اقامت آلمان

14 اردیبهشت 1401 134 نظر

اقامت آلمان، روش های مختلف مهاجرت به آلمان و بهترین و راحت ترین راه اقامت آلمان در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. اخذ اقامت در آلمان چه شرایطی دارد؟ آیا از طرق مختلف اخذ اقامت آلمان که منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان می شود اطلاع دارید؟ شرایط کشور آلمان از لحاظ جذب مهاجر چگونه است؟ کشور آلمان، دومین کشور محبوب ما ایرانی ها بعد از ایالات متحده برای مهاجرت، ادامه زندگی، تحصیل و کار می باشد. فرصت های کاریابی فراوان، وجود کمپانی های بزرگی چون مرسدس بنز، BMW، بوش، آدیداس، همچنین مسائلی مانند نزدیکی به ایران و زندگی در یکی از ثروتمندترین و قانونمندترین کشورهای دنیا می تواند دلیلی بر محبوبیت کشور آلمان باشد. ما در این مقاله علمی سعی داریم تا به اهم مواردی که به اخذ اقامت آلمان و شرایط و نکات آن مربوط می شود، بپردازیم. شما سروران گرامی می توانید در خصوص مهاجرت به آلمان با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

تماس با ما

 

کار تحصیل آلمان

آشنایی با کشور آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان

کشور آلمان متشکل از 16 ایالت با جمعیتی بیش از 82 میلیون نفر در قلب اروپا واقع شده است. کشورهایی چون دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند همسایه آلمان می باشند. پایتخت کشور آلمان شهر برلین است. با توجه به اینکه کشور آلمان با کمبود نیروی انسانی جوان مواجه است، فرصت های کاریابی در آلمان فراوان و نرخ بیکاری پایین این کشور سبب شده افراد زیادی جهت اخذ اقامت آلمان و مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند. این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، خلاف شرع و قانون است. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2021 و در شرایط کرونا در کمتر از 5 درصد می باشد که در مقایسه با سایر کشورها نرخ پایینی است.

پیشنهاد میکنیم ویدئوهای زیر را در رابطه با اخذ اقامت کشور آلمان مشاهده نمایید:

 

خرید ملک در فرانسه

مقایسه آلمان و اتریش برای مهاجرت 

خرید ملک در فرانسه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

 

اقامت آلمان از روش های مختلفی چون کار در آلمان، تحصیل در آلمان، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و همچنین روش نکوهیده پناهندگی در آلمان میسر می باشد. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد و 16 ایالت آن به قرار زیر است.

 

نام ایالت به انگلیسی

نام ایالت به فارسی

Berlin

برلین

Brandenburg

براندنبورگ

Bremen

برمن

Hamburg

هامبورگ

Hessen

هسن

Mecklenburg-Vorpommern

مکلنبورگ-فورپومرن

Niedersachsen

نیدرزاکسن

Nordrhein-Westfalen

نوردراین-وستفالن

Rheinland-Pfalz

راینلاند-فالتز

Saarland

زارلاند

Sachsen

زاکسن

Sachsen-Anhalt

زاکسن-آنهالت

Berlin

اشلسویگ-هولشتاین

Brandenburg

تورینگن

Baden-Württemberg

بادن-وورتمبرگ

Bayern

بایرن

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت آلمان

انواع اقامت در آلمان

به طور کلی اقامت در المان به دو شکل اقامت دائم و اقامت کوتاه مدت می تواند باشد. هریک از این انواع اقامت در المان، راه ها و روش های خود را دارد. اقامت های کوتاه مدت معمولا بازه زمانی کوتاه مدتی داشته و اقامت های بلند مدت زمان های بیش از 3 سال دارند. اقامت های کوتاه مدت باید قبل از پایان انقضا مجددا درصورت لزوم تمدید شوند.

اقامت موقت آلمان

همانطور که پیش تر اشاره شد، اقامت موقت در آلمان انواع مختلفی دارد که یکی از تمایزات اصلی میان آن ها مدت زمان اقامت است. اقامت موقت آلمان همانطور که از نام آن بر می آید نوعی اجازه اقامت است که برای افرادی بوده که باید برای مدت محدود در آلمان اقامت داشته باشند. گفتنی است که این مجوز برای افرادی صادر می شود که با هدف خاصی در آلمان هستند که با توجه به این موضوع چند نوع مجوز اقامت آلمان وجود دارد:

 • مجوز اقامت دانشجویی آلمان
 • اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت
 • اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی
 • مجوز اقامت خانواده آلمان

لازم به ذکر است که هریک از انواع مجوز های اقامت المان برای اقامت موقت شرایط خاص خود را دارند. از این رو افراد متقاضی می توانند در مواقع مختلف و قبل از اتمام زمان اقامتشان در خواست تمدید اقامت دهند.

اقامت بلند مدت آلمان

اقامت بلند مدت آلمان که گاهی از آن به عنوان اقامت دائم نیز یاد می شود یکی از انواع اقامت در آلمان است که برای افراد متقاضی خارج از اتحادیه اروپا که بیشتر از 5 سال در آلمان زندگی کرده اند صادر می شود. این نوع اقامت نیاز به تمدید نداشته ولی برای دریافت تابعیت شرایط افراد مختلف متفاوت است. افرادی که به دنبال اقامت بلند مدت آلمان هستند باید از شرایط اقامت آلمان به طور دائمی اطلاع داشته باشند. لازم به ذکر است که افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند نیازی به دریافت مجوز اقامت دائمی در آلمان ندارند و به راحتی اجازه کار و زندگی در این کشور را دارند. شهروندان غیر از منطقه اقتصادی و انحادیه اروپا می توانند پس از 5 سال اقامت دائم آلمان را بدست آروند. در برخی موارد به مدت دو سال اجازه اقامت دائم داده می شود که این موضوع اغلب برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه است که به کار و زندگی درآلمان مشغول شده اند.

راه های اقامت در آلمان

آلمان یکی از پنج کشور اول جهان به عنوان مقصد مطلوب و محبوب برای مهاجرت است. دلیل این محبوبیت عملکرد خوب اقتصاد، سیستم آموزشی و تحصیلی، فرصت های شغلی و... است. از این رو افراد زیادی در سراسر جهان تمایل به مهاجرت به آلمان دارند. راه ها مختلفی برای مهاجرت به المان و انواع اقامت در آلمان وجود دارد. انواع اقامت در المان عبارتند از:

 • اقامت کاری
 • اقامت تحصیلی
 • اقامت از طریق کار افرینی
 • اقامت از طریق خانواده
 • اقامت از طریق ملک
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل یکی از مطمئن ترین راه های مهاجرت به کشور آلمان است. انواع مختلف دانشگاه ها و آموزش های عالی در آلمان وجود دارد که تحصیل در آنها به زبان آلمانی و انگلیسی مقدور می باشد. عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.

 • ویدئوی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آلمان

 

عموم دانشگاه ها، مهارت های تئوری را تقویت می کنند و طیف وسیعی از موضوعات مختلف را ارائه می دهند. برخی از دانشگاه ها در آلمان به صورت تخصصی در یک موضوع خاص تخصص دارند که در این مورد آنها به عنوان دانشگاه فنی TU) Technische Universität) و یا کالج های تحصیلات عالی PH) Pädagogische Hochschule)  شناخته می شوند. تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس، دکتری همراه با اخذ بورسیه تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد.

 • مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
 • مقطع فوق لیسانس در آلمان عموماً بین 2 تا 4 ترم به طول می انجامد و باعث می شود در یک رشته خاص، دانش عمیق و تخصصی کسب نمایید.
 • مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و در دو حالت صورت می پذیرد، حالت اول روی یک پروژه تحقیقاتی پذیرش گرفته و روی آن کار کنید و حالت دوم یک سوپروایزر یا استاد راهنما شما را پذیرفته و به همکاری با او بپردازید.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند. البته در صورتی که دارای مدرک زبان در سطح A2 یا B1 باشید، می توانید در دوره های یادگیری زبان آلمانی با امکان تحصیل در دانشگاه های تحصیل پس از موفقیت در دوره و اخذ مدرک B2 شرکت کنید. اگر شما موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان شوید اما به دلیل شلوغی سفارت آلمان در ایران به موقع ویزای تحصیلی آلمان را دریافت ننمایید پذیرش شما بعد از دو ترم (6 ماه) باطل می شود. توجه داشته باشید که اقامت آلمان از طریق تحصیل زمانی منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود که شما از فرصت کاریابی بعد از تحصیل در آلمان که بین 12 تا 18 ماه می باشد استفاده کرده و مبادرت به کاریابی در رشته مورد نظر خود نمایید. صرف تحصیل در آلمان منجر به اقامت دائم در آلمان نمی شود. اقامت شما زمانی شروع می شود که در یک رشته خاص مشغول به کار شده و بیمه و مالیات پرداخت نمایید.

اقامت آلمان از طریق کار

اقامت آلمان از طریق کار، یکی از محبوب ترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به آلمان می باشد. چنانچه گفته شد نرخ بیکاری در آلمان پایین بوده و طبق پیش بینی های انجام شده این نرخ تا سال های آتی میزان پایین خود را حفظ خواهد نمود. طبق نمودار زیر نرخ بیکاری در آلمان، یعنی نسبت افراد بیکار با قابلیت کارکردن به کل افراد با پتاسیل کاری در یک جامعه، در سال 2021 و در شرایط کرونا، کمتر از 5 درصد می باشد. یعنی بیش از 95 نفر از 100 نفر به فعالیت شغلی مشغولند و کسب درآمد دارند.

نمودار نرخ بیکاری در آلمان

 با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در آلمان سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به آلمان اقدام می کنند که برای ما ایرانی ها از دو طریق ذیل مقدور است:

اقامت آلمان از طریق پیشنهاد شغلی (job offer)

کشور آلمان در خصوص ارائه شغل به یک تبعه خارجی مانند اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از قانون حمایت از نیروی کار داخلی تبعیت می کند. طبق این قانون هر فرصت شغلی که در آلمان وجود دارد به مدت 90 روز باید در کشور آلمان آگهی شده و در صورت نبود نیروی کار متخصص واجد شرایط، مجدداً این فرصت شغلی به مدت مشابه (90 روز) در اتحادیه اروپا آگهی می شود. پس از طی این پروسه طولانی، کارفرما می تواند نسبت به استخدام مهاجر یا یک فرد ایرانی در صورت دارا بودن شرایط، اقدام نماید که به دلیل پیچیدگی های این امر، عموماً کارفرمایان تمایلی به استخدام نیروی مهاجر و اخذ مجوزهای لازم ندارند. دارنده ویزای کار آلمان امکان تبدیل ویزای خود به بلوکارت و استفاده از مزایای آن را خواهد داشت. همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود خواهد داشت و تحصیل فرزندان نیز در کشور آلمان رایگان خواهد بود.

 • ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان 

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان 

 

اقامت آلمان از طریق ویزای جستجوی کار (job seeker)

این ویزا همانطور که از نامش پیداست به مفهوم مجوز کار نیست، شخص ویزای جستجوی کار را دریافت نموده و وارد آلمان می شود و به جست و جوی کار می پردازد. ویزای جستجوی کار آلمان یک فرصت مناسب 6 ماهه را برای متخصصین و افراد جویای کار در آلمان فراهم می نماید تا با ارائه سوابق کاری و رزومه خود به کارفرما بتوانند نسبت به دریافت شغل مورد نظر و اخذ اقامت آلمان، اقدام نمایند. در مقاله زیر به تفصیل به کاریابی در آلمان پرداخته شده است:

شرایط عمومی مورد نیاز برای متقاضیان اقامت آلمان از طریق کار (ویزای جستجوی کار):

 • سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد.
 • دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.)
 • حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.)
 • نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه.
 • مدرک زبان آلمانی حداقل B1

دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود. دارنده ویزای جستجوی کار آلمان تا زمان تبدیل شدن ویزایش به ویزای کار آلمان، امکان اخذ ویزای همراه ندارد. توصیه موسسه ملک پور این است که قبل از اقدام به مهاجرت کاری به آلمان با وکیل مهاجرت متخصص مشورت نمایید و با شرکت های مختلف مکاتبه نموده و جواب مثبت (ایمیل، نامه) کمپانی هایی که موفق به دریافت مصاحبه از آن ها شده اید، در پرونده خود قرار داده تا شانس دریافت ویزای کار آلمان افزایش یابد.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

کشور آلمان یکی از 10 کشور ثروتمند دنیا می باشد که به جرأت می توان گفت که ثروتمندین کشور اروپاست. از آنجا که سالیانه افراد زیادی برای سرمایه گذاری به سوی آلمان جذب می شوند، می توان اظهار نمود که اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری با وجود کمپانی های بزرگی چون بنز، BMW، بوش، نستل، آدیداس و ده ها کمپانی بزرگ دیگر نیز ممکن است باشد. کشور آلمان در خصوص سرمایه گذاری خارجی و حمایت از آن، قوانینی را مطابق با قوانین تجارت بین الملل تصویب کرده است. یکی از راه های سرمایه گذاری در آلمان که پرطرفدار هم می باشد، ثبت شرکت در آلمان می باشد که با مبلغ بین 30.000 تا 40.000 هزار یورو امکان پذیر است. اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که:

 • یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی داشته باشید.
 • شرکت ثبت کرده و طرح تجاری را روی آن ارائه بدهید.
 • نشان بدهید که می توانید کار تولید کنید و ثاتیر اقتصادی مثبتی بر جامعه آلمان بگذارید.
 • اتاق بازرگانی و اداره مهاجرت آلمان با طرح تجاری شما موافقت نماید.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری کار آسانی نیست، عموماً از هر ده نفری که طرح تجاری ارائه می دهند سالیانه تعداد اندکی موفق به دریافت تأییدیه طرح تجاری می شوند. موسسه مشاوره ای MIE توصیه می کند قبل از هر اقدامی با یک برنامه ریزی دقیق، منظم و درست در این مورد تحقیق کنید. آیا می توانید در کشور آلمان، سومین کشور صنعتی دنیا کارآفرینی داشته باشید؟ با توجه به شرایط عمومی آلمان که شامل طرح های تجاری خلاقانه و بسیار سودده کمپانی های بزرگ می باشد، اقدام به اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری سخت می باشد. در حال حاضر مشکل آلمان، کمبود نیروی متخصص جوان می باشد. بنابراین اقدام به استخدام در آلمان به منظور اخذ اقامت دائم بسیار مناسب می باشد.

 

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

آلمان یکی از اقتصاد های قدرتمند اروپا، کشوری توسعه یافته با استاندارخای زندگی عالی برای سرمایه گذاران به شمار می رود. از این رو افراد زیادی به فکر اخذ اقامت و سرمایه گذاری در آلمان هستند. حتما می دانید یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت سرمایه گذاری و خرید ملک است. گفتنی است که آلمان هیچ محدودیتی برای خرید ملک خارجیان نداشته و افراد می توانند به سادگی خانه ای برای سرمایه گذاری خریداری کنند. نکته حائز اهمیت اینکه اقامت المان از طریق خرید ملک امکان پذیر نبوده و تنهای راه های سرمایه گذاری به شکل گار آفرینی و راه اندازی کسب و کار، ثبت شرکت و استخدام حداقل 5 نفر صروت می گیرد.

اقامت آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت آلمان از طریق تولد بنا به شرایطی میسر می باشد. اخذ تابعیت از طریق تولد نوزاد طبق دو اصل خاک و خون می باشد. قاعده خاک عنوان می دارد که اگر نوزادی در خاک کشوری اعم از زمینی، هوایی متولد شود، به واسطه تولد در خاک این کشور تابعیت می گیرد، مثل کشور کانادا، آمریکا و برزیل. در حال حاضر کشور آلمان و اکثر کشورهای دنیا از قاعده خون پیروی می کنند. طبق این قاعده اگر نوزاد متولد شده از پدر یا مادری آلمانی باشد، متولد شود، فرزند تابعیت کشور آلمان را دریافت می کند. بنابراین صرف تولد فرزند در آلمان منجر به تابعیت فرزند یا پدر و مادر نمی شود. توصیه می شود قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت معتبر مشورت نمایید و نسبت به آثار آن آگاه باشید. برخی از آثار تولد فرزند در آلمان جهت اخذ تابعیت آلمان در ذیل عنوان می گردد.

 • کودکانی که از زمان تغییر قاعده به خون (1 ژانویه سال 2000) یا بعد از آن متولد شده باشند به شرط آن که حداقل یکی از والدین (پدر یا مادر) آلمانی باشد.
 • فرزند متولد شده در آلمان حداقل به مدت هشت سال در آلمان اقامت داشته باشد.
 • جهت دریافت پاسپورت آلمان و سلب تابعیت قبلی متقاضی، باید قبل از سن 23 سالگی اقدام شود.
 • در طول 21 سال اول زندگی خود، متقاضی باید 8 سال اقامت آلمان را داشته باشد.
 • حداقل 6 سال در مدارس آلمان تحصیل کرده باشد.
 • از مدارس آلمانی فارغ التحصیل شده باشد.

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج با یک تبعه آلمانی نیز مقدور می باشد. وقتی یک ایرانی با تبعه خارجی ازدواج می کند، شک و شبهه نسبت به صوری نبودن ازدواج آنان بالاست و حتماً باید با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایند. در ازدواج با تبعه خارجی نکات و آثار نکاح را به طور کامل مطالعه نموده و نسبت به آن آگاه باشید. اصلی ترین اصل در حقوق مدنی ما وقتی مرد ایرانی با زنی ازدواج می کند، این است که به زن تابعیت ایرانی داده می شود. برعکس وقتی زن ایرانی با یک مرد خارجی ازدواج می کند به مرد تابعیت و اقامت ایران داده نمی شود. در اکثر کشورهای بزرگ دنیا مثل آلمان فرقی بین زن و مرد نیست و با ازدواج، اقامت آلمان اهداء می شود، اما شروطی دارد؛

 • فرد مورد نظر باید تبعه آلمان بوده و پاسپورت آلمان را داشته باشد.
 • توانایی مالی حمایت از خود و شریک زندگی خود را داشته باشد.
 • باتوجه به اینکه در اروپا دو همسری مجاز نمی باشد، اگر قبلا متأهل بوده باشد، ارائه گواهی طلاق یا فوت همسر الزامی است.
 •  متقاضیان باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • داشتن دانش زبان آلمانی
 • هزینه ازدواج در آلمان ممکن است تا 200 یورو هم برسد. در اقامت آلمان از طریق ازدواج توجه داشته باشید که به ازدواج های صوری نه تنها هیچگونه اقامتی داده نمی شود، بلکه عواقب نامطلوبی نیز زوجین صوری را تهدید می نماید.

در اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج باید مراحل قانونی طی شده و مدارکی دال بر واقعی بودن ازدواج ارائه شود.

 

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

لازم به ذکر است موسسه ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی نداشته و صرفاً جهت آگاهی شما سروران گرامی از قوانین و خطرات پناهندگی به بیان آن می پردازد.

متأسفانه بسیاری از افراد در حال حاضر بدون آگاهی و تحت تأثیر افراد سودجو مبادرت به اقامت آلمان از طریق پناهندگی می نمایند و تصور می نمایند تنها راه ممکن مهاجرت، پناهندگی می باشد. واقعیت این است که همه انسان ها نقطه قوت و مثبتی دارند که می توانند با اتکا بر توانایی های خود اقدام به مهاجرت نمایند. بسیاری از انسان ها در اثر زندگی، آموزش های اشتباهی که داشته اند، ممکن است مسیر خود را گم کنند. درخصوص اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما باید ابتدا از آثار و تعریف پناهندگی آگاه باشید. پناهنده طبق کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) به کسی اطلاق می شود که یک ترس واقعی اعم از نژاد، رنگ پوست، اعتقادات مذهبی، گرایشات جنسی، عضویت در گروه های اجتماعی خاص و گرایشات سیاسی داشته باشد و اگر به کشور خود باز گردد مورد شکنجه واقع شده و جان وی در خطر است. در خصوص موفقیت در امر مهاجرت و انتخاب بهترین مسیر از طرق قانونی اقدام نموده و قبل از هر اقدامی، با یک وکیل مهاجرت معتبر مشورت نمایید.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه مشکلات  پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه مشکلات  پناهندگی

اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق امکان پذیر می باشد، اما اثبات این موضوع و شرایط آن کار آسانی نیست. ویزای هنرمندان یک مجوز اقامت ویژه (زیر مجموعه ویزای آزاد شماره 21) است، که تنها می تواند برای اقامت در برلین مفتوح باشد. تعریف یک حرفه به عنوان هنر بسیار دشوار می باشد، اما عموماً تشخیص افرادی چون نقاش، موسیقی دان، عکاس و رقاص نسبتاً آسان است. برای اثبات خود به عنوان یک هنرمند جهت اخذ ویزای هنرمندان شما باید:

 • یک رزومه قوی و نمونه کار مناسب داشته باشید.
 • قراردادهای کاری و لیست تمام پروژه هایی که تا به حال انجام داده اید یا در آن شرکت کرده اید، ارائه دهید.
 • مدارک تحصیلی رسمی شما از طریق دانشگاه، مدرسه و هنر ارائه شود.
 • عکس شما به عنوان یک هنرمند در مجله های بین المللی و دریافت جوایز بین المللی (مثل جایزه گرمی در موسیقی) منتشر شده باشد. 

ارائه این مدارک می تواند بسیار کمک کننده باشد. اقامت آلمان از طریق ویزای هنرمندان همانطور که در بالا نیز عنوان شد، کار چندان آسانی نمی باشد و پروسه طولانی را در بر می گیرد و اثبات اینکه اقامت شما یک تأثیر فرهنگی در جامعه آلمان خواهد گذاشت، بسیار دشوار می باشد. در خصوص اخذ اقامت آلمان با توجه به شرایط موجود، اقدام از روش ویزای جست و جوی کار نسبت به سایر روش ها منطقی تر می نماید.

هنرمندان در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: اقامت هنرمندان در اتریش

در این مقاله ما جوانب اقامت هنرمندان در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

 

هزینه اقامت در المان

هزینه اقامت در المان از جمله پارامترهای مهم برای متقاضیان مهاجرت به آلمان است. برای رسیدگی به در خواست مجوز اقامت آلمان هزینه ای حدود 50 تا 110 یورو به طور معمول دریافت می شود.این هزینه برای افراد با سن قانونی کمتر، کمتر بوده و هزینه ها معمولا به موقعیت مکانی و نوع در خواست و پرونده دارد.  متقاضیان ویزا زیر 18 سال حدود 37.5 دلار پرداخت می کنند. هزینه ویزای کوتاه مدت  آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

 
 
 

 

 

هزینه های زندگی در آلمان

اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آن یکی از معیار های مهم برای مهاجرت به کشور آلمان می باشد. علی رغم اینکه کشور آلمان در قلب اروپا و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، هزینه های زندگی مناسبی نسبت به دیگر کشورهای هم تراز خود دارد. طبق آخرین آمار اعلام شده در سایت Numbeo، در جدول ذیل به شاخص هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در 15 شهر مهم آلمان می پردازیم:

رتبه بندی شهر هزینه زندگی روزانه (یورو)
1 دوسلدورف 85.64
2 فرانکفورت 84.17
3 هامبورگ 81.65
4 مونیخ 80.21
5 هایدلبرگ 76.42
6 اشتوتگارت 74.47
7 برلین 72.5
8 کارلسروهه 72.5
9 بون 72
10 کلن 71.51
11 نورمبرگ 70.95
12 آخن 69.61
13 درسدن 67.98
14 برمن 67
15 لایپزیگ 66.6

 

براساس جدول فوق، هزینه های زندگی ماهیانه در شهر دوسلدورف به عنوان گران ترین شهر، میانگین 2580 یورو و در شهر لایپزیک، ارزان ترین شهر آلمان میانگین 1980 یورو می باشد.

 

اخذ اقامت آلمان و تابعیت آلمان

اقامت آلمان و اخذ تابعیت آن از طرق مختلفی چون کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی در آلمان امکان پذیر می باشد که در بالا توضیحات مختصری راجع به هر یک بیان گردید. تمامی راه های موجود مسیر خاص خود، ریسک ها، مدارک مورد نیاز و هزینه های خاص خود را دارد. توصیه می شود برای موفقیت در امر مهاجرت به آلمان و انتخاب بهترین مسیر مهاجرت، قبل از هر اقدامی تحقیق داشته و گزینه های مختلف اقامت آلمان را با توجه به شرایط عمومی خود بررسی و مقایسه نموده و با وکیل مهاجرت متخصص مشاوره نمایید. توجه داشته باشید که هر اقامتی منجر به دریافت تابعیت و پاسپورت نمی شود. دریافت پاسپورت آلمان پس از اقامت دائم و سازگاری پذیری شما با جامعه آلمان شامل تسلط به زبان آلمانی، تاریخ سیاسی و فرهنگی کشور آلمان ممکن می باشد. در نظر داشته باشید که کشور آلمان دو تابعیتی را نمی پذیرد و برای دریافت پاسپورت آلمان باید تابعیت قبلی خود را باطل نمایید. عموماً در اتحادیه اروپا پس از گذشت یک تا دو سال از اقامت دائم، شخص با رعایت شروطی می تواند درخواست دریافت تابعیت نماید. در آلمان نیز در ابتدای سال سوم اقامت دائم خود، امکان اخذ پاسپورت خواهید داشت. 

 

مراحل اخذ اقامت آلمان

اگر متقاضیان اخذ اقامت آلمان به خوبی از شرایط اقامت در آلمان اطلاع داشته باشند و تمام معیار ها و مدارم مورد نیاز برای اقامت در آلمان را ازائه کرده و مصاحبه موفقی داشته باشند، به راحتی می توانند به اقامت در آلمان دست پیدا کنند. مراحل واخذ اقامت آلمان و شرایط آن از پاسخ های مهمی است که به سوال " چگونه اقامت آلمان بگیریم" داده می شود. مدارک و شرایط اقامت در آلمان شامل:

 • فرم در خواست تکمیل شده
 • گواهی بیمه سلامت
 • گذرنامه معتبر
 • گواهی مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی
 • عکس بیومتریک
 • گواهی های تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی از محل کار یا محل تحصیل

مراحل اخذ اقامت آلمان و به طور کلی روند اخذ اقامت آلمان نیز به شکل زیر است:

 • دریافت فرم صحیح از اداره مهاجرت
 • دریافت وقت از اداره مهاجرت
 • ارائه تمام مدارکی که بیان شد
 • حضور و مصاحبه در اداره مهاجرت

راه اقامت در آلمان

افرادی که در جستجوی راحت ترین راه اقامت آلمان هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که راحت ترین راه اقامت آلمان می تواند نسبت به شرایط و روش هایی که می توانند از آن استفاده کنند متفاوت باشد. اما به صورت کلی روش تحصیلی راحت ترین راه اقامت آلمان بوده و شما حتی با مدرک زبان انگلیسی نیز می توانید به این کشور ورود پیدا کنید. در نتیجه راحت ترین راه مهاجرت به آلمان می تواند با توجه به هدف شما تعیین شود. به صورت کلی راحت ترین راه مهاجرت به آلمان را به این صورت برای شما میتوانیم توضیح دهیم که در برخی از مواقع افراد دارای تخصصی خاص بوده و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان برای این افراد می تواند مهاجرت کاری باشد. از طرفی بعضی دیگر به دلیل سن پایینی که و علاقه ای که به تحصیل دارند می توانند راحت ترین راه اقامت آلمان برای آن ها مهاجرت از طریق تحصیل باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اخذ اقامت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت اطلاع از شرایط سایر کشورها می توانید ویدئوی بی نظیر راهنمای گام به گام اخذ اقامت را انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام. من 26 سال سابقه در رشته مکانیک دارم و چند سال دیگه بازنشسته میشم. 55 سالمه. همسرم دبیر ادبیات هست و دو فرزند داریم. 500 میلیون سرمایه دارم. الان در ترکیه قصد خرید ملک داریم و اقامتش رو بتونیم راحت بگیریم. اگر بخوایم با اقامت ترکیه برای آلمان اقدام کنیم بهتره؟

پاسخ:


سوالات متداول 

✅روش های اخذ اقامت آلمان چیست؟

با استفاده از روش های مختلف می توان به صورت مستقیم و غیرمستقیم، اقامت آلمان را دریافت کرد. کار، سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت و تحصیل، از جمله متداول ترین روش های اقامتی این کشور می باشد. همچنین روش های دیگری نظیر ازدواج، تولد و پناهندگی نیز منجر به دریافت اقامت آلمان می شود.

✅بهترین روش دریافت اقامت در کشور آلمان کدام است؟

برترین روش های اخذ اقامت آلمان، اقدام از طریق کار و سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت می باشد.

✅چگونه می توان از طریق تحصیل، اقامت آلمان را به دست آورد؟

تحصیل از جمله روش هاییست که در نهایت و در صورتی که شخص موفق به جذب در بازار کار آلمان شود، منجر به اخذ اقامت این کشور می شود. لازم به ذکر است که تحصیل در کشور آلمان، به زبان های انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و هزینه آن با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و زبان تدریس در دانشگاه متفاوت می باشد.

✅پس از چند سال می توان اقامت دائم آلمان را دریافت کرد؟

به طور کلی دریافت اقامت آلمان به طور دائم، پس از 5 سال کار و زندگی در کشور آلمان و پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور امکان پذیر است.

سخن پایانی

اقامت آلمان و بهترین و راحت ترین راه اقامت آلمان در مقاله حاضر مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. کشور آلمان سومین کشور صنعتی دنیا با نرخ بیکاری حدود 3.4 درصد، سالانه متقاضیان زیادی را برای زندگی و کار به سوی خود جذب می کند. بنا به درخواست مکرر شما سروران و همراهان همیشگی برآن شدیم تا راه های مختلف اخذ اقامت آلمان اعم از اقامت آلمان از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی در آلمان و راه های جایگزین آن را بررسی نماییم. با توجه به صفوف طولانی انتظار جهت اخذ وقت سفارت آلمان، اقدام به اقامت آلمان به طور مستقیم زمان زیادی از شخص می گیرد. برای جلوگیری از این موضوع می توانید با دوره های زبان در اروپا و اقامت در کشور های دیگر حوزه شنگن اقدام فرمایید. شما عزیزان می توانید درخصوص اقامت آلمان با موسسه مشاوره MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. در انتهای همین مقاله در قسمت "ثبت پرسش" می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح و در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آنا سروری
سلام و عرض ادب خدمت شما من 25 ساله هستم و دیپلم تجربی دارم همسرم 30 ساله مهندس کامپیوتر با سال سابقه کاری مرتبط میخوام یا از طریق کار یا تحصیل مهاجرت کنم و اقامت بگیرم کل داراییمون 500 میلیون هست بنظرتوناز چه طریقی اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی با توجه به شرایطی که می فرمایید شانس مهاجرت از طریق پروسه های کاری و تحصیلی برای شما مفتوح می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سحر معیری
سلام وقت شما بخیر، برای اقامت آلمان آیا می توان از طریق ثبت شرکت اقدام کرد؟ و این که با دو میلیارد سرمایه این امکان وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ثبت شرکت در کشور آلمان زمانی منجر به اقامت می گردد که شما یک طرح تجاری سودده داشته باشید و این طرح مورد موافقت کشور المان قرارگیرد. با مبلغی هم که می فرمایید بلی می توان اقدام به ثبت شرکت و شروع یک کسب و کار کوچک را زد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نیما خلیلی
سلام تشکر میکنم از شما موسسه عالی که اطلاعات کافی و کاملی هم تحت اختیار ما درمورد اقامت آلمان میگذارید من ۲۶ سالم هست فوق دیپلم فیلمسازی هستم تازه مدرکمو گرفتم میخوام به آلمان مهاجرت کنم از چه طریق میتونم وارد رشته های هنری بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزارم از الطافتان کشور آلمان جز کشورهایی است که روی سن و گپ تحصلی حساس است اگر مدرک شما لیسانس بود به نسبت الان کار راحت تری داشتید اما می توانید از راه تحصیل اقدام نمایید. البته مدنظر داشته باشید در حال حاضر وقتی که سفارت المان می دهد خیلی طولانی است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ستاره احمد رضایی
سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت و مقالات خوبتون من جایی خوندم که میشه با دو سال اقامت آلمان رو گرفت ولی اینجا نوشته شده که بعد از 5 سال میشه درخواست اقامت دائم داد میخواستم بدونم کدوم درسته و چطور میشه ظرف دو سال به اقامت دائم المان رسید؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از لطف و محبت شما دوست گرامی دریافت اقامت دائم آلمان به طور معمول پس از 5 سال صادر می شود اما با برخی روش های کاری امکان دریافت اقامت دائم با مدت زمان کمتر وجود دارد که برای این منظور باید شرایط شما به صورت کامل بررسی شود. پیشنهاد میکنیم برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
Shamseddin Momeni
با سلام متقاضی اخذ اقامت در آلمان میباشم با شرایط ذیل: ۱- حدود چهار سال در شهرهای اسن و هامبورگ کار کرده و در این مدت دارای مجوز اداره کار هم بوده ام ۲- آلمانی در سطح بی دو را دارم ۳- مدیریت در صنعت نفت و گاز را در سطح حرفه ای و بین المللی دارا میباشم ۴- دارای مدرک مهندسی دریایی از دانشگاه ایالتی نیویورک آمریکا دارم ۵- دختر و پسرم با خانواده اشان هر دو دارای دکتری از آلمان میباشند و دارای پاس آلمانی هم میباشند و در هامبورگ مقیم هستند ۶- متولد ۱۹۵۴ میباشم و بسیار آمادگی ادامه کار در صنعت و تجارت دارم با تشکر از راهنمایی تان و منتظر پیشنهاد شما میباشم ارادتمند مومنی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت جناب مومنی بزرگوار. سوابق کاری و تحصیلی شما بسیار عالی می باشد اما با توجه به شرایط سنی نمی توان گزینه های متعددی برای شما مطرح نمود. پیشنهاد ما این است که شما بتوانید با نشان دادن سرمایه خود در ایران، اقامت برخی کشورها از جمله سوئیس، اتریش، پرتغال، فرانسه و ... را از طریق خودحمایتی بدست آورید تا وارد محیط شده و بتوانید به راحتی در کشور آلمان نیز حضور داشته باشید. پیشنهاد میکنیم برای بررسی دقیق شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل کنید تا با بررسی جزئیات شرایط شما، مسیرهای پیش رو را بری شما تحلیل نمایند.
سما
سلام وقت شما بخیر من خواهرم در آلمان زندگی می کنه آیا میتونم از طریق ایشون به آلمان مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز امکان مهاجرت از طریق خواهر و برادر به آلمان وجود ندارد.
محسن
اقامت آلمان بعد از چند سال به اقامت دائم آلمان تغییر پیدا می کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای مهاجرت به کشور آلمان و تبدیل اقامت به اقغامت دائم آلمان روش های زیادی وجود دارد که در این مقاله به صورت کامل به آن اشاره شده است
حسین
سلام و عرض ادب. لطفا روش های مناسبی که برای اخذ اقامت آلمان وجود داره رو بگید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. بهتون پیشنهاد می کم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اقامتی آلمان از مقاله فوق حتما دیدن فرمایید
مرادیان
برای دریافت اقامت آلمان باید حداقل چه مدرک زبانی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در مورد رشته های مختلف متفاوت است. عموما b1 یا b2 پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شما را دقیق تر راهنمایی کنند
شهاب
حدودا بعد از چند سال میتونیم اقامت دایم کشورآلمان رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به صورت کلی شما پس از 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.
naji
در بهترین حالت بعد از چند سال میتونیم در اقامت دائم این کشور رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی دریافت اقامت آلمان به طور دائم، پس از 5 سال کار و زندگی در کشور آلمان و پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور امکان پذیر است.
حق شناس
سلام می خواستم بدونم که از نظر استاد ملک پور بهترین روش های مهاجرتی به کشور آلمان چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برترین روش های اخذ اقامت آلمان، اقدام از طریق کار و سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت می باشد.
شهین
آیا پس از مهاجرت به کشور های اروپایی می تونیم در نهایت به اقامت دائم و یا پاسپورت منجر شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عموماً در اتحادیه اروپا پس از گذشت یک تا دو سال از اقامت دائم، شخص با رعایت شروطی می تواند درخواست دریافت تابعیت نماید.
dory
اقامت دائم المان بهرحال چندسال بعد داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر به طور کلی دریافت اقامت آلمان به طور دائم، پس از 5 سال کار و زندگی در کشور آلمان و پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور امکان پذیر است.
موجهی
سلام و عرض ادب. میشه بفرمایید شرایط حقوق سالانه اقامت آلمان چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
مرادی
سلام وقتتون بخیر جناب ملک پور میشه بگید که شرایط تحصیل در دانشگاه های ولتی کشور آلمان به چه صورتیه؟ آِیا آزمون ورودی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
اصغری
مدرک زبان برای تحصیل در کشور آلمان باید چی باشه؟ و چه مدت دریافت آن به طول می انجامد؟ سوال بعدیم اینه که چقدر زمان بر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب . اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند
مجید
سلام میشه در مورد اینکه چطوری میتونیم در کشور آلمان کار پیدا کنیم مارو راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
طبق این قانون هر فرصت شغلی که در آلمان وجود دارد به مدت 90 روز باید در کشور آلمان آگهی شده و در صورت نبود نیروی کار متخصص واجد شرایط، مجدداً این فرصت شغلی به مدت مشابه (90 روز) در اتحادیه اروپا آگهی می شود
محمدعلی
سلام و عرض ادب. نرخ بیکاری در کشور اقامت و کشور آلمان به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقتتون بخیر. طبق نمودار زیر نرخ بیکاری در آلمان، یعنی نسبت افراد بیکار با قابلیت کارکردن به کل افراد با پتاسیل کاری در یک جامعه، در سال 2021 و در شرایط کرونا، کمتر از 5 درصد می باشد. یعنی بیش از 95 نفر از 100 نفر به فعالیت شغلی مشغولند و کسب درآمد دارند.
6498
سلام میشه یک راه مطمئن برای مهاجرت و اقامت آلمان معرفی کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اقامت آلمان از طریق تحصیل یکی از مطمئن ترین راه های مهاجرت به کشور آلمان است
حسینی
سلام و عرض ادب. می خواستم بدونم که آیا دانشگاه های آلمان رایگان هستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
متینی
سلام شوالم اینه که آیا به صورت کلی سرمایه گذاری در خارج از کشور کار آسانی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری کار آسانی نیست، عموماً از هر ده نفری که طرح تجاری ارائه می دهند سالیانه تعداد اندکی موفق به دریافت تأییدیه طرح تجاری می شوند
محمدعلی
سلام به صورت تقریبی درآمد سالانه در کشور آلمان چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
مبینا
سلام و خسته نباشید. دانشگاه ای دولتی المان هم هزینه دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود دانشگاه های دولتی المان به زبان المانی بوده و سالانه کمتر از 1000 یورو هزینه بر خواهند بود.
اشکان
سلام و خسته نباشید. برای اقامت المان با استفاده از کار باید درامد به چه میزان باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام دریافت حداقل حقوق سالیانه 35 هزار تا 45 هزار یورو سبب اقامت در آلمان از طریق کار می شود.
ماریا اصلانی
سلام. من 36 سال سن دارم و داری سابقه کاری در ایران هستم. آیا میتونم برای ویزای کاری آلمان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام به شما. بله محدودیت سنی 40 سال برای دریافت ویزای کاری وجود دارد و با توجه به سابقه کاری شانس خوبی برای دریافت این ویزا خواهید داشت.
مبینا
برای دریافت اقامت تحصیلی آلمان یادگیری چه زبانی لازم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به دانشگاه و مراکز آموزش عالی نوع زبان مورد نظر که انگلیسی یا آلمانی است تعیین می شود. ولی اکثر دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی هستند و هزینه تحصیل در آن‌ها کمتر است.
ترانه
سلام کسی که ویزای کار المان رو داره میتونه بلوکارت بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما وقتتون بخیر دارنده ویزای کار آلمان امکان تبدیل ویزای خود به بلوکارت و استفاده از مزایای آن را خواهد داشت.
حمید
سلام با کدوم ویزا میشه وارد کشور المان شد و جستجوی کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر از طریق ویزای جستجوی کار (job seeker) یک فرصت مناسب 6 ماهه را برای متخصصین و افراد جویای کار در آلمان فراهم می شود تا با ارائه سوابق کاری و رزومه خود به کارفرما بتوانند نسبت به دریافت شغل مورد نظر و اخذ اقامت آلمان، اقدام نمایند.
فرزاد
سلام اگه ویزای کار المان رو داشته باشم میتونم همسر و فرزندم رو باخودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام بله، در صورت دارا بودن ویزای کار آلمان امکان تبدیل ویزای خود به بلوکارت را داشته و همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود خواهد داشت و تحصیل فرزندان نیز در کشور آلمان رایگان خواهد بود.
علی مهری
سلام روزتون بخیر برای اقامت گرفتن توی المان از طریق تحصیل چه قدر طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد
سلامی
سلام ایا حقوق و درامد کار توی المان باعث میشه اقامت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
mammad
سلام چه مدت بعد از دریافت ویزای تحصیلی زمان داریم و پذیرش باطل میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود بر شما اگر شما موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان شوید اما به دلیل شلوغی سفارت آلمان در ایران به موقع ویزای تحصیلی آلمان را دریافت ننمایید پذیرش شما بعد از دو ترم (6 ماه) باطل می شود.
قنبریان
سلام ویزای کار المان از چه راه هایی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقتتون بخیر این ویزا از طریق جاب افر و جاب سیکر صورت می گیرد.
شهرام
سلام مقطع دکتری توی المان چندسال طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام واحترام وقت شما بخیر مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال به طول زمان بر است.
ربیعی
سلام برای اقامت از طریق جاب سیکر محدودیت سنی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر بله باید سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد.
نوید
سلام سوالی که دارم اینه با چه میزان درامد سالانه در المان میشه اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
پرهام
سلام هزینه ازدواج و به طور کلی ازدواج صوری در المان چطور هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام وقتتون بخیر هزینه ازدواج در آلمان ممکن است تا 200 یورو هم برسد. در اقامت آلمان از طریق ازدواج توجه داشته باشید که به ازدواج های صوری نه تنها هیچگونه اقامتی داده نمی شود، بلکه عواقب نامطلوبی نیز زوجین صوری را تهدید می نماید.
شایسته فر
سلام لیسانس در المان چقدر زمان و هزینه مییبره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
نیازی
سلام نرخ بیکاری توی المان توی این چندسال و کرونا زیاد شده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر نرخ بیکاری در آلمان در سال 2021 و در شرایط کرونا در کمتر از 5 درصد می باشد که در مقایسه با سایر کشورها نرخ پایینی است.
شایانی
سلام لیسانس در المان چند ترم هست و هزینه اش حدود چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وعرض ادب وقتتون بخیر مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
sdarya
سلام ایا کار و دریافت حقوق مشخص میتونه منجر به اقامت بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
علویان
سلام، شرایط عمومی اقامت آلمان از طریق کار رو میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی برای این منظور به شرح زیر است: سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.) حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
Mohammad Belal Haridery
Afghanistan
X

فرم پاسخ به این نظر


yara
سلام اخذ اقامت المان از طریق تحصیل چقدر طول میکشه و جه مدرک زبانی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند. البته در صورتی که دارای مدرک زبان در سطح A2 یا B1 باشید، می توانید در دوره های یادگیری زبان آلمانی با امکان تحصیل در دانشگاه های تحصیل پس از موفقیت در دوره و اخذ مدرک B2 شرکت کنید.
علییار
سلام وقتتون بخیر توی جاب سیکر چه مدت تایم داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب . ویزای جستجوی کار آلمان یک فرصت مناسب 6 ماهه را برای متخصصین و افراد جویای کار در آلمان فراهم می نماید تا با ارائه سوابق کاری و رزومه خود به کارفرما بتوانند نسبت به دریافت شغل مورد نظر و اخذ اقامت آلمان، اقدام نمایند.
علیاری
سلام وقتتون بخیر دانشگاه های المانی هزینه تحصیلیشون چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وعرض ادب وقتتون بخیر عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
kamiar
سلام دریافت حقوق بالا هم در المان باعث اقامت کاری میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
شفیزاد
سلام تحصیل رایگان برای چه مقطع هایی امکان داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس، دکتری همراه با اخذ بورسیه تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد.
ghader
سلام اقامت گرفتن چقدر زمان میبره و مدارکک زبان باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند.
غلیانی
سلام کلا از چه راه هایی میشه مهاجرت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر راه های کار و سرمایه گذاری و تحصیل برخی از راه های مهاجرت هستند.
arvinnn
سلام هزینه ازدواج رو میشه بفرمایید و ایا میشه صورسی ازدواج کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه ازدواج در آلمان ممکن است تا 200 یورو هم برسد. در اقامت آلمان از طریق ازدواج توجه داشته باشید که به ازدواج های صوری نه تنها هیچگونه اقامتی داده نمی شود، بلکه عواقب نامطلوبی نیز زوجین صوری را تهدید می نماید.
یاریانفر
سلام لیسانس چقد طول میکشه و چقد هزینه بره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
طیبه
سلام میشه گرون ترین و ارزون ترین شهر ها رو هم بگید برای المان. ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه های زندگی ماهیانه در شهر دوسلدورف به عنوان گران ترین شهر، میانگین 2580 یورو و در شهر لایپزیک، ارزان ترین شهر آلمان میانگین 1980 یورو می باشد.
مهریان
سلام برای اقامت تحصیلی چه مدرک زبان المانی مورد نیاز؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند.
وحید
سلام با ارزوی موفقیت برای شما مقطع دکترا در المان تحصیل در ان به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و در دو حالت صورت می پذیرد، حالت اول روی یک پروژه تحقیقاتی پذیرش گرفته و روی آن کار کنید و حالت دوم یک سوپروایزر یا استاد راهنما شما را پذیرفته و به همکاری با او بپردازید.
امیرحسین
سلام شرایط عمومی ویزای جستجوی کار رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی برای این منظور موارد زیر است سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
فلاحت
سلام چگونه می شود یک سرمایه گذاری موفق در المان داشته باشیم با تشکر از موسسه شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر ثبت شرکت در آلمان می باشد که با مبلغ بین 30.000 تا 40.000 هزار یورو امکان پذیر است. اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که: 1.یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی داشته باشید. 2.شرکت ثبت کرده و طرح تجاری را روی آن ارائه بدهید. 3.نشان بدهید که می توانید کار تولید کنید و ثاتیر اقتصادی مثبتی بر جامعه آلمان بگذارید. 4.اتاق بازرگانی و اداره مهاجرت آلمان با طرح تجاری شما موافقت نماید.
ایدا
سلام و احترام امیدوارم همیشه پیروز و موفق باشید میخواستم بدونم شرایط ویزای جستجوی کار چه مواردی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی ویزای جستجوی کار موارد زیر هستند: سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
moty
درود بر شما ایا در المان امکان اقامت دائم هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، به طور کلی دریافت اقامت آلمان به طور دائم، پس از 5 سال کار و زندگی در کشور آلمان و پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور امکان پذیر است.
hosein
سلام وقتتون بخیر محدودیت سنی برای المان ویزای جسنجوی کار رو بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای شرایط عمومی مورد نیاز برای متقاضیان اقامت آلمان از طریق کار (ویزای جستجوی کار) باید سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد.
کامران
سلام و درورد بر شما با جاب سیکر و چه درامدی میشه اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر در این روش دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود
sarda
سلام اگه درامد خوبی داشته باشیم اقامت کار میشه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود
ارتا
سلام هزینه حدودی لیسانس رو امکانش هست بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
طهور
سلام به طور کلی حدود هزینه تحصیل دانشگاه رو میخواستم از حضورتون سوال کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
علیرضا
سلام برای جستجوی کار باید هزینه زندگی رو برای چه مدت داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه الزامی است
قاسمی
سلام هزینه ازدواج توی المان رو میفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه ازدواج در آلمان ممکن است تا 200 یورو هم برسد.
فرشید
سلام حداقل هزینه برای ثبت شرکت چند یورو است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر ثبت شرکت در آلمان با مبلغ بین 30.000 تا 40.000 هزار یورو امکان پذیر است.
حامی
سلام برای ویزای جستجوی کار ایا محدودیت سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بهتر است سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد.
مجیدی
سلام برای ویزای جستحوی گار سابقه کار لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.
احمدرضا
سلام ایا در المان کاریابی وجود دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله فرصت های کاریابی در آلمان فراوان و نرخ بیکاری پایین این کشور سبب شده افراد زیادی جهت اخذ اقامت آلمان و مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند.
بحری
درود هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی المان رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
سامیار
سلام وقتتون بخیر برای لیسانس چند سال طول میکشه و هزینه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع لیسانس در آلمان در رشته های مختلف، عموماً بین 6 تا 8 ترم به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه بین 10 تا 25 هزار یورو در سال متغیر می باشد.
احددوست
سلام و خسته نباشید برای گرفتن اقامت از طریق تحصیل چقدر زمان بر است و ایا نیازمند مدرک زبان است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند.
محمود
سلام وقتتون بخیر امیدوارم پیروز و موفق باشید شرایط عمومی جسجوی کار رو میخواستم بدونم امکاتش هست راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی مورد نیاز برای متقاضیان اقامت آلمان از طریق کار (ویزای جستجوی کار) شامل موارد زیر است سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.) حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
غالبی
سلام چط.ور میتونیم اقامت المان رو بگیریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر از راه های زیر اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
بهنوش
سلام و خسته نباشید شرایط جاب سیکر رو میفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله شرایط جاب سیکر به شرح زیر است سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.) حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
رهام
سلام کلا اقامت موقت المان چه شکل هایی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر چند نوع مجوز اقامت آلمان وجود دارد: مجوز اقامت دانشجویی آلمان اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی مجوز اقامت خانواده آلمان
مهران
سلام کلا راه های اقامت توی این کشور چه راه ههایی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر انواع اقامت در المان موارد زیر است اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
محمدی
سلام و عرض ادب دکتری در المان چند ساله هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و در دو حالت صورت می پذیرد، حالت اول روی یک پروژه تحقیقاتی پذیرش گرفته و روی آن کار کنید و حالت دوم یک سوپروایزر یا استاد راهنما شما را پذیرفته و به همکاری با او بپردازید.
سامان
سلام ایا در این کشور اوضاع کار خوب است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلامو عرض ادب وقتتون بخیر با توجه به اینکه کشور آلمان با کمبود نیروی انسانی جوان مواجه است، فرصت های کاریابی در آلمان فراوان و نرخ بیکاری پایین این کشور سبب شده افراد زیادی جهت اخذ اقامت آلمان و مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند.
ساریان
سلام اقامت المان از چه راه هایی امکان پذیر است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اقامت آلمان از روش های مختلفی چون کار در آلمان، تحصیل در آلمان، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و همچنین روش نکوهیده پناهندگی در آلمان میسر می باشد.
پروین
سلام حدود هزینه زندگی توی المان توی شهرهای مختلف متفاوت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله، هزینه های زندگی ماهیانه در شهر دوسلدورف به عنوان گران ترین شهر، میانگین 2580 یورو و در شهر لایپزیک، ارزان ترین شهر آلمان میانگین 1980 یورو می باشد.
امیریان
سلام و خسته نباشید بهترین روش دریافت اقامت در کشور آلمان چه راهی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برترین روش های اخذ اقامت آلمان، اقدام از طریق کار و سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت می باشد.
فرینانی
سلام و خسته نباشید مجوز اقامت المان چه روش هایی داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر چند نوع مجوز اقامت آلمان وجود دارد: مجوز اقامت دانشجویی آلمان اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی مجوز اقامت خانواده آلمان
کریم
سلام امیدوارم خوب باشید اقامت ازطریق تحصیل المان چقدر طول میکشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی B2 می باشند.
شریفی
سلام غالبا هزینه های دانشگاه های المان چه مقدار است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر عموماً دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دولتی بوده و هزینه تحصیل در آنها سالیانه کمتر از 1000 یورو می باشد و پذیرش از این دانشگاها برای متقاضیان بین المللی بسیار دشوار است.
ثروتی
سلام و خسته نباشید دکتری در آلمان چگونه است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و در دو حالت صورت می پذیرد، حالت اول روی یک پروژه تحقیقاتی پذیرش گرفته و روی آن کار کنید و حالت دوم یک سوپروایزر یا استاد راهنما شما را پذیرفته و به همکاری با او بپردازید.
طاریان
سلام و خسته نباشید برای اخذ اقامت آلمان چه راه هایی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر با استفاده از روش های مختلف می توان به صورت مستقیم و غیرمستقیم، اقامت آلمان را دریافت کرد. کار، سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت و تحصیل، از جمله متداول ترین روش های اقامتی این کشور می باشد. همچنین روش های دیگری نظیر ازدواج، تولد و پناهندگی نیز منجر به دریافت اقامت آلمان می شود.
رضاپور
سلام مجوز اقامت المان چندتا و چند نوع هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر چند نوع مجوز اقامت آلمان وجود دارد: مجوز اقامت دانشجویی آلمان اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی مجوز اقامت خانواده آلمان
ronakfrani
سلام هزینه ویزا کوتاه مدت رو میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
قناد
سلام و درود. مراحل اقامت گرفتن رو میشه راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مراحل اخذ اقامت آلمان و به طور کلی روند اخذ اقامت آلمان نیز به شکل زیر است: دریافت فرم صحیح از اداره مهاجرت دریافت وقت از اداره مهاجرت ارائه تمام مدارکی که بیان شد حضور و مصاحبه در اداره مهاجرت
امیدیار
سلام چه شرایط عمومی برای ویزا جستجوی کار لازم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی مورد نیاز برای متقاضیان اقامت آلمان از طریق کار (ویزای جستجوی کار)شامل این موارد است سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.) حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
کمیل
سلام اخذ اقامت تحصیلی چقدر پروسه زمان بره میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل تقریباً بین 24 تا 30 ماه به طول می انجامد.
اراد
سلام چطور یک اقامت سرمایه گذاری در المان موفق میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که: یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی داشته باشید. شرکت ثبت کرده و طرح تجاری را روی آن ارائه بدهید. نشان بدهید که می توانید کار تولید کنید و ثاتیر اقتصادی مثبتی بر جامعه آلمان بگذارید. اتاق بازرگانی و اداره مهاجرت آلمان با طرح تجاری شما موافقت نماید.
الوان
سلام هزنیه های اقامت چطوره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه اقامت در المان از جمله پارامترهای مهم برای متقاضیان مهاجرت به آلمان است. برای رسیدگی به در خواست مجوز اقامت آلمان هزینه ای حدود 50 تا 110 یورو به طور معمول دریافت می شود.این هزینه برای افراد با سن قانونی کمتر، کمتر بوده و هزینه ها معمولا به موقعیت مکانی و نوع در خواست و پرونده دارد. متقاضیان ویزا زیر 18 سال حدود 37.5 دلار پرداخت می کنند. هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
اران
سلام و درود از چه راه هایی میشه اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر راه های اقامت در آلمان و انواع اقامت در المان عبارتند از: اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
سام سان
سلام اقامت بلند مدت المان چندساله است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اقامت بلند مدت آلمان که گاهی از آن به عنوان اقامت دائم نیز یاد می شود یکی از انواع اقامت در آلمان است که برای افراد متقاضی خارج از اتحادیه اروپا که بیشتر از 5 سال در آلمان زندگی کرده اند صادر می شود. این نوع اقامت نیاز به تمدید نداشته ولی برای دریافت تابعیت شرایط افراد مختلف متفاوت است.
شایسته
سلام هزینه اقامت در المان رو میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه اقامت در المان از جمله پارامترهای مهم برای متقاضیان مهاحرت به آلمان است. برای رسیدگی به در خواست مجوز اقامت آلمان هزینه ای حدود 50 تا 110 یورو به طور معمول دریافت می شود.این هزینه برای افراد با سن قانونی کمتر، کمتر بوده و هزینه ها معمولا به موقعیت مکانی و نوع در خواست و پرونده دارد. متقاضیان ویزا زیر 18 سال حدود 37.5 دلار پرداخت می کنند. هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
ارمانی
سلام برای ویزای جستج.ب کار چه شرایطی باید داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر شرایط عمومی مورد نیاز برای متقاضیان اقامت آلمان از طریق کار (ویزای جستجوی کار): سن متقاضی کمتر از 40 سال باشد. دارا بودن حداقل مدرک لیسانس (شانس کاریابی در رشته های فنی مثل مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر و نرم افزار بسیار بالا می باشد.) حداقل 5-3 سال نامه سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی (در حال حاضر بدون بیمه نیز امکان پذیر می باشد.) نشان دادن هزینه زندگی در آلمان برای مدت 6 ماه. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
گلاب
سلام مججوزهای اقامت المان برای چه مواردی معمولا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر چند نوع مجوز اقامت آلمان وجود دارد: مجوز اقامت دانشجویی آلمان اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی مجوز اقامت خانواده آلمان
فرنازشکور
سلام برای ویزای هنرمندی باید اثبات هنرمندی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای اثبات خود به عنوان یک هنرمند جهت اخذ ویزای هنرمندان شما باید: یک رزومه قوی و نمونه کار مناسب داشته باشید. قراردادهای کاری و لیست تمام پروژه هایی که تا به حال انجام داده اید یا در آن شرکت کرده اید، ارائه دهید. مدارک تحصیلی رسمی شما از طریق دانشگاه، مدرسه و هنر ارائه شود. عکس شما به عنوان یک هنرمند در مجله های بین المللی و دریافت جوایز بین المللی (مثل جایزه گرمی در موسیقی) منتشر شده باشد.
مرجان
سلام هزینه ویزای کوتاه مدت المان رو میشه بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
فاریابی
سلام مجوز های اقامت المان از چه راه هایی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مجوز اقامت دانشجویی آلمان اجازه اقامت آلمان برای استخدام موقت اجازه اقامت آلمان به دلایل بشردوستانه یا سیاسی مجوز اقامت خانواده آلمان
مروتی
سلام درخواست مجوز اقامت چقدر هزینه میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر هزینه ای حدود 50 تا 110 یورو به طور معمول برای رسیدگی به در خواست مجوز اقامت آلمان دریافت می شود.
ماریان
سلام و خسته نباشید میشه بفرمایید کلا چه راه هایی برای اقامت المان گرفتن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر راه ها مختلفی برای مهاجرت به المان و انواع اقامت در آلمان وجود دارد. انواع اقامت در المان عبارتند از: اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
سعادت
سلام و درود حدودهزینه اقامت در المان رو میشه حدودی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای رسیدگی به در خواست مجوز اقامت آلمان هزینه ای حدود 50 تا 110 یورو به طور معمول دریافت می شود.این هزینه برای افراد با سن قانونی کمتر، کمتر بوده و هزینه ها معمولا به موقعیت مکانی و نوع در خواست و پرونده دارد. متقاضیان ویزا زیر 18 سال حدود 37.5 دلار پرداخت می کنند. هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
کبیرپرور
سلام اقامت المان از چه راه هایی امکان پذیر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر راه ها مختلفی برای مهاجرت به المان و انواع اقامت در آلمان وجود دارد. انواع اقامت در المان عبارتند از: اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
ارین
سلام میشه پاسپورت المان رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دریافت پاسپورت آلمان پس از اقامت دائم و سازگاری پذیری شما با جامعه آلمان شامل تسلط به زبان آلمانی، تاریخ سیاسی و فرهنگی کشور آلمان ممکن می باشد.
برنایی
سلام چطور یک اقامت سرمایه گذاری خوب داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که: یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی داشته باشید. شرکت ثبت کرده و طرح تجاری را روی آن ارائه بدهید. نشان بدهید که می توانید کار تولید کنید و ثاتیر اقتصادی مثبتی بر جامعه آلمان بگذارید. اتاق بازرگانی و اداره مهاجرت آلمان با طرح تجاری شما موافقت نماید.
پیام
سلام ایا با درامد خاصی میشه اقامت المان رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دریافت حداقل حقوق سالیانه 45.000 هزار یورو در کشور آلمان و در برخی از رشته ها که با کمبود منابع نیروی انسانی مواجه هستند دریافت حقوق سالیانه 35.000 هزار یورو، منجر به اقامت آلمان از طریق کار می شود.
شهیدی
سلام و با ارزوی موفقیت انواع اقامت المان از چه راههایی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وققتون بخیر انواع اقامت در المان عبارتند از: اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
محمدیان نیک
سلام اقامت در المال از طریق ازدواج شرایط خاصی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وعرض ادب وقتتون بخیر بله این شرایط به شرح زیرند: فرد مورد نظر باید تبعه آلمان بوده و پاسپورت آلمان را داشته باشد. توانایی مالی حمایت از خود و شریک زندگی خود را داشته باشد. باتوجه به اینکه در اروپا دو همسری مجاز نمی باشد، اگر قبلا متأهل بوده باشد، ارائه گواهی طلاق یا فوت همسر الزامی است. متقاضیان باید بالای 18 سال سن داشته باشند. داشتن دانش زبان آلمانی هزینه ازدواج در آلمان ممکن است تا 200 یورو هم برسد. در اقامت آلمان از طریق ازدواج توجه داشته باشید که به ازدواج های صوری نه تنها هیچگونه اقامتی داده نمی شود، بلکه عواقب نامطلوبی نیز زوجین صوری را تهدید می نماید.
عابدیان
سلام چه راه هایی برای اقامت وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سالم و عرض ادب وقتتون بخیر انواع اقامت در المان عبارتند از: اقامت کاری اقامت تحصیلی اقامت از طریق کار افرینی اقامت از طریق خانواده اقامت از طریق ملک اقامت از طریق سرمایه گذاری
mordadi
سلام و خسته نباشید ایا سرمایگه کذاری و یا کار روش خوبی برای اقامت المان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر طریق کار و سرمایه گذاری به ویژه بلوکارت از بهترین روش های اقامت در المان هست.
marsini
درود بر شما و خسته نباشید دریافت پاسپورت المان امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله دریافت پاسپورت آلمان پس از اقامت دائم و تسلط به زبان آلمانی، سازگاری پذیری شما با جامعه آلمان شامل تاریخ سیاسی و فرهنگی کشور آلمان امکان پذیر هست.
odraid
سلام و خسته نباشید تیم بسیار قوی هستید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر لز بطف شما سپاسگزاریم.
saraye
سلام همسرم پاسپورت المان داره و شهرونده میتونم اقامت بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله در صورتی که همسرتون تبعه الان باشد و پاسپورت داشته باشد می توانید از طریق ازدواج قامت بگیرید.
kordi
سلام کلا اقامت های المان از چه طریقی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر اقامت در المان از روش های کاری، تحصیلی، کار افرینی، خانواده، ملک، سرمایه گذاری است.
vorya
سلام ایا دانشگاه های دولتی هم هزینه دارند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر دانشگاه های دولتی هزینه ناچیزی دارند و مقدار این هزینه به کمتر از هزار یورو در سال میرسد.
parvane
سلام گرفتن اقامت دائم چقدر طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر گرفتن اقامت دائم بعد از 5 سال کار و زندگی و پرداخت بیمه و مالیات صورت میگیرد.
kamalei
سلام حدود هزینه ازدواج در المان چند یورو هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ازدواج هزینه ندارد مگر اینکه وکیلی که می گیرید دستمزدی از شما دریافت بکنند که توافقی است و خود سفارت بسته به تاییده هایی به مدارک میده و... ممکن بین 300 تا 500 یورو هزینه جانبی هم داشته باشید البته همه اینها حدودی است و باید با خود سفارت چک بفرمایید.
pourmola
سلام رسیدگی به مجوز اقامت هم هزینه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله برای رسیدگی به درخواست شما حدود 50 تا 110 یورو لازم است.
adabi
سلام برای ویزای هنرمندان باید عکس ما در جشنواره یا ژورنالی ثبت شده باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلم و عرض ادب وقتتون بخیر بله شما باید به عنوان هنرمند در مجله های بین المللی عکستان چاپ شده و یا در جشنواره ای بین المللی جایزه دریافت کرده باشید.
biniax
سلام برای اقامت کاری المان محدودیت سنی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی سن بالای 40 سال ریسک زیاد و شانس پایینی دارد.
shafaei
سلام برای جابسیکر مدرک زبان المانی باید چه سطحی باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر برای این منظور مدرک زبان آلمانی حداقل B1 لازم است.
زارا
سلام اقامت دائم المان برای ماکه خارج از اتحادیه اروپا هستیم بعد از چند سال زندگی در المان میشه براش درخواست داد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بعد از 5 سال میشه برای این منظور درخواست بدین و نکته اینکه شرایط تابعیت با اقامت دائم اندکی متفاوت است.
مردانی پور
سلام برای پیگیری درخواست اقامت هم هزینه دریافت میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ابد وقتتون بخیر بله هزینه پیگیری در خواست حدود 50 تا110 یورو است .
حسامیان
سلام دگتری المان چند ساله است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر 3 تا 5 ساله است.
حمزه ای
سلام ویزای کارت به بلوکارت تبدیل میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله امکان تبدیل به بلوکارت و استفاده از مزای آن را خواهید داشت.
محتسبی
سلام بعد از 5 سال اقامت میشود تابعیت المان گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بسته به نوع اقامت شما شرایط تابعیت متفاوت است.
قمصری
سلام لایپزینگ شهر ارزون تریه مخارج زندگی حدودا چطور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بله حدود1980 یورو است.
هدایتی
سلام هزینه ویزا کوتاه مدت چند یورو است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای برا بزرگسالان 80 یورو است.