تکميل فرم تماس و يا برقراري تماس تلفني با اين مجموعه، شرايط خود را براي مهاجرت تحصيلي به آلمان در يک مشاوره تلفني رايگان بررسي نماييد.

تماس با ما

 

زندگی در آلمان و شرایط مهاجرت تحصیل آلمان 2021

آلمان کشوري در اتحاديه اروپا و عضو اتحاديه شنگن است. اين کشور با کشورهاي اتريش و سوئيس هم مرز است و هفتمين کشور بزرگ اتحاديه اروپا محسوب مي شود. اين کشور 83 ميليون نفر جمعيت دارد و دومين کشور پرجمعيت اروپا را تشکيل مي دهد. پايتخت اين کشور، شهر برلين است و شهر فرانکفورت به عنوان پايتخت اقتصادي اين کشور شناخته مي شود. کشور آلمان از لحاظ اقتصادي بسيار قوي بوده و در سطح اتحاديه اروپا، برترين مي باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 

اين کشور چهارمين اقتصاد بزرگ دنيا از لحاظ توليد ناخالص ملي است. آلمان به عنوان يک کشور بسيار پيشرفته در دنيا، از لحاظ کيفيت زندگي، سلامت و امنيت داخلي بسيار پيشرفته بوده و دانشگاه هاي رايگان آن داراي شهرت جهاني مي باشند. البته به منظور مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل رايگان در دانشگاه هاي اين کشور و شرایط مهاجرت تحصیل آلمان 2021، حتماً بايستي مدرک زبان آلماني ارائه شود و تدريس به زبان آلماني خواهد بود. در صورتي که افراد به زبان انگليسي تسلط داشته باشند مي توانند در دانشگاه هاي خصوصي اين کشور تحصيل کنند که همراه با پرداخت شهريه خواهد بود.

 

شرایط تحصیل در آلمان 2021

همانطور که اشاره کردیم کشور آلمان شامل مدارس و دانشگاه های معتبری بوده و همه ساله دانشجویان و دانش آموزان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. در ادامه قصد داریم تا شما را با شرایط تحصیل در آلمان 2021 آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در آلمان 2021 در تمامی مقاطع تحصیلی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع مدارس

در مورد مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مدارس بايد گفت که مقاطع تحصيلي در مدارس اين کشور انواع مختلفي دارند و بسته به شرايط دانش آموزان متفاوت مي باشند. در کشور آلمان دانش آموزان مي بايست از سن 6 سالگي وارد مدرسه شده و پس از تحصيل در مقطع ابتدايي، بسته به نمرات خود به تحصيل در مدارس بپردازند. دانش آموزاني که به نسبت نمرات پايين تري دارند مي توانند در مدارس فني حرفه اي به نام Hauptschule تحصيل نمايند. دانش آموزاني که نمرات عالي کسب کرده اند مي توانند در مدارس gymnasium تحصيل کرده و در حين تحصيل، خود را براي يک آزمون ورودي آماده نمايند که بتوانند براي ادامه تحصيل به دانشگاه هاي عالي اين کشور راه پيدا کنند. مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل رايگان در مدارس براي دانش آموزان بين المللي ممکن نمي باشد و علاقمندان به تحصيل در مدارس اين کشور مي بايستي جهت تحصيل در مدارس خصوصي اقدام نمايند. شانس اخذ ويزاي تحصيلي آلمان براي دانش آموزان بالاي 12 سال بالاتر خواهد بود.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺تحصیل در مدارس آلمان🔺

 

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع کارشناسي

براي مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع کارشناسي افراد مي بايست يا مدرک زبان آلماني و يا مدرک آيلتس ارائه دهند. به منظور مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل رايگان در دانشگاه هاي اين کشور بايد مدرک B1 آلماني ارائه شود و تحصيل به زبان آلماني انجام گيرد. تحصيل در دانشگاه هاي انگليسي زبان آلمان نيز با مدرک آيلتس 6 آکادميک امکان پذير است. در ضمن براي افرادي که قصد اقدام براي مقطع کارشناسي را دارند، اين نکته بسيار با اهميت است که نمي بايست مدت زمان زيادي از اخذ مدرک ديپلم متقاضي گذشته باشد؛ زيرا در صورتي که گپ تحصيلي بالا باشد، شانس دريافت ويزاي تحصيلي آلمان بسيار کم است. هزينه تحصيل در آلمان در 2021 در دانشگاه هاي دولتي آلمان، بسيار کم مي باشد؛ اما کاملاً رايگان نيز نيست. به صورت تقريبي هزينه تحصيل در آلمان در 2021 در دانشگاه هاي دولتي، حدود 800 يورو در سال مي باشد که مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل رايگان محسوب مي شود. طول دروه تحصيل در مقطع کارشناسي 4 سال است و دانشجويان مي توانند در حين تحصيل به کار پاره وقت مشغول شوند.

 

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد

به منظور تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد در کشور آلمان لازم است که گپ تحصيلي بيشتر از 4 يا 5 سال نباشد. همانطور که گفته شد گپ تحصيلي بالا شانس ويزا را کاهش مي دهد. در ضمن دانشگاهي که شخص در ايران در آن تحصيل کرده است، اهميت بسياري دارد؛ زيرا دانشگاه هاي آلمان مدرک دانشگاه هاي پيام نور يا برخي از دانشگاه هاي فني و حرفه را به راحتي نمي پذيرند. طول دوره کارشناسي ارشد بسته به نوع رشته و دانشگاه از 1 سال تا 2 سال متغير است. افرادي که قصد مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد را دارند مي بايست مدارک آن ها توسط سازمان akademisches auslandsamt مورد ارزيابي قرار گيرد. اين سازمان مدارک تحصيلي افراد را ارزيابي کرده و در صورت تأييد، شخص مي تواند براي تحصيل از دانشگاه پذيرش بگيرد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺تحصیل پزشکی در آلمان🔺

در صورتي که قصد ادامه تحصيل داشته باشيد و علي رغم اين که به دنبال تحصيل در يک کشور پيشرفته با دانشگاه هاي معتبر هستيد، از شرايط تحصيل در آلمان برخوردار نيستيد، مي توانيد براي تحصيل در کشور هلند اقدام نماييد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺تحصيل در هلند🔺

 

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع دکتري

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در مقطع دکتري، کمي متفاوت تر و سخت تر از مقاطع ديگر است. زيرا دانشگاه ها به راحتي اجازه پذيرش به متقاضيان تحصيل مقطع دکتري نمي دهند و افراد براي اني امر بايستي از رزومه تحصيلي بسيار خوبي برخوردار بوده و در دانشگاه سوپروايزر پيدا کنند تا بتوانند از اين طريق مورد مصاحبه قرار گيرند.معمولاً افراد 2 بار مصاحبه مي شوند. همچنين داشتن مقالات ISI و نمرات بالا، بسيار داراي اهميت مي باشد. به افرادي که هنوز فرصت نکرده اند رزومه تحصيلي قابل قبولي ارائه دهند، پيشنهاد مي شود که براي دوره ارشد مجدد اقدام نمايند تا بتوانند با سهولت بيشتري وارد مقطع دکتري شوند. تحصيل در مقطع دکتري عموماً در تمام دانشگاه هاي دنيا به زبان انگليسي است و نمره زبان بالا (آيلتس 7) نياز دارد. معمولاً افراد براي پذيرش و تحصيل در مقطع دکتري، روزمه خود را براي استادي ارسال مي نمايند که در زمينه تحصيلي دانشجو و امور تحقيقاتي وي در حال فعاليت باشد. در صورتي که روزمه تحصيلي متقاضي مورد بررسي و تأييد قرار گيرد، وقت مصاحبه براي وي تعيين مي شود.

 

کشور اتريش نيز داراي زبان رايج آلماني بوده و دانشگاه هاي آن از شهرت جهاني برخوردار مي باشند. به منظور کسب اطلاعات بيشتر پيرامون تحصيل دکتري در اين کشور مي توانيد به مقاله ذيل مراجعه نماييد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺شرایط تحصیل در مقطع دکتری🔺

 

تحصیل رایگان در آلمان با اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان معمولاً به دانشجويان نخبه تعلق مي گيرد و افرادي مي توانند براي بورسیه تحصیلی آلمان اقدام کنند که رزومه تحصيلي خيلي قوي داشته باشند. مهاجرت به آلمان ازطریق تحصیل رایگان در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی آلمان در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد سخت تر از دوره دکتري است. افرادي که طي دوره تحصيلي خود کارهاي تحقيقاتي زيادي انجام دادند و چندين مقاله ISI دارند. همچنين نمرات بالايي دارند و مي توانند نمره زبان بالا در حد آيلس 7 ارائه دهند شرايط خوبي براي بورسيه تحصيلي خواهند داشت و شانس بالايي دارند. در کشور آلمان بورسيه تحصيلي انواع مختلفي دارد:

 • بورسيه تحصيلي Mailcheck: اين نوع بورسيه در مقطع کارشناسي ارائه مي شود و هزينه هاي تحصيل را تا سقف ماهيانه 1500 دلار تقبل مي کند.
 • بورسيه تحصيلي فردريش ايبرت: اين نوع بورسيه براي مقطع کارشناسي ارشد است و هزينه هاي تا سقف ماهي 100 يورور را پرداخت مي کند.
 • بورسيه stipendiumplus: اين نوع بورسيه براي مقطع دکتري است و هزينه ها را تا سقف ماهي 1400 يورو پرداخت مي کند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺بورسیه تحصیلی آلمان🔺

 

هزينه هاي تحصيل و زندگي در آلمان

هزينه هاي تحصيل و زندگي در کشور آلمان سوال خيلي از شما عزيزان است. همانطور که توضيح داده شد براي مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل و تحصيل به زبان آلماني در دانشگاه هاي اين کشور هزينه اي پرداخت نمي شود و دانشگاه تقريبا رايگان است. اما در صورتي که بخواهيد به زبان انگليسي تحصيل کنيد بايد شهريه پرداخت شود. براي تحصيل در مقطع کارشناسي شهريه هاي دانشگاه معمولاً بين 12 تا 15 هزار يورو بسته به دانشگاه، شهر و رشته شما متغير است. در مقطع کارشناسي ارشد هزينه هاي معمولاً کمي بيشتر است، البته باز بستگي به رشته و دانشگاه انتخابي شما دارد. اين هزينه ها معمولاً بين 15 تا 20 هزار يورو مي باشند. براي تحصيل در مقطع دکتري نيز شهريه دانشگاه مانند مقطع کارشناسي ارشد است. البته دانشجويان بسته به مقطع تحصيلي اجازه انجام کار پاره وقت دارند و اين کار مي تواند تا حدي هزينه هاي دانشگاه و زندگي را در بر بگيرد. هزينه هاي زندگي در قالب يک جدول به نمايش درآمده و شما مي توانيد با مشاهده آن تا حدودي هزينه هاي زندگي در اين کشور را تخمين بزنيد.

 

موارد

مبلغ به يورو

يک وعده غذاي يک نفره در يک رستوران معمولي

10

يک ليتر شير

0.74

يک کيلوگرم برنج

2.15

12 عدد تخم مرغ

1.90

يک کيلو گرم سيب زمين

1.21

يک کيلو گرم سينه مرغ

8.01

هزينه تاکسي با تعرفه نرمال

3.70

بليط يک طرفه وسايل نقليه عمومي

2.80

 

هزينه لازم براي خريد و اجاره مسکن در آلمان نيز در جدول زير نمايش داده شده است.

 

اجاره و خريد ملک در آلمان

قيمت به يورو

اجاره ماهيانه آپارتمان يک خوابه در مرکز شهر

750.76

اجاره ماهيانه آپارتمان يک خوابه خارج از مرکز شهر

563.04

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1.438.88

خريد هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

5.275.73

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان🔺

 

شرایط کار ضمن تحصیل و دانشجویی در آلمان

در مورد شرایط کار ضمن تحصیل و دانشجویی در آلمان بايد گفت،در حال حاضر براي ما ايرانيان مهاجرت امري پر هزينه است بنابراين اين که افراد بتوانند در حين تحصيل خود به کار کردن بپردازند امري ضروري و مهم محسوب مي شود. معمولاً دانشجويان پس از اين که وارد کشوري مي شوند بعد از گذشتن چند ماه و سازگاري با محيط و شرايط جديد، به کار پاره وقت مشغول مي شوند. کار در حين تحصيل مزاياي زيادي دارد از جمله اين که شخص مي تواند تا حدودي با کار کردن هزينه هاي زندگي را مديريت کند و همچنين افراد با ورود به محيط کار از سنين پايينتر، خيلي راحت تر با محيط جديد خو مي گيرند و مي توانند راحت تر ارتباط برقرار کنند. در ضمن اين تجربه مي تواند کار پيدا کردن بعد از تحصيل را نيز ساده تر نمايد. دانشجويان مي توانند در حين تحصيل 20 تا 30 ساعت در هفته کار کنند. در مقطع دکتري گاها افراد اجازه 40 ساعت کار در هفته را دارند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺کار ضمن تحصیل در آلمان🔺

 

تمکن لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای بسیاری از مخاطبین، این سوال پیش می آید که تمكن مالي ويزاي تحصيلي آلمان چقدر می باشد؟ آیا برای ارائه ی تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان مهم است که پولتان را در کدام بانک سپرده کنید؟ طبق تجربه ١٥ ساله ما و با توجه به آخرين تغييرات در قوانين آلمان در حال حاضر براي ويزاي كاري معادل ريالي 10322 يورو به نرخ يوروي آزاد بايد پول داخل حساب شما سپرده گردد. نکته جالب در این زمینه این است که براي ويزاي كاري يك هفته قبل از وقت سفارت هم پول را در حسابتان بگذارید، جهت ارائه ی پرینت حساب به سفارت کافیست. بدین صورت ديگر نگران كاهش ارزش پولتان هم نيستيد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺نامه تمکن مالی🔺

 

شرایط اخذ ویزای همراه آلمان

براي مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل بايد اين نکته را در نظر داشت که دانشجو مي بايست اول وارد کشور آلمان شود و کارت اقامت خود را دريافت کند، بعد از آن مي تواند براي الحاق به خانوده درخواست دهد و همسر و فرزندان زير 18 سال مي توانند به عنوان همراه، اقامت آلمان را دريافت کنند. اين مراحل در حدود 3 تا 4 ماه به طول مي انجامد. اين مقاله توسط موسسه حقوقي ملک پور تهيه شده و کپي برداري از آن غير قانوني است. در خواست براي تمام اعضاي خانواده به صورت هم زمان به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود زيرا ريسک گرفتن ويزا را افزايش مي دهد. پيشنهاد مي شود ابتدا شخص متقاضي اقدام کند و پس از دريافت کارت اقامت مي تواند براي اعضاي خانواده اقدام کند. همچنين شخص بايد تمکن مالي خود را به سفارت نشان دهد به اين منظور که ثابت کند مي تواند هزينه هاي زندگي خود و خانوده اش را تقبل کند.

 

معرفي دانشگاه هاي برتر آلمان

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل يکي از روش هاي پرطرفدار مهاجرت به اين کشور است. همه ساله دانشجويان زيادي قصد تحصيل در دانشگاه هاي کشور آلمان را دارند. از آن جايي که کشور آلمان جز کشورهاي بسيار پيشرفته محسوب مي شود و اقتصاد بسيار قوي دارد افراد قصد دارند ابتدا در کشور آلمان تحصيل و نهايتا اقامت اين کشور را بدست آورند. گفتني است براي کار و اخذ اقامت اشخاص بايد به زبان آلماني مسلط باشند و بتوانند به راحتي در جامعه ارتباط برقرار کنند. در مورد دانشگاه هاي اين کشور بايد گفت اين دانشگاه ها رتبه بالايي در جهان دارند و اشخاص پس از اخذ مدرک مي توانند به راحتي کار پيدا. همانطور که توضيح داده شد دانشگاه هاي کشور آلمان دولتي يا خصوصي هستند که همگي رتبه بالايي در جهان دارند. در جدول زير مي توانيد نام برخي از دانشگاه هاي برتر کشور آلمان را با رتبه جهاني آن ها مشاهده کنيد.

 

نام دانشگاه

شهر

رتبه جهاني

Ruhr-Universität Bochum

Bochum

102

Ludwig-Maximilians-Universität München

München

108

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

Aachen

137

Freie Universität Berlin

Berlin

145

Charité - Universitätsmedizin Berlin

Berlin

1008

Frankfurt School of Finance and Management

Frankfurt

2070

Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt

Eichstätt

2048

ESMT Berlin

Berlin

96

WHU - Otto Beisheim School of Management

Vallendar

2572

University of Applied Sciences Europe

Iserlohn

2708

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺دانشگاه های آلمان🔺

 

مدارک مورد نياز اخذ ويزاي تحصيلي آلمان

براي مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل ابتدا بايد از دانشگاه پذيرش بگيريد و بعد براي وقت سفارت اقدام بفرماييد. براي دريافت پذيرش از دانشگاه مي بايست رزومه تحصيلي و انگيزه نامه خود را براي دانشگاه ارسال کنيد. لازم به ذکر است اخيرا سفارت آلمان دير وقت مي دهد بنابراين بايد بازه زماني طولاني تري را در نظر بگيريد. بعد از دريافت پذيرش از دانشگاه متقاضي بايد وقت سفارت بگيرد و در اين حين مدارک مورد نياز همگي بايد به همراه ترجمه آن ها آماده شوند. تهيه مدارک نيز مي تواند پروسه زمان بري باشد. خصوصا دريافت مدارک دانشگاهي و توصيه نامه از دانشگاه بعضي مواقع زمان بر هستند. شما بايد حتما در نظر داشته باشد که بهتر است يک تا دو ماه قبل از شروع ترم در کشور آلمان حضور داشته باشيد و کارهايي که لازم است از جمله محل سکونت خود را قبل از شروع ترم مشخص کنيد. همچنين زماني لازم است تا افراد کمي به محيط جديد عادت کنند. مدارک لازم برا ارائه به سفارت آلمان به شرح زير است:

 • ارائه مدارک هويتيتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • نامه پذيرش دانشگاه
 • سوابق تحصيلي به همراه ترجمه
 • انگيزه نامه
 • توصيه نامه
 • ارائه تمکن مالي
 • 2 قطعه عکس
 • گواهي ازدواج
 

کار پس از تحصيل در آلمان

افرادي که قصد مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل را دارند معمولاً قصد دارند بعد از تحصيل کار کنند و بتوانند در اين کشور اقامت طولاني مدت داشته باشند. به اين منظور اشخاص بايد بعد از اتمام تحصيل در صورتي که درخواستشان تاييد شود 1 سال اقامت خود را در کشور آلمان تمديد نمايند و به دنبال کار بگردند. در صورتي که شخص در اين يک سال کار مورد نظر خود را پيدا کند مي تواند اقامت کاري دريافت کند. پيشنهاد مي کنيم قبل از اقدام براي تحصيل در اين کشور به ليست مشاغل مورد نياز کشور آلمان که توسط دولت اين کشور هر سال اعلام مي شود مداجعه فرماييد. در صورتي که اشخاص در رشته هايي تحصيل کنند که کشور آلمان به اين مشاغل نياز بيشتري داشته باشد، شانس کاريابي افراد بالاتر خواهد بود. معمولاً رشته هاي فني و مهندسي در اين کشور جز مشاغل مورد نياز است و افرادي که در اين رشته ها تحصيل کرده باشند با سهولت بيشتري کار پيدا خواهند کرد. بهتر است براي اين که اطلاعات شما در خصوص کار در کشور آلمان افزايش يابد مقاله کار در آلمان را مطالعه کنيد. براي اين که در مورد موقعيت کار در کشور آلمان بيشتر اطلاعات داشته باشيد ما نرخ بيکاري در اين کشور را به صورت يک نمودار نمايش داديم.

کار در جمهوری چک

همانطور که مي بينيد نرخ بيکاري در اين کشور بين سال هاي 2010 تا 2021 مورد بررسي قرار گرفته و در سال 2021 و در شرایط کرونا داراي ميانگين 3.24 درصد بوده است. 

تحصیل رایگان در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺کار در آلمان🔺

 

اخذ اقامت و اخذ تابعيت پس از تحصيل در آلمان

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل به تنهايي نمي تواند موجب اقامت شود بلکه اشخاص بايد بعد از تحصيل در اين کشور کار پيدا کنند و اقامت خود را از اقامت تحصيلي به کاري تبديل کنند. همانطور که توضيح داده شد به شخص بعد از تحصيل يک سال فرصت داده مي شود تا به دنبال کار بگردد و پس از يافتن شغل مناسب مي تواند در اين کشور به کار مشغول شده و ويزاي کار آلمان را دريافت نمايند. بعد از اينکه اشخاص به مدت 5 سال در کشور آلمان کار کنند و بيمه و ماليات پرداخت کنند مي توانند براي اقامت دائم درخواست دهند و بعد از 8 سال براي تابعيت درخواست دهند. اين نکته را در نظر داشته باشيد که براي اقامت دائم بايد شخص زبان آلماني را تا سطح B1 آموخته باشد و بتواند به راحتي با جامعه ارتباط برقرر کند همچنين تمکن مالي کافي براي اداره زندگي را داشته باشد.

آلمان در زمينه ارائه تحصيلات دانشگاهي با کيفيت بالا، زيرساخت پژوهشي، روش تدريس، تحصيلات کم هزينه و دورنماي شغلي شهرت زيادي دارد. مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل براي بسياري از افراد در سرتاسر دنيا مي تواند مقدمه و راه گشاي اخذ اقامت هاي ارزشمندتر باشد. البته اين رويا براي بسياري از افراد به آساني تحقق نمي پذيرد. دانشجوهاي بين المللي تحت شرايطي مي توانند از تحصيل رايگان در دانشگاه هاي عمومي آلمان بهره مند شوند. در حال حاضر بسياري از دانشگاه هاي آلمان صرفا به آن دسته از دانشجويان ايراني پذيرش مي دهند که از دانشگاه هاي سراسري ايران مدرک عدم منع تحصيل ارائه دهند. فارغ از بحث پذيرش، مسئله ويزا مطرح مي شود؛ در حال حاضر سفارت آلمان وقت مصاحبه را براي زمان هاي طولاني تعيين مي کند و اين موضوع تا حد زيادي مهاجرت تحصيلي به اين کشور را پيچيده مي کند. بنابرين توصيه مي شود در صورتي که در صدد مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل هستيد از طريق يک کشور ثالث اقدام کنيد. براي اخذ اطلاعات بيشتر در مورد مهاجرت تحصيلي به آلماني و اخذ ويزاي تحصيلي اين کشور با مشاورين حقوقي و متخصصين مهاجرتي معتبر مشاوره نماييد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

🔺اقامت پس از تحصیل در آلمان🔺

در صورتي که قصد مهاجرت داشته باشيد پيشنهاد مي شود پکيج راهنماي گام به گام انتخاب مسير مهاجرت را تهيه بفرماييد. اين محصول توسط شخص جناب آقاي استاد ملک پور تهيه شده و مي تواند براي انتخاب مسير مهاجرت بسيار مفيد باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


بنرهای مورد نیاز

سوال: با سلام. دانشجوی سال اخر دکتری صنایع غذایی در دانشگاه ازاد ممقان هستم. ۳۳سال سن دارم. آیا میتونم ‌برای پست داک به آلمان برم؟

جواب:


 

سوالات متداول راجع به مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل

✅هزينه تحصيل در آلمان چه مقدار است؟

هزينه تحصيل در دانشگاه هاي دولتي آلمان که آموزش در آن ها به زبان آلماني مي باشد، تقريباً رايگان است. اما هزينه تحصيل در دانشگاه هاي خصوصي اين کشور، حدود 10 هزار تا 25 هزار يورو مي باشد.

✅آيا امکان دريافت بورسيه تحصيلي براي تحصيل در آلمان وجود دارد؟

بورسيه هاي تحصيلي متعددي براي دانشجويان متقاضي تحصيل در آلمان ارائه مي شود که دريافت آن ها بستگي به رزومه علمي و پژوهشي دانشجو و معدل وي دارد.

✅شرايط کار پس از تحصيل در کشور آلمان چگونه است؟

آلمان کشوري صنعتي مي باشد که فرصت هاي شغلي بسياري را براي متقاضيان کار در اين کشور و متخصصان فراهم کرده است. دانشجويان مي توانند در مدت 18 ماهه پس از تحصيل خود، به جستجوي کار در کشور آلمان پرداخته و با دريافت پيشنهاد کاري، اقامت تحصيلي خود را به کاري تغيير دهند.

✅هزينه زندگي دانشجويي در آلمان چه مقدار است؟

هزينه زندگي دانشجويي در کشور آلمان، بسته به سبک زندگي افراد متفاوت است؛ اما به طور ميانگين، هزينه اي در حدود 800-1200 يورو را شامل مي شود.


 

_____________________ سخن پاياني در باب مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل _____________________

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل، هزينه هاي تحصيل در کشور آلمان و مدارک مورد نياز براي تحصيل در کشور آلمان و شرط معدل برای تحصیل در آلمان در اين مقاله مورد بررسي قرار گرفت. ما تحصيل در تمام مقاطع تحصيلي اين کشور را بررسي کرديم و هزينه هاي زندگي را نيز توضيح داديم. در مورد اخذ اقامت از طريق تحصيل گفتيم که اشخاص بايد اقامت خود را از تحصيلي به کاري تبديل کنند تا بتوانند به اقامت دائم و تابعيت کشور آلمان دست يابند. در مورد دانشگاه هاي اين کشور به طور کامل توضيح داده شد و برترين دانشگاه هاي آلمان به صورت جدول نشان داده شد. در مورد هزينه هاي تحصيل گفتيم که در صورتي که افراد مدرک زبان آلماني داشته باشند مي توانند به زبان آلماني و رايگان تحصيل کنند. شما عزيزان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به وب سايت موسسه حقوقي ملک پور مراجعه فرماييد و اطلاعات خود را در زمينه مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل و شرايط زندگي و کار در کشور آلمان افزايش دهيد. همچنين در صورت برقراري تماس تلفني رايگان با مشاورين اين موسسه حقوقي و يا تکميل فرم تماس، شرايط شما به صورت فردي مورد بررسي قرار مي گيرد. شما مي توانيد در پايان مقاله مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل در بخش ثبت پرسش، سوالات خود را درج بفرماييد.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
امیر علی سعادتی
سلام و عرض ادب و تشکر فراوان بابت مقاله خوب تحصیل در آلمان چند سوال برای بنده پیش آمده- من 31 ساله هستم و مهندس مکانیک و همسرم 30 فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه آزاد - آیا اگر همسرم برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام کند به من اجازه می دهند به عنوان همراه بروم؟ آیا اجازه کار خواهم داشت؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایط و رزومه ای که می فرمایید شما شانس خوبی برای مهاجرت دارید و مسیری هم انتخاب کرده اید یک مسیر منطقی است یکی برای تحصیل اقدام کند و نفر دوم برای کار این برای کشور آلمان امکان پذیر است و خبر خوب هم این است که کشور آلمان بعد از تحصیل هم تا یک سال فرصت کاریابی به همسر شما می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. موفق باشید.
مرتضي
باعرض سلام وخسته نباشيد ببخشيد من 33سالمه ويک پسر 5ساله درم ميخواستم ببينم اگه بخوام براي تحصيلش يعني از ابتدايي بيارمش آلمان ويزاي همراه تحصيلي به خودم وهمسرم هم ميدن که باهاش بريم يا خير؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل بچه های زیر 18 سال در آلمان شما باید قیم برای فرزندتان داشته باشید و به صرف تحصیل فرزند به پدر و مادر باهم اقامت نمی دهند، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط کل خانواده شما بصورت رایگان برای مهاجرت بررسی شود موفق باشید.
dlrm
سلام من ۱۹سالمه. دیپلمم تجربیه با معدل کل ۱۶.۵. کنکور سراسری پذیرفته نشدم و معدل کتبیمم خوب نبوده. با سوابق تحصیلی رفتم دانشگاه ازاد شهر قدس رشته روانشناسی. الان دو ترمه ک این رشته رو میخونم و معدلم ۱۷.۸۰ هست. شاغلم و میتونم تا پایان لیسانسم تمکن مالیمو ثابت کنم. انگلیسی رو روون صحبت میکنم ولی مدرکی ندارم. زبان آلمانیم تازه شروع کردم. میتونم بعد از پایان لیسانسم با همین شرایط برای یکی از دانشگاه های دولتی آلمان اقدام ب مهاجرت کنم؟!؟ مشکلی از جهت معدل دیپلمم و کنکور سراسری پیش نمیاد؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، در صورتی که مدرک زبان آلمانی شما در حد ب2 باشد می توانید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام داشته باشید. البته باید توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز باید ارائه نمایید.
مقربیان
شرایط مهاجرت تحصیل آلمان 2022 با توجه به شرایط فعلی تغییری را هم به همراه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وعرض ادب به احتمال زیاد خیر
رضایان
سلام و عرض ادب، ممنون میشم در مورد شرایط تحصیل در آلمان 2022 مطالبی را برای ما به اشتراک بزارید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله حتما
نوری
شرایط تحصیل در آلمان 2022 با توجه به قوانین امسال می تونه تغییری هم داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به احتمال زیاد خیر